Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 września 2008 r.
17:52
Edytuj ten wpis

Władza: strategiczna droga. Opozycja: trasa dla kolegi

0 24 A A

Prawie 400 tys. zł wydała gmina Jastków na drogę w Ługowie. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nikt przy niej nie mieszka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Asfaltówka prowadzi do gruntów, które należą do… przewodniczącego Rady Gminy.

Droga w Ługowie została oddana do użytku niedawno. Ponad kilometrowy odcinek robi wrażenie. Zbudowany został na solidnej, kilkucentymetrowej podbudowie. Trakt jest równy jak stół. Sęk w tym, że prowadzi… donikąd. Urywa się w polu, gdzie nie ma ani jednego gospodarstwa.

- To skandal - oburza się Krzysztof Herman z Marysina, radny klubu Prawo i Rodzina (PiR). - Takie działanie to wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto. Są inne potrzeby w gminie. U nas na osiedlu mieszkańcy sami musieli sobie zrobić drogę, bo nie mogli się jej doprosić u wójta. A tam? Proszę. Dla kolegów wszystko da się załatwić.

Zdenerwowania nie kryją też niektórzy mieszkańcy Ługowa. - Tą drogą prawie nikt nie jeździ - twierdzi pan Edward. - Robienie tam asfaltu to czysta głupota. Nie wiem, po co to komu.

Okazuje się, że tam gdzie kończy się asfaltówka znajdują się działki rolne należące do przewodniczącego Rady Gminy w Jastkowie. Kiedy pojechaliśmy na miejsce, aby zrobić zdjęcia zastaliśmy tam przewodniczącego przy zbiorze kukurydzy. Po za nim, w ciągu ponad pół godziny, szosą nie jechał nikt. Radny upiera się jednak, że asfalt jest potrzebny. - To strategiczna droga - twierdzi Witold Nakonieczny. - Połączy naszą miejscowość z gminą Garbów.

Herman i pozostali radni PiR uważają jednak, że budując drogę wójt odwdzięczył się Nakoniecznemu za przejście na jego stronę i poparcie w czasie głosowań. Wcześniej był w opozycji. Zmienił nagle zdanie po tym, jak radni skupieni wokół wójta, wybrali go przewodniczącym.

Wójt gminy Zbigniew Samoń twierdzi, że to nieprawda, a droga jest ważna, bo łączy Ługów z Gutanowem i jest potrzebna mieszkańcom tych miejscowości. Wójt podkreśla też, że droga była umieszczona w planie wieloletnim jeszcze przez jego poprzednika i była zgłaszana do budżetu na 2007 rok przez radnych PiR. Ponieważ wtedy wniosek nie przeszedł, Zbigniew Samoń umieścił inwestycję w budżecie tegorocznym, a radni się zgodzili.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czytelnik / 19 września 2008 o 09:58
0
Dożynki były naprawdę kompromitacją.Czy nagrodą w konkursach powinien być alkochol?Jak to się ma do wychowywania w trzeźwości.Jak mamy mieć dobrze wychowaną młodzież jeśli pokazuje się święto Gminy jako pijacką libację gdzie piją wszyscy ,tylko dla VIP-ów(czytaj radnych) jest lepszy alkochol i za darmo,a pospólstwo musi sobie kupić albo zrobić z siebie "idiotę"i wygrać.Może jest to celowe działanie bo ludzie uzależnieni są łatwiejsi do kierowania "na słuszną drogę"wychwalania wójta i jego popleczników.To oni przed wyborami krzyczeli najgłośniej i krytykowali władzę za wszystko a teraz co robią ?Wstyd !!
Dożynki były naprawdę kompromitacją.Czy nagrodą w konkursach powinien być alkochol?Jak to się ma do wychowywania w trzeźwości.Jak mamy mieć dobrze wychowaną młodzież jeśli pokazuje się święto Gminy jako pijacką libację gdzie piją wszyscy ,tylko dla VIP-ów(czytaj radnych) jest lepszy alkochol i za darmo,a pospólstwo musi sobie kupić albo zrobić z siebie "idiotę"i wygrać.Może jest to celowe działanie bo ludzie uzależnieni są łatwiejsi do kierowania "na słuszną drogę"wychwalania wójta i jego popleczników.To oni przed wyboram... rozwiń
Avatar
ela / 18 września 2008 o 19:20
0
Były alkoholik napisał:
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem, gdzie współ zespół już bez konfliktów władza wznosiła raz po raz toasty. Pochwalam konkurs gdzie nagrodą, ajakże, była beczka piwa - GRATULUJĘ święto chleba przerodziło się w święto pijaństwa. Jak tosię ma do ustawy o wychowaniu w trzeźwości? bo impreza była otwarta. Co na to prokuratura?

Zgadzam się z tym. Sama byłam świadkiem jak jeden z gości spadł z ławki i leżał potem pod nia przez długi czas bo nie był w stanie sie podnieść. Taki był pijany, "Brawo" wójcie! Tak sie wychowuje młodziez, propagując pijaństwo?

Zgadzam się z tym. Sama byłam świadkiem jak jeden z gości spadł z ławki i leżał potem pod nia przez długi czas bo nie był w stanie sie podnieść. Taki był pijany, "Brawo" wójcie! Tak sie wychowuje młodziez, propagując pijaństwo? rozwiń
Avatar
Były alkoholik / 18 września 2008 o 16:00
0
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem, gdzie współ zespół już bez konfliktów władza wznosiła raz po raz toasty. Pochwalam konkurs gdzie nagrodą, ajakże, była beczka piwa - GRATULUJĘ święto chleba przerodziło się w święto pijaństwa. Jak tosię ma do ustawy o wychowaniu w trzeźwości? bo impreza była otwarta. Co na to prokuratura?
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem,... rozwiń
Avatar
czytelnik / 18 września 2008 o 14:39
0
Wartość działki pana przewodniczącego automatycznie wzrasta kilkukrotnie,to racja,napewno nie trzeba będzie długo czekać na ofertę sprzedaży jakiejś działeczki budowlanej,a ciekawe ile hektarów będzie miał do zaoferowania...jak już sprawa drogi przycichnie.Tyle jest warta pana lojalność wobec kolegów ile pan może zarobić na działkach.Nie wstydzi się pan patrzeć kolegom w twarz?Zawsze tak wyglądało pańskie zaangarzowanie społeczne?Sumienie pana nie gryzie i pozwala panu pełnić nadal funkcje przewodniczącego?
Avatar
Sąsiadka / 18 września 2008 o 14:02
0
Patrząc na kryteria przydziału inwestycji w Jastkowie do rady powinniśmy wybierać ludzi z najdalej odległych miejscowości od już wybudowanych dróg,wówczas Wójt będzie do nich robił drogi.Wszystko jest OK,ale sedno sprawy jest w różnicy wartości działek budowlanych a ziemi rolnej !NA TO ZWRACAM PAŃSTWA UWAGĘ !Dążenie jest proste:utwardzona droga/przekształcenie działek/i całkiem dobra kasa wszystko w gestji kolegów radnych i wójta.TO WSZYSTKO rozłożone w czasie umyka z pola widzenia,i nawet ten artykuł nie odkrywa motywacji takiego działania przed czytelnikiem.Powyższe komentaże są emocjonalne gdyż dotykają osób,mających świadomość ŻE TO NIE TAK powinien działać SAMORZĄD ...
Patrząc na kryteria przydziału inwestycji w Jastkowie do rady powinniśmy wybierać ludzi z najdalej odległych miejscowości od już wybudowanych dróg,wówczas Wójt będzie do nich robił drogi.Wszystko jest OK,ale sedno sprawy jest w różnicy wartości działek budowlanych a ziemi rolnej !NA TO ZWRACAM PAŃSTWA UWAGĘ !Dążenie jest proste:utwardzona droga/przekształcenie działek/i całkiem dobra kasa wszystko w gestji kolegów radnych i wójta.TO WSZYSTKO rozłożone w czasie umyka z pola widzenia,i nawet ten artykuł nie odkrywa motywacji takiego dz... rozwiń
Avatar
Tajniak / 17 września 2008 o 22:16
0
Sprawa związana z drogą do nikąd nie jest zapewne tylko wyjątkiem w sposobie sprawowania władzy przez obecny UKŁAD.Radnym wydaje się że po wyborach są nietykalni i otwarci na propozycje zamiany sukcesu wyborczego na korzyści dla siebie,ludzie są im już niepotrzebni.Knują układy ażeby siebie dowartościować jacy to oni są ważni,bo współpracując z wójtem mogą podatki umarzać,działki przekształcać,diety uchwalać ,pensje wójtowi ustalać...itd.A zapominają lub nie wiedzą Że to RADNI reprezentują NAS wyborców i nasze "A NIE SWOJE POTRZEBY" Moim zdaniem referendum nic nie da ROZWIĄZANIEM SĄ MĄDRE WYBORY ludzi którzy mają kompetencje,a nie obietnice jak widać bez pokrycia -do działania w naszym imieniu.
Sprawa związana z drogą do nikąd nie jest zapewne tylko wyjątkiem w sposobie sprawowania władzy przez obecny UKŁAD.Radnym wydaje się że po wyborach są nietykalni i otwarci na propozycje zamiany sukcesu wyborczego na korzyści dla siebie,ludzie są im już niepotrzebni.Knują układy ażeby siebie dowartościować jacy to oni są ważni,bo współpracując z wójtem mogą podatki umarzać,działki przekształcać,diety uchwalać ,pensje wójtowi ustalać...itd.A zapominają lub nie wiedzą Że to RADNI reprezentują NAS wyborców i nasze "A NIE SWOJE POTRZEBY"... rozwiń
Avatar
czytelnik / 17 września 2008 o 21:32
0
Każdy popełnia błędy.Waszym błędem był start w wyborach .Nie było mi dane uczyć się za państwowe pieniądze ,ale za moje błędy sam płacę a za wasze płacą podatnicy więc ja również.Mimo wszystko żal mi tych którzy mają wykształcenie na papierku,a wiedza ....widać gołym okiem-asfalt do kukurydzy....gratuluję!!!Przy wyborach podziękuję jak trzeba.
Avatar
obserwatorzy / 17 września 2008 o 21:20
0
Referendum w takiej sytuacji to jedyne wyjście,ale czy ktoś się odważy?Zemsta wójta dosięgnie każdego kto będzie miał odwagę powiedzieć prawdę publicznie.Pana Hermana trzeba podziwiać za energię i ogrom pracy wykonanej dla dobra gminy.Wy panowie radni nauczcie się czegoś od niego a nie obrażajcie go.Wójt powinien dla swojego dobra powiadomić wszystkich dlaczego zbudował drogę przewodniczącemu,a nie chować się za plecami swoich poddanych i szkalować panów z PIR-u.
Avatar
Gość / 17 września 2008 o 21:05
0
Trzeba zwołać referendum i odwołać tych kolesi z PIRu - awanturników, którzy nie pozwalają prawidłowo funkcjonować gminie. CHUDZIK, HERMAN I SPÓŁKA MUSZĄ ODEJŚĆ!!!
Avatar
janek / 17 września 2008 o 17:16
0
Trzeba zrobić referendum i odwołać tych kolesi zanim roztrwonią cale pieniadze gminy! NAKONIECZNY I SAMOŃ MUSZĄ ODEJŚĆ!!!
Avatar
czytelnik / 19 września 2008 o 09:58
0
Dożynki były naprawdę kompromitacją.Czy nagrodą w konkursach powinien być alkochol?Jak to się ma do wychowywania w trzeźwości.Jak mamy mieć dobrze wychowaną młodzież jeśli pokazuje się święto Gminy jako pijacką libację gdzie piją wszyscy ,tylko dla VIP-ów(czytaj radnych) jest lepszy alkochol i za darmo,a pospólstwo musi sobie kupić albo zrobić z siebie "idiotę"i wygrać.Może jest to celowe działanie bo ludzie uzależnieni są łatwiejsi do kierowania "na słuszną drogę"wychwalania wójta i jego popleczników.To oni przed wyborami krzyczeli najgłośniej i krytykowali władzę za wszystko a teraz co robią ?Wstyd !!
Dożynki były naprawdę kompromitacją.Czy nagrodą w konkursach powinien być alkochol?Jak to się ma do wychowywania w trzeźwości.Jak mamy mieć dobrze wychowaną młodzież jeśli pokazuje się święto Gminy jako pijacką libację gdzie piją wszyscy ,tylko dla VIP-ów(czytaj radnych) jest lepszy alkochol i za darmo,a pospólstwo musi sobie kupić albo zrobić z siebie "idiotę"i wygrać.Może jest to celowe działanie bo ludzie uzależnieni są łatwiejsi do kierowania "na słuszną drogę"wychwalania wójta i jego popleczników.To oni przed wyboram... rozwiń
Avatar
ela / 18 września 2008 o 19:20
0
Były alkoholik napisał:
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem, gdzie współ zespół już bez konfliktów władza wznosiła raz po raz toasty. Pochwalam konkurs gdzie nagrodą, ajakże, była beczka piwa - GRATULUJĘ święto chleba przerodziło się w święto pijaństwa. Jak tosię ma do ustawy o wychowaniu w trzeźwości? bo impreza była otwarta. Co na to prokuratura?

Zgadzam się z tym. Sama byłam świadkiem jak jeden z gości spadł z ławki i leżał potem pod nia przez długi czas bo nie był w stanie sie podnieść. Taki był pijany, "Brawo" wójcie! Tak sie wychowuje młodziez, propagując pijaństwo?

Zgadzam się z tym. Sama byłam świadkiem jak jeden z gości spadł z ławki i leżał potem pod nia przez długi czas bo nie był w stanie sie podnieść. Taki był pijany, "Brawo" wójcie! Tak sie wychowuje młodziez, propagując pijaństwo? rozwiń
Avatar
Były alkoholik / 18 września 2008 o 16:00
0
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem, gdzie współ zespół już bez konfliktów władza wznosiła raz po raz toasty. Pochwalam konkurs gdzie nagrodą, ajakże, była beczka piwa - GRATULUJĘ święto chleba przerodziło się w święto pijaństwa. Jak tosię ma do ustawy o wychowaniu w trzeźwości? bo impreza była otwarta. Co na to prokuratura?
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem,... rozwiń
Avatar
czytelnik / 18 września 2008 o 14:39
0
Wartość działki pana przewodniczącego automatycznie wzrasta kilkukrotnie,to racja,napewno nie trzeba będzie długo czekać na ofertę sprzedaży jakiejś działeczki budowlanej,a ciekawe ile hektarów będzie miał do zaoferowania...jak już sprawa drogi przycichnie.Tyle jest warta pana lojalność wobec kolegów ile pan może zarobić na działkach.Nie wstydzi się pan patrzeć kolegom w twarz?Zawsze tak wyglądało pańskie zaangarzowanie społeczne?Sumienie pana nie gryzie i pozwala panu pełnić nadal funkcje przewodniczącego?
Avatar
Sąsiadka / 18 września 2008 o 14:02
0
Patrząc na kryteria przydziału inwestycji w Jastkowie do rady powinniśmy wybierać ludzi z najdalej odległych miejscowości od już wybudowanych dróg,wówczas Wójt będzie do nich robił drogi.Wszystko jest OK,ale sedno sprawy jest w różnicy wartości działek budowlanych a ziemi rolnej !NA TO ZWRACAM PAŃSTWA UWAGĘ !Dążenie jest proste:utwardzona droga/przekształcenie działek/i całkiem dobra kasa wszystko w gestji kolegów radnych i wójta.TO WSZYSTKO rozłożone w czasie umyka z pola widzenia,i nawet ten artykuł nie odkrywa motywacji takiego działania przed czytelnikiem.Powyższe komentaże są emocjonalne gdyż dotykają osób,mających świadomość ŻE TO NIE TAK powinien działać SAMORZĄD ...
Patrząc na kryteria przydziału inwestycji w Jastkowie do rady powinniśmy wybierać ludzi z najdalej odległych miejscowości od już wybudowanych dróg,wówczas Wójt będzie do nich robił drogi.Wszystko jest OK,ale sedno sprawy jest w różnicy wartości działek budowlanych a ziemi rolnej !NA TO ZWRACAM PAŃSTWA UWAGĘ !Dążenie jest proste:utwardzona droga/przekształcenie działek/i całkiem dobra kasa wszystko w gestji kolegów radnych i wójta.TO WSZYSTKO rozłożone w czasie umyka z pola widzenia,i nawet ten artykuł nie odkrywa motywacji takiego dz... rozwiń
Avatar
Tajniak / 17 września 2008 o 22:16
0
Sprawa związana z drogą do nikąd nie jest zapewne tylko wyjątkiem w sposobie sprawowania władzy przez obecny UKŁAD.Radnym wydaje się że po wyborach są nietykalni i otwarci na propozycje zamiany sukcesu wyborczego na korzyści dla siebie,ludzie są im już niepotrzebni.Knują układy ażeby siebie dowartościować jacy to oni są ważni,bo współpracując z wójtem mogą podatki umarzać,działki przekształcać,diety uchwalać ,pensje wójtowi ustalać...itd.A zapominają lub nie wiedzą Że to RADNI reprezentują NAS wyborców i nasze "A NIE SWOJE POTRZEBY" Moim zdaniem referendum nic nie da ROZWIĄZANIEM SĄ MĄDRE WYBORY ludzi którzy mają kompetencje,a nie obietnice jak widać bez pokrycia -do działania w naszym imieniu.
Sprawa związana z drogą do nikąd nie jest zapewne tylko wyjątkiem w sposobie sprawowania władzy przez obecny UKŁAD.Radnym wydaje się że po wyborach są nietykalni i otwarci na propozycje zamiany sukcesu wyborczego na korzyści dla siebie,ludzie są im już niepotrzebni.Knują układy ażeby siebie dowartościować jacy to oni są ważni,bo współpracując z wójtem mogą podatki umarzać,działki przekształcać,diety uchwalać ,pensje wójtowi ustalać...itd.A zapominają lub nie wiedzą Że to RADNI reprezentują NAS wyborców i nasze "A NIE SWOJE POTRZEBY"... rozwiń
Avatar
czytelnik / 17 września 2008 o 21:32
0
Każdy popełnia błędy.Waszym błędem był start w wyborach .Nie było mi dane uczyć się za państwowe pieniądze ,ale za moje błędy sam płacę a za wasze płacą podatnicy więc ja również.Mimo wszystko żal mi tych którzy mają wykształcenie na papierku,a wiedza ....widać gołym okiem-asfalt do kukurydzy....gratuluję!!!Przy wyborach podziękuję jak trzeba.
Avatar
obserwatorzy / 17 września 2008 o 21:20
0
Referendum w takiej sytuacji to jedyne wyjście,ale czy ktoś się odważy?Zemsta wójta dosięgnie każdego kto będzie miał odwagę powiedzieć prawdę publicznie.Pana Hermana trzeba podziwiać za energię i ogrom pracy wykonanej dla dobra gminy.Wy panowie radni nauczcie się czegoś od niego a nie obrażajcie go.Wójt powinien dla swojego dobra powiadomić wszystkich dlaczego zbudował drogę przewodniczącemu,a nie chować się za plecami swoich poddanych i szkalować panów z PIR-u.
Avatar
Gość / 17 września 2008 o 21:05
0
Trzeba zwołać referendum i odwołać tych kolesi z PIRu - awanturników, którzy nie pozwalają prawidłowo funkcjonować gminie. CHUDZIK, HERMAN I SPÓŁKA MUSZĄ ODEJŚĆ!!!
Avatar
janek / 17 września 2008 o 17:16
0
Trzeba zrobić referendum i odwołać tych kolesi zanim roztrwonią cale pieniadze gminy! NAKONIECZNY I SAMOŃ MUSZĄ ODEJŚĆ!!!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 463 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!