Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 czerwca 2008 r.
20:28
Edytuj ten wpis

115 tysięcy za skatowanie na komendzie

0 10 A A

W wyniku pobicia przez policjanta mężczyzna stracił śledzionę. Policja słono zapłaci za brutalnego funkcjonariusza. 23-latek ma dostać od razu 40 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
23-latek spod Krasnobrodu część zasądzonej kwoty ma dostać od razu. Bez czekania na uprawomocnienie się wyroku. Tak zadecydował wczoraj sąd w Zamościu.

- Nie chciałbym żadnych pieniędzy, gdyby tylko policja oddała mi zdrowie - powiedział po ogłoszeniu wyroku 23-letni Marian S.

Mężczyzna twierdzi, że stracił nie tylko zdrowie, ale i równowagę psychiczną. - Skutki pobicia odczuwam do tej pory - mówi. - Przynajmniej raz w miesiącu jeżdżę do lekarza. Nie mam pracy. Usuniętej śledziony nikt mi z powrotem nie przyszyje.

Marian S. domagał się 250 tys. zł i przyznania renty. Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał mu 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja będzie musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.

- Ta kwota zostanie wypłacona w ciągu kilku najbliższych dni - zapewnia sierż. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Na roszczenie w tej wysokości wcześniej wyraziliśmy już zgodę.

Dodatkowo policja ma zwrócić pokrzywdzonemu koszty procesu czyli 7,9 tys. zł.
- Uważam, że należy mi się renta, dlatego na 95 proc. złożę apelację - twierdzi Marian S. Zaskarżenia wyroku nie wyklucza policja. - Decyzja zapadnie po otrzymaniu z sądu treści wyroku wraz z uzasadnieniem - mówi Laszczka-Rusek.

Cztery lata temu Marian S. był uczniem jednej z tomaszowskich szkół. Policjanci podejrzewali go o kradzież radia z fiata 126p. Dlatego 22 grudnia 2004 r. trafił prosto z lekcji do komendy w Tomaszowie Lub. Tam został do nieprzytomności pobity przez sierż. Krzysztofa A. W szpitalu usunięto mu pękniętą śledzionę. Biegli ocenili, że z powodu pobicia doznał 25-proc. uszczerbku na zdrowiu.

Za przekroczenie uprawnień i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sąd skazał Krzysztofa A. na 2 lata i 2 miesiące więzienia. Dodatkowo zasądził na rzecz pokrzywdzonego 20 tys. zł nawiązki. Asp. Dariusz D., który był w pokoju, gdy jego kolega katował chłopaka, ale nic nie zrobił, został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Marian S. nie przyznał się do kradzieży radia z malucha. Został jednak skazany na 300 zł grzywny za paserstwo.

Wczorajszy wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-mn- / 20 czerwca 2008 o 09:19
0
gość napisał:
Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac !




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac ! rozwiń
Avatar
gość / 19 czerwca 2008 o 18:32
0
aaa napisał:
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków

Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.
Avatar
aaa / 18 czerwca 2008 o 22:31
0
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków
Avatar
-mn- / 18 czerwca 2008 o 21:45
0
[quote name='nnn' date='18.06.2008, 08:59' post='31853']
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę
dlaczego nazywasz go "cherlawym maturzystą", znasz tego człowieka ??? chyba nie, więc go nie obrażaj !
Avatar
Gość / 18 czerwca 2008 o 14:10
0
rrr napisał:
No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!!

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!! rozwiń
Avatar
P. / 18 czerwca 2008 o 10:36
0
Policja (jako instytucja) pobiła, czy policjant? Chyba policjant, a więc dlaczego on nie płaci odszkodowania?
Tak samo jest z urzędnikami: urzędnik wyda niewłaściwą decyzję i nie ponosi żadnej kary finansowej, ewentualne odszkodowania płaci zatrudniający go urząd.
Avatar
rrr / 18 czerwca 2008 o 10:04
0
fjk napisał:
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?


No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć
Avatar
nnn / 18 czerwca 2008 o 09:59
0
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę.
Avatar
fjk / 18 czerwca 2008 o 06:39
0
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?
Avatar
eres / 18 czerwca 2008 o 01:35
0
co za głupoty piszecie. my zaplacimy nie policja.
Avatar
-mn- / 20 czerwca 2008 o 09:19
0
gość napisał:
Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac !




A ty zgodziłbyś się na to żeby ktoś Cię pobił za takie pieniądze i cierpiec tak jak ten chłopak cierpi do dzisiejszego dnia ? chyba mało kto odważył by się zgodzic na pobicie z takim skutkiem i w taki sposób, bo ja bym nie chciał żadnych pieniędzy i tego przeżywac ! rozwiń
Avatar
gość / 19 czerwca 2008 o 18:32
0
aaa napisał:
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków

Jakby sprzedał tę śledzionę na wolnym rynku to na pewno by tyle kasy nie zarobił. Nie wiem dlaczego tak bronicie osoby skazanej m.in. za paserstwo. Przecież złodziej to przestępca który innym robi krzywdę.
Avatar
aaa / 18 czerwca 2008 o 22:31
0
Zadośćuczynienie zapłaciła policja, a rentą obciążyć tych dwóch policjantów, bo to oni spowodowali utratę zdrowia. Niby dlaczego ja mam płacić za nich z moich podatków
Avatar
-mn- / 18 czerwca 2008 o 21:45
0
[quote name='nnn' date='18.06.2008, 08:59' post='31853']
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę
dlaczego nazywasz go "cherlawym maturzystą", znasz tego człowieka ??? chyba nie, więc go nie obrażaj !
Avatar
Gość / 18 czerwca 2008 o 14:10
0
rrr napisał:
No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!!

Nie nazywaj go głupim skoro sam jesteś. Obejrzyj sobie chociaż raz TVN TURBO program Uwaga Pirat to zobaczysz ile policja ma pieniążków z mandatów. Jeden samochód (wideo rejestrator) w ciągu jednej zmiany potrafi zarobić 10 000 PLN. A te pieniądze chyba też wpływają do budżetu!! rozwiń
Avatar
P. / 18 czerwca 2008 o 10:36
0
Policja (jako instytucja) pobiła, czy policjant? Chyba policjant, a więc dlaczego on nie płaci odszkodowania?
Tak samo jest z urzędnikami: urzędnik wyda niewłaściwą decyzję i nie ponosi żadnej kary finansowej, ewentualne odszkodowania płaci zatrudniający go urząd.
Avatar
rrr / 18 czerwca 2008 o 10:04
0
fjk napisał:
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?


No dobra a niby jakie podatki płaci policja. Chyba mylisz obciążenia płac z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Przecież policja jest utrzymywana z budżetu a do budżetu odprowadza jakieś grosze. Zresztą co tam głupiemu tłumaczyć
Avatar
nnn / 18 czerwca 2008 o 09:59
0
A ten Fiat 126p to ile był wart - z 300 zeta czy mniej. Policja sprawę takiej limuzyny powinna olać. A nie tłuc do nieprzytomności jakiegoś tam cherlawego maturzystę.
Avatar
fjk / 18 czerwca 2008 o 06:39
0
A co, policja nie płaci podatków?
Co za durne mniemanie, że policja utrzymywana jest z pieniędzy podatników. Przecież oni też płaca podatki, nie?
Avatar
eres / 18 czerwca 2008 o 01:35
0
co za głupoty piszecie. my zaplacimy nie policja.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 4 1

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 0 8

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle
film

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle 0 1

Nasz skoczek był drugi po pierwszej serii i miał sporą szansę na wygraną, ale w finałowej odsłonie spadł na czwarte miejsce. Zawody dość niespodziewanie wygrał Jewgienij Klimov z Rosji.

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie"

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie" 1 5

Przez najbliższe pięć lat powiatem w Lubartowie będzie rządzić koalicja PiS i PO. Nowym starostą na 99,99 proc., w najbliższy czwartek, podczas pierwszej sesji Rady Powiatu, zostanie wybrana Ewa Zybała (PiS).

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru 0 0

Derby dla beniaminka! Huczwa znowu sprawiła niespodziankę. Przed tygodniem ekipa z Tyszowiec ograła u siebie Lubliniankę, a w niedzielę poradziła sobie z Tomasovią. Znowu wynikiem 2:1. Dizęki temu zakończyła rundę jesienną na 11 miejscu

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach 16 7

Dwoje kierowców może mówić o naprawdę dużym szczęściu – przez swoją nieuwagę zderzyli się z pociągami. Skończyło się tylko na strachu i na zniszczonych pojazdach

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin
24 listopada 2018, 19:00
film

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert w ramach projektu Alameda.

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek 1 0

Nie było przełamania w Chełmie. Drużyna Artura Bożyka zanotowała właśnie ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Biało-zieloni przegrali w sobotę u siebie z Wisłą Sandomierz 0:1

Polska – Holandia 0:49. Bardzo bolesna lekcja
galeria

Polska – Holandia 0:49. Bardzo bolesna lekcja 0 0

W meczu cyklu Rugby Europe Trophy sezonu 2018/2019 Polska przegrała z Holandią 0:49. Była to pierwsza porażka Biało-Czerwonych po zwycięstwach z Czechami i Litwą. Mimo przegranej nasza reprezentacja utrzymała prowadzenie w tabeli

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia]
galeria

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia] 141 13

Pierwszy śnieg spadł dzisiaj na ulice Lublina. Miejskie służby od razu ruszyły do pracy i na ulice wyjechały solarki. Na intensywne opady białego puchu będziemy musieli jeszcze poczekać

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży 0 6

Rozmowa z Dariuszem Gawłem, prezesem AZS UMCS Lublin

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo]
film

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo] 24 11

Nieznany mężczyzna zniszczył dwa zaparkowane na dworcu w Lublinie autobusy rejsowe. Straty wyceniono na ponad 22 tysiące złotych. Sprawcy poszukuje policja

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca 2 0

Co Gdzie Kiedy. Jeśli publiczność wychodzi tanecznym krokiem to znak, że było super. Bo było. Zapowiadany jako gwiazda Ailey II gwiazdorstwo potwierdził

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem 7 1

Dwa auta zderzyły się ze sobą w miejscowości Przytoczno, koło Lubartowa. Nikt nie został ranny, ale przejazd drogą krajową numer 48 w kierunku Dęblina jest utrudniony

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!