Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 czerwca 2008 r.
11:42
Edytuj ten wpis

Spoty promujące Lubelszczyznę w TV (wideo i opinie)

0 16 A A

Kazimierski rynek, zamojska starówka, lubelska Brama Krakowska, chełmskie podziemia - od dziś reklamują nasz region.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziś pierwsze spoty pojawiły się w kanałach TVN 24, TVN Style i TVN Turbo oraz Polsat Sport i Polsat Sport Ekstra.

- Zdajemy sobie sprawę, że w ciągu 30 sekund nie pokażemy wszystkiego, co możemy zaoferować, że w spocie nie znalazło się wiele innych, ciekawych miejsc. Skoncentrowaliśmy się na topowych miejscach regionu. A do tego oprócz ikon, chcieliśmy pokazać propozycje spędzenia wolnego czasu - mówi Jan Matysik, dyrektor Agencji Reklamowej Cumulus, która na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przygotowała spoty.
W spocie widać rowerzystów nad Wisłą w Kazimierzu, kłady czy parę spacerującą nad jeziorem. W tle słuchać spokojną muzykę, a na koniec znanego lektora - Janusza Szydłowskiego.

Promocja regionu przygotowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego odbywa się pod hasłem: "Lubelskie świetne na weekend”.

- Jest ona skierowana do zamożnych mieszkańców dużych miast - mówi Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa.

30 i 9-sekundowe spoty będzie można zobaczyć w Polsacie Sport i Polsacie Sport Ekstra. Kanały te w najbliższym czasie będą transmitowały ważne wydarzenia sportowe, choćby mecze Mistrzostw Europy. Dlatego urząd liczy, że dzięki temu reklamy naszego regionu obejrzy sporo kibiców.

Oprócz tego reklama naszego regionu będzie także emitowana w kanałach tematycznych TVN 24, TVN Style i TVN Turbo w najlepszym czasie antenowym, tzw. prime time.

W sumie w TVN będzie można zobaczyć reklamę Lubelszczyzny 175 razy, a w Polsacie będzie 140 spotów. Kampania w tych mediach potrwa do środy 18 czerwca.


Zwiastun 30-sekundowy:




Zwiastun 9-sekundowy:




W sumie Urząd Marszałkowski wyda na emisję spotów mniej niż planowano, bo 218 tys. zł (zakładano, że będzie to kosztowało 400 tys. zł). Dlatego urząd rozważa jeszcze (po zakończeniu promocji w TVN-ie i Polsacie) emisję spotów w 16 stacjach regionalnych TVP.

Niewykluczone, że powstanie zostanie przygotowany także spot radiowy, który będą mogli usłyszeć słuchacze radia Zet czy RMF FM.

- Chcemy też promować region podczas dużych imprez: na Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym, aukcji Pride od Poland w Janowie Podlaskim i podczas Tour de Pologne - dodaje marszałek Grabczuk.

Ile to kosztuje?

- Za dwutygodniową kampanię w pięciu kanałach obu telewizji, zapłacimy niespełna 218 tys. zł - mówi Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa lubelskiego. - Początkowo telewizje chciały za to ponad 300-400 tysięcy.

Agencja reklamowa "Cumulus" przygotowała dwie wersje reklamy 30 i 9-sekundową. Dostała za to 25 tys. zł netto.



Kto to robił

Głosu do filmu użyczył Janusz Szydłowski. Zdjęcia zrealizował Marek Wójcik, operator TVP Lublin, a techniką na planie zajął się Waldemar Michalski, na co dzień współpracujący z TVN.

Animacje komputerowe wykonała Joanna Polak, malarka i reżyser. Montaż zrealizował Paweł Łukowski. Reżyserem i scenarzystą jest Jan Matysik, dyrektor agencji Cumulus.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kpina / 10 czerwca 2008 o 13:19
0
Szkoda, nic się nie pochwalili agentami psl,
Avatar
BIBI / 6 czerwca 2008 o 10:25
0
Smutni ludkowie i nałogowi krytykanci, głowy do góry. Nie jest źle, my przynajmniej mamy poprawną kampanię, a podkarpacie, podlasie, świętokrzyskie, łódzkie i pozostała większość Polski dopiero o tym marzy. Niech się od nas uczą.
Avatar
ye / 6 czerwca 2008 o 10:06
0
spoty drętwe i bez polotu. wcale mi się nie podobają
Avatar
Eastern / 6 czerwca 2008 o 09:30
0
Znow robia z nas zascianek.

Kolejny zasciankowy klip. Jacys ludzie na rowerach z czyms dziwnym na glowie, muzyka jest oczywiscie najlepsza: styl, dobry gust, estetyka, klasa! Wcale nie Polska B ktora usiluje udawac ze "tez" chce podskoczyc.

Tak jak zasciankowa piosenka "Z Koziolkiem w tle".

Pamietacie?

Opinia specjalisty jest zupelnie trafna - wojewodztwo promuje sie "bez glowy".


A tutaj ktos jednak sie zastanowil:

[url="http://www.youtube.com/watch?v=fEVT9-JqoOY"]http://www.youtube.com/watch?v=fEVT9-JqoOY[/url]


Tylko to pewnie nie byl ktos "znajomy" hahahahahaa
Znow robia z nas zascianek.

Kolejny zasciankowy klip. Jacys ludzie na rowerach z czyms dziwnym na glowie, muzyka jest oczywiscie najlepsza: styl, dobry gust, estetyka, klasa! Wcale nie Polska B ktora usiluje udawac ze "tez" chce podskoczyc.

Tak jak zasciankowa piosenka "Z Koziolkiem w tle".

Pamietacie?

Opinia specjalisty jest zupelnie trafna - wojewodztwo promuje sie "bez glowy".


A tutaj ktos jednak sie zastanowil:

[url="htt... rozwiń
Avatar
www / 6 czerwca 2008 o 00:27
0
qaqadóó napisał:
elo www: troche przegiales, cudze chwalicie swojego nie znacie, lubelska tvp jest calkiem wporzo, troche sie na tym znam - podpytaj sobie ludzi w polsce z branzy, a poza tym sam siebie zapytaj czy ty bys to zrobil lepiej. na forach o malyszu tez wszyscy madrzy mowia ze zle skacze, to dlaczego sami nie skacza, to by dopiero byly jaja

Co glupoty piszesz tv lublin jest ok chyba zarty sobie robisz cala tv i radio razem wziete razem z tymi zapchaj dziure artystami z iwa (oczywiscie nie wszyscy) to wielka kicha i dziadostwo a mam na mysli wlasnie tych co o wszystkim decyduja i wszystko robia to dziadostwo jak caly lublin poczawszy od drug konczywszy na wlasnie tym filmiku. tylko na to nas stac (wladze lublina) wiec mamy to co mamy. Jesli dla ciebie ten filmik jest ok to gratuluje poziomu - tv lublin.
zapchaj dziure artystami z iwa (oczywiscie nie wszyscy) to wielka kicha i dziadostwo a mam na mysli wlasnie tych co o wszystkim decyduja i wszystko robia to dziadostwo jak caly lublin poczawszy od drug konczywszy na wlasnie tym filmiku. tylko na to nas stac (wladze lublina) wiec mamy to co mamy. Jesli dla ciebie ten filmik jest ok to gratuluje poziomu - tv lublin. rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2008 o 18:09
0
mieszkaniec lubelskiego napisał:
"Gościu" czy nie brałeś przypadkiem udziału w tworzeniu tego spotu? Poza tym 30 sek + 9 sek. za takie pieniądze + koszty dystrybucji, w sumie moim zdaniem przyniosą efekt mizerny, bo jak oceniam są działaniem dla działania. Ciekaw jestem czy po tej emisji będziemy mieli najazd turystów do naszego regionu. To należałoby sprawdzić np. poprzez odpowiednie badania i póżniej decydentów i twórców porozliczać. Wydawane są przecież na to publiczne pieniądze.


Nie, nie brałem udziału w realizacji tego przedsięwzięcia Lepiej?? Ja zauważyłem, że wam lublinianom (ja nie jestem z Lublina) to nic nie pasuje. Cokolwiek ktoś chce zrobić, aby zmienić to miasto i okolice jest źle. Chyba logiczne jest, że aby turyści zaczęli przyjeżdżać potrzebna jest kampania reklamowa. Niestety ale takie są stawki za tego typu usługi. Ale z jednym się zgodzę. Wy, mieszkańcy tego miasta umiecie zrobić lepszą reklamę, tylko nie wiem czy ona nie ma odwrotnego działania, mianowicie protest mieszkańców poręby widziała cała Polska i nie tylko w TVN24 <lol> Po takiej reklamie na pewno wszyscy przyjadą.


Nie, nie brałem udziału w realizacji tego przedsięwzięcia Lepiej?? Ja zauważyłem, że wam lublinianom (ja nie jestem z Lublina) to nic nie pasuje. Cokolwiek ktoś chce zrobić, aby zmienić to miasto i okolice jest źle. Chyba logiczne jest, że aby turyści zaczęli przyjeżdżać potrzebna jest kampania reklamowa. Niestety ale takie są stawki za tego typu usługi. Ale z jednym się zgodzę. Wy, mieszkańcy tego miasta umiecie zrobić lepszą reklamę, tylko nie wiem czy ona nie ma odwrotnego działania, mianowicie protest mieszkań... rozwiń
Avatar
Stuff / 5 czerwca 2008 o 17:12
0
Film województwa jest dobry, kampania miasta na billboardach dobra - tylko dlaczego decydenci z obu urzędów do tej pory się nie porozumieli, żeby robić wspólną promocję?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2008 o 17:10
0
Ludzie , a Wy myślicie, że od tej tzw. promocji cos zależy skoro wszyscy w Polsce wiedzą jak tu jest i kto to jest "kiciuśzrożna" oraz jego kompanija. Czy to od promocjio zalezy miejsce rgionu, czy od siły gospodarczej i intelekualnej miszkających tu ludzi.

Niech Wam oskarżony marszałek nie wciska głupoty- bo to niczego nie zmieni. Wydamy tylko nasze pieniądze i co? I nic. Jak była dziura tak będzie, choć okolice cudowen( Prawie jak w tym dowcipie). Już tylko śmiać się trzeba z tej miernoty jaka tu rządzi i skacze.
Avatar
fairuza / 5 czerwca 2008 o 16:37
0
i tak sie wszystkim nie dogodzi...a w ogole nie jest zle - cieply, fajny filmik - tak jak nasza lubelszczyzna
Avatar
ewa / 5 czerwca 2008 o 16:09
0
Ale Puławy to sie powinny znalezc w spocie
Avatar
kpina / 10 czerwca 2008 o 13:19
0
Szkoda, nic się nie pochwalili agentami psl,
Avatar
BIBI / 6 czerwca 2008 o 10:25
0
Smutni ludkowie i nałogowi krytykanci, głowy do góry. Nie jest źle, my przynajmniej mamy poprawną kampanię, a podkarpacie, podlasie, świętokrzyskie, łódzkie i pozostała większość Polski dopiero o tym marzy. Niech się od nas uczą.
Avatar
ye / 6 czerwca 2008 o 10:06
0
spoty drętwe i bez polotu. wcale mi się nie podobają
Avatar
Eastern / 6 czerwca 2008 o 09:30
0
Znow robia z nas zascianek.

Kolejny zasciankowy klip. Jacys ludzie na rowerach z czyms dziwnym na glowie, muzyka jest oczywiscie najlepsza: styl, dobry gust, estetyka, klasa! Wcale nie Polska B ktora usiluje udawac ze "tez" chce podskoczyc.

Tak jak zasciankowa piosenka "Z Koziolkiem w tle".

Pamietacie?

Opinia specjalisty jest zupelnie trafna - wojewodztwo promuje sie "bez glowy".


A tutaj ktos jednak sie zastanowil:

[url="http://www.youtube.com/watch?v=fEVT9-JqoOY"]http://www.youtube.com/watch?v=fEVT9-JqoOY[/url]


Tylko to pewnie nie byl ktos "znajomy" hahahahahaa
Znow robia z nas zascianek.

Kolejny zasciankowy klip. Jacys ludzie na rowerach z czyms dziwnym na glowie, muzyka jest oczywiscie najlepsza: styl, dobry gust, estetyka, klasa! Wcale nie Polska B ktora usiluje udawac ze "tez" chce podskoczyc.

Tak jak zasciankowa piosenka "Z Koziolkiem w tle".

Pamietacie?

Opinia specjalisty jest zupelnie trafna - wojewodztwo promuje sie "bez glowy".


A tutaj ktos jednak sie zastanowil:

[url="htt... rozwiń
Avatar
www / 6 czerwca 2008 o 00:27
0
qaqadóó napisał:
elo www: troche przegiales, cudze chwalicie swojego nie znacie, lubelska tvp jest calkiem wporzo, troche sie na tym znam - podpytaj sobie ludzi w polsce z branzy, a poza tym sam siebie zapytaj czy ty bys to zrobil lepiej. na forach o malyszu tez wszyscy madrzy mowia ze zle skacze, to dlaczego sami nie skacza, to by dopiero byly jaja

Co glupoty piszesz tv lublin jest ok chyba zarty sobie robisz cala tv i radio razem wziete razem z tymi zapchaj dziure artystami z iwa (oczywiscie nie wszyscy) to wielka kicha i dziadostwo a mam na mysli wlasnie tych co o wszystkim decyduja i wszystko robia to dziadostwo jak caly lublin poczawszy od drug konczywszy na wlasnie tym filmiku. tylko na to nas stac (wladze lublina) wiec mamy to co mamy. Jesli dla ciebie ten filmik jest ok to gratuluje poziomu - tv lublin.
zapchaj dziure artystami z iwa (oczywiscie nie wszyscy) to wielka kicha i dziadostwo a mam na mysli wlasnie tych co o wszystkim decyduja i wszystko robia to dziadostwo jak caly lublin poczawszy od drug konczywszy na wlasnie tym filmiku. tylko na to nas stac (wladze lublina) wiec mamy to co mamy. Jesli dla ciebie ten filmik jest ok to gratuluje poziomu - tv lublin. rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2008 o 18:09
0
mieszkaniec lubelskiego napisał:
"Gościu" czy nie brałeś przypadkiem udziału w tworzeniu tego spotu? Poza tym 30 sek + 9 sek. za takie pieniądze + koszty dystrybucji, w sumie moim zdaniem przyniosą efekt mizerny, bo jak oceniam są działaniem dla działania. Ciekaw jestem czy po tej emisji będziemy mieli najazd turystów do naszego regionu. To należałoby sprawdzić np. poprzez odpowiednie badania i póżniej decydentów i twórców porozliczać. Wydawane są przecież na to publiczne pieniądze.


Nie, nie brałem udziału w realizacji tego przedsięwzięcia Lepiej?? Ja zauważyłem, że wam lublinianom (ja nie jestem z Lublina) to nic nie pasuje. Cokolwiek ktoś chce zrobić, aby zmienić to miasto i okolice jest źle. Chyba logiczne jest, że aby turyści zaczęli przyjeżdżać potrzebna jest kampania reklamowa. Niestety ale takie są stawki za tego typu usługi. Ale z jednym się zgodzę. Wy, mieszkańcy tego miasta umiecie zrobić lepszą reklamę, tylko nie wiem czy ona nie ma odwrotnego działania, mianowicie protest mieszkańców poręby widziała cała Polska i nie tylko w TVN24 <lol> Po takiej reklamie na pewno wszyscy przyjadą.


Nie, nie brałem udziału w realizacji tego przedsięwzięcia Lepiej?? Ja zauważyłem, że wam lublinianom (ja nie jestem z Lublina) to nic nie pasuje. Cokolwiek ktoś chce zrobić, aby zmienić to miasto i okolice jest źle. Chyba logiczne jest, że aby turyści zaczęli przyjeżdżać potrzebna jest kampania reklamowa. Niestety ale takie są stawki za tego typu usługi. Ale z jednym się zgodzę. Wy, mieszkańcy tego miasta umiecie zrobić lepszą reklamę, tylko nie wiem czy ona nie ma odwrotnego działania, mianowicie protest mieszkań... rozwiń
Avatar
Stuff / 5 czerwca 2008 o 17:12
0
Film województwa jest dobry, kampania miasta na billboardach dobra - tylko dlaczego decydenci z obu urzędów do tej pory się nie porozumieli, żeby robić wspólną promocję?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2008 o 17:10
0
Ludzie , a Wy myślicie, że od tej tzw. promocji cos zależy skoro wszyscy w Polsce wiedzą jak tu jest i kto to jest "kiciuśzrożna" oraz jego kompanija. Czy to od promocjio zalezy miejsce rgionu, czy od siły gospodarczej i intelekualnej miszkających tu ludzi.

Niech Wam oskarżony marszałek nie wciska głupoty- bo to niczego nie zmieni. Wydamy tylko nasze pieniądze i co? I nic. Jak była dziura tak będzie, choć okolice cudowen( Prawie jak w tym dowcipie). Już tylko śmiać się trzeba z tej miernoty jaka tu rządzi i skacze.
Avatar
fairuza / 5 czerwca 2008 o 16:37
0
i tak sie wszystkim nie dogodzi...a w ogole nie jest zle - cieply, fajny filmik - tak jak nasza lubelszczyzna
Avatar