Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 września 2008 r.
13:14
Edytuj ten wpis

Spowiedź żony "polskiego Fritzla" (mp3)

0 6 A A

"Mówił: Kobiety są od tego, by rodziły dzieci” - opowiada "Kurierowi Porannemu” żona mężczyzny, który zgotował ich córce piekło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
posłuchaj MP3 Posłuchaj spowiedzi żony polskiego Fritzla(plik PDF, rozmiar 2,19 Mb)




Alicja miała 15 lat, kiedy ojciec po raz pierwszy zamknął się z nią w pokoju. Potem przychodził często. Gwałcił.

Urodziła z tego kazirodczego związku dwoje dzieci. Pod presją ojca zrzekła się prawa do nich i zostawiła je w szpitalu.

Jej gehenna trwała sześć lat. Najpierw pod Wrocławiem, gdzie mieszkali, a przez ostatnie dwa lata w Grodzisku pod Siemiatyczami, gdzie się przenieśli.
Matka wiedziała o wszystkim. Dlaczego nie reagowała?

- Bo się bałam - powiedziała nam wczoraj 43-letnia Teresa B. - Mąż zagroził, że mnie zabije, jak powiem. Wiedziałam, że wchodzi do córki do pokoju i dobiera się do niej. Bywało, że i dwa razy w tygodniu chodził. Wieczorem. Zamykał drzwi na klucz, wyjmował klamkę. A mnie kazał oglądać telewizję.

I opowiada: - Żył z nią jak mężczyzna z kobietą. Ona płakała, broniła się, ale on ją też zastraszył. Drżała na jego widok. Kiedy mi powiedziała o tym pierwszy raz, nie chciałam wierzyć. Nie mieściło mi się to w głowie. Żeby ojciec własną córkę...

Matka próbowała porozmawiać o tym z mężem: - Ale on mnie zbywał. Że głupoty wymyślam. Kiedy córka zaszła w ciążę, to nic z tego nie robił. Mówił: "Kobiety od tego są, żeby rodziły dzieci”. Jak się puszczała, to ma.

Strasznie to przeżyłam. Córka płakała. Nie chciała jednak tego ujawniać. Bała się, wstydziła. Więc nigdzie nie poszłam. Teraz bardzo żałuję. Bo powinnam od razu zawiadomić policję, nie czekać tyle czasu. A potem mąż już nie krył się z niczym. "Jest moja, mam do niej prawo” - uznał. A ona jeszcze drugie dziecko urodziła. W ubiegłym roku. Znowu synka. I znowu on jej kazał mówić, że ojciec jest nieznany, że to była przygoda.

A tego roku zabrał ją siłą do Belgii. Żeby mieć dla siebie. Ten ostatni okres był już straszny. Ja to się już bałam, że prawda nigdy nie wyjdzie na wierzch i tak będziemy żyć w tym strachu, w takim zwyrodnieniu. Bo to było zwyrodnienie, dzisiaj to widzę - wyznaje Teresa B.

Jeśli śledztwo wykaże, że matka mogła powiadomić policję wcześniej, to grozi jej za to do trzech lat pozbawienia wolności. Krzysztofowi B. prokuratura postawiła siedem zarzutów. W więzieniu może spędzić 15 lat.

Spowiedź matki i reportaż z podwrocławskiej wsi, gdzie wcześniej żyła rodzina - w Magazynie

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anka / 19 września 2008 o 18:59
0
Tą niby matkę trzeba nattychmiast skuć w kajdanki i zamknąć na tymczasowy areszt jest tak samo zwyrodniała jak jej mąż!!! Nie mogę na niżą patrzeć...stara kur... tyle lat pozwalała na męki tej córki pewnie ją to tak samo rajcowało jak tego mężusia od którego nie mogła odejść
Avatar
mala / 14 września 2008 o 00:10
0
K>>>>>> mac!!!!Nie moge sluchac tego nagrania. To mi sie normalnie w glowie nie miesci! Nie dosc ze ojciec popaprany, to i matka niedoje......
Szkoda dziewczyny, nie miala w nikim oparcia, zmarnowali jej zycie ci "pseudo-rodzice"
Potepiam ojca, ale reakcja matki, ktora o wszystkim wiedziala i nic nie zrobila normalnie powala czlowieka......brak slow.
No i powiedzcie, na jaka kare zasluzyl ten czlowiek? Wykastrowac takiego tepa zyletka to zbyt malo.
Tyle sie ostatnio slyszy i czyta o roznego rodzaju zwyrodnialcach. Pamietacie sprawe "dzieci z beczek" albo slynna w calej Polsce historie matki ktora kazala konkubentowi uropic swojego synka? Ostatnio tez glosno bylo o ojcu ktory na smierc zakatowal niemowlaka. Coraz czesciej mysle ze KARA SMIERCI POWINNA ZOSTAC PRZYWROCONA.
Wydaje mi sie ze podobnie jak ja mysli wiele osob.
K>>>>>> mac!!!!Nie moge sluchac tego nagrania. To mi sie normalnie w glowie nie miesci! Nie dosc ze ojciec popaprany, to i matka niedoje......
Szkoda dziewczyny, nie miala w nikim oparcia, zmarnowali jej zycie ci "pseudo-rodzice"
Potepiam ojca, ale reakcja matki, ktora o wszystkim wiedziala i nic nie zrobila normalnie powala czlowieka......brak slow.
No i powiedzcie, na jaka kare zasluzyl ten czlowiek? Wykastrowac takiego tepa zyletka to zbyt malo.
Tyle sie ostatnio sly... rozwiń
Avatar
~gość~ / 12 września 2008 o 22:35
0
cyga napisał:
To się po prostu w głowie nie mieści.... W jakim świecie my żyjemy? Czy niektórym ludziom już zupełnie we łbach się pomieszało? Ta matka jest tak samo winna , jak jej ZBOCZENIEC, bo trudno to COŚ nazwać mężem ( nie mówiąc ojcem ). To wszystko jest jakieś chore... Dziewczyna była gwałcona , chodziła dwukrotnie w ciąży , uczęszczała do szkoły i NIKT niczego nie zauważył? W końcu , ta rodzina nie mieszkała na odludziu. Durne tłumaczenie matki , że się bała o tym fakcie przez tyle lat komukolwiek powiedzieć jest niezrozumiałe. Jak mogła spokojnie przyglądać się temu , co ten Zboczek wyprawia z jej rodzonym dzieckiem ?(ponoć ich dzieckiem) .Jeszcze śmie mówić , że ona tego łobuza kocha. ....,,Głupota pcha do przodu, by być widoczna, mądrość zostaje w tyle , by widzieć".... ,,Kto jest głupszy-głupiec , czy ten , który daje mu się prowadzić?"

Zgadzam się w zupełności przecież to wstrętne babsko jest tak samo winne jak ten sukinsyn ojciec, powinni z więzienia nigdy nie wyjść .Dla tej wstrętnej baby matki 10 lat wyroku za milczenie i przyzwolenie a temu chamowi 25 lub dożywocie . Za to cierpienie dla własnej córki - urodzić dwoje dzieci i oddać je bo tak ojciec i matka chcieli . Świat się do góry nogami przewraca - Jak się będą czuły dzieci porzucone w szpitalu , jak się dowiedzą że dziadek jest ich ojcem -podwójnie będą cierpieć za porzucenie. Kara dla tych zwyrodnialców matki i ojca .Jeszcze bym bratu i narzeczonemu gwałconej dołożyła po 7 lat, za to że milczeli.

Zgadzam się w zupełności przecież to wstrętne babsko jest tak samo winne jak ten sukinsyn ojciec, powinni z więzienia nigdy nie wyjść .Dla tej wstrętnej baby matki 10 lat wyroku za milczenie i przyzwolenie a temu chamowi 25 lub dożywocie . Za to cierpienie dla własnej córki - urodzić dwoje dzieci i oddać je bo tak ojciec i matka chcieli . Świat się do góry nogami przewraca - Jak się będą czuły dzieci porzucone w szpitalu , jak się dowiedzą że dziadek jest ich ojcem -podwójnie będą cierpieć za porzucenie. Kara dla tych zwy... rozwiń
Avatar
cyga / 11 września 2008 o 00:27
0
To się po prostu w głowie nie mieści.... W jakim świecie my żyjemy? Czy niektórym ludziom już zupełnie we łbach się pomieszało? Ta matka jest tak samo winna , jak jej ZBOCZENIEC, bo trudno to COŚ nazwać mężem ( nie mówiąc ojcem ). To wszystko jest jakieś chore... Dziewczyna była gwałcona , chodziła dwukrotnie w ciąży , uczęszczała do szkoły i NIKT niczego nie zauważył? W końcu , ta rodzina nie mieszkała na odludziu. Durne tłumaczenie matki , że się bała o tym fakcie przez tyle lat komukolwiek powiedzieć jest niezrozumiałe. Jak mogła spokojnie przyglądać się temu , co ten Zboczek wyprawia z jej rodzonym dzieckiem ?(ponoć ich dzieckiem) .Jeszcze śmie mówić , że ona tego łobuza kocha. ....,,Głupota pcha do przodu, by być widoczna, mądrość zostaje w tyle , by widzieć".... ,,Kto jest głupszy-głupiec , czy ten , który daje mu się prowadzić?"
To się po prostu w głowie nie mieści.... W jakim świecie my żyjemy? Czy niektórym ludziom już zupełnie we łbach się pomieszało? Ta matka jest tak samo winna , jak jej ZBOCZENIEC, bo trudno to COŚ nazwać mężem ( nie mówiąc ojcem ). To wszystko jest jakieś chore... Dziewczyna była gwałcona , chodziła dwukrotnie w ciąży , uczęszczała do szkoły i NIKT niczego nie zauważył? W końcu , ta rodzina nie mieszkała na odludziu. Durne tłumaczenie matki , że się bała o tym fakcie przez tyle lat komukolwiek powiedzieć jest niezrozumiałe. Jak mogła spokoj... rozwiń
Avatar
~kkk~ / 10 września 2008 o 23:04
0
ta tzw. matka jest tak samo winna jak ten zwyrodnialec. Jak ona może mówić ze nie poszła na policję bo sie bała. Nie ma takiego strachu, który nie pozwoli ratować własnego dziecka, jeżeli je się kocha. Po prostu czegoś takiego nie ma.
Avatar
zwk / 10 września 2008 o 14:39
0
Co to za matka,że pozwoliła krzywdzić własne dziecko,beztrosko oglądając za ścianą telewizję.Występujac w TVN24 wcale nie wyglądała na zastaszaną przez 6 lati do tego stwierdziła,że dalej kocha męża.To wielka patplogia,albo emocjonalny niedorozwój.To babsko też powinno być oskarżone.Trudno wyrazić swój wstręt do niej...
Avatar
Anka / 19 września 2008 o 18:59
0
Tą niby matkę trzeba nattychmiast skuć w kajdanki i zamknąć na tymczasowy areszt jest tak samo zwyrodniała jak jej mąż!!! Nie mogę na niżą patrzeć...stara kur... tyle lat pozwalała na męki tej córki pewnie ją to tak samo rajcowało jak tego mężusia od którego nie mogła odejść
Avatar
mala / 14 września 2008 o 00:10
0
K>>>>>> mac!!!!Nie moge sluchac tego nagrania. To mi sie normalnie w glowie nie miesci! Nie dosc ze ojciec popaprany, to i matka niedoje......
Szkoda dziewczyny, nie miala w nikim oparcia, zmarnowali jej zycie ci "pseudo-rodzice"
Potepiam ojca, ale reakcja matki, ktora o wszystkim wiedziala i nic nie zrobila normalnie powala czlowieka......brak slow.
No i powiedzcie, na jaka kare zasluzyl ten czlowiek? Wykastrowac takiego tepa zyletka to zbyt malo.
Tyle sie ostatnio slyszy i czyta o roznego rodzaju zwyrodnialcach. Pamietacie sprawe "dzieci z beczek" albo slynna w calej Polsce historie matki ktora kazala konkubentowi uropic swojego synka? Ostatnio tez glosno bylo o ojcu ktory na smierc zakatowal niemowlaka. Coraz czesciej mysle ze KARA SMIERCI POWINNA ZOSTAC PRZYWROCONA.
Wydaje mi sie ze podobnie jak ja mysli wiele osob.
K>>>>>> mac!!!!Nie moge sluchac tego nagrania. To mi sie normalnie w glowie nie miesci! Nie dosc ze ojciec popaprany, to i matka niedoje......
Szkoda dziewczyny, nie miala w nikim oparcia, zmarnowali jej zycie ci "pseudo-rodzice"
Potepiam ojca, ale reakcja matki, ktora o wszystkim wiedziala i nic nie zrobila normalnie powala czlowieka......brak slow.
No i powiedzcie, na jaka kare zasluzyl ten czlowiek? Wykastrowac takiego tepa zyletka to zbyt malo.
Tyle sie ostatnio sly... rozwiń
Avatar
~gość~ / 12 września 2008 o 22:35
0
cyga napisał:
To się po prostu w głowie nie mieści.... W jakim świecie my żyjemy? Czy niektórym ludziom już zupełnie we łbach się pomieszało? Ta matka jest tak samo winna , jak jej ZBOCZENIEC, bo trudno to COŚ nazwać mężem ( nie mówiąc ojcem ). To wszystko jest jakieś chore... Dziewczyna była gwałcona , chodziła dwukrotnie w ciąży , uczęszczała do szkoły i NIKT niczego nie zauważył? W końcu , ta rodzina nie mieszkała na odludziu. Durne tłumaczenie matki , że się bała o tym fakcie przez tyle lat komukolwiek powiedzieć jest niezrozumiałe. Jak mogła spokojnie przyglądać się temu , co ten Zboczek wyprawia z jej rodzonym dzieckiem ?(ponoć ich dzieckiem) .Jeszcze śmie mówić , że ona tego łobuza kocha. ....,,Głupota pcha do przodu, by być widoczna, mądrość zostaje w tyle , by widzieć".... ,,Kto jest głupszy-głupiec , czy ten , który daje mu się prowadzić?"

Zgadzam się w zupełności przecież to wstrętne babsko jest tak samo winne jak ten sukinsyn ojciec, powinni z więzienia nigdy nie wyjść .Dla tej wstrętnej baby matki 10 lat wyroku za milczenie i przyzwolenie a temu chamowi 25 lub dożywocie . Za to cierpienie dla własnej córki - urodzić dwoje dzieci i oddać je bo tak ojciec i matka chcieli . Świat się do góry nogami przewraca - Jak się będą czuły dzieci porzucone w szpitalu , jak się dowiedzą że dziadek jest ich ojcem -podwójnie będą cierpieć za porzucenie. Kara dla tych zwyrodnialców matki i ojca .Jeszcze bym bratu i narzeczonemu gwałconej dołożyła po 7 lat, za to że milczeli.

Zgadzam się w zupełności przecież to wstrętne babsko jest tak samo winne jak ten sukinsyn ojciec, powinni z więzienia nigdy nie wyjść .Dla tej wstrętnej baby matki 10 lat wyroku za milczenie i przyzwolenie a temu chamowi 25 lub dożywocie . Za to cierpienie dla własnej córki - urodzić dwoje dzieci i oddać je bo tak ojciec i matka chcieli . Świat się do góry nogami przewraca - Jak się będą czuły dzieci porzucone w szpitalu , jak się dowiedzą że dziadek jest ich ojcem -podwójnie będą cierpieć za porzucenie. Kara dla tych zwy... rozwiń
Avatar
cyga / 11 września 2008 o 00:27
0
To się po prostu w głowie nie mieści.... W jakim świecie my żyjemy? Czy niektórym ludziom już zupełnie we łbach się pomieszało? Ta matka jest tak samo winna , jak jej ZBOCZENIEC, bo trudno to COŚ nazwać mężem ( nie mówiąc ojcem ). To wszystko jest jakieś chore... Dziewczyna była gwałcona , chodziła dwukrotnie w ciąży , uczęszczała do szkoły i NIKT niczego nie zauważył? W końcu , ta rodzina nie mieszkała na odludziu. Durne tłumaczenie matki , że się bała o tym fakcie przez tyle lat komukolwiek powiedzieć jest niezrozumiałe. Jak mogła spokojnie przyglądać się temu , co ten Zboczek wyprawia z jej rodzonym dzieckiem ?(ponoć ich dzieckiem) .Jeszcze śmie mówić , że ona tego łobuza kocha. ....,,Głupota pcha do przodu, by być widoczna, mądrość zostaje w tyle , by widzieć".... ,,Kto jest głupszy-głupiec , czy ten , który daje mu się prowadzić?"
To się po prostu w głowie nie mieści.... W jakim świecie my żyjemy? Czy niektórym ludziom już zupełnie we łbach się pomieszało? Ta matka jest tak samo winna , jak jej ZBOCZENIEC, bo trudno to COŚ nazwać mężem ( nie mówiąc ojcem ). To wszystko jest jakieś chore... Dziewczyna była gwałcona , chodziła dwukrotnie w ciąży , uczęszczała do szkoły i NIKT niczego nie zauważył? W końcu , ta rodzina nie mieszkała na odludziu. Durne tłumaczenie matki , że się bała o tym fakcie przez tyle lat komukolwiek powiedzieć jest niezrozumiałe. Jak mogła spokoj... rozwiń
Avatar
~kkk~ / 10 września 2008 o 23:04
0
ta tzw. matka jest tak samo winna jak ten zwyrodnialec. Jak ona może mówić ze nie poszła na policję bo sie bała. Nie ma takiego strachu, który nie pozwoli ratować własnego dziecka, jeżeli je się kocha. Po prostu czegoś takiego nie ma.
Avatar
zwk / 10 września 2008 o 14:39
0
Co to za matka,że pozwoliła krzywdzić własne dziecko,beztrosko oglądając za ścianą telewizję.Występujac w TVN24 wcale nie wyglądała na zastaszaną przez 6 lati do tego stwierdziła,że dalej kocha męża.To wielka patplogia,albo emocjonalny niedorozwój.To babsko też powinno być oskarżone.Trudno wyrazić swój wstręt do niej...
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź 0 0

Kandydat Kukiz 15 na prezydenta Chełma wyzywa swojego rywala na sportowy pojedynek. – To ośmieszanie naszego miasta – komentuje Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 36 13

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 45 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 30 60

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 42 58

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 14 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!