Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 lipca 2008 r.
19:44
Edytuj ten wpis

Kibole terroryzują letników, policja zwija żagle

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 16 A A

Wczasowicze znad Piaseczna z niepokojem patrzą w niebo. Będzie pogoda, to w weekend znów pojawi się grupa rozwydrzonych "kiboli”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ostatnim razem chcieli zerwać pomost i odpłynąć na środek jeziora.

"Zabawa” zaczyna się w piątkową noc. W dyskotekach alkohol leje się strumieniami. Potem wytatuowani młodzieńcy szaleją nad jeziorem do niedzieli, siejąc postrach wśród plażowiczów. - Klną, aż uszy więdną. Pomost jest tylko ich. Policja przyjedzie, popatrzy i pojedzie. Bo jak chuligani zobaczą mundurowych, to spokojnie stoją w małych grupkach - mówi jedna z turystek.

- Rozwydrzeni młodzieńcy zajmują molo i nikogo nie przepuszczają. Staram się z nimi negocjować - dodaje Paweł Urban, ratownik znad Piaseczna.

- Według naszych informacji, to "kibole” z Łęcznej, Lublina, Świdnika i Lubartowa. Już wyrwali i połamali gruby metalowy maszt z kamerą, niszczą sprzęt sportowy.

Próbowali nawet podpalić molo. A jak im mało, to leją się między sobą - mówi Wiesław Tokarz z Antaru, użytkującego plażę nad Piasecznem. - Tutaj jest za mało policjantów.

Nie zawsze tak było. W ub. roku w każdy letni weekend o bezpieczeństwo turystów dbał 6-8-osobowy patrol prewencji z Lublina, wspomagający miejscowych funkcjonariuszy. - W tym roku nie ma takiej potrzeby. Mieliśmy tylko dwa zgłoszenia z Piaseczna - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. Tymczasem Wiesław Tokarz twierdzi, że tylko w lipcu - w okolicach ich ośrodka - doszło do 14 rozrób i awantur.

Policja tłumaczy, że jezioro patrolują policjanci z posterunku w Ludwinie.

A w weekend przez całą dobę mogą liczyć na posiłki z Łęcznej. - Poza tym, na plażę wysyłamy patrole po cywilnemu - wyjaśnia Sławomir Cielniak z komendy z Łęcznej.
To wszystko na nic. "Kibole” znają tajniaków. - Najpierw przychodzi trzech, czterech i patrzą, czy plaża jest "czysta”. Po chwili na pomoście siedzi cała grupa - mówi jeden z ludzi z Antaru.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że policja z Łęcznej niechętnie interweniuje na plaży w Piasecznie. - To prywatny ośrodek i właściciel powinien zapewnić bezpieczeństwo - mówi nasz informator.

Tymczasem plaża należy do Urzędu Gminy w Ludwinie, a Antar ma jedynie pozwolenie na jej użytkowanie. - Będę interweniować, aby patrole z Lublina wróciły nad Piaseczno. Dla nas bezpieczeństwo turystów jest priorytetem - mówi Adam Niwiński, starosta łęczyński.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
... / 5 sierpnia 2008 o 12:32
0
do asa:
od kiedy to kibole słuchają owsika???
coś na umysł ci padło...
Avatar
~~ / 3 sierpnia 2008 o 00:18
0
Kibole to nie jedyny problem nad Piasecznem.
Policja nie zwraca też uwagi na spuszczane luzem psy, często ras zarejestrowanych jako groźne.
Niedawno uciekaliśmy przed amstafem, szczęście, na szczęście nic się nie stało, ale przestraszył dziecko.
Zdarzało się, że atakował i ranił inne psy.
Avatar
as / 2 sierpnia 2008 o 13:21
0
---- Owsik od 10ciu lat óczy "Róbta co cheta". No i jest efekt - robią co chcą. Specjalnie napisałam "óczy'.
Avatar
bbb / 1 sierpnia 2008 o 13:07
0
więcej kodeksów prW UCZNIA , BEZSTRESOWEGO WYCHOWANIA , CACKANIA A NIE WYJDZIEMY NA UKLICĘ W OBAWIE PRZED TZW MŁODZIEŻĄ
Avatar
małpa / 1 sierpnia 2008 o 12:30
0
TAkie scweny zdarają sie nad KAŻDYM jeziorem. W nocy spac nie można bo młodzięż włacza radyjko w samochodzie z otwartymi drzwiami na cały regulator, wrzeszczy, rzyga, demoluje.
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2008 o 11:48
0
e tam pieprzycie wszyscy, wpier***ili by paru przypadkowym oku***encom, przeciez to od razu widac ktory cwaniak i po sprawie, a jak jakies obiekcje to jeszcze raz i bardziej i na myjke, trzezwy przeciez malo ktro jest:P
Wielkie mi halo. No ale to trzeba chciec cos zrobic. I nie sluchac pier***enia idiotow o brutalnosci policji tylko jebac palami, bo tylko tak sie powinno traktowac bydlo.
Avatar
vip / 1 sierpnia 2008 o 11:27
0
po pierwsze to te pieski sie boja interweniowac... by wyslali "oddzial blokersow" to by byl spokoj-oni nie zadaja zbednych pytan... i wiedza kto co i jak... a miejscowi policjanci to caly rok sie boja co bedzie w wakacje...

a moze zrobic jak w krajach cywilizowanych czasem-jest zgloszenie i wskazanie sprawcow-to na dolek i na wyjasnienia... aaa zapomnialem jak taki patrol dwuosobowy wezmie 15 zabierze...? no i wlasnie dlatego jest ich za malo...

kolejny aspekt jak w krajach cywilizowanych - kiedy to poszkodowany zglaszajacy cos takiego przestanie sie martwic o siebie i swoja rodzine...?
po pierwsze to te pieski sie boja interweniowac... by wyslali "oddzial blokersow" to by byl spokoj-oni nie zadaja zbednych pytan... i wiedza kto co i jak... a miejscowi policjanci to caly rok sie boja co bedzie w wakacje...

a moze zrobic jak w krajach cywilizowanych czasem-jest zgloszenie i wskazanie sprawcow-to na dolek i na wyjasnienia... aaa zapomnialem jak taki patrol dwuosobowy wezmie 15 zabierze...? no i wlasnie dlatego jest ich za malo...

kolejny aspekt jak w krajach cywilizowanych - kiedy to poszk... rozwiń
Avatar
adam baranowski / 1 sierpnia 2008 o 10:29
0
gosc napisał:
Nie rozumiem... Skoro to jest prywatny osrodek to dlaczego nie ma podpisanej zadnej umowy z agencja ochroniarska? Jesli dzieja sie tam takie cyrki, to nalezy rozwiazac z nimi umowe najmu i znalezc odpowiedniejszego gospodarza.

Ośrodek jest prywatny ale plaża należy do gminy, nawet nie wiem czy agencja ochrony mogłaby interweniować. Po drugie, uważam że Antar inwestując nad Piasecznem robi dużo dobrego dla tego miejsca, (np. porządkując i wyposażając plaże) to chyba warto im pomóc i zapewnić porządek. Bo tak naprawdę ludzie korzystający z tej plaży to nie są z ośrodka bo ośrodek jeszcze w pełni nie działa. Myślę że plażowicze powinni częściej dzwonić i domagać się interwencji od Policji. Nie dajmy się terroryzować. Są wakacje, młodzież musi się wybawić, i niech się bawi, może nawet trochę głośniej niz zwykle, ale nie może to się odbywać kosztem innych ludzi.

Ośrodek jest prywatny ale plaża należy do gminy, nawet nie wiem czy agencja ochrony mogłaby interweniować. Po drugie, uważam że Antar inwestując nad Piasecznem robi dużo dobrego dla tego miejsca, (np. porządkując i wyposażając plaże) to chyba warto im pomóc i zapewnić porządek. Bo tak naprawdę ludzie korzystający z tej plaży to nie są z ośrodka bo ośrodek jeszcze w pełni nie działa. Myślę że plażowicze powinni częściej dzwonić i domagać się interwencji od Policji. Nie dajmy się terroryzować. Są wakacje, młodzież musi się ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2008 o 09:32
0
jak zwykle nic do tego policja... zabija kogos, utopi to bedzie mowione ze policja interweniowala itd, niech wezma jakas ochrone czy co przeciez to nie mexyk chyba
Avatar
gosc / 1 sierpnia 2008 o 09:25
0
Nie rozumiem... Skoro to jest prywatny osrodek to dlaczego nie ma podpisanej zadnej umowy z agencja ochroniarska? Jesli dzieja sie tam takie cyrki, to nalezy rozwiazac z nimi umowe najmu i znalezc odpowiedniejszego gospodarza.
Avatar
... / 5 sierpnia 2008 o 12:32
0
do asa:
od kiedy to kibole słuchają owsika???
coś na umysł ci padło...
Avatar
~~ / 3 sierpnia 2008 o 00:18
0
Kibole to nie jedyny problem nad Piasecznem.
Policja nie zwraca też uwagi na spuszczane luzem psy, często ras zarejestrowanych jako groźne.
Niedawno uciekaliśmy przed amstafem, szczęście, na szczęście nic się nie stało, ale przestraszył dziecko.
Zdarzało się, że atakował i ranił inne psy.
Avatar
as / 2 sierpnia 2008 o 13:21
0
---- Owsik od 10ciu lat óczy "Róbta co cheta". No i jest efekt - robią co chcą. Specjalnie napisałam "óczy'.
Avatar
bbb / 1 sierpnia 2008 o 13:07
0
więcej kodeksów prW UCZNIA , BEZSTRESOWEGO WYCHOWANIA , CACKANIA A NIE WYJDZIEMY NA UKLICĘ W OBAWIE PRZED TZW MŁODZIEŻĄ
Avatar
małpa / 1 sierpnia 2008 o 12:30
0
TAkie scweny zdarają sie nad KAŻDYM jeziorem. W nocy spac nie można bo młodzięż włacza radyjko w samochodzie z otwartymi drzwiami na cały regulator, wrzeszczy, rzyga, demoluje.
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2008 o 11:48
0
e tam pieprzycie wszyscy, wpier***ili by paru przypadkowym oku***encom, przeciez to od razu widac ktory cwaniak i po sprawie, a jak jakies obiekcje to jeszcze raz i bardziej i na myjke, trzezwy przeciez malo ktro jest:P
Wielkie mi halo. No ale to trzeba chciec cos zrobic. I nie sluchac pier***enia idiotow o brutalnosci policji tylko jebac palami, bo tylko tak sie powinno traktowac bydlo.
Avatar
vip / 1 sierpnia 2008 o 11:27
0
po pierwsze to te pieski sie boja interweniowac... by wyslali "oddzial blokersow" to by byl spokoj-oni nie zadaja zbednych pytan... i wiedza kto co i jak... a miejscowi policjanci to caly rok sie boja co bedzie w wakacje...

a moze zrobic jak w krajach cywilizowanych czasem-jest zgloszenie i wskazanie sprawcow-to na dolek i na wyjasnienia... aaa zapomnialem jak taki patrol dwuosobowy wezmie 15 zabierze...? no i wlasnie dlatego jest ich za malo...

kolejny aspekt jak w krajach cywilizowanych - kiedy to poszkodowany zglaszajacy cos takiego przestanie sie martwic o siebie i swoja rodzine...?
po pierwsze to te pieski sie boja interweniowac... by wyslali "oddzial blokersow" to by byl spokoj-oni nie zadaja zbednych pytan... i wiedza kto co i jak... a miejscowi policjanci to caly rok sie boja co bedzie w wakacje...

a moze zrobic jak w krajach cywilizowanych czasem-jest zgloszenie i wskazanie sprawcow-to na dolek i na wyjasnienia... aaa zapomnialem jak taki patrol dwuosobowy wezmie 15 zabierze...? no i wlasnie dlatego jest ich za malo...

kolejny aspekt jak w krajach cywilizowanych - kiedy to poszk... rozwiń
Avatar
adam baranowski / 1 sierpnia 2008 o 10:29
0
gosc napisał:
Nie rozumiem... Skoro to jest prywatny osrodek to dlaczego nie ma podpisanej zadnej umowy z agencja ochroniarska? Jesli dzieja sie tam takie cyrki, to nalezy rozwiazac z nimi umowe najmu i znalezc odpowiedniejszego gospodarza.

Ośrodek jest prywatny ale plaża należy do gminy, nawet nie wiem czy agencja ochrony mogłaby interweniować. Po drugie, uważam że Antar inwestując nad Piasecznem robi dużo dobrego dla tego miejsca, (np. porządkując i wyposażając plaże) to chyba warto im pomóc i zapewnić porządek. Bo tak naprawdę ludzie korzystający z tej plaży to nie są z ośrodka bo ośrodek jeszcze w pełni nie działa. Myślę że plażowicze powinni częściej dzwonić i domagać się interwencji od Policji. Nie dajmy się terroryzować. Są wakacje, młodzież musi się wybawić, i niech się bawi, może nawet trochę głośniej niz zwykle, ale nie może to się odbywać kosztem innych ludzi.

Ośrodek jest prywatny ale plaża należy do gminy, nawet nie wiem czy agencja ochrony mogłaby interweniować. Po drugie, uważam że Antar inwestując nad Piasecznem robi dużo dobrego dla tego miejsca, (np. porządkując i wyposażając plaże) to chyba warto im pomóc i zapewnić porządek. Bo tak naprawdę ludzie korzystający z tej plaży to nie są z ośrodka bo ośrodek jeszcze w pełni nie działa. Myślę że plażowicze powinni częściej dzwonić i domagać się interwencji od Policji. Nie dajmy się terroryzować. Są wakacje, młodzież musi się ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2008 o 09:32
0
jak zwykle nic do tego policja... zabija kogos, utopi to bedzie mowione ze policja interweniowala itd, niech wezma jakas ochrone czy co przeciez to nie mexyk chyba
Avatar
gosc / 1 sierpnia 2008 o 09:25
0
Nie rozumiem... Skoro to jest prywatny osrodek to dlaczego nie ma podpisanej zadnej umowy z agencja ochroniarska? Jesli dzieja sie tam takie cyrki, to nalezy rozwiazac z nimi umowe najmu i znalezc odpowiedniejszego gospodarza.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 0 1

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 4 2

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 10 5

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 2 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 55 12

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 17 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 4 6

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2