Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 maja 2008 r.
21:33
Edytuj ten wpis

Chodel: Jola mogła żyć

0 12 A A

"Ratujcie mnie, zabierzcie mnie do szpitala” - prosiła chora na depresję 39-letnia Jolanta. Kilka dni później już nie żyła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mimo że miała za sobą próbę samobójczą, szpital jej nie przyjął, bo była pijana.

- Jestem załamany, Jola żyłaby, gdyby nie znieczulica i długie procedury - rozpacza Edward Wieczorek z Chodla, który skontaktował się w tej sprawie z naszą redakcją. Mężczyzna był przyjacielem Jolanty. Kobieta 7 kwietnia utonęła w rzece Chodelce.

Uzależniona od alkoholu Jolanta S. cierpiała na depresję. W czerwcu i październiku 2007 roku leżała w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. Raz, po próbie odebrania sobie życia, drugi raz z powodu myśli samobójczych.

- Z Jolą znaliśmy się 8 lat. Taka ładna i miła - ociera łzy mężczyzna. Pod koniec marca, gdy ZUS odmówił jej renty, całkiem się załamała. - Kilka dni później wyrwałem jej pasek z rąk, bo chciała się powiesić. Przerażony zatelefonowałem do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodlu.

- Po tym telefonie poszłam do lekarza rodzinnego - opowiada pracownica socjalna, która opiekowała się Jolantą S. - Lekarka wypisała skierowanie i wybłagała w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Abramowicach, by lekarz przyjął ją w takim stanie, w jakim się stawi.

2 kwietnia pan Edward zawiózł Jolantę do szpitala. Ale na izbie przyjęć był inny lekarz. - Prosiła: "Ratujcie mnie, jestem chora, weźcie mnie do szpitala”. Doktor odmówił, bo była po alkoholu - oburza się Wieczorek.

- Była bardzo pijana, alkomat wykazał 2 czy 3 promile. A my nie przyjmujemy pijanych. Nie deklarowała chęci samobójczych - mówi dr Artur Mozer, który nie przyjął Jolanty.

Jego zdaniem, kobieta nie była poważnie chora psychicznie, a jedynie miała stany depresyjne. - Bardziej cierpiała na chorobę alkoholową - kwituje lekarz.

- 7 kwietnia zastałem ją w domu, leżała na wersalce. Znowu poszedłem do ośrodka i błagałem o pomoc. Kiedy wróciłem, już jej nie było - płacze Wieczorek.
Ciało Jolanty S. znalazł wędkarz. - Wypadek? Samobójstwo? Nie wiadomo - rozkłada ręce mężczyzna.

W GOPS zapewniają, że robili wszystko, by ratować chorą kobietę. - W ciągu dwóch miesięcy nasza pracownica była u niej 9 razy - zapewnia Zuzanna Ceran, kierownik ośrodka.

- Jeszcze w lutym złożyliśmy wniosek do gminnej komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, żeby umieścić ją na szpitalnym oddziale odwykowym. Komisja przesłuchała panią Jolantę, psycholog uznał, że wymaga leczenia, a sąd wyznaczył w tej sprawie termin na 21 kwietnia. Niestety, nie doczekała rozprawy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Malwa / 23 maja 2008 o 12:34
0
To jest tragedia. Szpital w Abramowicach to przechowalnia, zostawilam tam mojego ojca tylko na tydzien i widzialam jak to dziala. Ordynator, Prof. Masiak jest bardzo niekompetetny, brud i przekupstwo tam dominuje. Nie zalezy im na pacjentach, patrza tylko zeby.............. Szkoda kobiety, byla chora, gdyz alkoholizm jest niestety choroba i potrzebowala pomocy. Kiedy to sie zmieni, czy ktos w koncu zauwazy godnosc czlowieka? Za co ci wszyscy gryzipiorki i lekarze biora pieniadze. Glebokie wspolczucia dla Rodziny.
Avatar
J24 / 22 maja 2008 o 15:16
0
kierowaniem na przymusowe leczenie zajmują się urzędy gmin tj wójtowie, sąd i policja. ops nie wiele może zrobić.
SKORO TAKIE ORGANY są bezsilne..... p. ZUZIA JEST DOBRYM KIEROWNIKIEM OPS . Pomoc społeczna nie może być od wszystkiego i za wszystko odpowiadać. ZNAJDźCIE SOBIE INNEGO KOZłA OFIARNEGO.
Avatar
aga / 22 maja 2008 o 15:04
0
uuu
Avatar
Pielęgniarka / 10 maja 2008 o 11:54
0
A CZY KTOŚ POWIEDZIAŁ CZY NAPISAŁ O TYM ,ŻE PANI JOLA BYŁA WCZEŚNIEJ KILKA RAZY PRZYJMOWANA DO TEGO SZPITALA !!!! I NIESTETY SAMA NA WŁASNE ŻĄDANIE WYPISYWAŁA SIĘ Z NIEGO!!!!!!!!!!! JUŻ WTEDY MOGŁA ZACZĄĆ LECZENIE. ZA KAŻDYM RAZEM PRZYJEŻDŻAŁA DO SZPITALA PIJANA!!!!!! I BYŁA PRZYJMOWANA!!!! WIĘC NIE WYPISUJCIE GŁUPOT ,ŻE TO SZPITAL WINIEN.ONA SAMA ZAWINIŁA!!!
Avatar
człowiek / 10 maja 2008 o 00:27
0
chujowe przepisy i tyle na pomoc trzeba czekać nie wiadomo ile, jak pomoc potrzebna już a nie za miesiąc
Avatar
nn / 7 maja 2008 o 20:00
0
Jak się nie znasz na przepisach proponuję korki robi !!!!!!!!!!
Avatar
wicki / 7 maja 2008 o 14:09
0
rupert napisał:
No to panie Mozer, żeś się popisał...
lekarz, k... jego mać...
... nie lekarz

Jak się mało znasz na procedurach kmiocie to nie wyzywaj lekarza .
Avatar
robi / 7 maja 2008 o 13:19
0
Pogratulować kompetecji! była 9 razy? i co zrobiła ta pracownica żeby pomóc chorej? Przeciez można przyspieszyc procedury, trzeba tylko chcieć. Odnotowała wizytę że była i kasa leci za spacery. być a załatwić to dwie różne sprawy. Tłumaczenie godne kierownika GOPS pani Ceran- brawo!
Avatar
denatka / 7 maja 2008 o 09:36
0
a ile ta denatka wpłaciła składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, żeby na siłę ją leczyć - skoro ona uważała, że najlepszym jej przyjacielem jest alkohol.
Avatar
saslaw / 7 maja 2008 o 09:29
0
Żal człowieka. Popełniła samobójstwo bo nie mogła patrzeć na proboszcza i wysypisko na cmentarzu. Tam ją teraz pochowają, pewnie.
Avatar
Malwa / 23 maja 2008 o 12:34
0
To jest tragedia. Szpital w Abramowicach to przechowalnia, zostawilam tam mojego ojca tylko na tydzien i widzialam jak to dziala. Ordynator, Prof. Masiak jest bardzo niekompetetny, brud i przekupstwo tam dominuje. Nie zalezy im na pacjentach, patrza tylko zeby.............. Szkoda kobiety, byla chora, gdyz alkoholizm jest niestety choroba i potrzebowala pomocy. Kiedy to sie zmieni, czy ktos w koncu zauwazy godnosc czlowieka? Za co ci wszyscy gryzipiorki i lekarze biora pieniadze. Glebokie wspolczucia dla Rodziny.
Avatar
J24 / 22 maja 2008 o 15:16
0
kierowaniem na przymusowe leczenie zajmują się urzędy gmin tj wójtowie, sąd i policja. ops nie wiele może zrobić.
SKORO TAKIE ORGANY są bezsilne..... p. ZUZIA JEST DOBRYM KIEROWNIKIEM OPS . Pomoc społeczna nie może być od wszystkiego i za wszystko odpowiadać. ZNAJDźCIE SOBIE INNEGO KOZłA OFIARNEGO.
Avatar
aga / 22 maja 2008 o 15:04
0
uuu
Avatar
Pielęgniarka / 10 maja 2008 o 11:54
0
A CZY KTOŚ POWIEDZIAŁ CZY NAPISAŁ O TYM ,ŻE PANI JOLA BYŁA WCZEŚNIEJ KILKA RAZY PRZYJMOWANA DO TEGO SZPITALA !!!! I NIESTETY SAMA NA WŁASNE ŻĄDANIE WYPISYWAŁA SIĘ Z NIEGO!!!!!!!!!!! JUŻ WTEDY MOGŁA ZACZĄĆ LECZENIE. ZA KAŻDYM RAZEM PRZYJEŻDŻAŁA DO SZPITALA PIJANA!!!!!! I BYŁA PRZYJMOWANA!!!! WIĘC NIE WYPISUJCIE GŁUPOT ,ŻE TO SZPITAL WINIEN.ONA SAMA ZAWINIŁA!!!
Avatar
człowiek / 10 maja 2008 o 00:27
0
chujowe przepisy i tyle na pomoc trzeba czekać nie wiadomo ile, jak pomoc potrzebna już a nie za miesiąc
Avatar
nn / 7 maja 2008 o 20:00
0
Jak się nie znasz na przepisach proponuję korki robi !!!!!!!!!!
Avatar
wicki / 7 maja 2008 o 14:09
0
rupert napisał:
No to panie Mozer, żeś się popisał...
lekarz, k... jego mać...
... nie lekarz

Jak się mało znasz na procedurach kmiocie to nie wyzywaj lekarza .
Avatar
robi / 7 maja 2008 o 13:19
0
Pogratulować kompetecji! była 9 razy? i co zrobiła ta pracownica żeby pomóc chorej? Przeciez można przyspieszyc procedury, trzeba tylko chcieć. Odnotowała wizytę że była i kasa leci za spacery. być a załatwić to dwie różne sprawy. Tłumaczenie godne kierownika GOPS pani Ceran- brawo!
Avatar
denatka / 7 maja 2008 o 09:36
0
a ile ta denatka wpłaciła składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, żeby na siłę ją leczyć - skoro ona uważała, że najlepszym jej przyjacielem jest alkohol.
Avatar
saslaw / 7 maja 2008 o 09:29
0
Żal człowieka. Popełniła samobójstwo bo nie mogła patrzeć na proboszcza i wysypisko na cmentarzu. Tam ją teraz pochowają, pewnie.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 4 24

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 41 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 26

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!