Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 czerwca 2008 r.
20:28
Edytuj ten wpis

115 tysięcy za skatowanie na komendzie

0 10 A A

W wyniku pobicia przez policjanta mężczyzna stracił śledzionę. Policja słono zapłaci za brutalnego funkcjonariusza. 23-latek ma dostać od razu 40 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
23-latek spod Krasnobrodu część zasądzonej kwoty ma dostać od razu. Bez czekania na uprawomocnienie się wyroku. Tak zadecydował wczoraj sąd w Zamościu.

- Nie chciałbym żadnych pieniędzy, gdyby tylko policja oddała mi zdrowie - powiedział po ogłoszeniu wyroku 23-letni Marian S.

Mężczyzna twierdzi, że stracił nie tylko zdrowie, ale i równowagę psychiczną. - Skutki pobicia odczuwam do tej pory - mówi. - Przynajmniej raz w miesiącu jeżdżę do lekarza. Nie mam pracy. Usuniętej śledziony nikt mi z powrotem nie przyszyje.

Marian S. domagał się 250 tys. zł i przyznania renty. Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał mu 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja będzie musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.

- Ta kwota zostanie wypłacona w ciągu kilku najbliższych dni - zapewnia sierż. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Na roszczenie w tej wysokości wcześniej wyraziliśmy już zgodę.

Dodatkowo policja ma zwrócić pokrzywdzonemu koszty procesu czyli 7,9 tys. zł.
- Uważam, że należy mi się renta, dlatego na 95 proc. złożę apelację - twierdzi Marian S. Zaskarżenia wyroku nie wyklucza policja. - Decyzja zapadnie po otrzymaniu z sądu treści wyroku wraz z uzasadnieniem - mówi Laszczka-Rusek.

Cztery lata temu Marian S. był uczniem jednej z tomaszowskich szkół. Policjanci podejrzewali go o kradzież radia z fiata 126p. Dlatego 22 grudnia 2004 r. trafił prosto z lekcji do komendy w Tomaszowie Lub. Tam został do nieprzytomności pobity przez sierż. Krzysztofa A. W szpitalu usunięto mu pękniętą śledzionę. Biegli ocenili, że z powodu pobicia doznał 25-proc. uszczerbku na zdrowiu.

Za przekroczenie uprawnień i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sąd skazał Krzysztofa A. na 2 lata i 2 miesiące więzienia. Dodatkowo zasądził na rzecz pokrzywdzonego 20 tys. zł nawiązki. Asp. Dariusz D., który był w pokoju, gdy jego kolega katował chłopaka, ale nic nie zrobił, został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Marian S. nie przyznał się do kradzieży radia z malucha. Został jednak skazany na 300 zł grzywny za paserstwo.

Wczorajszy wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-mn- / 20 czerwca 2008 o 09:19
0
gość napisał:
Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac !




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac ! rozwiń
Avatar
gość / 19 czerwca 2008 o 18:32
0
aaa napisał:
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków

Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.
Avatar
aaa / 18 czerwca 2008 o 22:31
0
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków
Avatar
-mn- / 18 czerwca 2008 o 21:45
0
[quote name='nnn' date='18.06.2008, 08:59' post='31853']
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę
dlaczego nazywasz go "cherlawym maturzystą", znasz tego człowieka ??? chyba nie, więc go nie obrażaj !
Avatar
Gość / 18 czerwca 2008 o 14:10
0
rrr napisał:
No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!!

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!! rozwiń
Avatar
P. / 18 czerwca 2008 o 10:36
0
Policja (jako instytucja) pobiła, czy policjant? Chyba policjant, a więc dlaczego on nie płaci odszkodowania?
Tak samo jest z urzędnikami: urzędnik wyda niewłaściwą decyzję i nie ponosi żadnej kary finansowej, ewentualne odszkodowania płaci zatrudniający go urząd.
Avatar
rrr / 18 czerwca 2008 o 10:04
0
fjk napisał:
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?


No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć
Avatar
nnn / 18 czerwca 2008 o 09:59
0
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę.
Avatar
fjk / 18 czerwca 2008 o 06:39
0
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?
Avatar
eres / 18 czerwca 2008 o 01:35
0
co za głupoty piszecie. my zaplacimy nie policja.
Avatar
-mn- / 20 czerwca 2008 o 09:19
0
gość napisał:
Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac !




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac ! rozwiń
Avatar
gość / 19 czerwca 2008 o 18:32
0
aaa napisał:
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków

Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.
Avatar
aaa / 18 czerwca 2008 o 22:31
0
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków
Avatar
-mn- / 18 czerwca 2008 o 21:45
0
[quote name='nnn' date='18.06.2008, 08:59' post='31853']
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę
dlaczego nazywasz go "cherlawym maturzystą", znasz tego człowieka ??? chyba nie, więc go nie obrażaj !
Avatar
Gość / 18 czerwca 2008 o 14:10
0
rrr napisał:
No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!!

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!! rozwiń
Avatar
P. / 18 czerwca 2008 o 10:36
0
Policja (jako instytucja) pobiła, czy policjant? Chyba policjant, a więc dlaczego on nie płaci odszkodowania?
Tak samo jest z urzędnikami: urzędnik wyda niewłaściwą decyzję i nie ponosi żadnej kary finansowej, ewentualne odszkodowania płaci zatrudniający go urząd.
Avatar
rrr / 18 czerwca 2008 o 10:04
0
fjk napisał:
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?


No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć
Avatar
nnn / 18 czerwca 2008 o 09:59
0
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę.
Avatar
fjk / 18 czerwca 2008 o 06:39
0
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?
Avatar
eres / 18 czerwca 2008 o 01:35
0
co za głupoty piszecie. my zaplacimy nie policja.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 4 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 4

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 124 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 26

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!