Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 września 2007 r.
17:02
Edytuj ten wpis

Straciła posadę, bo nie słuchała wójta

0 9 A A

Wójt gminy Jastków najwyraźniej boi się krytyki. Wyrzucił ze stanowiska redaktor naczelną lokalnej gazety, bo zamieściła nieprzychylne mu opinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poszło o numer Gazety Jastkowskiej z marca tego roku. Pojawiło się tam stanowisko radnych klubu Prawa i Rodziny odnoszące się krytycznie do niektórych propozycji wójta Zbigniewa Samonia (bezpartyjny).
- Jeszcze przed oddaniem materiałów do druku dostałam e-maila od zastępcy wójta, pani Beaty Woroszyło, która napisała, że wójt kategorycznie nie zgodził się na zamieszczenie odezwy PiR - wyjaśnia Maria Kopycińska-Lehun, była redaktor naczelna gazety.
Sugestiom jednak nie uległa. Po ukazaniu się numeru straciła posadę. Choć formalnie odwołać mógł ją wyłącznie wydawca, którym jest... rada gminy. Taki zapis widnieje bowiem w sądowym rejestrze czasopism.
- Wójt najpierw chciał się ze mną spotkać, aby omówić zasady współpracy. Ale już godzinę później usłyszałam z ust pani Woroszyło, że nie jestem naczelną. Głównym zarzutem było zamieszczenie tekstu radnych PiR - tłumaczy Kopycińska -Lehun.
- Mamy prawo, żeby zmienić redaktora naczelnego - kwituje Beata Woroszyło, zastępca wójta Jastkowa. A na zarzut cenzurowania tekstów radnych z opozycji odpowiada: Żadne krytyczne artykuły nie będą się ukazywać. Gazeta ma mieć charakter informacyjny. Nie chcemy, żeby stała się areną przepychanek.
W lipcu ukazał się nowy numer gazety. W stopce redakcyjnej widnieje zapis, że redaktorem naczelnym jest Marek Naumiuk, zaś wydawcą samorząd gminy Jastków.
- Najwyraźniej zmieniono też tytuł na Jastkowska Gazeta Samorządowo-Społeczna. A przecież zmiana tytułu i redaktora naczelnego nie została odnotowana w sądzie - oburza się Kopycińska-Lehun. Dlatego jej zdaniem należy wyjaśnić, czy gazeta wydana w nowej formule jest legalna.
Sprawę ma zbadać komisja rewizyjna. - Wpłynęły do nas odpowiednie pisma w tej sprawie - potwierdza jej przewodniczący Dariusz Goral. - Czekamy teraz na opinię prawnika, która ma być znana w następnym tygodniu. Dopiero wtedy zwołam posiedzenie i zajmiemy się tym.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 18 sierpnia 2008 o 21:15
0
nona napisał:
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w telegazecie TP regionalnej - nie wiadomo kto jest WÓJTEM - P.Gorczyca czy P.SAMOŃ ?

GMNINA JASTKóW nadal nic nie robi dla mieszkańców.Autobusy MPK kursują we wszystkie kierunki ale nie przez SNOPKóW.Czy potrzeba tragedii żeby cos w tym kierunku zrobić?Autobus 77 z Transbudu jeżdzi tylko do wczesnych godzin wieczorowych , więc młodzież i ludzie dojeżdżający z Lublina po szkole lub pracy do domu idą w ciemnosciach od końcowego przystanku 18 na piechotę.Brak jest jakiegokolwiek pobocza i oświetlenia drogi w kierunku SNOPKOWA ........... trzeba ciągle ustępować pędzącym samochodom .A co będzie za chwile jak rozpocznie się rok szkolny?Dzieci dojeżdżające GIMBUSAMI ze szkoły do domu / lub odwrotnie/ też muszą dojść od przystanków do domów , a pobocza brak.Wcześniejszy wójt wprawdzie obiecał chodnik i jego oświetlenie od granic miasta aż do Snopkowa tzw.ścieżkę rowerową ale nowy wójt nie chce tego kontynuować .Trzeba tragedii żeby poruszyć oziębłość władz gminy JASTKóW.

GMNINA JASTKóW nadal nic nie robi dla mieszkańców.Autobusy MPK kursują we wszystkie kierunki ale nie przez SNOPKóW.Czy potrzeba tragedii żeby cos w tym kierunku zrobić?Autobus 77 z Transbudu jeżdzi tylko do wczesnych godzin wieczorowych , więc młodzież i ludzie dojeżdżający z Lublina po szkole lub pracy do domu idą w ciemnosciach od końcowego przystanku 18 na piechotę.Brak jest jakiegokolwiek pobocza i oświetlenia drogi w kierunku SNOPKOWA ........... trzeba... rozwiń
Avatar
czytelnik GJ / 15 października 2007 o 11:39
0
A czy przypadkeim działania wójta nie podpadaja pod jeszcze jeden paragraf tzn. chodzi o tłumienie krytyki prasowej??? Trzebaby to sprawdzić. A swoją drogą to dobry artykuł red. Wieczerzaka, który jak pamietam zaczynał od pisania własnie w gazecie jastkowskiej, a teraz prosze
Avatar
gosc / 1 października 2007 o 15:32
0
a może nie warto wierzyć we wszystko co piszą i oceniać nie znając prawdy, zwłaszcza,że dziennikarze piszą to co chcą napisać.
Avatar
men / 1 października 2007 o 10:44
0
KAZIMIERZ GORCZYCA - wiecznie żywy bo gminie JASTKÓW nie zależy żeby uaktualnic dane po ostatnich wyborach w telegazecie TV regionalna. Pewnie taka stagnacja będzie do następnych wyborów - może znowu GORCZYCA zwycięży - po co zmieniac? WSTYD GMINO.
Avatar
DD / 1 października 2007 o 09:49
0
...
Avatar
kama / 30 września 2007 o 20:50
0
Nie ma kobieta szacunku do ludzi i tyle. Brak taktu i kultury. Ale lubi media i cały ten szum...
Avatar
cenzus / 30 września 2007 o 10:33
0
Bardzo źle sie dzieje gdy polityka miesza sie w media lokalne wstyd panowie radni
Avatar
nona / 29 września 2007 o 11:15
0
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w telegazecie TP regionalnej - nie wiadomo kto jest WÓJTEM - P.Gorczyca czy P.SAMOŃ ?
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w ... rozwiń
Avatar
iza / 28 września 2007 o 19:50
0
oj Beatko, przegięłaś,czy to pierwszy raz...?
Avatar
~gość~ / 18 sierpnia 2008 o 21:15
0
nona napisał:
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w telegazecie TP regionalnej - nie wiadomo kto jest WÓJTEM - P.Gorczyca czy P.SAMOŃ ?

GMNINA JASTKóW nadal nic nie robi dla mieszkańców.Autobusy MPK kursują we wszystkie kierunki ale nie przez SNOPKóW.Czy potrzeba tragedii żeby cos w tym kierunku zrobić?Autobus 77 z Transbudu jeżdzi tylko do wczesnych godzin wieczorowych , więc młodzież i ludzie dojeżdżający z Lublina po szkole lub pracy do domu idą w ciemnosciach od końcowego przystanku 18 na piechotę.Brak jest jakiegokolwiek pobocza i oświetlenia drogi w kierunku SNOPKOWA ........... trzeba ciągle ustępować pędzącym samochodom .A co będzie za chwile jak rozpocznie się rok szkolny?Dzieci dojeżdżające GIMBUSAMI ze szkoły do domu / lub odwrotnie/ też muszą dojść od przystanków do domów , a pobocza brak.Wcześniejszy wójt wprawdzie obiecał chodnik i jego oświetlenie od granic miasta aż do Snopkowa tzw.ścieżkę rowerową ale nowy wójt nie chce tego kontynuować .Trzeba tragedii żeby poruszyć oziębłość władz gminy JASTKóW.

GMNINA JASTKóW nadal nic nie robi dla mieszkańców.Autobusy MPK kursują we wszystkie kierunki ale nie przez SNOPKóW.Czy potrzeba tragedii żeby cos w tym kierunku zrobić?Autobus 77 z Transbudu jeżdzi tylko do wczesnych godzin wieczorowych , więc młodzież i ludzie dojeżdżający z Lublina po szkole lub pracy do domu idą w ciemnosciach od końcowego przystanku 18 na piechotę.Brak jest jakiegokolwiek pobocza i oświetlenia drogi w kierunku SNOPKOWA ........... trzeba... rozwiń
Avatar
czytelnik GJ / 15 października 2007 o 11:39
0
A czy przypadkeim działania wójta nie podpadaja pod jeszcze jeden paragraf tzn. chodzi o tłumienie krytyki prasowej??? Trzebaby to sprawdzić. A swoją drogą to dobry artykuł red. Wieczerzaka, który jak pamietam zaczynał od pisania własnie w gazecie jastkowskiej, a teraz prosze
Avatar
gosc / 1 października 2007 o 15:32
0
a może nie warto wierzyć we wszystko co piszą i oceniać nie znając prawdy, zwłaszcza,że dziennikarze piszą to co chcą napisać.
Avatar
men / 1 października 2007 o 10:44
0
KAZIMIERZ GORCZYCA - wiecznie żywy bo gminie JASTKÓW nie zależy żeby uaktualnic dane po ostatnich wyborach w telegazecie TV regionalna. Pewnie taka stagnacja będzie do następnych wyborów - może znowu GORCZYCA zwycięży - po co zmieniac? WSTYD GMINO.
Avatar
DD / 1 października 2007 o 09:49
0
...
Avatar
kama / 30 września 2007 o 20:50
0
Nie ma kobieta szacunku do ludzi i tyle. Brak taktu i kultury. Ale lubi media i cały ten szum...
Avatar
cenzus / 30 września 2007 o 10:33
0
Bardzo źle sie dzieje gdy polityka miesza sie w media lokalne wstyd panowie radni
Avatar
nona / 29 września 2007 o 11:15
0
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w telegazecie TP regionalnej - nie wiadomo kto jest WÓJTEM - P.Gorczyca czy P.SAMOŃ ?
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w ... rozwiń
Avatar
iza / 28 września 2007 o 19:50
0
oj Beatko, przegięłaś,czy to pierwszy raz...?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Transmisja online z Bazyliki Mariackiej
film

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Transmisja online z Bazyliki Mariackiej 1 0

Dziś o godz. 12 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku rozpocznie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicza. W internecie jest również transmisja online pogrzebu

Chansons Francaises, Chansons d’Amour. Koncert w Teatrze Muzycznym
31 stycznia 2019, 18:00

Chansons Francaises, Chansons d’Amour. Koncert w Teatrze Muzycznym 0 0

Najpiękniejsze francuskie piosenki miłosne zaśpiewa w Teatrze Muzycznym Lydie Charlotte Kotlinsky. Koncert "Chansons Francaises, Chansons d’Amour" odbędzie się 31 stycznia o godz. 18.

Z tomu na tom coraz lepszy „Rocznik Chełmski”. Promocja wydawnictwa
25 stycznia 2019, 16:00

Z tomu na tom coraz lepszy „Rocznik Chełmski”. Promocja wydawnictwa 0 0

Przez lata „Rocznik Chełmski” zasłużył sobie na miano wydawnictwa naukowego. Dowodem jego wysokiego poziomu jest gotowy już XXII tom. Jego promocję w Chełmskiej Bibliotece Publicznej wydawca, czyli Stowarzyszenie „Rocznik Chełmski”, zapowiedział 25 stycznia o godz. 16.

Plaga kradzieży w gminie Stary Zamość. Już wiadomo, kto za nimi stał
galeria

Plaga kradzieży w gminie Stary Zamość. Już wiadomo, kto za nimi stał 3 0

W ostatnim czasie na terenie gminy Stary Zamość dochodziło do włamań i kradzieży. Z pomieszczeń gospodarczych znikały różne sprzęty.

Wąwolnica: Zadłużenie pod kontrolą. Najważniejsze inwestycje w tym roku

Wąwolnica: Zadłużenie pod kontrolą. Najważniejsze inwestycje w tym roku 0 0

Jedynie 2,5 mln zł wynosi obecnie zadłużenie gminy. Niemal dwa razy tyle samorząd wyda w tym roku na inwestycje. Najważniejsze będzie nowe boisko szkolne, ocieplenie Urzędu Gminy oraz nowe urządzenia dla oczyszczalni ścieków.

Rabin i biskup spotkali się w Lublinie. Ukazał się artykuł nawołujący do morderstwa

Rabin i biskup spotkali się w Lublinie. Ukazał się artykuł nawołujący do morderstwa 6 7

40-latek z Lublina odpowie za napaść na Albańczyka. Pobił go i groził śmiercią z powodu jego narodowości. Śledczy z Lublina odnotowują dziesiątki ataków na podobnym tle.

Zamiast dużych miast, chcą teraz wspierać małe miejscowości i gminy

Zamiast dużych miast, chcą teraz wspierać małe miejscowości i gminy 0 4

Trwają konsultacje projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. W województwie lubelskim takie spotkanie odbyło się w Białej Podlaskiej.

Zamość pożegnał prezydenta Adamowicza [zdjęcia]
galeria

Zamość pożegnał prezydenta Adamowicza [zdjęcia] 1 6

Na Rynku Solnym mieszkańcy Zamościa ułożyli w piątek znicze w kształt serca. Tym symbolicznym gestem solidaryzowali się z uczestnikami mszy odprawianej w Bazylice Mariackiej w Gdańsku w intencji zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.  

Studniówka 2019 ZS Energetycznych w Lublinie. Maturzyści z czarnymi wstążkami [zdjęcia]
galeria

Studniówka 2019 ZS Energetycznych w Lublinie. Maturzyści z czarnymi wstążkami [zdjęcia] 5 1

W piątek odbyła się studniówka 2019 Zespołu Szkół Energetycznych w Lublinie.

Studniówki 2019: Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Studniówki 2019: Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie [zdjęcia] 69 1

W piątek młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. W. Grabskiego bawiła się na balu maturalnym. Odbył się on w hotelu In Between