Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 stycznia 2008 r.
18:29
Edytuj ten wpis

Pielęgniarki grożą strajkiem (wideo)

0 14 A A

Pielęgniarki idą w ślady lekarzy. Żądają podwyżek. Jeśli ich nie dostaną, 21 stycznia rozpoczną protesty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gotowe są odejść od łóżek chorych.

Lidia Twardowska, pielęgniarka oddziałowa z Puław, zarabia 1600 zł brutto po 27 latach pracy. - Mąż jest taksówkarzem. Co kilka miesięcy wyjeżdża za granicę, żeby dorobić. Mamy trzech studiujących synów - opowiada. - Nigdy nie było nas stać na kolonie dla dzieci. Żeby wyciągnąć rękę do opieki społecznej, mamy za dużo. Ale za mało, żeby godnie żyć.

Marzenia? - Nigdy się nie spełnią - uśmiecha się. - Mieszkamy w bloku. Marzę o własnym, przytulnym domku.

Pani Lidia dodaje, że jej pensja w porównaniu z zarobkami koleżanek ze szpitala i tak nie jest najgorsza.

Danuta Matejczuk, pielęgniarka ze szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie, ma za sobą 20 lat pracy w zawodzie. Po ubiegłorocznych podwyżkach zarabia 2100 zł brutto. - Czy wystarcza? Nie zawsze - odpowiada. - Mieszkam z mężem, tatą, studiującym synem, no i psem. Bardzo chciałabym wspierać syna w rozwijaniu i realizowaniu jego pasji. Ja kocham książki... Pieniędzy na zaspokajanie wszystkich potrzeb nie wystarcza.

- Niegodziwością jest podwyższanie pensji tylko lekarzom - Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek na Lubelszczyźnie odczytała wczoraj wspólne stanowisko pielęgniarek z Lubelszczyzny. - Wykorzystamy wszystkie dozwolone prawem formy protestu, od pikiet po strajk ostrzegawczy, urlop na żądanie oraz bezterminowe odejście od łóżek. Oczekujemy powołania sztabu kryzysowego przy wojewodzie.

Akcja protestacyjna rozpocznie się 21 stycznia. - Grafik na półtora tygodnia protestów jest już gotowy - dodaje przewodnicząca. - Opinię publiczną będziemy informować na dzień przed protestem w danym szpitalu.

- Brakuje zmiany pokoleniowej w naszym zawodzie. Średnia wieku pielęgniarki w woj. lubelskim to 47 lat - dodaje Joanna Walewander z Zamościa. - Około 600 koleżanek, z powodu niskich płac w kraju, wyjechało do pracy za granicę. Pracujemy w minimalnej obsadzie, a to narusza granice bezpieczeństwa pacjentów. To musi się zmienić.



Tyle zarabiają pielęgniarki

Szpitale powiatowe - 1100 -2000 zł
Szpitale wojewódzkie - 1300-2800 zł
Szpitale kliniczne - 1300-1500 zł

Tyle żądają

Pielęgniarka początkująca - 3088 zł
Po 5 latach pracy - 4632 zł
Po 10 latach - 5404 zł
Oddziałowa - 6176 zł
Pielęgniarka naczelna - 7720 zł
(kwoty brutto)

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
p.o. / 14 stycznia 2008 o 20:01
0
Do LOLO napisał:
Lolo no ci odpowiem skąd. Wczoraj Rzeczpospolita pisała ile to dostanie T. Lis za wejście do TV publicznej - 100 tys. zł miesięcznie + drugie tyle dla swojej firmy za produkcję programu, a dodam, że wynagrodzenia w TV publicznej na poziomie 50 tys. zł to norma. Skoro mogą jedni zarabiac po 100 tys. zł z pieniędzy publicznych + płaconewgo przez nas abonamentu to chyba takim szarakom jak my można dac po 3 tys. zł miesięcznie to chyba nie szczyt przesady. W końcu wszyscy jestesmy ludźmi.



32 lata pracy na oddziałach szpitala. Od sztucznego światła w nocy już ślepnę za 1440 zł. brutto. Bezduszni się nie czają czeszą kasę po 100000 zł. miesięcznie a szrota nie ma na chleb.



32 lata pracy na oddziałach szpitala. Od sztucznego światła w nocy już ślepnę za 1440 zł. brutto. Bezduszni się nie czają czeszą kasę po 100000 zł. miesięcznie a szrota nie ma na chleb. rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2008 o 23:18
0
jak ktoś komuś funduje na zachodzie naukę to taki osobnik odpracowuje, mitem jest brak lekarzy, przerób, czy wydajnoś mierna, może tak trzeba narodowi robic jak robił Bismark leczył się u fachowców od medycyny ludowej i długie lata cieszył się swietną kondycją, natopmiast narodowi stworzył kasy chorych, z którymi mają do tej pory problemy.
Avatar
Gosia / 11 stycznia 2008 o 20:18
0
Proszę proszę,jak afera afere pogania w naszej słuzbie zdrowia, i wszyscy wiedzą że chodzi o pieniądze.Jestem pielegniarka,skonczylam 5 lat studiow zeby moc pracowac w tym zawodzie,ale to nie papier świadczy o człowieku. Tak bardzo chcemy przejmowac zachodnie wzorce, tylko cos tu nie tak, bo podobno w sprawowaniu opieki medycznej nad chorym lekarz i pielęgniarka powinni być partnerami. Prawda jest jednak smutna. Nie powiem że wszyscy(absolutnie nie!)lekarze,ale zdecydowana większość traktuje nas jak popychadła, nikt nie chce zobaczyć ani docenić pracy którą na dyżurze wykonujemy, o dobrym słowie pod naszym adresem nie wspomnę nawet.Lekarzom należą się te pieniądze, nie śmiem zaprzeczyć, tylko dlaczego różnica w zarobkach sięga od 2 do 4 tys. zł?! Lekarz zaordynuje leczenie, skieruje na badania,ale to my pielegniarki przy chorym jestesmy non stop, i jeszcze nie raz sie nam oberwie od rodzin pacjentów, że tabletki nie podane o 12,10 tylko 12.12, bo tak sie ludzie przyzwyczaili że pielęgniarkę to mozna obstukać za wszystko. Ciekawa jestem jak lekarze poradziliby sobie bez nas, kto podłączałby te wszystkie kroplówki, zakładał wkłucia, pobierał badania, wypełniając w międzyczasie stosy papierów i kodując to w komputer. A my to robimy!!!I człowiek czasem nie ma nawet czasu usiąść żeby wypić szklankę herbaty, a jak już znajdzie chwilę to zaraz jest gadanie że nic nie robi. Ludzie, trochę szacunku do nas!!!Pielęgniarka to też człowiek!!! A może wzorem z czasów epoki kamienia łupanego niech pielęgniarkami będą siostry zakonne, bez rodzin, dzieci na utrzymaniu, problemów z opłatami za czynsz itp. Lekarz za 24 godz dyżur weźmie 700zł a pielęgniarka 120 i jak z nocy schodzi to nie raz nie wie nawet jak się nazywa bo ma pod opieką 20 pacjentów jedna i każdego musi dopilnować. To co się dzieje w służbie zdrowia jest poprostu niemoralne. Pielęgniarki i pielęgniarze-szanujmy się sami!!!
Proszę proszę,jak afera afere pogania w naszej słuzbie zdrowia, i wszyscy wiedzą że chodzi o pieniądze.Jestem pielegniarka,skonczylam 5 lat studiow zeby moc pracowac w tym zawodzie,ale to nie papier świadczy o człowieku. Tak bardzo chcemy przejmowac zachodnie wzorce, tylko cos tu nie tak, bo podobno w sprawowaniu opieki medycznej nad chorym lekarz i pielęgniarka powinni być partnerami. Prawda jest jednak smutna. Nie powiem że wszyscy(absolutnie nie!)lekarze,ale zdecydowana większość traktuje nas jak popychadła, nikt nie chce zobaczyć ani... rozwiń
Avatar
markus-46 / 10 stycznia 2008 o 18:47
0
Misiek napisał:
Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami .

miśiek nie pisze się kubłów tylko wiadra .ja swoją podstawówkę już dawno odpracowałem i nie tylko. Nie zamierzam dorabiać innych krajów .tobie też życzę zdrowia bo jak wyjadą to kto cię będzie leczył .pewnie znachor.

miśiek nie pisze się kubłów tylko wiadra .ja swoją podstawówkę już dawno odpracowałem i nie tylko. Nie zamierzam dorabiać innych krajów .tobie też życzę zdrowia bo jak wyjadą to kto cię będzie leczył .pewnie znachor. rozwiń
Avatar
nursik / 10 stycznia 2008 o 14:54
0
MARKUS-46 napisał:
BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY.

Sa tak samo uczciwe jak lekarze
rozwiń
Avatar
Misiek / 10 stycznia 2008 o 14:19
0
MARKUS-46 napisał:
:angry:
:rolleyes: MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE. :D :blink:


Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami .


Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami . rozwiń
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 o 11:18
0
MARKUS-46 napisał:

MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE.

Stara gatka .."państwo wykształciło..zapłać państwu za nauke" Co ma piernik do wiatraka? Jak państwo wykształciło to człowiek ma pracować za śmieszne zarobki. A propo wykształcenia, ciebie jakoś słabo kształciło(Ortografia się kłania!! )
rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 10 stycznia 2008 o 09:38
0
lekarz napisał:
niegodziwością było to że lekarz z drugim stopniem specjalizacji zatrudniony w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie zarabiał mniej niż pielęgniarka zatrudniona w PSK4 ( do grudnia 2007)

BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY.

BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY. rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 10 stycznia 2008 o 09:31
0
młody lekarz napisał:
Zarabiam niecałe 1800 zł brutto. Jestem lekarzem rezydentem, kończę specjalizację. Za 3 miesiące wyjeżdżam do Danii. Radzę to wszystkim młodym lekarzom, naprawdę warto. Tu was mają w ...poważaniu

MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE.
O PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE. rozwiń
Avatar
Do LOLO / 10 stycznia 2008 o 08:05
0
Lolo no ci odpowiem skąd. Wczoraj Rzeczpospolita pisała ile to dostanie T. Lis za wejście do TV publicznej - 100 tys. zł miesięcznie + drugie tyle dla swojej firmy za produkcję programu, a dodam, że wynagrodzenia w TV publicznej na poziomie 50 tys. zł to norma. Skoro mogą jedni zarabiac po 100 tys. zł z pieniędzy publicznych + płaconewgo przez nas abonamentu to chyba takim szarakom jak my można dac po 3 tys. zł miesięcznie to chyba nie szczyt przesady. W końcu wszyscy jestesmy ludźmi.
Avatar
p.o. / 14 stycznia 2008 o 20:01
0
Do LOLO napisał:
Lolo no ci odpowiem skąd. Wczoraj Rzeczpospolita pisała ile to dostanie T. Lis za wejście do TV publicznej - 100 tys. zł miesięcznie + drugie tyle dla swojej firmy za produkcję programu, a dodam, że wynagrodzenia w TV publicznej na poziomie 50 tys. zł to norma. Skoro mogą jedni zarabiac po 100 tys. zł z pieniędzy publicznych + płaconewgo przez nas abonamentu to chyba takim szarakom jak my można dac po 3 tys. zł miesięcznie to chyba nie szczyt przesady. W końcu wszyscy jestesmy ludźmi.



32 lata pracy na oddziałach szpitala. Od sztucznego światła w nocy już ślepnę za 1440 zł. brutto. Bezduszni się nie czają czeszą kasę po 100000 zł. miesięcznie a szrota nie ma na chleb.



32 lata pracy na oddziałach szpitala. Od sztucznego światła w nocy już ślepnę za 1440 zł. brutto. Bezduszni się nie czają czeszą kasę po 100000 zł. miesięcznie a szrota nie ma na chleb. rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2008 o 23:18
0
jak ktoś komuś funduje na zachodzie naukę to taki osobnik odpracowuje, mitem jest brak lekarzy, przerób, czy wydajnoś mierna, może tak trzeba narodowi robic jak robił Bismark leczył się u fachowców od medycyny ludowej i długie lata cieszył się swietną kondycją, natopmiast narodowi stworzył kasy chorych, z którymi mają do tej pory problemy.
Avatar
Gosia / 11 stycznia 2008 o 20:18
0
Proszę proszę,jak afera afere pogania w naszej słuzbie zdrowia, i wszyscy wiedzą że chodzi o pieniądze.Jestem pielegniarka,skonczylam 5 lat studiow zeby moc pracowac w tym zawodzie,ale to nie papier świadczy o człowieku. Tak bardzo chcemy przejmowac zachodnie wzorce, tylko cos tu nie tak, bo podobno w sprawowaniu opieki medycznej nad chorym lekarz i pielęgniarka powinni być partnerami. Prawda jest jednak smutna. Nie powiem że wszyscy(absolutnie nie!)lekarze,ale zdecydowana większość traktuje nas jak popychadła, nikt nie chce zobaczyć ani docenić pracy którą na dyżurze wykonujemy, o dobrym słowie pod naszym adresem nie wspomnę nawet.Lekarzom należą się te pieniądze, nie śmiem zaprzeczyć, tylko dlaczego różnica w zarobkach sięga od 2 do 4 tys. zł?! Lekarz zaordynuje leczenie, skieruje na badania,ale to my pielegniarki przy chorym jestesmy non stop, i jeszcze nie raz sie nam oberwie od rodzin pacjentów, że tabletki nie podane o 12,10 tylko 12.12, bo tak sie ludzie przyzwyczaili że pielęgniarkę to mozna obstukać za wszystko. Ciekawa jestem jak lekarze poradziliby sobie bez nas, kto podłączałby te wszystkie kroplówki, zakładał wkłucia, pobierał badania, wypełniając w międzyczasie stosy papierów i kodując to w komputer. A my to robimy!!!I człowiek czasem nie ma nawet czasu usiąść żeby wypić szklankę herbaty, a jak już znajdzie chwilę to zaraz jest gadanie że nic nie robi. Ludzie, trochę szacunku do nas!!!Pielęgniarka to też człowiek!!! A może wzorem z czasów epoki kamienia łupanego niech pielęgniarkami będą siostry zakonne, bez rodzin, dzieci na utrzymaniu, problemów z opłatami za czynsz itp. Lekarz za 24 godz dyżur weźmie 700zł a pielęgniarka 120 i jak z nocy schodzi to nie raz nie wie nawet jak się nazywa bo ma pod opieką 20 pacjentów jedna i każdego musi dopilnować. To co się dzieje w służbie zdrowia jest poprostu niemoralne. Pielęgniarki i pielęgniarze-szanujmy się sami!!!
Proszę proszę,jak afera afere pogania w naszej słuzbie zdrowia, i wszyscy wiedzą że chodzi o pieniądze.Jestem pielegniarka,skonczylam 5 lat studiow zeby moc pracowac w tym zawodzie,ale to nie papier świadczy o człowieku. Tak bardzo chcemy przejmowac zachodnie wzorce, tylko cos tu nie tak, bo podobno w sprawowaniu opieki medycznej nad chorym lekarz i pielęgniarka powinni być partnerami. Prawda jest jednak smutna. Nie powiem że wszyscy(absolutnie nie!)lekarze,ale zdecydowana większość traktuje nas jak popychadła, nikt nie chce zobaczyć ani... rozwiń
Avatar
markus-46 / 10 stycznia 2008 o 18:47
0
Misiek napisał:
Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami .

miśiek nie pisze się kubłów tylko wiadra .ja swoją podstawówkę już dawno odpracowałem i nie tylko. Nie zamierzam dorabiać innych krajów .tobie też życzę zdrowia bo jak wyjadą to kto cię będzie leczył .pewnie znachor.

miśiek nie pisze się kubłów tylko wiadra .ja swoją podstawówkę już dawno odpracowałem i nie tylko. Nie zamierzam dorabiać innych krajów .tobie też życzę zdrowia bo jak wyjadą to kto cię będzie leczył .pewnie znachor. rozwiń
Avatar
nursik / 10 stycznia 2008 o 14:54
0
MARKUS-46 napisał:
BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY.

Sa tak samo uczciwe jak lekarze
rozwiń
Avatar
Misiek / 10 stycznia 2008 o 14:19
0
MARKUS-46 napisał:
:angry:
:rolleyes: MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE. :D :blink:


Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami .


Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami . rozwiń
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 o 11:18
0
MARKUS-46 napisał:

MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE.

Stara gatka .."państwo wykształciło..zapłać państwu za nauke" Co ma piernik do wiatraka? Jak państwo wykształciło to człowiek ma pracować za śmieszne zarobki. A propo wykształcenia, ciebie jakoś słabo kształciło(Ortografia się kłania!! )
rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 10 stycznia 2008 o 09:38
0
lekarz napisał:
niegodziwością było to że lekarz z drugim stopniem specjalizacji zatrudniony w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie zarabiał mniej niż pielęgniarka zatrudniona w PSK4 ( do grudnia 2007)

BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY.

BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY. rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 10 stycznia 2008 o 09:31
0
młody lekarz napisał:
Zarabiam niecałe 1800 zł brutto. Jestem lekarzem rezydentem, kończę specjalizację. Za 3 miesiące wyjeżdżam do Danii. Radzę to wszystkim młodym lekarzom, naprawdę warto. Tu was mają w ...poważaniu

MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE.
O PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE. rozwiń
Avatar
Do LOLO / 10 stycznia 2008 o 08:05
0
Lolo no ci odpowiem skąd. Wczoraj Rzeczpospolita pisała ile to dostanie T. Lis za wejście do TV publicznej - 100 tys. zł miesięcznie + drugie tyle dla swojej firmy za produkcję programu, a dodam, że wynagrodzenia w TV publicznej na poziomie 50 tys. zł to norma. Skoro mogą jedni zarabiac po 100 tys. zł z pieniędzy publicznych + płaconewgo przez nas abonamentu to chyba takim szarakom jak my można dac po 3 tys. zł miesięcznie to chyba nie szczyt przesady. W końcu wszyscy jestesmy ludźmi.