Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 lutego 2008 r.
16:43
Edytuj ten wpis

Partyjna wojna o żyłę złota

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Złóż rezygnację, a sprawę będzie można zatuszować w prokuraturze - taką propozycję miał usłyszeć

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
od urzędnika wojewody Zdzisław Michalczyk przewodniczący jednej z instytucji podległych wojewodzie. Prokuratura sprawdza czy doszło do złamania prawa.





My piszemy o co w tej sprawie chodzi: ujawniamy szczegóły brutalnej walki PSL i PiS o władzę nad rozdającym milionowe dotacje Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Michalczyk, profesor z Zakładu Hydrografii UMCS, twierdzi, że szantażowano go 7 lutego podczas spotkania z wojewodą Genowefą Tokarską (PSL) i Janem Buczmą dyrektorem Wydziału Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Wojewódzkim.

Miał dostać propozycję nie do odrzucenia: rezygnujesz z przewodniczenia Wojewódzkiej Radzie Ochrony Środowiska, albo ujawniamy niewygodne dla ciebie wyniki kontroli m. in. NIK. Kontrole dotyczyły nieprawidłowości przy finansowaniu badań rzeki Ciemięgi. (Dziennik Wschodni pisał o tym w lipcu ubiegłego roku).

Michalczyk zapewnia, że ma czyste sumienie. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Michalczyk spisał z rozmowy notatkę, którą wraz ze skargą na Tokarską wysłał do premiera. Wczoraj dostaliśmy notatkę za pośrednictwem jednego z działaczy PiS.


Przeczytaj notatkę prof. Zdzisława Michalczyka ze spotkania z wojewodą Genowefą Tokarską(plik PDF, rozmiar 0,321Mb)




Wyjaśnienie prof. Zdzisława Michalczyka (plik PDF, rozmiar 0,09 Mb)




"Podając mi plik papierów, których nie wziąłem do ręki, (Buczma) mówił, że Urząd Wojewódzki powinien wywiesić protokół NIK, lub umieścić na stronie internetowej, jeszcze wstrzymują się z upublicznieniem raportu. Twierdził, że dziennikarze czekają na te informacje, już je odpowiednio przedstawią.


Dalej padła propozycja abym złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego WROP, to sprawa będzie wyciszona. Można będzie ją zatuszować, również w prokuraturze "bo (...) Pan nie będzie pełnił funkcji”, czyli będzie podstawa do uznania sprawy za załatwioną. Może Pan napisać tu (w gabinecie Wojewody) rezygnację” czytamy w notatce.


- Nie mówiłem tego co opisał prof. Michalczyk. Zbyt długo jestem urzędnikiem, żeby sobie na coś takiego pozwolić i to w obecności swojej przełożonej. Nikogo nie szantażowałem i nie mówił, że coś można zatuszować w prokuraturze. Jakie ja mogę mieć kontakty w prokuraturze? Jestem zresztą świadkiem w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w wydawaniu pieniędzy na badanie Ciemięgi - mówi Jan Buczma dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa w LUW. Tokarska zapewnia, że o szantażu nie było mowy. Poprosiła tylko Michalskiego o rezygnację w związku z wynikami kontroli w tym nieujawnionego dotychczas audytu wewnętrznego.

Aferę, po prasowych artykułach, wzięła w czwartek pod lupę prokuratura. Zaczęła od przesłuchania Michalczyka.

Wojciech Żukowski, były wojewoda, a teraz poseł PiS twierdzi, że w całej sprawie chodzi o Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Michalczyk został w środę odwołany przez WROŚ i automatycznie wypadł z rady nadzorczej Funduszu. - PSL chce obsadzić radę swoimi ludźmi, żeby wskazać nowego prezesa - mówi Żukowski. Fundusz to ostatni na Lubelszczyźnie bastion partii Kaczyńskiego. Kieruje nim Piotr Kowalczyk radny miejski z Lublina i wiceszef PiS w regionie.

Ludowcy wytoczyli ciężką artylerię. W czwartek popołudniu na stronie internetowej Gazety Wyborczej Lublin ukazał się artykuł sugerujący, że Kowalczyk promował siebie w filmie wyemitowanym w TVP Lublin. Film "Lubelszczyzna jest EKO” kosztował 127 tys. zł. Opowiada o inwestycjach finansowanych przez Fundusz, a kończy się wystąpieniem Kowalczyka. - Reklamuje się za publiczne pieniądze - twierdzą w artykule związany z PSL członek rady nadzorczej WFOŚiGW oraz wojewoda Tokarska (choć fundusz podlega pod Urząd Marszałkowski rządzony przez ludowców i PO).

- Chcą mnie odwołać i szukają haków. Ja mam czyste sumienie - mówi Piotr

Wyrzucenie go z fotela prezesa nie będzie łatwe. Potrzeba na to zgody lubelskiej Rady Miasta. A w tej większość ma PiS.

Posłowie PiS rozważają wniosek do premiera o odwołanie wojewody Genowefy Tokarskiej.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek&Roman / 18 lutego 2008 o 08:36
0
Po przeczytaniu streszczenia ze spotkania prof. Michalczyka z wojewodą i jej dyrektorem jestem w szoku. Ludzie!!!! Przecież to jest najzwyklejszy gang. Metody jak w mafii. Wojewoda występuje w roli capo di tutti capi, a jej dyrektor wciela się w rolę płatnego zabójcy. W tej chwili przypomina się sejmowe wystąpienia premiera Tuska, który prosząc o zaufanie zapewniał, że nie będzie układów i kolesiostwa partyjnego w obsadzaniu stanowisk państwowych. Tych "zielonych ludzików" powinno się wywalić jak najszybciej z pracy i wysłać tan skąd przyszli. Najlepiej do ciężkiej pracy fizycznej, aby nauczyć ich szacunku do drugiego człowieka, szacunku do państwa i urzędu jaki przyszło im sprawować.
Po przeczytaniu streszczenia ze spotkania prof. Michalczyka z wojewodą i jej dyrektorem jestem w szoku. Ludzie!!!! Przecież to jest najzwyklejszy gang. Metody jak w mafii. Wojewoda występuje w roli capo di tutti capi, a jej dyrektor wciela się w rolę płatnego zabójcy. W tej chwili przypomina się sejmowe wystąpienia premiera Tuska, który prosząc o zaufanie zapewniał, że nie będzie układów i kolesiostwa partyjnego w obsadzaniu stanowisk państwowych. Tych "zielonych ludzików" powinno się wywalić jak najszybciej z prac... rozwiń
Avatar
Łucka / 16 lutego 2008 o 14:07
0
Toż to skandal!!!! Wydać 127 tyś na promocję Kowalczyka i PiS, przecież te pieniądze można było przeznaczyć na inne cele.Tą sprawą powinna zająć się prokuratura.
Avatar
ir / 16 lutego 2008 o 14:02
0
Kiedyś PiS chciał delegalizować SLD i uznać ją za organizację przestępczą.Dziś proponowałbym zdelegalizować PiS za te wszystkie przekręty jakich dopuściła się ta partia w ciągu dwóch lat rządzenia.
Avatar
waldi / 16 lutego 2008 o 13:55
0
PiS jak odwoływał w zeszłym roku Piekarczyka to nie interesowała ich opinia Rady Powiatu w Lublinie. Wyrzucić tego nieuka Kowalczyka z fotela prezesa w taki sam sposób jak to nas nauczył robić PiS.
Avatar
food / 15 lutego 2008 o 14:09
0
Pazerni Szantarzyści Lubelszczyzny
Avatar
pslowiec / 15 lutego 2008 o 12:52
0
Dla nich nie ważna jest opinia Rady Miasta ani dobra kondycja funduszu, ważne żeby ten konus Łopata mógł się zemścić za odwołanie tego tchórza Piekarczyka i żeby ten zielony niedorozwój mógł wrócić na swój stołek. Kiedy wreszcie nasi wyborcy zrozumieją że zielonym nie zależy na dobru regionu czy obywateli naszego wojewodztwa, im zależy tylko żeby jak najwięcej udrzeć dla siebie, coś przekręcić wypić i pośpiewać, taka prowincjonalna chołota. Ale nie można im odmówić zmyślności i uporu w działaniu. Ten artykuł na zlecenie żeby ośmieszyć proboszcza Przecha to bardzo zmyślne zagranie przed wyborami, żeby osłabić prawicę w Bełżycach, ale mam nadzieję że wyborcy to właściwie odczytają i nie dadzą się zwieść tym żądnym władzy wieśniakom.
Dla nich nie ważna jest opinia Rady Miasta ani dobra kondycja funduszu, ważne żeby ten konus Łopata mógł się zemścić za odwołanie tego tchórza Piekarczyka i żeby ten zielony niedorozwój mógł wrócić na swój stołek. Kiedy wreszcie nasi wyborcy zrozumieją że zielonym nie zależy na dobru regionu czy obywateli naszego wojewodztwa, im zależy tylko żeby jak najwięcej udrzeć dla siebie, coś przekręcić wypić i pośpiewać, taka prowincjonalna chołota. Ale nie można im odmówić zmyślności i uporu w działaniu. Ten artykuł na zlecenie żeby ośmieszyć probos... rozwiń
Avatar
txj / 15 lutego 2008 o 10:04
0
Trudno oderwać przyrośniętych do foteli.
Avatar
Ano / 15 lutego 2008 o 10:00
0
[url="http://youtube.com/watch?v=hJhYevnP9rg&feature=related"]http://youtube.com/watch?v=hJhYevnP9rg&feature=related[/url]
Avatar
leper / 15 lutego 2008 o 09:17
0
tak. Bo w PSL sa sami "Fachowcy"! Pokazali że nie umieja rzadzić w województwei wczesniej. teraz rozwalili dobra koalcije PO_PiS. Bo sie stołków zachciało dla swoich partyjnych kolezków. Precz z zielona zarazą!!!!
Avatar
napewno trzeba opinii Rady / 15 lutego 2008 o 08:33
0
Na pewno trzeba opinii Rady? - Jak sobie Państwo przypomnicie to poprzednik - Piekarczyk został usuniety ze stanowiska mimo że opinia Rady Powiatu w Lublinie była negatywna - PIS to wcale nie przeszkadzało, a terz raptem im to przeszkadza - Dziwne
Avatar
Marek&Roman / 18 lutego 2008 o 08:36
0
Po przeczytaniu streszczenia ze spotkania prof. Michalczyka z wojewodą i jej dyrektorem jestem w szoku. Ludzie!!!! Przecież to jest najzwyklejszy gang. Metody jak w mafii. Wojewoda występuje w roli capo di tutti capi, a jej dyrektor wciela się w rolę płatnego zabójcy. W tej chwili przypomina się sejmowe wystąpienia premiera Tuska, który prosząc o zaufanie zapewniał, że nie będzie układów i kolesiostwa partyjnego w obsadzaniu stanowisk państwowych. Tych "zielonych ludzików" powinno się wywalić jak najszybciej z pracy i wysłać tan skąd przyszli. Najlepiej do ciężkiej pracy fizycznej, aby nauczyć ich szacunku do drugiego człowieka, szacunku do państwa i urzędu jaki przyszło im sprawować.
Po przeczytaniu streszczenia ze spotkania prof. Michalczyka z wojewodą i jej dyrektorem jestem w szoku. Ludzie!!!! Przecież to jest najzwyklejszy gang. Metody jak w mafii. Wojewoda występuje w roli capo di tutti capi, a jej dyrektor wciela się w rolę płatnego zabójcy. W tej chwili przypomina się sejmowe wystąpienia premiera Tuska, który prosząc o zaufanie zapewniał, że nie będzie układów i kolesiostwa partyjnego w obsadzaniu stanowisk państwowych. Tych "zielonych ludzików" powinno się wywalić jak najszybciej z prac... rozwiń
Avatar
Łucka / 16 lutego 2008 o 14:07
0
Toż to skandal!!!! Wydać 127 tyś na promocję Kowalczyka i PiS, przecież te pieniądze można było przeznaczyć na inne cele.Tą sprawą powinna zająć się prokuratura.
Avatar
ir / 16 lutego 2008 o 14:02
0
Kiedyś PiS chciał delegalizować SLD i uznać ją za organizację przestępczą.Dziś proponowałbym zdelegalizować PiS za te wszystkie przekręty jakich dopuściła się ta partia w ciągu dwóch lat rządzenia.
Avatar
waldi / 16 lutego 2008 o 13:55
0
PiS jak odwoływał w zeszłym roku Piekarczyka to nie interesowała ich opinia Rady Powiatu w Lublinie. Wyrzucić tego nieuka Kowalczyka z fotela prezesa w taki sam sposób jak to nas nauczył robić PiS.
Avatar
food / 15 lutego 2008 o 14:09
0
Pazerni Szantarzyści Lubelszczyzny
Avatar
pslowiec / 15 lutego 2008 o 12:52
0
Dla nich nie ważna jest opinia Rady Miasta ani dobra kondycja funduszu, ważne żeby ten konus Łopata mógł się zemścić za odwołanie tego tchórza Piekarczyka i żeby ten zielony niedorozwój mógł wrócić na swój stołek. Kiedy wreszcie nasi wyborcy zrozumieją że zielonym nie zależy na dobru regionu czy obywateli naszego wojewodztwa, im zależy tylko żeby jak najwięcej udrzeć dla siebie, coś przekręcić wypić i pośpiewać, taka prowincjonalna chołota. Ale nie można im odmówić zmyślności i uporu w działaniu. Ten artykuł na zlecenie żeby ośmieszyć proboszcza Przecha to bardzo zmyślne zagranie przed wyborami, żeby osłabić prawicę w Bełżycach, ale mam nadzieję że wyborcy to właściwie odczytają i nie dadzą się zwieść tym żądnym władzy wieśniakom.
Dla nich nie ważna jest opinia Rady Miasta ani dobra kondycja funduszu, ważne żeby ten konus Łopata mógł się zemścić za odwołanie tego tchórza Piekarczyka i żeby ten zielony niedorozwój mógł wrócić na swój stołek. Kiedy wreszcie nasi wyborcy zrozumieją że zielonym nie zależy na dobru regionu czy obywateli naszego wojewodztwa, im zależy tylko żeby jak najwięcej udrzeć dla siebie, coś przekręcić wypić i pośpiewać, taka prowincjonalna chołota. Ale nie można im odmówić zmyślności i uporu w działaniu. Ten artykuł na zlecenie żeby ośmieszyć probos... rozwiń
Avatar
txj / 15 lutego 2008 o 10:04
0
Trudno oderwać przyrośniętych do foteli.
Avatar
Ano / 15 lutego 2008 o 10:00
0
[url="http://youtube.com/watch?v=hJhYevnP9rg&feature=related"]http://youtube.com/watch?v=hJhYevnP9rg&feature=related[/url]
Avatar
leper / 15 lutego 2008 o 09:17
0
tak. Bo w PSL sa sami "Fachowcy"! Pokazali że nie umieja rzadzić w województwei wczesniej. teraz rozwalili dobra koalcije PO_PiS. Bo sie stołków zachciało dla swoich partyjnych kolezków. Precz z zielona zarazą!!!!
Avatar
napewno trzeba opinii Rady / 15 lutego 2008 o 08:33
0
Na pewno trzeba opinii Rady? - Jak sobie Państwo przypomnicie to poprzednik - Piekarczyk został usuniety ze stanowiska mimo że opinia Rady Powiatu w Lublinie była negatywna - PIS to wcale nie przeszkadzało, a terz raptem im to przeszkadza - Dziwne
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 8

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 11 5

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 43 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 125 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską