Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

27 lutego 2020 r.
14:30

Gdzie będą rodzić kobiety z Kraśnika? NIK kontroluje szpital

6 71 A A

Dyskusja była mimo że w ostatecznie punkt dotyczący zatwierdzenia programu naprawczego szpitala powiatowego został zdjęty z porządku obrad Rady Powiatu w Kraśniku. Jednym z powodów jest trwająca w szpitalu kontrola NIK. Dotyczy „sprawdzenia przyczyn poronień” a także przedwczesnych porodów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Obecnie w szpitalu trwa kontrola Najwyższej Izby Kontroli, której wyniki mogą mieć istotny wpływ na ostateczny kształt programu naprawczego szpitala – przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel odczytał radnym wniosek zarządu powiatu by punkt dotyczący szpitala został wycofany z porządku obrad. – Trwają też uzgodnienia dotyczące porozumień z powiatami janowskim i lubelskim w sprawie przejęcia zadań po likwidacji oddziału położniczego i neonatologicznego w Kraśniku. Mając na względzie dobro pacjentek szpitala, zarząd powiatu wnioskuje o wstrzymanie procedowania związanego z zatwierdzeniem przez Radę Powiatu w Kraśniku planu naprawczego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kraśniku.

Liczący ponad 100 stron dokument, którym w środę mieli zająć się radni zawiera propozycje „uzdrowienia” – jak określił członek zarządu Roman Bijak, kraśnickiego szpitala, który na problemy finansowe. Jedną z propozycji wyjścia z zapaści jest likwidacja oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego.

– Nie ma wątpliwości, że sytuacja placówki jest trudna. Szpital ma duże zadłużenie, są też generowane straty, dlatego też ten plan naprawczy jest konieczny. To, że teraz ten punkt wycofujemy nie znaczy, że z programu się wycofujemy. Chcemy pewne rzeczy dopieścić – podkreślał Roman Bijak (PiS), który wyjaśnił, że chodzi m.in. o podpisanie umów z powiatami i województwem – „odnoście zabezpieczenia naszych pacjentek” – Aby żadna pani nie miała problemu ze znalezieniem pomocy – akcentował. Zapewnił też, że zarząd „nie przestraszył się położnych i pielęgniarek”, które mogłyby przyjść i protestować.

Roman Bijak zdradził też więcej szczegółów dotyczących kontroli NIK, która ma potrwać do końca marca.  

– Celem kontroli jest sprawdzenie przyczyn poronień i porodów fałszywych (przed ukończeniem 37 tygodnia ciąży - red.) do liczby urodzeń – wyjaśnił Bijak.

– Cieszy mnie odwaga zarządu zadeklarowana przez członka zarządu Romana Bijaka, Cieszy mnie też wniosek zarządu aby wycofać tzw. program naprawczy szpitala – komentował radny Jarosław Czerw (Łączy Nas Powiat Kraśnicki). Zaznaczył jednocześnie, że nie jest to przytyk do dyrektora szpitala.

– Dyrektor SP ZOZ-u wykonał gigantyczną pracę. Przeanalizował sytuację SP ZOZ-u i zaproponował cztery rozwiązania, z którymi mogliśmy się zapoznać – podkreślał radny Czerw. I dodał: – Niemniej koncepcja, z której na szczęście na razie zarząd się wycofał nie był żadnym programem naprawczym tylko program likwidacyjnym oddziału ginekologiczne-położniczego i to już od drugiego półrocza (koniec maja 2020 r. - red.).

Po tej dacie pacjentki miałyby być obsługiwane przez szpitale w Bełżycach, Janowie Lubelskiej i szpital wojewódzki przy ul. Kraśnickiej w Lublinie. – W czymże szpital w Janowie i Bełżycach jest lepszy aby tam miały szukać pomocy w zakresie ginekologii i położnictwa nasze pacjentki? – dopytywał radny Czerw. Wyraził też nadzieję, że zarząd przygotuje ”rzetelna koncepcję ratowania szpitala” a nie jego likwidacji.

– Zgadzam się, że jest to plan likwidacyjny a nie naprawczy – radny Andrzej Maj, były starosta kraśnicki przytaknął radnemu Czerwowi. – W tym programie w ogóle nie ma mowy o zwiększaniu przychodów tylko o cięciu kosztów, a wręcz likwidacji oddziału.

Zdaniem radnego Maja „domeną kolegów z PiS-u, jest likwidowanie w szpitalu wszystkiego co możliwe od 2003 r.” – Oddział zakaźny został zlikwidowany za waszych rządów, w latach 2002-2006, sprywatyzowaliście „nerkę” (stację dializ-red.), wyprowadziliście POZ (Podstawową Opiekę Zdrowotna-red.) ze szpitala – wyliczał radny Maj.

Zaznaczył też, że „nie będzie lepszego czasu aby ratować szpital w Kraśniku”, bo PiS rządzi w powiecie, województwie i kraju. – Panie wojewodo, panie ministrze zdrowia, nie dajcie zlikwidować oddziału ginekologiczno-położniczego w Kraśniku. My będziemy o to walczyć – zadeklarował radny Maj, który prosił zarząd: „Nie idźcie tą drogą”.

Radna Bożena Wilkołek (PSL), która jest lekarzem zauważyła, że wygaszanie oddziału ginekologiczno-położniczo-neonatologicznego oznacza m.in. ograniczenie dostępu do świadczeń. – Nie zapominajmy też o kosztach społecznych. W tych oddziałach pracuje 28 pielęgniarek anestezjologicznych, 23 położnych, 8 anestezjologów, 8 ginekologów – podliczała. I przewidywała: Wiadomo, że po takiej reorganizacji większość z tych osób straci pracę.

Do poruszanych przez opozycyjnych radnych zagadnień odniósł się dyrektor kraśnickiego szpitala Michał Jedliński, bo „pojawiło się dużo dziwnych wypowiedzi”.

– Nie zauważyłem złej współpracy z zarządem. To jakaś demagogia – stwierdził dyrektor SP ZOZ w Kraśniku. I przestrzegał: Jeśli zgodzicie się państwo (do radnych-red.) na utrzymanie oddziału to zgadzacie się na dokupowanie usług na poziomie, który pozwoli utrzymać rentowność.

A jest ona wtedy kiedy jest co najmniej 800 porodów rocznie. Tymczasem w Kraśniku jest ich ok. 300.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 14:58
+21
Jak zlikwidujecie oddział ginekologiczno-położniczy w Kraśniku to zlikwidujecie siebie na zawsze. Ten oddział ma pozostać choćby kosztem innych oddziałów. Panie Rolla czas się określić.
Avatar
i nie będzie niczego / 27 lutego 2020 r. o 15:04
+20
"Wspaniały rozwój Kraśnika" .... Likwidacja porodówki ... Brak propozycji dla dzieci i młodzieży... Brak propozycji dla 30, 40 , 50 latków ... Za to ciągłe programy, inwestowanie, zapewnianie rozrywek dla seniorów. No także lekiej zacznijcie inwestować w park maszynowy żeby było czym zaorać Kraśnik za parę lat ... A może w miejscu Kraśnika zrobić Centralny Punkt Komunikacyjny :)
Avatar
W głowie się nie mieści! / 27 lutego 2020 r. o 18:51
+19
Panowie Radni obudźcie się! Nigdy nie rodziliście i nie urodzicie, więc jakim prawem decydujecie o tym, gdzie mają rodzić kobiety z naszego powiatu. Czy chcielibyście, by Wasze żony, córki w drodze do Lublina, Janowa czy Bełżyc nie zdążyły na czas i urodziły bez opieki lekarza, położnej w aucie, bądź na ulicy, z narażeniem życia własnego i dziecka.
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 17:19
+19
Panie Rolla. Pora zakasać rękawy i zrobić coś dla powiatu, bo jak narazie to tylko pluje Pan jadem dookoła. Kadencja szybko minie a potem potraktują Pana według "zasług".
Avatar
bjka / 27 lutego 2020 r. o 14:44
+17
No to jak w końcu to jest, rodzą się dzieci czy nie ;) Skoro pis usuwa oddziały ginekologiczno położnicze w Polsce, to chyba sztandarowy program 500+ średnio przynosi zamierzony skutek
Avatar
WSTYD / 27 lutego 2020 r. o 18:59
+16
Jasne! Najlepiej zlikwidować i problem z głowy!!!? I co? Zamknięcie oddział, a co zrobicie ze sprzętem, który zapewniła WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ( bo nie starostwo )?! - oddacie Owsiakowi, czy sprzedacie z zyskiem?! Cytując Panią radną Wilkołak - „WSTYD"!!!!
Avatar
Kim / 28 lutego 2020 r. o 20:57
+14
R.Bijak najbardziej kompetentna osoba do wypowiadania się na takie tematy. Na początek przydałoby się do szkoły, a potem do polityki. Najlepsza rzecz jaką mu wychodzi to zbieranie na tacę.
Avatar
Ratujmy Ten Oddział / 27 lutego 2020 r. o 15:54
+14
Prawda jest tak Zlikwidują Oddział im nie zależy ale Pan Radny Bijak następne Wybory do Ulotki Wyborczej i jego Ziomki z PiSu niech wpisują jako Osiągnięcie Zaoranie Tego Oddziału ciekawe czy tak zrobią, zapewne w ulotce nie będzie o tym ani słowa? Jednak Ludzie im tego nie zapomną ich rola jest służyć i chronić oraz Bronić takiego Oddziału a nie zamykać. Pan Marszałek Województwa chyba też zapomniał skąd jest Najwidoczniej że Pozwala na Tą Praktykę swoim kolegom z PiSu Może w końcu on Zacznie Działać inaczej Ludzie w Kolejnych Wyborach pokażą im Żółtą Kartkę
Prawda jest tak Zlikwidują Oddział im nie zależy ale Pan Radny Bijak następne Wybory do Ulotki Wyborczej i jego Ziomki z PiSu niech wpisują jako Osiągnięcie Zaoranie Tego Oddziału ciekawe czy tak zrobią, zapewne w ulotce nie będzie o tym ani słowa? Jednak Ludzie im tego nie zapomną ich rola jest służyć i chronić oraz Bronić takiego Oddziału a nie zamykać. Pan Marszałek Województwa chyba też zapomniał skąd jest Najwidoczniej że Pozwala na Tą Praktykę swoim kolegom z PiSu Może w końcu on Zacznie Działać inaczej Ludzie w Kolejnych Wyborach poka... rozwiń
Avatar
rosberg / 27 lutego 2020 r. o 21:36
+13
... "Chcemy pewne rzeczy dopieścić – podkreślał Roman Bijak (PiS)". Czy to pieszczenie odbędzie się w strefie wolnej od LGBT+??? czy jednak w strefie LGBT+ ??? ktoś pociągnie temat i to wyjaśni???
Avatar
nico / 28 lutego 2020 r. o 23:10
+12
.... wszystko zlikwiduję, nie będzie niczego. Te słowa idealnie pasują do działań pissiorów. Przy likwidacji OFE i przeniesieniu NASZYCH pieniędzy na IKE chcą naliczyć 15% opłaty przekształceniowej !!! Niech każdy zada sobie pytanie czy to uczciwe ???
Avatar
serviceoffer / 4 dni temu o 01:18
0
Potrzebujesz finansowania? Szukasz finansów? Szukasz finansowania, aby powiększyć swój biznes? Pomagamy osobom fizycznym i firmom w pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój firmy i zakładaniu nowej firmy w dowolnej wysokości. Uzyskaj finansowanie po przystępnej stopie procentowej wynoszącej 3%. Czy potrzebujesz tych środków na prowadzenie działalności i rozliczenia rachunków? Następnie wyślij nam e-mail teraz, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz za pośrednictwem (Financialserviceoffer876@gmail.com) whats-App +918929509036 Dziękujemy
Avatar
Gość / 8 marca 2020 r. o 16:15
+2
Zachęcam do podpisywania petycji o likwidacji całego szpitala.
Avatar
Gość / 6 marca 2020 r. o 11:41
0
ZACHĘCAM DO PODPISANIA PETYCJI PRZECIWKO ZAMKNIĘCIU ODDZIAŁU GINEKOLOGII
Avatar
Gość / 6 marca 2020 r. o 11:34
0
ZACHĘCAM DO PODPISANIA PETYCJI PRZECIWKO ZAMKNIĘCIU ODDZIAŁU GINEKOLOGII: ***s://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/ja_nie_dla_likwidacji_oddzialu_ginekologiczno_polozniczonowordkowego_w_krasniku_/details/?fbclid=IwAR3KehlR5UQlTnmtFQ8qslk5jRMjnVJ7qkL62TSSnlRuv0_ko922cewvxbQ
Avatar
..... / 5 marca 2020 r. o 20:19
0
No. Najlepiej zburzyć i postawić kolejne daszki z chińskiej blaszki. 
Avatar
Gość / 5 marca 2020 r. o 19:03
+2
Jestem za likwidacją tego szpitala. Trzeba wybudować całkiem nowy i zatrudnić w nim całkiem nowych pracowników. To, co jest w tej chwili urąga naszym czasom i obraża mieszkańców, a szczególnie pacjentów.
Avatar
Kraśniczanka / 5 marca 2020 r. o 18:20
-2
Zachęcam do podpisania internetowej petycji przeciwko zamknięciu oddziału: ***s://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/ja_nie_dla_likwidacji_oddzialu_ginekologiczno_polozniczonowordkowego_w_krasniku_/?fPfTApb
Avatar
Chochlik / 4 marca 2020 r. o 09:38
+8
Drodzy mieszkańcy powiatu i miasta Kraśnik! W referendum zagłosujmy za zrobieniem z naszego miasta dzielnicy Janowa i stańmy się częścią powiatu janowskiego! Ma to same plusy: pozbędziemy się tych nierobów z rady miasta i powiatu, urzędasów z UM i SP (oszczędność pieniędzy), miasto będzie czyste i zadbane (jak Janów), drogi będą równe i gładkie (jak w powiecie janowskim), szpital będzie rozbudowywany, a nie powoli likwidowany a gospodarze miasta i powiatu Janowa będą mądrze i poszanowaniem swoich obywateli podejmowały decyzje w ich sprawie. Kraśnickie władze potrafią tylko likwidować: Telekomunikację, Jednostkę Wojskową (z murowanej przeniesiona do baraków drewnianych, w środku lasu, w Jawidzu), szpitale i oddziały szpitalne, przychodnie, Rejon Energetyczny sprowadzony do roli posterunku, itd.
Drodzy mieszkańcy powiatu i miasta Kraśnik! W referendum zagłosujmy za zrobieniem z naszego miasta dzielnicy Janowa i stańmy się częścią powiatu janowskiego! Ma to same plusy: pozbędziemy się tych nierobów z rady miasta i powiatu, urzędasów z UM i SP (oszczędność pieniędzy), miasto będzie czyste i zadbane (jak Janów), drogi będą równe i gładkie (jak w powiecie janowskim), szpital będzie rozbudowywany, a nie powoli likwidowany a gospodarze miasta i powiatu Janowa będą mądrze i poszanowaniem swoich obywateli podejmowały decyzje w ich sprawie.... rozwiń
Avatar
mieszkanka / 3 marca 2020 r. o 14:56
+5
Tak na pewno w przypadku kiedy kobiecie wody odeszły albo zaczęła krwawić. Wtedy będzie się szukało pierwszej lepszej wiochy, którą stać na oddział położniczy ale za to nie stać miasta wojewódzkiego, bo decydentom coraz bardziej sodówa do głowy uderza.
Avatar
Gość / 3 marca 2020 r. o 10:03
+3
Kobiety mogą rodzić w Lublinie, Warszawie, Nowym Jorku...wcale nie muszą w zapyziałym Kraśniku. A że poród nie trwa 5 minut, więc nie ma problemu z dojazdem do szpitala, gdzie pielęgniarki są, jak sama nazwa wskazuje, od pielęgnowania a nie spacerów między jedną, a drugą kawką. Zlikwidować to badziewie i będzie lepiej.
Zobacz wszystkie komentarze 71

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przykryła syna kołdrą i udusiła w hostelu w centrum Lublina. Biegli wydali już opinię

Przykryła syna kołdrą i udusiła w hostelu w centrum Lublina. Biegli wydali już opinię

Miała ukraść 220 tys. zł, ale prawdziwym szokiem było zamordowanie własnego syna. Była prezes Bractwa im. św. Brata Alberta w Lublinie odpowie za te dwa przestępstwa

Chełm. Naprawią zabytkowy mur. Ale na tym nie koniec.

Chełm. Naprawią zabytkowy mur. Ale na tym nie koniec.

Trwają remonty chełmskich kamienic komunalnych. W kolejce do naprawy czeka także zabytkowy mur przy ul. Sienkiewicza. Naruszona konstrukcja z cegły i opoki grozi zawaleniem.

Mieszkanka ulicy Lipowej:  Dopóki drzewa są, to wierzę
Wideo
film

Mieszkanka ulicy Lipowej: Dopóki drzewa są, to wierzę

Rozmowa z Joanną Piskorz, mieszkanką ul. Lipowej w Lublinie, która uniemożliwiła nocne usunięcie jednego z drzew przeznaczonych do przesadzenia w związku z prowadzoną przez miasto przebudową ulicy

Zmiany kadrowe w straży. Ryki z nowym komendantem

Zmiany kadrowe w straży. Ryki z nowym komendantem

St. bryg. Leszek Niewęgłowski, dotychczasowy komendant Państwowej Straży Pożarnej w Rykach, odszedł na emeryturę. Na jego miejsce powołano st. bryg. Krzysztofa Morawskiego z komendy puławskiej.

Kobiety walczą z ZUS. Mają oddać pobrane świadczenia

Kobiety walczą z ZUS. Mają oddać pobrane świadczenia

Ponad 118 tys. zł miała zwrócić jedna z właścicielek firm w woj. lubelskim za świadczenia, które zdaniem ZUS jej się nie należały. Decyzja została jednak uchylona. O takie rozstrzygniecie nadal walczą setki innych kobiet w całej Polsce

Lubelskie. Czarcia łapa odcisnęła się na pieńku

Lubelskie. Czarcia łapa odcisnęła się na pieńku

Ciekawym znaleziskiem pochwalił się nam Zbigniew Krężel z Syczyna (powiat chełmski). Gdy rozłupał kłodę na rozpałkę do pieca, znalazł znak czarciej łapy odciśnięty od wewnątrz pniaka. - Ciekawe sprawy życie przynosi – komentuje znalezisko Krężel, który od dawna jest lokalnym łowcą ciekawostek.

Górnik Łęczna wraca do ligowej rywalizacji po 87 dniach

Górnik Łęczna wraca do ligowej rywalizacji po 87 dniach

Górnik Łęczna – jedyny przedstawiciel naszego regionu na szczeblu centralnym w sezonie 2019/2020 wraca do walki o ligowe punkty. W środę wicelider tabeli zagra w Katowicach z tamtejszym GKS.

Miejskie działki na sprzedaż. Co może na nich powstać?

Miejskie działki na sprzedaż. Co może na nich powstać?

Na prośbę prezydenta radni zgodzili się na sprzedaż miejskich działek koło ul. Puławskiej i al. Sikorskiego. Chodzi o grunty bezpośrednio przyległe do terenu kupionego wcześniej od miasta przez firmę deweloperską z Krakowa

Lubelskie. 55- latek oskarżony o molestowanie 4-latki. Był wujkiem dziewczynki.

Lubelskie. 55- latek oskarżony o molestowanie 4-latki. Był wujkiem dziewczynki.

Nawet 12 lat więzienia grozi mieszkańcowi powiatu parczewskiego. Jak ustalili śledczy, 55-letni mężczyzna przyjeżdżał pomagać swojej siostrze w gospodarstwie. Wtedy miał dobierać się do 4-letniej dziewczynki. Sprawa wyszła na jaw po latach.

Będzie remont dzwonnicy przy lubelskim kościele. Pieniądze od sponsora

Będzie remont dzwonnicy przy lubelskim kościele. Pieniądze od sponsora

Lada chwila ruszą prace przy zabytkowej przykościelnej dzwonnicy na Wzgórzu Czwartek. Parafii pw. św. Mikołaja udało się uzyskać finansową pomoc, dzięki której remont dojdzie do skutku

Mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego rozbił samochód i uciekł. Powód to nie tylko wypity alkohol

Mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego rozbił samochód i uciekł. Powód to nie tylko wypity alkohol

24-latek z Międzyrzeca Podlaskiego kierując samochodem uderzył w ogrodzenie posesji i uciekł z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, posiadał też przy sobie narkotyki, które wystarczyłaby do sporządzenia około 90 porcji dealerskich.

Epidemia koronawirusa. Sytuacja na świecie.

Epidemia koronawirusa. Sytuacja na świecie.

W poniedziałek w Polsce na Covid-19 zachorowało 380 osób. Zmarło 10 osób. Sprawdziliśmy jak sytuacja epidemiologiczna wygląda na świecie.

Dzień Dziecka w lubelskiej podstawówce. Czego życzą nauczyciele?
film

Dzień Dziecka w lubelskiej podstawówce. Czego życzą nauczyciele?

Pozdrawiamy i tęsknimy za wami! - mówią zgodnym chórem nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, którzy z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla swoich uczniów wyjątkowe niespodzianki.

Kolejnych 178 zakażeń koronawirusem. Wieczorny raport ministerstwa z 1 czerwca

Kolejnych 178 zakażeń koronawirusem. Wieczorny raport ministerstwa z 1 czerwca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem. Są też nowe zakażenia, ale nie ma nowych chorych w woj. lubelskim.

Z Azotów Puławy do reprezentacji Polski

Z Azotów Puławy do reprezentacji Polski

Selekcjoner reprezentacji Polski szczypiornistów Patryk Robel ogłosił nazwiska zawodników, których powołał na zgrupowanie w Cetniewie. Na liście jest czterech graczy Azotów Puławy. Piąty znalazł się w gronie rezerwowych. Kolejnych trzech piłkarzy z Puław można znaleźć na liście rezerwowych kadry B.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.