Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 lipca 2011 r.
21:22
Edytuj ten wpis

Urząd wydał pieniądze na serial "Pogodni". Było warto? Oceń sam

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 17 A A
– Serialu nie oglądałem – przyznaje wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, który odpowiada za promocję re
– Serialu nie oglądałem – przyznaje wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, który odpowiada za promocję re

400 tys. zł wydał Urząd Marszałkowski na 13 odcinków serialu "Pogodni” i towarzyszące mu reklamy regionu. Sęk w tym, że fabuła serialu jest miałka, a oglądają go przede wszystkim nieletni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Pogodnych” można zobaczyć codziennie w publicznej "Jedynce” i "Dwójce”. Odcinek trwa zaledwie kilka minut, a poprzedzany jest przez dwa duże bloki reklamowe. Serial sprawia wrażenie pretekstu do emisji reklam i konkursu SMS-owego, w którym można wygrać luksusowy samochód.

Treść? W środowym odcinku małżeństwo Pogodnych spacerując po rynku w Kazimierzu Dolnym dywagowało, czy Andrzej może się jeszcze podobać młodym kobietom, a Magda wspominała, jak kiedyś dostała od dawnego chłopaka choinkowe bombki. – Teraz ojciec je bije, po jednej na święta – opowiadała synowi Stasiowi. Wczoraj Andrzej odpoczywający na urlopie przeraził się, że ma halucynacje, bo zobaczył swoją matkę. Okazało się, że faktycznie mama przyjechała w odwiedziny do syna.

– Nie bardzo wiem o co w tym serialu chodzi – mówi Ewa Kondek, zastępca burmistrza Sandomierza. W tym mieście kręcony jest popularny serial "Ojciec Mateusz”. – Po pierwszym roku emisji przyjechało do nas o 40 proc. więcej turystów. W kolejnym roku tyle samo pomimo powodzi – mówi Kondek.

Na początku Sandomierz wydał kilkadziesiąt tysięcy złotych na dofinansowanie pobytu ekipy kręcącej serial oraz pomoc techniczną. Dopiero w ubiegłym roku samorząd województwa dołożył do produkcji 1,5 mln zł.
Jak promuje się Lubelszczyzna? W 13 odcinkach "Pogodnych” zachwalane są uroki naszego regionu, a przed i po emisji widzowie oglądają 8-sekundowe reklamy z hasłem "Pogodnych wakacji życzy Lubelskie”. Serial i spoty kosztowały nas 406 tys. zł (85 proc. dołożyła Unia Europejska). – Serialu nie oglądałem – przyznaje wicemarszałek Krzysztof Grabczuk (PO), który w zarządzie województwa odpowiada za promocję regionu. – Gusty są różne, ale każdy zwróci uwagę na nasze reklamówki. Im nas więcej w mediach tym lepiej.

Piotr Franaszek, szef wojewódzkiej promocji, podkreśla, że serial jest fragmentem większej kampanii promującej region "Smakuj Życie”. – Mamy spoty cztery razy dziennie w TVP 1, TVP2 i TVP Info przed i po zakończeniu "Pogodnych”, a także billboardy, kampanię produktową, imprezy i wydawnictwa – wylicza dyrektor Franaszek. Dodaje, że serial jest bonusem, który udało się wywalczyć do tanich spotów.
– Za ok. 400 tys. zł mamy ponad 200 spotów i 13 odcinków kręconych w naszym regionie. To dobrze wydane pieniądze – zapewnia. – W ubiegłym roku zapłaciliśmy 1,2 mln zł za same reklamówki w TVN.
Franaszek serial oglądał i nie ma zastrzeżeń. – To nowoczesny, intensywny i niespotykany format – ocenia.

Większość widzów "Pogodnych” ma od 4 do 15 lat (średnio 509 tys. osób na odcinek). Udział starszych widzów (w najbardziej "konsumpcyjnym” wieku 16 – 49 lat) to tylko 6 proc. (156 tys. osób).

Urząd Marszałkowski oceni efekt kampanii reklamowej jesienią.

Serial "Pogodni" można obejrzeć na stronie TVP - kliknij, żeby zobaczyć

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karo / 14 sierpnia 2011 o 14:17
0
Widziałem kilka odcinków i... no właśnie. Ogólnie od samego początku myślałem, że jest to akcja reklamowa Lexusa. Taka nowa wersja reklamy udająca jakiś serial. Natomiast jako promocja województwa... Niestety ale ja tej promocji nie zauważyłem. Emitowane przed i po spoty województwa poprzez brak wyraźnego powiązania przechodzą nie zauważone. Równie dobrze można było by wstawić tam reklamę pasty do zębów, proszku, czy jakiegokolwiek innego produktu. Zresztą widać, że nie tylko ja bardziej kojarzę ten program z Lexusem. Wypowiedzi panów odpowiedzialnych za tą formę promocji są śmieszne... A jak już ktoś zauważył unijne pieniądze poszły po raz kolejny na coś co de facto nie przynosi żadnych korzyści. Niestety pokazuje to wszech obecne podejście do funduszy unijnych. Czyli: są, więc wydajemy je, żeby nikt nam nie zarzucił, że przepadły... A, że można było je wykorzystać w lepszy sposób... trudno.
Widziałem kilka odcinków i... no właśnie. Ogólnie od samego początku myślałem, że jest to akcja reklamowa Lexusa. Taka nowa wersja reklamy udająca jakiś serial. Natomiast jako promocja województwa... Niestety ale ja tej promocji nie zauważyłem. Emitowane przed i po spoty województwa poprzez brak wyraźnego powiązania przechodzą nie zauważone. Równie dobrze można było by wstawić tam reklamę pasty do zębów, proszku, czy jakiegokolwiek innego produktu. Zresztą widać, że nie tylko ja bardziej kojarzę ten program z Lexusem. Wypowiedzi panów odpowi... rozwiń
Avatar
martineden79 / 29 lipca 2011 o 22:31
0
Wyjątkowo głupi pomysł reklamowania regionu poprzez głupkowaty miniserialik.
Najgłupsza jest ta żona która notorycznie zwraca się do męża per Kooooocie.
Avatar
fizyk / 29 lipca 2011 o 17:04
0
niestety- trzeba było dać spot w discovery lub national geo i byłby większy zysk, a nie na tv info czy innych polskich kanałach....6% - ja pracuję do nocy i nie mam czasu na pierdoły - nikt kto rano idzie do pracy takich dreszczowców nie ogląda...6-15 latki to rzeczywiście suuper widownia - na 100% przedszkolaki będą namawiać panie w przedszkolu żeby jechać do kazika czy sandomierza...
Avatar
Gość / 29 lipca 2011 o 13:42
0
[size="3"]" Serial i spoty kosztowały nas 406 tys. zł (85 % dołożyła Unia Europejska).
– Serialu nie oglądałem – przyznaje wicemarszałek Krzysztof Grabczuk (PO), który w zarządzie województwa odpowiada za promocję regionu. – Gusty są różne, ale każdy zwróci uwagę na nasze reklamówki. Im nas więcej w mediach tym lepiej.

Większość widzów "Pogodnych" ma od 4 do 15 lat (średnio 509 tys. osób na odcinek).
Udział starszych widzów (w wieku 16 – 49 lat) to tylko 6 % (156 tys. osó "[/size]

... i znowu UE sfinansowała nietrafione pomysły promocji Lubelszczyzny w serialu, który oglądają dzieci, bo dorośli to tylko 6 % widowni.
[size="3"]" Serial i spoty kosztowały nas 406 tys. zł (85 % dołożyła Unia Europejska).
– Serialu nie oglądałem – przyznaje wicemarszałek Krzysztof Grabczuk (PO), który w zarządzie województwa odpowiada za promocję regionu. – Gusty są różne, ale każdy zwróci uwagę na nasze reklamówki. Im nas więcej w mediach tym lepiej.

Większość widzów "Pogodnych" ma od 4 do 15 lat (średnio 509 tys. osób na odcinek).
Udział starszych widzów (w wieku 16 – 49 lat) to tylko 6 %rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2011 o 13:32
0
[size="4"]Ten serialik leci jednocześnie na 3 stacjach TVP : TVP1, TVP2 i TVP Info.
Każdy odcinek trwa około 5 minut.
Idiotyczne mini scenki przetykane idiotycznymi dialogami męża, żony i ich wyszczekanego synka + sąsiada i znajomych.
Pranie publicznej kasy pochodzącej z abonamentu RTV.[/size]
Avatar
Tomasz / 29 lipca 2011 o 10:00
0
"a Magda wspominała, jak kiedyś dostała od dawnego chłopaka choinkowe bombki. – Teraz ojciec je bije, po jednej na święta – opowiadała synowi Stasiowi."
A mi ojciec kupił stadko kurczaków, ale mamusie je bije, po jednym co niedziela.

Poziom większości seriali (łącznie z tym), a także ogólna wartość tego co emituje TVP jest bliski lustra cieczy w szambie. Ma również takie same wartości odżywcze (dla umysłu). Zdarzają się niekiedy lepsze filmy czy produkcje, ale niestety nie tak często jak byśmy tego chcieli.
Avatar
kjl / 29 lipca 2011 o 09:54
0
Scyzoryk w kieszeni sam się otwiera!
Avatar
anna / 29 lipca 2011 o 08:40
0
może jakby pokazali zycie prywatne marszałka G. to było by ciekawiej
jego kochanki, romanse itp
Avatar
am / 29 lipca 2011 o 08:31
0
Serial nie wiadomo o czym, czyli sieczka. Zarobią tylko ci "aktorzy" i TVP, która spełnia swoją "misję". Mało tego, może jeszcze mamy płacić abonament za takie coś?????????????????????????? Proponuję wprowadzić zmianę w płaceniu abonamentu: płacą ci, których dochody są większe niż średnia w TVP.
Avatar
kazio / 29 lipca 2011 o 08:18
0
a dlaczego w spocie za taakie pieniądze nie było sobczaka z samolocikiem? może był w solarium?
Avatar
Karo / 14 sierpnia 2011 o 14:17
0
Widziałem kilka odcinków i... no właśnie. Ogólnie od samego początku myślałem, że jest to akcja reklamowa Lexusa. Taka nowa wersja reklamy udająca jakiś serial. Natomiast jako promocja województwa... Niestety ale ja tej promocji nie zauważyłem. Emitowane przed i po spoty województwa poprzez brak wyraźnego powiązania przechodzą nie zauważone. Równie dobrze można było by wstawić tam reklamę pasty do zębów, proszku, czy jakiegokolwiek innego produktu. Zresztą widać, że nie tylko ja bardziej kojarzę ten program z Lexusem. Wypowiedzi panów odpowiedzialnych za tą formę promocji są śmieszne... A jak już ktoś zauważył unijne pieniądze poszły po raz kolejny na coś co de facto nie przynosi żadnych korzyści. Niestety pokazuje to wszech obecne podejście do funduszy unijnych. Czyli: są, więc wydajemy je, żeby nikt nam nie zarzucił, że przepadły... A, że można było je wykorzystać w lepszy sposób... trudno.
Widziałem kilka odcinków i... no właśnie. Ogólnie od samego początku myślałem, że jest to akcja reklamowa Lexusa. Taka nowa wersja reklamy udająca jakiś serial. Natomiast jako promocja województwa... Niestety ale ja tej promocji nie zauważyłem. Emitowane przed i po spoty województwa poprzez brak wyraźnego powiązania przechodzą nie zauważone. Równie dobrze można było by wstawić tam reklamę pasty do zębów, proszku, czy jakiegokolwiek innego produktu. Zresztą widać, że nie tylko ja bardziej kojarzę ten program z Lexusem. Wypowiedzi panów odpowi... rozwiń
Avatar
martineden79 / 29 lipca 2011 o 22:31
0
Wyjątkowo głupi pomysł reklamowania regionu poprzez głupkowaty miniserialik.
Najgłupsza jest ta żona która notorycznie zwraca się do męża per Kooooocie.
Avatar
fizyk / 29 lipca 2011 o 17:04
0
niestety- trzeba było dać spot w discovery lub national geo i byłby większy zysk, a nie na tv info czy innych polskich kanałach....6% - ja pracuję do nocy i nie mam czasu na pierdoły - nikt kto rano idzie do pracy takich dreszczowców nie ogląda...6-15 latki to rzeczywiście suuper widownia - na 100% przedszkolaki będą namawiać panie w przedszkolu żeby jechać do kazika czy sandomierza...
Avatar
Gość / 29 lipca 2011 o 13:42
0
[size="3"]" Serial i spoty kosztowały nas 406 tys. zł (85 % dołożyła Unia Europejska).
– Serialu nie oglądałem – przyznaje wicemarszałek Krzysztof Grabczuk (PO), który w zarządzie województwa odpowiada za promocję regionu. – Gusty są różne, ale każdy zwróci uwagę na nasze reklamówki. Im nas więcej w mediach tym lepiej.

Większość widzów "Pogodnych" ma od 4 do 15 lat (średnio 509 tys. osób na odcinek).
Udział starszych widzów (w wieku 16 – 49 lat) to tylko 6 % (156 tys. osó "[/size]

... i znowu UE sfinansowała nietrafione pomysły promocji Lubelszczyzny w serialu, który oglądają dzieci, bo dorośli to tylko 6 % widowni.
[size="3"]" Serial i spoty kosztowały nas 406 tys. zł (85 % dołożyła Unia Europejska).
– Serialu nie oglądałem – przyznaje wicemarszałek Krzysztof Grabczuk (PO), który w zarządzie województwa odpowiada za promocję regionu. – Gusty są różne, ale każdy zwróci uwagę na nasze reklamówki. Im nas więcej w mediach tym lepiej.

Większość widzów "Pogodnych" ma od 4 do 15 lat (średnio 509 tys. osób na odcinek).
Udział starszych widzów (w wieku 16 – 49 lat) to tylko 6 %rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2011 o 13:32
0
[size="4"]Ten serialik leci jednocześnie na 3 stacjach TVP : TVP1, TVP2 i TVP Info.
Każdy odcinek trwa około 5 minut.
Idiotyczne mini scenki przetykane idiotycznymi dialogami męża, żony i ich wyszczekanego synka + sąsiada i znajomych.
Pranie publicznej kasy pochodzącej z abonamentu RTV.[/size]
Avatar
Tomasz / 29 lipca 2011 o 10:00
0
"a Magda wspominała, jak kiedyś dostała od dawnego chłopaka choinkowe bombki. – Teraz ojciec je bije, po jednej na święta – opowiadała synowi Stasiowi."
A mi ojciec kupił stadko kurczaków, ale mamusie je bije, po jednym co niedziela.

Poziom większości seriali (łącznie z tym), a także ogólna wartość tego co emituje TVP jest bliski lustra cieczy w szambie. Ma również takie same wartości odżywcze (dla umysłu). Zdarzają się niekiedy lepsze filmy czy produkcje, ale niestety nie tak często jak byśmy tego chcieli.
Avatar
kjl / 29 lipca 2011 o 09:54
0
Scyzoryk w kieszeni sam się otwiera!
Avatar
anna / 29 lipca 2011 o 08:40
0
może jakby pokazali zycie prywatne marszałka G. to było by ciekawiej
jego kochanki, romanse itp
Avatar
am / 29 lipca 2011 o 08:31
0
Serial nie wiadomo o czym, czyli sieczka. Zarobią tylko ci "aktorzy" i TVP, która spełnia swoją "misję". Mało tego, może jeszcze mamy płacić abonament za takie coś?????????????????????????? Proponuję wprowadzić zmianę w płaceniu abonamentu: płacą ci, których dochody są większe niż średnia w TVP.
Avatar
kazio / 29 lipca 2011 o 08:18
0
a dlaczego w spocie za taakie pieniądze nie było sobczaka z samolocikiem? może był w solarium?
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 0 0

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!