Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 stycznia 2008 r.
18:29
Edytuj ten wpis

Pielęgniarki grożą strajkiem (wideo)

0 14 A A

Pielęgniarki idą w ślady lekarzy. Żądają podwyżek. Jeśli ich nie dostaną, 21 stycznia rozpoczną protesty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gotowe są odejść od łóżek chorych.

Lidia Twardowska, pielęgniarka oddziałowa z Puław, zarabia 1600 zł brutto po 27 latach pracy. - Mąż jest taksówkarzem. Co kilka miesięcy wyjeżdża za granicę, żeby dorobić. Mamy trzech studiujących synów - opowiada. - Nigdy nie było nas stać na kolonie dla dzieci. Żeby wyciągnąć rękę do opieki społecznej, mamy za dużo. Ale za mało, żeby godnie żyć.

Marzenia? - Nigdy się nie spełnią - uśmiecha się. - Mieszkamy w bloku. Marzę o własnym, przytulnym domku.

Pani Lidia dodaje, że jej pensja w porównaniu z zarobkami koleżanek ze szpitala i tak nie jest najgorsza.

Danuta Matejczuk, pielęgniarka ze szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie, ma za sobą 20 lat pracy w zawodzie. Po ubiegłorocznych podwyżkach zarabia 2100 zł brutto. - Czy wystarcza? Nie zawsze - odpowiada. - Mieszkam z mężem, tatą, studiującym synem, no i psem. Bardzo chciałabym wspierać syna w rozwijaniu i realizowaniu jego pasji. Ja kocham książki... Pieniędzy na zaspokajanie wszystkich potrzeb nie wystarcza.

- Niegodziwością jest podwyższanie pensji tylko lekarzom - Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek na Lubelszczyźnie odczytała wczoraj wspólne stanowisko pielęgniarek z Lubelszczyzny. - Wykorzystamy wszystkie dozwolone prawem formy protestu, od pikiet po strajk ostrzegawczy, urlop na żądanie oraz bezterminowe odejście od łóżek. Oczekujemy powołania sztabu kryzysowego przy wojewodzie.

Akcja protestacyjna rozpocznie się 21 stycznia. - Grafik na półtora tygodnia protestów jest już gotowy - dodaje przewodnicząca. - Opinię publiczną będziemy informować na dzień przed protestem w danym szpitalu.

- Brakuje zmiany pokoleniowej w naszym zawodzie. Średnia wieku pielęgniarki w woj. lubelskim to 47 lat - dodaje Joanna Walewander z Zamościa. - Około 600 koleżanek, z powodu niskich płac w kraju, wyjechało do pracy za granicę. Pracujemy w minimalnej obsadzie, a to narusza granice bezpieczeństwa pacjentów. To musi się zmienić.



Tyle zarabiają pielęgniarki

Szpitale powiatowe - 1100 -2000 zł
Szpitale wojewódzkie - 1300-2800 zł
Szpitale kliniczne - 1300-1500 zł

Tyle żądają

Pielęgniarka początkująca - 3088 zł
Po 5 latach pracy - 4632 zł
Po 10 latach - 5404 zł
Oddziałowa - 6176 zł
Pielęgniarka naczelna - 7720 zł
(kwoty brutto)

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
p.o. / 14 stycznia 2008 o 20:01
0
Do LOLO napisał:
Lolo no ci odpowiem skąd. Wczoraj Rzeczpospolita pisała ile to dostanie T. Lis za wejście do TV publicznej - 100 tys. zł miesięcznie + drugie tyle dla swojej firmy za produkcję programu, a dodam, że wynagrodzenia w TV publicznej na poziomie 50 tys. zł to norma. Skoro mogą jedni zarabiac po 100 tys. zł z pieniędzy publicznych + płaconewgo przez nas abonamentu to chyba takim szarakom jak my można dac po 3 tys. zł miesięcznie to chyba nie szczyt przesady. W końcu wszyscy jestesmy ludźmi.



32 lata pracy na oddziałach szpitala. Od sztucznego światła w nocy już ślepnę za 1440 zł. brutto. Bezduszni się nie czają czeszą kasę po 100000 zł. miesięcznie a szrota nie ma na chleb.



32 lata pracy na oddziałach szpitala. Od sztucznego światła w nocy już ślepnę za 1440 zł. brutto. Bezduszni się nie czają czeszą kasę po 100000 zł. miesięcznie a szrota nie ma na chleb. rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2008 o 23:18
0
jak ktoś komuś funduje na zachodzie naukę to taki osobnik odpracowuje, mitem jest brak lekarzy, przerób, czy wydajnoś mierna, może tak trzeba narodowi robic jak robił Bismark leczył się u fachowców od medycyny ludowej i długie lata cieszył się swietną kondycją, natopmiast narodowi stworzył kasy chorych, z którymi mają do tej pory problemy.
Avatar
Gosia / 11 stycznia 2008 o 20:18
0
Proszę proszę,jak afera afere pogania w naszej słuzbie zdrowia, i wszyscy wiedzą że chodzi o pieniądze.Jestem pielegniarka,skonczylam 5 lat studiow zeby moc pracowac w tym zawodzie,ale to nie papier świadczy o człowieku. Tak bardzo chcemy przejmowac zachodnie wzorce, tylko cos tu nie tak, bo podobno w sprawowaniu opieki medycznej nad chorym lekarz i pielęgniarka powinni być partnerami. Prawda jest jednak smutna. Nie powiem że wszyscy(absolutnie nie!)lekarze,ale zdecydowana większość traktuje nas jak popychadła, nikt nie chce zobaczyć ani docenić pracy którą na dyżurze wykonujemy, o dobrym słowie pod naszym adresem nie wspomnę nawet.Lekarzom należą się te pieniądze, nie śmiem zaprzeczyć, tylko dlaczego różnica w zarobkach sięga od 2 do 4 tys. zł?! Lekarz zaordynuje leczenie, skieruje na badania,ale to my pielegniarki przy chorym jestesmy non stop, i jeszcze nie raz sie nam oberwie od rodzin pacjentów, że tabletki nie podane o 12,10 tylko 12.12, bo tak sie ludzie przyzwyczaili że pielęgniarkę to mozna obstukać za wszystko. Ciekawa jestem jak lekarze poradziliby sobie bez nas, kto podłączałby te wszystkie kroplówki, zakładał wkłucia, pobierał badania, wypełniając w międzyczasie stosy papierów i kodując to w komputer. A my to robimy!!!I człowiek czasem nie ma nawet czasu usiąść żeby wypić szklankę herbaty, a jak już znajdzie chwilę to zaraz jest gadanie że nic nie robi. Ludzie, trochę szacunku do nas!!!Pielęgniarka to też człowiek!!! A może wzorem z czasów epoki kamienia łupanego niech pielęgniarkami będą siostry zakonne, bez rodzin, dzieci na utrzymaniu, problemów z opłatami za czynsz itp. Lekarz za 24 godz dyżur weźmie 700zł a pielęgniarka 120 i jak z nocy schodzi to nie raz nie wie nawet jak się nazywa bo ma pod opieką 20 pacjentów jedna i każdego musi dopilnować. To co się dzieje w służbie zdrowia jest poprostu niemoralne. Pielęgniarki i pielęgniarze-szanujmy się sami!!!
Proszę proszę,jak afera afere pogania w naszej słuzbie zdrowia, i wszyscy wiedzą że chodzi o pieniądze.Jestem pielegniarka,skonczylam 5 lat studiow zeby moc pracowac w tym zawodzie,ale to nie papier świadczy o człowieku. Tak bardzo chcemy przejmowac zachodnie wzorce, tylko cos tu nie tak, bo podobno w sprawowaniu opieki medycznej nad chorym lekarz i pielęgniarka powinni być partnerami. Prawda jest jednak smutna. Nie powiem że wszyscy(absolutnie nie!)lekarze,ale zdecydowana większość traktuje nas jak popychadła, nikt nie chce zobaczyć ani... rozwiń
Avatar
markus-46 / 10 stycznia 2008 o 18:47
0
Misiek napisał:
Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami .

miśiek nie pisze się kubłów tylko wiadra .ja swoją podstawówkę już dawno odpracowałem i nie tylko. Nie zamierzam dorabiać innych krajów .tobie też życzę zdrowia bo jak wyjadą to kto cię będzie leczył .pewnie znachor.

miśiek nie pisze się kubłów tylko wiadra .ja swoją podstawówkę już dawno odpracowałem i nie tylko. Nie zamierzam dorabiać innych krajów .tobie też życzę zdrowia bo jak wyjadą to kto cię będzie leczył .pewnie znachor. rozwiń
Avatar
nursik / 10 stycznia 2008 o 14:54
0
MARKUS-46 napisał:
BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY.

Sa tak samo uczciwe jak lekarze
rozwiń
Avatar
Misiek / 10 stycznia 2008 o 14:19
0
MARKUS-46 napisał:
:angry:
:rolleyes: MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE. :D :blink:


Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami .


Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami . rozwiń
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 o 11:18
0
MARKUS-46 napisał:

MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE.

Stara gatka .."państwo wykształciło..zapłać państwu za nauke" Co ma piernik do wiatraka? Jak państwo wykształciło to człowiek ma pracować za śmieszne zarobki. A propo wykształcenia, ciebie jakoś słabo kształciło(Ortografia się kłania!! )
rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 10 stycznia 2008 o 09:38
0
lekarz napisał:
niegodziwością było to że lekarz z drugim stopniem specjalizacji zatrudniony w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie zarabiał mniej niż pielęgniarka zatrudniona w PSK4 ( do grudnia 2007)

BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY.

BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY. rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 10 stycznia 2008 o 09:31
0
młody lekarz napisał:
Zarabiam niecałe 1800 zł brutto. Jestem lekarzem rezydentem, kończę specjalizację. Za 3 miesiące wyjeżdżam do Danii. Radzę to wszystkim młodym lekarzom, naprawdę warto. Tu was mają w ...poważaniu

MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE.
O PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE. rozwiń
Avatar
Do LOLO / 10 stycznia 2008 o 08:05
0
Lolo no ci odpowiem skąd. Wczoraj Rzeczpospolita pisała ile to dostanie T. Lis za wejście do TV publicznej - 100 tys. zł miesięcznie + drugie tyle dla swojej firmy za produkcję programu, a dodam, że wynagrodzenia w TV publicznej na poziomie 50 tys. zł to norma. Skoro mogą jedni zarabiac po 100 tys. zł z pieniędzy publicznych + płaconewgo przez nas abonamentu to chyba takim szarakom jak my można dac po 3 tys. zł miesięcznie to chyba nie szczyt przesady. W końcu wszyscy jestesmy ludźmi.
Avatar
p.o. / 14 stycznia 2008 o 20:01
0
Do LOLO napisał:
Lolo no ci odpowiem skąd. Wczoraj Rzeczpospolita pisała ile to dostanie T. Lis za wejście do TV publicznej - 100 tys. zł miesięcznie + drugie tyle dla swojej firmy za produkcję programu, a dodam, że wynagrodzenia w TV publicznej na poziomie 50 tys. zł to norma. Skoro mogą jedni zarabiac po 100 tys. zł z pieniędzy publicznych + płaconewgo przez nas abonamentu to chyba takim szarakom jak my można dac po 3 tys. zł miesięcznie to chyba nie szczyt przesady. W końcu wszyscy jestesmy ludźmi.



32 lata pracy na oddziałach szpitala. Od sztucznego światła w nocy już ślepnę za 1440 zł. brutto. Bezduszni się nie czają czeszą kasę po 100000 zł. miesięcznie a szrota nie ma na chleb.



32 lata pracy na oddziałach szpitala. Od sztucznego światła w nocy już ślepnę za 1440 zł. brutto. Bezduszni się nie czają czeszą kasę po 100000 zł. miesięcznie a szrota nie ma na chleb. rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2008 o 23:18
0
jak ktoś komuś funduje na zachodzie naukę to taki osobnik odpracowuje, mitem jest brak lekarzy, przerób, czy wydajnoś mierna, może tak trzeba narodowi robic jak robił Bismark leczył się u fachowców od medycyny ludowej i długie lata cieszył się swietną kondycją, natopmiast narodowi stworzył kasy chorych, z którymi mają do tej pory problemy.
Avatar
Gosia / 11 stycznia 2008 o 20:18
0
Proszę proszę,jak afera afere pogania w naszej słuzbie zdrowia, i wszyscy wiedzą że chodzi o pieniądze.Jestem pielegniarka,skonczylam 5 lat studiow zeby moc pracowac w tym zawodzie,ale to nie papier świadczy o człowieku. Tak bardzo chcemy przejmowac zachodnie wzorce, tylko cos tu nie tak, bo podobno w sprawowaniu opieki medycznej nad chorym lekarz i pielęgniarka powinni być partnerami. Prawda jest jednak smutna. Nie powiem że wszyscy(absolutnie nie!)lekarze,ale zdecydowana większość traktuje nas jak popychadła, nikt nie chce zobaczyć ani docenić pracy którą na dyżurze wykonujemy, o dobrym słowie pod naszym adresem nie wspomnę nawet.Lekarzom należą się te pieniądze, nie śmiem zaprzeczyć, tylko dlaczego różnica w zarobkach sięga od 2 do 4 tys. zł?! Lekarz zaordynuje leczenie, skieruje na badania,ale to my pielegniarki przy chorym jestesmy non stop, i jeszcze nie raz sie nam oberwie od rodzin pacjentów, że tabletki nie podane o 12,10 tylko 12.12, bo tak sie ludzie przyzwyczaili że pielęgniarkę to mozna obstukać za wszystko. Ciekawa jestem jak lekarze poradziliby sobie bez nas, kto podłączałby te wszystkie kroplówki, zakładał wkłucia, pobierał badania, wypełniając w międzyczasie stosy papierów i kodując to w komputer. A my to robimy!!!I człowiek czasem nie ma nawet czasu usiąść żeby wypić szklankę herbaty, a jak już znajdzie chwilę to zaraz jest gadanie że nic nie robi. Ludzie, trochę szacunku do nas!!!Pielęgniarka to też człowiek!!! A może wzorem z czasów epoki kamienia łupanego niech pielęgniarkami będą siostry zakonne, bez rodzin, dzieci na utrzymaniu, problemów z opłatami za czynsz itp. Lekarz za 24 godz dyżur weźmie 700zł a pielęgniarka 120 i jak z nocy schodzi to nie raz nie wie nawet jak się nazywa bo ma pod opieką 20 pacjentów jedna i każdego musi dopilnować. To co się dzieje w służbie zdrowia jest poprostu niemoralne. Pielęgniarki i pielęgniarze-szanujmy się sami!!!
Proszę proszę,jak afera afere pogania w naszej słuzbie zdrowia, i wszyscy wiedzą że chodzi o pieniądze.Jestem pielegniarka,skonczylam 5 lat studiow zeby moc pracowac w tym zawodzie,ale to nie papier świadczy o człowieku. Tak bardzo chcemy przejmowac zachodnie wzorce, tylko cos tu nie tak, bo podobno w sprawowaniu opieki medycznej nad chorym lekarz i pielęgniarka powinni być partnerami. Prawda jest jednak smutna. Nie powiem że wszyscy(absolutnie nie!)lekarze,ale zdecydowana większość traktuje nas jak popychadła, nikt nie chce zobaczyć ani... rozwiń
Avatar
markus-46 / 10 stycznia 2008 o 18:47
0
Misiek napisał:
Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami .

miśiek nie pisze się kubłów tylko wiadra .ja swoją podstawówkę już dawno odpracowałem i nie tylko. Nie zamierzam dorabiać innych krajów .tobie też życzę zdrowia bo jak wyjadą to kto cię będzie leczył .pewnie znachor.

miśiek nie pisze się kubłów tylko wiadra .ja swoją podstawówkę już dawno odpracowałem i nie tylko. Nie zamierzam dorabiać innych krajów .tobie też życzę zdrowia bo jak wyjadą to kto cię będzie leczył .pewnie znachor. rozwiń
Avatar
nursik / 10 stycznia 2008 o 14:54
0
MARKUS-46 napisał:
BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY.

Sa tak samo uczciwe jak lekarze
rozwiń
Avatar
Misiek / 10 stycznia 2008 o 14:19
0
MARKUS-46 napisał:
:angry:
:rolleyes: MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE. :D :blink:


Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami .


Bardzo dobrze że nie masz władzy .Najpierw odpracuj swoją podstawówkę i szkołę przyzakładową .Lekarzowi życzę sukcesów na obczyźnie a tobie zdrowia do noszenia cieżkich kubłów ze śmieciami . rozwiń
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 o 11:18
0
MARKUS-46 napisał:

MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE.

Stara gatka .."państwo wykształciło..zapłać państwu za nauke" Co ma piernik do wiatraka? Jak państwo wykształciło to człowiek ma pracować za śmieszne zarobki. A propo wykształcenia, ciebie jakoś słabo kształciło(Ortografia się kłania!! )
rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 10 stycznia 2008 o 09:38
0
lekarz napisał:
niegodziwością było to że lekarz z drugim stopniem specjalizacji zatrudniony w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie zarabiał mniej niż pielęgniarka zatrudniona w PSK4 ( do grudnia 2007)

BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY.

BZDURY OPOWIADASZ ŻE LEKARZ ZARABIA MNIEJ JAK PIELĘGNIARKA ,PEWNIE UPADŁEŚ NA GŁÓWKĘ I ĆI SIĘ POPRZEWRACAŁO.JESTEŚĆIE TAK ZACHŁANNI NA PIENIĄDZE ŻE OSTATNI GROSZ BYŚĆIE ZABRALI LUDZIOM I JEST TO SMUTNA PRAWDA.POZATYM TO PIELĘGNIARKI PRACUJĄ UCZĆIWIE ILUDZIM POMAGAJĄ NIE PATRZĄ CZY IM KTOŚ DA W ŁAPĘ JAK WY. rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 10 stycznia 2008 o 09:31
0
młody lekarz napisał:
Zarabiam niecałe 1800 zł brutto. Jestem lekarzem rezydentem, kończę specjalizację. Za 3 miesiące wyjeżdżam do Danii. Radzę to wszystkim młodym lekarzom, naprawdę warto. Tu was mają w ...poważaniu

MŁODY LEKARZU NAJPIERW TO TRZEBA ZDOBYĆ TROCHĘ PRAKTYKI I MIEĆ WIEDZĘ I TALENT DO LECZENIA LUDZI BO PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE.
O PO STUDJACH TO JESTEŚ JESZCZE ZIELONY .A CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ BYŁO UCZYĆ SIĘ W KRAJU DO KTÓREGO CHCESZ WYJECHAC.PAŃSTWO WYKRZTAŁĆIŁO CIĘ ATY TAK CHCESZ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PODATNIKOM .TRZEBA BYŁO SZKOLIĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE TO BYŚ DOCENIŁ SWĄ NAUKĘ.POZATYM JA OSOBIŚĆIE GDYBYM MIAŁ WŁADZE TO KAŻDY STUDENT ,KTÓRY UKOŃCZY UCZELNIE MIAŁBY DO ODPRACOWANIA MINIMUM 5-8 LAT.POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW NA OBCZYŻNIE. rozwiń
Avatar
Do LOLO / 10 stycznia 2008 o 08:05
0
Lolo no ci odpowiem skąd. Wczoraj Rzeczpospolita pisała ile to dostanie T. Lis za wejście do TV publicznej - 100 tys. zł miesięcznie + drugie tyle dla swojej firmy za produkcję programu, a dodam, że wynagrodzenia w TV publicznej na poziomie 50 tys. zł to norma. Skoro mogą jedni zarabiac po 100 tys. zł z pieniędzy publicznych + płaconewgo przez nas abonamentu to chyba takim szarakom jak my można dac po 3 tys. zł miesięcznie to chyba nie szczyt przesady. W końcu wszyscy jestesmy ludźmi.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 grudnia 2018 roku 0 0

Liga Mistrzów. Liverpool gra dalej, Napoli za burtą

Liga Mistrzów. Liverpool gra dalej, Napoli za burtą 0 0

W najciekawszym wtorkowym meczu ostatniej serii gier w fazie grupowej Liverpool pokonał na swoim stadionie zespół z Włoch i zapewnił sobie awans do drugiej rundy. Minorowe nastroje zapanowały też w Mediolanie, bo z Ligą Mistrzów pożegnał się tamtejszy Inter

Pracownicy sądów masowo idą na zwolnienia lekarskie. "Od kilku lat nie dostajemy podwyżek"

Pracownicy sądów masowo idą na zwolnienia lekarskie. "Od kilku lat nie dostajemy podwyżek" 20 28

Sądowi pracownicy administracyjni biorą masowe zwolnienia lekarskie. W Sądzie Rejonowym w Puławach ich absencja sięga już 60 proc. W trybie awaryjnym w rolę protokolantów wchodzą sami sędziowie i ich asystenci

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą żołnierze WOT

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą żołnierze WOT 4 7

Dzisiaj zaczęli, jutro skończą. Na terenie powiatu kraśnickiego m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej szukają padłych dzików. To ostatnia tego typu akcja na terenie województwa lubelskiego w tym roku związana z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Wygrał wybory, będzie w radzie nadzorczej. Kowalczyk za Rychliczka

Wygrał wybory, będzie w radzie nadzorczej. Kowalczyk za Rychliczka 0 8

Szef klubu radnych PiS w sejmiku województwa Leszek Kowalczyk zostanie nowym wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Zastąpi w tej roli związanego z PSL Adama Rychliczka.

Bilety po 12 zł na Święto Kina!
15 grudnia 2018, 0:00

Bilety po 12 zł na Święto Kina! 2 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna edycja ogólnopolskiego Święta Kina, które w tym roku odbędzie się w weekend 15-16 grudnia. Widzowie z całej Polski będą mogli oglądać filmy za jedyne 12 zł. W Lublinie w akcji udział wezmą kina Cinema City Plaza, Cinema City Felicity i Multikino.

Klęska Pride of Poland. Kupcy  z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie

Klęska Pride of Poland. Kupcy z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie 36 29

Nie ponad pół miliona euro, a zaledwie 259 tys. euro – tyle wynosić ma przychód z sierpniowej aukcji Pride of Poland (Duma Polski) w Janowie Podlaskim. Tak źle jeszcze nie było.

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik 25 46

Wiadomo już ile będzie zarabiać nowy prezydent Puław. Uposażenie to będzie niewiele niższe od tego pobieranego przez Janusza Grobla. Więcej od Pawła Maja zarobią także starosta puławski i kilku wójtów. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas wtorkowej sesji.

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia]
galeria

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia] 50 6

Piętnastu nauczycieli, którzy w listopadzie i grudniu przystąpiło do egzaminów awansu zawodowego, odebrało we wtorek w Ratuszu akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia] 47 12

Nowy hotel przy ul. Zamojskiej przyjmuje już pierwszych gości. Budynek powstał obok zabytkowego mostu nad Bystrzycą.

Wigilia spółdzielców w Lublinie

Wigilia spółdzielców w Lublinie 0 0

Prezesi spółdzielni z całego kraju wzięli we wtorek w Lublinie udział w wigilii zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Ruch Spółdzielców. Oprócz życzeń był czas na rozmowy o tym, co trzeba zmienić, by spółdzielcom żyło się łatwiej.

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia]
galeria

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia] 44 10

Blisko 750 uczniów z ponad dwustu szkół z całego regionu zostało laureatami tegorocznych edycji programów stypendialnych urzędu marszałkowskiego. Do uzdolnionej młodzieży trafiły w sumie 3 mln zł.

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem 0 5

Do końca tygodnia powinien się zakończyć montaż bożonarodzeniowej stajenki, która w tym roku nie stanie – jak do tej pory– przed staromiejskim kościołem dominikanów, ale przy Krakowskim Przedmieściu, na placu przed pedetem.