Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 grudnia 2008 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Kibic Hetmana Zamość pozwał policję i Avię

0 15 A A

100 tys. zł zadośćuczynienia domaga się Adrian M. od komendy świdnickiej policji i Avii. Kibic Hetmana Zamość trzy lata temu został ciężko pobity podczas meczu piłkarskiego w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O historii Adriana przed ponad trzema laty było głośno. 16-letni wówczas chłopak przyjechał do Świdnika na mecz piłkarski Hetmana Zamość z miejscową Avią. Podczas przerwy doszło do zamieszek. Pseudokibice Hetmana usiłowali przewrócić ogrodzenie oddzielające ich sektor od boiska. Wkroczyła policja, która użyła pałek.

Chłopak trafił do szpitala z ciężkim urazem głowy. Jego rodzina twierdziła, że pobili go policjanci. Prokuratura umorzyła śledztwo, nie stwierdzając, kto pobił nastolatka. Z opinii biegłych wynikało, że uderzenia nie zostały zadane policyjną pałką, a twardym przedmiotem.

Adrian M. doznał obrażeń mózgu. Przeszedł kilka operacji. Dochodził do siebie przez wiele miesięcy. Musiał się uczyć od początku pisania i czytania. Do dziś ma kłopoty z pamięcią i koncentracją. Oprócz 100 tys. zł zadośćuczynienia za cierpienia domaga się też 400 zł miesięcznej renty.

W pozwie przeciw policji prawnicy kibica twierdzą, że Adrian nie brał udziału w zamieszkach. Szukał na trybunie młodszego brata i wydostał się poza sektor. Wówczas został zaatakowany przez policjanta, który kilka raz uderzył go pałką w głowę. Funkcjonariusz miał zrobić to bez uprzedzenia.

- Wszyscy wtedy uciekali, bo policja pałowała - opowiadał chłopak w sądzie. Twierdził, że pałką oberwał, gdy się pośliznął. Bił go policjant z wąsami.

W sądzie zeznawali już świadkowie zamieszek. Koledzy kibica skarżyli się na brutalność policji. Twierdzili, że nie widzieli jednak, kto uderzył Adriana.

Na ostatniej rozprawie prawnicy kibica pozwali również organizatora meczu
- świdnicką Avię. Dowodzą, że klub nie zapewnił bezpieczeństwa podczas meczu i pozwolił, żeby na spotkanie weszło zbyt wielu kibiców. Dlatego też powinien więc odpowiadać za skutki pobicia.

Policja nie uznaje roszczeń. Pozew do świdnickiej Avii dotarł dopiero przez kilkoma dniami. - Nie byliśmy dotąd stroną w tej sprawie, więc nie znam sądowych dokumentów - mówi Robert Syryjczyk, prezes Avii. - Ustosunkujemy się do pozwu, gdy go poznamy. Ale myślę, że nie można nas obarczać odpowiedzialnością za to, co zrobił ktoś inny.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RADOMIAK RADOM / 23 lutego 2009 r. o 10:10
0
polak napisał:
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepiej dla niego by byl pilkarzem ,a nie obserwatorem.
Wg rodzicow winna jest policja,Organizator i gospodarz meczu A gdzie byli rodzice?



CZYTAM TE WPISY I AZ SIE NIE DOBRZE PO NICH. BRONICIE POLICJE, TYLKO POWIEDZCIE CZEMU POLICJA ZACHOWUJE SIE WULGARNIE, AGRESYWNIE WOBEC KIBICA. WIELOKROTNIE BYLEM NA MECZACH WYJAZDOWYCH, I WIDZIALEM JAK POLICJANT PAŁUJE KOBIETE W CIAZY ZA TO ZE ONA STANELA NA CHWILE BO SIE ZLE POCZULA. TO MA BYC NORMALNE? OBEJRZCIE NA YOUTUBE FILMY Z WYJAZDOW KIBICOW GKSU KATOWICE I RUCHU CHORZOW. TAM WIDAC JAK POLICJA DO BEDACYCH W PRZEDZIALE I SPIEWAJACYCH KIBICOW PSIKA GAZEM! BA, NIE POZWALA IM NAWET OTWORZYC OKNA A LUDZIE SIE DUSZA!!. TO JEST NORMALNE?
NIE MOWCIE ZE KAZDY KIBIC TO HOOLIGAN, BYDLO. MEDIA KREUJA NAS ZA ZADYMIARZY, A MY TYLKO JEDZIEMY DOPINGOWAC SWOJA DRUZYNE. NIE POPIERAM AWANTUR, ALE TEZ BOLI JAK KTOS Z GORY JUZ ZAKLADA ZE KIBIC PILKARSKI JEST TAKI OWAKI ITP A NIE MA POJECIA. POWIEDZCIE MI KIEDY BYLA OSTATNIO AWANTURA NA MECZU NA WIELKA SKALE? Z 5-6 LAT TEMU, BO CZASY AWANTUR SIE SKONCZYLY. A ZE W PEWNYCH MIEJSCACH CZASEM SIE ZDARZY COKOLWIEK, TO I TAK JEST RZADKOSCIA.

POZDRAWIAM NORMALNYCH KIBICOW.



CZYTAM TE WPISY I AZ SIE NIE DOBRZE PO NICH. BRONICIE POLICJE, TYLKO POWIEDZCIE CZEMU POLICJA ZACHOWUJE SIE WULGARNIE, AGRESYWNIE WOBEC KIBICA. WIELOKROTNIE BYLEM NA MECZACH WYJAZDOWYCH, I WIDZIALEM JAK POLICJANT PAŁUJE KOBIETE W CIAZY ZA TO ZE ONA STANELA NA CHWILE BO SIE ZLE POCZULA. TO MA BYC NORMALNE? OBEJRZCIE NA YOUTUBE FILMY Z WYJAZDOW KIBICOW GKSU KATOWICE I RUCHU CHORZOW. TAM WIDAC JAK POLICJA DO BEDACYCH W PRZEDZIALE I SPIEWAJACYCH KIBICOW PSIKA GAZEM! BA, NIE POZWALA IM NAWET OTWORZYC OKNA A ... rozwiń
Avatar
polak / 23 grudnia 2008 r. o 19:40
0
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepiej dla niego by byl pilkarzem ,a nie obserwatorem.
Wg rodzicow winna jest policja,Organizator i gospodarz meczu A gdzie byli rodzice?
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepie... rozwiń
Avatar
ASRE / 23 grudnia 2008 r. o 18:41
0
Od poczatku było wiadomo,że temu siuchowi i jego rodzinie chodzi tylko o kasę !!! Kopa w d.... co najwyzej a i tak szkoda butow.
Avatar
nico / 23 grudnia 2008 r. o 14:02
0
[quote name='maras' date='23.12.2008, 13:03' post='78713']
To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie
[/quote
sam jesteś mocherowy po pierwsze to nie był on taki niewinny jak to opisują w gazetach po drugie jak nie byłeś na tym meczu to morda w kubeł
powtarzam chcieli zadymy to ją mieli a to co się stało to wypadek niekonicznie nieszczęśliwy bo jak było naprawdę tego się nie dowiemy
gdyby siedział na du*** na trybunach nie dewastował itd. to wp... nie dostał
[quote name='maras' date='23.12.2008, 13:03' post='78713']
To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie
[/quote
sam jesteś mocherowy po pierwsze to nie był on taki niewinny ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2008 r. o 13:30
0
Bić bo łbach pustych to ścierwo ze stadionów.

Za moje pieniądze chodzą i tłuką sie na stadionach to niech policja tępi to dziedostwo ostro po karku i łbie aż do połamania.
Avatar
maras / 23 grudnia 2008 r. o 13:03
0
jojo napisał:
to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym

To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie

To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie rozwiń
Avatar
jojo / 23 grudnia 2008 r. o 10:56
0
RKS Motor napisał:
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebie kolego apropos tego drugiego postu - gdyby był naćpany albo naje***y to raczej by brata nie szukał, to że jest kibicem to nie znaczy że chodzi naćpany i naje***y bo tak się dziwnie składa wyobraź to sobie że kibicami są też prawnicy, lekarze, studenci, uczniowie, normalni ludzie którzy mają rodziny, dzieci, przyjaciół, a nie banda narkomanów i pijaków za jakich ma nas społeczeństwo dzięki mediom i policji. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy policjant który go prał nie był naćpany albo naje***y, bo jeśli nie był to szczerze współczuje jego żonie, dzieciom i całej jego rodzinie jesli ten człowiek był w stanie pałować 16-letnigo dzieciaka. Ja bym nie potrafił...

to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym

to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym rozwiń
Avatar
jojo / 23 grudnia 2008 r. o 10:47
0
Atrakcyjny Kazimnierz napisał:
Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz.


Trochę się nie rozumiemy co do tego co się wydarzyło miała ilość ochrony na stadionie.
NIC dlatego że gdyby nawet było 500 ochroniarzy więcej to i tak byłoby tak samo.
Przypominam około 700 osób kibiców zachowywało się normalnie tylko banda deb***i z Zamościa chciała rozrywki, interwencja policji była słyszna bo porządek można przywrócić tylko siłą, więc co ma do tego organizator.


Trochę się nie rozumiemy co do tego co się wydarzyło miała ilość ochrony na stadionie.
NIC dlatego że gdyby nawet było 500 ochroniarzy więcej to i tak byłoby tak samo.
Przypominam około 700 osób kibiców zachowywało się normalnie tylko banda deb***i z Zamościa chciała rozrywki, interwencja policji była słyszna bo porządek można przywrócić tylko siłą, więc co ma do tego organizator. rozwiń
Avatar
RKS Motor / 23 grudnia 2008 r. o 10:09
0
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebie kolego apropos tego drugiego postu - gdyby był naćpany albo naje***y to raczej by brata nie szukał, to że jest kibicem to nie znaczy że chodzi naćpany i naje***y bo tak się dziwnie składa wyobraź to sobie że kibicami są też prawnicy, lekarze, studenci, uczniowie, normalni ludzie którzy mają rodziny, dzieci, przyjaciół, a nie banda narkomanów i pijaków za jakich ma nas społeczeństwo dzięki mediom i policji. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy policjant który go prał nie był naćpany albo naje***y, bo jeśli nie był to szczerze współczuje jego żonie, dzieciom i całej jego rodzinie jesli ten człowiek był w stanie pałować 16-letnigo dzieciaka. Ja bym nie potrafił...
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebi... rozwiń
Avatar
Atrakcyjny Kazimnierz / 23 grudnia 2008 r. o 09:36
0
~kris~ napisał:
Tym prawnikom to się już w głowach coś poprzewracało jeszcze policję to mogę zrozumieć, ale co klub miał z tym bydłem wspólnego.
I pytanie do mądrych prawników jak klub ma zapewnić należytą ochronę jeśli grupa 100 osób zachowuje się jak stado małp i robi zadymę
jedynie siłą można zaprowadzić porządek.

Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz.

Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz. rozwiń
Avatar
RADOMIAK RADOM / 23 lutego 2009 r. o 10:10
0
polak napisał:
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepiej dla niego by byl pilkarzem ,a nie obserwatorem.
Wg rodzicow winna jest policja,Organizator i gospodarz meczu A gdzie byli rodzice?



CZYTAM TE WPISY I AZ SIE NIE DOBRZE PO NICH. BRONICIE POLICJE, TYLKO POWIEDZCIE CZEMU POLICJA ZACHOWUJE SIE WULGARNIE, AGRESYWNIE WOBEC KIBICA. WIELOKROTNIE BYLEM NA MECZACH WYJAZDOWYCH, I WIDZIALEM JAK POLICJANT PAŁUJE KOBIETE W CIAZY ZA TO ZE ONA STANELA NA CHWILE BO SIE ZLE POCZULA. TO MA BYC NORMALNE? OBEJRZCIE NA YOUTUBE FILMY Z WYJAZDOW KIBICOW GKSU KATOWICE I RUCHU CHORZOW. TAM WIDAC JAK POLICJA DO BEDACYCH W PRZEDZIALE I SPIEWAJACYCH KIBICOW PSIKA GAZEM! BA, NIE POZWALA IM NAWET OTWORZYC OKNA A LUDZIE SIE DUSZA!!. TO JEST NORMALNE?
NIE MOWCIE ZE KAZDY KIBIC TO HOOLIGAN, BYDLO. MEDIA KREUJA NAS ZA ZADYMIARZY, A MY TYLKO JEDZIEMY DOPINGOWAC SWOJA DRUZYNE. NIE POPIERAM AWANTUR, ALE TEZ BOLI JAK KTOS Z GORY JUZ ZAKLADA ZE KIBIC PILKARSKI JEST TAKI OWAKI ITP A NIE MA POJECIA. POWIEDZCIE MI KIEDY BYLA OSTATNIO AWANTURA NA MECZU NA WIELKA SKALE? Z 5-6 LAT TEMU, BO CZASY AWANTUR SIE SKONCZYLY. A ZE W PEWNYCH MIEJSCACH CZASEM SIE ZDARZY COKOLWIEK, TO I TAK JEST RZADKOSCIA.

POZDRAWIAM NORMALNYCH KIBICOW.



CZYTAM TE WPISY I AZ SIE NIE DOBRZE PO NICH. BRONICIE POLICJE, TYLKO POWIEDZCIE CZEMU POLICJA ZACHOWUJE SIE WULGARNIE, AGRESYWNIE WOBEC KIBICA. WIELOKROTNIE BYLEM NA MECZACH WYJAZDOWYCH, I WIDZIALEM JAK POLICJANT PAŁUJE KOBIETE W CIAZY ZA TO ZE ONA STANELA NA CHWILE BO SIE ZLE POCZULA. TO MA BYC NORMALNE? OBEJRZCIE NA YOUTUBE FILMY Z WYJAZDOW KIBICOW GKSU KATOWICE I RUCHU CHORZOW. TAM WIDAC JAK POLICJA DO BEDACYCH W PRZEDZIALE I SPIEWAJACYCH KIBICOW PSIKA GAZEM! BA, NIE POZWALA IM NAWET OTWORZYC OKNA A ... rozwiń
Avatar
polak / 23 grudnia 2008 r. o 19:40
0
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepiej dla niego by byl pilkarzem ,a nie obserwatorem.
Wg rodzicow winna jest policja,Organizator i gospodarz meczu A gdzie byli rodzice?
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepie... rozwiń
Avatar
ASRE / 23 grudnia 2008 r. o 18:41
0
Od poczatku było wiadomo,że temu siuchowi i jego rodzinie chodzi tylko o kasę !!! Kopa w d.... co najwyzej a i tak szkoda butow.
Avatar
nico / 23 grudnia 2008 r. o 14:02
0
[quote name='maras' date='23.12.2008, 13:03' post='78713']
To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie
[/quote
sam jesteś mocherowy po pierwsze to nie był on taki niewinny jak to opisują w gazetach po drugie jak nie byłeś na tym meczu to morda w kubeł
powtarzam chcieli zadymy to ją mieli a to co się stało to wypadek niekonicznie nieszczęśliwy bo jak było naprawdę tego się nie dowiemy
gdyby siedział na du*** na trybunach nie dewastował itd. to wp... nie dostał
[quote name='maras' date='23.12.2008, 13:03' post='78713']
To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie
[/quote
sam jesteś mocherowy po pierwsze to nie był on taki niewinny ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2008 r. o 13:30
0
Bić bo łbach pustych to ścierwo ze stadionów.

Za moje pieniądze chodzą i tłuką sie na stadionach to niech policja tępi to dziedostwo ostro po karku i łbie aż do połamania.
Avatar
maras / 23 grudnia 2008 r. o 13:03
0
jojo napisał:
to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym

To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie

To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie rozwiń
Avatar
jojo / 23 grudnia 2008 r. o 10:56
0
RKS Motor napisał:
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebie kolego apropos tego drugiego postu - gdyby był naćpany albo naje***y to raczej by brata nie szukał, to że jest kibicem to nie znaczy że chodzi naćpany i naje***y bo tak się dziwnie składa wyobraź to sobie że kibicami są też prawnicy, lekarze, studenci, uczniowie, normalni ludzie którzy mają rodziny, dzieci, przyjaciół, a nie banda narkomanów i pijaków za jakich ma nas społeczeństwo dzięki mediom i policji. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy policjant który go prał nie był naćpany albo naje***y, bo jeśli nie był to szczerze współczuje jego żonie, dzieciom i całej jego rodzinie jesli ten człowiek był w stanie pałować 16-letnigo dzieciaka. Ja bym nie potrafił...

to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym

to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym rozwiń
Avatar
jojo / 23 grudnia 2008 r. o 10:47
0
Atrakcyjny Kazimnierz napisał:
Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz.


Trochę się nie rozumiemy co do tego co się wydarzyło miała ilość ochrony na stadionie.
NIC dlatego że gdyby nawet było 500 ochroniarzy więcej to i tak byłoby tak samo.
Przypominam około 700 osób kibiców zachowywało się normalnie tylko banda deb***i z Zamościa chciała rozrywki, interwencja policji była słyszna bo porządek można przywrócić tylko siłą, więc co ma do tego organizator.


Trochę się nie rozumiemy co do tego co się wydarzyło miała ilość ochrony na stadionie.
NIC dlatego że gdyby nawet było 500 ochroniarzy więcej to i tak byłoby tak samo.
Przypominam około 700 osób kibiców zachowywało się normalnie tylko banda deb***i z Zamościa chciała rozrywki, interwencja policji była słyszna bo porządek można przywrócić tylko siłą, więc co ma do tego organizator. rozwiń
Avatar
RKS Motor / 23 grudnia 2008 r. o 10:09
0
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebie kolego apropos tego drugiego postu - gdyby był naćpany albo naje***y to raczej by brata nie szukał, to że jest kibicem to nie znaczy że chodzi naćpany i naje***y bo tak się dziwnie składa wyobraź to sobie że kibicami są też prawnicy, lekarze, studenci, uczniowie, normalni ludzie którzy mają rodziny, dzieci, przyjaciół, a nie banda narkomanów i pijaków za jakich ma nas społeczeństwo dzięki mediom i policji. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy policjant który go prał nie był naćpany albo naje***y, bo jeśli nie był to szczerze współczuje jego żonie, dzieciom i całej jego rodzinie jesli ten człowiek był w stanie pałować 16-letnigo dzieciaka. Ja bym nie potrafił...
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebi... rozwiń
Avatar
Atrakcyjny Kazimnierz / 23 grudnia 2008 r. o 09:36
0
~kris~ napisał:
Tym prawnikom to się już w głowach coś poprzewracało jeszcze policję to mogę zrozumieć, ale co klub miał z tym bydłem wspólnego.
I pytanie do mądrych prawników jak klub ma zapewnić należytą ochronę jeśli grupa 100 osób zachowuje się jak stado małp i robi zadymę
jedynie siłą można zaprowadzić porządek.

Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz.

Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny rekord  – aż 52 zgony w Lubelskiem. GIS nie ujawnia wieku pacjentów

Tragiczny rekord – aż 52 zgony w Lubelskiem. GIS nie ujawnia wieku pacjentów

W województwie lubelskim zmarło 52 pacjentów. To do tej pory najwięcej przypadków w regionie. Teraz, w nowym systemie raportowania, nie jest podawany wiek pacjentów.

Lubelskie: 932 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. świdnickim

Lubelskie: 932 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. świdnickim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 932 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Najwięcej odnotowano ich w Lublinie.

Międzyrzec Podlaski. Próbował wynieść perfumy w majtkach

Międzyrzec Podlaski. Próbował wynieść perfumy w majtkach

Towar o wartości był warty 700 złotych. To nie pierwsza taka akcja 45-latka, ale tym razem perfumy ukrył w bieliźnie.

Jak wybrać sklep golfowy ze sprzętem do gry w golfa?

Jak wybrać sklep golfowy ze sprzętem do gry w golfa?

Sklep golfowy jest ogniwem pośredniczącym pomiędzy graczem a światem producentów sprzętu do golfa. To od zaangażowania personelu zależy jaki asortyment będzie dostępny, jakie informacje uda się uzyskać. Sklep golfowy może być internetowy, ale również w lokalu, do którego można przyjść. W obu przypadkach, aby być może, znaleźć swój ulubiony salon sprzedaży, warto zadawać pytania. Sprzedawca jest tą osobą, która spędza w sklepie dzień pracy, wertuje katalogi, uczestniczy w szkoleniach, dowiaduje się o nowościach, ma kontakt z innymi klientami. Najprawdopodobniej dysponuje wiedzą podobną lub większą od gracza. Pytając możemy uzyskać ciekawe informacje. Jeśli w odpowiedzi uzyskamy propozycję zakupu konkretnego artykułu - proponuję omijać „mistrza sprzedaży”. Sprzęt golfowy jest zaawansowany technologicznie. Modele różnią się niuansami. Personel powinien być doradcą klienta a nie wyłącznie sprzedawcą. Jego rolą jest dowiedzieć się dokładnie czego klient szuka, odkryć potrzeby (nie zawsze są tożsame z tym co klient mówi na początku) i zaproponować to, co będzie najlepiej je zaspokajało.

15 362 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 674 chorych

15 362 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 674 chorych

15 362 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 674 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30. najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Deweloperzy nie zwalniają tempa. Skala nowych projektów jest nieznacznie niższa

Deweloperzy nie zwalniają tempa. Skala nowych projektów jest nieznacznie niższa

Po rekordowym wrześniu, październik przyniósł tylko minimalnie słabsze wyniki, dotyczące inwestycji rozpoczynanych przez deweloperów. Dotychczas przez wirusa skala nowych projektów jest tylko o około 10 proc. niższa niż przed rokiem

Miesiąc na stanowisku i Przemysław Czarnek już cieszy się najmniejszym zaufaniem społecznym

Miesiąc na stanowisku i Przemysław Czarnek już cieszy się najmniejszym zaufaniem społecznym

Według badania CBOS lubelski poseł PiS, minister edukacji i nauki cieszy się najmniejszym zaufaniem społecznym. Liderem jest Szymon Hołownia.

LUK Politechnika kontra Krispol Września, czyli liczą na trzy punkty

LUK Politechnika kontra Krispol Września, czyli liczą na trzy punkty

W zaległym spotkaniu 4. kolejki LUK Politechnika zmierzy się u siebie z Krispolem Września. Mecz w hali MOSiR w Lublinie rozpocznie się o godzinie 18.

Mali przedsiębiorcy bronią się przed bankructwem. Właściciel kina Bajka: Mamy już 200 tys. zł długu
Reportaż Uwagi! TVN
film

Mali przedsiębiorcy bronią się przed bankructwem. Właściciel kina Bajka: Mamy już 200 tys. zł długu

Bankrutują po cichu. W covidowej rzeczywistości wiele małych i średnich firm może nie przetrwać do wiosny. Przedsiębiorcy przekonują, że dotychczasowa pomoc finansowa jest niewystarczająca. Z ograniczonych restrykcjami usług korzysta też mniej osób.

6-letni Kazimir Covid przeszedł bezobjawowo, ale powikłania zaatakowały całe ciało

6-letni Kazimir Covid przeszedł bezobjawowo, ale powikłania zaatakowały całe ciało

Rząd dał zielone światło dla otwarcia stoków narciarskich zimą. "Ulga jest ogromna"

Rząd dał zielone światło dla otwarcia stoków narciarskich zimą. "Ulga jest ogromna"

– Zimą stoki będą otwarte – zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin. – Teraz czekamy tylko na mróz i ruszamy z zaśnieżaniem – cieszy się właściciel ośrodka narciarskiego w Rąblowie

Najgłębszy basen nurkowy na świecie otwarto w Polsce. W Deepsot można zejść na głębokość ponad 45 metrów
film

Najgłębszy basen nurkowy na świecie otwarto w Polsce. W Deepsot można zejść na głębokość ponad 45 metrów

Mszczonów (woj. mazowieckie). Najgłębszy basen nurkowy na świecie otwarto w Polsce. W Deepsot, znajdującym się w Mszczonowie, można zejść na głębokość 45 metrów i 70 centymetrów.

30. lat pracy twórczej Agnieszki Wójtowicz - wystawa online
27 listopada 2020, 17:00

30. lat pracy twórczej Agnieszki Wójtowicz - wystawa online

Galeria Sztuki A10 w Lublinie zaprasza na wystawę jubileuszową z okazji 30-lecia pracy twórczej Agnieszki Wójtowicz. Wernisaż w formie online odbędzie się 27 listopada o godz. 17 na profilu Facebook Galerii.

Volvo wbiło się w drzewo. Zginęło 2-letnie dziecko. Kierowała mama, 18-latka z lubelskiego

Volvo wbiło się w drzewo. Zginęło 2-letnie dziecko. Kierowała mama, 18-latka z lubelskiego

Volvo, którym kierowała 18-letnia matka dziecka wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Rodzice dziecka przeżyli, ale ono nie.

Lubelskie: Zakażenia koronawirusem i ofiary śmiertelne. Opóźniony raport z wtorku 24 listopada

Lubelskie: Zakażenia koronawirusem i ofiary śmiertelne. Opóźniony raport z wtorku 24 listopada

670 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim odnotowało wczoraj (24 listopada) Ministerstwo Zdrowia. Zarówno Lubelski Urząd Wojewódzki, jak i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie, nie wysyłały jednak wczoraj szczegółowych raportów. Takie dane pojawiły się dopiero po godz. 22 na nowej stronie resortu zdrowia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!