Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 listopada 2008 r.
17:20
Edytuj ten wpis

Samosąd na nastolatkach (wideo)

0 28 A A

Dwóch chłopców wozili w bagażniku i pobili, jednego podtapiali w rzece. Tak trzej mieszkańcy gminy Głusk postanowili wymierzyć sprawiedliwość. Pojechaliśmy do , podlubelskiej Głuszczyzny, by sprawdzić jak było naprawdę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podróżujący nim trzej mężczyźni byli bardzo agresywni, próbowali wyrwać się funkcjonariuszom i zbiec pieszo. Marcin D., Przemysław K. i Zbigniew B., mieszkańcy gminy Głusk, byli pijani. Mieli od 1,5 do 2,8 promila alkoholu w organizmie.

- Syn usłyszał od nich, że jeśli zawiadomi policję, to pójdzie do piachu - dodaje Izabela W., matka pobitych chłopaków. Kobieta uważa, że porwanie zlecił właściciel domu, który zajmują.

Mężczyzna mieszka po sąsiedzku i akurat przysłuchuje się naszej rozmowie. - Ty nie będziesz im sprawiedliwości wymierzał - rzuca w jego stronę kobieta.

- Jak tu przyjechali, zaczęły się kradzieże. Wygrażają mi - skarży się na lokatorów właściciel budynku. Ale zaprzecza, że był zleceniodawcą porwania.

Na przesłuchaniu porywacze twierdzili, że nie potraktowali nastolatków aż tak drastycznie, jak opowiadają. Z ich wyjaśnień rzeczywiście wynika, że chcieli się odegrać na chłopakach, uważanych za miejscowych złodziejaszków.

W prokuraturze usłyszeli zarzut dokonania rozboju, porwania, pobicia i przytrzymywania pod wodą głowy najmłodszego z porwanych. Sąd Rejonowy w Lublinie aresztował ich dzisiaj wieczorem.

Konflikt w Głuszczyźnie i tak skończy się lada dzień. Izabela W. wyprowadza się z synami do domu matki.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja_z_mętowa / 29 listopada 2008 o 19:46
0
znam tych chlopaków doskonale i nie wiem co im do łba strzeliło zeby straszyc gówniarzy.jestem pewien ze ktos im to zlecil bo wiem ze woleliby sie napic i pojsc spac do domu niz wplatywac sie w takie rzeczy. Kowal i chłopaki trzymajcie sie!
Avatar
p / 28 listopada 2008 o 19:51
0
ja nie jestem spokrewniony ale jak juz pisałem wcześniej popieram zbyszka, przemka i marcina... owszem znam ich i wiem ze gdyby "poszkodowani" [choć trudno tu powiedzieć kto jest bardziej poszkodowany, my - mieszkańcy Głuszczyzny, czy oni- w tym przypadku pobici] byli "normalni" tj. nie kradli, nie pisali różnych wyrazów na K i na wiele innych liter to by do tej sytuacji nie doszło...
Jak widziałem w komentarzu 21. Osoba piszaca ma pojęcie o tej sprawie i w 100% zgadzam się z nią. Pewnie się znamy ale, tj. nie ważne...
Avatar
Gość / 21 listopada 2008 o 22:21
0
Gość napisał:
Ale mośki,za sam głupi,tępy wyraz twarzy powinno się ich wsadzić na 2 lata!!!!


nie wiedziałam ze za wygląd i wyraz twarzy karze się ludzi
naprawdę współczuje za takie podejście i sposób myślenie
żal mi ciebie
Avatar
~gość~ / 20 listopada 2008 o 18:37
0
Gość napisał:
Fakt, że jestem spokrewniony z jednym ze sprawców, rzeczywiście czyni słuszną Twoją uwagę o braku obiektywizmu z mojej strony. Masz więc tutaj rację, bo moja wypowiedź jest obciążona pewnym ładunkiem subiektywizmu. Jeśli jednak dokładnie ją przeczytasz, zauważysz również, że staram się do tej sprawy podchodzić rzeczowo, opisując wszystkie zaistniałe fakty (jednym z nich jest m.in. fakt, że ci nastolatkowie na początku listopada zdemolowali wiele grobów na cmentarzu w Czerniejowie, na co są świadkowie / rodziny zmarłych, których groby zbeszczeszono). Takiej rzeczowości natomiast brakuje kilku osobom z tego forum, które wydają definitywne sądy, nie znając sprawy i nawet nie próbując jej poznać.



Orientuje się w zaistniałej sytuacji, ale nie podchodzę do niej emocjonalnie, z twojej poprzedniej wypowiedzi bije stronniczością, o tak naprawdę na tej całej wsi nie pierwszy raz kogoś okradli, pobili i coś zdemolowali, nie jeden z nieletnich pił czy palił, to spotyka się wszędzie i na Głuszczyźnie również.
Tylko jakoś nikt wcześniej nikogo za to nie woził w bagażniku czy podtapiał, ale to jest wasz społeczny problem, a później sami będziecie się z tym borykać, chcecie to się na pal ponabijajcie i mówcie ze to sprawiedliwe i w obronie wsi, przynajmniej jesteście popularni.



Orientuje się w zaistniałej sytuacji, ale nie podchodzę do niej emocjonalnie, z twojej poprzedniej wypowiedzi bije stronniczością, o tak naprawdę na tej całej wsi nie pierwszy raz kogoś okradli, pobili i coś zdemolowali, nie jeden z nieletnich pił czy palił, to spotyka się wszędzie i na Głuszczyźnie również.
Tylko jakoś nikt wcześniej nikogo za to nie woził w bagażniku czy podtapiał, ale to jest wasz społeczny problem, a później sami będziecie się z tym borykać, chcecie to się na pal ponabijajcie i mów... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2008 o 07:54
0
~gość~ napisał:
skoro jesteś spokrewniony z osobą zamieszaną w te wydarzenia to na pewno nie jesteś obiektywny


Fakt, że jestem spokrewniony z jednym ze sprawców, rzeczywiście czyni słuszną Twoją uwagę o braku obiektywizmu z mojej strony. Masz więc tutaj rację, bo moja wypowiedź jest obciążona pewnym ładunkiem subiektywizmu. Jeśli jednak dokładnie ją przeczytasz, zauważysz również, że staram się do tej sprawy podchodzić rzeczowo, opisując wszystkie zaistniałe fakty (jednym z nich jest m.in. fakt, że ci nastolatkowie na początku listopada zdemolowali wiele grobów na cmentarzu w Czerniejowie, na co są świadkowie / rodziny zmarłych, których groby zbeszczeszono). Takiej rzeczowości natomiast brakuje kilku osobom z tego forum, które wydają definitywne sądy, nie znając sprawy i nawet nie próbując jej poznać.


Fakt, że jestem spokrewniony z jednym ze sprawców, rzeczywiście czyni słuszną Twoją uwagę o braku obiektywizmu z mojej strony. Masz więc tutaj rację, bo moja wypowiedź jest obciążona pewnym ładunkiem subiektywizmu. Jeśli jednak dokładnie ją przeczytasz, zauważysz również, że staram się do tej sprawy podchodzić rzeczowo, opisując wszystkie zaistniałe fakty (jednym z nich jest m.in. fakt, że ci nastolatkowie na początku listopada zdemolowali wiele grobów na cmentarzu w Czerniejowie, na co są świadkowie / rodziny zmar... rozwiń
Avatar
~gość~ / 19 listopada 2008 o 22:20
0
skoro jesteś spokrewniony z osobą zamieszaną w te wydarzenia to na pewno nie jesteś obiektywny
Avatar
Gość / 19 listopada 2008 o 17:51
0
Jeszcze raz autor komentarza nr 21... Pisałem o kradzieżach tego 13-latka... Na potwierdzenie tej informacji przesyłam link z komunikatem policji: [url="http://www.112.pl/lubelskie/13-letni-wlamywacz.html"]http://www.112.pl/lubelskie/13-letni-wlamywacz.html[/url]
Avatar
Gość / 19 listopada 2008 o 17:40
0
Zwolenników kapitalizmu i socjalizmu, tych anty- i proamerykanskich, znawców motoryzacji i innych "wszystkowiedzących" proszę tylko o jedno - wypowiadajcie się rzeczowo i z odpowiedzialnościa za słowa. Jeśli bowiem nie znacie sprawy, a tym bardziej brakuje Wam pewnej kultury wypowiedzi - czego wyrazem jest szufladkowanie sprawców na podstawie wyglądu - proszę Was o zachowanie umiaru. Tak się bowiem składa, że znam bardzo blisko dwóch z trzech sprawców. Myślę, że ze wszystkich wypowiadających się tutaj osób, znam ich najbliżej, ponieważ jeden jest moim sąsiadem, a z drugim wiążą mnie więzy rodzinne. I powiem Wam jedno: obaj są bardzo honorowi. Pochwalam zatem ich intencje, nie pochwalam natomiast sposobu, w jaki je "przekazali" tym nastolatkom. Ów nastolatkowie dali się bowiem wszystkim we znaki, o czym informowana była policja i inne służby, jednak nic to nie dało: dalej kradli, rozrabiali, psuli społeczne mienie (np. malując przystanki, wyrywając ławki). Chcę przez to powiedzieć, że nie potępiłbym uczynku sprawców, gdyby ograniczyli się oni tylko do wywiezienia gdzieś tych nastolatków, kopnięcia każdego mocno w d*** i powiedzenia im, że jak się nie poprawią, to bardziej im się dostanie. Innymi słowym, wiem, że sprawcy chcieli tych nastolatków nastraszyć, lecz niestety przekroczyli społecznie akceptowalne granice (nie mylić z granicami prawa, bo tutaj sprawa jest oczywista). Nie pochwalam generalnie bicia dzieci, ale tym nastolatkom po prostu brakuje mocnej ręki, która by je wychowawczo walnęła w du****. Sprawcy taką rękę pokazali, ale niestety okazała się ona zbyt mocna. Mam jednak przy tym nadzieję, że po prostu życie tych nastolatków kopnie odpowiednio mocno, by zaczęli liczyć się z innymi ludźmi i okazywali im szacunek. Taki sam szacunek, jakiego napewno oni by chcieli. Kradzieżą, wandalizmem szacunku nie zdobędą... no chyba, że we Wronkach... Jeśli jednak tak by miało być, mam nadzieję, że znajdą się tam bardzo szybko. Hansik, Przemek, Brydka - trzymajcie się!
Zwolenników kapitalizmu i socjalizmu, tych anty- i proamerykanskich, znawców motoryzacji i innych "wszystkowiedzących" proszę tylko o jedno - wypowiadajcie się rzeczowo i z odpowiedzialnościa za słowa. Jeśli bowiem nie znacie sprawy, a tym bardziej brakuje Wam pewnej kultury wypowiedzi - czego wyrazem jest szufladkowanie sprawców na podstawie wyglądu - proszę Was o zachowanie umiaru. Tak się bowiem składa, że znam bardzo blisko dwóch z trzech sprawców. Myślę, że ze wszystkich wypowiadających się tutaj osób, znam ich najbliżej, poni... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2008 o 21:38
0
w pewnym sensie się zgadzam ale to że ktoś powiedział że sa złodziejami nie jest wyssane z palca, ponieważ wiele razy zostali złapani "na gorącym uczynku". Na początku cieszyliśmy się z kolegami że ktos nowy, że ludzie mniej więcej w naszym wieku wprowadzili się do naszej miejscowości, byliśmy gotowi przyjąć ich do naszego środowiska, ale gdy okazało się ze oni robią takie rzeczy to raczej zrezygnowaliśmy... Czesto organizowaliśmy różnego rodzaju rozgrywki sportowe (w siatkówce) i mieliśmy nadzieje ze jak "nowi" wprowadzą się to bedziemy mieli większy skład, wiecej osób to zawsze lepsza "zabawa" i gra... oni jednak wybrali inna droge w swoim życiu.
Owszem Ci trzej panowie (który czesto grali razem z nami) nie powinni tego robić ale nikt się nie spodziewał ze odważą się na coś takiego.
w pewnym sensie się zgadzam ale to że ktoś powiedział że sa złodziejami nie jest wyssane z palca, ponieważ wiele razy zostali złapani "na gorącym uczynku". Na początku cieszyliśmy się z kolegami że ktos nowy, że ludzie mniej więcej w naszym wieku wprowadzili się do naszej miejscowości, byliśmy gotowi przyjąć ich do naszego środowiska, ale gdy okazało się ze oni robią takie rzeczy to raczej zrezygnowaliśmy... Czesto organizowaliśmy różnego rodzaju rozgrywki sportowe (w siatkówce) i mieliśmy nadzieje ze jak "nowi" wprowadzą... rozwiń
Avatar
~gość~ / 18 listopada 2008 o 21:12
0
W tej konkretnej sytuacji nie ma usprawiedliwienia dla tych ludzi, gdyż karygodne jest wożenie kogokolwiek w bagażniku, bicie i podtapianie chociaż to byłby największy złodziej nikt nie ma prawa do samosądów, bo jeśli dopuścimy to tego zjawiska w społeczeństwie to każdy będzie mógł wymierzyć własną sprawiedliwość wedle własnego uznania.
W stosunku do nastolatków dominuje tutaj zjawisko "stereotypu"- czyli dzieci z rozbitej rodziny są już na niższej pozycji, mają problemy ze współżyciem w społeczeństwie i wszyscy ich postrzegamy jako złodziei czy kryminalistów. Często tak jest, ponieważ dziecko buntuje się i jest niestabilne emocjonalnie stąd palenie, alkohol czy pisanie na murach ale to nie oznacza że jest ono złodziejem.
W tej konkretnej sytuacji nie ma usprawiedliwienia dla tych ludzi, gdyż karygodne jest wożenie kogokolwiek w bagażniku, bicie i podtapianie chociaż to byłby największy złodziej nikt nie ma prawa do samosądów, bo jeśli dopuścimy to tego zjawiska w społeczeństwie to każdy będzie mógł wymierzyć własną sprawiedliwość wedle własnego uznania.
W stosunku do nastolatków dominuje tutaj zjawisko "stereotypu"- czyli dzieci z rozbitej rodziny są już na niższej pozycji, mają problemy ze współżyciem w społeczeństwie i wszyscy ich postrzega... rozwiń
Avatar
ja_z_mętowa / 29 listopada 2008 o 19:46
0
znam tych chlopaków doskonale i nie wiem co im do łba strzeliło zeby straszyc gówniarzy.jestem pewien ze ktos im to zlecil bo wiem ze woleliby sie napic i pojsc spac do domu niz wplatywac sie w takie rzeczy. Kowal i chłopaki trzymajcie sie!
Avatar
p / 28 listopada 2008 o 19:51
0
ja nie jestem spokrewniony ale jak juz pisałem wcześniej popieram zbyszka, przemka i marcina... owszem znam ich i wiem ze gdyby "poszkodowani" [choć trudno tu powiedzieć kto jest bardziej poszkodowany, my - mieszkańcy Głuszczyzny, czy oni- w tym przypadku pobici] byli "normalni" tj. nie kradli, nie pisali różnych wyrazów na K i na wiele innych liter to by do tej sytuacji nie doszło...
Jak widziałem w komentarzu 21. Osoba piszaca ma pojęcie o tej sprawie i w 100% zgadzam się z nią. Pewnie się znamy ale, tj. nie ważne...
Avatar
Gość / 21 listopada 2008 o 22:21
0
Gość napisał:
Ale mośki,za sam głupi,tępy wyraz twarzy powinno się ich wsadzić na 2 lata!!!!


nie wiedziałam ze za wygląd i wyraz twarzy karze się ludzi
naprawdę współczuje za takie podejście i sposób myślenie
żal mi ciebie
Avatar
~gość~ / 20 listopada 2008 o 18:37
0
Gość napisał:
Fakt, że jestem spokrewniony z jednym ze sprawców, rzeczywiście czyni słuszną Twoją uwagę o braku obiektywizmu z mojej strony. Masz więc tutaj rację, bo moja wypowiedź jest obciążona pewnym ładunkiem subiektywizmu. Jeśli jednak dokładnie ją przeczytasz, zauważysz również, że staram się do tej sprawy podchodzić rzeczowo, opisując wszystkie zaistniałe fakty (jednym z nich jest m.in. fakt, że ci nastolatkowie na początku listopada zdemolowali wiele grobów na cmentarzu w Czerniejowie, na co są świadkowie / rodziny zmarłych, których groby zbeszczeszono). Takiej rzeczowości natomiast brakuje kilku osobom z tego forum, które wydają definitywne sądy, nie znając sprawy i nawet nie próbując jej poznać.



Orientuje się w zaistniałej sytuacji, ale nie podchodzę do niej emocjonalnie, z twojej poprzedniej wypowiedzi bije stronniczością, o tak naprawdę na tej całej wsi nie pierwszy raz kogoś okradli, pobili i coś zdemolowali, nie jeden z nieletnich pił czy palił, to spotyka się wszędzie i na Głuszczyźnie również.
Tylko jakoś nikt wcześniej nikogo za to nie woził w bagażniku czy podtapiał, ale to jest wasz społeczny problem, a później sami będziecie się z tym borykać, chcecie to się na pal ponabijajcie i mówcie ze to sprawiedliwe i w obronie wsi, przynajmniej jesteście popularni.



Orientuje się w zaistniałej sytuacji, ale nie podchodzę do niej emocjonalnie, z twojej poprzedniej wypowiedzi bije stronniczością, o tak naprawdę na tej całej wsi nie pierwszy raz kogoś okradli, pobili i coś zdemolowali, nie jeden z nieletnich pił czy palił, to spotyka się wszędzie i na Głuszczyźnie również.
Tylko jakoś nikt wcześniej nikogo za to nie woził w bagażniku czy podtapiał, ale to jest wasz społeczny problem, a później sami będziecie się z tym borykać, chcecie to się na pal ponabijajcie i mów... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2008 o 07:54
0
~gość~ napisał:
skoro jesteś spokrewniony z osobą zamieszaną w te wydarzenia to na pewno nie jesteś obiektywny


Fakt, że jestem spokrewniony z jednym ze sprawców, rzeczywiście czyni słuszną Twoją uwagę o braku obiektywizmu z mojej strony. Masz więc tutaj rację, bo moja wypowiedź jest obciążona pewnym ładunkiem subiektywizmu. Jeśli jednak dokładnie ją przeczytasz, zauważysz również, że staram się do tej sprawy podchodzić rzeczowo, opisując wszystkie zaistniałe fakty (jednym z nich jest m.in. fakt, że ci nastolatkowie na początku listopada zdemolowali wiele grobów na cmentarzu w Czerniejowie, na co są świadkowie / rodziny zmarłych, których groby zbeszczeszono). Takiej rzeczowości natomiast brakuje kilku osobom z tego forum, które wydają definitywne sądy, nie znając sprawy i nawet nie próbując jej poznać.


Fakt, że jestem spokrewniony z jednym ze sprawców, rzeczywiście czyni słuszną Twoją uwagę o braku obiektywizmu z mojej strony. Masz więc tutaj rację, bo moja wypowiedź jest obciążona pewnym ładunkiem subiektywizmu. Jeśli jednak dokładnie ją przeczytasz, zauważysz również, że staram się do tej sprawy podchodzić rzeczowo, opisując wszystkie zaistniałe fakty (jednym z nich jest m.in. fakt, że ci nastolatkowie na początku listopada zdemolowali wiele grobów na cmentarzu w Czerniejowie, na co są świadkowie / rodziny zmar... rozwiń
Avatar
~gość~ / 19 listopada 2008 o 22:20
0
skoro jesteś spokrewniony z osobą zamieszaną w te wydarzenia to na pewno nie jesteś obiektywny
Avatar
Gość / 19 listopada 2008 o 17:51
0
Jeszcze raz autor komentarza nr 21... Pisałem o kradzieżach tego 13-latka... Na potwierdzenie tej informacji przesyłam link z komunikatem policji: [url="http://www.112.pl/lubelskie/13-letni-wlamywacz.html"]http://www.112.pl/lubelskie/13-letni-wlamywacz.html[/url]
Avatar
Gość / 19 listopada 2008 o 17:40
0
Zwolenników kapitalizmu i socjalizmu, tych anty- i proamerykanskich, znawców motoryzacji i innych "wszystkowiedzących" proszę tylko o jedno - wypowiadajcie się rzeczowo i z odpowiedzialnościa za słowa. Jeśli bowiem nie znacie sprawy, a tym bardziej brakuje Wam pewnej kultury wypowiedzi - czego wyrazem jest szufladkowanie sprawców na podstawie wyglądu - proszę Was o zachowanie umiaru. Tak się bowiem składa, że znam bardzo blisko dwóch z trzech sprawców. Myślę, że ze wszystkich wypowiadających się tutaj osób, znam ich najbliżej, ponieważ jeden jest moim sąsiadem, a z drugim wiążą mnie więzy rodzinne. I powiem Wam jedno: obaj są bardzo honorowi. Pochwalam zatem ich intencje, nie pochwalam natomiast sposobu, w jaki je "przekazali" tym nastolatkom. Ów nastolatkowie dali się bowiem wszystkim we znaki, o czym informowana była policja i inne służby, jednak nic to nie dało: dalej kradli, rozrabiali, psuli społeczne mienie (np. malując przystanki, wyrywając ławki). Chcę przez to powiedzieć, że nie potępiłbym uczynku sprawców, gdyby ograniczyli się oni tylko do wywiezienia gdzieś tych nastolatków, kopnięcia każdego mocno w d*** i powiedzenia im, że jak się nie poprawią, to bardziej im się dostanie. Innymi słowym, wiem, że sprawcy chcieli tych nastolatków nastraszyć, lecz niestety przekroczyli społecznie akceptowalne granice (nie mylić z granicami prawa, bo tutaj sprawa jest oczywista). Nie pochwalam generalnie bicia dzieci, ale tym nastolatkom po prostu brakuje mocnej ręki, która by je wychowawczo walnęła w du****. Sprawcy taką rękę pokazali, ale niestety okazała się ona zbyt mocna. Mam jednak przy tym nadzieję, że po prostu życie tych nastolatków kopnie odpowiednio mocno, by zaczęli liczyć się z innymi ludźmi i okazywali im szacunek. Taki sam szacunek, jakiego napewno oni by chcieli. Kradzieżą, wandalizmem szacunku nie zdobędą... no chyba, że we Wronkach... Jeśli jednak tak by miało być, mam nadzieję, że znajdą się tam bardzo szybko. Hansik, Przemek, Brydka - trzymajcie się!
Zwolenników kapitalizmu i socjalizmu, tych anty- i proamerykanskich, znawców motoryzacji i innych "wszystkowiedzących" proszę tylko o jedno - wypowiadajcie się rzeczowo i z odpowiedzialnościa za słowa. Jeśli bowiem nie znacie sprawy, a tym bardziej brakuje Wam pewnej kultury wypowiedzi - czego wyrazem jest szufladkowanie sprawców na podstawie wyglądu - proszę Was o zachowanie umiaru. Tak się bowiem składa, że znam bardzo blisko dwóch z trzech sprawców. Myślę, że ze wszystkich wypowiadających się tutaj osób, znam ich najbliżej, poni... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2008 o 21:38
0
w pewnym sensie się zgadzam ale to że ktoś powiedział że sa złodziejami nie jest wyssane z palca, ponieważ wiele razy zostali złapani "na gorącym uczynku". Na początku cieszyliśmy się z kolegami że ktos nowy, że ludzie mniej więcej w naszym wieku wprowadzili się do naszej miejscowości, byliśmy gotowi przyjąć ich do naszego środowiska, ale gdy okazało się ze oni robią takie rzeczy to raczej zrezygnowaliśmy... Czesto organizowaliśmy różnego rodzaju rozgrywki sportowe (w siatkówce) i mieliśmy nadzieje ze jak "nowi" wprowadzą się to bedziemy mieli większy skład, wiecej osób to zawsze lepsza "zabawa" i gra... oni jednak wybrali inna droge w swoim życiu.
Owszem Ci trzej panowie (który czesto grali razem z nami) nie powinni tego robić ale nikt się nie spodziewał ze odważą się na coś takiego.
w pewnym sensie się zgadzam ale to że ktoś powiedział że sa złodziejami nie jest wyssane z palca, ponieważ wiele razy zostali złapani "na gorącym uczynku". Na początku cieszyliśmy się z kolegami że ktos nowy, że ludzie mniej więcej w naszym wieku wprowadzili się do naszej miejscowości, byliśmy gotowi przyjąć ich do naszego środowiska, ale gdy okazało się ze oni robią takie rzeczy to raczej zrezygnowaliśmy... Czesto organizowaliśmy różnego rodzaju rozgrywki sportowe (w siatkówce) i mieliśmy nadzieje ze jak "nowi" wprowadzą... rozwiń
Avatar
~gość~ / 18 listopada 2008 o 21:12
0
W tej konkretnej sytuacji nie ma usprawiedliwienia dla tych ludzi, gdyż karygodne jest wożenie kogokolwiek w bagażniku, bicie i podtapianie chociaż to byłby największy złodziej nikt nie ma prawa do samosądów, bo jeśli dopuścimy to tego zjawiska w społeczeństwie to każdy będzie mógł wymierzyć własną sprawiedliwość wedle własnego uznania.
W stosunku do nastolatków dominuje tutaj zjawisko "stereotypu"- czyli dzieci z rozbitej rodziny są już na niższej pozycji, mają problemy ze współżyciem w społeczeństwie i wszyscy ich postrzegamy jako złodziei czy kryminalistów. Często tak jest, ponieważ dziecko buntuje się i jest niestabilne emocjonalnie stąd palenie, alkohol czy pisanie na murach ale to nie oznacza że jest ono złodziejem.
W tej konkretnej sytuacji nie ma usprawiedliwienia dla tych ludzi, gdyż karygodne jest wożenie kogokolwiek w bagażniku, bicie i podtapianie chociaż to byłby największy złodziej nikt nie ma prawa do samosądów, bo jeśli dopuścimy to tego zjawiska w społeczeństwie to każdy będzie mógł wymierzyć własną sprawiedliwość wedle własnego uznania.
W stosunku do nastolatków dominuje tutaj zjawisko "stereotypu"- czyli dzieci z rozbitej rodziny są już na niższej pozycji, mają problemy ze współżyciem w społeczeństwie i wszyscy ich postrzega... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podlasie chce zdjąć klątwę, Avia i Chełmianka grają o przełamanie

Podlasie chce zdjąć klątwę, Avia i Chełmianka grają o przełamanie 0 0

Pięć meczów w Piszczacu i żadnego punktu. A do tego ledwie trzy strzelone gole i aż 18 straconych. Podlasie w sobotę spróbuje jednak pójść za ciosem i pokonać Wisłę Puławy. Zawody rozpoczną się o godz. 13

Puławy nie wysłały na czas projektu budżetu miasta. "Nie chcę krępować wizji i możliwości nowej władzy"

Puławy nie wysłały na czas projektu budżetu miasta. "Nie chcę krępować wizji i możliwości nowej władzy" 1 4

Po raz pierwszy od lat miasto nie dotrzymało ustawowego terminu przedłożenia projektu budżetu Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Powód? Odchodzący prezydent zdecydował, że dokument do podpisu zostawi swojemu następcy. Ten będzie mógł to zrobić po zaprzysiężeniu.

Oszczędzaj z głową - sprawdź dlaczego warto śledzić ranking kont oszczędnościowych?

Oszczędzaj z głową - sprawdź dlaczego warto śledzić ranking kont oszczędnościowych? 0 0

Konta oszczędnościowe to jedno z najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc lokowania pieniędzy. Jednak nie każdy wie, co zrobić i jak wybrać produkt bankowy, aby czerpać dodatkowe korzyści z przechowywania środków finansowych w banku. Sprawdźmy, dlaczego warto śledzić ranking kont oszczędnościowych i nie tylko.

Korowód rozpocznie akcję charytatywną. "Dla nas pomaganie innym jest czymś oczywistym"

Korowód rozpocznie akcję charytatywną. "Dla nas pomaganie innym jest czymś oczywistym" 0 0

Korowód, który jutro przejdzie ulicami Lublina i innych miast w kraju, rozpocznie tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Z kolei 25 listopada wolontariusze projektu Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę będą zbierać dary podczas corocznej ulicznej akcji

Kto będzie nowym starostą lubelskim? "W kuluarach przewija się tylko jedno nazwisko"

Kto będzie nowym starostą lubelskim? "W kuluarach przewija się tylko jedno nazwisko" 4 1

Nowym starostą powiatu lubelskiego najprawdopodobniej zostanie Zdzisław Antoń z PiS. Sam zainteresowany nie potwierdza tej informacji.

Program TV na weekend 16-18 listopada. Jakie filmy warto zobaczyć?

Program TV na weekend 16-18 listopada. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. Fantastyczne zwierzęta ze świata Harry'ego Pottera, oscarowe Manchester by the Sea czy klasyczny Sobowtór, to niektóre z ciekawych produkcji, które będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [16-18 listopada]
16 listopada 2018, 9:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [16-18 listopada] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkraczają Zbrodnie Grindelwalda, kolejna odsłona serii rozgrywającej się w świecie Harry'ego Pottera. Zapowiada się efektowne widowisko. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Oszczędzanie na zakupach dzięki aplikacji – poznaj Kimbino

Oszczędzanie na zakupach dzięki aplikacji – poznaj Kimbino 0 0

Gromadzenie pieniędzy w skarbonce czy odkładanie na konto oszczędnościowe to popularne sposoby na oszczędzanie. Niemniej – nie zawsze skuteczne. Warto swój system oszczędnościowy rozwinąć, dzięki sprytnemu podejściu do zakupów i prostej aplikacji na smartfona.

Nowa szefowa PZL-Świdnik. Zastąpi Mieczysława Majewskiego

Nowa szefowa PZL-Świdnik. Zastąpi Mieczysława Majewskiego 0 3

Beata Stelmach od czwartku jest prezesa zarządu zakładów PZL-Świdnik. Stelmach zastąpi Mieczysława Majewskiego, który ogłosił wycofanie się ze spółki po udzieleniu wsparcia pani prezes we wdrażaniu w nowe obowiązki.

Świąteczne szaleństwo prezentowe - jak kupować, żeby nie zwariować?

Świąteczne szaleństwo prezentowe - jak kupować, żeby nie zwariować? 0 0

Ze Świętami Bożego Narodzenia nierozerwalnie związane są prezenty. Nie może ich zabraknąć pod żadną choinką. Z roku na rok rosną oczekiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jak więc kupować prezenty świąteczne, żeby mieć je przygotowane na czas?

Trzymał w mieszkaniu kontrabandę. Może trafić do więzienia

Trzymał w mieszkaniu kontrabandę. Może trafić do więzienia 0 2

Trzymał w mieszkaniu i w piwnicy ponad 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 26 tysięcy złotych. Mieszkaniec Białej Podlaskiej może trafić do więzienia.

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak. Nowe drogi, nowe miasta (wideo)
film

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak. Nowe drogi, nowe miasta (wideo) 0 0

13 000 kilometrów dróg. Litwa, Łotwa, Estonia i część Rosji z Sankt Petersburgiem i Kaliningradem. Premiera dodatku Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak jeszcze w tym miesiącu.

Polacy gotowi do starcia z Holandią

Polacy gotowi do starcia z Holandią 14 0

Na Arenie Lublin odbyła się konferencja prasowa dotycząca meczu reprezentacji Polski z Holandią w ramach Europe Rugby Trophy

Pierwszy etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem na finiszu. Czas na kolejne

Pierwszy etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem na finiszu. Czas na kolejne 0 0

Budowa pierwszego etapu Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem na finiszu. Stowarzyszenie Wspólny Świat już szykuje się do kolejnych etapów