Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 września 2008 r.
20:47
Edytuj ten wpis

Zdrojkowski odchodzi z PiS-u

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 50 A A

Jarosław Zdrojkowski, były marszałek województwa, żegna się z Prawem i Sprawiedliwością.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelszczyzną rządził do stycznia tego roku z ramienia koalicji PiS-PO. Sejmik odwołał go, kiedy Platforma postanowiła związać się z PSL i SLD. Od marca jest we władzach samorządowej spółki Międzynarodowe Targi Lubelskie. Do niedawna zasiadał w zarządzie regionalnym PiS.

- Rozmawiałem już z Krzyśkiem (Michałkiewiczem, posłem i prezesem partii w okręgu Lublin - red.) i powiedziałem, że odchodzę. Nie wiem, jak to się odbywa formalnie - stwierdza Jarosław Zdrojkowski. Niechętnie opowiada o powodzie swej decyzji. - To dla mnie niezręczna sytuacja, nadal mam w PiS kolegów - mówi. I zapowiada, że rzuca politykę.

- Oficjalnie nic nie wiemy - stwierdza Artur Soboń, rzecznik lubelskiego PiS. - Nie przypominam sobie, żebym w ostatnich tygodniach rozmawiał z Jarkiem na ten temat. Powinien złożyć pisemny wniosek. PiS jest jedną z dwóch największych partii w kraju i odejście jednego człowieka nas nie osłabi - stwierdza Krzysztof Michałkiewicz.

Już po kilku godzinach działacze PiS przekonywali nas, że Zdrojkowski nie rzuca partyjnej legitymacji, tylko zrezygnował z zasiadania we władzach. Pytamy jeszcze raz byłego marszałka. - Nie mam czasu rozmawiać, proszę mnie nie męczyć, muszę wyjaśnić te sprawy z kolegami z PiS - odpowiada.

Wśród polityków krążą plotki, że Zdrojkowski ma się przyłączyć do ruchu związanego z portalem "Polska XXI”. Stworzyli go konserwatywni działacze, m.in. Kazimierz Ujazdowski, dawny poseł PiS i przyjaciel Zdrojkowskiego, teraz skłócony z Jarosławem Kaczyńskim. - Nie mamy jeszcze jasnej deklaracji byłego marszałka - mówi Dariusz Jedlina, szef utworzonego właśnie stowarzyszenia "Lubelskie XXI”.

Nie można jednak wykluczyć, że to początek zmian w PiS. W Lublinie coraz głośniej o sporze między Piotrem Kowalczykiem, radnym i szefem partii w mieście, oraz Piotrem Dreherem, przewodniczącym Rady Miasta. - Nic nie wiem, żeby istniał taki konflikt - stwierdza poseł Michałkiewicz.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 września 2008 r. o 13:32
0
max napisał:
Rządy rządami wszystkie takie same robią dobrze ale swoim.Jedno jest pewne,ze reprezentacja tego Zdroja była porażką ale pewne jest tez to że obecna ekipa musi się wstydzić za palikota, który szefuje ze ho,ho. Cy lubelska platforma nie widzi jakiego dorobiła się deb***a/ zresztą współpracował wyśmienicie z panem Zdrojem.NIC dziwnego jezeli to te same energie głupoty i chamstwa.Pytanie podstawowe kto wybiera takich patałachów do władzy ONI POWINNI ULICE ZAMIATAĆ.



oni nie nadają się do żadnej roboty i w tym jest problem. Są ograniczeni,próżni i bezczelni. Takich należy kastrować, by nie płodzili następnych takich samych. Na szczęście jest ich nie tak dużo, w przeciwnym razie doprowadzili by do zagłady.



oni nie nadają się do żadnej roboty i w tym jest problem. Są ograniczeni,próżni i bezczelni. Takich należy kastrować, by nie płodzili następnych takich samych. Na szczęście jest ich nie tak dużo, w przeciwnym razie doprowadzili by do zagłady. rozwiń
Avatar
max / 19 września 2008 r. o 13:07
0
wyborca napisał:
Tematy zastępcze, co mnie obchodzi PIS(przecież już nie rządzi!!).MNIE INTERESUJE
CO TEN RZĄD I JEGO WYKONAWCY ROBIĄ DLA LUBLINA I NASZEGO WOJEWÓDZTWA??
a rozdmuchiwanie odejście 1 z PIS, TO zasłona dymna NA PRÓŻNIACTWO I NIEKOMPETENCJE OBECNEGO RZĄDU!!!

Rządy rządami wszystkie takie same robią dobrze ale swoim.Jedno jest pewne,ze reprezentacja tego Zdroja była porażką ale pewne jest tez to że obecna ekipa musi się wstydzić za palikota, który szefuje ze ho,ho. Cy lubelska platforma nie widzi jakiego dorobiła się deb***a/ zresztą współpracował wyśmienicie z panem Zdrojem.NIC dziwnego jezeli to te same energie głupoty i chamstwa.Pytanie podstawowe kto wybiera takich patałachów do władzy ONI POWINNI ULICE ZAMIATAĆ.

Rządy rządami wszystkie takie same robią dobrze ale swoim.Jedno jest pewne,ze reprezentacja tego Zdroja była porażką ale pewne jest tez to że obecna ekipa musi się wstydzić za palikota, który szefuje ze ho,ho. Cy lubelska platforma nie widzi jakiego dorobiła się deb***a/ zresztą współpracował wyśmienicie z panem Zdrojem.NIC dziwnego jezeli to te same energie głupoty i chamstwa.Pytanie podstawowe kto wybiera takich patałachów do władzy ONI POWINNI ULICE ZAMIATAĆ. rozwiń
Avatar
wyborca / 19 września 2008 r. o 12:23
0
Tematy zastępcze, co mnie obchodzi PIS(przecież już nie rządzi!!).MNIE INTERESUJE
CO TEN RZĄD I JEGO WYKONAWCY ROBIĄ DLA LUBLINA I NASZEGO WOJEWÓDZTWA??
a rozdmuchiwanie odejście 1 z PIS, TO zasłona dymna NA PRÓŻNIACTWO I NIEKOMPETENCJE OBECNEGO RZĄDU!!!
Avatar
problem / 18 września 2008 r. o 18:52
0
nocka napisał:
A JA I TAK DAM SWÓJ GŁOS NA ZDROJKOWSKIEGO. PRZYNAJMNIEJ NIE BIERZE, NIE ROBI CIEMNYCH INTERESÓW, MOŻE I DZIAŁAŁ WOLNO, ALE JAKTU SZYBKO DZIAŁAĆ JAK MASZ DO DYSPOZYCJI PO-WOLNYCH LUDZI I NIEKOMPETENTNYCH URZĘDNIKÓW ZE STAREGO ROZDANIA I MAŁO WTROBIONEGO MICHASIA. a KOWAL- SZCZYK I TAK MU DO PIĘT NIE SIĘGA


Problem nie jest w tym,że wolno robił, problem jest w tym,że on nic nie robił. To co zrobił to dla swoich> Pytanie za ile?
Idiota,który mówił że go nie ma w urzędzie. Problem jest taki, że go nigdy nie było w urzędzie. Tak ustawił sobie pracę a biedne sekretarki wychodziły na idiotki, bo interesanci jełopa widzieli jak wchodził i wychodził z pokoju do pokoju. Toż to chamstwo. Taki marszałek to kpina z wyborców i mieszkańców. Nawet nie potrafił kręcić tak by tego nie zauważyli postronni. Czyli kręt-kiepski kręt.


Problem nie jest w tym,że wolno robił, problem jest w tym,że on nic nie robił. To co zrobił to dla swoich> Pytanie za ile?
Idiota,który mówił że go nie ma w urzędzie. Problem jest taki, że go nigdy nie było w urzędzie. Tak ustawił sobie pracę a biedne sekretarki wychodziły na idiotki, bo interesanci jełopa widzieli jak wchodził i wychodził z pokoju do pokoju. Toż to chamstwo. Taki marszałek to kpina z wyborców i mieszkańców. Nawet nie potrafił kręcić tak by tego nie zauważyli postronni. Czyli kręt-kiepski ... rozwiń
Avatar
adrem / 18 września 2008 r. o 15:49
0
AD vocem Zdrojkowskiego, który nie przepracował dnia w samorzadzie a marszałkiem został:
po pierwsze to kłamstwo:
bo pracował w urzędzie miasta a to też samorząd
po drugie prawo tego i tak nie wymaga aby zostać marszałkiem po pracy w samorządzie- bo jakie kryteria decydowały by dla np. tuska czy wałęsy- bajanie, lenistwo, brzydota, niski wzrost?
Zdrojkowski był dobrym marszałkiem- jak nie to proszę o konkretne wpadki merytoryczne....
Avatar
Gość / 18 września 2008 r. o 11:57
0
swoją droga to ciekawe ze osoba która 1 dnia nie przepracowała w samorzadzie jako radny została marszałkiem.....
Avatar
KIBOL / 18 września 2008 r. o 10:30
0
o czym tu pisać jak wszyscy dobrze pamiętali: Zdrojkowski jako jedyny obiecał kasę dla Motoru i dał!!!!. Wasilewski obiecał że da i co? NIC zero. Tylko potrafił obiecać. A kowalczyk z soboniem podobno chodzą na Awię.
a to duża różnica dla nas kibiców. Wiemy kto kim jest i na kogo można liczyć
Avatar
nocka / 18 września 2008 r. o 10:26
0
A JA I TAK DAM SWÓJ GŁOS NA ZDROJKOWSKIEGO. PRZYNAJMNIEJ NIE BIERZE, NIE ROBI CIEMNYCH INTERESÓW, MOŻE I DZIAŁAŁ WOLNO, ALE JAKTU SZYBKO DZIAŁAĆ JAK MASZ DO DYSPOZYCJI PO-WOLNYCH LUDZI I NIEKOMPETENTNYCH URZĘDNIKÓW ZE STAREGO ROZDANIA I MAŁO WTROBIONEGO MICHASIA. a KOWAL- SZCZYK I TAK MU DO PIĘT NIE SIĘGA
Avatar
kul - a / 18 września 2008 r. o 08:57
0
To wszystko ta sama ekipa popaprańców ,którzy nic nie potrafią wrzucić ich do jednego wora : Zdrojkowski, Palikot, Mucha.Pierwszy to kretyn ,który nie potrafi nic powiedzieć jak mu nie napiszą, drugi ma obsesję medialną i kosi każdego wartościowego( nie lubi dobrych uznaje tylko miernoty), a trzecia to cud TUSKA za,który trzeba się wstydzić w sejmie duplikat BEGER ,która ma w oczach ku***ki/ wielka pani doktor ale pytanie od czego?
Avatar
A2ADDA / 18 września 2008 r. o 08:28
0
sssaaalll napisał:
marta: moja droga to że zdrojkowski usuwał z urzędu PSL i dorabiali mu gębę( heheh palikotowską) to nie znaczy że był nie dobrym marszałkiem.

On nie był złym marszałkiem ,on był koszmarnym marszałkiem.Razem z paligłupem się dobrali i rządzili, niewygodnych usuwali.A po wszystkim dostał posadę vice prezesa i dalej nic nie robi. Dość już tego kretyna.Wyrzucić go i zobaczycie ile będzie na bezrobociu no chyba że paligłup go zatrudni do swojej ekipy. U niego prawie wszyscy tacy,popaprani skaczą jak pieski i klaszczą uszami.

On nie był złym marszałkiem ,on był koszmarnym marszałkiem.Razem z paligłupem się dobrali i rządzili, niewygodnych usuwali.A po wszystkim dostał posadę vice prezesa i dalej nic nie robi. Dość już tego kretyna.Wyrzucić go i zobaczycie ile będzie na bezrobociu no chyba że paligłup go zatrudni do swojej ekipy. U niego prawie wszyscy tacy,popaprani skaczą jak pieski i klaszczą uszami. rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2008 r. o 13:32
0
max napisał:
Rządy rządami wszystkie takie same robią dobrze ale swoim.Jedno jest pewne,ze reprezentacja tego Zdroja była porażką ale pewne jest tez to że obecna ekipa musi się wstydzić za palikota, który szefuje ze ho,ho. Cy lubelska platforma nie widzi jakiego dorobiła się deb***a/ zresztą współpracował wyśmienicie z panem Zdrojem.NIC dziwnego jezeli to te same energie głupoty i chamstwa.Pytanie podstawowe kto wybiera takich patałachów do władzy ONI POWINNI ULICE ZAMIATAĆ.



oni nie nadają się do żadnej roboty i w tym jest problem. Są ograniczeni,próżni i bezczelni. Takich należy kastrować, by nie płodzili następnych takich samych. Na szczęście jest ich nie tak dużo, w przeciwnym razie doprowadzili by do zagłady.



oni nie nadają się do żadnej roboty i w tym jest problem. Są ograniczeni,próżni i bezczelni. Takich należy kastrować, by nie płodzili następnych takich samych. Na szczęście jest ich nie tak dużo, w przeciwnym razie doprowadzili by do zagłady. rozwiń
Avatar
max / 19 września 2008 r. o 13:07
0
wyborca napisał:
Tematy zastępcze, co mnie obchodzi PIS(przecież już nie rządzi!!).MNIE INTERESUJE
CO TEN RZĄD I JEGO WYKONAWCY ROBIĄ DLA LUBLINA I NASZEGO WOJEWÓDZTWA??
a rozdmuchiwanie odejście 1 z PIS, TO zasłona dymna NA PRÓŻNIACTWO I NIEKOMPETENCJE OBECNEGO RZĄDU!!!

Rządy rządami wszystkie takie same robią dobrze ale swoim.Jedno jest pewne,ze reprezentacja tego Zdroja była porażką ale pewne jest tez to że obecna ekipa musi się wstydzić za palikota, który szefuje ze ho,ho. Cy lubelska platforma nie widzi jakiego dorobiła się deb***a/ zresztą współpracował wyśmienicie z panem Zdrojem.NIC dziwnego jezeli to te same energie głupoty i chamstwa.Pytanie podstawowe kto wybiera takich patałachów do władzy ONI POWINNI ULICE ZAMIATAĆ.

Rządy rządami wszystkie takie same robią dobrze ale swoim.Jedno jest pewne,ze reprezentacja tego Zdroja była porażką ale pewne jest tez to że obecna ekipa musi się wstydzić za palikota, który szefuje ze ho,ho. Cy lubelska platforma nie widzi jakiego dorobiła się deb***a/ zresztą współpracował wyśmienicie z panem Zdrojem.NIC dziwnego jezeli to te same energie głupoty i chamstwa.Pytanie podstawowe kto wybiera takich patałachów do władzy ONI POWINNI ULICE ZAMIATAĆ. rozwiń
Avatar
wyborca / 19 września 2008 r. o 12:23
0
Tematy zastępcze, co mnie obchodzi PIS(przecież już nie rządzi!!).MNIE INTERESUJE
CO TEN RZĄD I JEGO WYKONAWCY ROBIĄ DLA LUBLINA I NASZEGO WOJEWÓDZTWA??
a rozdmuchiwanie odejście 1 z PIS, TO zasłona dymna NA PRÓŻNIACTWO I NIEKOMPETENCJE OBECNEGO RZĄDU!!!
Avatar
problem / 18 września 2008 r. o 18:52
0
nocka napisał:
A JA I TAK DAM SWÓJ GŁOS NA ZDROJKOWSKIEGO. PRZYNAJMNIEJ NIE BIERZE, NIE ROBI CIEMNYCH INTERESÓW, MOŻE I DZIAŁAŁ WOLNO, ALE JAKTU SZYBKO DZIAŁAĆ JAK MASZ DO DYSPOZYCJI PO-WOLNYCH LUDZI I NIEKOMPETENTNYCH URZĘDNIKÓW ZE STAREGO ROZDANIA I MAŁO WTROBIONEGO MICHASIA. a KOWAL- SZCZYK I TAK MU DO PIĘT NIE SIĘGA


Problem nie jest w tym,że wolno robił, problem jest w tym,że on nic nie robił. To co zrobił to dla swoich> Pytanie za ile?
Idiota,który mówił że go nie ma w urzędzie. Problem jest taki, że go nigdy nie było w urzędzie. Tak ustawił sobie pracę a biedne sekretarki wychodziły na idiotki, bo interesanci jełopa widzieli jak wchodził i wychodził z pokoju do pokoju. Toż to chamstwo. Taki marszałek to kpina z wyborców i mieszkańców. Nawet nie potrafił kręcić tak by tego nie zauważyli postronni. Czyli kręt-kiepski kręt.


Problem nie jest w tym,że wolno robił, problem jest w tym,że on nic nie robił. To co zrobił to dla swoich> Pytanie za ile?
Idiota,który mówił że go nie ma w urzędzie. Problem jest taki, że go nigdy nie było w urzędzie. Tak ustawił sobie pracę a biedne sekretarki wychodziły na idiotki, bo interesanci jełopa widzieli jak wchodził i wychodził z pokoju do pokoju. Toż to chamstwo. Taki marszałek to kpina z wyborców i mieszkańców. Nawet nie potrafił kręcić tak by tego nie zauważyli postronni. Czyli kręt-kiepski ... rozwiń
Avatar
adrem / 18 września 2008 r. o 15:49
0
AD vocem Zdrojkowskiego, który nie przepracował dnia w samorzadzie a marszałkiem został:
po pierwsze to kłamstwo:
bo pracował w urzędzie miasta a to też samorząd
po drugie prawo tego i tak nie wymaga aby zostać marszałkiem po pracy w samorządzie- bo jakie kryteria decydowały by dla np. tuska czy wałęsy- bajanie, lenistwo, brzydota, niski wzrost?
Zdrojkowski był dobrym marszałkiem- jak nie to proszę o konkretne wpadki merytoryczne....
Avatar
Gość / 18 września 2008 r. o 11:57
0
swoją droga to ciekawe ze osoba która 1 dnia nie przepracowała w samorzadzie jako radny została marszałkiem.....
Avatar
KIBOL / 18 września 2008 r. o 10:30
0
o czym tu pisać jak wszyscy dobrze pamiętali: Zdrojkowski jako jedyny obiecał kasę dla Motoru i dał!!!!. Wasilewski obiecał że da i co? NIC zero. Tylko potrafił obiecać. A kowalczyk z soboniem podobno chodzą na Awię.
a to duża różnica dla nas kibiców. Wiemy kto kim jest i na kogo można liczyć
Avatar
nocka / 18 września 2008 r. o 10:26
0
A JA I TAK DAM SWÓJ GŁOS NA ZDROJKOWSKIEGO. PRZYNAJMNIEJ NIE BIERZE, NIE ROBI CIEMNYCH INTERESÓW, MOŻE I DZIAŁAŁ WOLNO, ALE JAKTU SZYBKO DZIAŁAĆ JAK MASZ DO DYSPOZYCJI PO-WOLNYCH LUDZI I NIEKOMPETENTNYCH URZĘDNIKÓW ZE STAREGO ROZDANIA I MAŁO WTROBIONEGO MICHASIA. a KOWAL- SZCZYK I TAK MU DO PIĘT NIE SIĘGA
Avatar
kul - a / 18 września 2008 r. o 08:57
0
To wszystko ta sama ekipa popaprańców ,którzy nic nie potrafią wrzucić ich do jednego wora : Zdrojkowski, Palikot, Mucha.Pierwszy to kretyn ,który nie potrafi nic powiedzieć jak mu nie napiszą, drugi ma obsesję medialną i kosi każdego wartościowego( nie lubi dobrych uznaje tylko miernoty), a trzecia to cud TUSKA za,który trzeba się wstydzić w sejmie duplikat BEGER ,która ma w oczach ku***ki/ wielka pani doktor ale pytanie od czego?
Avatar
A2ADDA / 18 września 2008 r. o 08:28
0
sssaaalll napisał:
marta: moja droga to że zdrojkowski usuwał z urzędu PSL i dorabiali mu gębę( heheh palikotowską) to nie znaczy że był nie dobrym marszałkiem.

On nie był złym marszałkiem ,on był koszmarnym marszałkiem.Razem z paligłupem się dobrali i rządzili, niewygodnych usuwali.A po wszystkim dostał posadę vice prezesa i dalej nic nie robi. Dość już tego kretyna.Wyrzucić go i zobaczycie ile będzie na bezrobociu no chyba że paligłup go zatrudni do swojej ekipy. U niego prawie wszyscy tacy,popaprani skaczą jak pieski i klaszczą uszami.

On nie był złym marszałkiem ,on był koszmarnym marszałkiem.Razem z paligłupem się dobrali i rządzili, niewygodnych usuwali.A po wszystkim dostał posadę vice prezesa i dalej nic nie robi. Dość już tego kretyna.Wyrzucić go i zobaczycie ile będzie na bezrobociu no chyba że paligłup go zatrudni do swojej ekipy. U niego prawie wszyscy tacy,popaprani skaczą jak pieski i klaszczą uszami. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus w Lubelskiem. Jest nowe ognisko. Związane z DPS-em

Koronawirus w Lubelskiem. Jest nowe ognisko. Związane z DPS-em

Do 20 wzrosła liczba ognisk epidemicznych w Lubelskiem. "W minionej dobie na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano jedno nowe ognisko COVID-19, w Domu Pomocy Społecznej przy ul Archidiakońskiej 7 w Lublinie” – podała wieczorem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła 24:28. Lepsza druga połowa

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła 24:28. Lepsza druga połowa

Mistrzynie Polski musiały się mocno napracować na trzecie ligowe zwycięstwo. Już w piątek MKS Perła wygrała na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce 28:24. Lublinianki przegrywały do przerwy, ale po zmianie stron spisały się zdecydowanie lepiej.

Lublin. Mężczyzna szarpał 12-latkę. Próbował wyciągnąć ją z autobusu

Lublin. Mężczyzna szarpał 12-latkę. Próbował wyciągnąć ją z autobusu

Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który dziś po południu siłą próbował zmusić 12-letnią dziewczynę by wysiadła z nim z autobusu. Mężczyzna był pijany. Trzeźwieje w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, gdzie został osadzony.

Zamość zmieni stawki za odpady. Kto zapłaci za śmieci widmo?

Zamość zmieni stawki za odpady. Kto zapłaci za śmieci widmo?

W poniedziałek radni zajmą się pomysłem nowego naliczania stawek za śmieci. Prezydent chce, by mieszkańcy bloków płacili za odbiór odpadów w powiązaniu z ilością zużytej wody. Ale wówczas pojawiają się śmieci widmo, związane z tak zwaną wodą technologiczną. Kto za nie zapłaci?

Odkrycie podczas prac budowlanych. "Nie pierwszy raz znajdujemy mury w tej okolicy"
ZDJĘCIA
galeria

Odkrycie podczas prac budowlanych. "Nie pierwszy raz znajdujemy mury w tej okolicy"

Piwnicę jednej z kamienic zburzonych przez hitlerowców odsłoniła koparka na budowie przyłącza ciepłowniczego do lubelskiego Zamku. W tym miejscu znajdowała się dzielnica żydowska, której mieszkańcy zostali wymordowani w obozie zagłady w Bełżcu.

Niemcy budują ogrodzenie na granicy z Polską w obawie przez afrykańskim pomorem świń
film

Niemcy budują ogrodzenie na granicy z Polską w obawie przez afrykańskim pomorem świń

Niemcy. Na granicy polsko-niemieckiej rozpoczęto budowę płotu, który ma ograniczyć rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń. 10 września Niemcy potwierdzili pierwszy przypadek u dzika, który padł w Brandenburgii. Podjęto wtedy decyzję o zastąpieniu tymczasowego płotu, który powstał w grudniu 2019 roku, bardziej stabilnym ogrodzeniem.

Koło Lublina ma powstać fabryka karmy dla zwierząt. Czy firma przekona mieszkańców?

Koło Lublina ma powstać fabryka karmy dla zwierząt. Czy firma przekona mieszkańców?

200 nowych miejsc pracy, 2,5 mln zł rocznie z podatków i zero uciążliwości. Tak firma Panattoni przekonuje do ulokowania w gminie Niemce fabryki karmy dla zwierząt.

Motor Lublin - Garbarnia Kraków 1:1 (relacja na żywo)

Motor Lublin - Garbarnia Kraków 1:1 (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Motor Lublin - Garbarnia Kraków. Początek spotkania zaplanowano na godz. 19.30.

Miliarder zbuduje boiska w Lublinie. Znamy szczegóły inwestycji Zbigniewa Jakubasa

Miliarder zbuduje boiska w Lublinie. Znamy szczegóły inwestycji Zbigniewa Jakubasa

Zbudowanie w Lublinie piłkarskiego centrum treningowego zapowiada Zbigniew Jakubas, jeden z najbogatszych Polaków, który w przyszłym tygodniu zostanie głównym udziałowcem Motoru Lublin. Nowe obiekty chce wykonać w ekspresowym tempie. Zamierza też wywindować Motor do ekstraklasy

Godzinami bili i gwałcili młodego chłopaka. Sąd w Lublinie uniewinnił tylko dziewczynę
galeria

Godzinami bili i gwałcili młodego chłopaka. Sąd w Lublinie uniewinnił tylko dziewczynę

Od sześciu do dziesięciu lat więzienia. To kary dla trzech młodych mężczyzn, którzy wyjątkowo brutalnie znęcali się nad swoim znajomym. Dotkliwie go pobili i gwałcili za pomocą różnych przedmiotów.

Pszczółka Start Lublin kontra Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski

Pszczółka Start Lublin kontra Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski

Pszczółka Start Lublin w sobotę zmierzy się z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. W ekipie Davida Dedka powinien już zadebiutować nowy podkoszowy – Josh Sharma

Lublin zaprasza na PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski. AZS UMCS chce odzyskać tytuł

Lublin zaprasza na PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski. AZS UMCS chce odzyskać tytuł

Już w sobotę w Lublinie będzie można podziwiać gwiazdy lekkiej atletyki w ramach PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski. AZS UMCS celuje w miejsce na najwyższym stopniu podium

"Nerwica Natręctw" w Centrum Spotkania Kultur
28 września 2020, 17:00

"Nerwica Natręctw" w Centrum Spotkania Kultur

Spektakl "Nerwica Natręctw" w reżyserii Artura Barcisia będzie można zobaczyć dwukrotnie w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Przedstawienie zostanie wystawione w poniedziałek, 28 września o godz. 17 i 20.

Koronawirus w puławskim starostwie. Ważny wydział zamknięty
covid-19

Koronawirus w puławskim starostwie. Ważny wydział zamknięty

U jednego z pracowników Starostwa Powiatowego w Puławach wykryto Covid-19. Władze powiatu zdecydowały o zawieszeniu działalności całego Wydziału Komunikacji i Dróg.

Rząd porozumiał się z górnikami. „Podpisaliśmy likwidację jednej z najważniejszych branż”
film

Rząd porozumiał się z górnikami. „Podpisaliśmy likwidację jednej z najważniejszych branż”

Katowice. Związkowcy i delegacja rządowa podpisały porozumienie w sprawie tempa i zasad transformacji górnictwa. Tym samym udało się zakończyć trwający od poniedziałku (21.09) protest podziemny w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej. Ostatnia kopalnia węgla zostanie zamknięta w 2049 roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!