Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

17 stycznia 2021 r.
13:08

Powiat kraśnicki: Będą zmiany dotyczące szkół specjalnych? Rodzice dzieci protestują

17 10 A A
(fot. SOSW W OLBIĘCINIE/FACEBOOK)

Zaniepokojeni możliwymi zmianami rodzice uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie (powiat kraśnicki) zbierają podpisy aby ich dzieci nie zostały przeniesione do szkoły w Kraśniku. – Moja córka bardzo długo aklimatyzuje się w nowym miejscu. I tego obawiam się najbardziej – mówi jedna z matek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ignaś ma 11 lat. Ma dziecięce porażenie mózgowe. Nie mówi, nie chodzi. Porusza się na wózku inwalidzkim. Syn wymaga stałej opieki i rehabilitacji – opowiada Aneta Skubińska, mama chłopca, który jest podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie. – Jestem zadowolona ze szkoły. Ośrodek ma potencjał, moim zdaniem większy niż Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku, gdzie ponoć mają być przenoszone nasze dzieci. Ja na pewno się na to nie zgadzam. Chcę aby zostało tak jak jest teraz. Jeśli nie będzie możliwości by dzieci były w Olbięcinie, to przeniosę syna do szkoły w Janowie Lubelskim.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie mieści się w danym majątku, który przed wojną należał do inż. Jerzego Rudnickiego – wybitnego konstruktora i wynalazcy, współtwórcy sukcesów polskiego lotnictwa w okresie międzywojennym. Szkoła działa w tym miejscu od 1949 r. kiedy utworzone zostało Technikum Rachunkowości Rolnej. Po 5 latach budynek przejął wizytator Szkół Specjalnych.

– Obecnie w Ośrodku uczą się dzieci w Szkole Podstawowej, Szkole Przysposabiającej do Pracy, Branżowej Szkole I Stopnia o kierunku kucharz, cukiernik, ogrodnik. Funkcjonują też Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze i zajęcia indywidualne. Mamy 97 uczniów – opisuje Anna Kot, wicedyrektor SOSW w Olbięcinie. – Przy Ośrodku funkcjonuje internat i świetlica. Szkoła jest ośrodkiem życia społecznego i kulturalnego. Jest bardzo przyjazna dzieciom, rodzicom i opiekunom. Cechą, która nas wyróżnia jest lokalizacja ośrodka, otoczenie i baza lokalowa. Szkoła dysponuje dobrze wyposażonymi salami specjalistycznymi, w tym nowymi salami integracji sensorycznej i salą doświadczeń świata. Sale wyposażone są w nowoczesne i różnorodne pomoce dydaktyczne oraz audiowizualne. Podjazdy zewnętrzne, jak i pomieszczenia sanitarne są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Bardzo zależy mi na tym, aby moja córka została w szkole w Olbięcinie. Już raz zmieniałam jej szkołę – przyznaje Marlena Figura, mama 15-letniej Nikoli. – Córka długo aklimatyzuje się w nowym miejscu. I tego obawiam się najbardziej. Poza tym w szkole w Olbięcinie są lepsze warunki m.in. dla dzieci na wózkach. W szkole w Kraśniku nie ma windy, tylko schody. Poza tym jest dość ciasno.

Rodzice zaniepokojeni informacjami o możliwych zmianach w organizacji szkół specjalnych zaczęli zbierać podpisy wyrażające ich niezadowolenie. – Chcemy by szkoła w Olbięcinie pozostała, bo są plany przeniesienia dzieci do innej placówki. Takim planom się sprzeciwiamy – podkreśla Elżbieta Pudło, mama 14-letniej Martyny.

Andrzej Rolla, starosta kraśnicki przyznaje, że pewne zmiany są planowane. Są związane z tym, że z roku na rok zmniejsza się liczba uczniów w szkołach – także specjalnych a koszty utrzymania tych placówek rosną. – W 2020 r. do funkcjonowania szkół w Olbięcinie i Kraśniku musieliśmy dołożyć 2,3 mln zł – podlicza starosta kraśnicki, który zwraca uwagę, na to, że jeszcze w 2017 r. subwencja oświatowa przeznaczona na tego typu placówki była o 300 tys. zł wyższa niż obecnie. Starosta podkreśla, że zmniejszenie deficytu jest konieczne.

Władze powiatu kraśnickiego są po rozmowach zarówno z dyrekcją szkół jak też nauczycielami, radnymi, rodzicami dzieci i przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Lublinie. Jest rozpatrywanych kilka koncepcji rozwiązań tej sytuacji. Starosta zapowiada jednak, że żadnych radykalnych zmian nie będzie. – Słuchając rodziców i nauczycieli nie zdobędę się na pozostawienie tylko jednej specjalnej szkoły podstawowej, teraz są dwie. Najważniejsze jest bowiem dobro dzieci. One bardzo przywiązują się do swoich nauczycieli i miejsca. Dlatego też reorganizację tych szkół rozciągniemy w czasie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 13:30
+15
Panie starosto, a nie jeszcze taniej będzie zlikwidować obie szkoły !! W zasadzie niech od razu umierają w domu, bo tylko koszta... a gdzie ordo iuris? Czemu nie pomaga narodzonym dzieciom? Gdzie organizacja kościelne? Acz może i dobrze że nie chcą pomagać, tylko interesuje je kasa, tak chociaż dzieci są bezpieczne. Co tam dzieci, zwłaszcza cudze z problemami. Ważne aby było co dla pissowców, koryto+ !! 73 000 000zł na bezwartościowe kartki 2 000 000 000 na propagandę TVpiss, a dla dzieci podatników nie ma ?? Wolska marzeń prezesa !!
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 13:42
+11
A i proszę nie mówić że nie ma pieniędzy, bo pani szydło powiedziała wprost cyt. ,,wystarczy nie kraść, a pieniądze się znajdą'' !!!
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 14:59
+7
Masz rację tak pani Szydło powiedziała i zapewne by tak było.Tylko szkoda naczelny hejterze łopozycji że nie potrafisz uściślić,że powiedziała to przed wybuchem pandemii,która państwo kosztuje obecnie dodatkowe miliardy nieplanowanych wydatków,
Szkoda że naczelny obrońco pissowskiej zarazy że nie czytałeś że po mimo pandemii pensje rosną a kryzys nam nie straszny, a bezrobocie się nei powiększa!! Historyk z wykształcenia, pinokio mówił że przechodzimy go zwycięską ręką!! Mądry rząd w czasie 4 lat był w stanie w trakcie passy odłożyć oszczędności na nieprzewidziane zdarzenia, wydatki, głupia władza roztrwoniła wszelkie pieniądze min. na premie ,,co im się po prostu należały''.
Szkoda że naczelny obrońco pissowskiej zarazy że nie czytałeś że po mimo pandemii pensje rosną a kryzys nam nie straszny, a bezrobocie się nei powiększa!! Historyk z wykształcenia, pinokio mówił że przechodzimy go zwycięską ręką!! Mądry rząd w czasie 4 lat był w stanie w trakcie passy odłożyć oszczędności na nieprzewidziane zdarzenia, wydatki, głupia władza roztrwoniła wszelkie pieniądze min. na premie ,,co im się po prostu należały''. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 16:39
+5
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom europejskim takiej stopy(drugie miejsce Polski w Eropie wg najniższego przyrostu bezrobocia w 2020.
 Dla tego została wybrana dobra zmiana, a okazało się że te ośmiorniczki poprzedników, przy tej ośmiornicy to były grosze... Poza tym żyję dziś, a nie tym co było 5 lat temu. Dziś kupuję chleb, jedzenie, 5 lat temu kupowałem. Czas przeszły dokonany. A nierozliczone do dziś afery ?? VAT, SKOK czy wiele innych ?? Przez pięć ostatnich lat POlki i POlacy czekali - ile osób skazano ?? Czemu wyłączono licznik długu publicznego ?? Czemu prąd tyle kosztuje ?? Przez pięć lat można było się przygotować, ale lepiej posadzić swoje rodzinki na stołkach i opowiadać bajki... No i zapytaj się lekarzy czy dostali obiecane dodatki covidowe czy tylko zarząd tymczasowego szpitala na stadionie zarabia tylko 400 000zł miesięcznie... Ten rząd odpowiada za holokaust narodu Polskiego !! I nie życz drugiemu co tobie nie miłe.
 Dla tego została wybrana dobra zmiana, a okazało się że te ośmiorniczki poprzedników, przy tej ośmiornicy to były grosze... Poza tym żyję dziś, a nie tym co było 5 lat temu. Dziś kupuję chleb, jedzenie, 5 lat temu kupowałem. Czas przeszły dokonany. A nierozliczone do dziś afery ?? VAT, SKOK czy wiele innych ?? Przez pięć ostatnich lat POlki i POlacy czekali - ile osób skazano ?? Czemu wyłączono licznik długu publicznego ?? Czemu prąd tyle kosztuje ?? Przez pięć lat można było się przygotować, ale lepiej posadzić swoje rodzink... rozwiń
Avatar
Max... / 18 stycznia 2021 r. o 16:02
0
.....czytam różne posty i z przerażeniem konstatuję, że nadal znajdują się ludzie pozbawieni jakiejkolwiek empatii w stosunku do tych najbardziej pokrzywdzonych przez los!
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 17:38
0
Żadnych faktów nie przedstawiłeś . Nie masz żadnego pojęcia np. w temacie cen prądu albo nie chcesz wiedzieć dlaczego cena prądu tak wzrosła. Zresztą jest niedziela i nie mam ochoty dyskutować z kimś,kogo i tak nie przekonam i vice wersa.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 17:06
-1
Nie dyskutuję z ludzmi,którzy w swoim zacietrzewieniu używają słów których kompletnie nie rozumieją. Holokaust!
 Dzieciaku, po prostu w obliczu przedstawionych faktów nie chcesz się dalej błaźnić...
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 16:58
-3
Nie dyskutuję z ludzmi,którzy w swoim zacietrzewieniu używają słów których kompletnie nie rozumieją. Holokaust!
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 15:28
-7
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom europejskim takiej stopy(drugie miejsce Polski w Eropie wg najniższego przyrostu bezrobocia w 2020.
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom euro... rozwiń
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 14:54
-11
Masz rację tak pani Szydło powiedziała i zapewne by tak było.Tylko szkoda naczelny hejterze łopozycji że nie potrafisz uściślić,że powiedziała to przed wybuchem pandemii,która państwo kosztuje obecnie dodatkowe miliardy nieplanowanych wydatków,
Avatar
Max... / 18 stycznia 2021 r. o 16:02
0
.....czytam różne posty i z przerażeniem konstatuję, że nadal znajdują się ludzie pozbawieni jakiejkolwiek empatii w stosunku do tych najbardziej pokrzywdzonych przez los!
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 17:38
0
Żadnych faktów nie przedstawiłeś . Nie masz żadnego pojęcia np. w temacie cen prądu albo nie chcesz wiedzieć dlaczego cena prądu tak wzrosła. Zresztą jest niedziela i nie mam ochoty dyskutować z kimś,kogo i tak nie przekonam i vice wersa.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 17:06
-1
Nie dyskutuję z ludzmi,którzy w swoim zacietrzewieniu używają słów których kompletnie nie rozumieją. Holokaust!
 Dzieciaku, po prostu w obliczu przedstawionych faktów nie chcesz się dalej błaźnić...
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 16:58
-3
Nie dyskutuję z ludzmi,którzy w swoim zacietrzewieniu używają słów których kompletnie nie rozumieją. Holokaust!
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 16:39
+5
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom europejskim takiej stopy(drugie miejsce Polski w Eropie wg najniższego przyrostu bezrobocia w 2020.
 Dla tego została wybrana dobra zmiana, a okazało się że te ośmiorniczki poprzedników, przy tej ośmiornicy to były grosze... Poza tym żyję dziś, a nie tym co było 5 lat temu. Dziś kupuję chleb, jedzenie, 5 lat temu kupowałem. Czas przeszły dokonany. A nierozliczone do dziś afery ?? VAT, SKOK czy wiele innych ?? Przez pięć ostatnich lat POlki i POlacy czekali - ile osób skazano ?? Czemu wyłączono licznik długu publicznego ?? Czemu prąd tyle kosztuje ?? Przez pięć lat można było się przygotować, ale lepiej posadzić swoje rodzinki na stołkach i opowiadać bajki... No i zapytaj się lekarzy czy dostali obiecane dodatki covidowe czy tylko zarząd tymczasowego szpitala na stadionie zarabia tylko 400 000zł miesięcznie... Ten rząd odpowiada za holokaust narodu Polskiego !! I nie życz drugiemu co tobie nie miłe.
 Dla tego została wybrana dobra zmiana, a okazało się że te ośmiorniczki poprzedników, przy tej ośmiornicy to były grosze... Poza tym żyję dziś, a nie tym co było 5 lat temu. Dziś kupuję chleb, jedzenie, 5 lat temu kupowałem. Czas przeszły dokonany. A nierozliczone do dziś afery ?? VAT, SKOK czy wiele innych ?? Przez pięć ostatnich lat POlki i POlacy czekali - ile osób skazano ?? Czemu wyłączono licznik długu publicznego ?? Czemu prąd tyle kosztuje ?? Przez pięć lat można było się przygotować, ale lepiej posadzić swoje rodzink... rozwiń
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 15:28
-7
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom europejskim takiej stopy(drugie miejsce Polski w Eropie wg najniższego przyrostu bezrobocia w 2020.
Dziwnym trafem deficyt budżetowy za czasów PO był rekordowy , pomimo(pomimo razem się pisze, zapamietaj!) że te pieniądze zaoszczędzone w twoim mniemaniu to chyba były wirtualne,bo prawdę w połowie  powiedział hrabia Rostowski ,,Pinindzy ni ma i ni byndzie" I masz rację podwyżki i premie  są chociaż hrabia mówił że pieniędzt  nie będzie. Zapytaj się o te pieniądze nie tylko urzędników rządowych ale i skarbowych,pielęgniarki i lekarzy,policjantów i żolnierzy itp.A odnośnie wzrostu stopy bezrobocia w Polsce to zyczę pozostałym krajom euro... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 14:59
+7
Masz rację tak pani Szydło powiedziała i zapewne by tak było.Tylko szkoda naczelny hejterze łopozycji że nie potrafisz uściślić,że powiedziała to przed wybuchem pandemii,która państwo kosztuje obecnie dodatkowe miliardy nieplanowanych wydatków,
Szkoda że naczelny obrońco pissowskiej zarazy że nie czytałeś że po mimo pandemii pensje rosną a kryzys nam nie straszny, a bezrobocie się nei powiększa!! Historyk z wykształcenia, pinokio mówił że przechodzimy go zwycięską ręką!! Mądry rząd w czasie 4 lat był w stanie w trakcie passy odłożyć oszczędności na nieprzewidziane zdarzenia, wydatki, głupia władza roztrwoniła wszelkie pieniądze min. na premie ,,co im się po prostu należały''.
Szkoda że naczelny obrońco pissowskiej zarazy że nie czytałeś że po mimo pandemii pensje rosną a kryzys nam nie straszny, a bezrobocie się nei powiększa!! Historyk z wykształcenia, pinokio mówił że przechodzimy go zwycięską ręką!! Mądry rząd w czasie 4 lat był w stanie w trakcie passy odłożyć oszczędności na nieprzewidziane zdarzenia, wydatki, głupia władza roztrwoniła wszelkie pieniądze min. na premie ,,co im się po prostu należały''. rozwiń
Avatar
kees22 / 17 stycznia 2021 r. o 14:54
-11
Masz rację tak pani Szydło powiedziała i zapewne by tak było.Tylko szkoda naczelny hejterze łopozycji że nie potrafisz uściślić,że powiedziała to przed wybuchem pandemii,która państwo kosztuje obecnie dodatkowe miliardy nieplanowanych wydatków,
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 13:42
+11
A i proszę nie mówić że nie ma pieniędzy, bo pani szydło powiedziała wprost cyt. ,,wystarczy nie kraść, a pieniądze się znajdą'' !!!
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 stycznia 2021 r. o 13:30
+15
Panie starosto, a nie jeszcze taniej będzie zlikwidować obie szkoły !! W zasadzie niech od razu umierają w domu, bo tylko koszta... a gdzie ordo iuris? Czemu nie pomaga narodzonym dzieciom? Gdzie organizacja kościelne? Acz może i dobrze że nie chcą pomagać, tylko interesuje je kasa, tak chociaż dzieci są bezpieczne. Co tam dzieci, zwłaszcza cudze z problemami. Ważne aby było co dla pissowców, koryto+ !! 73 000 000zł na bezwartościowe kartki 2 000 000 000 na propagandę TVpiss, a dla dzieci podatników nie ma ?? Wolska marzeń prezesa !!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz, była radna i wojewoda

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz, była radna i wojewoda

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz. Była przewodnicząca Rady Miasta Lublin i była wojewoda łódzka zmarła wczoraj. Miała 67 lat.

Akademia Kina CSK: Ona w kinie – o bohaterkach i autorkach filmowych
4 marca 2021, 19:00

Akademia Kina CSK: Ona w kinie – o bohaterkach i autorkach filmowych

W najbliższy czwartek, 4 marca o godz. 19, online odbędzie się kolejny wykład Akademii Kina CSK. Tym razem Tomasz Kolankiewicz opowie o bohaterkach i autorkach filmowych.

Pasażerom będzie wiało, bo kierowca staranował przystanek autobusowy

Pasażerom będzie wiało, bo kierowca staranował przystanek autobusowy

Na drodze Jeziernia - Tomaszów Lubelski kierujący skodą wjechał w przystanek autobusowy.

Tajemnicza śmierć. W pokoju, w którym było ciało Pauliny, rodzice znaleźli kroplówkę
film

Tajemnicza śmierć. W pokoju, w którym było ciało Pauliny, rodzice znaleźli kroplówkę

Zwłoki Pauliny znaleziono w jej mieszkaniu nad ranem. Pogotowie wezwał chłopak 25-latki. Początkowo śledczy uznali, że przyczyną zgonu studentki było nadużycie alkoholu, ale nie potwierdziły tego wyniki sekcji. Od sześciu lat rodzice Pauliny próbują poznać przyczynę śmierci córki.

Mgła mózgowa, zapominanie słów. Neurolodzy i psychiatrzy mają coraz więcej takich pacjentów

Mgła mózgowa, zapominanie słów. Neurolodzy i psychiatrzy mają coraz więcej takich pacjentów

Zapominają słów, mają problemy z koncentracją, przestają radzić sobie w pracy. Pacjenci z takimi powikłaniami po Covid-19 coraz częściej zgłaszają się do neurologów i psychiatrów.

Pszczółka Start Lublin dzisiaj zmierzy się z PGE Spójnia Stargard

Pszczółka Start Lublin dzisiaj zmierzy się z PGE Spójnia Stargard

Dla obu ekip ten mecz ma duże znaczenie

Niebezpieczne znalezisko w sadzawce. Przyjechali saperzy

Niebezpieczne znalezisko w sadzawce. Przyjechali saperzy

W sobotę mieszkaniec gminy Urszulin znalazł w sadzawce przedmiot wyglądem przypominający niewybuch.

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy doczekają się przebudowy ulicy Podmiejskiej w tym roku?

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy doczekają się przebudowy ulicy Podmiejskiej w tym roku?

Wątpliwości w tej sprawie ma przewodniczący rady miasta Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa). Jeszcze nie wiadomo, czy samorząd dostanie na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Puławy. Trudno znaleźć kierownika hali

Puławy. Trudno znaleźć kierownika hali

Na rynku brakuje specjalistów z odpowiednim doświadczeniem, którzy wyraziliby chęć pracy w nowej hali widowiskowej. Puławski MOSiR jak dotąd bezskutecznie próbuje znaleźć kierownika obiektu.

Chcą odwołać burmistrza Łęcznej

Chcą odwołać burmistrza Łęcznej

Hubert Znajomski zrobił pierwszy krok w kierunku przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania Leszka Włodarskiego z funkcji burmistrza Łęcznej przed upływem kadencji. Burmistrz nie jest zaskoczony tym ruchem.