Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

7 kwietnia 2011 r.
12:15
Edytuj ten wpis

Posadzą dęby żeby upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej

0 64 A A
Dęby mają być posadzone na działce przy ul. Urzędowskiej w Kraśniku. (sxc.hu)
Dęby mają być posadzone na działce przy ul. Urzędowskiej w Kraśniku. (sxc.hu)

W Kraśniku powstanie miejsce poświęcone 96 ofiarom katastrofy prezydenckiego tupolewa. 96 dębów w Święto Niepodległości mają posadzić uczniowie kraśnickich szkół.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z inicjatywą posadzenia drzew zwróciła się do Urzędu Miasta w Kraśniku Kapituła Dziedzictwa Narodu Święta Sprawa im. O. Augustyna Kordeckiego.

– Zależało nam, aby upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej przez posadzenie dębów, ponieważ nie stać nas na postawienie 96 pomników – wyjaśnia Bogusław Parczyński, pomysłodawca akcji i członek Kapituły. – Po za tym drzewa są trwalsze. W ub. roku w Urzędowie zostały posadzone dęby pary prezydenckiej. Uznałem, że w mieście większym od Urzędowa też powinno istnieć miejsce upamiętniające ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Pomysł popierają miejscy radni. – Na pewno warto to zaakcentować – podkreśla Jerzy Misiak, z PiS. – Szkoda tylko, że nie udało się tego zorganizować w rocznicę tragedii smoleńskiej. Rozumiem jednak, że wymaga to przygotowań.

Dęby mają być posadzone na działce przy ul. Urzędowskiej, gdzie planowane były już wcześniej prace pielęgnacyjne i nasadzenia nowych drzew w obrębie obrzeża lasu. Sadzenie ma się odbyć 11 listopada w Święto Niepodległości.

Pojawiła się również propozycja, aby temu miejscu patronował tragicznie zmarły prezydent Polski. – Można by również umieścić tu kamień, obelisk, na którym byłyby wypisane nazwiska ofiar ubiegłorocznej katastrofy – dodaje Parczyński.

Obecnie nie ma jednak planów, aby na tym terenie został utworzony park. – Lokalizacja ta wyklucza raczej taką możliwość – wyjaśnia Konrad Łata, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Nie ma też obecnie planów umieszczania pomnika w tym miejscu.

Z kolei kompetencje dotyczące nadawania nazw ulicom leżą w gestii radnych. – Nie ma w tej chwili wniosku o nadanie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich ulicy, placowi czy parkowi znajdującemu się na terenie Kraśnika – dodaje przedstawiciel magistratu.

Urząd Miasta nie planuje zakupu drzewek. Sadzonki ma dostarczyć kapituła. Urzędnicy chcą w akcję sadzenia dębów włączyć uczniów kraśnickich szkół.

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marysieńka / 6 września 2011 o 09:40
0
Przejezdzałam dzisiaj koło miejsca pamięci i to co zobaczyłam na własne oczy pozwoliło mi zdecydowanie wątpić aby plan zagospodarowania lasu zakładał wycięcia wszystkich drzew w pasie przydroznym i w zamian załozeniu w tym miejscu plantacji pokrzyw. Z odległosci ulicy teren usłany zielonym zielskiem wydawał sie byc pokrzywami.
Za takie zmarnowanie kawałka publicznego lasu i jeszcze zapłacenie za to znacznej kwoty z publicznej kasy powinno sie iść pod sąd. Tylko że przy polskiej politycznej obłudzie takie sprawy władzy sie upiekaja i pozostaja bezkarne, ale za to widzą karac ludzi za wyciecie byle drzewka, które zawadza i to na ich prywatnym terenie.
Przejezdzałam dzisiaj koło miejsca pamięci i to co zobaczyłam na własne oczy pozwoliło mi zdecydowanie wątpić aby plan zagospodarowania lasu zakładał wycięcia wszystkich drzew w pasie przydroznym i w zamian załozeniu w tym miejscu plantacji pokrzyw. Z odległosci ulicy teren usłany zielonym zielskiem wydawał sie byc pokrzywami.
Za takie zmarnowanie kawałka publicznego lasu i jeszcze zapłacenie za to znacznej kwoty z publicznej kasy powinno sie iść pod sąd. Tylko że przy polskiej politycznej obłudzie takie sprawy władzy sie upiekaja i po... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 17 maja 2011 o 12:32
0
[quote name='sandman' timestamp='1303409353' post='468360']
Dopiero po małej awanturze o rzekome oszczędności Pana Burmistrza (likwidacja etatów) odstąpiono od zakupu drzewek.
[/quote]
A kto i kiedy zrobił tę awanturę, ze o niej było cicho sza?
W ubiegłym tygodniu przejezdząłam koło miejsca pamięci. Jakos cicho i spokojnie tam. Zniczy nie palą, modłów nie odprawiają... A co najwazniejsze tabliczek z nazwiskami i zdjęć brakuje. Jak mozna w ogóle doprowadzać do takiego zaniedbania?
Avatar
sandman / 21 kwietnia 2011 o 20:09
0
Świetnie nowemu Burmistrzowi i Panu Posłowi wyszła ta inwestycja ;-))) przeszło 40 tysięcy na niwelację terenu i zamówione 96 dębów. Każde drzewko 3 metry wysokości w cenie ok. 2 tysięcy za sztukę!!! Dopiero po małej awanturze o rzekome oszczędności Pana Burmistrza (likwidacja etatów) odstąpiono od zakupu drzewek. W prawdzie honorem ujął się Poseł Stawiarski i zobowiązał się zapłacić za dęby z własnej kieszeni, ale .... No właśnie, zamiast pięknych 3 metrowych dębów kupił jakieś dębopodobne patyki. Wszystko było by cacy gdyby nie fakt, że jeden z kraśnickich przedsiębiorców został z 96 dorodnymi dębami po 2 tysiące za sztukę. Będzie sprawa w sądzie, czy może przełknie niemal 200 tys straty?
Świetnie nowemu Burmistrzowi i Panu Posłowi wyszła ta inwestycja ;-))) przeszło 40 tysięcy na niwelację terenu i zamówione 96 dębów. Każde drzewko 3 metry wysokości w cenie ok. 2 tysięcy za sztukę!!! Dopiero po małej awanturze o rzekome oszczędności Pana Burmistrza (likwidacja etatów) odstąpiono od zakupu drzewek. W prawdzie honorem ujął się Poseł Stawiarski i zobowiązał się zapłacić za dęby z własnej kieszeni, ale .... No właśnie, zamiast pięknych 3 metrowych dębów kupił jakieś dębopodobne patyki. Wszystko było by cacy gdyby nie... rozwiń
Avatar
Bolek / 21 kwietnia 2011 o 13:50
0
Tego typu prace były realizowane na podstawie jakiegoś planu, który zatwierdziła jeszcze poprzednia rada w 2008 r. Jest o tym w ostatniej gazetce miejskiej.
Avatar
Marysieńka / 18 kwietnia 2011 o 08:19
0
Jako że na stronie miasta ukazało sie tłumaczenie władz miasta do kontrowersyjnej wycinki drzew, to ja ustosunkuję sie do niego.

Prace prowadzone były w oparciu o Uproszczony Plan Urządzenia Lasu na okres od 1 maja 2008 r. do 31 kwietnia 2018 roku dla Gminy Miejskiej Kraśnik, zatwierdzony w dniu 4 września 2008 roku. Takie działania w myśl dokumentu powinny być przeprowadzane systematycznie i mają one na celu poprawiać i utrzymywać właściwy stan sanitarny lasu oraz likwidować zagrożenia dla przebywających na terenie lasu ludzi, a także prześwietlanie drzewostanu i pielęgnowanie jego struktury.[/quote]

Nie wydaje sie żeby realizacja uproszczonego planu uporządkowania lasu, tak na gwałt wymagała wprowadzania go czyn, tym bardziej, ze po pierwsze przy jakimkolwiek wydatkowaniu pieniędzy na jakis cel pojawiają sie wymówki o zadłuzenia miasta, pustkach w kasie i potrzebie oszczędzania. A po drugie bierze sie za wydawanie pieniedzy na porządkowanie lasu, z którego nikt nie ma potrzeby korzystac, gdy tym czasem w samym miescie masę drzew czeka na przycięcie i to w miejscach, gdzie ruch pieszych jest duzy, gdzie ludzie skazani sa nie tylko na przerazliwe wronie odgłosy, ale i na ich odchody, a czego w póżniejszym terminie nie da sie zrobić.
I tu od razu pojawia sie pytanie do władz miasta, jak zanieczyszczone chodniki ptasimi odchodami i niebezpieczenstwo, że w trakcie przechodzenia takie odchody spadną na nas ma sie do ustawy o utrzymaniu czystosci i porządku w gminach?
Ale jak widać dla władz miasta utrzymanie własciwego stanu lasu i likwidacje zagrozenia w nim okazały sie zadaniami priorytetowymi niz zadbanie o miejsca, którymi ludzie uczęszczają nawet codziennie.


- Uproszczony Plan Urządzenia Lasu nakłada na nas obowiązek szczególnego dbania o strefy obrzeży lasu – mówi Zbigniew Dżugaj, II Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik. - Plan dotyczący działki 639/6, na której znajduje się lasek przy ul. Urzędowskiej, zaleca intensywniejsze zabiegi właśnie na obrzeżach lasu i pielęgnowanie jego ścian. Takie prace zleciliśmy na tym obszarze. Pozbyliśmy się także chorych i uszkodzonych drzew, a przede wszystkim topoli oraz grabów, które w opinii leśników są tzw. drzewnymi chwastami i raczej unika się sadzenia ich przy ruchliwych ulicach. W przyszłości planujemy posadzenie tam szlachetniejszych gatunków drzew, które nie będą stwarzać ryzyka zawalenia się na pas drogowy.


Mnie to tylko zastanawia w jaki sposób chwasty drzewa moga szkodzic przejezdząjacym samochodom , bo to ich ruch na tamtym odcinku jest największy. I jakos do tej pory nie słychac było , zeby stwarzały jakiekolwiek dla kogokolwiek zagrozenie w pasie drogowym. A tu sie okazuje, że zagrozeniem były nawet drzewa daleko odsuniete od chodnika. Ale to ja juz naszym władzom moge wskazac miejsce, gdzie takie zagrozenie z powodu drzew jest wieksze, i na chodniku i ściezce nie tylko zalega brud opadający z drzew, na którym mozna sie posliznąć, ale takze powalone gałęzie, które tygodniami na nich zalegają. I to ze starych drzew, które rosą zaraz przy samym chodniku i żeby było ciekawiej, tą drogą chodzą dzieci do i ze szkoły.


[quote]Dokonano wycięcia 66 topoli, 9 grabów, 7 sosen oraz 3 dębów. Drzewa do wycinki zostały wyselekcjonowane przez leśniczego zgodnie z Planem Urządzenia Lasu. Ze sprzedaży pozyskanego w ten sposób 78 metrów sześciennych drewna opałowego uzyskano kwotę ponad trzech tys. złotych. Z uwagi na znajdującą się w pobliżu napowietrzną linię energetyczną prace musiały zostać zlecone specjalistycznej firmie, dysponującej odpowiednim sprzętem umożliwiającym bezpieczne wycięcie drzew. Koszt wykonanych prac na całej długości linii lasu wyniósł 42 tys. złotych. Działania obejmują także uporządkowanie terenu.

Kwota 42 tys. nie jest mała. I czy decyzja z jej wydaniem nie okazała sie samowolna, skoro wczesniej nie została zaopiniowana przez rade? Chyba ze cos przeoczyłam., a nasi radni nie widzą pilniejszych potrzeb w miescie niz wydawanie pieniedzy na wycinanie zdrowych drzew i to jedno w jedno obok siebie.
A w tym przypadku powtórzę za lokalnym 'Głosem - trudno bowiem podejrzewać, z w kilkumetrowej szerokości pasie biegnącym równolegle do ulicy Urzędowskiej wszystkie drzewa były chore lub zagrazały bezpieczenstwu ludzi."
A trzeba przyznac, ze marny jest ten plan urządzania lasu, skoro zaraz obok pozostawiono rosnące chaszcze.A drewno chyba sami sobie po znajomosci za pół darmo sprzedawali.

Kwota 42 tys. nie jest mała. I czy decyzja z jej wydaniem nie okazała sie samowolna, skoro wczesniej nie została zaopiniowana przez rade? Chyba ze cos przeoczyłam., a nasi radni nie widzą pilniejszych potrzeb w miescie niz wydawanie pieniedzy na wycinanie zdrowych drzew i to jedno w jedno obok siebie.
A w tym przypadku powtórzę za lokalnym 'Głosem - trudno bowiem podejrzewać, z w kilkumetrowej szerokości pasie biegnącym równolegle do ulicy Urzędowskiej wszystkie drzewa były chore lub zagrazały bezpieczenstwu lud... rozwiń
Avatar
Stach / 17 kwietnia 2011 o 16:45
0
Skoro ku pamięci wszystkich,to czy zaproszono do sadzenia dębów posłów z innych partii, np. konkurenta pisowskiego posła Stawiarskiego pana Wilka z PO? I nadal nie wiemy, dlaczego wprowadzono mieszkańców w błąd pisząc, że to będzie dopiero 11 listopada i nie prostując tej informacji, gdy już okazało się, że jest zmiana terminu? Czy redaktor Antoń w końcu to wyjaśni?
Avatar
koleaga / 15 kwietnia 2011 o 22:14
0
to jest CHORE!!po co wydawać nasze pieniądze na posadzenie jakiś tam dębów czy postawienie pomnika(kamienia),głupota i wydawanie pieniędzy w błoto ,jak nawet nikt być może z tych osób nie było w kraśniku i go na oczy nie widziało,nie wiem co oni chcą przez to udowodnić,lepiej jak by te pieniądze przekazali na dom dziecka ,dla potrzebujących!!!Tak chyba nas ten Włodarczyk uzdrawia
Avatar
Marysieńka / 15 kwietnia 2011 o 10:08
0
[quote name='Gosc' timestamp='1302709412' post='464443']
Niejaka Marysienka jak zwykle sieje zamęt... Uważaj tylko, żebyś się tym jadem nie udławiła, bo jak na razie kiepsko te twoje dywagacje wyglądają i nijak się mają do rzeczywistości.

Piękna to inicjatywa uczcić pamięć 96 Polaków, którzy tragicznie zginęli w Smoleńsku. Przecież to nie tylko znienawidzony przez Ciebie "Kaczor" i "PiSuary", ale i posłowie Platformy, PSLu czy SLD, działacze wielu organizacji, biskupi, oficerowie, stewardesy, borowcy, piloci... Każdemu zasadzono takie samo drzewko. I Kaczyńskiemu, i Grzegorzowi Dolniakowi z PO, Izabeli Jarudze Nowackiej z SLD, ministrowi z rządu Donalda Tuska(MON) Stanisławowi Komorowskiemu, i BORowcowi Pawłowi Krajewskiemu, i wszystkim pozostałym uczestnikom tragicznego lotu.

Ale taka menda jak Ty zawsze będzie szukać dziury w całym, wymyślać bulwary, pomniki, choć posadzono tylko drzewa... Nienawiść z Ciebie aż paruje i kipi, ale to nic. Żal mi Ciebie, naprawdę żal.
[/quote]


Zamęt to sieje sama władza rózniącymi sie doniesienia i to zaledwie w kilku dniowych odstępach. I to akurat mamy czarno na białym.
I ja w odróznieniu od Ciebie nie kieruję się kryteriami partyjnymi i zadną nienawiscią do kogokolwiek, a tym bardziej do byłego prezydenta, na którego głosowałam i na którego ponownie oddałabym swój głos, gdyby nieszczęsliwy wypadek nie przekreslił mozliwosci dalszego sprawowania przez Niego najwyzszej funkcji w panstwie , a tym samym stania na strazy naszych tradycji narodowych. Tak samo polityka PiS była blizsza moim zapatrywaniom niz innego ugrupowania, ale i wrazaz ze śmiercią Prezydenta doszła tez swiadomosc, że to juz nie będzie ten sama partia. Patriotyzm , tozsamość narodowa, to cechy, które powinny byc zakorzenione w kazdym Polaku, a nie to ze stało sie powodem do przypisywania zasług i budowania pomników, przywódcy, który sie nimi odznaczał. Ale oprócz tego miał i swoje ujemne strony i był róznie postrzegany przez swój naród. Razem z nim zginęli inni pełniący róznorakie funkcje w kraju. o róznej opinii, czesto nie najlepszej, jednym odpowiadający innym nie, przez niektórych znienawidzeni i przeklinani. A dzisiaj na siłę kaze sie wszystkim czcic ich pamieć, tylko dlatego że zginęli we wspólnej katastrofie. Byli to nam ludzie obcy, nieznani i pozostaje tylko żal tak jak wielu innych, którzy poniesli śmierc wskutek innych tragedii, dla których nawet w odróżnieni od tych co zginęli w tej nikt nie żywił tylu negatywnych uczuc.
Ci ludzie zostali juz godnie z należytymi im honorami upamiętnieni przez władze tego kraju, tylko gorzej jak prowincjonalne władze bawia sie w wielką politykę, próbując nasladowac władze centralne i na siłę, wsród swego społeczenstwa, ich kosztem budowac poparcie dla swoich partyjnych spraw.
I mnie jest Ciebie zal z powodu Twojego partyjnego zaslepienia, które w sumie nie prowadzi nas do niczego dobrego.

[quote name='KKK' timestamp='1302709633' post='464446']
Miasto nie dołożyło do dębów ani złotówki, kupiła je kapituła i poseł. Czyli dostaliśmy gratis prawie 100 drzew. ZA DARMO!!! STO DRZEW. Ale marycha ma bóle z tego powodu i nerwa ją zżera. Kurcze, we łbie się przewraca, naprawdę. STO dębów za darmo posadzonych w mieście, ale to jest problem!!!
[/quote]
I co z tego, ze nie dołozyło, skoro chodzi o fakt samego upamiętniania wydarzenia i ludzi na gruncie lokalnym, a w związku z tym ponoszenia innych kosztów tej inicjatywy przy pomijaniu wielu innych pilniejszych spraw dla miasta.
[quote name='Gosc' timestamp='1302709412' post='464443']
Niejaka Marysienka jak zwykle sieje zamęt... Uważaj tylko, żebyś się tym jadem nie udławiła, bo jak na razie kiepsko te twoje dywagacje wyglądają i nijak się mają do rzeczywistości.

Piękna to inicjatywa uczcić pamięć 96 Polaków, którzy tragicznie zginęli w Smoleńsku. Przecież to nie tylko znienawidzony przez Ciebie "Kaczor" i "PiSuary", ale i posłowie Platformy, PSLu czy SLD, działacze wielu organizacji, biskupi, oficerowie... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2011 o 07:22
0
[quote name='bm' timestamp='1302826002' post='465154']
Rzygam Smoleńskiem. Pomocy! Kiedy to się skończy?!
[/quote]
Szukaj pomocy w Lublinie przy ulicy Abramowickiej.
Avatar
bm / 15 kwietnia 2011 o 02:06
0
Rzygam Smoleńskiem. Pomocy! Kiedy to się skończy?!
Avatar
Marysieńka / 6 września 2011 o 09:40
0
Przejezdzałam dzisiaj koło miejsca pamięci i to co zobaczyłam na własne oczy pozwoliło mi zdecydowanie wątpić aby plan zagospodarowania lasu zakładał wycięcia wszystkich drzew w pasie przydroznym i w zamian załozeniu w tym miejscu plantacji pokrzyw. Z odległosci ulicy teren usłany zielonym zielskiem wydawał sie byc pokrzywami.
Za takie zmarnowanie kawałka publicznego lasu i jeszcze zapłacenie za to znacznej kwoty z publicznej kasy powinno sie iść pod sąd. Tylko że przy polskiej politycznej obłudzie takie sprawy władzy sie upiekaja i pozostaja bezkarne, ale za to widzą karac ludzi za wyciecie byle drzewka, które zawadza i to na ich prywatnym terenie.
Przejezdzałam dzisiaj koło miejsca pamięci i to co zobaczyłam na własne oczy pozwoliło mi zdecydowanie wątpić aby plan zagospodarowania lasu zakładał wycięcia wszystkich drzew w pasie przydroznym i w zamian załozeniu w tym miejscu plantacji pokrzyw. Z odległosci ulicy teren usłany zielonym zielskiem wydawał sie byc pokrzywami.
Za takie zmarnowanie kawałka publicznego lasu i jeszcze zapłacenie za to znacznej kwoty z publicznej kasy powinno sie iść pod sąd. Tylko że przy polskiej politycznej obłudzie takie sprawy władzy sie upiekaja i po... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 17 maja 2011 o 12:32
0
[quote name='sandman' timestamp='1303409353' post='468360']
Dopiero po małej awanturze o rzekome oszczędności Pana Burmistrza (likwidacja etatów) odstąpiono od zakupu drzewek.
[/quote]
A kto i kiedy zrobił tę awanturę, ze o niej było cicho sza?
W ubiegłym tygodniu przejezdząłam koło miejsca pamięci. Jakos cicho i spokojnie tam. Zniczy nie palą, modłów nie odprawiają... A co najwazniejsze tabliczek z nazwiskami i zdjęć brakuje. Jak mozna w ogóle doprowadzać do takiego zaniedbania?
Avatar
sandman / 21 kwietnia 2011 o 20:09
0
Świetnie nowemu Burmistrzowi i Panu Posłowi wyszła ta inwestycja ;-))) przeszło 40 tysięcy na niwelację terenu i zamówione 96 dębów. Każde drzewko 3 metry wysokości w cenie ok. 2 tysięcy za sztukę!!! Dopiero po małej awanturze o rzekome oszczędności Pana Burmistrza (likwidacja etatów) odstąpiono od zakupu drzewek. W prawdzie honorem ujął się Poseł Stawiarski i zobowiązał się zapłacić za dęby z własnej kieszeni, ale .... No właśnie, zamiast pięknych 3 metrowych dębów kupił jakieś dębopodobne patyki. Wszystko było by cacy gdyby nie fakt, że jeden z kraśnickich przedsiębiorców został z 96 dorodnymi dębami po 2 tysiące za sztukę. Będzie sprawa w sądzie, czy może przełknie niemal 200 tys straty?
Świetnie nowemu Burmistrzowi i Panu Posłowi wyszła ta inwestycja ;-))) przeszło 40 tysięcy na niwelację terenu i zamówione 96 dębów. Każde drzewko 3 metry wysokości w cenie ok. 2 tysięcy za sztukę!!! Dopiero po małej awanturze o rzekome oszczędności Pana Burmistrza (likwidacja etatów) odstąpiono od zakupu drzewek. W prawdzie honorem ujął się Poseł Stawiarski i zobowiązał się zapłacić za dęby z własnej kieszeni, ale .... No właśnie, zamiast pięknych 3 metrowych dębów kupił jakieś dębopodobne patyki. Wszystko było by cacy gdyby nie... rozwiń
Avatar
Bolek / 21 kwietnia 2011 o 13:50
0
Tego typu prace były realizowane na podstawie jakiegoś planu, który zatwierdziła jeszcze poprzednia rada w 2008 r. Jest o tym w ostatniej gazetce miejskiej.
Avatar
Marysieńka / 18 kwietnia 2011 o 08:19
0
Jako że na stronie miasta ukazało sie tłumaczenie władz miasta do kontrowersyjnej wycinki drzew, to ja ustosunkuję sie do niego.

Prace prowadzone były w oparciu o Uproszczony Plan Urządzenia Lasu na okres od 1 maja 2008 r. do 31 kwietnia 2018 roku dla Gminy Miejskiej Kraśnik, zatwierdzony w dniu 4 września 2008 roku. Takie działania w myśl dokumentu powinny być przeprowadzane systematycznie i mają one na celu poprawiać i utrzymywać właściwy stan sanitarny lasu oraz likwidować zagrożenia dla przebywających na terenie lasu ludzi, a także prześwietlanie drzewostanu i pielęgnowanie jego struktury.[/quote]

Nie wydaje sie żeby realizacja uproszczonego planu uporządkowania lasu, tak na gwałt wymagała wprowadzania go czyn, tym bardziej, ze po pierwsze przy jakimkolwiek wydatkowaniu pieniędzy na jakis cel pojawiają sie wymówki o zadłuzenia miasta, pustkach w kasie i potrzebie oszczędzania. A po drugie bierze sie za wydawanie pieniedzy na porządkowanie lasu, z którego nikt nie ma potrzeby korzystac, gdy tym czasem w samym miescie masę drzew czeka na przycięcie i to w miejscach, gdzie ruch pieszych jest duzy, gdzie ludzie skazani sa nie tylko na przerazliwe wronie odgłosy, ale i na ich odchody, a czego w póżniejszym terminie nie da sie zrobić.
I tu od razu pojawia sie pytanie do władz miasta, jak zanieczyszczone chodniki ptasimi odchodami i niebezpieczenstwo, że w trakcie przechodzenia takie odchody spadną na nas ma sie do ustawy o utrzymaniu czystosci i porządku w gminach?
Ale jak widać dla władz miasta utrzymanie własciwego stanu lasu i likwidacje zagrozenia w nim okazały sie zadaniami priorytetowymi niz zadbanie o miejsca, którymi ludzie uczęszczają nawet codziennie.


- Uproszczony Plan Urządzenia Lasu nakłada na nas obowiązek szczególnego dbania o strefy obrzeży lasu – mówi Zbigniew Dżugaj, II Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik. - Plan dotyczący działki 639/6, na której znajduje się lasek przy ul. Urzędowskiej, zaleca intensywniejsze zabiegi właśnie na obrzeżach lasu i pielęgnowanie jego ścian. Takie prace zleciliśmy na tym obszarze. Pozbyliśmy się także chorych i uszkodzonych drzew, a przede wszystkim topoli oraz grabów, które w opinii leśników są tzw. drzewnymi chwastami i raczej unika się sadzenia ich przy ruchliwych ulicach. W przyszłości planujemy posadzenie tam szlachetniejszych gatunków drzew, które nie będą stwarzać ryzyka zawalenia się na pas drogowy.


Mnie to tylko zastanawia w jaki sposób chwasty drzewa moga szkodzic przejezdząjacym samochodom , bo to ich ruch na tamtym odcinku jest największy. I jakos do tej pory nie słychac było , zeby stwarzały jakiekolwiek dla kogokolwiek zagrozenie w pasie drogowym. A tu sie okazuje, że zagrozeniem były nawet drzewa daleko odsuniete od chodnika. Ale to ja juz naszym władzom moge wskazac miejsce, gdzie takie zagrozenie z powodu drzew jest wieksze, i na chodniku i ściezce nie tylko zalega brud opadający z drzew, na którym mozna sie posliznąć, ale takze powalone gałęzie, które tygodniami na nich zalegają. I to ze starych drzew, które rosą zaraz przy samym chodniku i żeby było ciekawiej, tą drogą chodzą dzieci do i ze szkoły.


[quote]Dokonano wycięcia 66 topoli, 9 grabów, 7 sosen oraz 3 dębów. Drzewa do wycinki zostały wyselekcjonowane przez leśniczego zgodnie z Planem Urządzenia Lasu. Ze sprzedaży pozyskanego w ten sposób 78 metrów sześciennych drewna opałowego uzyskano kwotę ponad trzech tys. złotych. Z uwagi na znajdującą się w pobliżu napowietrzną linię energetyczną prace musiały zostać zlecone specjalistycznej firmie, dysponującej odpowiednim sprzętem umożliwiającym bezpieczne wycięcie drzew. Koszt wykonanych prac na całej długości linii lasu wyniósł 42 tys. złotych. Działania obejmują także uporządkowanie terenu.

Kwota 42 tys. nie jest mała. I czy decyzja z jej wydaniem nie okazała sie samowolna, skoro wczesniej nie została zaopiniowana przez rade? Chyba ze cos przeoczyłam., a nasi radni nie widzą pilniejszych potrzeb w miescie niz wydawanie pieniedzy na wycinanie zdrowych drzew i to jedno w jedno obok siebie.
A w tym przypadku powtórzę za lokalnym 'Głosem - trudno bowiem podejrzewać, z w kilkumetrowej szerokości pasie biegnącym równolegle do ulicy Urzędowskiej wszystkie drzewa były chore lub zagrazały bezpieczenstwu ludzi."
A trzeba przyznac, ze marny jest ten plan urządzania lasu, skoro zaraz obok pozostawiono rosnące chaszcze.A drewno chyba sami sobie po znajomosci za pół darmo sprzedawali.

Kwota 42 tys. nie jest mała. I czy decyzja z jej wydaniem nie okazała sie samowolna, skoro wczesniej nie została zaopiniowana przez rade? Chyba ze cos przeoczyłam., a nasi radni nie widzą pilniejszych potrzeb w miescie niz wydawanie pieniedzy na wycinanie zdrowych drzew i to jedno w jedno obok siebie.
A w tym przypadku powtórzę za lokalnym 'Głosem - trudno bowiem podejrzewać, z w kilkumetrowej szerokości pasie biegnącym równolegle do ulicy Urzędowskiej wszystkie drzewa były chore lub zagrazały bezpieczenstwu lud... rozwiń
Avatar
Stach / 17 kwietnia 2011 o 16:45
0
Skoro ku pamięci wszystkich,to czy zaproszono do sadzenia dębów posłów z innych partii, np. konkurenta pisowskiego posła Stawiarskiego pana Wilka z PO? I nadal nie wiemy, dlaczego wprowadzono mieszkańców w błąd pisząc, że to będzie dopiero 11 listopada i nie prostując tej informacji, gdy już okazało się, że jest zmiana terminu? Czy redaktor Antoń w końcu to wyjaśni?
Avatar
koleaga / 15 kwietnia 2011 o 22:14
0
to jest CHORE!!po co wydawać nasze pieniądze na posadzenie jakiś tam dębów czy postawienie pomnika(kamienia),głupota i wydawanie pieniędzy w błoto ,jak nawet nikt być może z tych osób nie było w kraśniku i go na oczy nie widziało,nie wiem co oni chcą przez to udowodnić,lepiej jak by te pieniądze przekazali na dom dziecka ,dla potrzebujących!!!Tak chyba nas ten Włodarczyk uzdrawia
Avatar
Marysieńka / 15 kwietnia 2011 o 10:08
0
[quote name='Gosc' timestamp='1302709412' post='464443']
Niejaka Marysienka jak zwykle sieje zamęt... Uważaj tylko, żebyś się tym jadem nie udławiła, bo jak na razie kiepsko te twoje dywagacje wyglądają i nijak się mają do rzeczywistości.

Piękna to inicjatywa uczcić pamięć 96 Polaków, którzy tragicznie zginęli w Smoleńsku. Przecież to nie tylko znienawidzony przez Ciebie "Kaczor" i "PiSuary", ale i posłowie Platformy, PSLu czy SLD, działacze wielu organizacji, biskupi, oficerowie, stewardesy, borowcy, piloci... Każdemu zasadzono takie samo drzewko. I Kaczyńskiemu, i Grzegorzowi Dolniakowi z PO, Izabeli Jarudze Nowackiej z SLD, ministrowi z rządu Donalda Tuska(MON) Stanisławowi Komorowskiemu, i BORowcowi Pawłowi Krajewskiemu, i wszystkim pozostałym uczestnikom tragicznego lotu.

Ale taka menda jak Ty zawsze będzie szukać dziury w całym, wymyślać bulwary, pomniki, choć posadzono tylko drzewa... Nienawiść z Ciebie aż paruje i kipi, ale to nic. Żal mi Ciebie, naprawdę żal.
[/quote]


Zamęt to sieje sama władza rózniącymi sie doniesienia i to zaledwie w kilku dniowych odstępach. I to akurat mamy czarno na białym.
I ja w odróznieniu od Ciebie nie kieruję się kryteriami partyjnymi i zadną nienawiscią do kogokolwiek, a tym bardziej do byłego prezydenta, na którego głosowałam i na którego ponownie oddałabym swój głos, gdyby nieszczęsliwy wypadek nie przekreslił mozliwosci dalszego sprawowania przez Niego najwyzszej funkcji w panstwie , a tym samym stania na strazy naszych tradycji narodowych. Tak samo polityka PiS była blizsza moim zapatrywaniom niz innego ugrupowania, ale i wrazaz ze śmiercią Prezydenta doszła tez swiadomosc, że to juz nie będzie ten sama partia. Patriotyzm , tozsamość narodowa, to cechy, które powinny byc zakorzenione w kazdym Polaku, a nie to ze stało sie powodem do przypisywania zasług i budowania pomników, przywódcy, który sie nimi odznaczał. Ale oprócz tego miał i swoje ujemne strony i był róznie postrzegany przez swój naród. Razem z nim zginęli inni pełniący róznorakie funkcje w kraju. o róznej opinii, czesto nie najlepszej, jednym odpowiadający innym nie, przez niektórych znienawidzeni i przeklinani. A dzisiaj na siłę kaze sie wszystkim czcic ich pamieć, tylko dlatego że zginęli we wspólnej katastrofie. Byli to nam ludzie obcy, nieznani i pozostaje tylko żal tak jak wielu innych, którzy poniesli śmierc wskutek innych tragedii, dla których nawet w odróżnieni od tych co zginęli w tej nikt nie żywił tylu negatywnych uczuc.
Ci ludzie zostali juz godnie z należytymi im honorami upamiętnieni przez władze tego kraju, tylko gorzej jak prowincjonalne władze bawia sie w wielką politykę, próbując nasladowac władze centralne i na siłę, wsród swego społeczenstwa, ich kosztem budowac poparcie dla swoich partyjnych spraw.
I mnie jest Ciebie zal z powodu Twojego partyjnego zaslepienia, które w sumie nie prowadzi nas do niczego dobrego.

[quote name='KKK' timestamp='1302709633' post='464446']
Miasto nie dołożyło do dębów ani złotówki, kupiła je kapituła i poseł. Czyli dostaliśmy gratis prawie 100 drzew. ZA DARMO!!! STO DRZEW. Ale marycha ma bóle z tego powodu i nerwa ją zżera. Kurcze, we łbie się przewraca, naprawdę. STO dębów za darmo posadzonych w mieście, ale to jest problem!!!
[/quote]
I co z tego, ze nie dołozyło, skoro chodzi o fakt samego upamiętniania wydarzenia i ludzi na gruncie lokalnym, a w związku z tym ponoszenia innych kosztów tej inicjatywy przy pomijaniu wielu innych pilniejszych spraw dla miasta.
[quote name='Gosc' timestamp='1302709412' post='464443']
Niejaka Marysienka jak zwykle sieje zamęt... Uważaj tylko, żebyś się tym jadem nie udławiła, bo jak na razie kiepsko te twoje dywagacje wyglądają i nijak się mają do rzeczywistości.

Piękna to inicjatywa uczcić pamięć 96 Polaków, którzy tragicznie zginęli w Smoleńsku. Przecież to nie tylko znienawidzony przez Ciebie "Kaczor" i "PiSuary", ale i posłowie Platformy, PSLu czy SLD, działacze wielu organizacji, biskupi, oficerowie... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2011 o 07:22
0
[quote name='bm' timestamp='1302826002' post='465154']
Rzygam Smoleńskiem. Pomocy! Kiedy to się skończy?!
[/quote]
Szukaj pomocy w Lublinie przy ulicy Abramowickiej.
Avatar
bm / 15 kwietnia 2011 o 02:06
0
Rzygam Smoleńskiem. Pomocy! Kiedy to się skończy?!
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 1 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 40

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 18 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 9 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.