Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

2 marca 2008 r.
18:15
Edytuj ten wpis

Niebezpieczne związki asystenta posła

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 28 A A

Asystent posła PiS Jarosława Stawiarskiego współpracował ze zwalczającymi Kościół tygodnikami "NIE” oraz "Fakty i Mity”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o Sznajderze, asystencie posła Jarosława Stawiarskiego, rozesłał do gazet internauta. "Czy człowiek, który współpracuje z takimi gazetami (…) powinien mieć miejsce u boku katolickiego posła z Prawa i Sprawiedliwości? Według mnie nie. Jest to bowiem jawne zaprzeczenie zasadom, jakie głosi PiS” - czytamy w mailu.

Kim jest asystent Stawiarskiego? To były radny miejski z Kraśnika, były wydawca lokalnej gazety "Nowiny Kraśnickie” i nieustraszony tropiciel wpadek Czubińskiego, wpływowego działacza lubelskiej Platformy Obywatelskiej. To m.in. Sznajder w 2001 roku oskarżył burmistrza Kraśnika o utrudnianie krytyki prasowej i wygrał proces.

Sznajder opowiada historię współpracy z "NIE” oraz "Faktami i Mitami”. - To były jedyne ogólnokrajowe pisma, które zainteresowały się sprawkami Czubińskiego - mówi. Wiedział, że oba tytuły szukają informacji o lokalnych politykach Platformy i dlatego wysłał im materiały dotyczące burmistrza. "Fakty i Mity” wydrukowały w 2004 roku tekst o tym, że była sekretarka oskarża Czubińskiego o molestowanie (ostatecznie wycofała się z zarzutów).

- Nie jestem autorem artykułu. Nie podpisałem z nimi żadnej umowy, a mimo to wysłali mi PiT i wpłacili na konto pieniądze za koszty, jakie poniosłem, m.in. telefonów - tłumaczy Sznajder. Był radnym i dlatego w oświadczeniu majątkowym wpisał 225 zł dochodu z tytułu umowy o dzieło z wydawcą FiM.

- Sznajder to uczciwy człowiek, nieoceniony w tropieniu zła - mówi poseł Jarosław Stawiarski. Tłumaczy, że zatrudnił go żeby m.in. prowadził poselską stronę internetową i kontaktował się z samorządami. Dodaje: - "NIE” oraz "Fakty i Mity” to obrzydliwe pisma. Ale Sznajder nie atakował ani Kościoła, ani PiS, wskazywał tylko na przekręty władzy samorządowej.

Teraz Stawiarski będzie musiał tłumaczyć się przed Przemysławem Gosiewskim, szefem klubu parlamentarnego PiS. Bo list o asystencie trafił również do władz partii.

- W marcu kończy mi się umowa z posłem i moim wrogom chodzi pewnie o to żeby nie została przedłużona - stwierdza Sznajder.
Stawiarski podejrzewa, że za listem stoi Czubiński. - Mówimy o faktach powszechnie znanych i nie są potrzebne w tej sprawie żadne anonimy. Ja zawsze podpisuję się pod tym, co chcę powiedzieć. Insynuacje pana Stawiarskiego kwalifikują się do sądu jako pomówienie - takie słowa Czubińskiego przekazał nam wczoraj jego rzecznik.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
M.Sz. / 12 marca 2008 o 13:54
0
Wracając do ataku na mnie i posła J. Stawiarskiego w DW oraz Dzienniku.pl informuję…
Do wszystkich najpoważniejszych mediów wysłałem drogą elektroniczną oraz listami poleconymi stanowisko “wolne media” wraz z ksero doniesienia sekretarki…
I co… po co ktoś ma wracać do tego tematu, opluto posła PiS oraz jego asystenta i na tym koniec, bo oto chyba tylko chodziło, a nie o prawdę!

„WOLNE MEDIA”

W dniu 3 marca 2008 roku DZIENNIK WSCHODNI opublikował artykuł „Niebezpieczne związki asystenta posła”. Publikacja została uznana jako sensacyjna, co znalazło odbicie w umieszczeniu jej na stronach największych polskich portali internetowych. Sensacją ma być to, że poseł PiS Jarosław Stawiarski zatrudnił w biurze poselskim byłego dziennikarza i wydawcę gazety lokalnej „Nowiny Kraśnickie”, który wypełniając tę misję, miał kontakt z dwoma tygodnikami: „Fakty i Mity” oraz „NIE”, atakującymi na swoim łamach Kościół katolicki.
Najostrzej tę sytuację przedstawiono na stronie internetowej Dziennik.pl.
Jako dziennikarz, wykonując ten zawód przez ponad 10. lat, zawsze uważałem, że informacja jaką zdobyłem i potwierdziłem nie jest ani biała, ani czarna, ani czerwona. Dla mnie dziennikarz posiadający wiedzę o nieprawidłowościach powinien zrobić wszystko, żeby została nagłośniona i dotarła do społeczeństwa.
Powody nawiązania kontaktu oraz dlaczego do niego doszło tylko z tymi dwoma gazetami i jaki miał charakter, zostały zepchnięte w mediach na drugi plan. Stało się tak zapewne dlatego, że aktualnie dobrze „sprzedaje się” atak na Prawo i Sprawiedliwość i tylko w takich kategoriach opłaca się pisać.
W marcu 1998 roku do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku wpłynęło zawiadomienie byłej sekretarki burmistrza Kraśnika, Piotra Czubińskiego. Informowała ona o zdarzeniach, przy których afera w Olsztynie wydaje się delikatna. W momencie, kiedy burmistrz Kraśnika stawał się postacią coraz bardziej liczącą się w strukturach rosnącej w siłę Platformy Obywatelskiej (aktualnie jest wiceprzewodniczącym PO na Lubelszczyźnie oraz członkiem władz centralnych tego ugrupowania) uznałem, że społeczeństwo powinno mieć wiedzę na temat podejrzeń związanych z jego nazwiskiem. Kserokopię doniesienia sekretarki, wraz z innymi informacjami na temat burmistrza, rozesłałem do największych gazet w Polsce oraz kilku stacji telewizyjnych. Plonem wymiany korespondencji, w większości jednostronnej, która niesłusznie nazywana jest współpracą (a nawet pracą), były dwa artykuły, w tygodnikach FiM (rok 2004) oraz NIE (rok 2005.). Żadne inne media nie chciały, (a może bały się), informować o tym, co dzieje się w Kraśniku.
Po paru latach okazało się, że wysłanie przez dziennikarza, do swoich kolegów po fachu pracujących w innych redakcjach, kserokopii kilku bulwersujących informacji na temat polityka PO jest już współpracą, której ma się wstydzić. Najdalej w tej ocenie poszedł Dziennik.pl, który nazwał to „pracą dla Urbana”.
Nagłaśniając zatrudnienie w biurze posła PiS byłego dziennikarza niezależnego, a zarazem doświadczonego samorządowca i społecznika, gazeta regionalna, Dziennik.pl oraz portale uznały, że nieważne jest to, co dzieje się w Kraśniku, który przez jego mieszkańców często nazywany jest drugą Białorusią. Nie wspomniano czego dotyczyły materiały przekazane mediom przez asystenta posła. W swoim doniesieniu sekretarka informowała m.in. o tym, że była zmuszana przez polityka PO do współżycia, a następnie miał jej kazać usunąć dziecko, poczęte w wyniku tych kontaktów. Dla „wolnych mediów” ciekawszym obiektem ataku stał się dziennikarz, który zabiegał o nagłośnienie tych bulwersujących faktów.
Osoby wnikliwie czytające moje stanowisko w sprawie „wolności mediów” zapewne zdziwią stwierdzenia o niezależności dziennikarskiej i podjęciu pracy w biurze partii politycznej. Pragnę oświadczyć, że nie jestem już dziennikarzem. Nie jestem także członkiem PiS. Z ugrupowaniem J. Kaczyńskiego związałem się po przegranych przez tę partię wyborach, a więc nie z pobudek finansowych czy dla koniunktury. To, co działo się w Polsce przed 21 października oraz po wyborach parlamentarnych budzi we mnie oburzenie i wręcz wstydzę się za swoich kolegów dziennikarzy. Z posłem PiS związałem się po to, żeby moje miasto, moją „małą ojczyznę” chronić przed zalewem kłamstwa i nadmiarem hipokryzji ze strony polityków PO.
Konfabulacja polegająca na nazwaniu współpracą, a nawet pracą na rzecz konkretnego tytułu prasowego, wysyłki kserokopii kilku dokumentów, dotyczących polityka PO, jest kolejnym dowodem upolitycznienia mediów. Atak Dziennika Wschodniego na mnie oraz PiS, zbiegł się w czasie m.in. z tym, że pod koniec lutego 2008 roku złożyłem w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie zeznania w śledztwie dotyczącym podejrzeń o korupcję polityka PO. Czy jest to tylko przypadkowa zbieżność?

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc[/url] ... /664986443

[url="http://www.dziennik.pl/polityka/article"]http://www.dziennik.pl/polityka/article[/url] ... rbana.html

[url="http://wiadomosci.onet.pl/1703292,11,item.html"]http://wiadomosci.onet.pl/1703292,11,item.html[/url]
Wracając do ataku na mnie i posła J. Stawiarskiego w DW oraz Dzienniku.pl informuję…
Do wszystkich najpoważniejszych mediów wysłałem drogą elektroniczną oraz listami poleconymi stanowisko “wolne media” wraz z ksero doniesienia sekretarki…
I co… po co ktoś ma wracać do tego tematu, opluto posła PiS oraz jego asystenta i na tym koniec, bo oto chyba tylko chodziło, a nie o prawdę!

„WOLNE MEDIA”

W dniu 3 marca 2008 roku DZIENNIK WSCHODNI opublikował artykuł ̶... rozwiń
Avatar
mmm / 5 marca 2008 o 08:13
0
Cz napisał:
deb***u płacę ci za to żebyś jeszcze ostrzej pisał, do roboty

Za mały dla mnie jesteś prosty Człowieku, żeby mnie obrazić a co dopiero sprowokować do chamskich wypowiedzi. To pozostawiam Tobie.
Avatar
~ona~ / 4 marca 2008 o 20:09
0
współpracował ze zwalczającymi Kościół tygodnikami "NIE” oraz "Fakty i Mity”
,
Bardzo nierzetelne podejście do sprawy. Czytam Fakty i Mity od wielu lat, i jest to jedyny tygodnik, który nie boi się pokazywać przekrętów kościoła (nie tylko katolickiego). Zwalczanie, a pokazywanie nieprawidłowości to dwie zupełnie różne sprawy, które redaktor powinien rozróżniać.
Wiele afer odkrytych przez FiM po długim czasie opisują inne gazety jako swoje.
Avatar
Cz / 4 marca 2008 o 15:53
0
mmm napisał:
Nie macie Wy szczęścia w Kraśniku do ludzi ani z PO ani z PiS. Jestem akurat wyborcą PiS ale na Waszego P. Stawiarskiego nigdy bym nie zagłosował. Niezły asystent, ale czemu tu się dziwić. Jaki pan taki kram. Szkoda tylko że taki krętacz i miernota buduje sobie kapitał wyborczy na działalności ludzi tego samego pokroju. Wy to dopiero musicie mieć dylematy w czasie wyborów.


... płacę ci za to żebyś jeszcze ostrzej pisał, do roboty
Avatar
mmm / 4 marca 2008 o 10:53
0
Nie macie Wy szczęścia w Kraśniku do ludzi ani z PO ani z PiS. Jestem akurat wyborcą PiS ale na Waszego P. Stawiarskiego nigdy bym nie zagłosował. Niezły asystent, ale czemu tu się dziwić. Jaki pan taki kram. Szkoda tylko że taki krętacz i miernota buduje sobie kapitał wyborczy na działalności ludzi tego samego pokroju. Wy to dopiero musicie mieć dylematy w czasie wyborów.
Avatar
Walczący!!! / 3 marca 2008 o 23:15
0
Przewaga religii minęła bezpowrotnie choć ich terror nadal trwa. I ten musimy zwalczać!!!
Dla samoobrony, dla ratowania naszych losów i przyszłości naszego potomstwa, dla zachowania
gatunku Homo Sapiens, dla zapewnienia Ewolucji warunków do postępu.
ZAWSZE, odkąd panoszą się religie z ich zboczonymi przywódcami i chorymi psychicznie
wiernymi, zawsze były powstania, rewolucje, wojny PRZECIWKO religiom. W tym nie ma nic
złego, to jest nobliwe i jedynie właściwe. Narzucanie nam “ciszy”, samocenzury, szantażowanie
nas nierealnymi “konsekwencjami”, wymuszanie respektu dla zbrodni i zbrodniarzy, tabuizowanie
krytyki religii, to wszystko mamy juz za sobą, może nie całkiem w Polsce, ale poza nią w pełnej glorii!
Dowodami są książki, bestseller'y o wielomilionowym nakładzie, Richard'a Dawkinasa, Christopher'a
Hitchens'a, Sam'a Harrisa i wielu innych autorów otwarcie ZWALCZAJĄCYCH RELIGIE, debatujących
w otwartych, szeroko dostępnych mediach, wyśmiewających religie, demaskujących ich zbrodnicze cele,
ich wielowiekową niepoprawność w dokonywaniu premedytowanych zbrodni przeciwko ludzkości.
Polska otwarcie atakowana jest przez agentów zła, kler i jedyną drogą jest WALKA z tym złem i jego
poplecznikami, służalczymi dziennikarzami – zdrajcami ludzkich wartości, politykami sprzedającymi nas
w niewolę kleru, moherami – niespełna rozumu, z dziada pradziada niewolnikami pasożytów, a wszyscy ci
cechujący się skrajną głupotą i podłością własnych charakterów.

TAK, FiM ZWALCZAJĄ kler, wiarę, zbrodnię polityków usankcjonowaną przez nich samych!
Wszyscy ze zdrowym rozumem powinni w tej walce współuczestniczyć. Tu chodzi o nasze życie,
naszą wolność, naszą przyszłość i tylko MY jedynie i samodzielnie decydujemy czy to jest dobre dla nas.
Dotychczas oni wmawiają nam, że nasza wolność jest bardzo, bardzo zła! To się zgadza się, z tym, że
jest to niewygoda dla nich i dla ich gładkości dokonywania zbrodni na nas oraz ich bezkarności za nie!

W przeszłości wmawiali ciemnym kmiotkom, że mogą się nad nami znęcać “z woli boga”, teraz “z woli prawa”,
które sami sobie przeciwko nam napisali (konkordat). W rozpowszechnianiu tych kłamstw czynne są media,
zdrajcy, oportuniści, kretyni niezdolni uczciwie zapracować na swoje utrzymanie, prostytuujący się za parę
groszy ohydnym potworom, gorliwie ich wspomagający w tej chorej od wieków grze, walce człowieka przeciwko
zwyrodniałym szalonym bestiom bez krzty sumienia ani cienia ludzkich uczuć.

Oto jaką demokrację mamy, prawda jest zakazana, dobro jest karalne, humanizm jest piętnowany, zbrodniarze
PRL-owscy, watykańscy i ich potomstwo trzyma nas za gardło i dusi wciągając do epoki jaskiniowej z jej
barbarzyństwem, podrafinowanym podczas XX wiekowej “dobroczynnej” działalności watykańskich zbrodniarzy
na całym globie.
...bo gdzie stąpili szła przed nimi trwoga, w każdym sąsiedzie znajdowali wroga.
Aż nas zakuto w ciasny krąg łańcucha i każą oddać co najprędzej ducha!
Oto wynik działalności tych zboczeńców na całym świecie: powszechna wrogość i opętanie pieniądzem
wydartym drugiemu, czującemu istnieniu przemocą z gardła.

Żaden respekt bandytom, pod żadnym pozorem! Żadne ogłupianie “interpretacją” rzeczywistości podsuwaną przez
oprawców ofiarom. Ostre potępienie, Napiętnowanie! Otwarta, odważna WALKA, aż do zwycięstwa Humanizmu!
Przewaga religii minęła bezpowrotnie choć ich terror nadal trwa. I ten musimy zwalczać!!!
Dla samoobrony, dla ratowania naszych losów i przyszłości naszego potomstwa, dla zachowania
gatunku Homo Sapiens, dla zapewnienia Ewolucji warunków do postępu.
ZAWSZE, odkąd panoszą się religie z ich zboczonymi przywódcami i chorymi psychicznie
wiernymi, zawsze były powstania, rewolucje, wojny PRZECIWKO religiom. W tym nie ma nic
złego, to jest nobliwe i jedynie właściwe. Narzucanie nam “ciszy”, samo... rozwiń
Avatar
niezależny / 3 marca 2008 o 22:04
0
patrzeń napisał:
M.Sz. zawsze wygadywał na kler alej ego brat bodajże prowadził pismo antyklerykalne
tacy ludzie u boku Stawiarka to czyste samobójstwo posła
ja na pewno już nigdy na niego nie zakłosuję ani moja rodzina
Avatar
szraczek / 3 marca 2008 o 17:01
0
Wymarzonym stanem dla tzw. władzy w Kraśniku byłaby nieobecność Sznajdera. A ponieważ, niestety, Sznajder jest, to tzw. władza ma kłopot. Kłopot ma tzw. władza również z nadmiarem posłów w mieście. Idealnym stanem dla tzw. władzy byłaby obecność jednego, właściwego posła i to wcale nie z PiS. Ale, ponieważ w mieście są, niestety dla tzw. władzy, obydwaj,a w dodatku Sznajder dobrze wykonuje swoją robotę na rzecz posła z PiS, to robi się wszystko, by zdyskredytować obydwu. Żałosne to i takie liche, jak...tzw. władza w Kraśniku...
Avatar
persi / 3 marca 2008 o 14:02
0
jackson napisał:
Sznajder to facet ze wszechmiar uczciwy. A niewygodny wielu ludziom z Kraśnika to prawda oczywista.


Panie "Profesorze" oczywistością oczywistą jest to, iż Panu w tym mieście nic się nie podoba. Obrona kolegi Sznajdera w tej sytuacji jest oczywista - Panowie należycie do tego typu mentalnego ludzi... ludzi PiS - wam wszystko wolno, bo wasze działanie legalizuje przynależność partyjna!


Panie "Profesorze" oczywistością oczywistą jest to, iż Panu w tym mieście nic się nie podoba. Obrona kolegi Sznajdera w tej sytuacji jest oczywista - Panowie należycie do tego typu mentalnego ludzi... ludzi PiS - wam wszystko wolno, bo wasze działanie legalizuje przynależność partyjna! rozwiń
Avatar
M.Sz. / 3 marca 2008 o 13:47
0
romek napisał:
ciekawe kto z tych co zna Sz. powie że to człowiek uczciwy i dobry ? wolne żarty - nikogo takiego nie znajdziecie w Kraśniku a w necie to można wszystko pisać . Pogadajcie o nim z ludźmi z jego klasy, sąsiadów, znajomych to się dowiecie całej prawdy.Zastanowię się, czy nie zrobię ci sprawy o naruszenie dóbr osobistych...
Avatar
M.Sz. / 12 marca 2008 o 13:54
0
Wracając do ataku na mnie i posła J. Stawiarskiego w DW oraz Dzienniku.pl informuję…
Do wszystkich najpoważniejszych mediów wysłałem drogą elektroniczną oraz listami poleconymi stanowisko “wolne media” wraz z ksero doniesienia sekretarki…
I co… po co ktoś ma wracać do tego tematu, opluto posła PiS oraz jego asystenta i na tym koniec, bo oto chyba tylko chodziło, a nie o prawdę!

„WOLNE MEDIA”

W dniu 3 marca 2008 roku DZIENNIK WSCHODNI opublikował artykuł „Niebezpieczne związki asystenta posła”. Publikacja została uznana jako sensacyjna, co znalazło odbicie w umieszczeniu jej na stronach największych polskich portali internetowych. Sensacją ma być to, że poseł PiS Jarosław Stawiarski zatrudnił w biurze poselskim byłego dziennikarza i wydawcę gazety lokalnej „Nowiny Kraśnickie”, który wypełniając tę misję, miał kontakt z dwoma tygodnikami: „Fakty i Mity” oraz „NIE”, atakującymi na swoim łamach Kościół katolicki.
Najostrzej tę sytuację przedstawiono na stronie internetowej Dziennik.pl.
Jako dziennikarz, wykonując ten zawód przez ponad 10. lat, zawsze uważałem, że informacja jaką zdobyłem i potwierdziłem nie jest ani biała, ani czarna, ani czerwona. Dla mnie dziennikarz posiadający wiedzę o nieprawidłowościach powinien zrobić wszystko, żeby została nagłośniona i dotarła do społeczeństwa.
Powody nawiązania kontaktu oraz dlaczego do niego doszło tylko z tymi dwoma gazetami i jaki miał charakter, zostały zepchnięte w mediach na drugi plan. Stało się tak zapewne dlatego, że aktualnie dobrze „sprzedaje się” atak na Prawo i Sprawiedliwość i tylko w takich kategoriach opłaca się pisać.
W marcu 1998 roku do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku wpłynęło zawiadomienie byłej sekretarki burmistrza Kraśnika, Piotra Czubińskiego. Informowała ona o zdarzeniach, przy których afera w Olsztynie wydaje się delikatna. W momencie, kiedy burmistrz Kraśnika stawał się postacią coraz bardziej liczącą się w strukturach rosnącej w siłę Platformy Obywatelskiej (aktualnie jest wiceprzewodniczącym PO na Lubelszczyźnie oraz członkiem władz centralnych tego ugrupowania) uznałem, że społeczeństwo powinno mieć wiedzę na temat podejrzeń związanych z jego nazwiskiem. Kserokopię doniesienia sekretarki, wraz z innymi informacjami na temat burmistrza, rozesłałem do największych gazet w Polsce oraz kilku stacji telewizyjnych. Plonem wymiany korespondencji, w większości jednostronnej, która niesłusznie nazywana jest współpracą (a nawet pracą), były dwa artykuły, w tygodnikach FiM (rok 2004) oraz NIE (rok 2005.). Żadne inne media nie chciały, (a może bały się), informować o tym, co dzieje się w Kraśniku.
Po paru latach okazało się, że wysłanie przez dziennikarza, do swoich kolegów po fachu pracujących w innych redakcjach, kserokopii kilku bulwersujących informacji na temat polityka PO jest już współpracą, której ma się wstydzić. Najdalej w tej ocenie poszedł Dziennik.pl, który nazwał to „pracą dla Urbana”.
Nagłaśniając zatrudnienie w biurze posła PiS byłego dziennikarza niezależnego, a zarazem doświadczonego samorządowca i społecznika, gazeta regionalna, Dziennik.pl oraz portale uznały, że nieważne jest to, co dzieje się w Kraśniku, który przez jego mieszkańców często nazywany jest drugą Białorusią. Nie wspomniano czego dotyczyły materiały przekazane mediom przez asystenta posła. W swoim doniesieniu sekretarka informowała m.in. o tym, że była zmuszana przez polityka PO do współżycia, a następnie miał jej kazać usunąć dziecko, poczęte w wyniku tych kontaktów. Dla „wolnych mediów” ciekawszym obiektem ataku stał się dziennikarz, który zabiegał o nagłośnienie tych bulwersujących faktów.
Osoby wnikliwie czytające moje stanowisko w sprawie „wolności mediów” zapewne zdziwią stwierdzenia o niezależności dziennikarskiej i podjęciu pracy w biurze partii politycznej. Pragnę oświadczyć, że nie jestem już dziennikarzem. Nie jestem także członkiem PiS. Z ugrupowaniem J. Kaczyńskiego związałem się po przegranych przez tę partię wyborach, a więc nie z pobudek finansowych czy dla koniunktury. To, co działo się w Polsce przed 21 października oraz po wyborach parlamentarnych budzi we mnie oburzenie i wręcz wstydzę się za swoich kolegów dziennikarzy. Z posłem PiS związałem się po to, żeby moje miasto, moją „małą ojczyznę” chronić przed zalewem kłamstwa i nadmiarem hipokryzji ze strony polityków PO.
Konfabulacja polegająca na nazwaniu współpracą, a nawet pracą na rzecz konkretnego tytułu prasowego, wysyłki kserokopii kilku dokumentów, dotyczących polityka PO, jest kolejnym dowodem upolitycznienia mediów. Atak Dziennika Wschodniego na mnie oraz PiS, zbiegł się w czasie m.in. z tym, że pod koniec lutego 2008 roku złożyłem w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie zeznania w śledztwie dotyczącym podejrzeń o korupcję polityka PO. Czy jest to tylko przypadkowa zbieżność?

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc[/url] ... /664986443

[url="http://www.dziennik.pl/polityka/article"]http://www.dziennik.pl/polityka/article[/url] ... rbana.html

[url="http://wiadomosci.onet.pl/1703292,11,item.html"]http://wiadomosci.onet.pl/1703292,11,item.html[/url]
Wracając do ataku na mnie i posła J. Stawiarskiego w DW oraz Dzienniku.pl informuję…
Do wszystkich najpoważniejszych mediów wysłałem drogą elektroniczną oraz listami poleconymi stanowisko “wolne media” wraz z ksero doniesienia sekretarki…
I co… po co ktoś ma wracać do tego tematu, opluto posła PiS oraz jego asystenta i na tym koniec, bo oto chyba tylko chodziło, a nie o prawdę!

„WOLNE MEDIA”

W dniu 3 marca 2008 roku DZIENNIK WSCHODNI opublikował artykuł ̶... rozwiń
Avatar
mmm / 5 marca 2008 o 08:13
0
Cz napisał:
deb***u płacę ci za to żebyś jeszcze ostrzej pisał, do roboty

Za mały dla mnie jesteś prosty Człowieku, żeby mnie obrazić a co dopiero sprowokować do chamskich wypowiedzi. To pozostawiam Tobie.
Avatar
~ona~ / 4 marca 2008 o 20:09
0
współpracował ze zwalczającymi Kościół tygodnikami "NIE” oraz "Fakty i Mity”
,
Bardzo nierzetelne podejście do sprawy. Czytam Fakty i Mity od wielu lat, i jest to jedyny tygodnik, który nie boi się pokazywać przekrętów kościoła (nie tylko katolickiego). Zwalczanie, a pokazywanie nieprawidłowości to dwie zupełnie różne sprawy, które redaktor powinien rozróżniać.
Wiele afer odkrytych przez FiM po długim czasie opisują inne gazety jako swoje.
Avatar
Cz / 4 marca 2008 o 15:53
0
mmm napisał:
Nie macie Wy szczęścia w Kraśniku do ludzi ani z PO ani z PiS. Jestem akurat wyborcą PiS ale na Waszego P. Stawiarskiego nigdy bym nie zagłosował. Niezły asystent, ale czemu tu się dziwić. Jaki pan taki kram. Szkoda tylko że taki krętacz i miernota buduje sobie kapitał wyborczy na działalności ludzi tego samego pokroju. Wy to dopiero musicie mieć dylematy w czasie wyborów.


... płacę ci za to żebyś jeszcze ostrzej pisał, do roboty
Avatar
mmm / 4 marca 2008 o 10:53
0
Nie macie Wy szczęścia w Kraśniku do ludzi ani z PO ani z PiS. Jestem akurat wyborcą PiS ale na Waszego P. Stawiarskiego nigdy bym nie zagłosował. Niezły asystent, ale czemu tu się dziwić. Jaki pan taki kram. Szkoda tylko że taki krętacz i miernota buduje sobie kapitał wyborczy na działalności ludzi tego samego pokroju. Wy to dopiero musicie mieć dylematy w czasie wyborów.
Avatar
Walczący!!! / 3 marca 2008 o 23:15
0
Przewaga religii minęła bezpowrotnie choć ich terror nadal trwa. I ten musimy zwalczać!!!
Dla samoobrony, dla ratowania naszych losów i przyszłości naszego potomstwa, dla zachowania
gatunku Homo Sapiens, dla zapewnienia Ewolucji warunków do postępu.
ZAWSZE, odkąd panoszą się religie z ich zboczonymi przywódcami i chorymi psychicznie
wiernymi, zawsze były powstania, rewolucje, wojny PRZECIWKO religiom. W tym nie ma nic
złego, to jest nobliwe i jedynie właściwe. Narzucanie nam “ciszy”, samocenzury, szantażowanie
nas nierealnymi “konsekwencjami”, wymuszanie respektu dla zbrodni i zbrodniarzy, tabuizowanie
krytyki religii, to wszystko mamy juz za sobą, może nie całkiem w Polsce, ale poza nią w pełnej glorii!
Dowodami są książki, bestseller'y o wielomilionowym nakładzie, Richard'a Dawkinasa, Christopher'a
Hitchens'a, Sam'a Harrisa i wielu innych autorów otwarcie ZWALCZAJĄCYCH RELIGIE, debatujących
w otwartych, szeroko dostępnych mediach, wyśmiewających religie, demaskujących ich zbrodnicze cele,
ich wielowiekową niepoprawność w dokonywaniu premedytowanych zbrodni przeciwko ludzkości.
Polska otwarcie atakowana jest przez agentów zła, kler i jedyną drogą jest WALKA z tym złem i jego
poplecznikami, służalczymi dziennikarzami – zdrajcami ludzkich wartości, politykami sprzedającymi nas
w niewolę kleru, moherami – niespełna rozumu, z dziada pradziada niewolnikami pasożytów, a wszyscy ci
cechujący się skrajną głupotą i podłością własnych charakterów.

TAK, FiM ZWALCZAJĄ kler, wiarę, zbrodnię polityków usankcjonowaną przez nich samych!
Wszyscy ze zdrowym rozumem powinni w tej walce współuczestniczyć. Tu chodzi o nasze życie,
naszą wolność, naszą przyszłość i tylko MY jedynie i samodzielnie decydujemy czy to jest dobre dla nas.
Dotychczas oni wmawiają nam, że nasza wolność jest bardzo, bardzo zła! To się zgadza się, z tym, że
jest to niewygoda dla nich i dla ich gładkości dokonywania zbrodni na nas oraz ich bezkarności za nie!

W przeszłości wmawiali ciemnym kmiotkom, że mogą się nad nami znęcać “z woli boga”, teraz “z woli prawa”,
które sami sobie przeciwko nam napisali (konkordat). W rozpowszechnianiu tych kłamstw czynne są media,
zdrajcy, oportuniści, kretyni niezdolni uczciwie zapracować na swoje utrzymanie, prostytuujący się za parę
groszy ohydnym potworom, gorliwie ich wspomagający w tej chorej od wieków grze, walce człowieka przeciwko
zwyrodniałym szalonym bestiom bez krzty sumienia ani cienia ludzkich uczuć.

Oto jaką demokrację mamy, prawda jest zakazana, dobro jest karalne, humanizm jest piętnowany, zbrodniarze
PRL-owscy, watykańscy i ich potomstwo trzyma nas za gardło i dusi wciągając do epoki jaskiniowej z jej
barbarzyństwem, podrafinowanym podczas XX wiekowej “dobroczynnej” działalności watykańskich zbrodniarzy
na całym globie.
...bo gdzie stąpili szła przed nimi trwoga, w każdym sąsiedzie znajdowali wroga.
Aż nas zakuto w ciasny krąg łańcucha i każą oddać co najprędzej ducha!
Oto wynik działalności tych zboczeńców na całym świecie: powszechna wrogość i opętanie pieniądzem
wydartym drugiemu, czującemu istnieniu przemocą z gardła.

Żaden respekt bandytom, pod żadnym pozorem! Żadne ogłupianie “interpretacją” rzeczywistości podsuwaną przez
oprawców ofiarom. Ostre potępienie, Napiętnowanie! Otwarta, odważna WALKA, aż do zwycięstwa Humanizmu!
Przewaga religii minęła bezpowrotnie choć ich terror nadal trwa. I ten musimy zwalczać!!!
Dla samoobrony, dla ratowania naszych losów i przyszłości naszego potomstwa, dla zachowania
gatunku Homo Sapiens, dla zapewnienia Ewolucji warunków do postępu.
ZAWSZE, odkąd panoszą się religie z ich zboczonymi przywódcami i chorymi psychicznie
wiernymi, zawsze były powstania, rewolucje, wojny PRZECIWKO religiom. W tym nie ma nic
złego, to jest nobliwe i jedynie właściwe. Narzucanie nam “ciszy”, samo... rozwiń
Avatar
niezależny / 3 marca 2008 o 22:04
0
patrzeń napisał:
M.Sz. zawsze wygadywał na kler alej ego brat bodajże prowadził pismo antyklerykalne
tacy ludzie u boku Stawiarka to czyste samobójstwo posła
ja na pewno już nigdy na niego nie zakłosuję ani moja rodzina
Avatar
szraczek / 3 marca 2008 o 17:01
0
Wymarzonym stanem dla tzw. władzy w Kraśniku byłaby nieobecność Sznajdera. A ponieważ, niestety, Sznajder jest, to tzw. władza ma kłopot. Kłopot ma tzw. władza również z nadmiarem posłów w mieście. Idealnym stanem dla tzw. władzy byłaby obecność jednego, właściwego posła i to wcale nie z PiS. Ale, ponieważ w mieście są, niestety dla tzw. władzy, obydwaj,a w dodatku Sznajder dobrze wykonuje swoją robotę na rzecz posła z PiS, to robi się wszystko, by zdyskredytować obydwu. Żałosne to i takie liche, jak...tzw. władza w Kraśniku...
Avatar
persi / 3 marca 2008 o 14:02
0
jackson napisał:
Sznajder to facet ze wszechmiar uczciwy. A niewygodny wielu ludziom z Kraśnika to prawda oczywista.


Panie "Profesorze" oczywistością oczywistą jest to, iż Panu w tym mieście nic się nie podoba. Obrona kolegi Sznajdera w tej sytuacji jest oczywista - Panowie należycie do tego typu mentalnego ludzi... ludzi PiS - wam wszystko wolno, bo wasze działanie legalizuje przynależność partyjna!


Panie "Profesorze" oczywistością oczywistą jest to, iż Panu w tym mieście nic się nie podoba. Obrona kolegi Sznajdera w tej sytuacji jest oczywista - Panowie należycie do tego typu mentalnego ludzi... ludzi PiS - wam wszystko wolno, bo wasze działanie legalizuje przynależność partyjna! rozwiń
Avatar
M.Sz. / 3 marca 2008 o 13:47
0
romek napisał:
ciekawe kto z tych co zna Sz. powie że to człowiek uczciwy i dobry ? wolne żarty - nikogo takiego nie znajdziecie w Kraśniku a w necie to można wszystko pisać . Pogadajcie o nim z ludźmi z jego klasy, sąsiadów, znajomych to się dowiecie całej prawdy.Zastanowię się, czy nie zrobię ci sprawy o naruszenie dóbr osobistych...
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW 0 0

Górnik Łęczna z kolejnym kompletem punktów. Tym razem podopieczne Piotra Mazurkiewicza rozbiły AZS PSW Biała Podlaska. Mistrzynie Polski w tym sezonie nie straciły jeszcze nawet punktu

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana 6 3

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych 0 0

MKS AZS UMCS Lublin gorszy od AZS AWF Warszawa. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego udało się jednak uratować jeden punkt.

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE 0 0

Przed przedsiębiorcami kolejna szansa na otrzymanie unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Setki firm dzięki europejskiemu wsparciu rozwinęła już swój biznes. Dołącz do grona innowacyjnych przedsiębiorców i skorzystaj z dofinansowania.

Wypadek w Sobieszynie. Samochód dachował, dwóch rannych, jeden uciekł

Wypadek w Sobieszynie. Samochód dachował, dwóch rannych, jeden uciekł 1 0

Policjanci ustalają szczegóły wypadku, do którego doszło w sobotę około godz. 21 w Sobieszynie (pow. rycki).

Lubelskie: Szalona ucieczka kierowcy. Samochód ląduje w rowie, wszyscy uciekają, nawet dziecko

Lubelskie: Szalona ucieczka kierowcy. Samochód ląduje w rowie, wszyscy uciekają, nawet dziecko 15 3

W niedzielę około godz. 17 patrol drogówki próbował w Łopienniku Nadrzecznym zatrzymać do kontroli kierującego fordem.

Lublin: Protestujący mieszkańcy odwołali blokady ul. Ciepłej

Lublin: Protestujący mieszkańcy odwołali blokady ul. Ciepłej 0 4

Odwołane zostały zaplanowane na ten tydzień protesty mające polegać na blokadzie ul. Ciepłej, którą przebiega objazd dla samochodów omijających zamknięty odcinek ul. Krochmalnej.

Huragan wygrał rundę jesienną i... zmienił trenera

Huragan wygrał rundę jesienną i... zmienił trenera 0 2

Huragan Międzyrzec Podlaski spędzi zimową przerwę w rozgrywkach w fotelu lidera. W rundzie rewanżowej zespół poprowadzi nowy trener Damian Panek

Lublin szykuje się na zmiany klimatyczne. Jest plan na wypadek upałów, wichur i powodzi
Magazyn

Lublin szykuje się na zmiany klimatyczne. Jest plan na wypadek upałów, wichur i powodzi 7 4

Gotowy jest plan przygotowania miasta na zmiany klimatyczne wiążące się z dłuższymi falami upałów, wichurami oraz ulewami i powodziami miejskimi. Za najbardziej zagrożone tereny uznano centrum oraz Czuby, Wieniawę i część Czechowa Południowego.

Pies służbowy zatrzymał się przy bagażniku auta. W środku były trzy słoiki

Pies służbowy zatrzymał się przy bagażniku auta. W środku były trzy słoiki 16 2

Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że 20-letni mieszkaniec Łęcznej może posiadać narkotyki.

7 pytań, które pomaga zbudować markę

7 pytań, które pomaga zbudować markę 0 0

Wojewoda lubelski mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sprawa wróci do sądu

Wojewoda lubelski mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sprawa wróci do sądu 33 12

Wojewoda lubelski wróci na ławę oskarżonych. Przemysław Czarnek mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”.

Festiwal Kultury Ukraińskiej "Ukraina w Centrum Lublina" [program]
22 listopada 2018, 17:00

Festiwal Kultury Ukraińskiej "Ukraina w Centrum Lublina" [program] 0 3

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 11. w Lublinie zorganizowany zostanie Festiwal Kultury Ukraińskiej Ukraina w Centrum Lublina. W tym roku Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza zaprasza w dniach 22-25 listopada.

Centrum handlowe to znacznie więcej niż sklepy

Centrum handlowe to znacznie więcej niż sklepy 0

Rozmowa z Jackiem Garbaczewskim, dyrektorem SKENDE.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.