Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W ten weekend sezon rozpoczyna 14 z 28 zgłoszonych dotychczas do sanepidu kąpielisk na terenie województwa lubelskiego. Plażowicze muszą się przygotować na zmiany w związku z epidemią koronawirusa
W województwie lubelskim w szpitalach z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywają dziś 63 osoby. W ciągu ostatnich 24 godzin przybyło 7 nowych osób.
W lasach praktycznie całej Lubelszczyzny trwa pierwszy tegoroczny wysyp grzybów. Najwięcej jest kurek, bo ich wzrostowi sprzyjają częste opady. Jest też mnóstwo prawdziwków i kozaków.
Urząd Marszałkowski zapowiada kilka istotnych remontów na drogach wojewódzkich. Część inwestycji jest już realizowana, kolejne ruszą w najbliższych miesiącach.
Blisko 40 ofiar, w tym troje dzieci. To tragiczny bilans ubiegłorocznych wakacji na drogach naszego województwa. W tym roku policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozsądną jazdę. Przypominają też o możliwości kontroli autokarów, którymi najmłodsi wyjadą na letni wypoczynek.
Debiutancka pisareczka z małej mieściny w okolicach Padwy północy – tak mówi o sobie Hanna Krauz z Biłgoraja. Licealistka chce jeszcze przed 18. urodzinami wydać swoją pierwszą książkę. Właśnie rozpoczęła zbiórkę funduszy na ten cel.
- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.
W te wakacje przejedziemy najnowszym odcinkiem S17, który poprowadzi nas do przedmieść stolicy. Ale dużo dzieje się także na budowach pozostałych lubelskich ekspresówek, w tym na całym odcinku z Lublina do Janowa Lubelskiego
- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.
Od poniedziałku straż pożarna interweniowała w sumie 253 razy w całym województwie lubelskim. Najgorzej sytuacja wygląda w powiecie biłgorajskim, gdzie wyjeżdżali najczęściej.
4 nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim odnotowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia. Jak do tej pory w naszym regionie testy dały pozytywny wynik u 609 osób. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim? Stan na 23 czerwca.
Możemy spodziewać się powtórki scenariusza z ostatnich dni w woj. lubelskim. Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie ostrzega mieszkańców naszego regionu przed możliwymi lokalnymi podtopieniami. Rzeka Wisła może miejscami przekroczyć stan ostrzegawczy.
- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.
To będzie kolejny dzień z ostrzeżeniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nad woj. lubelskim przejdą burze z intensywnymi opadami deszczu, a nawet gradu.
W związku z zapowiadanymi burzami możliwe są gwałtowne wzrosty poziomu wody m.in. w Wieprzu i w mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły i Bugu. Może dojść do podtopień.
IMGW-PIB wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem.
Pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim odnotowało dzisiaj Ministerstwa Zdrowia. Do tej pory wyniki badań potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u 589 osób w regionie. Jak przestawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym województwie? Stan na 20 czerwca.
30 minut intensywnych opadów wystarczyło, żeby całe podwórko zamieniło się w małą rzekę. Otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania z miejscowości Popkowice Księże (pow. kraśnicki), gdzie woda dosłownie wdarła się na posesję.
Główne zadania to – przeprowadzanie wywiadów – bezpośrednich lub telefonicznych, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej. Poza tym, zebranie danych zgodnych z kluczem pytań, ale też, w sytuacji alarmowej, przejęcie zadań innych rachmistrzów terenowych. Do 8 lipca urzędy gmin prowadzą nabór kandydatów do pracy przy spisie rolnym.
W 2001 roku uznano ten gatunek pszczół za wymarły w Polsce. Ale kilka lat temu, zadrzechnia, zwana potocznie czarną pszczołą, powróciła. Można ją spotkać na posesji Kamila Badurowicza w Wisznicach (powiat bialski).
- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed dzisiejszym załamaniem pogody. Nad woj. lubelskim pojawią się burze z intensywnymi opadami deszczu, miejscowo może też spaść grad.
15 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-COV-2 odnotowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia w woj. lubelskim. Najwięcej z nich było z pow. łukowskiego - jak ustaliliśmy, to osoby z kwarantanny granicznej i uczestnicy mszy świętej w Serokomli. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim? Stan na 19 czerwca.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dorohuska ujawnili w bagażu kierowcy ciężarówki prawie milion złotych. Mężczyzna dostał wysoki mandat.
Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na przejeździe kolejowym w miejscowości Jaski koło Radzynia Podlaskiego. Kierowca land rovera wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Nie przeżył wypadku