Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

27 stycznia 2008 r.
18:04
Edytuj ten wpis

Dworzec jest, teraz potrzebne jest rondo

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 52 A A

Przy ul. Jana Pawła II 105 w Łęcznej rewolucja. Zyskają na niej pasażerowie i kierowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale nowy dworzec jest interesującą inwestycją z innego powodu - to pierwsza w Łęcznej inwestycja zrealizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.


Pierwsi pasażerowie pojawią się tu w najbliższą sobotę, 2 lutego. Co ciekawe, na budowę dworca, który kosztował astronomiczną sumę 5 milionów złotych, nie została wydana ani złotówka z miejskiej kasy. W zamian za 10 lat dzierżawy gruntu firma Wamex pokryła wszystkie koszty inwestycji.

- Wybudowaliśmy nowy dworzec, z ośmioma stanowiskami dla autobusów, wybrukowanym placem manewrowym o powierzchni pół hektara. W budynku dworca działają cztery sklepy, bar. Dla podróżnych jest toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych - opowiada o inwestycji Wojciech Adamski, prezes spółki Wamex.

Utrzymaniem plac manewrowego zajmie się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej. Przy dworcu powstanie również duży parking dla samochodów osobowych.

Wraz z otwarciem dworca, Łęczna wzbogaci się o nowe placówki handlowe. - Obiekty handlowo-usługowe mają łączną powierzchnie ponad 1000 metrów kwadratowych. W nowych punktach znajdzie pracę 40 osób - dodaje Wojciech Adamski. Inwestor liczy, że pasażerowie będą robić zakupy w centrum handlowym Wamex. Tutaj właśnie Adamski widzi biznes, który w dłuższej perspektywie zwróci pieniądze zainwestowane w nowy dworzec.

Teodor Kosiarski nie ukrywa zadowolenia z nowej inwestycji. - Nie wydaliśmy ani złotówki, a miasto wzbogaciło się o nowy dworzec. To jest przykład dobrego działania partnerstwa publiczno-prywatnego - mówi Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej. - Teraz zadbamy o budowę ronda w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Targowej. Takie rozwiązane znacząco ułatwi dojazd z i do nowego dworca - dodaje burmistrz, który już zaczął lobbować na rzecz tej inwestycji. - Chodzi o kwotę 10-12 milionów złotych, których Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie, zarządca drogi, nie ma w budżecie. Sprawą już zainteresowałem wpływowych posłów z Lubelszczyzny, aby w Warszawie poparli naszą inicjatywę budowy ronda - dodaje burmistrz.

- Stary dworzec będzie wyburzony. Na jego miejscu powstanie przedłużenie ulicy Stafanii Pawlak - dodaje burmistrz Kosiarski.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2009 o 12:43
0
Człowieku Łęczna to nie miasto przelotowe żeby nie wiadomo jakie autobusy przez nią przejeżdżały, busy do Lublina masz co parę minut, a tak to praktycznie na nic więcej ludzie nie czekają, Milejów jest o określonych godzinach, tak samo Cyców, więc po cholerę coś takiego budować? Bo paru osobom w d**y zimno? Jeszcze nikt jakoś nie umarł od tego.
Avatar
mocny66 / 3 stycznia 2009 o 19:57
0
Smieszy mnie fakt ze tak kazdy słodzi burmistrzowi! To nie jest zaden dworzec! to przystanek i tyle! prawdziwy dworzec ma poczekalnie z prawdziwego zdarzenia ,,tam szcególnie w zimie ludzie chronia sie przed mrozem. Jakis tam ORKUS jest tylko podrzednym barkiem do którego mozna wejsc ale trzeba cos zamówic.Co tu gdybac -jaki dworzec taki burmistrz-tam brak i tu brak ..a czego ? niech kazdy sobie dopisze!
Avatar
Gość / 12 lipca 2008 o 06:30
0
wiekowy mieszaniec napisał:
Strasznie podli ludzie mieszkają w naszym mieście. PROSTACTWO PEŁNĄ GĘBĄ. Łęczna ma taki dworzec na jaki ją stać. Dostaliśmy coś za darmo, więc zastanówcie się czy wypada tak bezczelnie narzekać. Gdyby nie obecny burmistrz mielibyśmy nadal brud, smród i nic by się nie działo. Wstyd moi współmieszkańcy...

Ale nie chodzi o to ze dworzec musi kosztować niewiadomo ile! To jest tandeta a nie dworzec, zresztą budynek obok też szpeci miasto. Chodzi o zwykłe poczucie estetyki! I ustalmy jedno: to nie jest dworzec, tylko pasaż handlowy z towarzyszącą funkcją dworca.

Ale nie chodzi o to ze dworzec musi kosztować niewiadomo ile! To jest tandeta a nie dworzec, zresztą budynek obok też szpeci miasto. Chodzi o zwykłe poczucie estetyki! I ustalmy jedno: to nie jest dworzec, tylko pasaż handlowy z towarzyszącą funkcją dworca. rozwiń
Avatar
wiekowy mieszaniec / 11 lipca 2008 o 21:49
0
Strasznie podli ludzie mieszkają w naszym mieście. PROSTACTWO PEŁNĄ GĘBĄ. Łęczna ma taki dworzec na jaki ją stać. Dostaliśmy coś za darmo, więc zastanówcie się czy wypada tak bezczelnie narzekać. Gdyby nie obecny burmistrz mielibyśmy nadal brud, smród i nic by się nie działo. Wstyd moi współmieszkańcy...
Avatar
qba / 14 maja 2008 o 19:10
0
Popieram!!! Szkoda że miasto nie ma gospodarza tylko urzędnika bez wizji ale za to z pensją
Avatar
nemo / 12 maja 2008 o 13:06
0
kasia napisał:
Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką nawiązywać do sąsiadującego z nim baraku Wamexu?

Ludzie, to nie malkontenctwo sie we mnie odzywa, tylko zwykle poczucie estetyki! Jeszcze kilka takich "rodzynków" i staniemy sie dużym ośrodkiem turystycznym- ludzie będą przyjeżdżać żeby zobaczyyć jak NIE NALEŻY budować.


I do tego ta "FONTANNA"! Boże widzisz i nie grzmisz:)

Popieram!!...Nic ująć nic dodać! Sama prawda.
rozwiń
Avatar
kasia / 10 maja 2008 o 15:58
0
mieszkaniec Łęcznej napisał:
Twój post to jest dopiero DURNOTA. To jest jakieś kteyńskie podejście do sprawy. Kto ty jesteś ,żeby oceniać inicjatywę prywtną.
MOze wolisz ten chlew który teraz nazywa się dworcem a moze to zabudowanie obok a moze jeszcze wiecej, moze wolisz wnętrze chlwewika koło starego przystanku ?

Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką nawiązywać do sąsiadującego z nim baraku Wamexu?

Ludzie, to nie malkontenctwo sie we mnie odzywa, tylko zwykle poczucie estetyki! Jeszcze kilka takich "rodzynków" i staniemy sie dużym ośrodkiem turystycznym- ludzie będą przyjeżdżać żeby zobaczyyć jak NIE NALEŻY budować.


I do tego ta "FONTANNA"! Boże widzisz i nie grzmisz:)

Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką n... rozwiń
Avatar
Bibus / 6 maja 2008 o 18:15
0
Gość napisał:
wstyd ze Łęczna ma takich jak ty mieszkańców.... a co do wyborów to możesz .... mozesz swój głos wsadzić sobie w d***e


A ty kto jestes? Wstyd, ze demokracja doczekala sie takiego prostactwa jakie ty prezentujesz. Leb sobie wsadz....
Avatar
~radzący~ / 6 maja 2008 o 06:14
0
deb***u wart jesteś tyle co twój z**** burmistrz zero koński łep
Avatar
aqq / 6 maja 2008 o 06:11
0
radzący napisał:
ortografi się naucz pisiorku

synu szmaty i knura fakuj sie do sld
Avatar
Gość / 4 stycznia 2009 o 12:43
0
Człowieku Łęczna to nie miasto przelotowe żeby nie wiadomo jakie autobusy przez nią przejeżdżały, busy do Lublina masz co parę minut, a tak to praktycznie na nic więcej ludzie nie czekają, Milejów jest o określonych godzinach, tak samo Cyców, więc po cholerę coś takiego budować? Bo paru osobom w d**y zimno? Jeszcze nikt jakoś nie umarł od tego.
Avatar
mocny66 / 3 stycznia 2009 o 19:57
0
Smieszy mnie fakt ze tak kazdy słodzi burmistrzowi! To nie jest zaden dworzec! to przystanek i tyle! prawdziwy dworzec ma poczekalnie z prawdziwego zdarzenia ,,tam szcególnie w zimie ludzie chronia sie przed mrozem. Jakis tam ORKUS jest tylko podrzednym barkiem do którego mozna wejsc ale trzeba cos zamówic.Co tu gdybac -jaki dworzec taki burmistrz-tam brak i tu brak ..a czego ? niech kazdy sobie dopisze!
Avatar
Gość / 12 lipca 2008 o 06:30
0
wiekowy mieszaniec napisał:
Strasznie podli ludzie mieszkają w naszym mieście. PROSTACTWO PEŁNĄ GĘBĄ. Łęczna ma taki dworzec na jaki ją stać. Dostaliśmy coś za darmo, więc zastanówcie się czy wypada tak bezczelnie narzekać. Gdyby nie obecny burmistrz mielibyśmy nadal brud, smród i nic by się nie działo. Wstyd moi współmieszkańcy...

Ale nie chodzi o to ze dworzec musi kosztować niewiadomo ile! To jest tandeta a nie dworzec, zresztą budynek obok też szpeci miasto. Chodzi o zwykłe poczucie estetyki! I ustalmy jedno: to nie jest dworzec, tylko pasaż handlowy z towarzyszącą funkcją dworca.

Ale nie chodzi o to ze dworzec musi kosztować niewiadomo ile! To jest tandeta a nie dworzec, zresztą budynek obok też szpeci miasto. Chodzi o zwykłe poczucie estetyki! I ustalmy jedno: to nie jest dworzec, tylko pasaż handlowy z towarzyszącą funkcją dworca. rozwiń
Avatar
wiekowy mieszaniec / 11 lipca 2008 o 21:49
0
Strasznie podli ludzie mieszkają w naszym mieście. PROSTACTWO PEŁNĄ GĘBĄ. Łęczna ma taki dworzec na jaki ją stać. Dostaliśmy coś za darmo, więc zastanówcie się czy wypada tak bezczelnie narzekać. Gdyby nie obecny burmistrz mielibyśmy nadal brud, smród i nic by się nie działo. Wstyd moi współmieszkańcy...
Avatar
qba / 14 maja 2008 o 19:10
0
Popieram!!! Szkoda że miasto nie ma gospodarza tylko urzędnika bez wizji ale za to z pensją
Avatar
nemo / 12 maja 2008 o 13:06
0
kasia napisał:
Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką nawiązywać do sąsiadującego z nim baraku Wamexu?

Ludzie, to nie malkontenctwo sie we mnie odzywa, tylko zwykle poczucie estetyki! Jeszcze kilka takich "rodzynków" i staniemy sie dużym ośrodkiem turystycznym- ludzie będą przyjeżdżać żeby zobaczyyć jak NIE NALEŻY budować.


I do tego ta "FONTANNA"! Boże widzisz i nie grzmisz:)

Popieram!!...Nic ująć nic dodać! Sama prawda.
rozwiń
Avatar
kasia / 10 maja 2008 o 15:58
0
mieszkaniec Łęcznej napisał:
Twój post to jest dopiero DURNOTA. To jest jakieś kteyńskie podejście do sprawy. Kto ty jesteś ,żeby oceniać inicjatywę prywtną.
MOze wolisz ten chlew który teraz nazywa się dworcem a moze to zabudowanie obok a moze jeszcze wiecej, moze wolisz wnętrze chlwewika koło starego przystanku ?

Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką nawiązywać do sąsiadującego z nim baraku Wamexu?

Ludzie, to nie malkontenctwo sie we mnie odzywa, tylko zwykle poczucie estetyki! Jeszcze kilka takich "rodzynków" i staniemy sie dużym ośrodkiem turystycznym- ludzie będą przyjeżdżać żeby zobaczyyć jak NIE NALEŻY budować.


I do tego ta "FONTANNA"! Boże widzisz i nie grzmisz:)

Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką n... rozwiń
Avatar
Bibus / 6 maja 2008 o 18:15
0
Gość napisał:
wstyd ze Łęczna ma takich jak ty mieszkańców.... a co do wyborów to możesz .... mozesz swój głos wsadzić sobie w d***e


A ty kto jestes? Wstyd, ze demokracja doczekala sie takiego prostactwa jakie ty prezentujesz. Leb sobie wsadz....
Avatar
~radzący~ / 6 maja 2008 o 06:14
0
deb***u wart jesteś tyle co twój z**** burmistrz zero koński łep
Avatar
aqq / 6 maja 2008 o 06:11
0
radzący napisał:
ortografi się naucz pisiorku

synu szmaty i knura fakuj sie do sld
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy marszałek województwa. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
PILNE

Nowy marszałek województwa. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 8 3

Nowym marszałkiem województwa lubelskiego zostanie Jarosław Stawiarski. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 12 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 17 3

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 0 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 0 2

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 46 25

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 8 0

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 4 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 3 1

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 3

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 45 6

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 9 45

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!