Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

22 września 2008 r.
19:07
Edytuj ten wpis

Konflikt w bloku przy ulicy Górniczej 7

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A

Spółdzielnia przychyliła się do żądań części lokatorów, nie pytając reszty o zdanie. Ale pominięta grupa się nie poddaje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Plac zabaw przed blokiem przy Górniczej 7 został zlikwidowany niemal z dnia na dzień. - Gdy przyszedłem z pracy po placu, ławkach i piaskownicy została tylko kupka asfaltu i górka piasku - opowiada Dominik Mierzwa.

- Swoje dzieci zawsze miałem na oku, teraz, aby się mogły pobawić w piaskownicy czy na huśtawce, muszę iść pod inny blok. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że podobno administracja spółdzielni "Skarbek” zrobiła to po petycji mieszkańców naszego bloku. Na oczy nie widziałem żadnego pisma w tej sprawie.

W bloku nr 7, przy ulicy Górniczej, mieszka 30 rodzin. Tymczasem pod petycją widnieje tylko 11 podpisów. - Do spółdzielni wpłynęła taka prośba od mieszkańców bloku. Po prostu wykonaliśmy ich życzenie - tłumaczy Grażyna Bondyra, szefowa SM "Skarbek” w Łęcznej.

- Na miejscu placu zabaw będzie trawnik. Nie przewidujemy montażu nowych urządzeń dla dzieci, bo w promieniu kilkudziesięciu metrów są dwa takie obiekty, spełniające unijne normy. W tym wypadku nie była wymagana zgoda większości lokatorów tego bloku - dodaje prezes Bondyra.

Przeciwnicy placu zabaw argumentują, że z jego powodu wieczorami było za głośno. - Zbiega się młodzież i do późna w nocy zachowuje się dość swobodnie. Nawet nie mogę okna otworzyć, bo nie daje się wytrzymać hałasu - mówi Teresa Żebrowska, mieszkanka, która podpisała się pod petycją o likwidację placu zabaw.

- Jak jest za głośno, to trzeba wezwać policję. To jest blok, a nie domek jednorodzinny. Trzeba się liczyć z tym, że nie mieszka się samemu - dodaje zirytowana Krystyna Morszczyzna, przeciwniczka likwidacji placu zabaw. - Teraz nie ma nawet ławki, aby sobie usiąść pod blokiem i pogadać z sąsiadami. Jak kiedyś było więcej małych dzieci, to nikomu ten plac i ławki nie przeszkadzały. Dzieci podrosły, to plac trzeba zlikwidować? - pyta Morszczyzna.

- Dlaczego przed likwidacją nikt nie zapytał o zdanie innych lokatorów? Będziemy się starali, aby przed blokiem stanęły chociaż ławki - kończy Dominik Mierzwa.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
eon / 9 października 2008 o 18:34
0
Niech tatuś, który lubi "mieć dzieci na oku" (pod cudzymi oknami,) zaprosi całą okoliczną dzieciarnię do swojego mieszkania. Będzie miał wtedy wszystko "na oku", a pozostałym lokatorom nikt życia zatruwać nie będzie. Proste.
Avatar
erka / 6 października 2008 o 22:11
0
ziorro napisał:
Szanowna Pani "Gość ulka" ja nie zajmuję się organizacją wychowania młodzieży, od tego są wyspecjalizowane instytucje (Czyżby była Pani jedną z ich pracownic?), a treść postu na forum jest moją własną opinią. A może w Pani miejscowości trzepaki są tak skonstruowane, że można przy nich posiedzieć, bo w Łęcznej nie. Z tego, że odważyła się Pani napisać na forum domniemam, że korzysta Pani z internetu. Proponuję zatem skorzystać z jakiejś wyszukiwarki i zapoznać się z tematem dotyczącym wykroczeń popełnianych przez nieletnich i już pełnoletnich osobników określanych jako młodzież, może to być ciekawa lektura, dla przykładu: pseudo grafitti na nowo wyremontowanej elewacji bloku nie spadło z deszczem, przykłady różnego rodzaju wandalizmu można mnożyć. A może 20, 30 lat temu rodzice potrafili zająć się wychowaniem dzieci, a teraz nie mają na to czasu? To ich trzeba o to spytać, nie mnie. Osobiście zauważam od dłuższego czasu coraz większy zanik wartości moralnych u młodzieży, czy to na pewno tylko defekt systemu nauczania? A może system wychowania w rodzinie [...] trafił? Pamiętam ten plac zabaw, o który cała ta "szopka" od jakiegoś 1980-1982 roku, nie pamiętam, kiedy dokładnie powstał, ale gdzieś w tym czasie. Tylko, że wtedy kultura osobista młodzieży było dużo większa niż obecnie. Ogólnie przyjęte normy społeczne określają nadal, że po godznie 22 powinno się uszanować ciszę nocną. I wtedy tak było, teraz to już historia. A' propos likwidacji ławeczek dla emerytów. Już dawno nie widziałem, aby emeryci mieli czas godzinami przesiadywać na ławeczkach. Może w Pani miejscowości jest akurat odwrotnie, nie wiem.

Pozdrawiam
ote> rozwiń
Avatar
~gościu~ / 27 września 2008 o 13:26
0
I bardzo dobrze że zlikwidowali.
Avatar
kaloryfer / 24 września 2008 o 13:29
0
Protestuję przeciwko likwidacji placu zabaw. Kojejny najbliższy jest obok mojego bloku i młodzież jeżeli tu przyjdzie to będzie zakłócać mi spokój. Wówczs ja pójdę do spółdzielni aby zlikwidowano plac zabaw obok mojego bloku niech gdzie indziej się tłuką. !!!
Avatar
nie lubiący kundli / 24 września 2008 o 12:01
0
na większości placów zabaw srały psy bo okoliczni psiarze traktowali place zabaw jako sralnie dla swoich kundli.
Avatar
starszy mieszkaniec / 24 września 2008 o 11:59
0
ziorro napisał:
PLACE ZABAW SĄ DLA DZIECI.

WIĘKSZOŚĆ ŁĘCZYŃSKIEJ MŁODZIEŻY ZASŁUGUJE NA KAMIENIOŁOMY, A NIE ŁAWKI. A JAK CHCĄ SIĘ SPOTYKAĆ TO MOGĄ SIĘ ODWIEDZAĆ W MIESZKANIACH.

Popieram ziorro To jest praewda w Łęczej bezrobotne matki nie opiekują się swoimi dziećmi a częśc czasu spedzają u klechów na plebanii. druga częśc pracujący nie dba wo swoje dzieci bo uważaze wychowywać powinna iulica i wychowuje, tylkoże jak pisze ziorro wychowuje [color="#FF0000"]na ryli.[/color] szkoda,ze policja nie moze pałowac sku***eli niektórych, szkoda

Popieram ziorro To jest praewda w Łęczej bezrobotne matki nie opiekują się swoimi dziećmi a częśc czasu spedzają u klechów na plebanii. druga częśc pracujący nie dba wo swoje dzieci bo uważaze wychowywać powinna iulica i wychowuje, tylkoże jak pisze ziorro wychowuje [color="#FF0000"]na ryli.[/color] szkoda,ze policja nie moze pałowac sku***eli niektórych, szkoda rozwiń
Avatar
ziorro / 24 września 2008 o 02:17
0
Gość ulka napisał:
Szanowny ziorro - jezeli w Łęcznej macie taki stosunek do młodzieży, to raczej wy zasługujecie na kamieniołomy. "Jacy dorośli takie ich dzieci chowanie" mozna by sparafrazować klasyka. Może trzeba im zaproponować ciekawsze spędzanie czasu a nie na przysłowiowym "trzepaku". Za jakiś czas to oni będą dorośli i przypomną wam- starym jak ich traktowaliście. Może się okazać, że zlikwidują wszystkie ławeczki,żeby emeryci nie przesiadywali tam godzinami.


Szanowna Pani "Gość ulka" ja nie zajmuję się organizacją wychowania młodzieży, od tego są wyspecjalizowane instytucje (Czyżby była Pani jedną z ich pracownic?), a treść postu na forum jest moją własną opinią. A może w Pani miejscowości trzepaki są tak skonstruowane, że można przy nich posiedzieć, bo w Łęcznej nie. Z tego, że odważyła się Pani napisać na forum domniemam, że korzysta Pani z internetu. Proponuję zatem skorzystać z jakiejś wyszukiwarki i zapoznać się z tematem dotyczącym wykroczeń popełnianych przez nieletnich i już pełnoletnich osobników określanych jako młodzież, może to być ciekawa lektura, dla przykładu: pseudo grafitti na nowo wyremontowanej elewacji bloku nie spadło z deszczem, przykłady różnego rodzaju wandalizmu można mnożyć. A może 20, 30 lat temu rodzice potrafili zająć się wychowaniem dzieci, a teraz nie mają na to czasu? To ich trzeba o to spytać, nie mnie. Osobiście zauważam od dłuższego czasu coraz większy zanik wartości moralnych u młodzieży, czy to na pewno tylko defekt systemu nauczania? A może system wychowania w rodzinie [...] trafił? Pamiętam ten plac zabaw, o który cała ta "szopka" od jakiegoś 1980-1982 roku, nie pamiętam, kiedy dokładnie powstał, ale gdzieś w tym czasie. Tylko, że wtedy kultura osobista młodzieży było dużo większa niż obecnie. Ogólnie przyjęte normy społeczne określają nadal, że po godznie 22 powinno się uszanować ciszę nocną. I wtedy tak było, teraz to już historia. A' propos likwidacji ławeczek dla emerytów. Już dawno nie widziałem, aby emeryci mieli czas godzinami przesiadywać na ławeczkach. Może w Pani miejscowości jest akurat odwrotnie, nie wiem.

Pozdrawiam


Szanowna Pani "Gość ulka" ja nie zajmuję się organizacją wychowania młodzieży, od tego są wyspecjalizowane instytucje (Czyżby była Pani jedną z ich pracownic?), a treść postu na forum jest moją własną opinią. A może w Pani miejscowości trzepaki są tak skonstruowane, że można przy nich posiedzieć, bo w Łęcznej nie. Z tego, że odważyła się Pani napisać na forum domniemam, że korzysta Pani z internetu. Proponuję zatem skorzystać z jakiejś wyszukiwarki i zapoznać się z tematem dotyczącym wykroczeń popełniany... rozwiń
Avatar
Gość ulka / 23 września 2008 o 22:23
0
Szanowny ziorro - jezeli w Łęcznej macie taki stosunek do młodzieży, to raczej wy zasługujecie na kamieniołomy. "Jacy dorośli takie ich dzieci chowanie" mozna by sparafrazować klasyka. Może trzeba im zaproponować ciekawsze spędzanie czasu a nie na przysłowiowym "trzepaku". Za jakiś czas to oni będą dorośli i przypomną wam- starym jak ich traktowaliście. Może się okazać, że zlikwidują wszystkie ławeczki,żeby emeryci nie przesiadywali tam godzinami.
Avatar
ziorro / 23 września 2008 o 15:15
0
pol napisał:
wychodzi na to ze mlodzierz zostanie zepchnieta na nastepny plac zabaw,i co wtedy?likwidacja.likwidowac problemy z mlodzierza poprzez likwidowanie ich okreslonych,tymczasowych miejsc pobytu ~tylko w polsce.Pytanie a czyje to dzieci tam przesiaduja czy przypadkiem nie tych rodzicow ktorzy byli za likwidacja


PLACE ZABAW SĄ DLA DZIECI.

WIĘKSZOŚĆ ŁĘCZYŃSKIEJ MŁODZIEŻY ZASŁUGUJE NA KAMIENIOŁOMY, A NIE ŁAWKI. A JAK CHCĄ SIĘ SPOTYKAĆ TO MOGĄ SIĘ ODWIEDZAĆ W MIESZKANIACH.


PLACE ZABAW SĄ DLA DZIECI.

WIĘKSZOŚĆ ŁĘCZYŃSKIEJ MŁODZIEŻY ZASŁUGUJE NA KAMIENIOŁOMY, A NIE ŁAWKI. A JAK CHCĄ SIĘ SPOTYKAĆ TO MOGĄ SIĘ ODWIEDZAĆ W MIESZKANIACH. rozwiń
Avatar
pol / 23 września 2008 o 13:31
0
wychodzi na to ze mlodzierz zostanie zepchnieta na nastepny plac zabaw,i co wtedy?likwidacja.likwidowac problemy z mlodzierza poprzez likwidowanie ich okreslonych,tymczasowych miejsc pobytu ~tylko w polsce.Pytanie a czyje to dzieci tam przesiaduja czy przypadkiem nie tych rodzicow ktorzy byli za likwidacja
Avatar
eon / 9 października 2008 o 18:34
0
Niech tatuś, który lubi "mieć dzieci na oku" (pod cudzymi oknami,) zaprosi całą okoliczną dzieciarnię do swojego mieszkania. Będzie miał wtedy wszystko "na oku", a pozostałym lokatorom nikt życia zatruwać nie będzie. Proste.
Avatar
erka / 6 października 2008 o 22:11
0
ziorro napisał:
Szanowna Pani "Gość ulka" ja nie zajmuję się organizacją wychowania młodzieży, od tego są wyspecjalizowane instytucje (Czyżby była Pani jedną z ich pracownic?), a treść postu na forum jest moją własną opinią. A może w Pani miejscowości trzepaki są tak skonstruowane, że można przy nich posiedzieć, bo w Łęcznej nie. Z tego, że odważyła się Pani napisać na forum domniemam, że korzysta Pani z internetu. Proponuję zatem skorzystać z jakiejś wyszukiwarki i zapoznać się z tematem dotyczącym wykroczeń popełnianych przez nieletnich i już pełnoletnich osobników określanych jako młodzież, może to być ciekawa lektura, dla przykładu: pseudo grafitti na nowo wyremontowanej elewacji bloku nie spadło z deszczem, przykłady różnego rodzaju wandalizmu można mnożyć. A może 20, 30 lat temu rodzice potrafili zająć się wychowaniem dzieci, a teraz nie mają na to czasu? To ich trzeba o to spytać, nie mnie. Osobiście zauważam od dłuższego czasu coraz większy zanik wartości moralnych u młodzieży, czy to na pewno tylko defekt systemu nauczania? A może system wychowania w rodzinie [...] trafił? Pamiętam ten plac zabaw, o który cała ta "szopka" od jakiegoś 1980-1982 roku, nie pamiętam, kiedy dokładnie powstał, ale gdzieś w tym czasie. Tylko, że wtedy kultura osobista młodzieży było dużo większa niż obecnie. Ogólnie przyjęte normy społeczne określają nadal, że po godznie 22 powinno się uszanować ciszę nocną. I wtedy tak było, teraz to już historia. A' propos likwidacji ławeczek dla emerytów. Już dawno nie widziałem, aby emeryci mieli czas godzinami przesiadywać na ławeczkach. Może w Pani miejscowości jest akurat odwrotnie, nie wiem.

Pozdrawiam
ote> rozwiń
Avatar
~gościu~ / 27 września 2008 o 13:26
0
I bardzo dobrze że zlikwidowali.
Avatar
kaloryfer / 24 września 2008 o 13:29
0
Protestuję przeciwko likwidacji placu zabaw. Kojejny najbliższy jest obok mojego bloku i młodzież jeżeli tu przyjdzie to będzie zakłócać mi spokój. Wówczs ja pójdę do spółdzielni aby zlikwidowano plac zabaw obok mojego bloku niech gdzie indziej się tłuką. !!!
Avatar
nie lubiący kundli / 24 września 2008 o 12:01
0
na większości placów zabaw srały psy bo okoliczni psiarze traktowali place zabaw jako sralnie dla swoich kundli.
Avatar
starszy mieszkaniec / 24 września 2008 o 11:59
0
ziorro napisał:
PLACE ZABAW SĄ DLA DZIECI.

WIĘKSZOŚĆ ŁĘCZYŃSKIEJ MŁODZIEŻY ZASŁUGUJE NA KAMIENIOŁOMY, A NIE ŁAWKI. A JAK CHCĄ SIĘ SPOTYKAĆ TO MOGĄ SIĘ ODWIEDZAĆ W MIESZKANIACH.

Popieram ziorro To jest praewda w Łęczej bezrobotne matki nie opiekują się swoimi dziećmi a częśc czasu spedzają u klechów na plebanii. druga częśc pracujący nie dba wo swoje dzieci bo uważaze wychowywać powinna iulica i wychowuje, tylkoże jak pisze ziorro wychowuje [color="#FF0000"]na ryli.[/color] szkoda,ze policja nie moze pałowac sku***eli niektórych, szkoda

Popieram ziorro To jest praewda w Łęczej bezrobotne matki nie opiekują się swoimi dziećmi a częśc czasu spedzają u klechów na plebanii. druga częśc pracujący nie dba wo swoje dzieci bo uważaze wychowywać powinna iulica i wychowuje, tylkoże jak pisze ziorro wychowuje [color="#FF0000"]na ryli.[/color] szkoda,ze policja nie moze pałowac sku***eli niektórych, szkoda rozwiń
Avatar
ziorro / 24 września 2008 o 02:17
0
Gość ulka napisał:
Szanowny ziorro - jezeli w Łęcznej macie taki stosunek do młodzieży, to raczej wy zasługujecie na kamieniołomy. "Jacy dorośli takie ich dzieci chowanie" mozna by sparafrazować klasyka. Może trzeba im zaproponować ciekawsze spędzanie czasu a nie na przysłowiowym "trzepaku". Za jakiś czas to oni będą dorośli i przypomną wam- starym jak ich traktowaliście. Może się okazać, że zlikwidują wszystkie ławeczki,żeby emeryci nie przesiadywali tam godzinami.


Szanowna Pani "Gość ulka" ja nie zajmuję się organizacją wychowania młodzieży, od tego są wyspecjalizowane instytucje (Czyżby była Pani jedną z ich pracownic?), a treść postu na forum jest moją własną opinią. A może w Pani miejscowości trzepaki są tak skonstruowane, że można przy nich posiedzieć, bo w Łęcznej nie. Z tego, że odważyła się Pani napisać na forum domniemam, że korzysta Pani z internetu. Proponuję zatem skorzystać z jakiejś wyszukiwarki i zapoznać się z tematem dotyczącym wykroczeń popełnianych przez nieletnich i już pełnoletnich osobników określanych jako młodzież, może to być ciekawa lektura, dla przykładu: pseudo grafitti na nowo wyremontowanej elewacji bloku nie spadło z deszczem, przykłady różnego rodzaju wandalizmu można mnożyć. A może 20, 30 lat temu rodzice potrafili zająć się wychowaniem dzieci, a teraz nie mają na to czasu? To ich trzeba o to spytać, nie mnie. Osobiście zauważam od dłuższego czasu coraz większy zanik wartości moralnych u młodzieży, czy to na pewno tylko defekt systemu nauczania? A może system wychowania w rodzinie [...] trafił? Pamiętam ten plac zabaw, o który cała ta "szopka" od jakiegoś 1980-1982 roku, nie pamiętam, kiedy dokładnie powstał, ale gdzieś w tym czasie. Tylko, że wtedy kultura osobista młodzieży było dużo większa niż obecnie. Ogólnie przyjęte normy społeczne określają nadal, że po godznie 22 powinno się uszanować ciszę nocną. I wtedy tak było, teraz to już historia. A' propos likwidacji ławeczek dla emerytów. Już dawno nie widziałem, aby emeryci mieli czas godzinami przesiadywać na ławeczkach. Może w Pani miejscowości jest akurat odwrotnie, nie wiem.

Pozdrawiam


Szanowna Pani "Gość ulka" ja nie zajmuję się organizacją wychowania młodzieży, od tego są wyspecjalizowane instytucje (Czyżby była Pani jedną z ich pracownic?), a treść postu na forum jest moją własną opinią. A może w Pani miejscowości trzepaki są tak skonstruowane, że można przy nich posiedzieć, bo w Łęcznej nie. Z tego, że odważyła się Pani napisać na forum domniemam, że korzysta Pani z internetu. Proponuję zatem skorzystać z jakiejś wyszukiwarki i zapoznać się z tematem dotyczącym wykroczeń popełniany... rozwiń
Avatar
Gość ulka / 23 września 2008 o 22:23
0
Szanowny ziorro - jezeli w Łęcznej macie taki stosunek do młodzieży, to raczej wy zasługujecie na kamieniołomy. "Jacy dorośli takie ich dzieci chowanie" mozna by sparafrazować klasyka. Może trzeba im zaproponować ciekawsze spędzanie czasu a nie na przysłowiowym "trzepaku". Za jakiś czas to oni będą dorośli i przypomną wam- starym jak ich traktowaliście. Może się okazać, że zlikwidują wszystkie ławeczki,żeby emeryci nie przesiadywali tam godzinami.
Avatar
ziorro / 23 września 2008 o 15:15
0
pol napisał:
wychodzi na to ze mlodzierz zostanie zepchnieta na nastepny plac zabaw,i co wtedy?likwidacja.likwidowac problemy z mlodzierza poprzez likwidowanie ich okreslonych,tymczasowych miejsc pobytu ~tylko w polsce.Pytanie a czyje to dzieci tam przesiaduja czy przypadkiem nie tych rodzicow ktorzy byli za likwidacja


PLACE ZABAW SĄ DLA DZIECI.

WIĘKSZOŚĆ ŁĘCZYŃSKIEJ MŁODZIEŻY ZASŁUGUJE NA KAMIENIOŁOMY, A NIE ŁAWKI. A JAK CHCĄ SIĘ SPOTYKAĆ TO MOGĄ SIĘ ODWIEDZAĆ W MIESZKANIACH.


PLACE ZABAW SĄ DLA DZIECI.

WIĘKSZOŚĆ ŁĘCZYŃSKIEJ MŁODZIEŻY ZASŁUGUJE NA KAMIENIOŁOMY, A NIE ŁAWKI. A JAK CHCĄ SIĘ SPOTYKAĆ TO MOGĄ SIĘ ODWIEDZAĆ W MIESZKANIACH. rozwiń
Avatar
pol / 23 września 2008 o 13:31
0
wychodzi na to ze mlodzierz zostanie zepchnieta na nastepny plac zabaw,i co wtedy?likwidacja.likwidowac problemy z mlodzierza poprzez likwidowanie ich okreslonych,tymczasowych miejsc pobytu ~tylko w polsce.Pytanie a czyje to dzieci tam przesiaduja czy przypadkiem nie tych rodzicow ktorzy byli za likwidacja