Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

27 maja 2008 r.
20:13
Edytuj ten wpis

Chcą odwołać burmistrza Kosiarskiego

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 18 A A

15 osób podpisało się pod dokumentem, który jest początkiem procedury zmierzającej do odwołania burmistrza Teodora Kosiarskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale do tego daleka droga. Najpierw jego przeciwnicy muszą zebrać prawie
2 tysiące podpisów zwolenników referendum.

Sprawa zaczęła się zimą tego roku. Burmistrz Teodor Kosiarski ogłosił plan reorganizacji szkolnictwa w Łęcznej. Chodziło o połączenie szkół, tak, aby zmniejszyć koszty. Zaprotestowali rodzice, na czele których stanął Marek Strycharczuk.

Burmistrz wycofał się z części reform. - Już wtedy zapowiedziałem, że będę się starać o przeprowadzenie referendum - mów Marek Strycharczuk. - W poniedziałek złożyłem do komisarza wyborczego w Lublinie stosowne pismo. W lokalnym referendum chcemy zadać wyborcom pytanie: "Czy jesteś za odwołaniem pana Teodora Kosiarskiego ze stanowiska burmistrza miasta i gminy Łęczna?”.

Lista zarzutów wobec szefa samorządu w Łęcznej sformułowana przez jego przeciwników jest długa. Strycharczuk zarzuca Kosiarskiemu m.in. błędne decyzje w sprawie reorganizacji szkolnictwa i podawanie nieprawdziwych informacji dotyczących finansowania oświaty.

- Każdy, kto obejmuje funkcję publiczną, jaką jest stanowisko burmistrza, musi liczyć z próbą odwołania. Myślę jednak, że niektórym osobom trudno pogodzić się z decyzjami wyborców i sukcesami, które wspólnie osiągamy. Nie cofają się przy tym przed pomówieniami, oszczerstwami i kłamstwami - ripostuje Teodor Kosiarski. - Drogą wzajemnych kompromisów udało się znaleźć rozwiązania w sprawie reorganizacji szkolnictwa, które w znacznej części przypadków zyskały akceptację rodziców, środowiska nauczycielskiego oraz kuratora oświaty.

Pismo, które wpłynęło do komisarza, to dopiero pierwszy krok. - Teraz, w ciągu 60 dni, musimy zebrać blisko dwa tysiące podpisów mieszkańców naszej gminy, czyli 10 proc. uprawnionych wyborców. Nie wiem, jak to będzie. Ja nie mam czasu zbierać tych podpisów. Być może wynajmiemy agencję lub kogoś zatrudnimy - dodaje Strycharczuk.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jack / 9 października 2010 o 14:14
0
NAJLEPSZY BURMISTRZ TO TAKI CO WSZYSTKIM DAJE ZA DARMO, NAJLEPSZY BYŁBY ŚW.MIKOŁAJ,ALE DZIECI OD 3-CIEGO ROKU ŻYCIA JUŻ W NIEGO NIE WIERZĄ,NO I KLAPA.TEO RÓB PACZKI.
Avatar
anty lewak / 9 października 2010 o 11:06
0
[quote name='jacek' date='09 październik 2010 - 09:39 ' timestamp='1286609944' post='358983']
Burmistrz jest ok.Porównajcie jego działania z tym co robi(powinno być co obiecał zrobić) obecny prezydent Lublina.
[/quote]
A porównaj go z tym co robi prezydent Rzeszowa;) DDDDDDDDDDNNNNNNNNNNNNNNNOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jacek / 9 października 2010 o 09:39
0
Burmistrz jest ok.Porównajcie jego działania z tym co robi(powinno być co obiecał zrobić) obecny prezydent Lublina.
Avatar
nik / 4 grudnia 2008 o 19:40
0
~nemo~ napisał:
no masz rację z tą wsią, rzeczywiście Kosiarski robił dobrze tylko górnikom z Łęcznej, cała kasa z podatków rolnych szła na kostkę do Łęcznej. Ale z drugiej strony co burmistrz może, jak wszyscy radni to górnicy?

zgadza sie taka jest prawda
Avatar
baster / 4 czerwca 2008 o 12:23
0
Oczywiście Stycharczuk zatrudni agencję, badź Bóg wie jeszcze kogo!!!!! - tylko ciekawe: kto za to zapłaci?
Moim zdaniem burmistrz Kosiarski jest naprawdę w porządku.
Avatar
dyiki / 2 czerwca 2008 o 19:41
0
Gość napisał:
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też panu K.. Pomimo, że lewicowy, to lubi sie pokazać w kościółku. Niech elektorat zobaczy jaka to nowoczesna lewica.

I chyba pozyskuje, bo parę tablic unijnych przy nowych drogach stoi. Z tego co wiem to w tym względzie Łęczna jest w samym czubie w województwie. Wcześniej nic, poprostu nic się nie działo najwyżej jakieś drobne łataninki. Te 1000 zł to chyba przesada, bo znowu co to za prestiż - praca w urzędzie, bez jaj.

I chyba pozyskuje, bo parę tablic unijnych przy nowych drogach stoi. Z tego co wiem to w tym względzie Łęczna jest w samym czubie w województwie. Wcześniej nic, poprostu nic się nie działo najwyżej jakieś drobne łataninki. Te 1000 zł to chyba przesada, bo znowu co to za prestiż - praca w urzędzie, bez jaj. rozwiń
Avatar
aqq / 2 czerwca 2008 o 08:25
0
Na dzikich łęczyńskich polach w szczególności zo kościołem św. Barbary to by sie Kosiara przydała
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 07:31
0
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też panu K.. Pomimo, że lewicowy, to lubi sie pokazać w kościółku. Niech elektorat zobaczy jaka to nowoczesna lewica.
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też pan... rozwiń
Avatar
Za Burmistrzem / 31 maja 2008 o 13:06
0
zik napisał:
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.

Moze zechcesz objąc stołek burmistrza i dokonać cudu z tym komicnie małym budżetem?
Moze zrobisz fiku,miku i uzupełnisz braki w budżecie, zaczarujesz i zadowolisz niezadowolonych, zawistych prostaczków.
Spęd to ludnośc w Łęcznej z całego województwa i dalej. To jest spęd, a niekrtrózy powinni mieszkac w chlewach a nie w miejscowości która ma prawa miejskie. Najłatwiej prostaczkom obsrać kogokolwiek, bo tak po katolicku nie podoba im się p.Kosiarski ,bo w wyborach dostali po ryju a koryto pachnie prawiczkom... FB, PW, i kilku innym i nie pomogła kościelna nagonka. Sprawźcie się jeszcze raz prawiczki ale w ustawowym terminie wyborów, a nie podkopując i tak wątłą demokrację. Panie kosiarski jesteśmy z panem.

Moze zechcesz objąc stołek burmistrza i dokonać cudu z tym komicnie małym budżetem?
Moze zrobisz fiku,miku i uzupełnisz braki w budżecie, zaczarujesz i zadowolisz niezadowolonych, zawistych prostaczków.
Spęd to ludnośc w Łęcznej z całego województwa i dalej. To jest spęd, a niekrtrózy powinni mieszkac w chlewach a nie w miejscowości która ma prawa miejskie. Najłatwiej prostaczkom obsrać kogokolwiek, bo tak po katolicku nie podoba im się p.Kosiarski ,bo w wyborach dostali po ryju a koryto pachnie prawic... rozwiń
Avatar
zik / 29 maja 2008 o 23:28
0
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.On sam się szczyci osiągnieściami zwodowymi ale gdyby je osiągnoł to z hukiem nie odeszedłby z kopalni bo tam karierę zakończył, więc udeżył w politykę bo to jego ostatni most.
W Łęcznej popisał się budową drogi obok kościołą Św. Barbary która w czasie deszczu jest zalana równo z rowami.
Patronował nad budową Dworca autobusowego ale prawdziwa nazwa powina być "Dworzec WAMEX" z poczkalnią w WAMEXSIE.
Drogi naprawia i oczyszcza z przydrożnych drzew ale w kierunku Ciechanek gdzie on obecnie mieszka.
Wywłaszcz ludność z posesji i buduje im nowe bez dokumentacji pozwolenia na budowę(brak wjazdu na posesję) ujęto lądowanie Helikopterem.
Lkwiduje szkoły aby zrobić "SPĘD" i lekcje będą twały do 20-tej.
To są zasługi i osiągnięcia pana burmistrza jak on to nazywa w przejżystej Gminie ?
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.On sam się szczyci osiągnieściami zwodowymi ale gdyby je osiągnoł to z hukiem nie odeszedłby z kopalni bo tam karierę zakończył, więc udeżył w politykę bo to jego ostatni most.
W Łęcznej popisał się budową drogi obok kościołą Św. Barbary która w czasie deszczu jest zalana równo z rowami.
Patronował nad budową Dworca autobusowego ale prawdziwa nazwa powina być "Dworzec WAMEX" z poczkalnią w WAMEXSIE.
Drogi napr... rozwiń
Avatar
jack / 9 października 2010 o 14:14
0
NAJLEPSZY BURMISTRZ TO TAKI CO WSZYSTKIM DAJE ZA DARMO, NAJLEPSZY BYŁBY ŚW.MIKOŁAJ,ALE DZIECI OD 3-CIEGO ROKU ŻYCIA JUŻ W NIEGO NIE WIERZĄ,NO I KLAPA.TEO RÓB PACZKI.
Avatar
anty lewak / 9 października 2010 o 11:06
0
[quote name='jacek' date='09 październik 2010 - 09:39 ' timestamp='1286609944' post='358983']
Burmistrz jest ok.Porównajcie jego działania z tym co robi(powinno być co obiecał zrobić) obecny prezydent Lublina.
[/quote]
A porównaj go z tym co robi prezydent Rzeszowa;) DDDDDDDDDDNNNNNNNNNNNNNNNOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jacek / 9 października 2010 o 09:39
0
Burmistrz jest ok.Porównajcie jego działania z tym co robi(powinno być co obiecał zrobić) obecny prezydent Lublina.
Avatar
nik / 4 grudnia 2008 o 19:40
0
~nemo~ napisał:
no masz rację z tą wsią, rzeczywiście Kosiarski robił dobrze tylko górnikom z Łęcznej, cała kasa z podatków rolnych szła na kostkę do Łęcznej. Ale z drugiej strony co burmistrz może, jak wszyscy radni to górnicy?

zgadza sie taka jest prawda
Avatar
baster / 4 czerwca 2008 o 12:23
0
Oczywiście Stycharczuk zatrudni agencję, badź Bóg wie jeszcze kogo!!!!! - tylko ciekawe: kto za to zapłaci?
Moim zdaniem burmistrz Kosiarski jest naprawdę w porządku.
Avatar
dyiki / 2 czerwca 2008 o 19:41
0
Gość napisał:
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też panu K.. Pomimo, że lewicowy, to lubi sie pokazać w kościółku. Niech elektorat zobaczy jaka to nowoczesna lewica.

I chyba pozyskuje, bo parę tablic unijnych przy nowych drogach stoi. Z tego co wiem to w tym względzie Łęczna jest w samym czubie w województwie. Wcześniej nic, poprostu nic się nie działo najwyżej jakieś drobne łataninki. Te 1000 zł to chyba przesada, bo znowu co to za prestiż - praca w urzędzie, bez jaj.

I chyba pozyskuje, bo parę tablic unijnych przy nowych drogach stoi. Z tego co wiem to w tym względzie Łęczna jest w samym czubie w województwie. Wcześniej nic, poprostu nic się nie działo najwyżej jakieś drobne łataninki. Te 1000 zł to chyba przesada, bo znowu co to za prestiż - praca w urzędzie, bez jaj. rozwiń
Avatar
aqq / 2 czerwca 2008 o 08:25
0
Na dzikich łęczyńskich polach w szczególności zo kościołem św. Barbary to by sie Kosiara przydała
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 07:31
0
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też panu K.. Pomimo, że lewicowy, to lubi sie pokazać w kościółku. Niech elektorat zobaczy jaka to nowoczesna lewica.
Cudu nie potrzeba. Można przecież pozyskać środki zewnętrzne, jak to robi wiele miast. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, bo za 1000 zł miesięcznie nie da się ich zatrzymać w urzędzie. Odnosi się wrażenie, że niektórzy pracują tam tylko i wyłącznie dla prestiżu. Nawiązywanie na wszystkich forach - szczególnie tych lokalnych - do Pana Piotra W. wydaje mi sie niestosowne. W przeciwieństwie do Pana K. Pan W. nie chwali się publicznie swoim wykształceniem, nie obraża też nikogo publicznie. Jeżeli chodzi o kościelną nagonkę, to pomogła ona też pan... rozwiń
Avatar
Za Burmistrzem / 31 maja 2008 o 13:06
0
zik napisał:
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.

Moze zechcesz objąc stołek burmistrza i dokonać cudu z tym komicnie małym budżetem?
Moze zrobisz fiku,miku i uzupełnisz braki w budżecie, zaczarujesz i zadowolisz niezadowolonych, zawistych prostaczków.
Spęd to ludnośc w Łęcznej z całego województwa i dalej. To jest spęd, a niekrtrózy powinni mieszkac w chlewach a nie w miejscowości która ma prawa miejskie. Najłatwiej prostaczkom obsrać kogokolwiek, bo tak po katolicku nie podoba im się p.Kosiarski ,bo w wyborach dostali po ryju a koryto pachnie prawiczkom... FB, PW, i kilku innym i nie pomogła kościelna nagonka. Sprawźcie się jeszcze raz prawiczki ale w ustawowym terminie wyborów, a nie podkopując i tak wątłą demokrację. Panie kosiarski jesteśmy z panem.

Moze zechcesz objąc stołek burmistrza i dokonać cudu z tym komicnie małym budżetem?
Moze zrobisz fiku,miku i uzupełnisz braki w budżecie, zaczarujesz i zadowolisz niezadowolonych, zawistych prostaczków.
Spęd to ludnośc w Łęcznej z całego województwa i dalej. To jest spęd, a niekrtrózy powinni mieszkac w chlewach a nie w miejscowości która ma prawa miejskie. Najłatwiej prostaczkom obsrać kogokolwiek, bo tak po katolicku nie podoba im się p.Kosiarski ,bo w wyborach dostali po ryju a koryto pachnie prawic... rozwiń
Avatar
zik / 29 maja 2008 o 23:28
0
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.On sam się szczyci osiągnieściami zwodowymi ale gdyby je osiągnoł to z hukiem nie odeszedłby z kopalni bo tam karierę zakończył, więc udeżył w politykę bo to jego ostatni most.
W Łęcznej popisał się budową drogi obok kościołą Św. Barbary która w czasie deszczu jest zalana równo z rowami.
Patronował nad budową Dworca autobusowego ale prawdziwa nazwa powina być "Dworzec WAMEX" z poczkalnią w WAMEXSIE.
Drogi naprawia i oczyszcza z przydrożnych drzew ale w kierunku Ciechanek gdzie on obecnie mieszka.
Wywłaszcz ludność z posesji i buduje im nowe bez dokumentacji pozwolenia na budowę(brak wjazdu na posesję) ujęto lądowanie Helikopterem.
Lkwiduje szkoły aby zrobić "SPĘD" i lekcje będą twały do 20-tej.
To są zasługi i osiągnięcia pana burmistrza jak on to nazywa w przejżystej Gminie ?
Większość mieszkańców Łęcznej zna Burmistrza Kosiarskiego z kopalni i ma podzielone zdanie na jego temat.On sam się szczyci osiągnieściami zwodowymi ale gdyby je osiągnoł to z hukiem nie odeszedłby z kopalni bo tam karierę zakończył, więc udeżył w politykę bo to jego ostatni most.
W Łęcznej popisał się budową drogi obok kościołą Św. Barbary która w czasie deszczu jest zalana równo z rowami.
Patronował nad budową Dworca autobusowego ale prawdziwa nazwa powina być "Dworzec WAMEX" z poczkalnią w WAMEXSIE.
Drogi napr... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 4 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 4

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 123 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 26

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!