Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

27 maja 2008 r.
20:13
Edytuj ten wpis

Chcą odwołać burmistrza Kosiarskiego

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 18 A A

15 osób podpisało się pod dokumentem, który jest początkiem procedury zmierzającej do odwołania burmistrza Teodora Kosiarskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale do tego daleka droga. Najpierw jego przeciwnicy muszą zebrać prawie
2 tysiące podpisów zwolenników referendum.

Sprawa zaczęła się zimą tego roku. Burmistrz Teodor Kosiarski ogłosił plan reorganizacji szkolnictwa w Łęcznej. Chodziło o połączenie szkół, tak, aby zmniejszyć koszty. Zaprotestowali rodzice, na czele których stanął Marek Strycharczuk.

Burmistrz wycofał się z części reform. - Już wtedy zapowiedziałem, że będę się starać o przeprowadzenie referendum - mów Marek Strycharczuk. - W poniedziałek złożyłem do komisarza wyborczego w Lublinie stosowne pismo. W lokalnym referendum chcemy zadać wyborcom pytanie: "Czy jesteś za odwołaniem pana Teodora Kosiarskiego ze stanowiska burmistrza miasta i gminy Łęczna?”.

Lista zarzutów wobec szefa samorządu w Łęcznej sformułowana przez jego przeciwników jest długa. Strycharczuk zarzuca Kosiarskiemu m.in. błędne decyzje w sprawie reorganizacji szkolnictwa i podawanie nieprawdziwych informacji dotyczących finansowania oświaty.

- Każdy, kto obejmuje funkcję publiczną, jaką jest stanowisko burmistrza, musi liczyć z próbą odwołania. Myślę jednak, że niektórym osobom trudno pogodzić się z decyzjami wyborców i sukcesami, które wspólnie osiągamy. Nie cofają się przy tym przed pomówieniami, oszczerstwami i kłamstwami - ripostuje Teodor Kosiarski. - Drogą wzajemnych kompromisów udało się znaleźć rozwiązania w sprawie reorganizacji szkolnictwa, które w znacznej części przypadków zyskały akceptację rodziców, środowiska nauczycielskiego oraz kuratora oświaty.

Pismo, które wpłynęło do komisarza, to dopiero pierwszy krok. - Teraz, w ciągu 60 dni, musimy zebrać blisko dwa tysiące podpisów mieszkańców naszej gminy, czyli 10 proc. uprawnionych wyborców. Nie wiem, jak to będzie. Ja nie mam czasu zbierać tych podpisów. Być może wynajmiemy agencję lub kogoś zatrudnimy - dodaje Strycharczuk.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jack / 9 października 2010 o 14:14
0
NAJLEPSZY BURMISTRZ TO TAKI CO WSZYSTKIM DAJE ZA DARMO, NAJLEPSZY BYŁBY ŚW.MIKOŁAJ,ALE DZIECI OD 3-CIEGO ROKU ŻYCIA JUŻ W NIEGO NIE WIERZĄ,NO I KLAPA.TEO RÓB PACZKI.
Avatar
anty lewak / 9 października 2010 o 11:06
0
[quote name='jacek' date='09 październik 2010 - 09:39 ' timestamp='1286609944' post='358983']
Burmistrz jest ok.Porównajcie jego działania z tym co robi(powinno być co obiecał zrobić) obecny prezydent Lublina.
[/quote]
A porównaj go z tym co robi prezydent Rzeszowa;) DDDDDDDDDDNNNNNNNNNNNNNNNOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jacek / 9 października 2010 o 09:39
0
Burmistrz jest ok.Porównajcie jego działania z tym co robi(powinno być co obiecał zrobić) obecny prezydent Lublina.
Avatar
nik / 4 grudnia 2008 o 19:40
0
~nemo~ napisał:
no masz rację z tą wsią, rzeczywiście Kosiarski robił dobrze tylko górnikom z Łęcznej, cała kasa z podatków rolnych szła na kostkę do Łęcznej. Ale z drugiej strony co burmistrz może, jak wszyscy radni to górnicy?

zgadza sie taka jest prawda
Avatar
baster / 4 czerwca 2008 o 12:23
0
Oczywiście Stycharczuk zatrudni agencję, badź Bóg wie jeszcze kogo!!!!! - tylko ciekawe: kto za to zapłaci?
Moim zdaniem burmistrz Kosiarski jest naprawdę w porządku.
Avatar
dyiki / 2 czerwca 2008 o 19:41
0
Gość napisał:
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też panu K.. Pomimo, że lewicowy, to lubi sie pokazać w kościółku. Niech elektorat zobaczy jaka to nowoczesna lewica.

I chyba pozyskuje, bo parę tablic unijnych przy nowych drogach stoi. Z tego co wiem to w tym względzie Łęczna jest w samym czubie w województwie. Wcześniej nic, poprostu nic się nie działo najwyżej jakieś drobne łataninki. Te 1000 zł to chyba przesada, bo znowu co to za prestiż - praca w urzędzie, bez jaj.

I chyba pozyskuje, bo parę tablic unijnych przy nowych drogach stoi. Z tego co wiem to w tym względzie Łęczna jest w samym czubie w województwie. Wcześniej nic, poprostu nic się nie działo najwyżej jakieś drobne łataninki. Te 1000 zł to chyba przesada, bo znowu co to za prestiż - praca w urzędzie, bez jaj. rozwiń
Avatar
aqq / 2 czerwca 2008 o 08:25
0
Na dzikich łęczyńskich polach w szczególności zo kościołem św. Barbary to by sie Kosiara przydała
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 07:31
0
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też panu K.. Pomimo, że lewicowy, to lubi sie pokazać w kościółku. Niech elektorat zobaczy jaka to nowoczesna lewica.
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też pan... rozwiń
Avatar
Za Burmistrzem / 31 maja 2008 o 13:06
0
zik napisał:
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.

Moze zechcesz objąc stołek burmistrza i dokonać cudu z tym komicnie małym budżetem?
Moze zrobisz fiku,miku i uzupełnisz braki w budżecie, zaczarujesz i zadowolisz niezadowolonych, zawistych prostaczków.
Spęd to ludnośc w Łęcznej z całego województwa i dalej. To jest spęd, a niekrtrózy powinni mieszkac w chlewach a nie w miejscowości która ma prawa miejskie. Najłatwiej prostaczkom obsrać kogokolwiek, bo tak po katolicku nie podoba im się p.Kosiarski ,bo w wyborach dostali po ryju a koryto pachnie prawiczkom... FB, PW, i kilku innym i nie pomogła kościelna nagonka. Sprawźcie się jeszcze raz prawiczki ale w ustawowym terminie wyborów, a nie podkopując i tak wątłą demokrację. Panie kosiarski jesteśmy z panem.

Moze zechcesz objąc stołek burmistrza i dokonać cudu z tym komicnie małym budżetem?
Moze zrobisz fiku,miku i uzupełnisz braki w budżecie, zaczarujesz i zadowolisz niezadowolonych, zawistych prostaczków.
Spęd to ludnośc w Łęcznej z całego województwa i dalej. To jest spęd, a niekrtrózy powinni mieszkac w chlewach a nie w miejscowości która ma prawa miejskie. Najłatwiej prostaczkom obsrać kogokolwiek, bo tak po katolicku nie podoba im się p.Kosiarski ,bo w wyborach dostali po ryju a koryto pachnie prawic... rozwiń
Avatar
zik / 29 maja 2008 o 23:28
0
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.On sam się szczyci osiągnieściami zwodowymi ale gdyby je osiągnoł to z hukiem nie odeszedłby z kopalni bo tam karierę zakończył, więc udeżył w politykę bo to jego ostatni most.
W Łęcznej popisał się budową drogi obok kościołą Św. Barbary która w czasie deszczu jest zalana równo z rowami.
Patronował nad budową Dworca autobusowego ale prawdziwa nazwa powina być "Dworzec WAMEX" z poczkalnią w WAMEXSIE.
Drogi naprawia i oczyszcza z przydrożnych drzew ale w kierunku Ciechanek gdzie on obecnie mieszka.
Wywłaszcz ludność z posesji i buduje im nowe bez dokumentacji pozwolenia na budowę(brak wjazdu na posesję) ujęto lądowanie Helikopterem.
Lkwiduje szkoły aby zrobić "SPĘD" i lekcje będą twały do 20-tej.
To są zasługi i osiągnięcia pana burmistrza jak on to nazywa w przejżystej Gminie ?
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.On sam się szczyci osiągnieściami zwodowymi ale gdyby je osiągnoł to z hukiem nie odeszedłby z kopalni bo tam karierę zakończył, więc udeżył w politykę bo to jego ostatni most.
W Łęcznej popisał się budową drogi obok kościołą Św. Barbary która w czasie deszczu jest zalana równo z rowami.
Patronował nad budową Dworca autobusowego ale prawdziwa nazwa powina być "Dworzec WAMEX" z poczkalnią w WAMEXSIE.
Drogi napr... rozwiń
Avatar
jack / 9 października 2010 o 14:14
0
NAJLEPSZY BURMISTRZ TO TAKI CO WSZYSTKIM DAJE ZA DARMO, NAJLEPSZY BYŁBY ŚW.MIKOŁAJ,ALE DZIECI OD 3-CIEGO ROKU ŻYCIA JUŻ W NIEGO NIE WIERZĄ,NO I KLAPA.TEO RÓB PACZKI.
Avatar
anty lewak / 9 października 2010 o 11:06
0
[quote name='jacek' date='09 październik 2010 - 09:39 ' timestamp='1286609944' post='358983']
Burmistrz jest ok.Porównajcie jego działania z tym co robi(powinno być co obiecał zrobić) obecny prezydent Lublina.
[/quote]
A porównaj go z tym co robi prezydent Rzeszowa;) DDDDDDDDDDNNNNNNNNNNNNNNNOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jacek / 9 października 2010 o 09:39
0
Burmistrz jest ok.Porównajcie jego działania z tym co robi(powinno być co obiecał zrobić) obecny prezydent Lublina.
Avatar
nik / 4 grudnia 2008 o 19:40
0
~nemo~ napisał:
no masz rację z tą wsią, rzeczywiście Kosiarski robił dobrze tylko górnikom z Łęcznej, cała kasa z podatków rolnych szła na kostkę do Łęcznej. Ale z drugiej strony co burmistrz może, jak wszyscy radni to górnicy?

zgadza sie taka jest prawda
Avatar
baster / 4 czerwca 2008 o 12:23
0
Oczywiście Stycharczuk zatrudni agencję, badź Bóg wie jeszcze kogo!!!!! - tylko ciekawe: kto za to zapłaci?
Moim zdaniem burmistrz Kosiarski jest naprawdę w porządku.
Avatar
dyiki / 2 czerwca 2008 o 19:41
0
Gość napisał:
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też panu K.. Pomimo, że lewicowy, to lubi sie pokazać w kościółku. Niech elektorat zobaczy jaka to nowoczesna lewica.

I chyba pozyskuje, bo parę tablic unijnych przy nowych drogach stoi. Z tego co wiem to w tym względzie Łęczna jest w samym czubie w województwie. Wcześniej nic, poprostu nic się nie działo najwyżej jakieś drobne łataninki. Te 1000 zł to chyba przesada, bo znowu co to za prestiż - praca w urzędzie, bez jaj.

I chyba pozyskuje, bo parę tablic unijnych przy nowych drogach stoi. Z tego co wiem to w tym względzie Łęczna jest w samym czubie w województwie. Wcześniej nic, poprostu nic się nie działo najwyżej jakieś drobne łataninki. Te 1000 zł to chyba przesada, bo znowu co to za prestiż - praca w urzędzie, bez jaj. rozwiń
Avatar
aqq / 2 czerwca 2008 o 08:25
0
Na dzikich łęczyńskich polach w szczególności zo kościołem św. Barbary to by sie Kosiara przydała
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 07:31
0
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też panu K.. Pomimo, że lewicowy, to lubi sie pokazać w kościółku. Niech elektorat zobaczy jaka to nowoczesna lewica.
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też pan... rozwiń
Avatar
Za Burmistrzem / 31 maja 2008 o 13:06
0
zik napisał:
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.

Moze zechcesz objąc stołek burmistrza i dokonać cudu z tym komicnie małym budżetem?
Moze zrobisz fiku,miku i uzupełnisz braki w budżecie, zaczarujesz i zadowolisz niezadowolonych, zawistych prostaczków.
Spęd to ludnośc w Łęcznej z całego województwa i dalej. To jest spęd, a niekrtrózy powinni mieszkac w chlewach a nie w miejscowości która ma prawa miejskie. Najłatwiej prostaczkom obsrać kogokolwiek, bo tak po katolicku nie podoba im się p.Kosiarski ,bo w wyborach dostali po ryju a koryto pachnie prawiczkom... FB, PW, i kilku innym i nie pomogła kościelna nagonka. Sprawźcie się jeszcze raz prawiczki ale w ustawowym terminie wyborów, a nie podkopując i tak wątłą demokrację. Panie kosiarski jesteśmy z panem.

Moze zechcesz objąc stołek burmistrza i dokonać cudu z tym komicnie małym budżetem?
Moze zrobisz fiku,miku i uzupełnisz braki w budżecie, zaczarujesz i zadowolisz niezadowolonych, zawistych prostaczków.
Spęd to ludnośc w Łęcznej z całego województwa i dalej. To jest spęd, a niekrtrózy powinni mieszkac w chlewach a nie w miejscowości która ma prawa miejskie. Najłatwiej prostaczkom obsrać kogokolwiek, bo tak po katolicku nie podoba im się p.Kosiarski ,bo w wyborach dostali po ryju a koryto pachnie prawic... rozwiń
Avatar
zik / 29 maja 2008 o 23:28
0
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.On sam się szczyci osiągnieściami zwodowymi ale gdyby je osiągnoł to z hukiem nie odeszedłby z kopalni bo tam karierę zakończył, więc udeżył w politykę bo to jego ostatni most.
W Łęcznej popisał się budową drogi obok kościołą Św. Barbary która w czasie deszczu jest zalana równo z rowami.
Patronował nad budową Dworca autobusowego ale prawdziwa nazwa powina być "Dworzec WAMEX" z poczkalnią w WAMEXSIE.
Drogi naprawia i oczyszcza z przydrożnych drzew ale w kierunku Ciechanek gdzie on obecnie mieszka.
Wywłaszcz ludność z posesji i buduje im nowe bez dokumentacji pozwolenia na budowę(brak wjazdu na posesję) ujęto lądowanie Helikopterem.
Lkwiduje szkoły aby zrobić "SPĘD" i lekcje będą twały do 20-tej.
To są zasługi i osiągnięcia pana burmistrza jak on to nazywa w przejżystej Gminie ?
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.On sam się szczyci osiągnieściami zwodowymi ale gdyby je osiągnoł to z hukiem nie odeszedłby z kopalni bo tam karierę zakończył, więc udeżył w politykę bo to jego ostatni most.
W Łęcznej popisał się budową drogi obok kościołą Św. Barbary która w czasie deszczu jest zalana równo z rowami.
Patronował nad budową Dworca autobusowego ale prawdziwa nazwa powina być "Dworzec WAMEX" z poczkalnią w WAMEXSIE.
Drogi napr... rozwiń