Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 marca 2008 r.
10:32
Edytuj ten wpis

Ziemię z Niedźwiady przenieść do Świdnika?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 15 A A

Marszałek województwa wpadł na pomysł, co zrobić z ziemią w Niedźwiadzie kupioną za 3,3 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jednak okazało się, że na przeszkodzie stanęła firma, która w Niedźwiadzie planowała wybudować pas startowy dla samolotów.

Samorząd województwa ma w podlubartowskiej wsi 178 hektarów. Ziemię dzierżawi rolnikom, bo lotnisko powstanie w Świdniku.

- Te grunty trzeba przekazać do Portu Lotniczego Lublin SA - mówił nam marszałek Krzysztof Grabczuk (PO). Według wicemarszałka Jacka Sobczaka (PO), teren można wykorzystać np. pod magazyny cargo czy hangary dla prywatnych samolotów. Firma, która próbowała budować lotnisko w Niedźwiadzie, miała być wchłonięta przez PLL.

- Na to zgody nie będzie. Powiedzieliśmy o tym wicemarszałkowi Sobczakowi - mówi Marian Starownik (PSL), starosta lubartowski i szef radny nadzorczej Międzynarodowego Portu Lotniczego Lublin-Niedźwiada SA. Tłumaczy: Naszą firmę tworzy ponad 20 lokalnych samorządów i trzeba nas traktować poważnie. Co się stanie, jeśli w Świdniku nie dostaną pozwolenia na budowę? Wtedy będzie można wrócić do Niedźwiady.

- Nie będziemy samorządów do niczego przymuszać. Ale ich spółka będzie działała w ułomnej formie: bez siedziby, bez kapitału i bez wynagrodzeń. Ziemi, którą kupiło województwo, na pewno nie dostanie - stwierdza Sobczak.

Spółka MPLLN dogorywa. Zamiast wybudować lotnisko, przejadła setki tysięcy złotych. Kasa firmy jest pusta, od roku nie ma zarządu, a urzędnicy alarmowali marszałka, że jej wysokie wydatki były nieuzasadnione.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pezel / 7 kwietnia 2008 o 23:19
0
"Niedźwiada" to nie tylko lubartowski psl. Za lotniskiem w tej wsi bardzo mocno lobbują również radzyńscy ludowcy, z posłem Sławeckim na czele... A co do "chlubnej" pszeszłości PSL, to przez około 40 lat nazywało się to ZSL i wiernie stało u boku "przewodniej siły", czyli PZPR. Większość obecnych prominentnych działaczy PSL było aktywistami ZSL. Tylko, ze ktoś tych ludzi teraz wybiera niestety
Avatar
co jeszcze ? / 3 kwietnia 2008 o 06:23
0
Władze Portu Lotniczego Lublin chcą ekshumować szczątki kilkuset żołnierzy, które znajdują się w mogiłach tuż przy lotnisku.

Wojenny cmentarz,
Wojenny cmentarz, gruntownie odnowiony w 1991 roku, zajmuje 10 arów i leży przy drodze na Mełgiew. Spoczywają na nim szczątki 70 żołnierzy rosyjskich i 6 polskich z I wojny światowej, a także 180 austro-węgierskich i 15 radzieckich z II wojny (Fot.: Maciej Kaczanowski)
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Ziemię z Niedźwiady przenieść do Świdnika?
21-03-2008
Świdnik > Ruszył wykup gruntów pod port lotniczy
11-03-2008

A na to będą musieli wyrazić zgodę Austriacy, Węgrzy i Rosjanie.

- Z naszych planów wynika, że ten cmentarz znalazłby się dokładnie pomiędzy bazą cargo a terminalem lotniska - mówi Piotr Jankowski, rzecznik spółki PLL. - To po pierwsze utrudniałoby dostęp do mogił, a po drugie mogłoby rodzić negatywne skojarzenia. Dlatego pojawił się pomysł, by przenieść groby w inne miejsce.
Władze Portu Lotniczego Lublin chcą ekshumować szczątki kilkuset żołnierzy, które znajdują się w mogiłach tuż przy lotnisku.

Wojenny cmentarz,
Wojenny cmentarz, gruntownie odnowiony w 1991 roku, zajmuje 10 arów i leży przy drodze na Mełgiew. Spoczywają na nim szczątki 70 żołnierzy rosyjskich i 6 polskich z I wojny światowej, a także 180 austro-węgierskich i 15 radzieckich z II wojny (Fot.: Maciej Kaczanowski)
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Ziemię z Niedźwiady przenieść do Świdnika?
21-03-2008
Świdnik > Ruszył... rozwiń
Avatar
Boromeusz / 22 marca 2008 o 07:37
0
Czy się ktoś ztym zgadza czy nie to lotnisko w Ś. istnieje. Jest zarejestrowane, wpisane do rejestru światowego (tak, tak) wraz z warunkami i cechami jakie posiada. Ciekawsze jest czy prace będące wytworem wyobrażni PLL to rozbudowa istniejącego czy budowa nowego obiektu. To pociąga wiele wysiłku i kosztów związanych z certyfikacją. Jakie są plany co do wykorzystania terenu obecnego lotniska w przypadku wybudowania nowego/rozbudowy w co zresztą nie wierzę?
Avatar
pikul / 22 marca 2008 o 07:34
0
Ludowiec napisał:
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd

co racja to racja, PSL to wzór uczciwości, kompetencji i państwowości. Tylko niestety definicje PSLowców tychże określeń są dalekie od powszechnie przyjętych... Uczciwośc- dzielić się sprawiedliwie z ..... kolegami; Kompetencja- znać doskonale .... odpowiednich ludzi; Państwowość- idea co publiczne- to nasze! Ot PSL>

co racja to racja, PSL to wzór uczciwości, kompetencji i państwowości. Tylko niestety definicje PSLowców tychże określeń są dalekie od powszechnie przyjętych... Uczciwośc- dzielić się sprawiedliwie z ..... kolegami; Kompetencja- znać doskonale .... odpowiednich ludzi; Państwowość- idea co publiczne- to nasze! Ot PSL> rozwiń
Avatar
ja / 21 marca 2008 o 19:02
0
to ze strony portu Lublin
Pierwsza nieruchomość kupiona!

Po zakończeniu prac komisji powołanej przez zarząd spółki do przeprowadzenia weryfikacji stanu prawnego nieruchomości będących przedmiotem zainteresowania jako tereny pod zaplanowane lotnisko, rozpoczęta została procedura składania ofert właścicielom.
W efekcie, 6 marca, przedstawiciele spółki nabyli rejentalnie pierwszą nieruchomość położoną na terenie gminy Wólka Lubelska - w obszarze zaplanowanym pod przyszłe lotnisko. Zgodnie z wolą akcjonariuszy, którzy podjęli stosowną uchwałę na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu w lutym, nieruchomość nabyto za cenę zbliżoną do tej ustalonej w operacie szacunkowym przez biuro wycen nieruchomości. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi właścicielami i wkrótce można spodziewać się następnych transakcji.

Ja też jestem ciekaw:
Ile ziemi kupiono w Niedźwiadzie, a ile w Świdniku (ile zapłacono za tą ziemię)
Ile trzeba jeszcze ziemi kupić (w Świdniku i Niedźwiadzie i ile za to zapłacimy)
Ile trzeba zapłacić za (plany, wycinki, przeróbki linii energetycznych, gazowych itp.)
Co trzeba zrobić żeby rozpocząć budowę (ile czasu trzeba na te czynności)- plany zagospodarowania, uzgodnienia, wykupy itd.
Pisanie w kółko Starownik itd. sugeruje, że nie chodzi o rzetelne przedstawienie dwóch wariantów ale o coś innego. Może ktoś już zaczął jakąś kampanię (u nas w końcu ciągle jakieśn wybory)
to ze strony portu Lublin
Pierwsza nieruchomość kupiona!

Po zakończeniu prac komisji powołanej przez zarząd spółki do przeprowadzenia weryfikacji stanu prawnego nieruchomości będących przedmiotem zainteresowania jako tereny pod zaplanowane lotnisko, rozpoczęta została procedura składania ofert właścicielom.
W efekcie, 6 marca, przedstawiciele spółki nabyli rejentalnie pierwszą nieruchomość położoną na terenie gminy Wólka Lubelska - w obszarze zaplanowanym pod przyszłe lotnisko. Zgodnie z wolą akcjonariuszy, którz... rozwiń
Avatar
Fang / 21 marca 2008 o 16:49
0
Panie redaktorze Panas.Czy móglby Pan przedstawić jakie koszty wygenerowała spółka lotniska w Swidniku.Prasa powinna być obiektywna i jeżeli pisze się o kosztach Niedźwiady to wypadałoby podać koszty Swidnika tego wymaga przyzwoitość no chyba że jest Pan stroną w tej sprawie.Co do ewentualnego przekazania gruntów Niedzwiady które mogłyby być przekazane pod zalesienie jako rekompensata za wycieci ponad 100ha. lasu nie powinno mieć miejsca i stanowić rezerwę pod budowę lotniska z prawdziwego zdarzenia .
Avatar
>>>>>> / 21 marca 2008 o 15:18
0
Ludowiec napisał:
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd

PSL to kupa gnoju sorry inaczej gówna...... PSL skończył się wraz ze śmiercią Witosa, bo dzisiejszy PSL to Pawlak czyli oszust nawiasem biedak, bo nic nie posiada oddał wszystko starym aby nie płacić alimentów. I to ma byc autorytet moralny - poprostu kupa ... i tyle.
Reszat PSL-u to samo.... Bo jak przykład daje przywódca to reszta robi to samo......
A z tym wysyłaniem do lekarza to przegiołeś ... nie należę do żadnej parti i nie będę należał więc masz sam postarne w głowie PSLowy ...

PSL to kupa gnoju sorry inaczej gówna...... PSL skończył się wraz ze śmiercią Witosa, bo dzisiejszy PSL to Pawlak czyli oszust nawiasem biedak, bo nic nie posiada oddał wszystko starym aby nie płacić alimentów. I to ma byc autorytet moralny - poprostu kupa ... i tyle.
Reszat PSL-u to samo.... Bo jak przykład daje przywódca to reszta robi to samo......
A z tym wysyłaniem do lekarza to przegiołeś ... nie należę do żadnej parti i nie będę należał więc masz sam postarne w głowie PSLowy ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 14:47
0
Same władzy społki ze Świdnika przyznały ze na wykarczowanie lasu potrzebne bedzie około 120 mln zł. Nie chce nawet liczyć ile tak naprawde pochłonie budowa tego lotniska. W bagatela 300 mln na pewno to się nie zamknie. No cóz kupumy wydawajmy kase bo to przecierz nie bezpośrednio z naszych kieszeni a co ! Dlaczego nikt tak odważnie sie nie wypowiadał w sprawie Niedźwiady kiedy na dość głośnej sesji na ktorej dyskutowano przyszlość lotniska lubelskiego Starownik apelował o rozwiązanie spółki MPLN?! PRzecierz wtedy już niby było wszystko przesądzone ze lotnisko powstanie w Świdniku wiec po co czekać z tą spółką?
Same władzy społki ze Świdnika przyznały ze na wykarczowanie lasu potrzebne bedzie około 120 mln zł. Nie chce nawet liczyć ile tak naprawde pochłonie budowa tego lotniska. W bagatela 300 mln na pewno to się nie zamknie. No cóz kupumy wydawajmy kase bo to przecierz nie bezpośrednio z naszych kieszeni a co ! Dlaczego nikt tak odważnie sie nie wypowiadał w sprawie Niedźwiady kiedy na dość głośnej sesji na ktorej dyskutowano przyszlość lotniska lubelskiego Starownik apelował o rozwiązanie spółki MPLN?! PRzecierz wtedy już niby było wszys... rozwiń
Avatar
Ludowiec / 21 marca 2008 o 13:47
0
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 12:39
0
Gość napisał:
Wszystkie wydane środki przez Niedźwiadę to jest nic w porównaniu z 13,5 mln zł wydanymi na działke dla susłów. Czy Sobczak już naprawde stracił rozum? Do tej pory w Niedźwiadzie nie wydano takiej kasy na marne jak właśnie w Świdniku! Lotnisko w Świdniku nie powstanie. Jesli natomiast zdaży się cud to już przy otwarciu będzie wiadomo. No tak wydaliśmy te 300 mln zł w błoto bo już teraz jest lotnisko za małe. Ale co tam to nie nasa kasa. Dzieki lotnisku porządzilismy sobie troche i moze wygramy kolejne wybory.



Jesteś człowiekie Sysiaka czy członkiem PSLu, a może masz udziały w spółce Niedziwiada???? ---
A skąd masz takie dane pierdoło 300mln, 13mln, czytasz książki z serii science fiction
Faktem jest że PSL to banda cwanikaów i ...; wpisują się na fora krytykując dziennikarzy i wypisują bzdury co ile kosztuje nie mając zadnych danych..... wyssane nie powiem skąd

PSL-owi już podziękujemy



Jesteś człowiekie Sysiaka czy członkiem PSLu, a może masz udziały w spółce Niedziwiada???? ---
A skąd masz takie dane pierdoło 300mln, 13mln, czytasz książki z serii science fiction
Faktem jest że PSL to banda cwanikaów i ...; wpisują się na fora krytykując dziennikarzy i wypisują bzdury co ile kosztuje nie mając zadnych danych..... wyssane nie powiem skąd

PSL-owi już podziękujemy rozwiń
Avatar
pezel / 7 kwietnia 2008 o 23:19
0
"Niedźwiada" to nie tylko lubartowski psl. Za lotniskiem w tej wsi bardzo mocno lobbują również radzyńscy ludowcy, z posłem Sławeckim na czele... A co do "chlubnej" pszeszłości PSL, to przez około 40 lat nazywało się to ZSL i wiernie stało u boku "przewodniej siły", czyli PZPR. Większość obecnych prominentnych działaczy PSL było aktywistami ZSL. Tylko, ze ktoś tych ludzi teraz wybiera niestety
Avatar
co jeszcze ? / 3 kwietnia 2008 o 06:23
0
Władze Portu Lotniczego Lublin chcą ekshumować szczątki kilkuset żołnierzy, które znajdują się w mogiłach tuż przy lotnisku.

Wojenny cmentarz,
Wojenny cmentarz, gruntownie odnowiony w 1991 roku, zajmuje 10 arów i leży przy drodze na Mełgiew. Spoczywają na nim szczątki 70 żołnierzy rosyjskich i 6 polskich z I wojny światowej, a także 180 austro-węgierskich i 15 radzieckich z II wojny (Fot.: Maciej Kaczanowski)
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Ziemię z Niedźwiady przenieść do Świdnika?
21-03-2008
Świdnik > Ruszył wykup gruntów pod port lotniczy
11-03-2008

A na to będą musieli wyrazić zgodę Austriacy, Węgrzy i Rosjanie.

- Z naszych planów wynika, że ten cmentarz znalazłby się dokładnie pomiędzy bazą cargo a terminalem lotniska - mówi Piotr Jankowski, rzecznik spółki PLL. - To po pierwsze utrudniałoby dostęp do mogił, a po drugie mogłoby rodzić negatywne skojarzenia. Dlatego pojawił się pomysł, by przenieść groby w inne miejsce.
Władze Portu Lotniczego Lublin chcą ekshumować szczątki kilkuset żołnierzy, które znajdują się w mogiłach tuż przy lotnisku.

Wojenny cmentarz,
Wojenny cmentarz, gruntownie odnowiony w 1991 roku, zajmuje 10 arów i leży przy drodze na Mełgiew. Spoczywają na nim szczątki 70 żołnierzy rosyjskich i 6 polskich z I wojny światowej, a także 180 austro-węgierskich i 15 radzieckich z II wojny (Fot.: Maciej Kaczanowski)
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Ziemię z Niedźwiady przenieść do Świdnika?
21-03-2008
Świdnik > Ruszył... rozwiń
Avatar
Boromeusz / 22 marca 2008 o 07:37
0
Czy się ktoś ztym zgadza czy nie to lotnisko w Ś. istnieje. Jest zarejestrowane, wpisane do rejestru światowego (tak, tak) wraz z warunkami i cechami jakie posiada. Ciekawsze jest czy prace będące wytworem wyobrażni PLL to rozbudowa istniejącego czy budowa nowego obiektu. To pociąga wiele wysiłku i kosztów związanych z certyfikacją. Jakie są plany co do wykorzystania terenu obecnego lotniska w przypadku wybudowania nowego/rozbudowy w co zresztą nie wierzę?
Avatar
pikul / 22 marca 2008 o 07:34
0
Ludowiec napisał:
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd

co racja to racja, PSL to wzór uczciwości, kompetencji i państwowości. Tylko niestety definicje PSLowców tychże określeń są dalekie od powszechnie przyjętych... Uczciwośc- dzielić się sprawiedliwie z ..... kolegami; Kompetencja- znać doskonale .... odpowiednich ludzi; Państwowość- idea co publiczne- to nasze! Ot PSL>

co racja to racja, PSL to wzór uczciwości, kompetencji i państwowości. Tylko niestety definicje PSLowców tychże określeń są dalekie od powszechnie przyjętych... Uczciwośc- dzielić się sprawiedliwie z ..... kolegami; Kompetencja- znać doskonale .... odpowiednich ludzi; Państwowość- idea co publiczne- to nasze! Ot PSL> rozwiń
Avatar
ja / 21 marca 2008 o 19:02
0
to ze strony portu Lublin
Pierwsza nieruchomość kupiona!

Po zakończeniu prac komisji powołanej przez zarząd spółki do przeprowadzenia weryfikacji stanu prawnego nieruchomości będących przedmiotem zainteresowania jako tereny pod zaplanowane lotnisko, rozpoczęta została procedura składania ofert właścicielom.
W efekcie, 6 marca, przedstawiciele spółki nabyli rejentalnie pierwszą nieruchomość położoną na terenie gminy Wólka Lubelska - w obszarze zaplanowanym pod przyszłe lotnisko. Zgodnie z wolą akcjonariuszy, którzy podjęli stosowną uchwałę na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu w lutym, nieruchomość nabyto za cenę zbliżoną do tej ustalonej w operacie szacunkowym przez biuro wycen nieruchomości. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi właścicielami i wkrótce można spodziewać się następnych transakcji.

Ja też jestem ciekaw:
Ile ziemi kupiono w Niedźwiadzie, a ile w Świdniku (ile zapłacono za tą ziemię)
Ile trzeba jeszcze ziemi kupić (w Świdniku i Niedźwiadzie i ile za to zapłacimy)
Ile trzeba zapłacić za (plany, wycinki, przeróbki linii energetycznych, gazowych itp.)
Co trzeba zrobić żeby rozpocząć budowę (ile czasu trzeba na te czynności)- plany zagospodarowania, uzgodnienia, wykupy itd.
Pisanie w kółko Starownik itd. sugeruje, że nie chodzi o rzetelne przedstawienie dwóch wariantów ale o coś innego. Może ktoś już zaczął jakąś kampanię (u nas w końcu ciągle jakieśn wybory)
to ze strony portu Lublin
Pierwsza nieruchomość kupiona!

Po zakończeniu prac komisji powołanej przez zarząd spółki do przeprowadzenia weryfikacji stanu prawnego nieruchomości będących przedmiotem zainteresowania jako tereny pod zaplanowane lotnisko, rozpoczęta została procedura składania ofert właścicielom.
W efekcie, 6 marca, przedstawiciele spółki nabyli rejentalnie pierwszą nieruchomość położoną na terenie gminy Wólka Lubelska - w obszarze zaplanowanym pod przyszłe lotnisko. Zgodnie z wolą akcjonariuszy, którz... rozwiń
Avatar
Fang / 21 marca 2008 o 16:49
0
Panie redaktorze Panas.Czy móglby Pan przedstawić jakie koszty wygenerowała spółka lotniska w Swidniku.Prasa powinna być obiektywna i jeżeli pisze się o kosztach Niedźwiady to wypadałoby podać koszty Swidnika tego wymaga przyzwoitość no chyba że jest Pan stroną w tej sprawie.Co do ewentualnego przekazania gruntów Niedzwiady które mogłyby być przekazane pod zalesienie jako rekompensata za wycieci ponad 100ha. lasu nie powinno mieć miejsca i stanowić rezerwę pod budowę lotniska z prawdziwego zdarzenia .
Avatar
>>>>>> / 21 marca 2008 o 15:18
0
Ludowiec napisał:
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd

PSL to kupa gnoju sorry inaczej gówna...... PSL skończył się wraz ze śmiercią Witosa, bo dzisiejszy PSL to Pawlak czyli oszust nawiasem biedak, bo nic nie posiada oddał wszystko starym aby nie płacić alimentów. I to ma byc autorytet moralny - poprostu kupa ... i tyle.
Reszat PSL-u to samo.... Bo jak przykład daje przywódca to reszta robi to samo......
A z tym wysyłaniem do lekarza to przegiołeś ... nie należę do żadnej parti i nie będę należał więc masz sam postarne w głowie PSLowy ...

PSL to kupa gnoju sorry inaczej gówna...... PSL skończył się wraz ze śmiercią Witosa, bo dzisiejszy PSL to Pawlak czyli oszust nawiasem biedak, bo nic nie posiada oddał wszystko starym aby nie płacić alimentów. I to ma byc autorytet moralny - poprostu kupa ... i tyle.
Reszat PSL-u to samo.... Bo jak przykład daje przywódca to reszta robi to samo......
A z tym wysyłaniem do lekarza to przegiołeś ... nie należę do żadnej parti i nie będę należał więc masz sam postarne w głowie PSLowy ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 14:47
0
Same władzy społki ze Świdnika przyznały ze na wykarczowanie lasu potrzebne bedzie około 120 mln zł. Nie chce nawet liczyć ile tak naprawde pochłonie budowa tego lotniska. W bagatela 300 mln na pewno to się nie zamknie. No cóz kupumy wydawajmy kase bo to przecierz nie bezpośrednio z naszych kieszeni a co ! Dlaczego nikt tak odważnie sie nie wypowiadał w sprawie Niedźwiady kiedy na dość głośnej sesji na ktorej dyskutowano przyszlość lotniska lubelskiego Starownik apelował o rozwiązanie spółki MPLN?! PRzecierz wtedy już niby było wszystko przesądzone ze lotnisko powstanie w Świdniku wiec po co czekać z tą spółką?
Same władzy społki ze Świdnika przyznały ze na wykarczowanie lasu potrzebne bedzie około 120 mln zł. Nie chce nawet liczyć ile tak naprawde pochłonie budowa tego lotniska. W bagatela 300 mln na pewno to się nie zamknie. No cóz kupumy wydawajmy kase bo to przecierz nie bezpośrednio z naszych kieszeni a co ! Dlaczego nikt tak odważnie sie nie wypowiadał w sprawie Niedźwiady kiedy na dość głośnej sesji na ktorej dyskutowano przyszlość lotniska lubelskiego Starownik apelował o rozwiązanie spółki MPLN?! PRzecierz wtedy już niby było wszys... rozwiń
Avatar
Ludowiec / 21 marca 2008 o 13:47
0
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 12:39
0
Gość napisał:
Wszystkie wydane środki przez Niedźwiadę to jest nic w porównaniu z 13,5 mln zł wydanymi na działke dla susłów. Czy Sobczak już naprawde stracił rozum? Do tej pory w Niedźwiadzie nie wydano takiej kasy na marne jak właśnie w Świdniku! Lotnisko w Świdniku nie powstanie. Jesli natomiast zdaży się cud to już przy otwarciu będzie wiadomo. No tak wydaliśmy te 300 mln zł w błoto bo już teraz jest lotnisko za małe. Ale co tam to nie nasa kasa. Dzieki lotnisku porządzilismy sobie troche i moze wygramy kolejne wybory.



Jesteś człowiekie Sysiaka czy członkiem PSLu, a może masz udziały w spółce Niedziwiada???? ---
A skąd masz takie dane pierdoło 300mln, 13mln, czytasz książki z serii science fiction
Faktem jest że PSL to banda cwanikaów i ...; wpisują się na fora krytykując dziennikarzy i wypisują bzdury co ile kosztuje nie mając zadnych danych..... wyssane nie powiem skąd

PSL-owi już podziękujemy



Jesteś człowiekie Sysiaka czy członkiem PSLu, a może masz udziały w spółce Niedziwiada???? ---
A skąd masz takie dane pierdoło 300mln, 13mln, czytasz książki z serii science fiction
Faktem jest że PSL to banda cwanikaów i ...; wpisują się na fora krytykując dziennikarzy i wypisują bzdury co ile kosztuje nie mając zadnych danych..... wyssane nie powiem skąd

PSL-owi już podziękujemy rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jacek Kubicki będzie dalej pracował w Turze Milejów

Jacek Kubicki będzie dalej pracował w Turze Milejów 558 0

Sytuacja zespołu z Milejowa wydaje się jednak być beznadziejna. Mają ją uzdrowić zmiany personalne

Lublin: Miejskie lokale czekają na pomysłowych przedsiębiorców. W czwartek przetarg

Lublin: Miejskie lokale czekają na pomysłowych przedsiębiorców. W czwartek przetarg 2 0

Na nowych pomysłowych przedsiębiorców czekają kolejne miejskie lokale pod działalność gospodarczą. Będą w nich mogły powstać sklepy, biura i punkty usługowe. Na przyszły czwartek wyznaczony został kolejny duży przetarg na wynajem powierzchni

Lublin: Chrześcijanie różnych wyznań modlą się o jedność

Lublin: Chrześcijanie różnych wyznań modlą się o jedność 0 0

W kościołach – akademickim KUL, Matki Bożej Różańcowej a także zielonoświątkowym, ewangelicko-augsburskim i polskokatolickim są msze i nabożeństwa ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Szybsza diagnoza i szybsze leczenie w nowym Ośrodku Badań Klinicznych

Szybsza diagnoza i szybsze leczenie w nowym Ośrodku Badań Klinicznych 0 1

Dostęp pacjentów do badań i programów lekowych, które nie są refundowane ze środków publicznych. Ma to zapewnić Ośrodek Badań Klinicznych, który powstaje w szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego przy współpracy ze spółką Komed Centra Kliniczne. Otwarcie za kilka miesięcy

Mieszkańcy dostaną za darmo kompostowniki. Są jednak warunki

Mieszkańcy dostaną za darmo kompostowniki. Są jednak warunki 2 3

Radzyń Podlaski będzie rozdawał mieszkańcom kompostowniki. –Zależy nam, aby kompostowanie było procesem naturalnym i oczywistym w codziennym życiu – tłumaczą urzędnicy.

Alpaka pokona raka. Organizują koncert i aukcję charytatywną dla chorej koleżanki
25 stycznia 2019, 19:00

Alpaka pokona raka. Organizują koncert i aukcję charytatywną dla chorej koleżanki 0 0

Już 14 lat temu usłyszała, że może umrzeć w ciągu kilku minut, ale wola życia była w niej bardzo silna. Kilka miesięcy temu spadło na nią kolejne nieszczęście. Teraz przyjaciele Agnieszki Jarmuł – prezes Fundacji 5Medium – organizują dla niej koncert i aukcję charytatywną „Alpaka pokona raka!”.

Kto będzie Ambasadorem Województwa Lubelskiego?

Kto będzie Ambasadorem Województwa Lubelskiego? 0 0

Trwa nabór kandydatów do tytułu „Ambasadorem Województwa Lubelskiego” za 2018 rok. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach - osobie, instytucji i firmie za istotny wkład w promocję regionu lubelskiego w kraju i poza jego granicami. Termin na zgłoszenie kandydatów mija 15 lutego br.

Pijany 20-latek dachował fordem

Pijany 20-latek dachował fordem 0 3

Stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przepust i dachował. Tak swoją podróż zakończył 20-letni mieszkaniec gminy Leżajsk.

Kobieta znaleziona martwa w wannie

Kobieta znaleziona martwa w wannie 16 1

64-letnia mieszkanka Krasnegostawu została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Policja nie wyklucza, że przyczyną było zatrucie czadem

Unia Krzywda ma za sobą trudną jesień

Unia Krzywda ma za sobą trudną jesień 1 0

Wiosną trener Zbigniew Lamek zamierza przede wszystkim więcej angażować wychowanków do gry w drużynie seniorów

Zmiana dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Zmiana dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie 4 13

Andrzej Sieńko został pełniącym obowiązki dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Prezes sieci Watchdog Polska dziś w Lubartowie i Lublinie

Prezes sieci Watchdog Polska dziś w Lubartowie i Lublinie 8 1

W poniedziałek o godz. 18 w Ratuszu Fundacja Wolności organizuje spotkanie z Szymonem Osowskim, prezesem Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Zbierają pieniądze na kontynuację budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem
film

Zbierają pieniądze na kontynuację budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem 17 0

Stowarzyszenie Wspólny Świat rozpoczyna kampanię informacyjną na rzecz pozyskania 1 proc. podatku. W spocie zachęca do tego aktor Krystian Wieczorek.

Trekking w Himalajach - spotkanie podróżnicze w Chatce Żaka
1 lutego 2019, 18:00

Trekking w Himalajach - spotkanie podróżnicze w Chatce Żaka 0 0

W piątek, 1 lutego o godz. 18 podróżniczka Magda Jończyk opowie w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) o wędrówkach po Himalajach.

Anonim pyta o koszt wyjazdów zagranicznych prezesa spółki komunalnej. Burmistrz czeka na wyniki audytu
Alarm 24

Anonim pyta o koszt wyjazdów zagranicznych prezesa spółki komunalnej. Burmistrz czeka na wyniki audytu 5 8

Anonimowy informator zawiadomił urzędników o serii wyjazdów służbowych prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Najdroższy wyjazd za który płacili podatnicy miał kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!