Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

17 stycznia 2021 r.
13:08

Powiat kraśnicki: Będą zmiany dotyczące szkół specjalnych? Rodzice dzieci protestują

17 10 A A
(fot. SOSW W OLBIĘCINIE/FACEBOOK)

Zaniepokojeni możliwymi zmianami rodzice uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie (powiat kraśnicki) zbierają podpisy aby ich dzieci nie zostały przeniesione do szkoły w Kraśniku. – Moja córka bardzo długo aklimatyzuje się w nowym miejscu. I tego obawiam się najbardziej – mówi jedna z matek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ignaś ma 11 lat. Ma dziecięce porażenie mózgowe. Nie mówi, nie chodzi. Porusza się na wózku inwalidzkim. Syn wymaga stałej opieki i rehabilitacji – opowiada Aneta Skubińska, mama chłopca, który jest podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie. – Jestem zadowolona ze szkoły. Ośrodek ma potencjał, moim zdaniem większy niż Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku, gdzie ponoć mają być przenoszone nasze dzieci. Ja na pewno się na to nie zgadzam. Chcę aby zostało tak jak jest teraz. Jeśli nie będzie możliwości by dzieci były w Olbięcinie, to przeniosę syna do szkoły w Janowie Lubelskim.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie mieści się w danym majątku, który przed wojną należał do inż. Jerzego Rudnickiego – wybitnego konstruktora i wynalazcy, współtwórcy sukcesów polskiego lotnictwa w okresie międzywojennym. Szkoła działa w tym miejscu od 1949 r. kiedy utworzone zostało Technikum Rachunkowości Rolnej. Po 5 latach budynek przejął wizytator Szkół Specjalnych.

– Obecnie w Ośrodku uczą się dzieci w Szkole Podstawowej, Szkole Przysposabiającej do Pracy, Branżowej Szkole I Stopnia o kierunku kucharz, cukiernik, ogrodnik. Funkcjonują też Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze i zajęcia indywidualne. Mamy 97 uczniów – opisuje Anna Kot, wicedyrektor SOSW w Olbięcinie. – Przy Ośrodku funkcjonuje internat i świetlica. Szkoła jest ośrodkiem życia społecznego i kulturalnego. Jest bardzo przyjazna dzieciom, rodzicom i opiekunom. Cechą, która nas wyróżnia jest lokalizacja ośrodka, otoczenie i baza lokalowa. Szkoła dysponuje dobrze wyposażonymi salami specjalistycznymi, w tym nowymi salami integracji sensorycznej i salą doświadczeń świata. Sale wyposażone są w nowoczesne i różnorodne pomoce dydaktyczne oraz audiowizualne. Podjazdy zewnętrzne, jak i pomieszczenia sanitarne są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Bardzo zależy mi na tym, aby moja córka została w szkole w Olbięcinie. Już raz zmieniałam jej szkołę – przyznaje Marlena Figura, mama 15-letniej Nikoli. – Córka długo aklimatyzuje się w nowym miejscu. I tego obawiam się najbardziej. Poza tym w szkole w Olbięcinie są lepsze warunki m.in. dla dzieci na wózkach. W szkole w Kraśniku nie ma windy, tylko schody. Poza tym jest dość ciasno.

Rodzice zaniepokojeni informacjami o możliwych zmianach w organizacji szkół specjalnych zaczęli zbierać podpisy wyrażające ich niezadowolenie. – Chcemy by szkoła w Olbięcinie pozostała, bo są plany przeniesienia dzieci do innej placówki. Takim planom się sprzeciwiamy – podkreśla Elżbieta Pudło, mama 14-letniej Martyny.

Andrzej Rolla, starosta kraśnicki przyznaje, że pewne zmiany są planowane. Są związane z tym, że z roku na rok zmniejsza się liczba uczniów w szkołach – także specjalnych a koszty utrzymania tych placówek rosną. – W 2020 r. do funkcjonowania szkół w Olbięcinie i Kraśniku musieliśmy dołożyć 2,3 mln zł – podlicza starosta kraśnicki, który zwraca uwagę, na to, że jeszcze w 2017 r. subwencja oświatowa przeznaczona na tego typu placówki była o 300 tys. zł wyższa niż obecnie. Starosta podkreśla, że zmniejszenie deficytu jest konieczne.

Władze powiatu kraśnickiego są po rozmowach zarówno z dyrekcją szkół jak też nauczycielami, radnymi, rodzicami dzieci i przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Lublinie. Jest rozpatrywanych kilka koncepcji rozwiązań tej sytuacji. Starosta zapowiada jednak, że żadnych radykalnych zmian nie będzie. – Słuchając rodziców i nauczycieli nie zdobędę się na pozostawienie tylko jednej specjalnej szkoły podstawowej, teraz są dwie. Najważniejsze jest bowiem dobro dzieci. One bardzo przywiązują się do swoich nauczycieli i miejsca. Dlatego też reorganizację tych szkół rozciągniemy w czasie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 13:30
+15
Panie starosto, a nie jeszcze taniej będzie zlikwidować obie szkoły !! W zasadzie niech od razu umierają w domu, bo tylko koszta... a gdzie ordo iuris? Czemu nie pomaga narodzonym dzieciom? Gdzie organizacja kościelne? Acz może i dobrze że nie chcą pomagać, tylko interesuje je kasa, tak chociaż dzieci są bezpieczne. Co tam dzieci, zwłaszcza cudze z problemami. Ważne aby było co dla pissowców, koryto+ !! 73 000 000zł na bezwartościowe kartki 2 000 000 000 na propagandę TVpiss, a dla dzieci podatników nie ma ?? Wolska marzeń prezesa !!
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 13:42
+11
A i proszę nie mówić że nie ma pieniędzy, bo pani szydło powiedziała wprost cyt. ,,wystarczy nie kraść, a pieniądze się znajdą'' !!!
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 14:59
+7
Masz rację tak pani Szydło powiedziała i zapewne by tak było.Tylko szkoda naczelny hejterze łopozycji że nie potrafisz uściślić,że powiedziała to przed wybuchem pandemii,która państwo kosztuje obecnie dodatkowe miliardy nieplanowanych wydatków,
Szkoda że naczelny obrońco pissowskiej zarazy że nie czytałeś że po mimo pandemii pensje rosną a kryzys nam nie straszny, a bezrobocie się nei powiększa!! Historyk z wykształcenia, pinokio mówił że przechodzimy go zwycięską ręką!! Mądry rząd w czasie 4 lat był w stanie w trakcie passy odłożyć oszczędności na nieprzewidziane zdarzenia, wydatki, głupia władza roztrwoniła wszelkie pieniądze min. na premie ,,co im się po prostu należały''.
Szkoda że naczelny obrońco pissowskiej zarazy że nie czytałeś że po mimo pandemii pensje rosną a kryzys nam nie straszny, a bezrobocie się nei powiększa!! Historyk z wykształcenia, pinokio mówił że przechodzimy go zwycięską ręką!! Mądry rząd w czasie 4 lat był w stanie w trakcie passy odłożyć oszczędności na nieprzewidziane zdarzenia, wydatki, głupia władza roztrwoniła wszelkie pieniądze min. na premie ,,co im się po prostu należały''. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 16:39
+5
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom europejskim takiej stopy(drugie miejsce Polski w Eropie wg najniższego przyrostu bezrobocia w 2020.
 Dla tego została wybrana dobra zmiana, a okazało się że te ośmiorniczki poprzedników, przy tej ośmiornicy to były grosze... Poza tym żyję dziś, a nie tym co było 5 lat temu. Dziś kupuję chleb, jedzenie, 5 lat temu kupowałem. Czas przeszły dokonany. A nierozliczone do dziś afery ?? VAT, SKOK czy wiele innych ?? Przez pięć ostatnich lat POlki i POlacy czekali - ile osób skazano ?? Czemu wyłączono licznik długu publicznego ?? Czemu prąd tyle kosztuje ?? Przez pięć lat można było się przygotować, ale lepiej posadzić swoje rodzinki na stołkach i opowiadać bajki... No i zapytaj się lekarzy czy dostali obiecane dodatki covidowe czy tylko zarząd tymczasowego szpitala na stadionie zarabia tylko 400 000zł miesięcznie... Ten rząd odpowiada za holokaust narodu Polskiego !! I nie życz drugiemu co tobie nie miłe.
 Dla tego została wybrana dobra zmiana, a okazało się że te ośmiorniczki poprzedników, przy tej ośmiornicy to były grosze... Poza tym żyję dziś, a nie tym co było 5 lat temu. Dziś kupuję chleb, jedzenie, 5 lat temu kupowałem. Czas przeszły dokonany. A nierozliczone do dziś afery ?? VAT, SKOK czy wiele innych ?? Przez pięć ostatnich lat POlki i POlacy czekali - ile osób skazano ?? Czemu wyłączono licznik długu publicznego ?? Czemu prąd tyle kosztuje ?? Przez pięć lat można było się przygotować, ale lepiej posadzić swoje rodzink... rozwiń
Avatar
Max... / 18 stycznia 2021 r. o 16:02
0
.....czytam różne posty i z przerażeniem konstatuję, że nadal znajdują się ludzie pozbawieni jakiejkolwiek empatii w stosunku do tych najbardziej pokrzywdzonych przez los!
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 17:38
0
Żadnych faktów nie przedstawiłeś . Nie masz żadnego pojęcia np. w temacie cen prądu albo nie chcesz wiedzieć dlaczego cena prądu tak wzrosła. Zresztą jest niedziela i nie mam ochoty dyskutować z kimś,kogo i tak nie przekonam i vice wersa.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 17:06
-1
Nie dyskutuję z ludzmi,którzy w swoim zacietrzewieniu używają słów których kompletnie nie rozumieją. Holokaust!
 Dzieciaku, po prostu w obliczu przedstawionych faktów nie chcesz się dalej błaźnić...
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 16:58
-3
Nie dyskutuję z ludzmi,którzy w swoim zacietrzewieniu używają słów których kompletnie nie rozumieją. Holokaust!
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 15:28
-7
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom europejskim takiej stopy(drugie miejsce Polski w Eropie wg najniższego przyrostu bezrobocia w 2020.
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom euro... rozwiń
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 14:54
-11
Masz rację tak pani Szydło powiedziała i zapewne by tak było.Tylko szkoda naczelny hejterze łopozycji że nie potrafisz uściślić,że powiedziała to przed wybuchem pandemii,która państwo kosztuje obecnie dodatkowe miliardy nieplanowanych wydatków,
Avatar
Max... / 18 stycznia 2021 r. o 16:02
0
.....czytam różne posty i z przerażeniem konstatuję, że nadal znajdują się ludzie pozbawieni jakiejkolwiek empatii w stosunku do tych najbardziej pokrzywdzonych przez los!
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 17:38
0
Żadnych faktów nie przedstawiłeś . Nie masz żadnego pojęcia np. w temacie cen prądu albo nie chcesz wiedzieć dlaczego cena prądu tak wzrosła. Zresztą jest niedziela i nie mam ochoty dyskutować z kimś,kogo i tak nie przekonam i vice wersa.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 17:06
-1
Nie dyskutuję z ludzmi,którzy w swoim zacietrzewieniu używają słów których kompletnie nie rozumieją. Holokaust!
 Dzieciaku, po prostu w obliczu przedstawionych faktów nie chcesz się dalej błaźnić...
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 16:58
-3
Nie dyskutuję z ludzmi,którzy w swoim zacietrzewieniu używają słów których kompletnie nie rozumieją. Holokaust!
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 16:39
+5
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom europejskim takiej stopy(drugie miejsce Polski w Eropie wg najniższego przyrostu bezrobocia w 2020.
 Dla tego została wybrana dobra zmiana, a okazało się że te ośmiorniczki poprzedników, przy tej ośmiornicy to były grosze... Poza tym żyję dziś, a nie tym co było 5 lat temu. Dziś kupuję chleb, jedzenie, 5 lat temu kupowałem. Czas przeszły dokonany. A nierozliczone do dziś afery ?? VAT, SKOK czy wiele innych ?? Przez pięć ostatnich lat POlki i POlacy czekali - ile osób skazano ?? Czemu wyłączono licznik długu publicznego ?? Czemu prąd tyle kosztuje ?? Przez pięć lat można było się przygotować, ale lepiej posadzić swoje rodzinki na stołkach i opowiadać bajki... No i zapytaj się lekarzy czy dostali obiecane dodatki covidowe czy tylko zarząd tymczasowego szpitala na stadionie zarabia tylko 400 000zł miesięcznie... Ten rząd odpowiada za holokaust narodu Polskiego !! I nie życz drugiemu co tobie nie miłe.
 Dla tego została wybrana dobra zmiana, a okazało się że te ośmiorniczki poprzedników, przy tej ośmiornicy to były grosze... Poza tym żyję dziś, a nie tym co było 5 lat temu. Dziś kupuję chleb, jedzenie, 5 lat temu kupowałem. Czas przeszły dokonany. A nierozliczone do dziś afery ?? VAT, SKOK czy wiele innych ?? Przez pięć ostatnich lat POlki i POlacy czekali - ile osób skazano ?? Czemu wyłączono licznik długu publicznego ?? Czemu prąd tyle kosztuje ?? Przez pięć lat można było się przygotować, ale lepiej posadzić swoje rodzink... rozwiń
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 15:28
-7
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom europejskim takiej stopy(drugie miejsce Polski w Eropie wg najniższego przyrostu bezrobocia w 2020.
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom euro... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 14:59
+7
Masz rację tak pani Szydło powiedziała i zapewne by tak było.Tylko szkoda naczelny hejterze łopozycji że nie potrafisz uściślić,że powiedziała to przed wybuchem pandemii,która państwo kosztuje obecnie dodatkowe miliardy nieplanowanych wydatków,
Szkoda że naczelny obrońco pissowskiej zarazy że nie czytałeś że po mimo pandemii pensje rosną a kryzys nam nie straszny, a bezrobocie się nei powiększa!! Historyk z wykształcenia, pinokio mówił że przechodzimy go zwycięską ręką!! Mądry rząd w czasie 4 lat był w stanie w trakcie passy odłożyć oszczędności na nieprzewidziane zdarzenia, wydatki, głupia władza roztrwoniła wszelkie pieniądze min. na premie ,,co im się po prostu należały''.
Szkoda że naczelny obrońco pissowskiej zarazy że nie czytałeś że po mimo pandemii pensje rosną a kryzys nam nie straszny, a bezrobocie się nei powiększa!! Historyk z wykształcenia, pinokio mówił że przechodzimy go zwycięską ręką!! Mądry rząd w czasie 4 lat był w stanie w trakcie passy odłożyć oszczędności na nieprzewidziane zdarzenia, wydatki, głupia władza roztrwoniła wszelkie pieniądze min. na premie ,,co im się po prostu należały''. rozwiń
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 14:54
-11
Masz rację tak pani Szydło powiedziała i zapewne by tak było.Tylko szkoda naczelny hejterze łopozycji że nie potrafisz uściślić,że powiedziała to przed wybuchem pandemii,która państwo kosztuje obecnie dodatkowe miliardy nieplanowanych wydatków,
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 13:42
+11
A i proszę nie mówić że nie ma pieniędzy, bo pani szydło powiedziała wprost cyt. ,,wystarczy nie kraść, a pieniądze się znajdą'' !!!
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 13:30
+15
Panie starosto, a nie jeszcze taniej będzie zlikwidować obie szkoły !! W zasadzie niech od razu umierają w domu, bo tylko koszta... a gdzie ordo iuris? Czemu nie pomaga narodzonym dzieciom? Gdzie organizacja kościelne? Acz może i dobrze że nie chcą pomagać, tylko interesuje je kasa, tak chociaż dzieci są bezpieczne. Co tam dzieci, zwłaszcza cudze z problemami. Ważne aby było co dla pissowców, koryto+ !! 73 000 000zł na bezwartościowe kartki 2 000 000 000 na propagandę TVpiss, a dla dzieci podatników nie ma ?? Wolska marzeń prezesa !!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz, była radna i wojewoda

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz, była radna i wojewoda

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz. Była przewodnicząca Rady Miasta Lublin i była wojewoda łódzka zmarła wczoraj. Miała 67 lat.

Akademia Kina CSK: Ona w kinie – o bohaterkach i autorkach filmowych
4 marca 2021, 19:00

Akademia Kina CSK: Ona w kinie – o bohaterkach i autorkach filmowych

W najbliższy czwartek, 4 marca o godz. 19, online odbędzie się kolejny wykład Akademii Kina CSK. Tym razem Tomasz Kolankiewicz opowie o bohaterkach i autorkach filmowych.

Pasażerom będzie wiało, bo kierowca staranował przystanek autobusowy

Pasażerom będzie wiało, bo kierowca staranował przystanek autobusowy

Na drodze Jeziernia - Tomaszów Lubelski kierujący skodą wjechał w przystanek autobusowy.

Tajemnicza śmierć. W pokoju, w którym było ciało Pauliny, rodzice znaleźli kroplówkę
film

Tajemnicza śmierć. W pokoju, w którym było ciało Pauliny, rodzice znaleźli kroplówkę

Zwłoki Pauliny znaleziono w jej mieszkaniu nad ranem. Pogotowie wezwał chłopak 25-latki. Początkowo śledczy uznali, że przyczyną zgonu studentki było nadużycie alkoholu, ale nie potwierdziły tego wyniki sekcji. Od sześciu lat rodzice Pauliny próbują poznać przyczynę śmierci córki.

Mgła mózgowa, zapominanie słów. Neurolodzy i psychiatrzy mają coraz więcej takich pacjentów

Mgła mózgowa, zapominanie słów. Neurolodzy i psychiatrzy mają coraz więcej takich pacjentów

Zapominają słów, mają problemy z koncentracją, przestają radzić sobie w pracy. Pacjenci z takimi powikłaniami po Covid-19 coraz częściej zgłaszają się do neurologów i psychiatrów.

Pszczółka Start Lublin dzisiaj zmierzy się z PGE Spójnia Stargard

Pszczółka Start Lublin dzisiaj zmierzy się z PGE Spójnia Stargard

Dla obu ekip ten mecz ma duże znaczenie

Niebezpieczne znalezisko w sadzawce. Przyjechali saperzy

Niebezpieczne znalezisko w sadzawce. Przyjechali saperzy

W sobotę mieszkaniec gminy Urszulin znalazł w sadzawce przedmiot wyglądem przypominający niewybuch.

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy doczekają się przebudowy ulicy Podmiejskiej w tym roku?

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy doczekają się przebudowy ulicy Podmiejskiej w tym roku?

Wątpliwości w tej sprawie ma przewodniczący rady miasta Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa). Jeszcze nie wiadomo, czy samorząd dostanie na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Puławy. Trudno znaleźć kierownika hali

Puławy. Trudno znaleźć kierownika hali

Na rynku brakuje specjalistów z odpowiednim doświadczeniem, którzy wyraziliby chęć pracy w nowej hali widowiskowej. Puławski MOSiR jak dotąd bezskutecznie próbuje znaleźć kierownika obiektu.

Chcą odwołać burmistrza Łęcznej

Chcą odwołać burmistrza Łęcznej

Hubert Znajomski zrobił pierwszy krok w kierunku przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania Leszka Włodarskiego z funkcji burmistrza Łęcznej przed upływem kadencji. Burmistrz nie jest zaskoczony tym ruchem.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji
galeria

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji

Ponad 66 tys. zł udało się uzbierać dzięki trwającym przez ostatnie dwa tygodnie licytacjom w ramach „Walentynek dla Ninki”. Chodzi o zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) niespełna dwuletniej Niny Słupskiej z Lublina, która potrzebuje „najdroższego leku świata”. To wciąż kropla w morzu potrzeb, bo do zebrania zostało jeszcze niespełna 7 mln zł.

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?
galeria

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?

Arena Lublin ponownie może być miejscem rozegrania finałowego meczu Pucharu Polski. O takiej szansie poinformował wczoraj prezydent miasta Krzysztof Żuk. Powołał się przy tym na rozmowę z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem.

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku
Zdjęcia
galeria

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku

W Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się koncert „Chwała Bohaterom!".

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Była lubelska radna PiS mimo prawomocnego rozstrzygnięcia sądu nie zamierza przepraszać za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem i agentem NKWD”. Anna Jaśkowska złożyła wniosek o kasację wyroku. Jej pełnomocnik ocenia, że publikacja przeprosin może kosztować aż 8 mln zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.