Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 maja 2008 r.
21:33
Edytuj ten wpis

Chodel: Jola mogła żyć

0 12 A A

"Ratujcie mnie, zabierzcie mnie do szpitala” - prosiła chora na depresję 39-letnia Jolanta. Kilka dni później już nie żyła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mimo że miała za sobą próbę samobójczą, szpital jej nie przyjął, bo była pijana.

- Jestem załamany, Jola żyłaby, gdyby nie znieczulica i długie procedury - rozpacza Edward Wieczorek z Chodla, który skontaktował się w tej sprawie z naszą redakcją. Mężczyzna był przyjacielem Jolanty. Kobieta 7 kwietnia utonęła w rzece Chodelce.

Uzależniona od alkoholu Jolanta S. cierpiała na depresję. W czerwcu i październiku 2007 roku leżała w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. Raz, po próbie odebrania sobie życia, drugi raz z powodu myśli samobójczych.

- Z Jolą znaliśmy się 8 lat. Taka ładna i miła - ociera łzy mężczyzna. Pod koniec marca, gdy ZUS odmówił jej renty, całkiem się załamała. - Kilka dni później wyrwałem jej pasek z rąk, bo chciała się powiesić. Przerażony zatelefonowałem do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodlu.

- Po tym telefonie poszłam do lekarza rodzinnego - opowiada pracownica socjalna, która opiekowała się Jolantą S. - Lekarka wypisała skierowanie i wybłagała w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Abramowicach, by lekarz przyjął ją w takim stanie, w jakim się stawi.

2 kwietnia pan Edward zawiózł Jolantę do szpitala. Ale na izbie przyjęć był inny lekarz. - Prosiła: "Ratujcie mnie, jestem chora, weźcie mnie do szpitala”. Doktor odmówił, bo była po alkoholu - oburza się Wieczorek.

- Była bardzo pijana, alkomat wykazał 2 czy 3 promile. A my nie przyjmujemy pijanych. Nie deklarowała chęci samobójczych - mówi dr Artur Mozer, który nie przyjął Jolanty.

Jego zdaniem, kobieta nie była poważnie chora psychicznie, a jedynie miała stany depresyjne. - Bardziej cierpiała na chorobę alkoholową - kwituje lekarz.

- 7 kwietnia zastałem ją w domu, leżała na wersalce. Znowu poszedłem do ośrodka i błagałem o pomoc. Kiedy wróciłem, już jej nie było - płacze Wieczorek.
Ciało Jolanty S. znalazł wędkarz. - Wypadek? Samobójstwo? Nie wiadomo - rozkłada ręce mężczyzna.

W GOPS zapewniają, że robili wszystko, by ratować chorą kobietę. - W ciągu dwóch miesięcy nasza pracownica była u niej 9 razy - zapewnia Zuzanna Ceran, kierownik ośrodka.

- Jeszcze w lutym złożyliśmy wniosek do gminnej komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, żeby umieścić ją na szpitalnym oddziale odwykowym. Komisja przesłuchała panią Jolantę, psycholog uznał, że wymaga leczenia, a sąd wyznaczył w tej sprawie termin na 21 kwietnia. Niestety, nie doczekała rozprawy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wicki / 7 maja 2008 o 14:09
+1
rupert napisał:
No to panie Mozer, żeś się popisał...
lekarz, k... jego mać...
... nie lekarz

Jak się mało znasz na procedurach kmiocie to nie wyzywaj lekarza .
Avatar
Malwa / 23 maja 2008 o 12:34
0
To jest tragedia. Szpital w Abramowicach to przechowalnia, zostawilam tam mojego ojca tylko na tydzien i widzialam jak to dziala. Ordynator, Prof. Masiak jest bardzo niekompetetny, brud i przekupstwo tam dominuje. Nie zalezy im na pacjentach, patrza tylko zeby.............. Szkoda kobiety, byla chora, gdyz alkoholizm jest niestety choroba i potrzebowala pomocy. Kiedy to sie zmieni, czy ktos w koncu zauwazy godnosc czlowieka? Za co ci wszyscy gryzipiorki i lekarze biora pieniadze. Glebokie wspolczucia dla Rodziny.
Avatar
J24 / 22 maja 2008 o 15:16
0
kierowaniem na przymusowe leczenie zajmują się urzędy gmin tj wójtowie, sąd i policja. ops nie wiele może zrobić.
SKORO TAKIE ORGANY są bezsilne..... p. ZUZIA JEST DOBRYM KIEROWNIKIEM OPS . Pomoc społeczna nie może być od wszystkiego i za wszystko odpowiadać. ZNAJDźCIE SOBIE INNEGO KOZłA OFIARNEGO.
Avatar
aga / 22 maja 2008 o 15:04
0
uuu
Avatar
Pielęgniarka / 10 maja 2008 o 11:54
0
A CZY KTOŚ POWIEDZIAŁ CZY NAPISAŁ O TYM ,ŻE PANI JOLA BYŁA WCZEŚNIEJ KILKA RAZY PRZYJMOWANA DO TEGO SZPITALA !!!! I NIESTETY SAMA NA WŁASNE ŻĄDANIE WYPISYWAŁA SIĘ Z NIEGO!!!!!!!!!!! JUŻ WTEDY MOGŁA ZACZĄĆ LECZENIE. ZA KAŻDYM RAZEM PRZYJEŻDŻAŁA DO SZPITALA PIJANA!!!!!! I BYŁA PRZYJMOWANA!!!! WIĘC NIE WYPISUJCIE GŁUPOT ,ŻE TO SZPITAL WINIEN.ONA SAMA ZAWINIŁA!!!
Avatar
człowiek / 10 maja 2008 o 00:27
0
chujowe przepisy i tyle na pomoc trzeba czekać nie wiadomo ile, jak pomoc potrzebna już a nie za miesiąc
Avatar
nn / 7 maja 2008 o 20:00
0
Jak się nie znasz na przepisach proponuję korki robi !!!!!!!!!!
Avatar
robi / 7 maja 2008 o 13:19
0
Pogratulować kompetecji! była 9 razy? i co zrobiła ta pracownica żeby pomóc chorej? Przeciez można przyspieszyc procedury, trzeba tylko chcieć. Odnotowała wizytę że była i kasa leci za spacery. być a załatwić to dwie różne sprawy. Tłumaczenie godne kierownika GOPS pani Ceran- brawo!
Avatar
denatka / 7 maja 2008 o 09:36
0
a ile ta denatka wpłaciła składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, żeby na siłę ją leczyć - skoro ona uważała, że najlepszym jej przyjacielem jest alkohol.
Avatar
saslaw / 7 maja 2008 o 09:29
0
Żal człowieka. Popełniła samobójstwo bo nie mogła patrzeć na proboszcza i wysypisko na cmentarzu. Tam ją teraz pochowają, pewnie.
Avatar
Malwa / 23 maja 2008 o 12:34
0
To jest tragedia. Szpital w Abramowicach to przechowalnia, zostawilam tam mojego ojca tylko na tydzien i widzialam jak to dziala. Ordynator, Prof. Masiak jest bardzo niekompetetny, brud i przekupstwo tam dominuje. Nie zalezy im na pacjentach, patrza tylko zeby.............. Szkoda kobiety, byla chora, gdyz alkoholizm jest niestety choroba i potrzebowala pomocy. Kiedy to sie zmieni, czy ktos w koncu zauwazy godnosc czlowieka? Za co ci wszyscy gryzipiorki i lekarze biora pieniadze. Glebokie wspolczucia dla Rodziny.
Avatar
J24 / 22 maja 2008 o 15:16
0
kierowaniem na przymusowe leczenie zajmują się urzędy gmin tj wójtowie, sąd i policja. ops nie wiele może zrobić.
SKORO TAKIE ORGANY są bezsilne..... p. ZUZIA JEST DOBRYM KIEROWNIKIEM OPS . Pomoc społeczna nie może być od wszystkiego i za wszystko odpowiadać. ZNAJDźCIE SOBIE INNEGO KOZłA OFIARNEGO.
Avatar
aga / 22 maja 2008 o 15:04
0
uuu
Avatar
Pielęgniarka / 10 maja 2008 o 11:54
0
A CZY KTOŚ POWIEDZIAŁ CZY NAPISAŁ O TYM ,ŻE PANI JOLA BYŁA WCZEŚNIEJ KILKA RAZY PRZYJMOWANA DO TEGO SZPITALA !!!! I NIESTETY SAMA NA WŁASNE ŻĄDANIE WYPISYWAŁA SIĘ Z NIEGO!!!!!!!!!!! JUŻ WTEDY MOGŁA ZACZĄĆ LECZENIE. ZA KAŻDYM RAZEM PRZYJEŻDŻAŁA DO SZPITALA PIJANA!!!!!! I BYŁA PRZYJMOWANA!!!! WIĘC NIE WYPISUJCIE GŁUPOT ,ŻE TO SZPITAL WINIEN.ONA SAMA ZAWINIŁA!!!
Avatar
człowiek / 10 maja 2008 o 00:27
0
chujowe przepisy i tyle na pomoc trzeba czekać nie wiadomo ile, jak pomoc potrzebna już a nie za miesiąc
Avatar
nn / 7 maja 2008 o 20:00
0
Jak się nie znasz na przepisach proponuję korki robi !!!!!!!!!!
Avatar
wicki / 7 maja 2008 o 14:09
+1
rupert napisał:
No to panie Mozer, żeś się popisał...
lekarz, k... jego mać...
... nie lekarz

Jak się mało znasz na procedurach kmiocie to nie wyzywaj lekarza .
Avatar
robi / 7 maja 2008 o 13:19
0
Pogratulować kompetecji! była 9 razy? i co zrobiła ta pracownica żeby pomóc chorej? Przeciez można przyspieszyc procedury, trzeba tylko chcieć. Odnotowała wizytę że była i kasa leci za spacery. być a załatwić to dwie różne sprawy. Tłumaczenie godne kierownika GOPS pani Ceran- brawo!
Avatar
denatka / 7 maja 2008 o 09:36
0
a ile ta denatka wpłaciła składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, żeby na siłę ją leczyć - skoro ona uważała, że najlepszym jej przyjacielem jest alkohol.
Avatar
saslaw / 7 maja 2008 o 09:29
0
Żal człowieka. Popełniła samobójstwo bo nie mogła patrzeć na proboszcza i wysypisko na cmentarzu. Tam ją teraz pochowają, pewnie.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2019 roku 0 0

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra 0 1

19 lutego w lubelskim Teatrze Starym rozpocznie się Festiwal Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”. W programie koncert, filmy, spektakl i spotkania. Nagrodę „Gong Danutki” otrzyma Janusz Gajos

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji 0 2

Dziesięć firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla S17 od Piask do Hrebennego. Połowa z nich złożyła oferty na wszystkie trzy części.

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta"

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta" 0 8

Na koncie Fundacji WOŚP jest już 48,4 mln zł z deklarowanych 92,1 mln zł – mówił Jerzy Owsiak na konferencji prasowej poświęconej 27. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia]
galeria

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia] 171 38

Ponad 30 osób protestowało w poniedziałek przy siedzibie TVP Lublin.

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie 14 11

W Lublinie powstaną nowe węzły przesiadkowe komunikacji miejskiej, które będą wyposażone w toalety dla pasażerów oraz parkingi, także te dla rowerzystów. W planie jest również budowa dodatkowego przystanku koło pl. Singera. Władze miasta dostaną na ten cel ponad 36 mln zł unijnej dotacji

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia]
galeria

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia] 48 25

18 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego odebrało w poniedziałek akty nadania polskiego obywatelstwa. Dostali też egzemplarze Konstytucji i biało-czerwone flagi

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu 0 6

Szynobus śmiertelnie potrącił ok. 45-letniego mężczyznę.

Song Book Made in #jazzUMCS
23 stycznia 2019, 19:00

Song Book Made in #jazzUMCS 0 0

W środę, 23 stycznia o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miał miejsce koncert "Song Book Made in #jazzUMCS". Wystąpią studenci kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS.

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią 119 36

Ratusz zmienia zdanie i zgadza się na zamknięcie ul. Fabrycznej na czas wymiany mostu na Czerniejówce, choć do niedawna urzędnicy twierdzili, że można przeprowadzić budowę bez wyłączania jezdni. Ulica ma być zagrodzona po 10 lutego. Ruch wróci tu jesienią.

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca 1 0

W pierwszym w 2019 roku meczu futsaliści AZS UMCS Lublin pokonali u siebie Remedium Pyskowice 3:0, ale kibice na gole musieli czekać do ostatnich minut spotkania

Wieczór Chwały z zespołem Good God
3 lutego 2019, 19:00

Wieczór Chwały z zespołem Good God 1 0

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie (Droga Męczenników Majdanka 27) zaprasza na Wieczór Chwały z zespołem Good God. Koncert zaplanowano na 3 lutego o godz. 19, po wieczornej mszy.

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu 152 18

Jest akt oskarżenia w sprawie głośnej zbrodni w Majdanie Kozłowieckim. Młoda kobieta tuż po urodzeniu dziecka, zawinęła je w worek, wrzuciła do pieca i spaliła. Zwłoki noworodka w piecu znaleźli jej rodzice

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19 2 6

Do 23 stycznia można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!