Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 czerwca 2008 r.
20:28
Edytuj ten wpis

115 tysięcy za skatowanie na komendzie

0 10 A A

W wyniku pobicia przez policjanta mężczyzna stracił śledzionę. Policja słono zapłaci za brutalnego funkcjonariusza. 23-latek ma dostać od razu 40 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
23-latek spod Krasnobrodu część zasądzonej kwoty ma dostać od razu. Bez czekania na uprawomocnienie się wyroku. Tak zadecydował wczoraj sąd w Zamościu.

- Nie chciałbym żadnych pieniędzy, gdyby tylko policja oddała mi zdrowie - powiedział po ogłoszeniu wyroku 23-letni Marian S.

Mężczyzna twierdzi, że stracił nie tylko zdrowie, ale i równowagę psychiczną. - Skutki pobicia odczuwam do tej pory - mówi. - Przynajmniej raz w miesiącu jeżdżę do lekarza. Nie mam pracy. Usuniętej śledziony nikt mi z powrotem nie przyszyje.

Marian S. domagał się 250 tys. zł i przyznania renty. Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał mu 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja będzie musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.

- Ta kwota zostanie wypłacona w ciągu kilku najbliższych dni - zapewnia sierż. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Na roszczenie w tej wysokości wcześniej wyraziliśmy już zgodę.

Dodatkowo policja ma zwrócić pokrzywdzonemu koszty procesu czyli 7,9 tys. zł.
- Uważam, że należy mi się renta, dlatego na 95 proc. złożę apelację - twierdzi Marian S. Zaskarżenia wyroku nie wyklucza policja. - Decyzja zapadnie po otrzymaniu z sądu treści wyroku wraz z uzasadnieniem - mówi Laszczka-Rusek.

Cztery lata temu Marian S. był uczniem jednej z tomaszowskich szkół. Policjanci podejrzewali go o kradzież radia z fiata 126p. Dlatego 22 grudnia 2004 r. trafił prosto z lekcji do komendy w Tomaszowie Lub. Tam został do nieprzytomności pobity przez sierż. Krzysztofa A. W szpitalu usunięto mu pękniętą śledzionę. Biegli ocenili, że z powodu pobicia doznał 25-proc. uszczerbku na zdrowiu.

Za przekroczenie uprawnień i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sąd skazał Krzysztofa A. na 2 lata i 2 miesiące więzienia. Dodatkowo zasądził na rzecz pokrzywdzonego 20 tys. zł nawiązki. Asp. Dariusz D., który był w pokoju, gdy jego kolega katował chłopaka, ale nic nie zrobił, został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Marian S. nie przyznał się do kradzieży radia z malucha. Został jednak skazany na 300 zł grzywny za paserstwo.

Wczorajszy wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-mn- / 20 czerwca 2008 o 09:19
0
gość napisał:
Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac !




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac ! rozwiń
Avatar
gość / 19 czerwca 2008 o 18:32
0
aaa napisał:
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków

Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.
Avatar
aaa / 18 czerwca 2008 o 22:31
0
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków
Avatar
-mn- / 18 czerwca 2008 o 21:45
0
[quote name='nnn' date='18.06.2008, 08:59' post='31853']
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę
dlaczego nazywasz go "cherlawym maturzystą", znasz tego człowieka ??? chyba nie, więc go nie obrażaj !
Avatar
Gość / 18 czerwca 2008 o 14:10
0
rrr napisał:
No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!!

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!! rozwiń
Avatar
P. / 18 czerwca 2008 o 10:36
0
Policja (jako instytucja) pobiła, czy policjant? Chyba policjant, a więc dlaczego on nie płaci odszkodowania?
Tak samo jest z urzędnikami: urzędnik wyda niewłaściwą decyzję i nie ponosi żadnej kary finansowej, ewentualne odszkodowania płaci zatrudniający go urząd.
Avatar
rrr / 18 czerwca 2008 o 10:04
0
fjk napisał:
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?


No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć
Avatar
nnn / 18 czerwca 2008 o 09:59
0
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę.
Avatar
fjk / 18 czerwca 2008 o 06:39
0
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?
Avatar
eres / 18 czerwca 2008 o 01:35
0
co za głupoty piszecie. my zaplacimy nie policja.
Avatar
-mn- / 20 czerwca 2008 o 09:19
0
gość napisał:
Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac !




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac ! rozwiń
Avatar
gość / 19 czerwca 2008 o 18:32
0
aaa napisał:
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków

Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.
Avatar
aaa / 18 czerwca 2008 o 22:31
0
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków
Avatar
-mn- / 18 czerwca 2008 o 21:45
0
[quote name='nnn' date='18.06.2008, 08:59' post='31853']
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę
dlaczego nazywasz go "cherlawym maturzystą", znasz tego człowieka ??? chyba nie, więc go nie obrażaj !
Avatar
Gość / 18 czerwca 2008 o 14:10
0
rrr napisał:
No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!!

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!! rozwiń
Avatar
P. / 18 czerwca 2008 o 10:36
0
Policja (jako instytucja) pobiła, czy policjant? Chyba policjant, a więc dlaczego on nie płaci odszkodowania?
Tak samo jest z urzędnikami: urzędnik wyda niewłaściwą decyzję i nie ponosi żadnej kary finansowej, ewentualne odszkodowania płaci zatrudniający go urząd.
Avatar
rrr / 18 czerwca 2008 o 10:04
0
fjk napisał:
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?


No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć
Avatar
nnn / 18 czerwca 2008 o 09:59
0
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę.
Avatar
fjk / 18 czerwca 2008 o 06:39
0
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?
Avatar
eres / 18 czerwca 2008 o 01:35
0
co za głupoty piszecie. my zaplacimy nie policja.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 0 0

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 7 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 2

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 30 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 89 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 38 16

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!