Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 lipca 2008 r.
20:49
Edytuj ten wpis

Schroniska dla zwierząt pękają w szwach

0 14 A A

Psy wywiezione do lasu, kocięta podrzucane na ogródki działkowe. W lecie sytuacja zwierząt jest wyjątkowo dramatyczna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W schronisku dla bezdomnych psów w Krzesimowie przebywa w tej chwili 186 psów. - A warunki mamy dla ok. 140. I tyle psów zazwyczaj u nas jest - mówi Maria Ferens, opiekunka zwierząt z Krzesimowa. - Ale w wakacje wszystko się zmienia, ciągle przyjmujemy nowe psy, choć naprawdę nie mamy miejsca.

Schronisko w Krzesimowie otoczone jest lasami i polami. To tutaj najczęściej błąkają się zwierzęta, których w wakacje pozbywają się ludzie. - Widać, że jeszcze niedawno miały dom, są zadbane i oswojone - dodaje Ferens. - Lgną do człowieka, czuć, że tęsknią. Niektóre mają ślady po sznurku na szyi. Prawdopodobnie uwolniły się po przywiązaniu do drzewa.

W schronisku w Lublinie sytuacja wcale nie wygląda lepiej. W tej chwili znajduje się w nim 250 psów i 214 kotów. Każdego dnia przybywa nawet kilkanaście nowych zwierząt. Niektóre błąkają się po osiedlach, inne ludzie podrzucają wprost pod bramę schroniska.

- A chętnych do adopcji jest mniej niż zwykle. Cóż, wakacje... - wzdycha dr Bożena Kiedrowska, administratorka schroniska na Metalurgicznej. - W najgorszej sytuacji są koty, na które jest najmniej amatorów - załamuje ręce dr Kiedrowska, która uważa, że to dramat dla tych zwierząt, bo one bardzo potrzebują własnego domu.

Dramatyczną sytuację kotów świetnie zna Katarzyna Drelich prowadząca fundację "Felis”. Do niej też trafia każdego dnia co najmniej kilka Mruczków.

- Sterylizacja nie jest u nas popularna i dlatego latem rodzi się mnóstwo kociąt - tłumaczy Katarzyna Drelich. - A wakacje to martwy sezon adopcyjny, w ogóle nie ma chętnych, bo ludzie wyjeżdżają na urlopy. Z tego samego powodu podrzucają koty na ogródki działkowe. Albo sąsiadowi do garażu. Ostatnio zabrałam takiego kociaka z "gniazdka” z rozsypanych gwoździ. W głowie się nie mieści do czego są zdolni ludzie.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 23:45
0
Kus napisał:
Polski katolik jest szczególny, w Boga nie wierzy tylko w księdza i w siebie.A co do psów i kotów to przrażająca ilość zwierząt bitych i porzucanych jest właśnie przez katolików. Jakoś rzadko się słyszy o innych.Może dlatego że jest ich mało?Choć z tego co wiem to w innych religiach mają większy szacunek do ludzi i zwierząt.To tylko katolik uważa ze srać do okoła ma prawo tylko on i jego pupil a reszta się nie liczy i jak znudzi mu się pupilek do go lu do lasu albo do wody!

Myślę ,że gdyby Ci rodzice wpoili od dziecka wiarę ( obojętnie jaką -katolicką ,prawosławną buddyjską itd),byłbyś dużo mądrzejszym człowiekiem,a tak pozostając ANTYCHRYSTEM jesteś totalnym ZEREM. No cóż cyt:,,zero nienawidzi innych liczb" Mam nadzieję ,że zrozumiesz ten przytoczony cytat INTELIGENCIE.

Myślę ,że gdyby Ci rodzice wpoili od dziecka wiarę ( obojętnie jaką -katolicką ,prawosławną buddyjską itd),byłbyś dużo mądrzejszym człowiekiem,a tak pozostając ANTYCHRYSTEM jesteś totalnym ZEREM. No cóż cyt:,,zero nienawidzi innych liczb" Mam nadzieję ,że zrozumiesz ten przytoczony cytat INTELIGENCIE. rozwiń
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 23:27
0
Siedzi taki jeden z drugim deb*** na stołku za biurkiem (na głowie siedzi ,a d...pą myśli ), no i mamy efekt takiego myślenia. Niech najpierw zaczną karać tych ,co najbardziej na to zasługują (pijaków,brudasów zanieczyszczających ulice i klatki schodowe itd) ,a na końcu przywalają się do właścicieli zwierząt (konkretnie psów,bo widać niektórzy urzędnicy pałają do nich nienawiścią ).Mam pytanie do panów urzędników,którym tak bardzo przeszkadzają psy- czy jak idąc ulicą ptak mi za przeproszeniem nasra na ubranie ,to kto pokryje koszty prania mojego ubioru ? Właściciela ptaka NIKT nie ukaże,bo takowego nie ma. Może któryś z panów wymyślających te bzdury wówczas mi zapłaci ?.Brak słów na takie durne wymysły.Może któryś z tych mądrych panów zamierza otworzyć sklep z psimi sedesami i chce sobie dorobić do ,,marnej" pensji urzędniczej i stąd się narodził pomysł karania właścicieli psów za ich odchody....Najpierw wymyślają foteliki do przewozu psów w autach,teraz pewnie sedesy dla piesków ...Co jeszcze wymyślą? Najlepiej panowie specjalne woreczki ,które będą przylegały do psiej d..py,bo w razie biegunki właściciele będą mieli nie lada problem,żeby g...no uprzątnąć.Cyt:,,Dwie rzeczy nie mają granic -wszechświat i ludzka głupota..."
Siedzi taki jeden z drugim deb*** na stołku za biurkiem (na głowie siedzi ,a d...pą myśli ), no i mamy efekt takiego myślenia. Niech najpierw zaczną karać tych ,co najbardziej na to zasługują (pijaków,brudasów zanieczyszczających ulice i klatki schodowe itd) ,a na końcu przywalają się do właścicieli zwierząt (konkretnie psów,bo widać niektórzy urzędnicy pałają do nich nienawiścią ).Mam pytanie do panów urzędników,którym tak bardzo przeszkadzają psy- czy jak idąc ulicą ptak mi za przeproszeniem nasra na ubranie ,to kto pokryje koszty prania m... rozwiń
Avatar
Toto / 22 lipca 2008 o 19:19
0
Jolka napisał:
Toto, masz racje. Na moim osiedlu samowolnie ludzie porozwieszali napisy "Nie wprowadzac psow".Na jedynym wolnym kawalku gdzie mozna bylo sie pobawic z psem, buduje sie boisko (jedno obok jest). Straz miejska kaze nam chodzic po krzakach pelnych smieci, szkla, puszek, pijanych oprychow. My z psami przeszkadzamy sasiadom bez psow. Tym znowu nie przeszkadza pijane towarzystwo na placu zabaw, sikające do piaskownicy, zanieczyszczajace place, klące, plujące, petujące na ławkach. Ale to juz tak chyba ma być.


Odpowiedź jest prosta. Łatwiej i bezpieczniej jest czepić się Bogu ducha winnego właściciela psa, który w większości jest człowiekiem spokojnym, niż szarpać się z mniej lub bardziej zapijaczonym blokersem. No i kasę (mandat) od takiego łatwiej wyegzekwować. A statystyka wykazuje skuteczną interewencję.
Pozdrawiam.


Odpowiedź jest prosta. Łatwiej i bezpieczniej jest czepić się Bogu ducha winnego właściciela psa, który w większości jest człowiekiem spokojnym, niż szarpać się z mniej lub bardziej zapijaczonym blokersem. No i kasę (mandat) od takiego łatwiej wyegzekwować. A statystyka wykazuje skuteczną interewencję.
Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
Jolka / 21 lipca 2008 o 18:55
0
Toto, masz racje. Na moim osiedlu samowolnie ludzie porozwieszali napisy "Nie wprowadzac psow".Na jedynym wolnym kawalku gdzie mozna bylo sie pobawic z psem, buduje sie boisko (jedno obok jest). Straz miejska kaze nam chodzic po krzakach pelnych smieci, szkla, puszek, pijanych oprychow. My z psami przeszkadzamy sasiadom bez psow. Tym znowu nie przeszkadza pijane towarzystwo na placu zabaw, sikające do piaskownicy, zanieczyszczajace place, klące, plujące, petujące na ławkach. Ale to juz tak chyba ma być.
Avatar
Toto / 21 lipca 2008 o 12:09
0
Trudno się dziwić, że w schroniskach jest coraz więcej zwierząt. Jestem właścicielem psa. regularnie płaciłem podatki, pies jest oznakowany (czip) i pod regularną opieką weterynaryjną. I co z tego wynika - ano to, że od kilku miesięcy nasila się straszenie właścicieli psów karami finansowymi. Wychodząc na spacer jestem zmuszony złamać co najmniej kilka "zakazów" wyprowadzania, czy wprowadzania psów na teren trawnika. To ja się pytam: gdzie psy mają chodzić na spacery?; gdzie miasto (spółdzielnie mieszkaniowe) wyznaczyło tereny spacerowe?; gdzie są zestawy do zbierania nieczystości po psach i kosze na nie? Jeżeli Straż Miejska zechce mnie ukarać, to zaproponuję im (z bólem serca) niech sobie zabiorą psa i oddadzą do schroniska, albo uśpią, albo niech nie zawracają d...y.
To jest jakiś bezsens - z jednej strony obrzydza się życie ludziom, którzy przygarniają zwierzęta, a z drugiej strony lamentuje się, że nie ma kto zaopiekować sie bezdomnym pieskiem czy kotkiem.
Trudno się dziwić, że w schroniskach jest coraz więcej zwierząt. Jestem właścicielem psa. regularnie płaciłem podatki, pies jest oznakowany (czip) i pod regularną opieką weterynaryjną. I co z tego wynika - ano to, że od kilku miesięcy nasila się straszenie właścicieli psów karami finansowymi. Wychodząc na spacer jestem zmuszony złamać co najmniej kilka "zakazów" wyprowadzania, czy wprowadzania psów na teren trawnika. To ja się pytam: gdzie psy mają chodzić na spacery?; gdzie miasto (spółdzielnie mieszkaniowe) wyznaczyło tereny spac... rozwiń
Avatar
wolontariuszka / 20 lipca 2008 o 15:15
0
Pani Redaktor, niech Pani nie slucha gadania p.Kiedrowskiej. Niech Pani zapyta wolontariuszy dlaczego schronisko jest przepelnione. Oni najrzetelniej sprawe naswietla. Odsylaja nas od Annasza do Kajfasza. Nikt nic nie wie. Ani UM, ani Straz dla Zwierzat, a p.dr.Kiedrowska dostaje febry jak uslyszy o wolontariacie. Bo my prosimy:"o obejrzenie rany po sterylce" "o wyjecie kleszcza" "o zdiagnozowanie guza na brzuchu psa" o..... itp itd. A p.doktor ma to w d...ie. Co tam wolontariat. Z pracownikami jest tak samo. Niech no ktorys ma swoje zdanie. Biada mu...Panstwu dziekujemy.Najlepiej otoczyc sie matolami bez wlasnego zdania, i dla ktorych pieniadze sa najwazniejsze. Prosze porozmawiac z bylymi pracownikami.Jest juz ich calkiem duzo.
Wiec prosze nie wierzyc tej obludnej kobiecie co to rece zalamuje. Smiac sie chce. Niech wpusci wolontariuszy, bo to oni zachecali ludzi do adopcji, to oni organizowali wszelkie akcje, to oni dbali o socjalizacje zwierzat.P.doktor nawet nie wie jakie i ile jest psow.Poza swoj zakopcony papierochami gabinet nosa nie wystawi.Koncze bo mnie juz trafia powoli..... Pozdrawiam.
Pani Redaktor, niech Pani nie slucha gadania p.Kiedrowskiej. Niech Pani zapyta wolontariuszy dlaczego schronisko jest przepelnione. Oni najrzetelniej sprawe naswietla. Odsylaja nas od Annasza do Kajfasza. Nikt nic nie wie. Ani UM, ani Straz dla Zwierzat, a p.dr.Kiedrowska dostaje febry jak uslyszy o wolontariacie. Bo my prosimy:"o obejrzenie rany po sterylce" "o wyjecie kleszcza" "o zdiagnozowanie guza na brzuchu psa" o..... itp itd. A p.doktor ma to w d...ie. Co tam wolontariat. Z pracownikami jest tak samo... rozwiń
Avatar
wolontariusz / 20 lipca 2008 o 11:34
0
Dramatem jest to, że pani Kiedrowska nie chce pomocy. Wolontariuszy nie ma w schronisku, choć chcą pomagać. To administrator wzbrania sie od takiej pomocy. Nieumiejętne zarządzanie robi więcej złego niż by sie wydawało. Trzeba przede wszystkim wypełniać warunki umowy a potem mieć pretensje do całego świata.
Avatar
Krzyś / 20 lipca 2008 o 10:58
0
Niech p.dr.Kiedrowska rąk nie załamuje tylko weżmie sie do pracy.
Avatar
charkie / 19 lipca 2008 o 22:52
0
antyklecha napisał:
gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej?


Powinieneś był czytać uważniej to co jest w cudzdzysłowiu. A _napisło_ tam: "gorliwie" co wymusiło u mnie odpowiedź w stylu jak napisałem.
Idąc dalej tym tokiem możemy czepiać się muzułmanów, hindusów, aborygenów itepe, itede. Ale co tam lepiej dowalić babciom zwłaszcza tym moherowym. Najśmieszniejsze przy tym, że te wszystkie anyklechowe teksty robi w/g Ciebie 5% populacji 4 RP. Strasznie jednak jest to grupa gorliwa - chyba że statystyka oszukuje no ale wtedy to bardziej powinniśmy sie czepiać świadomości obywatelskiej, a ta jest kiepska. Czemu się jednak dziwić skoro ludzie, My Polacy ciągle musimy o coś walczyć i tak jak u "Doktora Piotra" (lub "Siłaczki") nie mamy czasu na higienę skoro walczymy o przetrwanie, jak zawsze...
Zaś w temacie żeby zostać:
Może jakaś forma rejestracji - w stylu paszport zwierzęcia coś by pomogło. Natomiast cóż zawsze uważałem, że lepiej mieć 50 najedzonych zwierząt w schronisku niż 100 niedożywionych, niedoglądanych. Na szczęśćie nie muszę teraz podejmować decyzji.


Powinieneś był czytać uważniej to co jest w cudzdzysłowiu. A _napisło_ tam: "gorliwie" co wymusiło u mnie odpowiedź w stylu jak napisałem.
Idąc dalej tym tokiem możemy czepiać się muzułmanów, hindusów, aborygenów itepe, itede. Ale co tam lepiej dowalić babciom zwłaszcza tym moherowym. Najśmieszniejsze przy tym, że te wszystkie anyklechowe teksty robi w/g Ciebie 5% populacji 4 RP. Strasznie jednak jest to grupa gorliwa - chyba że statystyka oszukuje no ale wtedy to bardziej powinniśmy sie czepiać świ... rozwiń
Avatar
antyklecha / 19 lipca 2008 o 19:57
0
charkie napisał:
Jak myślisz czy ci "gorliwie polscy katolicy" zostawiają te pieski przed czy po mszy???
Czy Ty naprawdę uważasz, że tak czynią tylko chodzący do kościoła, zaś ci nie wyznający: nie kradną, nie piją, nie demolują stadionów itp.
Może by tak skończyć z "Polską HIPOKRYZJĄ"!

gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej?

gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej? rozwiń
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 23:45
0
Kus napisał:
Polski katolik jest szczególny, w Boga nie wierzy tylko w księdza i w siebie.A co do psów i kotów to przrażająca ilość zwierząt bitych i porzucanych jest właśnie przez katolików. Jakoś rzadko się słyszy o innych.Może dlatego że jest ich mało?Choć z tego co wiem to w innych religiach mają większy szacunek do ludzi i zwierząt.To tylko katolik uważa ze srać do okoła ma prawo tylko on i jego pupil a reszta się nie liczy i jak znudzi mu się pupilek do go lu do lasu albo do wody!

Myślę ,że gdyby Ci rodzice wpoili od dziecka wiarę ( obojętnie jaką -katolicką ,prawosławną buddyjską itd),byłbyś dużo mądrzejszym człowiekiem,a tak pozostając ANTYCHRYSTEM jesteś totalnym ZEREM. No cóż cyt:,,zero nienawidzi innych liczb" Mam nadzieję ,że zrozumiesz ten przytoczony cytat INTELIGENCIE.

Myślę ,że gdyby Ci rodzice wpoili od dziecka wiarę ( obojętnie jaką -katolicką ,prawosławną buddyjską itd),byłbyś dużo mądrzejszym człowiekiem,a tak pozostając ANTYCHRYSTEM jesteś totalnym ZEREM. No cóż cyt:,,zero nienawidzi innych liczb" Mam nadzieję ,że zrozumiesz ten przytoczony cytat INTELIGENCIE. rozwiń
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 23:27
0
Siedzi taki jeden z drugim deb*** na stołku za biurkiem (na głowie siedzi ,a d...pą myśli ), no i mamy efekt takiego myślenia. Niech najpierw zaczną karać tych ,co najbardziej na to zasługują (pijaków,brudasów zanieczyszczających ulice i klatki schodowe itd) ,a na końcu przywalają się do właścicieli zwierząt (konkretnie psów,bo widać niektórzy urzędnicy pałają do nich nienawiścią ).Mam pytanie do panów urzędników,którym tak bardzo przeszkadzają psy- czy jak idąc ulicą ptak mi za przeproszeniem nasra na ubranie ,to kto pokryje koszty prania mojego ubioru ? Właściciela ptaka NIKT nie ukaże,bo takowego nie ma. Może któryś z panów wymyślających te bzdury wówczas mi zapłaci ?.Brak słów na takie durne wymysły.Może któryś z tych mądrych panów zamierza otworzyć sklep z psimi sedesami i chce sobie dorobić do ,,marnej" pensji urzędniczej i stąd się narodził pomysł karania właścicieli psów za ich odchody....Najpierw wymyślają foteliki do przewozu psów w autach,teraz pewnie sedesy dla piesków ...Co jeszcze wymyślą? Najlepiej panowie specjalne woreczki ,które będą przylegały do psiej d..py,bo w razie biegunki właściciele będą mieli nie lada problem,żeby g...no uprzątnąć.Cyt:,,Dwie rzeczy nie mają granic -wszechświat i ludzka głupota..."
Siedzi taki jeden z drugim deb*** na stołku za biurkiem (na głowie siedzi ,a d...pą myśli ), no i mamy efekt takiego myślenia. Niech najpierw zaczną karać tych ,co najbardziej na to zasługują (pijaków,brudasów zanieczyszczających ulice i klatki schodowe itd) ,a na końcu przywalają się do właścicieli zwierząt (konkretnie psów,bo widać niektórzy urzędnicy pałają do nich nienawiścią ).Mam pytanie do panów urzędników,którym tak bardzo przeszkadzają psy- czy jak idąc ulicą ptak mi za przeproszeniem nasra na ubranie ,to kto pokryje koszty prania m... rozwiń
Avatar
Toto / 22 lipca 2008 o 19:19
0
Jolka napisał:
Toto, masz racje. Na moim osiedlu samowolnie ludzie porozwieszali napisy "Nie wprowadzac psow".Na jedynym wolnym kawalku gdzie mozna bylo sie pobawic z psem, buduje sie boisko (jedno obok jest). Straz miejska kaze nam chodzic po krzakach pelnych smieci, szkla, puszek, pijanych oprychow. My z psami przeszkadzamy sasiadom bez psow. Tym znowu nie przeszkadza pijane towarzystwo na placu zabaw, sikające do piaskownicy, zanieczyszczajace place, klące, plujące, petujące na ławkach. Ale to juz tak chyba ma być.


Odpowiedź jest prosta. Łatwiej i bezpieczniej jest czepić się Bogu ducha winnego właściciela psa, który w większości jest człowiekiem spokojnym, niż szarpać się z mniej lub bardziej zapijaczonym blokersem. No i kasę (mandat) od takiego łatwiej wyegzekwować. A statystyka wykazuje skuteczną interewencję.
Pozdrawiam.


Odpowiedź jest prosta. Łatwiej i bezpieczniej jest czepić się Bogu ducha winnego właściciela psa, który w większości jest człowiekiem spokojnym, niż szarpać się z mniej lub bardziej zapijaczonym blokersem. No i kasę (mandat) od takiego łatwiej wyegzekwować. A statystyka wykazuje skuteczną interewencję.
Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
Jolka / 21 lipca 2008 o 18:55
0
Toto, masz racje. Na moim osiedlu samowolnie ludzie porozwieszali napisy "Nie wprowadzac psow".Na jedynym wolnym kawalku gdzie mozna bylo sie pobawic z psem, buduje sie boisko (jedno obok jest). Straz miejska kaze nam chodzic po krzakach pelnych smieci, szkla, puszek, pijanych oprychow. My z psami przeszkadzamy sasiadom bez psow. Tym znowu nie przeszkadza pijane towarzystwo na placu zabaw, sikające do piaskownicy, zanieczyszczajace place, klące, plujące, petujące na ławkach. Ale to juz tak chyba ma być.
Avatar
Toto / 21 lipca 2008 o 12:09
0
Trudno się dziwić, że w schroniskach jest coraz więcej zwierząt. Jestem właścicielem psa. regularnie płaciłem podatki, pies jest oznakowany (czip) i pod regularną opieką weterynaryjną. I co z tego wynika - ano to, że od kilku miesięcy nasila się straszenie właścicieli psów karami finansowymi. Wychodząc na spacer jestem zmuszony złamać co najmniej kilka "zakazów" wyprowadzania, czy wprowadzania psów na teren trawnika. To ja się pytam: gdzie psy mają chodzić na spacery?; gdzie miasto (spółdzielnie mieszkaniowe) wyznaczyło tereny spacerowe?; gdzie są zestawy do zbierania nieczystości po psach i kosze na nie? Jeżeli Straż Miejska zechce mnie ukarać, to zaproponuję im (z bólem serca) niech sobie zabiorą psa i oddadzą do schroniska, albo uśpią, albo niech nie zawracają d...y.
To jest jakiś bezsens - z jednej strony obrzydza się życie ludziom, którzy przygarniają zwierzęta, a z drugiej strony lamentuje się, że nie ma kto zaopiekować sie bezdomnym pieskiem czy kotkiem.
Trudno się dziwić, że w schroniskach jest coraz więcej zwierząt. Jestem właścicielem psa. regularnie płaciłem podatki, pies jest oznakowany (czip) i pod regularną opieką weterynaryjną. I co z tego wynika - ano to, że od kilku miesięcy nasila się straszenie właścicieli psów karami finansowymi. Wychodząc na spacer jestem zmuszony złamać co najmniej kilka "zakazów" wyprowadzania, czy wprowadzania psów na teren trawnika. To ja się pytam: gdzie psy mają chodzić na spacery?; gdzie miasto (spółdzielnie mieszkaniowe) wyznaczyło tereny spac... rozwiń
Avatar
wolontariuszka / 20 lipca 2008 o 15:15
0
Pani Redaktor, niech Pani nie slucha gadania p.Kiedrowskiej. Niech Pani zapyta wolontariuszy dlaczego schronisko jest przepelnione. Oni najrzetelniej sprawe naswietla. Odsylaja nas od Annasza do Kajfasza. Nikt nic nie wie. Ani UM, ani Straz dla Zwierzat, a p.dr.Kiedrowska dostaje febry jak uslyszy o wolontariacie. Bo my prosimy:"o obejrzenie rany po sterylce" "o wyjecie kleszcza" "o zdiagnozowanie guza na brzuchu psa" o..... itp itd. A p.doktor ma to w d...ie. Co tam wolontariat. Z pracownikami jest tak samo. Niech no ktorys ma swoje zdanie. Biada mu...Panstwu dziekujemy.Najlepiej otoczyc sie matolami bez wlasnego zdania, i dla ktorych pieniadze sa najwazniejsze. Prosze porozmawiac z bylymi pracownikami.Jest juz ich calkiem duzo.
Wiec prosze nie wierzyc tej obludnej kobiecie co to rece zalamuje. Smiac sie chce. Niech wpusci wolontariuszy, bo to oni zachecali ludzi do adopcji, to oni organizowali wszelkie akcje, to oni dbali o socjalizacje zwierzat.P.doktor nawet nie wie jakie i ile jest psow.Poza swoj zakopcony papierochami gabinet nosa nie wystawi.Koncze bo mnie juz trafia powoli..... Pozdrawiam.
Pani Redaktor, niech Pani nie slucha gadania p.Kiedrowskiej. Niech Pani zapyta wolontariuszy dlaczego schronisko jest przepelnione. Oni najrzetelniej sprawe naswietla. Odsylaja nas od Annasza do Kajfasza. Nikt nic nie wie. Ani UM, ani Straz dla Zwierzat, a p.dr.Kiedrowska dostaje febry jak uslyszy o wolontariacie. Bo my prosimy:"o obejrzenie rany po sterylce" "o wyjecie kleszcza" "o zdiagnozowanie guza na brzuchu psa" o..... itp itd. A p.doktor ma to w d...ie. Co tam wolontariat. Z pracownikami jest tak samo... rozwiń
Avatar
wolontariusz / 20 lipca 2008 o 11:34
0
Dramatem jest to, że pani Kiedrowska nie chce pomocy. Wolontariuszy nie ma w schronisku, choć chcą pomagać. To administrator wzbrania sie od takiej pomocy. Nieumiejętne zarządzanie robi więcej złego niż by sie wydawało. Trzeba przede wszystkim wypełniać warunki umowy a potem mieć pretensje do całego świata.
Avatar
Krzyś / 20 lipca 2008 o 10:58
0
Niech p.dr.Kiedrowska rąk nie załamuje tylko weżmie sie do pracy.
Avatar
charkie / 19 lipca 2008 o 22:52
0
antyklecha napisał:
gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej?


Powinieneś był czytać uważniej to co jest w cudzdzysłowiu. A _napisło_ tam: "gorliwie" co wymusiło u mnie odpowiedź w stylu jak napisałem.
Idąc dalej tym tokiem możemy czepiać się muzułmanów, hindusów, aborygenów itepe, itede. Ale co tam lepiej dowalić babciom zwłaszcza tym moherowym. Najśmieszniejsze przy tym, że te wszystkie anyklechowe teksty robi w/g Ciebie 5% populacji 4 RP. Strasznie jednak jest to grupa gorliwa - chyba że statystyka oszukuje no ale wtedy to bardziej powinniśmy sie czepiać świadomości obywatelskiej, a ta jest kiepska. Czemu się jednak dziwić skoro ludzie, My Polacy ciągle musimy o coś walczyć i tak jak u "Doktora Piotra" (lub "Siłaczki") nie mamy czasu na higienę skoro walczymy o przetrwanie, jak zawsze...
Zaś w temacie żeby zostać:
Może jakaś forma rejestracji - w stylu paszport zwierzęcia coś by pomogło. Natomiast cóż zawsze uważałem, że lepiej mieć 50 najedzonych zwierząt w schronisku niż 100 niedożywionych, niedoglądanych. Na szczęśćie nie muszę teraz podejmować decyzji.


Powinieneś był czytać uważniej to co jest w cudzdzysłowiu. A _napisło_ tam: "gorliwie" co wymusiło u mnie odpowiedź w stylu jak napisałem.
Idąc dalej tym tokiem możemy czepiać się muzułmanów, hindusów, aborygenów itepe, itede. Ale co tam lepiej dowalić babciom zwłaszcza tym moherowym. Najśmieszniejsze przy tym, że te wszystkie anyklechowe teksty robi w/g Ciebie 5% populacji 4 RP. Strasznie jednak jest to grupa gorliwa - chyba że statystyka oszukuje no ale wtedy to bardziej powinniśmy sie czepiać świ... rozwiń
Avatar
antyklecha / 19 lipca 2008 o 19:57
0
charkie napisał:
Jak myślisz czy ci "gorliwie polscy katolicy" zostawiają te pieski przed czy po mszy???
Czy Ty naprawdę uważasz, że tak czynią tylko chodzący do kościoła, zaś ci nie wyznający: nie kradną, nie piją, nie demolują stadionów itp.
Może by tak skończyć z "Polską HIPOKRYZJĄ"!

gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej?

gdybys pomyślało choć chwilę "charkie' to bys doszło do wniosku,ze katolików jest ponoc 95% czyli pozostałe 5 % robi całe zło w rzepie katobolszewickiej? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 43 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 4

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 18

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 66 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 10 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 1

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 19 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!