Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 września 2008 r.
17:52
Edytuj ten wpis

Władza: strategiczna droga. Opozycja: trasa dla kolegi

0 24 A A

Prawie 400 tys. zł wydała gmina Jastków na drogę w Ługowie. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nikt przy niej nie mieszka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Asfaltówka prowadzi do gruntów, które należą do… przewodniczącego Rady Gminy.

Droga w Ługowie została oddana do użytku niedawno. Ponad kilometrowy odcinek robi wrażenie. Zbudowany został na solidnej, kilkucentymetrowej podbudowie. Trakt jest równy jak stół. Sęk w tym, że prowadzi… donikąd. Urywa się w polu, gdzie nie ma ani jednego gospodarstwa.

- To skandal - oburza się Krzysztof Herman z Marysina, radny klubu Prawo i Rodzina (PiR). - Takie działanie to wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto. Są inne potrzeby w gminie. U nas na osiedlu mieszkańcy sami musieli sobie zrobić drogę, bo nie mogli się jej doprosić u wójta. A tam? Proszę. Dla kolegów wszystko da się załatwić.

Zdenerwowania nie kryją też niektórzy mieszkańcy Ługowa. - Tą drogą prawie nikt nie jeździ - twierdzi pan Edward. - Robienie tam asfaltu to czysta głupota. Nie wiem, po co to komu.

Okazuje się, że tam gdzie kończy się asfaltówka znajdują się działki rolne należące do przewodniczącego Rady Gminy w Jastkowie. Kiedy pojechaliśmy na miejsce, aby zrobić zdjęcia zastaliśmy tam przewodniczącego przy zbiorze kukurydzy. Po za nim, w ciągu ponad pół godziny, szosą nie jechał nikt. Radny upiera się jednak, że asfalt jest potrzebny. - To strategiczna droga - twierdzi Witold Nakonieczny. - Połączy naszą miejscowość z gminą Garbów.

Herman i pozostali radni PiR uważają jednak, że budując drogę wójt odwdzięczył się Nakoniecznemu za przejście na jego stronę i poparcie w czasie głosowań. Wcześniej był w opozycji. Zmienił nagle zdanie po tym, jak radni skupieni wokół wójta, wybrali go przewodniczącym.

Wójt gminy Zbigniew Samoń twierdzi, że to nieprawda, a droga jest ważna, bo łączy Ługów z Gutanowem i jest potrzebna mieszkańcom tych miejscowości. Wójt podkreśla też, że droga była umieszczona w planie wieloletnim jeszcze przez jego poprzednika i była zgłaszana do budżetu na 2007 rok przez radnych PiR. Ponieważ wtedy wniosek nie przeszedł, Zbigniew Samoń umieścił inwestycję w budżecie tegorocznym, a radni się zgodzili.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czytelnik / 19 września 2008 o 09:58
0
Dożynki były naprawdę kompromitacją.Czy nagrodą w konkursach powinien być alkochol?Jak to się ma do wychowywania w trzeźwości.Jak mamy mieć dobrze wychowaną młodzież jeśli pokazuje się święto Gminy jako pijacką libację gdzie piją wszyscy ,tylko dla VIP-ów(czytaj radnych) jest lepszy alkochol i za darmo,a pospólstwo musi sobie kupić albo zrobić z siebie "idiotę"i wygrać.Może jest to celowe działanie bo ludzie uzależnieni są łatwiejsi do kierowania "na słuszną drogę"wychwalania wójta i jego popleczników.To oni przed wyborami krzyczeli najgłośniej i krytykowali władzę za wszystko a teraz co robią ?Wstyd !!
Dożynki były naprawdę kompromitacją.Czy nagrodą w konkursach powinien być alkochol?Jak to się ma do wychowywania w trzeźwości.Jak mamy mieć dobrze wychowaną młodzież jeśli pokazuje się święto Gminy jako pijacką libację gdzie piją wszyscy ,tylko dla VIP-ów(czytaj radnych) jest lepszy alkochol i za darmo,a pospólstwo musi sobie kupić albo zrobić z siebie "idiotę"i wygrać.Może jest to celowe działanie bo ludzie uzależnieni są łatwiejsi do kierowania "na słuszną drogę"wychwalania wójta i jego popleczników.To oni przed wyboram... rozwiń
Avatar
ela / 18 września 2008 o 19:20
0
Były alkoholik napisał:
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem, gdzie współ zespół już bez konfliktów władza wznosiła raz po raz toasty. Pochwalam konkurs gdzie nagrodą, ajakże, była beczka piwa - GRATULUJĘ święto chleba przerodziło się w święto pijaństwa. Jak tosię ma do ustawy o wychowaniu w trzeźwości? bo impreza była otwarta. Co na to prokuratura?

Zgadzam się z tym. Sama byłam świadkiem jak jeden z gości spadł z ławki i leżał potem pod nia przez długi czas bo nie był w stanie sie podnieść. Taki był pijany, "Brawo" wójcie! Tak sie wychowuje młodziez, propagując pijaństwo?

Zgadzam się z tym. Sama byłam świadkiem jak jeden z gości spadł z ławki i leżał potem pod nia przez długi czas bo nie był w stanie sie podnieść. Taki był pijany, "Brawo" wójcie! Tak sie wychowuje młodziez, propagując pijaństwo? rozwiń
Avatar
Były alkoholik / 18 września 2008 o 16:00
0
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem, gdzie współ zespół już bez konfliktów władza wznosiła raz po raz toasty. Pochwalam konkurs gdzie nagrodą, ajakże, była beczka piwa - GRATULUJĘ święto chleba przerodziło się w święto pijaństwa. Jak tosię ma do ustawy o wychowaniu w trzeźwości? bo impreza była otwarta. Co na to prokuratura?
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem,... rozwiń
Avatar
czytelnik / 18 września 2008 o 14:39
0
Wartość działki pana przewodniczącego automatycznie wzrasta kilkukrotnie,to racja,napewno nie trzeba będzie długo czekać na ofertę sprzedaży jakiejś działeczki budowlanej,a ciekawe ile hektarów będzie miał do zaoferowania...jak już sprawa drogi przycichnie.Tyle jest warta pana lojalność wobec kolegów ile pan może zarobić na działkach.Nie wstydzi się pan patrzeć kolegom w twarz?Zawsze tak wyglądało pańskie zaangarzowanie społeczne?Sumienie pana nie gryzie i pozwala panu pełnić nadal funkcje przewodniczącego?
Avatar
Sąsiadka / 18 września 2008 o 14:02
0
Patrząc na kryteria przydziału inwestycji w Jastkowie do rady powinniśmy wybierać ludzi z najdalej odległych miejscowości od już wybudowanych dróg,wówczas Wójt będzie do nich robił drogi.Wszystko jest OK,ale sedno sprawy jest w różnicy wartości działek budowlanych a ziemi rolnej !NA TO ZWRACAM PAŃSTWA UWAGĘ !Dążenie jest proste:utwardzona droga/przekształcenie działek/i całkiem dobra kasa wszystko w gestji kolegów radnych i wójta.TO WSZYSTKO rozłożone w czasie umyka z pola widzenia,i nawet ten artykuł nie odkrywa motywacji takiego działania przed czytelnikiem.Powyższe komentaże są emocjonalne gdyż dotykają osób,mających świadomość ŻE TO NIE TAK powinien działać SAMORZĄD ...
Patrząc na kryteria przydziału inwestycji w Jastkowie do rady powinniśmy wybierać ludzi z najdalej odległych miejscowości od już wybudowanych dróg,wówczas Wójt będzie do nich robił drogi.Wszystko jest OK,ale sedno sprawy jest w różnicy wartości działek budowlanych a ziemi rolnej !NA TO ZWRACAM PAŃSTWA UWAGĘ !Dążenie jest proste:utwardzona droga/przekształcenie działek/i całkiem dobra kasa wszystko w gestji kolegów radnych i wójta.TO WSZYSTKO rozłożone w czasie umyka z pola widzenia,i nawet ten artykuł nie odkrywa motywacji takiego dz... rozwiń
Avatar
Tajniak / 17 września 2008 o 22:16
0
Sprawa związana z drogą do nikąd nie jest zapewne tylko wyjątkiem w sposobie sprawowania władzy przez obecny UKŁAD.Radnym wydaje się że po wyborach są nietykalni i otwarci na propozycje zamiany sukcesu wyborczego na korzyści dla siebie,ludzie są im już niepotrzebni.Knują układy ażeby siebie dowartościować jacy to oni są ważni,bo współpracując z wójtem mogą podatki umarzać,działki przekształcać,diety uchwalać ,pensje wójtowi ustalać...itd.A zapominają lub nie wiedzą Że to RADNI reprezentują NAS wyborców i nasze "A NIE SWOJE POTRZEBY" Moim zdaniem referendum nic nie da ROZWIĄZANIEM SĄ MĄDRE WYBORY ludzi którzy mają kompetencje,a nie obietnice jak widać bez pokrycia -do działania w naszym imieniu.
Sprawa związana z drogą do nikąd nie jest zapewne tylko wyjątkiem w sposobie sprawowania władzy przez obecny UKŁAD.Radnym wydaje się że po wyborach są nietykalni i otwarci na propozycje zamiany sukcesu wyborczego na korzyści dla siebie,ludzie są im już niepotrzebni.Knują układy ażeby siebie dowartościować jacy to oni są ważni,bo współpracując z wójtem mogą podatki umarzać,działki przekształcać,diety uchwalać ,pensje wójtowi ustalać...itd.A zapominają lub nie wiedzą Że to RADNI reprezentują NAS wyborców i nasze "A NIE SWOJE POTRZEBY"... rozwiń
Avatar
czytelnik / 17 września 2008 o 21:32
0
Każdy popełnia błędy.Waszym błędem był start w wyborach .Nie było mi dane uczyć się za państwowe pieniądze ,ale za moje błędy sam płacę a za wasze płacą podatnicy więc ja również.Mimo wszystko żal mi tych którzy mają wykształcenie na papierku,a wiedza ....widać gołym okiem-asfalt do kukurydzy....gratuluję!!!Przy wyborach podziękuję jak trzeba.
Avatar
obserwatorzy / 17 września 2008 o 21:20
0
Referendum w takiej sytuacji to jedyne wyjście,ale czy ktoś się odważy?Zemsta wójta dosięgnie każdego kto będzie miał odwagę powiedzieć prawdę publicznie.Pana Hermana trzeba podziwiać za energię i ogrom pracy wykonanej dla dobra gminy.Wy panowie radni nauczcie się czegoś od niego a nie obrażajcie go.Wójt powinien dla swojego dobra powiadomić wszystkich dlaczego zbudował drogę przewodniczącemu,a nie chować się za plecami swoich poddanych i szkalować panów z PIR-u.
Avatar
Gość / 17 września 2008 o 21:05
0
Trzeba zwołać referendum i odwołać tych kolesi z PIRu - awanturników, którzy nie pozwalają prawidłowo funkcjonować gminie. CHUDZIK, HERMAN I SPÓŁKA MUSZĄ ODEJŚĆ!!!
Avatar
janek / 17 września 2008 o 17:16
0
Trzeba zrobić referendum i odwołać tych kolesi zanim roztrwonią cale pieniadze gminy! NAKONIECZNY I SAMOŃ MUSZĄ ODEJŚĆ!!!
Avatar
czytelnik / 19 września 2008 o 09:58
0
Dożynki były naprawdę kompromitacją.Czy nagrodą w konkursach powinien być alkochol?Jak to się ma do wychowywania w trzeźwości.Jak mamy mieć dobrze wychowaną młodzież jeśli pokazuje się święto Gminy jako pijacką libację gdzie piją wszyscy ,tylko dla VIP-ów(czytaj radnych) jest lepszy alkochol i za darmo,a pospólstwo musi sobie kupić albo zrobić z siebie "idiotę"i wygrać.Może jest to celowe działanie bo ludzie uzależnieni są łatwiejsi do kierowania "na słuszną drogę"wychwalania wójta i jego popleczników.To oni przed wyborami krzyczeli najgłośniej i krytykowali władzę za wszystko a teraz co robią ?Wstyd !!
Dożynki były naprawdę kompromitacją.Czy nagrodą w konkursach powinien być alkochol?Jak to się ma do wychowywania w trzeźwości.Jak mamy mieć dobrze wychowaną młodzież jeśli pokazuje się święto Gminy jako pijacką libację gdzie piją wszyscy ,tylko dla VIP-ów(czytaj radnych) jest lepszy alkochol i za darmo,a pospólstwo musi sobie kupić albo zrobić z siebie "idiotę"i wygrać.Może jest to celowe działanie bo ludzie uzależnieni są łatwiejsi do kierowania "na słuszną drogę"wychwalania wójta i jego popleczników.To oni przed wyboram... rozwiń
Avatar
ela / 18 września 2008 o 19:20
0
Były alkoholik napisał:
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem, gdzie współ zespół już bez konfliktów władza wznosiła raz po raz toasty. Pochwalam konkurs gdzie nagrodą, ajakże, była beczka piwa - GRATULUJĘ święto chleba przerodziło się w święto pijaństwa. Jak tosię ma do ustawy o wychowaniu w trzeźwości? bo impreza była otwarta. Co na to prokuratura?

Zgadzam się z tym. Sama byłam świadkiem jak jeden z gości spadł z ławki i leżał potem pod nia przez długi czas bo nie był w stanie sie podnieść. Taki był pijany, "Brawo" wójcie! Tak sie wychowuje młodziez, propagując pijaństwo?

Zgadzam się z tym. Sama byłam świadkiem jak jeden z gości spadł z ławki i leżał potem pod nia przez długi czas bo nie był w stanie sie podnieść. Taki był pijany, "Brawo" wójcie! Tak sie wychowuje młodziez, propagując pijaństwo? rozwiń
Avatar
Były alkoholik / 18 września 2008 o 16:00
0
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem, gdzie współ zespół już bez konfliktów władza wznosiła raz po raz toasty. Pochwalam konkurs gdzie nagrodą, ajakże, była beczka piwa - GRATULUJĘ święto chleba przerodziło się w święto pijaństwa. Jak tosię ma do ustawy o wychowaniu w trzeźwości? bo impreza była otwarta. Co na to prokuratura?
Brawo! Brawo! Brawo!
Dożynki, doprawdy wspaniała impreza. Szczególnie godne uwagi było zaproszenie dyrektora GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU do spożywania darmowego pia ufundowanego przez wójta gminy w ilości 125 kufli. Na efekty długo nie trzeba było czekać, leżący pod ławkami smakosze tego trunku byli dobrym przykładem dla dzieci i młodzierzy, która starała się dzielnie naśladować wzory. To było dla pospólstwa, zaś na pokojach urzędu gminy wójt serwował mocniejsze trunki w nieznanej ilości łącznie z przednim bimberkiem,... rozwiń
Avatar
czytelnik / 18 września 2008 o 14:39
0
Wartość działki pana przewodniczącego automatycznie wzrasta kilkukrotnie,to racja,napewno nie trzeba będzie długo czekać na ofertę sprzedaży jakiejś działeczki budowlanej,a ciekawe ile hektarów będzie miał do zaoferowania...jak już sprawa drogi przycichnie.Tyle jest warta pana lojalność wobec kolegów ile pan może zarobić na działkach.Nie wstydzi się pan patrzeć kolegom w twarz?Zawsze tak wyglądało pańskie zaangarzowanie społeczne?Sumienie pana nie gryzie i pozwala panu pełnić nadal funkcje przewodniczącego?
Avatar
Sąsiadka / 18 września 2008 o 14:02
0
Patrząc na kryteria przydziału inwestycji w Jastkowie do rady powinniśmy wybierać ludzi z najdalej odległych miejscowości od już wybudowanych dróg,wówczas Wójt będzie do nich robił drogi.Wszystko jest OK,ale sedno sprawy jest w różnicy wartości działek budowlanych a ziemi rolnej !NA TO ZWRACAM PAŃSTWA UWAGĘ !Dążenie jest proste:utwardzona droga/przekształcenie działek/i całkiem dobra kasa wszystko w gestji kolegów radnych i wójta.TO WSZYSTKO rozłożone w czasie umyka z pola widzenia,i nawet ten artykuł nie odkrywa motywacji takiego działania przed czytelnikiem.Powyższe komentaże są emocjonalne gdyż dotykają osób,mających świadomość ŻE TO NIE TAK powinien działać SAMORZĄD ...
Patrząc na kryteria przydziału inwestycji w Jastkowie do rady powinniśmy wybierać ludzi z najdalej odległych miejscowości od już wybudowanych dróg,wówczas Wójt będzie do nich robił drogi.Wszystko jest OK,ale sedno sprawy jest w różnicy wartości działek budowlanych a ziemi rolnej !NA TO ZWRACAM PAŃSTWA UWAGĘ !Dążenie jest proste:utwardzona droga/przekształcenie działek/i całkiem dobra kasa wszystko w gestji kolegów radnych i wójta.TO WSZYSTKO rozłożone w czasie umyka z pola widzenia,i nawet ten artykuł nie odkrywa motywacji takiego dz... rozwiń
Avatar
Tajniak / 17 września 2008 o 22:16
0
Sprawa związana z drogą do nikąd nie jest zapewne tylko wyjątkiem w sposobie sprawowania władzy przez obecny UKŁAD.Radnym wydaje się że po wyborach są nietykalni i otwarci na propozycje zamiany sukcesu wyborczego na korzyści dla siebie,ludzie są im już niepotrzebni.Knują układy ażeby siebie dowartościować jacy to oni są ważni,bo współpracując z wójtem mogą podatki umarzać,działki przekształcać,diety uchwalać ,pensje wójtowi ustalać...itd.A zapominają lub nie wiedzą Że to RADNI reprezentują NAS wyborców i nasze "A NIE SWOJE POTRZEBY" Moim zdaniem referendum nic nie da ROZWIĄZANIEM SĄ MĄDRE WYBORY ludzi którzy mają kompetencje,a nie obietnice jak widać bez pokrycia -do działania w naszym imieniu.
Sprawa związana z drogą do nikąd nie jest zapewne tylko wyjątkiem w sposobie sprawowania władzy przez obecny UKŁAD.Radnym wydaje się że po wyborach są nietykalni i otwarci na propozycje zamiany sukcesu wyborczego na korzyści dla siebie,ludzie są im już niepotrzebni.Knują układy ażeby siebie dowartościować jacy to oni są ważni,bo współpracując z wójtem mogą podatki umarzać,działki przekształcać,diety uchwalać ,pensje wójtowi ustalać...itd.A zapominają lub nie wiedzą Że to RADNI reprezentują NAS wyborców i nasze "A NIE SWOJE POTRZEBY"... rozwiń
Avatar
czytelnik / 17 września 2008 o 21:32
0
Każdy popełnia błędy.Waszym błędem był start w wyborach .Nie było mi dane uczyć się za państwowe pieniądze ,ale za moje błędy sam płacę a za wasze płacą podatnicy więc ja również.Mimo wszystko żal mi tych którzy mają wykształcenie na papierku,a wiedza ....widać gołym okiem-asfalt do kukurydzy....gratuluję!!!Przy wyborach podziękuję jak trzeba.
Avatar
obserwatorzy / 17 września 2008 o 21:20
0
Referendum w takiej sytuacji to jedyne wyjście,ale czy ktoś się odważy?Zemsta wójta dosięgnie każdego kto będzie miał odwagę powiedzieć prawdę publicznie.Pana Hermana trzeba podziwiać za energię i ogrom pracy wykonanej dla dobra gminy.Wy panowie radni nauczcie się czegoś od niego a nie obrażajcie go.Wójt powinien dla swojego dobra powiadomić wszystkich dlaczego zbudował drogę przewodniczącemu,a nie chować się za plecami swoich poddanych i szkalować panów z PIR-u.
Avatar
Gość / 17 września 2008 o 21:05
0
Trzeba zwołać referendum i odwołać tych kolesi z PIRu - awanturników, którzy nie pozwalają prawidłowo funkcjonować gminie. CHUDZIK, HERMAN I SPÓŁKA MUSZĄ ODEJŚĆ!!!
Avatar
janek / 17 września 2008 o 17:16
0
Trzeba zrobić referendum i odwołać tych kolesi zanim roztrwonią cale pieniadze gminy! NAKONIECZNY I SAMOŃ MUSZĄ ODEJŚĆ!!!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Transmisja online z Bazyliki Mariackiej
film

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Transmisja online z Bazyliki Mariackiej 2 0

Dziś o godz. 12 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku rozpocznie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicza. W internecie jest również transmisja online pogrzebu

Chansons Francaises, Chansons d’Amour. Koncert w Teatrze Muzycznym
31 stycznia 2019, 18:00

Chansons Francaises, Chansons d’Amour. Koncert w Teatrze Muzycznym 0 0

Najpiękniejsze francuskie piosenki miłosne zaśpiewa w Teatrze Muzycznym Lydie Charlotte Kotlinsky. Koncert "Chansons Francaises, Chansons d’Amour" odbędzie się 31 stycznia o godz. 18.

Z tomu na tom coraz lepszy „Rocznik Chełmski”. Promocja wydawnictwa
25 stycznia 2019, 16:00

Z tomu na tom coraz lepszy „Rocznik Chełmski”. Promocja wydawnictwa 0 0

Przez lata „Rocznik Chełmski” zasłużył sobie na miano wydawnictwa naukowego. Dowodem jego wysokiego poziomu jest gotowy już XXII tom. Jego promocję w Chełmskiej Bibliotece Publicznej wydawca, czyli Stowarzyszenie „Rocznik Chełmski”, zapowiedział 25 stycznia o godz. 16.

Plaga kradzieży w gminie Stary Zamość. Już wiadomo, kto za nimi stał
galeria

Plaga kradzieży w gminie Stary Zamość. Już wiadomo, kto za nimi stał 3 0

W ostatnim czasie na terenie gminy Stary Zamość dochodziło do włamań i kradzieży. Z pomieszczeń gospodarczych znikały różne sprzęty.

Wąwolnica: Zadłużenie pod kontrolą. Najważniejsze inwestycje w tym roku

Wąwolnica: Zadłużenie pod kontrolą. Najważniejsze inwestycje w tym roku 0 0

Jedynie 2,5 mln zł wynosi obecnie zadłużenie gminy. Niemal dwa razy tyle samorząd wyda w tym roku na inwestycje. Najważniejsze będzie nowe boisko szkolne, ocieplenie Urzędu Gminy oraz nowe urządzenia dla oczyszczalni ścieków.

Rabin i biskup spotkali się w Lublinie. Ukazał się artykuł nawołujący do morderstwa

Rabin i biskup spotkali się w Lublinie. Ukazał się artykuł nawołujący do morderstwa 6 7

40-latek z Lublina odpowie za napaść na Albańczyka. Pobił go i groził śmiercią z powodu jego narodowości. Śledczy z Lublina odnotowują dziesiątki ataków na podobnym tle.

Zamiast dużych miast, chcą teraz wspierać małe miejscowości i gminy

Zamiast dużych miast, chcą teraz wspierać małe miejscowości i gminy 0 4

Trwają konsultacje projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. W województwie lubelskim takie spotkanie odbyło się w Białej Podlaskiej.

Zamość pożegnał prezydenta Adamowicza [zdjęcia]
galeria

Zamość pożegnał prezydenta Adamowicza [zdjęcia] 1 6

Na Rynku Solnym mieszkańcy Zamościa ułożyli w piątek znicze w kształt serca. Tym symbolicznym gestem solidaryzowali się z uczestnikami mszy odprawianej w Bazylice Mariackiej w Gdańsku w intencji zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.  

Studniówka 2019 ZS Energetycznych w Lublinie. Maturzyści z czarnymi wstążkami [zdjęcia]
galeria

Studniówka 2019 ZS Energetycznych w Lublinie. Maturzyści z czarnymi wstążkami [zdjęcia] 5 1

W piątek odbyła się studniówka 2019 Zespołu Szkół Energetycznych w Lublinie.

Studniówki 2019: Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Studniówki 2019: Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie [zdjęcia] 69 1

W piątek młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. W. Grabskiego bawiła się na balu maturalnym. Odbył się on w hotelu In Between