Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 listopada 2008 r.
19:52
Edytuj ten wpis

Prawo za mną stoi

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 9 A A

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jest korzystny dla Stanisława Szai. Jednak urzędnicy wiedzą swoje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I domagają się od przedsiębiorcy opłacania nienależnego podatku
od środków transportowych.

Pan Stanisław w imieniu syna prowadzi ośrodek szkolenia kierowców. Do nauki jazdy służy mu m.in. ciężarowy Renault Premium 385. - Samochód ma zamontowane dodatkowe pedały dla instruktorów i jest oznakowany "elką” - tłumaczy Stanisław Szaja.

W kodeksie ruchu drogowego Szaja znalazł przepisy, które pozwalają uznać, że auto do nauki jazdy jest pojazdem specjalnym. Ustawa zaś zwalnia takie auta od podatku od środków transportowych. - Niestety, urzędnicy z gminy wiejskiej Kraśnik wciąż podatek naliczali - kontynuuje pan Stanisław.

I choć podatek opłacał, to postanowił odwołać się od decyzji urzędu do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Kolegium początkowo stanęło po stronie gminy. Uparty przedsiębiorca, uważając że prawo ma po swojej stronie, odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

- Sąd przyznał mi rację - dodaje Szaja. Po korzystnym dla siebie wyroku zwrócił się o zwrot nadpłaconego podatku za lata 2006 i 2007. Ale gmina oddała pieniądze jedynie za 2006 rok. Jej zdaniem decyzja o naliczeniu podatku za 2007 rok była prawomocna. Jednocześnie urzędnicy wezwali właściciela szkoły jazdy do złożenia deklaracji podatkowej za kolejny samochód Volvo jak i za auta, które pan Szaja posiadał w poprzednich latach.

- Odebrałem to jako złośliwość ze strony urzędników - komentuje Szaja.

- To żadne złośliwości. Pan Szaja jest zobowiązany składać deklaracje podatkowe. Jeżeli tego nie robi, to urząd może sam naliczyć podatek - wyjaśnia Mirosław Chapski, wójt gminy Kraśnik. Dodaje, ze wyrok WSA nie jest dla niego prawem.
- My działamy na podstawie rozporządzenia ministra transportu. A ono mówi że samochód specjalny musi mieć odpowiednią adnotację w dowodzie rejestracyjnym, a tego samochód pana Szai nie ma - kończy Chapski.

Sprawa się jeszcze nie zakończyła, obie strony twardo stoją przy swoim. Więc na pewno odbędą się kolejne rozprawy sądowe.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2008 o 20:31
0
Jeżeli ten ktoś twierdzi, że Szaja uczy na dziwnych samochodach innych niż na egzaminie to jak określi samochód: Toyota Yaris, Peugeot 207 czy Renault Premium, Man TGA z naczepą lub motor Suzuki Marauder. Również wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu o przeznaczeniu do nauki jazdy jest warunkiem aby legalnie tym pojazdem prowadzić naukę jazdy co potwierdzają kontrolę tak na drodze jak i na miejscu przez upoważnione organy.
Avatar
Gość / 19 listopada 2008 o 19:44
0
A JAK TAM MIASTO POD RZĄDAMI PIOTRA CZ.
Avatar
fee / 7 listopada 2008 o 08:05
0
Nie tylko domy stają w Kraśniku bez pozwolenia, ale i bloki mieszkalne w miejscu przeznaczonym na domki jednorodzinne. I skutecznie bierze się na przeczekanie... Omijanie prawa jest kraśnicką specjalnościa, w której specjalizują się urzędnicy...
Avatar
Paolo / 7 listopada 2008 o 07:48
0
P. Szaia nie dał pewno w łapę, albo na kmapanię więc się mszczą
Gmina Kraśnik robi tez inne wałki, pozwala stawiać domy na działkach, ale niezgodnie z planem zagospodarowania :-(
no i co z tego...???

Poza tym może ktoś przyjży się skupowaniu ziemi przez jedengo wysokiego urzędnika tej gminy......po co mu tyle ornej ziemi??? ktoś wie???

Pewno zaraz zmieni plan i biznes rozkwitnie, już nie orne, tylko budowlana działeczki

Gmino Kraśnik wstyd - PSL do domu
Avatar
kk / 6 listopada 2008 o 20:06
0
Wpisz swój nick napisał:
Na dziwnych samochodach uczy jeździć, zupełnie innych niż egzaminacyjne i niz wszyscy. Do tego brak adnotacji w dowodzie o specjalnym przeznaczeniu. Może on ich używa do wykonywania przewozów?


dokladnie o tym samym pomyslalem. dlaczego pojazdy nie maja adnotacji w dowodzie? cos ten szaja kreci...
Avatar
Wpisz swój nick / 6 listopada 2008 o 19:44
0
Na dziwnych samochodach uczy jeździć, zupełnie innych niż egzaminacyjne i niz wszyscy. Do tego brak adnotacji w dowodzie o specjalnym przeznaczeniu. Może on ich używa do wykonywania przewozów?
Avatar
waga / 6 listopada 2008 o 09:18
0
Urzędnik samorządowy Chabski , który publicznie lekceważy organy wymiaru sprawiedliwości WSA , twierdząc ,że wyroki nie są dla niego prawem winien natychmiast zostać postawiony przed Prokuratorem w Krasniku i być odwołany z funkcji. Prokuratorowi natomiast przypominam , że publiczne lekceważenie organów państwa w tym organów sądowych jest w tym kraju przestępstwem ściganym z oskarżenia publicznego.
Avatar
MUFFIN / 5 listopada 2008 o 17:34
0
JAK TO DOBRZE, ZE WYJECHALAM Z RODZINA DOKLADNIE 20 LAT TEMY Z KRASNIKA. TO CO TAKIEGO BEZRAWIA JAKIE JEST W URZEDZIE MIASTA W KRASNIKU NIGDZIE NIE SPOTKALAM. TO MA BYC DEMOKRACJA! JESZCZE MUSI MINAC WIELE LAT ZANIM OBYWATELE KRASNIKA NIE POZWOLA ROBIC Z SIEBIE POSMIEWISKA. LAPOWKI, PRZEKUPSTWA, SZWINLE, ZANIZONE PRZETARGI, KOLEZENSKIE POPARCIA, DOCHODZENIA PROKURATORSKIE , KTORE NIE DAJA ZEDNYCH WYNIKOW; KURATOR OSWIATY (GLOWNY WYCHOWAWCA MLODZIEZY) KARANY PRZEZ PRAWO,
BURMISTRZ MAJACY NA KONCIE WIELE DOCHODZEN (NADAL JEST BURMISTRZEM!). "KRASNIKU DOKAD IDZIESZ?".
MIMO , ZE KOCHAM MOJE RODZINNE STRONY I POLSKE, SPEDZILAM WIELE LAT PRACUJAC W KRASNIKU, NIGDY TAM NIE WROCE, PO KAZDEJ MOJEJ WIZYCIE JESTEM CORAZ BARDZIEJ ZLA. A WALCZYLISMY O TAKIE PODNIOSLE CELE. WSTYD. A GDZIE JEST PRAWO I PRAWORZAQNOSC.!
ZWYKLA LUDZKA PRZYZWOITOSC?
JAK TO DOBRZE, ZE WYJECHALAM Z RODZINA DOKLADNIE 20 LAT TEMY Z KRASNIKA. TO CO TAKIEGO BEZRAWIA JAKIE JEST W URZEDZIE MIASTA W KRASNIKU NIGDZIE NIE SPOTKALAM. TO MA BYC DEMOKRACJA! JESZCZE MUSI MINAC WIELE LAT ZANIM OBYWATELE KRASNIKA NIE POZWOLA ROBIC Z SIEBIE POSMIEWISKA. LAPOWKI, PRZEKUPSTWA, SZWINLE, ZANIZONE PRZETARGI, KOLEZENSKIE POPARCIA, DOCHODZENIA PROKURATORSKIE , KTORE NIE DAJA ZEDNYCH WYNIKOW; KURATOR OSWIATY (GLOWNY WYCHOWAWCA MLODZIEZY) KARANY PRZEZ PRAWO,
BURMISTRZ MAJACY NA KONCIE WIELE DOCHODZEN (NADAL JEST BURM... rozwiń
Avatar
ufo / 4 listopada 2008 o 07:56
0
W Kraśniku od dawna kpi się z wymiaru sprawiedliwości. Urzędnicy pokazują, że mają prawo w nosie, bo przestrzegać je muszą byle obywatele, a oni są "ponad to". Ani sąd, ani prokurator, ani policja, ani NIK, ani nikt nie jest w stanie ruszyć kraśnickich urzędasów.
Avatar
Gość / 30 listopada 2008 o 20:31
0
Jeżeli ten ktoś twierdzi, że Szaja uczy na dziwnych samochodach innych niż na egzaminie to jak określi samochód: Toyota Yaris, Peugeot 207 czy Renault Premium, Man TGA z naczepą lub motor Suzuki Marauder. Również wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu o przeznaczeniu do nauki jazdy jest warunkiem aby legalnie tym pojazdem prowadzić naukę jazdy co potwierdzają kontrolę tak na drodze jak i na miejscu przez upoważnione organy.
Avatar
Gość / 19 listopada 2008 o 19:44
0
A JAK TAM MIASTO POD RZĄDAMI PIOTRA CZ.
Avatar
fee / 7 listopada 2008 o 08:05
0
Nie tylko domy stają w Kraśniku bez pozwolenia, ale i bloki mieszkalne w miejscu przeznaczonym na domki jednorodzinne. I skutecznie bierze się na przeczekanie... Omijanie prawa jest kraśnicką specjalnościa, w której specjalizują się urzędnicy...
Avatar
Paolo / 7 listopada 2008 o 07:48
0
P. Szaia nie dał pewno w łapę, albo na kmapanię więc się mszczą
Gmina Kraśnik robi tez inne wałki, pozwala stawiać domy na działkach, ale niezgodnie z planem zagospodarowania :-(
no i co z tego...???

Poza tym może ktoś przyjży się skupowaniu ziemi przez jedengo wysokiego urzędnika tej gminy......po co mu tyle ornej ziemi??? ktoś wie???

Pewno zaraz zmieni plan i biznes rozkwitnie, już nie orne, tylko budowlana działeczki

Gmino Kraśnik wstyd - PSL do domu
Avatar
kk / 6 listopada 2008 o 20:06
0
Wpisz swój nick napisał:
Na dziwnych samochodach uczy jeździć, zupełnie innych niż egzaminacyjne i niz wszyscy. Do tego brak adnotacji w dowodzie o specjalnym przeznaczeniu. Może on ich używa do wykonywania przewozów?


dokladnie o tym samym pomyslalem. dlaczego pojazdy nie maja adnotacji w dowodzie? cos ten szaja kreci...
Avatar
Wpisz swój nick / 6 listopada 2008 o 19:44
0
Na dziwnych samochodach uczy jeździć, zupełnie innych niż egzaminacyjne i niz wszyscy. Do tego brak adnotacji w dowodzie o specjalnym przeznaczeniu. Może on ich używa do wykonywania przewozów?
Avatar
waga / 6 listopada 2008 o 09:18
0
Urzędnik samorządowy Chabski , który publicznie lekceważy organy wymiaru sprawiedliwości WSA , twierdząc ,że wyroki nie są dla niego prawem winien natychmiast zostać postawiony przed Prokuratorem w Krasniku i być odwołany z funkcji. Prokuratorowi natomiast przypominam , że publiczne lekceważenie organów państwa w tym organów sądowych jest w tym kraju przestępstwem ściganym z oskarżenia publicznego.
Avatar
MUFFIN / 5 listopada 2008 o 17:34
0
JAK TO DOBRZE, ZE WYJECHALAM Z RODZINA DOKLADNIE 20 LAT TEMY Z KRASNIKA. TO CO TAKIEGO BEZRAWIA JAKIE JEST W URZEDZIE MIASTA W KRASNIKU NIGDZIE NIE SPOTKALAM. TO MA BYC DEMOKRACJA! JESZCZE MUSI MINAC WIELE LAT ZANIM OBYWATELE KRASNIKA NIE POZWOLA ROBIC Z SIEBIE POSMIEWISKA. LAPOWKI, PRZEKUPSTWA, SZWINLE, ZANIZONE PRZETARGI, KOLEZENSKIE POPARCIA, DOCHODZENIA PROKURATORSKIE , KTORE NIE DAJA ZEDNYCH WYNIKOW; KURATOR OSWIATY (GLOWNY WYCHOWAWCA MLODZIEZY) KARANY PRZEZ PRAWO,
BURMISTRZ MAJACY NA KONCIE WIELE DOCHODZEN (NADAL JEST BURMISTRZEM!). "KRASNIKU DOKAD IDZIESZ?".
MIMO , ZE KOCHAM MOJE RODZINNE STRONY I POLSKE, SPEDZILAM WIELE LAT PRACUJAC W KRASNIKU, NIGDY TAM NIE WROCE, PO KAZDEJ MOJEJ WIZYCIE JESTEM CORAZ BARDZIEJ ZLA. A WALCZYLISMY O TAKIE PODNIOSLE CELE. WSTYD. A GDZIE JEST PRAWO I PRAWORZAQNOSC.!
ZWYKLA LUDZKA PRZYZWOITOSC?
JAK TO DOBRZE, ZE WYJECHALAM Z RODZINA DOKLADNIE 20 LAT TEMY Z KRASNIKA. TO CO TAKIEGO BEZRAWIA JAKIE JEST W URZEDZIE MIASTA W KRASNIKU NIGDZIE NIE SPOTKALAM. TO MA BYC DEMOKRACJA! JESZCZE MUSI MINAC WIELE LAT ZANIM OBYWATELE KRASNIKA NIE POZWOLA ROBIC Z SIEBIE POSMIEWISKA. LAPOWKI, PRZEKUPSTWA, SZWINLE, ZANIZONE PRZETARGI, KOLEZENSKIE POPARCIA, DOCHODZENIA PROKURATORSKIE , KTORE NIE DAJA ZEDNYCH WYNIKOW; KURATOR OSWIATY (GLOWNY WYCHOWAWCA MLODZIEZY) KARANY PRZEZ PRAWO,
BURMISTRZ MAJACY NA KONCIE WIELE DOCHODZEN (NADAL JEST BURM... rozwiń
Avatar
ufo / 4 listopada 2008 o 07:56
0
W Kraśniku od dawna kpi się z wymiaru sprawiedliwości. Urzędnicy pokazują, że mają prawo w nosie, bo przestrzegać je muszą byle obywatele, a oni są "ponad to". Ani sąd, ani prokurator, ani policja, ani NIK, ani nikt nie jest w stanie ruszyć kraśnickich urzędasów.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 1 1

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 0 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 78 11

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 41 9

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 59 12

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 22 10

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 17 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 15 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 2 14

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 4

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 64 16

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?