Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 lutego 2010 r.
18:23
Edytuj ten wpis

Lubelskie i Podkarpackie w unijnej czołówce najbiedniejszych

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 35 A A

Lubelszczyzna nie otwiera listy europejskiej biedy tylko dlatego, że do Unii przyjęto Rumunię i Bułgarię. Tam są jeszcze biedniejsze regiony – donosi najnowszy raport Eurostatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelszczyzna zajmuje 10 miejsce wśród regionów Unii o najniższym dochodzie krajowym brutto (PKB) na głowę mieszkańca. W biedzie towarzyszy nam Podkarpackie. Mamy ledwie po 37 proc. średniej unijnej. Gorzej wypadają tylko cztery regiony z Rumunii i pięć z Bułgarii (najgorszy wynik to 26 proc. średniej UE).

Do pierwszej niechlubnej dwudziestki załapało się jeszcze Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie i Świętokrzyskie.

Jak wydobyć Lubelszczyznę z zapaści?

– Najpierw potrzebna jest infrastruktura: drogi, kolej, lotnisko. Bo inwestor najpierw patrzy czy jest dojazd – mówi Maciej Maniecki, szef Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny. – Potem pyta o ulgi podatkowe i sprawdza, czy znajdzie wykwalifikowaną kadrę. Dlatego uczelnie też powinny pomyśleć o kształceniu studentów na potrzeby biznesu.

– Brakuje nam dużych firm. Małe i średnie nie zapewnią szybkiego rozwoju – uważa Marek Wagner z Regionalnej Izby Gospodarczej. On również stawia na inwestycje w infrastrukturę, ale patrzy też w stronę Ukrainy i Białorusi. – Musimy wykorzystać to sąsiedztwo. Wtedy mamy szansę – dodaje.

Maniecki zauważa: Trzeba zadbać o wyższy poziom przedsiębiorczości. Żeby nie było myślenia w stylu: nie uda się, nie ma sensu nic robić, szkoda trudu. Władze w regionie powinny pomóc ludziom zakładać firmy czy ułatwiać zdobycie kredytu. Po to, żeby nie bali się zaryzykować.

Dane Eurostatu potwierdzają to, co pod koniec ubiegłego roku ogłosił Główny Urząd Statystyczny. Wleczemy się ogonie województw, mając niemal najmniejszy roczny produkt krajowy brutto na głowę mieszkańca: 20,9 tys. zł. Tylko o włos przeskoczyliśmy woj. podkarpackie z 20,8 tys. zł *).

Dr Mariusz Kicia z Instytutu Ekonomii UMCS tłumaczył wtedy: Jeśli Polska ma osiągnąć unijną średnią rozwoju za 10–15 lat, to podejrzewam, że wschodnie województwa zbliżą się do tego progu za 20–30 lat.

Ale i tak będą bogatsi od nas. Ekonomiści twierdzą bowiem, że nigdy nie osiągniemy poziomu zamożności np. woj. mazowieckiego, bo i Mazowsze będzie się rozwijało. I to o wiele szybciej, Przykład: w ostatnich latach dochód na głowę mieszkańca Lubelszczyzny wzrósł prawie o jeden procent. W tym czasie mazowieckie osiągnęło 8 razy więcej.

*) Eurostat, unijny urząd statystyczny. Opublikował swój raport pod koniec ubiegłego tygodnia, a do opracowania dokumentu posłużyły mu dane za 2007 rok.






Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
al corley / 22 lutego 2010 o 22:05
0
KOLWERE22 napisał:
POWIEM TAK PODKAPRAPCIE NIE CAŁE,BO RZESZÓW A LUBLIN TO DWA ŚWIATY,..RZESZÓW MA GOSPODARZY A LUBLIN NIE!!PO DRUGIE TO DROGI, LOTNISKO JASIONKA..U NAS MRZONKI, MARZENIA NA JAWIE NASZYCH TFUU DECYDENTÓW,ZERO POMYSŁÓW, LENISTWO, CWANIACTWO!!!TO CAŁE LUBLESKIE I LUBLIN!!

no cóż ja też tak z ciekawości wszedłem na tenn atrykul i rzeczywiście nie wiem dlaczego akurat tak śmiesznie:))) zestawili bo akurat lubelskie można posadowić bliżej kieleckiego czy bałoostockiego tam trzeba szukać płaszczyzn i podobieństw nawet tak na słabe oko to pdkp jest jakieś 15-20 lat do przodu pod względem infrastruktury i inwestycji całkiem inne realia inna mentalność cos sie dzieje słowem klasa dalej lubelskie z szumiącymi chwastamii i zgliszczami pszenno-bimbrowego przemysłu to raczej temat dla skansenologów..a może tam jakąś wielką ropę odkryli ostatnio itp:)))

no cóż ja też tak z ciekawości wszedłem na tenn atrykul i rzeczywiście nie wiem dlaczego akurat tak śmiesznie:))) zestawili bo akurat lubelskie można posadowić bliżej kieleckiego czy bałoostockiego tam trzeba szukać płaszczyzn i podobieństw nawet tak na słabe oko to pdkp jest jakieś 15-20 lat do przodu pod względem infrastruktury i inwestycji całkiem inne realia inna mentalność cos sie dzieje słowem klasa dalej lubelskie z szumiącymi chwastamii i zgliszczami pszenno-bimbrowego przemysłu to raczej temat dla skansenologów..... rozwiń
Avatar
czytelnik / 22 lutego 2010 o 20:05
0
siedze i tak czytam i dochodze do wniosku , ze blizej nam do bialorusi niz do europy.jak zapomnialy o nas wladze naszego panstwa ,naszego miasta to moze trzeba wyslac petycje ,aby przylaczono nas do bialorusi .drogi mamy takie same ,biede tez to i rezim lukaszenki nam juz nie zaszkodzi , a co nas nie zabije to wzmocni.na poprawe sytuacji w tym regionie nie mamy co liczyc.co innego zachodnia polska .potrafia sie zjednoczyc powalczyc o poprawe swojej sytuacji,a my nic.narzekamy .popatrzcie na pielegniarki jak potrafia w obronie slabszych stanac.jest to piekne.u nas natomiast nic.pracownicy marketow narzekaja,ale nie potrafia wszyscy razem powiedziec dosc.jedyne tesco coraz zaczyna sie buntowac przeciwko wyzyskowi niewolniczej pracyi pogarszajacym sie placom.dlaczego nikt z innych marketow nie dolaczy.przeciez ci ludzie pracuja w tesco mozna ich spotkac porozmawiac i podjac jakies decyzje ,aby zaczeto dostrzegac ten region.mamy markety ,szpitale ,bezrobotnych ktorych przybywa ,nauczycieli ,pracownikow umcs,ktorym groza wypowiedzenia i wiele innych osob,ktorych nie wymienilam.czy to tak trudno sie zjednoczyc podjac decyzje i upomniec sie o prawo do normalnego zycia w tym reginie.narzekaniem nic nie zrobimy.powoli bedziemy umierac w biedzie i nikt z rzadu tego nawet nie zauwazy.tylko z okazji wyborow obiecuja nam cuda .wybory wygraja ci,czy tamci i nic dalej nasz region ulega degradacji.
siedze i tak czytam i dochodze do wniosku , ze blizej nam do bialorusi niz do europy.jak zapomnialy o nas wladze naszego panstwa ,naszego miasta to moze trzeba wyslac petycje ,aby przylaczono nas do bialorusi .drogi mamy takie same ,biede tez to i rezim lukaszenki nam juz nie zaszkodzi , a co nas nie zabije to wzmocni.na poprawe sytuacji w tym regionie nie mamy co liczyc.co innego zachodnia polska .potrafia sie zjednoczyc powalczyc o poprawe swojej sytuacji,a my nic.narzekamy .popatrzcie na pielegniarki jak potrafia w obronie slabszych stana... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2010 o 18:35
0
Jak ma być dobra opinia o lubelskiem skoro nie ma jedności wśród jaśnie nam panujących posłów np. kilka wizji lotniska.kilka propozycji na inne kluczowe inwestycje.Mieliśmy kilku ministrów i wymiękli nic nie lobbując za lubelszczyzną np.WP Żuk,Zyta,Kkurczuk,Michałkiewicz itp.itd.Byli to ministrowie kilkudniowi.Ale PSL jak wejdzie to mocno siedzi ,ale tu był tn chodzo ,robio i używajo od kultury a teatru dalej niema dużego tylko kilka małych.Taka wiocha to Lubelskie no i co tam jakoś bedzie byle do wiosny a możeo dołończo do USA.
Avatar
Radek Ldn / 22 lutego 2010 o 13:46
0
Rzeczywiscie lotnisko generuje rozwoj. Po otwarciu lotniska z Lublinie, o ile bedzie mial wiele polaczen z panstwami Europy Zach. naplynie wiele inwestycji do tego miasta. Aczkolwiek dlaczego zapomniano o lotnisku w Bialej Podlaskiej - brak lobbingu w stolicy.
Avatar
crx / 22 lutego 2010 o 11:42
0
Gdyby społeczeństwo przed wyborami wypracowało dobrą metodę kontroli władzy ,to mogłoby być inaczej.Ale poddane medialnemu show idzie do wyborów,żeby spełnić "SWÓJ PATRIOTYCZNY OBOWIĄZEK".I na tym właściwie patriotyzm się kończy..............!
Avatar
LokomoTywa / 22 lutego 2010 o 11:25
0
crx napisał:
Tak niekorzystne dane są wynikiem postawy roszczeniowej dużej części społeczeństwa.Władza ma dać ,władza ma zrobić ,władza ma zadecydować.Czas najwyzszy na utworzenie partii,której zależołoby na rozwoju regionu,wszak partia skupia ludzi o bardzo podobnych poglądach i łączoncych ich interesach.Ale czy to możliwe -nie sądzę................!


Twierdzisz, ze to spoleczensto swoj pierwszy dzien rzadow rozpoczyna od podwyzek dla siebie samych?
Twierdzisz, ze to spolecenstwo wyplaca sobie wynagrodzenia od sredniej krajowej?
Twierdzisz, ze to spoleczenstwo odpowiada za totalna zapasc infrastruktury drogowej i kolejowej?
Znaczy sie to spoleczenstwo powoluje kolejnych prezesow i dyrektorow drogownictwa i kolejnictwa?
Twierdzisz, ze obecne partie dzialaja na szkode regionu?
Ehh, wlasnie NIK wyliczyl, ze doprowadzenie infrastruktury Kolei Polskiej do norm UE zajmie okolo 100 lat - za to tez spolecenstwo obwiniszi ukarzesz???


Twierdzisz, ze to spoleczensto swoj pierwszy dzien rzadow rozpoczyna od podwyzek dla siebie samych?
Twierdzisz, ze to spolecenstwo wyplaca sobie wynagrodzenia od sredniej krajowej?
Twierdzisz, ze to spoleczenstwo odpowiada za totalna zapasc infrastruktury drogowej i kolejowej?
Znaczy sie to spoleczenstwo powoluje kolejnych prezesow i dyrektorow drogownictwa i kolejnictwa?
Twierdzisz, ze obecne partie dzialaja na szkode regionu?
Ehh, wlasnie NIK wyliczyl, ze doprowadzenie infrastruktury... rozwiń
Avatar
crx / 22 lutego 2010 o 11:04
0
Z tego co mi wiadomo, to po 45 ROKU WYBUDOWANO W LUBLINIE KILKA DUŻYCH FIRM.Ale po 91 niemal wszystkie polikwidowano i teraz diagnoza,że nie ma "dużych firm ".Zastanowiam się ,bo ktoś jest chyba tutaj nienormalny tylko kto........................!Wcale nie wykluczam ,że ja!
Avatar
crx / 22 lutego 2010 o 10:57
0
Tak niekorzystne dane są wynikiem postawy roszczeniowej dużej części społeczeństwa.Władza ma dać ,władza ma zrobić ,władza ma zadecydować.Czas najwyzszy na utworzenie partii,której zależołoby na rozwoju regionu,wszak partia skupia ludzi o bardzo podobnych poglądach i łączoncych ich interesach.Ale czy to możliwe -nie sądzę................!
Avatar
pinezka / 22 lutego 2010 o 10:27
0
''Władze w regionie powinny pomóc ludziom zakładać firmy...'' NO WŁAŚNIE. a tu wszędzie człowiekowi kłody pod nogi rzucają.
A z tym,że w Zachodniopomorskim same pola jak i u nas, to prawda. Tam jeszcze straszą stare pegeery.
Avatar
100 g. / 22 lutego 2010 o 10:00
0
Jaka władza - taki region. Wiocha rządzi więc jest wiocha.
Avatar
al corley / 22 lutego 2010 o 22:05
0
KOLWERE22 napisał:
POWIEM TAK PODKAPRAPCIE NIE CAŁE,BO RZESZÓW A LUBLIN TO DWA ŚWIATY,..RZESZÓW MA GOSPODARZY A LUBLIN NIE!!PO DRUGIE TO DROGI, LOTNISKO JASIONKA..U NAS MRZONKI, MARZENIA NA JAWIE NASZYCH TFUU DECYDENTÓW,ZERO POMYSŁÓW, LENISTWO, CWANIACTWO!!!TO CAŁE LUBLESKIE I LUBLIN!!

no cóż ja też tak z ciekawości wszedłem na tenn atrykul i rzeczywiście nie wiem dlaczego akurat tak śmiesznie:))) zestawili bo akurat lubelskie można posadowić bliżej kieleckiego czy bałoostockiego tam trzeba szukać płaszczyzn i podobieństw nawet tak na słabe oko to pdkp jest jakieś 15-20 lat do przodu pod względem infrastruktury i inwestycji całkiem inne realia inna mentalność cos sie dzieje słowem klasa dalej lubelskie z szumiącymi chwastamii i zgliszczami pszenno-bimbrowego przemysłu to raczej temat dla skansenologów..a może tam jakąś wielką ropę odkryli ostatnio itp:)))

no cóż ja też tak z ciekawości wszedłem na tenn atrykul i rzeczywiście nie wiem dlaczego akurat tak śmiesznie:))) zestawili bo akurat lubelskie można posadowić bliżej kieleckiego czy bałoostockiego tam trzeba szukać płaszczyzn i podobieństw nawet tak na słabe oko to pdkp jest jakieś 15-20 lat do przodu pod względem infrastruktury i inwestycji całkiem inne realia inna mentalność cos sie dzieje słowem klasa dalej lubelskie z szumiącymi chwastamii i zgliszczami pszenno-bimbrowego przemysłu to raczej temat dla skansenologów..... rozwiń
Avatar
czytelnik / 22 lutego 2010 o 20:05
0
siedze i tak czytam i dochodze do wniosku , ze blizej nam do bialorusi niz do europy.jak zapomnialy o nas wladze naszego panstwa ,naszego miasta to moze trzeba wyslac petycje ,aby przylaczono nas do bialorusi .drogi mamy takie same ,biede tez to i rezim lukaszenki nam juz nie zaszkodzi , a co nas nie zabije to wzmocni.na poprawe sytuacji w tym regionie nie mamy co liczyc.co innego zachodnia polska .potrafia sie zjednoczyc powalczyc o poprawe swojej sytuacji,a my nic.narzekamy .popatrzcie na pielegniarki jak potrafia w obronie slabszych stanac.jest to piekne.u nas natomiast nic.pracownicy marketow narzekaja,ale nie potrafia wszyscy razem powiedziec dosc.jedyne tesco coraz zaczyna sie buntowac przeciwko wyzyskowi niewolniczej pracyi pogarszajacym sie placom.dlaczego nikt z innych marketow nie dolaczy.przeciez ci ludzie pracuja w tesco mozna ich spotkac porozmawiac i podjac jakies decyzje ,aby zaczeto dostrzegac ten region.mamy markety ,szpitale ,bezrobotnych ktorych przybywa ,nauczycieli ,pracownikow umcs,ktorym groza wypowiedzenia i wiele innych osob,ktorych nie wymienilam.czy to tak trudno sie zjednoczyc podjac decyzje i upomniec sie o prawo do normalnego zycia w tym reginie.narzekaniem nic nie zrobimy.powoli bedziemy umierac w biedzie i nikt z rzadu tego nawet nie zauwazy.tylko z okazji wyborow obiecuja nam cuda .wybory wygraja ci,czy tamci i nic dalej nasz region ulega degradacji.
siedze i tak czytam i dochodze do wniosku , ze blizej nam do bialorusi niz do europy.jak zapomnialy o nas wladze naszego panstwa ,naszego miasta to moze trzeba wyslac petycje ,aby przylaczono nas do bialorusi .drogi mamy takie same ,biede tez to i rezim lukaszenki nam juz nie zaszkodzi , a co nas nie zabije to wzmocni.na poprawe sytuacji w tym regionie nie mamy co liczyc.co innego zachodnia polska .potrafia sie zjednoczyc powalczyc o poprawe swojej sytuacji,a my nic.narzekamy .popatrzcie na pielegniarki jak potrafia w obronie slabszych stana... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2010 o 18:35
0
Jak ma być dobra opinia o lubelskiem skoro nie ma jedności wśród jaśnie nam panujących posłów np. kilka wizji lotniska.kilka propozycji na inne kluczowe inwestycje.Mieliśmy kilku ministrów i wymiękli nic nie lobbując za lubelszczyzną np.WP Żuk,Zyta,Kkurczuk,Michałkiewicz itp.itd.Byli to ministrowie kilkudniowi.Ale PSL jak wejdzie to mocno siedzi ,ale tu był tn chodzo ,robio i używajo od kultury a teatru dalej niema dużego tylko kilka małych.Taka wiocha to Lubelskie no i co tam jakoś bedzie byle do wiosny a możeo dołończo do USA.
Avatar
Radek Ldn / 22 lutego 2010 o 13:46
0
Rzeczywiscie lotnisko generuje rozwoj. Po otwarciu lotniska z Lublinie, o ile bedzie mial wiele polaczen z panstwami Europy Zach. naplynie wiele inwestycji do tego miasta. Aczkolwiek dlaczego zapomniano o lotnisku w Bialej Podlaskiej - brak lobbingu w stolicy.
Avatar
crx / 22 lutego 2010 o 11:42
0
Gdyby społeczeństwo przed wyborami wypracowało dobrą metodę kontroli władzy ,to mogłoby być inaczej.Ale poddane medialnemu show idzie do wyborów,żeby spełnić "SWÓJ PATRIOTYCZNY OBOWIĄZEK".I na tym właściwie patriotyzm się kończy..............!
Avatar
LokomoTywa / 22 lutego 2010 o 11:25
0
crx napisał:
Tak niekorzystne dane są wynikiem postawy roszczeniowej dużej części społeczeństwa.Władza ma dać ,władza ma zrobić ,władza ma zadecydować.Czas najwyzszy na utworzenie partii,której zależołoby na rozwoju regionu,wszak partia skupia ludzi o bardzo podobnych poglądach i łączoncych ich interesach.Ale czy to możliwe -nie sądzę................!


Twierdzisz, ze to spoleczensto swoj pierwszy dzien rzadow rozpoczyna od podwyzek dla siebie samych?
Twierdzisz, ze to spolecenstwo wyplaca sobie wynagrodzenia od sredniej krajowej?
Twierdzisz, ze to spoleczenstwo odpowiada za totalna zapasc infrastruktury drogowej i kolejowej?
Znaczy sie to spoleczenstwo powoluje kolejnych prezesow i dyrektorow drogownictwa i kolejnictwa?
Twierdzisz, ze obecne partie dzialaja na szkode regionu?
Ehh, wlasnie NIK wyliczyl, ze doprowadzenie infrastruktury Kolei Polskiej do norm UE zajmie okolo 100 lat - za to tez spolecenstwo obwiniszi ukarzesz???


Twierdzisz, ze to spoleczensto swoj pierwszy dzien rzadow rozpoczyna od podwyzek dla siebie samych?
Twierdzisz, ze to spolecenstwo wyplaca sobie wynagrodzenia od sredniej krajowej?
Twierdzisz, ze to spoleczenstwo odpowiada za totalna zapasc infrastruktury drogowej i kolejowej?
Znaczy sie to spoleczenstwo powoluje kolejnych prezesow i dyrektorow drogownictwa i kolejnictwa?
Twierdzisz, ze obecne partie dzialaja na szkode regionu?
Ehh, wlasnie NIK wyliczyl, ze doprowadzenie infrastruktury... rozwiń
Avatar
crx / 22 lutego 2010 o 11:04
0
Z tego co mi wiadomo, to po 45 ROKU WYBUDOWANO W LUBLINIE KILKA DUŻYCH FIRM.Ale po 91 niemal wszystkie polikwidowano i teraz diagnoza,że nie ma "dużych firm ".Zastanowiam się ,bo ktoś jest chyba tutaj nienormalny tylko kto........................!Wcale nie wykluczam ,że ja!
Avatar
crx / 22 lutego 2010 o 10:57
0
Tak niekorzystne dane są wynikiem postawy roszczeniowej dużej części społeczeństwa.Władza ma dać ,władza ma zrobić ,władza ma zadecydować.Czas najwyzszy na utworzenie partii,której zależołoby na rozwoju regionu,wszak partia skupia ludzi o bardzo podobnych poglądach i łączoncych ich interesach.Ale czy to możliwe -nie sądzę................!
Avatar
pinezka / 22 lutego 2010 o 10:27
0
''Władze w regionie powinny pomóc ludziom zakładać firmy...'' NO WŁAŚNIE. a tu wszędzie człowiekowi kłody pod nogi rzucają.
A z tym,że w Zachodniopomorskim same pola jak i u nas, to prawda. Tam jeszcze straszą stare pegeery.
Avatar
100 g. / 22 lutego 2010 o 10:00
0
Jaka władza - taki region. Wiocha rządzi więc jest wiocha.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 34 12

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 21

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!