Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 grudnia 2008 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Kibic Hetmana Zamość pozwał policję i Avię

0 15 A A

100 tys. zł zadośćuczynienia domaga się Adrian M. od komendy świdnickiej policji i Avii. Kibic Hetmana Zamość trzy lata temu został ciężko pobity podczas meczu piłkarskiego w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O historii Adriana przed ponad trzema laty było głośno. 16-letni wówczas chłopak przyjechał do Świdnika na mecz piłkarski Hetmana Zamość z miejscową Avią. Podczas przerwy doszło do zamieszek. Pseudokibice Hetmana usiłowali przewrócić ogrodzenie oddzielające ich sektor od boiska. Wkroczyła policja, która użyła pałek.

Chłopak trafił do szpitala z ciężkim urazem głowy. Jego rodzina twierdziła, że pobili go policjanci. Prokuratura umorzyła śledztwo, nie stwierdzając, kto pobił nastolatka. Z opinii biegłych wynikało, że uderzenia nie zostały zadane policyjną pałką, a twardym przedmiotem.

Adrian M. doznał obrażeń mózgu. Przeszedł kilka operacji. Dochodził do siebie przez wiele miesięcy. Musiał się uczyć od początku pisania i czytania. Do dziś ma kłopoty z pamięcią i koncentracją. Oprócz 100 tys. zł zadośćuczynienia za cierpienia domaga się też 400 zł miesięcznej renty.

W pozwie przeciw policji prawnicy kibica twierdzą, że Adrian nie brał udziału w zamieszkach. Szukał na trybunie młodszego brata i wydostał się poza sektor. Wówczas został zaatakowany przez policjanta, który kilka raz uderzył go pałką w głowę. Funkcjonariusz miał zrobić to bez uprzedzenia.

- Wszyscy wtedy uciekali, bo policja pałowała - opowiadał chłopak w sądzie. Twierdził, że pałką oberwał, gdy się pośliznął. Bił go policjant z wąsami.

W sądzie zeznawali już świadkowie zamieszek. Koledzy kibica skarżyli się na brutalność policji. Twierdzili, że nie widzieli jednak, kto uderzył Adriana.

Na ostatniej rozprawie prawnicy kibica pozwali również organizatora meczu
- świdnicką Avię. Dowodzą, że klub nie zapewnił bezpieczeństwa podczas meczu i pozwolił, żeby na spotkanie weszło zbyt wielu kibiców. Dlatego też powinien więc odpowiadać za skutki pobicia.

Policja nie uznaje roszczeń. Pozew do świdnickiej Avii dotarł dopiero przez kilkoma dniami. - Nie byliśmy dotąd stroną w tej sprawie, więc nie znam sądowych dokumentów - mówi Robert Syryjczyk, prezes Avii. - Ustosunkujemy się do pozwu, gdy go poznamy. Ale myślę, że nie można nas obarczać odpowiedzialnością za to, co zrobił ktoś inny.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RADOMIAK RADOM / 23 lutego 2009 o 10:10
0
polak napisał:
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepiej dla niego by byl pilkarzem ,a nie obserwatorem.
Wg rodzicow winna jest policja,Organizator i gospodarz meczu A gdzie byli rodzice?



CZYTAM TE WPISY I AZ SIE NIE DOBRZE PO NICH. BRONICIE POLICJE, TYLKO POWIEDZCIE CZEMU POLICJA ZACHOWUJE SIE WULGARNIE, AGRESYWNIE WOBEC KIBICA. WIELOKROTNIE BYLEM NA MECZACH WYJAZDOWYCH, I WIDZIALEM JAK POLICJANT PAŁUJE KOBIETE W CIAZY ZA TO ZE ONA STANELA NA CHWILE BO SIE ZLE POCZULA. TO MA BYC NORMALNE? OBEJRZCIE NA YOUTUBE FILMY Z WYJAZDOW KIBICOW GKSU KATOWICE I RUCHU CHORZOW. TAM WIDAC JAK POLICJA DO BEDACYCH W PRZEDZIALE I SPIEWAJACYCH KIBICOW PSIKA GAZEM! BA, NIE POZWALA IM NAWET OTWORZYC OKNA A LUDZIE SIE DUSZA!!. TO JEST NORMALNE?
NIE MOWCIE ZE KAZDY KIBIC TO HOOLIGAN, BYDLO. MEDIA KREUJA NAS ZA ZADYMIARZY, A MY TYLKO JEDZIEMY DOPINGOWAC SWOJA DRUZYNE. NIE POPIERAM AWANTUR, ALE TEZ BOLI JAK KTOS Z GORY JUZ ZAKLADA ZE KIBIC PILKARSKI JEST TAKI OWAKI ITP A NIE MA POJECIA. POWIEDZCIE MI KIEDY BYLA OSTATNIO AWANTURA NA MECZU NA WIELKA SKALE? Z 5-6 LAT TEMU, BO CZASY AWANTUR SIE SKONCZYLY. A ZE W PEWNYCH MIEJSCACH CZASEM SIE ZDARZY COKOLWIEK, TO I TAK JEST RZADKOSCIA.

POZDRAWIAM NORMALNYCH KIBICOW.



CZYTAM TE WPISY I AZ SIE NIE DOBRZE PO NICH. BRONICIE POLICJE, TYLKO POWIEDZCIE CZEMU POLICJA ZACHOWUJE SIE WULGARNIE, AGRESYWNIE WOBEC KIBICA. WIELOKROTNIE BYLEM NA MECZACH WYJAZDOWYCH, I WIDZIALEM JAK POLICJANT PAŁUJE KOBIETE W CIAZY ZA TO ZE ONA STANELA NA CHWILE BO SIE ZLE POCZULA. TO MA BYC NORMALNE? OBEJRZCIE NA YOUTUBE FILMY Z WYJAZDOW KIBICOW GKSU KATOWICE I RUCHU CHORZOW. TAM WIDAC JAK POLICJA DO BEDACYCH W PRZEDZIALE I SPIEWAJACYCH KIBICOW PSIKA GAZEM! BA, NIE POZWALA IM NAWET OTWORZYC OKNA A ... rozwiń
Avatar
polak / 23 grudnia 2008 o 19:40
0
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepiej dla niego by byl pilkarzem ,a nie obserwatorem.
Wg rodzicow winna jest policja,Organizator i gospodarz meczu A gdzie byli rodzice?
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepie... rozwiń
Avatar
ASRE / 23 grudnia 2008 o 18:41
0
Od poczatku było wiadomo,że temu siuchowi i jego rodzinie chodzi tylko o kasę !!! Kopa w d.... co najwyzej a i tak szkoda butow.
Avatar
nico / 23 grudnia 2008 o 14:02
0
[quote name='maras' date='23.12.2008, 13:03' post='78713']
To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie
[/quote
sam jesteś mocherowy po pierwsze to nie był on taki niewinny jak to opisują w gazetach po drugie jak nie byłeś na tym meczu to morda w kubeł
powtarzam chcieli zadymy to ją mieli a to co się stało to wypadek niekonicznie nieszczęśliwy bo jak było naprawdę tego się nie dowiemy
gdyby siedział na du*** na trybunach nie dewastował itd. to wp... nie dostał
[quote name='maras' date='23.12.2008, 13:03' post='78713']
To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie
[/quote
sam jesteś mocherowy po pierwsze to nie był on taki niewinny ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2008 o 13:30
0
Bić bo łbach pustych to ścierwo ze stadionów.

Za moje pieniądze chodzą i tłuką sie na stadionach to niech policja tępi to dziedostwo ostro po karku i łbie aż do połamania.
Avatar
maras / 23 grudnia 2008 o 13:03
0
jojo napisał:
to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym

To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie

To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie rozwiń
Avatar
jojo / 23 grudnia 2008 o 10:56
0
RKS Motor napisał:
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebie kolego apropos tego drugiego postu - gdyby był naćpany albo naje***y to raczej by brata nie szukał, to że jest kibicem to nie znaczy że chodzi naćpany i naje***y bo tak się dziwnie składa wyobraź to sobie że kibicami są też prawnicy, lekarze, studenci, uczniowie, normalni ludzie którzy mają rodziny, dzieci, przyjaciół, a nie banda narkomanów i pijaków za jakich ma nas społeczeństwo dzięki mediom i policji. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy policjant który go prał nie był naćpany albo naje***y, bo jeśli nie był to szczerze współczuje jego żonie, dzieciom i całej jego rodzinie jesli ten człowiek był w stanie pałować 16-letnigo dzieciaka. Ja bym nie potrafił...

to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym

to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym rozwiń
Avatar
jojo / 23 grudnia 2008 o 10:47
0
Atrakcyjny Kazimnierz napisał:
Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz.


Trochę się nie rozumiemy co do tego co się wydarzyło miała ilość ochrony na stadionie.
NIC dlatego że gdyby nawet było 500 ochroniarzy więcej to i tak byłoby tak samo.
Przypominam około 700 osób kibiców zachowywało się normalnie tylko banda deb***i z Zamościa chciała rozrywki, interwencja policji była słyszna bo porządek można przywrócić tylko siłą, więc co ma do tego organizator.


Trochę się nie rozumiemy co do tego co się wydarzyło miała ilość ochrony na stadionie.
NIC dlatego że gdyby nawet było 500 ochroniarzy więcej to i tak byłoby tak samo.
Przypominam około 700 osób kibiców zachowywało się normalnie tylko banda deb***i z Zamościa chciała rozrywki, interwencja policji była słyszna bo porządek można przywrócić tylko siłą, więc co ma do tego organizator. rozwiń
Avatar
RKS Motor / 23 grudnia 2008 o 10:09
0
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebie kolego apropos tego drugiego postu - gdyby był naćpany albo naje***y to raczej by brata nie szukał, to że jest kibicem to nie znaczy że chodzi naćpany i naje***y bo tak się dziwnie składa wyobraź to sobie że kibicami są też prawnicy, lekarze, studenci, uczniowie, normalni ludzie którzy mają rodziny, dzieci, przyjaciół, a nie banda narkomanów i pijaków za jakich ma nas społeczeństwo dzięki mediom i policji. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy policjant który go prał nie był naćpany albo naje***y, bo jeśli nie był to szczerze współczuje jego żonie, dzieciom i całej jego rodzinie jesli ten człowiek był w stanie pałować 16-letnigo dzieciaka. Ja bym nie potrafił...
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebi... rozwiń
Avatar
Atrakcyjny Kazimnierz / 23 grudnia 2008 o 09:36
0
~kris~ napisał:
Tym prawnikom to się już w głowach coś poprzewracało jeszcze policję to mogę zrozumieć, ale co klub miał z tym bydłem wspólnego.
I pytanie do mądrych prawników jak klub ma zapewnić należytą ochronę jeśli grupa 100 osób zachowuje się jak stado małp i robi zadymę
jedynie siłą można zaprowadzić porządek.

Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz.

Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz. rozwiń
Avatar
RADOMIAK RADOM / 23 lutego 2009 o 10:10
0
polak napisał:
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepiej dla niego by byl pilkarzem ,a nie obserwatorem.
Wg rodzicow winna jest policja,Organizator i gospodarz meczu A gdzie byli rodzice?



CZYTAM TE WPISY I AZ SIE NIE DOBRZE PO NICH. BRONICIE POLICJE, TYLKO POWIEDZCIE CZEMU POLICJA ZACHOWUJE SIE WULGARNIE, AGRESYWNIE WOBEC KIBICA. WIELOKROTNIE BYLEM NA MECZACH WYJAZDOWYCH, I WIDZIALEM JAK POLICJANT PAŁUJE KOBIETE W CIAZY ZA TO ZE ONA STANELA NA CHWILE BO SIE ZLE POCZULA. TO MA BYC NORMALNE? OBEJRZCIE NA YOUTUBE FILMY Z WYJAZDOW KIBICOW GKSU KATOWICE I RUCHU CHORZOW. TAM WIDAC JAK POLICJA DO BEDACYCH W PRZEDZIALE I SPIEWAJACYCH KIBICOW PSIKA GAZEM! BA, NIE POZWALA IM NAWET OTWORZYC OKNA A LUDZIE SIE DUSZA!!. TO JEST NORMALNE?
NIE MOWCIE ZE KAZDY KIBIC TO HOOLIGAN, BYDLO. MEDIA KREUJA NAS ZA ZADYMIARZY, A MY TYLKO JEDZIEMY DOPINGOWAC SWOJA DRUZYNE. NIE POPIERAM AWANTUR, ALE TEZ BOLI JAK KTOS Z GORY JUZ ZAKLADA ZE KIBIC PILKARSKI JEST TAKI OWAKI ITP A NIE MA POJECIA. POWIEDZCIE MI KIEDY BYLA OSTATNIO AWANTURA NA MECZU NA WIELKA SKALE? Z 5-6 LAT TEMU, BO CZASY AWANTUR SIE SKONCZYLY. A ZE W PEWNYCH MIEJSCACH CZASEM SIE ZDARZY COKOLWIEK, TO I TAK JEST RZADKOSCIA.

POZDRAWIAM NORMALNYCH KIBICOW.



CZYTAM TE WPISY I AZ SIE NIE DOBRZE PO NICH. BRONICIE POLICJE, TYLKO POWIEDZCIE CZEMU POLICJA ZACHOWUJE SIE WULGARNIE, AGRESYWNIE WOBEC KIBICA. WIELOKROTNIE BYLEM NA MECZACH WYJAZDOWYCH, I WIDZIALEM JAK POLICJANT PAŁUJE KOBIETE W CIAZY ZA TO ZE ONA STANELA NA CHWILE BO SIE ZLE POCZULA. TO MA BYC NORMALNE? OBEJRZCIE NA YOUTUBE FILMY Z WYJAZDOW KIBICOW GKSU KATOWICE I RUCHU CHORZOW. TAM WIDAC JAK POLICJA DO BEDACYCH W PRZEDZIALE I SPIEWAJACYCH KIBICOW PSIKA GAZEM! BA, NIE POZWALA IM NAWET OTWORZYC OKNA A ... rozwiń
Avatar
polak / 23 grudnia 2008 o 19:40
0
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepiej dla niego by byl pilkarzem ,a nie obserwatorem.
Wg rodzicow winna jest policja,Organizator i gospodarz meczu A gdzie byli rodzice?
dzisiaj mowicie,ze policja powinna lac. nie nie i jeszcze raz nie.
Znaja c realia ci chlopcy przyjechali albo pociagiem zreszto niewazne przyjechali z jakas grupa .
Rodzina ,matka ,ojciec akceptuja wyjazd synow na mecz.
Albo sa pozbawieni instynktu ochrony dzieci lub wyobrazni by nie zakladac klopotow. A moze tak jak w dobie cholernej demokracji,liberalizmu dla wybranych nic nie mieli do powiedzenia?
Stalo sie nieszczescie.Rozumiem rodzicow ,ze chca otrzymac jakies pieniadze na leczenie i utrzymanie syna. Moze lepie... rozwiń
Avatar
ASRE / 23 grudnia 2008 o 18:41
0
Od poczatku było wiadomo,że temu siuchowi i jego rodzinie chodzi tylko o kasę !!! Kopa w d.... co najwyzej a i tak szkoda butow.
Avatar
nico / 23 grudnia 2008 o 14:02
0
[quote name='maras' date='23.12.2008, 13:03' post='78713']
To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie
[/quote
sam jesteś mocherowy po pierwsze to nie był on taki niewinny jak to opisują w gazetach po drugie jak nie byłeś na tym meczu to morda w kubeł
powtarzam chcieli zadymy to ją mieli a to co się stało to wypadek niekonicznie nieszczęśliwy bo jak było naprawdę tego się nie dowiemy
gdyby siedział na du*** na trybunach nie dewastował itd. to wp... nie dostał
[quote name='maras' date='23.12.2008, 13:03' post='78713']
To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie
[/quote
sam jesteś mocherowy po pierwsze to nie był on taki niewinny ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2008 o 13:30
0
Bić bo łbach pustych to ścierwo ze stadionów.

Za moje pieniądze chodzą i tłuką sie na stadionach to niech policja tępi to dziedostwo ostro po karku i łbie aż do połamania.
Avatar
maras / 23 grudnia 2008 o 13:03
0
jojo napisał:
to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym

To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie

To chyba ty nie rozumiesz co dotyczy kiboli to jedno a drugie to ze chodzi o tego chlopaka skoro chce isc na mecz z bratem to niech sobie idzie i za to ze kibole narozrabiali to on ma dostac po lbie?wiem jak dziala policja w takich przypadkach,poprostu nie patrza tylko napier***aja.i nie wszyscy ktorzy ida na mecz sa kibolami zapamietaj sobie to raz na zawsze mocherowy lbie rozwiń
Avatar
jojo / 23 grudnia 2008 o 10:56
0
RKS Motor napisał:
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebie kolego apropos tego drugiego postu - gdyby był naćpany albo naje***y to raczej by brata nie szukał, to że jest kibicem to nie znaczy że chodzi naćpany i naje***y bo tak się dziwnie składa wyobraź to sobie że kibicami są też prawnicy, lekarze, studenci, uczniowie, normalni ludzie którzy mają rodziny, dzieci, przyjaciół, a nie banda narkomanów i pijaków za jakich ma nas społeczeństwo dzięki mediom i policji. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy policjant który go prał nie był naćpany albo naje***y, bo jeśli nie był to szczerze współczuje jego żonie, dzieciom i całej jego rodzinie jesli ten człowiek był w stanie pałować 16-letnigo dzieciaka. Ja bym nie potrafił...

to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym

to kolego jeszcze malo widziałeś w życiu
każdy wyjazd to ostre chlaństwo przed w trakcie i po
i nie ma co tu szukać usprawiedliwienia dla bandytów chcieli zadymy to dostali łomot i niech to bedzie przestroga dla wszystkich
było popatrzeć jak 3 lata temu młodzież w kwiecie wieku na stadionie motoru rzucała płytami chodnikowymi w ludzi policję i gdzie popadnie dalej litujmy się nad bydłem stadionowym rozwiń
Avatar
jojo / 23 grudnia 2008 o 10:47
0
Atrakcyjny Kazimnierz napisał:
Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz.


Trochę się nie rozumiemy co do tego co się wydarzyło miała ilość ochrony na stadionie.
NIC dlatego że gdyby nawet było 500 ochroniarzy więcej to i tak byłoby tak samo.
Przypominam około 700 osób kibiców zachowywało się normalnie tylko banda deb***i z Zamościa chciała rozrywki, interwencja policji była słyszna bo porządek można przywrócić tylko siłą, więc co ma do tego organizator.


Trochę się nie rozumiemy co do tego co się wydarzyło miała ilość ochrony na stadionie.
NIC dlatego że gdyby nawet było 500 ochroniarzy więcej to i tak byłoby tak samo.
Przypominam około 700 osób kibiców zachowywało się normalnie tylko banda deb***i z Zamościa chciała rozrywki, interwencja policji była słyszna bo porządek można przywrócić tylko siłą, więc co ma do tego organizator. rozwiń
Avatar
RKS Motor / 23 grudnia 2008 o 10:09
0
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebie kolego apropos tego drugiego postu - gdyby był naćpany albo naje***y to raczej by brata nie szukał, to że jest kibicem to nie znaczy że chodzi naćpany i naje***y bo tak się dziwnie składa wyobraź to sobie że kibicami są też prawnicy, lekarze, studenci, uczniowie, normalni ludzie którzy mają rodziny, dzieci, przyjaciół, a nie banda narkomanów i pijaków za jakich ma nas społeczeństwo dzięki mediom i policji. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy policjant który go prał nie był naćpany albo naje***y, bo jeśli nie był to szczerze współczuje jego żonie, dzieciom i całej jego rodzinie jesli ten człowiek był w stanie pałować 16-letnigo dzieciaka. Ja bym nie potrafił...
To co, nie może z młodszym bratem na mecz pojechać? Za to że szukał brata bo się o niego martwił ma zostać spałowany? Cieka jestem kolego czy taki cwany będziesz jak kiedys Tobie (czego Ci z całego serca nie życze) jakiś miły policjant spałuje syna, albo córkę (takie rzeczy tez widziałem podczas swojej kibicowskiej kariery), ciekaw jestem bardzo jak wtedy zareagujesz. Bo jak widzisz można oberwać za nic, aż dziw bierze że ktoś kto podpisuje się nickiem GKS wypisuje takie bzdury, kto jak kto ale Ty powienieneś coś o tym wiedzieć... A do Ciebi... rozwiń
Avatar
Atrakcyjny Kazimnierz / 23 grudnia 2008 o 09:36
0
~kris~ napisał:
Tym prawnikom to się już w głowach coś poprzewracało jeszcze policję to mogę zrozumieć, ale co klub miał z tym bydłem wspólnego.
I pytanie do mądrych prawników jak klub ma zapewnić należytą ochronę jeśli grupa 100 osób zachowuje się jak stado małp i robi zadymę
jedynie siłą można zaprowadzić porządek.

Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz.

Posłuchaj nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
To organizator jest zobowiązany i to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne burdy na stadionach.
Na jakąś tam ilość kibiców przypada liczba ochroniaży i powinna się ona zwiększać z e zwiększaniem ludzi na stadionach a nie sprzedali więcej biletów a ochrony pewnie było mniej niż ustawowo przypada i wtedy organizator wystosowuje prośbę do policji o pomoc.A taka pomoc kosztuje kupę kasy.
Poczytaj, popytaj dopiero póżniej pisz. rozwiń