Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 lipca 2008 r.
20:49
Edytuj ten wpis

Schroniska dla zwierząt pękają w szwach

0 14 A A

Psy wywiezione do lasu, kocięta podrzucane na ogródki działkowe. W lecie sytuacja zwierząt jest wyjątkowo dramatyczna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W schronisku dla bezdomnych psów w Krzesimowie przebywa w tej chwili 186 psów. - A warunki mamy dla ok. 140. I tyle psów zazwyczaj u nas jest - mówi Maria Ferens, opiekunka zwierząt z Krzesimowa. - Ale w wakacje wszystko się zmienia, ciągle przyjmujemy nowe psy, choć naprawdę nie mamy miejsca.

Schronisko w Krzesimowie otoczone jest lasami i polami. To tutaj najczęściej błąkają się zwierzęta, których w wakacje pozbywają się ludzie. - Widać, że jeszcze niedawno miały dom, są zadbane i oswojone - dodaje Ferens. - Lgną do człowieka, czuć, że tęsknią. Niektóre mają ślady po sznurku na szyi. Prawdopodobnie uwolniły się po przywiązaniu do drzewa.

W schronisku w Lublinie sytuacja wcale nie wygląda lepiej. W tej chwili znajduje się w nim 250 psów i 214 kotów. Każdego dnia przybywa nawet kilkanaście nowych zwierząt. Niektóre błąkają się po osiedlach, inne ludzie podrzucają wprost pod bramę schroniska.

- A chętnych do adopcji jest mniej niż zwykle. Cóż, wakacje... - wzdycha dr Bożena Kiedrowska, administratorka schroniska na Metalurgicznej. - W najgorszej sytuacji są koty, na które jest najmniej amatorów - załamuje ręce dr Kiedrowska, która uważa, że to dramat dla tych zwierząt, bo one bardzo potrzebują własnego domu.

Dramatyczną sytuację kotów świetnie zna Katarzyna Drelich prowadząca fundację "Felis”. Do niej też trafia każdego dnia co najmniej kilka Mruczków.

- Sterylizacja nie jest u nas popularna i dlatego latem rodzi się mnóstwo kociąt - tłumaczy Katarzyna Drelich. - A wakacje to martwy sezon adopcyjny, w ogóle nie ma chętnych, bo ludzie wyjeżdżają na urlopy. Z tego samego powodu podrzucają koty na ogródki działkowe. Albo sąsiadowi do garażu. Ostatnio zabrałam takiego kociaka z "gniazdka” z rozsypanych gwoździ. W głowie się nie mieści do czego są zdolni ludzie.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 23:45
0
Kus napisał:
Polski katolik jest szczególny, w Boga nie wierzy tylko w księdza i w siebie.A co do psów i kotów to przrażająca ilość zwierząt bitych i porzucanych jest właśnie przez katolików. Jakoś rzadko się słyszy o innych.Może dlatego że jest ich mało?Choć z tego co wiem to w innych religiach mają większy szacunek do ludzi i zwierząt.To tylko katolik uważa ze srać do okoła ma prawo tylko on i jego pupil a reszta się nie liczy i jak znudzi mu się pupilek do go lu do lasu albo do wody!

Myślę ,że gdyby Ci rodzice wpoili od dziecka wiarę ( obojętnie jaką -katolicką ,prawosławną buddyjską itd),byłbyś dużo mądrzejszym człowiekiem,a tak pozostając ANTYCHRYSTEM jesteś totalnym ZEREM. No cóż cyt:,,zero nienawidzi innych liczb" Mam nadzieję ,że zrozumiesz ten przytoczony cytat INTELIGENCIE.

Myślę ,że gdyby Ci rodzice wpoili od dziecka wiarę ( obojętnie jaką -katolicką ,prawosławną buddyjską itd),byłbyś dużo mądrzejszym człowiekiem,a tak pozostając ANTYCHRYSTEM jesteś totalnym ZEREM. No cóż cyt:,,zero nienawidzi innych liczb" Mam nadzieję ,że zrozumiesz ten przytoczony cytat INTELIGENCIE. rozwiń
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 23:27
0
Siedzi taki jeden z drugim deb*** na stołku za biurkiem (na głowie siedzi ,a d...pą myśli ), no i mamy efekt takiego myślenia. Niech najpierw zaczną karać tych ,co najbardziej na to zasługują (pijaków,brudasów zanieczyszczających ulice i klatki schodowe itd) ,a na końcu przywalają się do właścicieli zwierząt (konkretnie psów,bo widać niektórzy urzędnicy pałają do nich nienawiścią ).Mam pytanie do panów urzędników,którym tak bardzo przeszkadzają psy- czy jak idąc ulicą ptak mi za przeproszeniem nasra na ubranie ,to kto pokryje koszty prania mojego ubioru ? Właściciela ptaka NIKT nie ukaże,bo takowego nie ma. Może któryś z panów wymyślających te bzdury wówczas mi zapłaci ?.Brak słów na takie durne wymysły.Może któryś z tych mądrych panów zamierza otworzyć sklep z psimi sedesami i chce sobie dorobić do ,,marnej" pensji urzędniczej i stąd się narodził pomysł karania właścicieli psów za ich odchody....Najpierw wymyślają foteliki do przewozu psów w autach,teraz pewnie sedesy dla piesków ...Co jeszcze wymyślą? Najlepiej panowie specjalne woreczki ,które będą przylegały do psiej d..py,bo w razie biegunki właściciele będą mieli nie lada problem,żeby g...no uprzątnąć.Cyt:,,Dwie rzeczy nie mają granic -wszechświat i ludzka głupota..."
Siedzi taki jeden z drugim deb*** na stołku za biurkiem (na głowie siedzi ,a d...pą myśli ), no i mamy efekt takiego myślenia. Niech najpierw zaczną karać tych ,co najbardziej na to zasługują (pijaków,brudasów zanieczyszczających ulice i klatki schodowe itd) ,a na końcu przywalają się do właścicieli zwierząt (konkretnie psów,bo widać niektórzy urzędnicy pałają do nich nienawiścią ).Mam pytanie do panów urzędników,którym tak bardzo przeszkadzają psy- czy jak idąc ulicą ptak mi za przeproszeniem nasra na ubranie ,to kto pokryje koszty prania m... rozwiń
Avatar
Toto / 22 lipca 2008 o 19:19
0
Jolka napisał:
Toto, masz racje. Na moim osiedlu samowolnie ludzie porozwieszali napisy "Nie wprowadzac psow".Na jedynym wolnym kawalku gdzie mozna bylo sie pobawic z psem, buduje sie boisko (jedno obok jest). Straz miejska kaze nam chodzic po krzakach pelnych smieci, szkla, puszek, pijanych oprychow. My z psami przeszkadzamy sasiadom bez psow. Tym znowu nie przeszkadza pijane towarzystwo na placu zabaw, sikające do piaskownicy, zanieczyszczajace place, klące, plujące, petujące na ławkach. Ale to juz tak chyba ma być.


Odpowiedź jest prosta. Łatwiej i bezpieczniej jest czepić się Bogu ducha winnego właściciela psa, który w większości jest człowiekiem spokojnym, niż szarpać się z mniej lub bardziej zapijaczonym blokersem. No i kasę (mandat) od takiego łatwiej wyegzekwować. A statystyka wykazuje skuteczną interewencję.
Pozdrawiam.


Odpowiedź jest prosta. Łatwiej i bezpieczniej jest czepić się Bogu ducha winnego właściciela psa, który w większości jest człowiekiem spokojnym, niż szarpać się z mniej lub bardziej zapijaczonym blokersem. No i kasę (mandat) od takiego łatwiej wyegzekwować. A statystyka wykazuje skuteczną interewencję.
Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
Jolka / 21 lipca 2008 o 18:55
0
Toto, masz racje. Na moim osiedlu samowolnie ludzie porozwieszali napisy "Nie wprowadzac psow".Na jedynym wolnym kawalku gdzie mozna bylo sie pobawic z psem, buduje sie boisko (jedno obok jest). Straz miejska kaze nam chodzic po krzakach pelnych smieci, szkla, puszek, pijanych oprychow. My z psami przeszkadzamy sasiadom bez psow. Tym znowu nie przeszkadza pijane towarzystwo na placu zabaw, sikające do piaskownicy, zanieczyszczajace place, klące, plujące, petujące na ławkach. Ale to juz tak chyba ma być.
Avatar
Toto / 21 lipca 2008 o 12:09
0
Trudno się dziwić, że w schroniskach jest coraz więcej zwierząt. Jestem właścicielem psa. regularnie płaciłem podatki, pies jest oznakowany (czip) i pod regularną opieką weterynaryjną. I co z tego wynika - ano to, że od kilku miesięcy nasila się straszenie właścicieli psów karami finansowymi. Wychodząc na spacer jestem zmuszony złamać co najmniej kilka "zakazów" wyprowadzania, czy wprowadzania psów na teren trawnika. To ja się pytam: gdzie psy mają chodzić na spacery?; gdzie miasto (spółdzielnie mieszkaniowe) wyznaczyło tereny spacerowe?; gdzie są zestawy do zbierania nieczystości po psach i kosze na nie? Jeżeli Straż Miejska zechce mnie ukarać, to zaproponuję im (z bólem serca) niech sobie zabiorą psa i oddadzą do schroniska, albo uśpią, albo niech nie zawracają d...y.
To jest jakiś bezsens - z jednej strony obrzydza się życie ludziom, którzy przygarniają zwierzęta, a z drugiej strony lamentuje się, że nie ma kto zaopiekować sie bezdomnym pieskiem czy kotkiem.
Trudno się dziwić, że w schroniskach jest coraz więcej zwierząt. Jestem właścicielem psa. regularnie płaciłem podatki, pies jest oznakowany (czip) i pod regularną opieką weterynaryjną. I co z tego wynika - ano to, że od kilku miesięcy nasila się straszenie właścicieli psów karami finansowymi. Wychodząc na spacer jestem zmuszony złamać co najmniej kilka "zakazów" wyprowadzania, czy wprowadzania psów na teren trawnika. To ja się pytam: gdzie psy mają chodzić na spacery?; gdzie miasto (spółdzielnie mieszkaniowe) wyznaczyło tereny spac... rozwiń
Avatar
wolontariuszka / 20 lipca 2008 o 15:15
0
Pani Redaktor, niech Pani nie slucha gadania p.Kiedrowskiej. Niech Pani zapyta wolontariuszy dlaczego schronisko jest przepelnione. Oni najrzetelniej sprawe naswietla. Odsylaja nas od Annasza do Kajfasza. Nikt nic nie wie. Ani UM, ani Straz dla Zwierzat, a p.dr.Kiedrowska dostaje febry jak uslyszy o wolontariacie. Bo my prosimy:"o obejrzenie rany po sterylce" "o wyjecie kleszcza" "o zdiagnozowanie guza na brzuchu psa" o..... itp itd. A p.doktor ma to w d...ie. Co tam wolontariat. Z pracownikami jest tak samo. Niech no ktorys ma swoje zdanie. Biada mu...Panstwu dziekujemy.Najlepiej otoczyc sie matolami bez wlasnego zdania, i dla ktorych pieniadze sa najwazniejsze. Prosze porozmawiac z bylymi pracownikami.Jest juz ich calkiem duzo.
Wiec prosze nie wierzyc tej obludnej kobiecie co to rece zalamuje. Smiac sie chce. Niech wpusci wolontariuszy, bo to oni zachecali ludzi do adopcji, to oni organizowali wszelkie akcje, to oni dbali o socjalizacje zwierzat.P.doktor nawet nie wie jakie i ile jest psow.Poza swoj zakopcony papierochami gabinet nosa nie wystawi.Koncze bo mnie juz trafia powoli..... Pozdrawiam.
Pani Redaktor, niech Pani nie slucha gadania p.Kiedrowskiej. Niech Pani zapyta wolontariuszy dlaczego schronisko jest przepelnione. Oni najrzetelniej sprawe naswietla. Odsylaja nas od Annasza do Kajfasza. Nikt nic nie wie. Ani UM, ani Straz dla Zwierzat, a p.dr.Kiedrowska dostaje febry jak uslyszy o wolontariacie. Bo my prosimy:"o obejrzenie rany po sterylce" "o wyjecie kleszcza" "o zdiagnozowanie guza na brzuchu psa" o..... itp itd. A p.doktor ma to w d...ie. Co tam wolontariat. Z pracownikami jest tak samo... rozwiń
Avatar
wolontariusz / 20 lipca 2008 o 11:34
0
Dramatem jest to, że pani Kiedrowska nie chce pomocy. Wolontariuszy nie ma w schronisku, choć chcą pomagać. To administrator wzbrania sie od takiej pomocy. Nieumiejętne zarządzanie robi więcej złego niż by sie wydawało. Trzeba przede wszystkim wypełniać warunki umowy a potem mieć pretensje do całego świata.
Avatar
Krzyś / 20 lipca 2008 o 10:58
0
Niech p.dr.Kiedrowska rąk nie załamuje tylko weżmie sie do pracy.
Avatar
charkie / 19 lipca 2008 o 22:52
0
antyklecha napisał:
gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej?


Powinieneś był czytać uważniej to co jest w cudzdzysłowiu. A _napisło_ tam: "gorliwie" co wymusiło u mnie odpowiedź w stylu jak napisałem.
Idąc dalej tym tokiem możemy czepiać się muzułmanów, hindusów, aborygenów itepe, itede. Ale co tam lepiej dowalić babciom zwłaszcza tym moherowym. Najśmieszniejsze przy tym, że te wszystkie anyklechowe teksty robi w/g Ciebie 5% populacji 4 RP. Strasznie jednak jest to grupa gorliwa - chyba że statystyka oszukuje no ale wtedy to bardziej powinniśmy sie czepiać świadomości obywatelskiej, a ta jest kiepska. Czemu się jednak dziwić skoro ludzie, My Polacy ciągle musimy o coś walczyć i tak jak u "Doktora Piotra" (lub "Siłaczki") nie mamy czasu na higienę skoro walczymy o przetrwanie, jak zawsze...
Zaś w temacie żeby zostać:
Może jakaś forma rejestracji - w stylu paszport zwierzęcia coś by pomogło. Natomiast cóż zawsze uważałem, że lepiej mieć 50 najedzonych zwierząt w schronisku niż 100 niedożywionych, niedoglądanych. Na szczęśćie nie muszę teraz podejmować decyzji.


Powinieneś był czytać uważniej to co jest w cudzdzysłowiu. A _napisło_ tam: "gorliwie" co wymusiło u mnie odpowiedź w stylu jak napisałem.
Idąc dalej tym tokiem możemy czepiać się muzułmanów, hindusów, aborygenów itepe, itede. Ale co tam lepiej dowalić babciom zwłaszcza tym moherowym. Najśmieszniejsze przy tym, że te wszystkie anyklechowe teksty robi w/g Ciebie 5% populacji 4 RP. Strasznie jednak jest to grupa gorliwa - chyba że statystyka oszukuje no ale wtedy to bardziej powinniśmy sie czepiać świ... rozwiń
Avatar
antyklecha / 19 lipca 2008 o 19:57
0
charkie napisał:
Jak myślisz czy ci "gorliwie polscy katolicy" zostawiają te pieski przed czy po mszy???
Czy Ty naprawdę uważasz, że tak czynią tylko chodzący do kościoła, zaś ci nie wyznający: nie kradną, nie piją, nie demolują stadionów itp.
Może by tak skończyć z "Polską HIPOKRYZJĄ"!

gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej?

gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej? rozwiń
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 23:45
0
Kus napisał:
Polski katolik jest szczególny, w Boga nie wierzy tylko w księdza i w siebie.A co do psów i kotów to przrażająca ilość zwierząt bitych i porzucanych jest właśnie przez katolików. Jakoś rzadko się słyszy o innych.Może dlatego że jest ich mało?Choć z tego co wiem to w innych religiach mają większy szacunek do ludzi i zwierząt.To tylko katolik uważa ze srać do okoła ma prawo tylko on i jego pupil a reszta się nie liczy i jak znudzi mu się pupilek do go lu do lasu albo do wody!

Myślę ,że gdyby Ci rodzice wpoili od dziecka wiarę ( obojętnie jaką -katolicką ,prawosławną buddyjską itd),byłbyś dużo mądrzejszym człowiekiem,a tak pozostając ANTYCHRYSTEM jesteś totalnym ZEREM. No cóż cyt:,,zero nienawidzi innych liczb" Mam nadzieję ,że zrozumiesz ten przytoczony cytat INTELIGENCIE.

Myślę ,że gdyby Ci rodzice wpoili od dziecka wiarę ( obojętnie jaką -katolicką ,prawosławną buddyjską itd),byłbyś dużo mądrzejszym człowiekiem,a tak pozostając ANTYCHRYSTEM jesteś totalnym ZEREM. No cóż cyt:,,zero nienawidzi innych liczb" Mam nadzieję ,że zrozumiesz ten przytoczony cytat INTELIGENCIE. rozwiń
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 23:27
0
Siedzi taki jeden z drugim deb*** na stołku za biurkiem (na głowie siedzi ,a d...pą myśli ), no i mamy efekt takiego myślenia. Niech najpierw zaczną karać tych ,co najbardziej na to zasługują (pijaków,brudasów zanieczyszczających ulice i klatki schodowe itd) ,a na końcu przywalają się do właścicieli zwierząt (konkretnie psów,bo widać niektórzy urzędnicy pałają do nich nienawiścią ).Mam pytanie do panów urzędników,którym tak bardzo przeszkadzają psy- czy jak idąc ulicą ptak mi za przeproszeniem nasra na ubranie ,to kto pokryje koszty prania mojego ubioru ? Właściciela ptaka NIKT nie ukaże,bo takowego nie ma. Może któryś z panów wymyślających te bzdury wówczas mi zapłaci ?.Brak słów na takie durne wymysły.Może któryś z tych mądrych panów zamierza otworzyć sklep z psimi sedesami i chce sobie dorobić do ,,marnej" pensji urzędniczej i stąd się narodził pomysł karania właścicieli psów za ich odchody....Najpierw wymyślają foteliki do przewozu psów w autach,teraz pewnie sedesy dla piesków ...Co jeszcze wymyślą? Najlepiej panowie specjalne woreczki ,które będą przylegały do psiej d..py,bo w razie biegunki właściciele będą mieli nie lada problem,żeby g...no uprzątnąć.Cyt:,,Dwie rzeczy nie mają granic -wszechświat i ludzka głupota..."
Siedzi taki jeden z drugim deb*** na stołku za biurkiem (na głowie siedzi ,a d...pą myśli ), no i mamy efekt takiego myślenia. Niech najpierw zaczną karać tych ,co najbardziej na to zasługują (pijaków,brudasów zanieczyszczających ulice i klatki schodowe itd) ,a na końcu przywalają się do właścicieli zwierząt (konkretnie psów,bo widać niektórzy urzędnicy pałają do nich nienawiścią ).Mam pytanie do panów urzędników,którym tak bardzo przeszkadzają psy- czy jak idąc ulicą ptak mi za przeproszeniem nasra na ubranie ,to kto pokryje koszty prania m... rozwiń
Avatar
Toto / 22 lipca 2008 o 19:19
0
Jolka napisał:
Toto, masz racje. Na moim osiedlu samowolnie ludzie porozwieszali napisy "Nie wprowadzac psow".Na jedynym wolnym kawalku gdzie mozna bylo sie pobawic z psem, buduje sie boisko (jedno obok jest). Straz miejska kaze nam chodzic po krzakach pelnych smieci, szkla, puszek, pijanych oprychow. My z psami przeszkadzamy sasiadom bez psow. Tym znowu nie przeszkadza pijane towarzystwo na placu zabaw, sikające do piaskownicy, zanieczyszczajace place, klące, plujące, petujące na ławkach. Ale to juz tak chyba ma być.


Odpowiedź jest prosta. Łatwiej i bezpieczniej jest czepić się Bogu ducha winnego właściciela psa, który w większości jest człowiekiem spokojnym, niż szarpać się z mniej lub bardziej zapijaczonym blokersem. No i kasę (mandat) od takiego łatwiej wyegzekwować. A statystyka wykazuje skuteczną interewencję.
Pozdrawiam.


Odpowiedź jest prosta. Łatwiej i bezpieczniej jest czepić się Bogu ducha winnego właściciela psa, który w większości jest człowiekiem spokojnym, niż szarpać się z mniej lub bardziej zapijaczonym blokersem. No i kasę (mandat) od takiego łatwiej wyegzekwować. A statystyka wykazuje skuteczną interewencję.
Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
Jolka / 21 lipca 2008 o 18:55
0
Toto, masz racje. Na moim osiedlu samowolnie ludzie porozwieszali napisy "Nie wprowadzac psow".Na jedynym wolnym kawalku gdzie mozna bylo sie pobawic z psem, buduje sie boisko (jedno obok jest). Straz miejska kaze nam chodzic po krzakach pelnych smieci, szkla, puszek, pijanych oprychow. My z psami przeszkadzamy sasiadom bez psow. Tym znowu nie przeszkadza pijane towarzystwo na placu zabaw, sikające do piaskownicy, zanieczyszczajace place, klące, plujące, petujące na ławkach. Ale to juz tak chyba ma być.
Avatar
Toto / 21 lipca 2008 o 12:09
0
Trudno się dziwić, że w schroniskach jest coraz więcej zwierząt. Jestem właścicielem psa. regularnie płaciłem podatki, pies jest oznakowany (czip) i pod regularną opieką weterynaryjną. I co z tego wynika - ano to, że od kilku miesięcy nasila się straszenie właścicieli psów karami finansowymi. Wychodząc na spacer jestem zmuszony złamać co najmniej kilka "zakazów" wyprowadzania, czy wprowadzania psów na teren trawnika. To ja się pytam: gdzie psy mają chodzić na spacery?; gdzie miasto (spółdzielnie mieszkaniowe) wyznaczyło tereny spacerowe?; gdzie są zestawy do zbierania nieczystości po psach i kosze na nie? Jeżeli Straż Miejska zechce mnie ukarać, to zaproponuję im (z bólem serca) niech sobie zabiorą psa i oddadzą do schroniska, albo uśpią, albo niech nie zawracają d...y.
To jest jakiś bezsens - z jednej strony obrzydza się życie ludziom, którzy przygarniają zwierzęta, a z drugiej strony lamentuje się, że nie ma kto zaopiekować sie bezdomnym pieskiem czy kotkiem.
Trudno się dziwić, że w schroniskach jest coraz więcej zwierząt. Jestem właścicielem psa. regularnie płaciłem podatki, pies jest oznakowany (czip) i pod regularną opieką weterynaryjną. I co z tego wynika - ano to, że od kilku miesięcy nasila się straszenie właścicieli psów karami finansowymi. Wychodząc na spacer jestem zmuszony złamać co najmniej kilka "zakazów" wyprowadzania, czy wprowadzania psów na teren trawnika. To ja się pytam: gdzie psy mają chodzić na spacery?; gdzie miasto (spółdzielnie mieszkaniowe) wyznaczyło tereny spac... rozwiń
Avatar
wolontariuszka / 20 lipca 2008 o 15:15
0
Pani Redaktor, niech Pani nie slucha gadania p.Kiedrowskiej. Niech Pani zapyta wolontariuszy dlaczego schronisko jest przepelnione. Oni najrzetelniej sprawe naswietla. Odsylaja nas od Annasza do Kajfasza. Nikt nic nie wie. Ani UM, ani Straz dla Zwierzat, a p.dr.Kiedrowska dostaje febry jak uslyszy o wolontariacie. Bo my prosimy:"o obejrzenie rany po sterylce" "o wyjecie kleszcza" "o zdiagnozowanie guza na brzuchu psa" o..... itp itd. A p.doktor ma to w d...ie. Co tam wolontariat. Z pracownikami jest tak samo. Niech no ktorys ma swoje zdanie. Biada mu...Panstwu dziekujemy.Najlepiej otoczyc sie matolami bez wlasnego zdania, i dla ktorych pieniadze sa najwazniejsze. Prosze porozmawiac z bylymi pracownikami.Jest juz ich calkiem duzo.
Wiec prosze nie wierzyc tej obludnej kobiecie co to rece zalamuje. Smiac sie chce. Niech wpusci wolontariuszy, bo to oni zachecali ludzi do adopcji, to oni organizowali wszelkie akcje, to oni dbali o socjalizacje zwierzat.P.doktor nawet nie wie jakie i ile jest psow.Poza swoj zakopcony papierochami gabinet nosa nie wystawi.Koncze bo mnie juz trafia powoli..... Pozdrawiam.
Pani Redaktor, niech Pani nie slucha gadania p.Kiedrowskiej. Niech Pani zapyta wolontariuszy dlaczego schronisko jest przepelnione. Oni najrzetelniej sprawe naswietla. Odsylaja nas od Annasza do Kajfasza. Nikt nic nie wie. Ani UM, ani Straz dla Zwierzat, a p.dr.Kiedrowska dostaje febry jak uslyszy o wolontariacie. Bo my prosimy:"o obejrzenie rany po sterylce" "o wyjecie kleszcza" "o zdiagnozowanie guza na brzuchu psa" o..... itp itd. A p.doktor ma to w d...ie. Co tam wolontariat. Z pracownikami jest tak samo... rozwiń
Avatar
wolontariusz / 20 lipca 2008 o 11:34
0
Dramatem jest to, że pani Kiedrowska nie chce pomocy. Wolontariuszy nie ma w schronisku, choć chcą pomagać. To administrator wzbrania sie od takiej pomocy. Nieumiejętne zarządzanie robi więcej złego niż by sie wydawało. Trzeba przede wszystkim wypełniać warunki umowy a potem mieć pretensje do całego świata.
Avatar
Krzyś / 20 lipca 2008 o 10:58
0
Niech p.dr.Kiedrowska rąk nie załamuje tylko weżmie sie do pracy.
Avatar
charkie / 19 lipca 2008 o 22:52
0
antyklecha napisał:
gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej?


Powinieneś był czytać uważniej to co jest w cudzdzysłowiu. A _napisło_ tam: "gorliwie" co wymusiło u mnie odpowiedź w stylu jak napisałem.
Idąc dalej tym tokiem możemy czepiać się muzułmanów, hindusów, aborygenów itepe, itede. Ale co tam lepiej dowalić babciom zwłaszcza tym moherowym. Najśmieszniejsze przy tym, że te wszystkie anyklechowe teksty robi w/g Ciebie 5% populacji 4 RP. Strasznie jednak jest to grupa gorliwa - chyba że statystyka oszukuje no ale wtedy to bardziej powinniśmy sie czepiać świadomości obywatelskiej, a ta jest kiepska. Czemu się jednak dziwić skoro ludzie, My Polacy ciągle musimy o coś walczyć i tak jak u "Doktora Piotra" (lub "Siłaczki") nie mamy czasu na higienę skoro walczymy o przetrwanie, jak zawsze...
Zaś w temacie żeby zostać:
Może jakaś forma rejestracji - w stylu paszport zwierzęcia coś by pomogło. Natomiast cóż zawsze uważałem, że lepiej mieć 50 najedzonych zwierząt w schronisku niż 100 niedożywionych, niedoglądanych. Na szczęśćie nie muszę teraz podejmować decyzji.


Powinieneś był czytać uważniej to co jest w cudzdzysłowiu. A _napisło_ tam: "gorliwie" co wymusiło u mnie odpowiedź w stylu jak napisałem.
Idąc dalej tym tokiem możemy czepiać się muzułmanów, hindusów, aborygenów itepe, itede. Ale co tam lepiej dowalić babciom zwłaszcza tym moherowym. Najśmieszniejsze przy tym, że te wszystkie anyklechowe teksty robi w/g Ciebie 5% populacji 4 RP. Strasznie jednak jest to grupa gorliwa - chyba że statystyka oszukuje no ale wtedy to bardziej powinniśmy sie czepiać świ... rozwiń
Avatar
antyklecha / 19 lipca 2008 o 19:57
0
charkie napisał:
Jak myślisz czy ci "gorliwie polscy katolicy" zostawiają te pieski przed czy po mszy???
Czy Ty naprawdę uważasz, że tak czynią tylko chodzący do kościoła, zaś ci nie wyznający: nie kradną, nie piją, nie demolują stadionów itp.
Może by tak skończyć z "Polską HIPOKRYZJĄ"!

gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej?

gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 2

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 9 7

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 12

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 43

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 155 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!