Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 marca 2008 r.
10:32
Edytuj ten wpis

Ziemię z Niedźwiady przenieść do Świdnika?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 15 A A

Marszałek województwa wpadł na pomysł, co zrobić z ziemią w Niedźwiadzie kupioną za 3,3 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jednak okazało się, że na przeszkodzie stanęła firma, która w Niedźwiadzie planowała wybudować pas startowy dla samolotów.

Samorząd województwa ma w podlubartowskiej wsi 178 hektarów. Ziemię dzierżawi rolnikom, bo lotnisko powstanie w Świdniku.

- Te grunty trzeba przekazać do Portu Lotniczego Lublin SA - mówił nam marszałek Krzysztof Grabczuk (PO). Według wicemarszałka Jacka Sobczaka (PO), teren można wykorzystać np. pod magazyny cargo czy hangary dla prywatnych samolotów. Firma, która próbowała budować lotnisko w Niedźwiadzie, miała być wchłonięta przez PLL.

- Na to zgody nie będzie. Powiedzieliśmy o tym wicemarszałkowi Sobczakowi - mówi Marian Starownik (PSL), starosta lubartowski i szef radny nadzorczej Międzynarodowego Portu Lotniczego Lublin-Niedźwiada SA. Tłumaczy: Naszą firmę tworzy ponad 20 lokalnych samorządów i trzeba nas traktować poważnie. Co się stanie, jeśli w Świdniku nie dostaną pozwolenia na budowę? Wtedy będzie można wrócić do Niedźwiady.

- Nie będziemy samorządów do niczego przymuszać. Ale ich spółka będzie działała w ułomnej formie: bez siedziby, bez kapitału i bez wynagrodzeń. Ziemi, którą kupiło województwo, na pewno nie dostanie - stwierdza Sobczak.

Spółka MPLLN dogorywa. Zamiast wybudować lotnisko, przejadła setki tysięcy złotych. Kasa firmy jest pusta, od roku nie ma zarządu, a urzędnicy alarmowali marszałka, że jej wysokie wydatki były nieuzasadnione.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pezel / 7 kwietnia 2008 o 23:19
0
"Niedźwiada" to nie tylko lubartowski psl. Za lotniskiem w tej wsi bardzo mocno lobbują również radzyńscy ludowcy, z posłem Sławeckim na czele... A co do "chlubnej" pszeszłości PSL, to przez około 40 lat nazywało się to ZSL i wiernie stało u boku "przewodniej siły", czyli PZPR. Większość obecnych prominentnych działaczy PSL było aktywistami ZSL. Tylko, ze ktoś tych ludzi teraz wybiera niestety
Avatar
co jeszcze ? / 3 kwietnia 2008 o 06:23
0
Władze Portu Lotniczego Lublin chcą ekshumować szczątki kilkuset żołnierzy, które znajdują się w mogiłach tuż przy lotnisku.

Wojenny cmentarz,
Wojenny cmentarz, gruntownie odnowiony w 1991 roku, zajmuje 10 arów i leży przy drodze na Mełgiew. Spoczywają na nim szczątki 70 żołnierzy rosyjskich i 6 polskich z I wojny światowej, a także 180 austro-węgierskich i 15 radzieckich z II wojny (Fot.: Maciej Kaczanowski)
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Ziemię z Niedźwiady przenieść do Świdnika?
21-03-2008
Świdnik > Ruszył wykup gruntów pod port lotniczy
11-03-2008

A na to będą musieli wyrazić zgodę Austriacy, Węgrzy i Rosjanie.

- Z naszych planów wynika, że ten cmentarz znalazłby się dokładnie pomiędzy bazą cargo a terminalem lotniska - mówi Piotr Jankowski, rzecznik spółki PLL. - To po pierwsze utrudniałoby dostęp do mogił, a po drugie mogłoby rodzić negatywne skojarzenia. Dlatego pojawił się pomysł, by przenieść groby w inne miejsce.
Władze Portu Lotniczego Lublin chcą ekshumować szczątki kilkuset żołnierzy, które znajdują się w mogiłach tuż przy lotnisku.

Wojenny cmentarz,
Wojenny cmentarz, gruntownie odnowiony w 1991 roku, zajmuje 10 arów i leży przy drodze na Mełgiew. Spoczywają na nim szczątki 70 żołnierzy rosyjskich i 6 polskich z I wojny światowej, a także 180 austro-węgierskich i 15 radzieckich z II wojny (Fot.: Maciej Kaczanowski)
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Ziemię z Niedźwiady przenieść do Świdnika?
21-03-2008
Świdnik > Ruszył... rozwiń
Avatar
Boromeusz / 22 marca 2008 o 07:37
0
Czy się ktoś ztym zgadza czy nie to lotnisko w Ś. istnieje. Jest zarejestrowane, wpisane do rejestru światowego (tak, tak) wraz z warunkami i cechami jakie posiada. Ciekawsze jest czy prace będące wytworem wyobrażni PLL to rozbudowa istniejącego czy budowa nowego obiektu. To pociąga wiele wysiłku i kosztów związanych z certyfikacją. Jakie są plany co do wykorzystania terenu obecnego lotniska w przypadku wybudowania nowego/rozbudowy w co zresztą nie wierzę?
Avatar
pikul / 22 marca 2008 o 07:34
0
Ludowiec napisał:
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd

co racja to racja, PSL to wzór uczciwości, kompetencji i państwowości. Tylko niestety definicje PSLowców tychże określeń są dalekie od powszechnie przyjętych... Uczciwośc- dzielić się sprawiedliwie z ..... kolegami; Kompetencja- znać doskonale .... odpowiednich ludzi; Państwowość- idea co publiczne- to nasze! Ot PSL>

co racja to racja, PSL to wzór uczciwości, kompetencji i państwowości. Tylko niestety definicje PSLowców tychże określeń są dalekie od powszechnie przyjętych... Uczciwośc- dzielić się sprawiedliwie z ..... kolegami; Kompetencja- znać doskonale .... odpowiednich ludzi; Państwowość- idea co publiczne- to nasze! Ot PSL> rozwiń
Avatar
ja / 21 marca 2008 o 19:02
0
to ze strony portu Lublin
Pierwsza nieruchomość kupiona!

Po zakończeniu prac komisji powołanej przez zarząd spółki do przeprowadzenia weryfikacji stanu prawnego nieruchomości będących przedmiotem zainteresowania jako tereny pod zaplanowane lotnisko, rozpoczęta została procedura składania ofert właścicielom.
W efekcie, 6 marca, przedstawiciele spółki nabyli rejentalnie pierwszą nieruchomość położoną na terenie gminy Wólka Lubelska - w obszarze zaplanowanym pod przyszłe lotnisko. Zgodnie z wolą akcjonariuszy, którzy podjęli stosowną uchwałę na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu w lutym, nieruchomość nabyto za cenę zbliżoną do tej ustalonej w operacie szacunkowym przez biuro wycen nieruchomości. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi właścicielami i wkrótce można spodziewać się następnych transakcji.

Ja też jestem ciekaw:
Ile ziemi kupiono w Niedźwiadzie, a ile w Świdniku (ile zapłacono za tą ziemię)
Ile trzeba jeszcze ziemi kupić (w Świdniku i Niedźwiadzie i ile za to zapłacimy)
Ile trzeba zapłacić za (plany, wycinki, przeróbki linii energetycznych, gazowych itp.)
Co trzeba zrobić żeby rozpocząć budowę (ile czasu trzeba na te czynności)- plany zagospodarowania, uzgodnienia, wykupy itd.
Pisanie w kółko Starownik itd. sugeruje, że nie chodzi o rzetelne przedstawienie dwóch wariantów ale o coś innego. Może ktoś już zaczął jakąś kampanię (u nas w końcu ciągle jakieśn wybory)
to ze strony portu Lublin
Pierwsza nieruchomość kupiona!

Po zakończeniu prac komisji powołanej przez zarząd spółki do przeprowadzenia weryfikacji stanu prawnego nieruchomości będących przedmiotem zainteresowania jako tereny pod zaplanowane lotnisko, rozpoczęta została procedura składania ofert właścicielom.
W efekcie, 6 marca, przedstawiciele spółki nabyli rejentalnie pierwszą nieruchomość położoną na terenie gminy Wólka Lubelska - w obszarze zaplanowanym pod przyszłe lotnisko. Zgodnie z wolą akcjonariuszy, którz... rozwiń
Avatar
Fang / 21 marca 2008 o 16:49
0
Panie redaktorze Panas.Czy móglby Pan przedstawić jakie koszty wygenerowała spółka lotniska w Swidniku.Prasa powinna być obiektywna i jeżeli pisze się o kosztach Niedźwiady to wypadałoby podać koszty Swidnika tego wymaga przyzwoitość no chyba że jest Pan stroną w tej sprawie.Co do ewentualnego przekazania gruntów Niedzwiady które mogłyby być przekazane pod zalesienie jako rekompensata za wycieci ponad 100ha. lasu nie powinno mieć miejsca i stanowić rezerwę pod budowę lotniska z prawdziwego zdarzenia .
Avatar
>>>>>> / 21 marca 2008 o 15:18
0
Ludowiec napisał:
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd

PSL to kupa gnoju sorry inaczej gówna...... PSL skończył się wraz ze śmiercią Witosa, bo dzisiejszy PSL to Pawlak czyli oszust nawiasem biedak, bo nic nie posiada oddał wszystko starym aby nie płacić alimentów. I to ma byc autorytet moralny - poprostu kupa ... i tyle.
Reszat PSL-u to samo.... Bo jak przykład daje przywódca to reszta robi to samo......
A z tym wysyłaniem do lekarza to przegiołeś ... nie należę do żadnej parti i nie będę należał więc masz sam postarne w głowie PSLowy ...

PSL to kupa gnoju sorry inaczej gówna...... PSL skończył się wraz ze śmiercią Witosa, bo dzisiejszy PSL to Pawlak czyli oszust nawiasem biedak, bo nic nie posiada oddał wszystko starym aby nie płacić alimentów. I to ma byc autorytet moralny - poprostu kupa ... i tyle.
Reszat PSL-u to samo.... Bo jak przykład daje przywódca to reszta robi to samo......
A z tym wysyłaniem do lekarza to przegiołeś ... nie należę do żadnej parti i nie będę należał więc masz sam postarne w głowie PSLowy ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 14:47
0
Same władzy społki ze Świdnika przyznały ze na wykarczowanie lasu potrzebne bedzie około 120 mln zł. Nie chce nawet liczyć ile tak naprawde pochłonie budowa tego lotniska. W bagatela 300 mln na pewno to się nie zamknie. No cóz kupumy wydawajmy kase bo to przecierz nie bezpośrednio z naszych kieszeni a co ! Dlaczego nikt tak odważnie sie nie wypowiadał w sprawie Niedźwiady kiedy na dość głośnej sesji na ktorej dyskutowano przyszlość lotniska lubelskiego Starownik apelował o rozwiązanie spółki MPLN?! PRzecierz wtedy już niby było wszystko przesądzone ze lotnisko powstanie w Świdniku wiec po co czekać z tą spółką?
Same władzy społki ze Świdnika przyznały ze na wykarczowanie lasu potrzebne bedzie około 120 mln zł. Nie chce nawet liczyć ile tak naprawde pochłonie budowa tego lotniska. W bagatela 300 mln na pewno to się nie zamknie. No cóz kupumy wydawajmy kase bo to przecierz nie bezpośrednio z naszych kieszeni a co ! Dlaczego nikt tak odważnie sie nie wypowiadał w sprawie Niedźwiady kiedy na dość głośnej sesji na ktorej dyskutowano przyszlość lotniska lubelskiego Starownik apelował o rozwiązanie spółki MPLN?! PRzecierz wtedy już niby było wszys... rozwiń
Avatar
Ludowiec / 21 marca 2008 o 13:47
0
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 12:39
0
Gość napisał:
Wszystkie wydane środki przez Niedźwiadę to jest nic w porównaniu z 13,5 mln zł wydanymi na działke dla susłów. Czy Sobczak już naprawde stracił rozum? Do tej pory w Niedźwiadzie nie wydano takiej kasy na marne jak właśnie w Świdniku! Lotnisko w Świdniku nie powstanie. Jesli natomiast zdaży się cud to już przy otwarciu będzie wiadomo. No tak wydaliśmy te 300 mln zł w błoto bo już teraz jest lotnisko za małe. Ale co tam to nie nasa kasa. Dzieki lotnisku porządzilismy sobie troche i moze wygramy kolejne wybory.



Jesteś człowiekie Sysiaka czy członkiem PSLu, a może masz udziały w spółce Niedziwiada???? ---
A skąd masz takie dane pierdoło 300mln, 13mln, czytasz książki z serii science fiction
Faktem jest że PSL to banda cwanikaów i ...; wpisują się na fora krytykując dziennikarzy i wypisują bzdury co ile kosztuje nie mając zadnych danych..... wyssane nie powiem skąd

PSL-owi już podziękujemy



Jesteś człowiekie Sysiaka czy członkiem PSLu, a może masz udziały w spółce Niedziwiada???? ---
A skąd masz takie dane pierdoło 300mln, 13mln, czytasz książki z serii science fiction
Faktem jest że PSL to banda cwanikaów i ...; wpisują się na fora krytykując dziennikarzy i wypisują bzdury co ile kosztuje nie mając zadnych danych..... wyssane nie powiem skąd

PSL-owi już podziękujemy rozwiń
Avatar
pezel / 7 kwietnia 2008 o 23:19
0
"Niedźwiada" to nie tylko lubartowski psl. Za lotniskiem w tej wsi bardzo mocno lobbują również radzyńscy ludowcy, z posłem Sławeckim na czele... A co do "chlubnej" pszeszłości PSL, to przez około 40 lat nazywało się to ZSL i wiernie stało u boku "przewodniej siły", czyli PZPR. Większość obecnych prominentnych działaczy PSL było aktywistami ZSL. Tylko, ze ktoś tych ludzi teraz wybiera niestety
Avatar
co jeszcze ? / 3 kwietnia 2008 o 06:23
0
Władze Portu Lotniczego Lublin chcą ekshumować szczątki kilkuset żołnierzy, które znajdują się w mogiłach tuż przy lotnisku.

Wojenny cmentarz,
Wojenny cmentarz, gruntownie odnowiony w 1991 roku, zajmuje 10 arów i leży przy drodze na Mełgiew. Spoczywają na nim szczątki 70 żołnierzy rosyjskich i 6 polskich z I wojny światowej, a także 180 austro-węgierskich i 15 radzieckich z II wojny (Fot.: Maciej Kaczanowski)
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Ziemię z Niedźwiady przenieść do Świdnika?
21-03-2008
Świdnik > Ruszył wykup gruntów pod port lotniczy
11-03-2008

A na to będą musieli wyrazić zgodę Austriacy, Węgrzy i Rosjanie.

- Z naszych planów wynika, że ten cmentarz znalazłby się dokładnie pomiędzy bazą cargo a terminalem lotniska - mówi Piotr Jankowski, rzecznik spółki PLL. - To po pierwsze utrudniałoby dostęp do mogił, a po drugie mogłoby rodzić negatywne skojarzenia. Dlatego pojawił się pomysł, by przenieść groby w inne miejsce.
Władze Portu Lotniczego Lublin chcą ekshumować szczątki kilkuset żołnierzy, które znajdują się w mogiłach tuż przy lotnisku.

Wojenny cmentarz,
Wojenny cmentarz, gruntownie odnowiony w 1991 roku, zajmuje 10 arów i leży przy drodze na Mełgiew. Spoczywają na nim szczątki 70 żołnierzy rosyjskich i 6 polskich z I wojny światowej, a także 180 austro-węgierskich i 15 radzieckich z II wojny (Fot.: Maciej Kaczanowski)
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Ziemię z Niedźwiady przenieść do Świdnika?
21-03-2008
Świdnik > Ruszył... rozwiń
Avatar
Boromeusz / 22 marca 2008 o 07:37
0
Czy się ktoś ztym zgadza czy nie to lotnisko w Ś. istnieje. Jest zarejestrowane, wpisane do rejestru światowego (tak, tak) wraz z warunkami i cechami jakie posiada. Ciekawsze jest czy prace będące wytworem wyobrażni PLL to rozbudowa istniejącego czy budowa nowego obiektu. To pociąga wiele wysiłku i kosztów związanych z certyfikacją. Jakie są plany co do wykorzystania terenu obecnego lotniska w przypadku wybudowania nowego/rozbudowy w co zresztą nie wierzę?
Avatar
pikul / 22 marca 2008 o 07:34
0
Ludowiec napisał:
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd

co racja to racja, PSL to wzór uczciwości, kompetencji i państwowości. Tylko niestety definicje PSLowców tychże określeń są dalekie od powszechnie przyjętych... Uczciwośc- dzielić się sprawiedliwie z ..... kolegami; Kompetencja- znać doskonale .... odpowiednich ludzi; Państwowość- idea co publiczne- to nasze! Ot PSL>

co racja to racja, PSL to wzór uczciwości, kompetencji i państwowości. Tylko niestety definicje PSLowców tychże określeń są dalekie od powszechnie przyjętych... Uczciwośc- dzielić się sprawiedliwie z ..... kolegami; Kompetencja- znać doskonale .... odpowiednich ludzi; Państwowość- idea co publiczne- to nasze! Ot PSL> rozwiń
Avatar
ja / 21 marca 2008 o 19:02
0
to ze strony portu Lublin
Pierwsza nieruchomość kupiona!

Po zakończeniu prac komisji powołanej przez zarząd spółki do przeprowadzenia weryfikacji stanu prawnego nieruchomości będących przedmiotem zainteresowania jako tereny pod zaplanowane lotnisko, rozpoczęta została procedura składania ofert właścicielom.
W efekcie, 6 marca, przedstawiciele spółki nabyli rejentalnie pierwszą nieruchomość położoną na terenie gminy Wólka Lubelska - w obszarze zaplanowanym pod przyszłe lotnisko. Zgodnie z wolą akcjonariuszy, którzy podjęli stosowną uchwałę na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu w lutym, nieruchomość nabyto za cenę zbliżoną do tej ustalonej w operacie szacunkowym przez biuro wycen nieruchomości. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi właścicielami i wkrótce można spodziewać się następnych transakcji.

Ja też jestem ciekaw:
Ile ziemi kupiono w Niedźwiadzie, a ile w Świdniku (ile zapłacono za tą ziemię)
Ile trzeba jeszcze ziemi kupić (w Świdniku i Niedźwiadzie i ile za to zapłacimy)
Ile trzeba zapłacić za (plany, wycinki, przeróbki linii energetycznych, gazowych itp.)
Co trzeba zrobić żeby rozpocząć budowę (ile czasu trzeba na te czynności)- plany zagospodarowania, uzgodnienia, wykupy itd.
Pisanie w kółko Starownik itd. sugeruje, że nie chodzi o rzetelne przedstawienie dwóch wariantów ale o coś innego. Może ktoś już zaczął jakąś kampanię (u nas w końcu ciągle jakieśn wybory)
to ze strony portu Lublin
Pierwsza nieruchomość kupiona!

Po zakończeniu prac komisji powołanej przez zarząd spółki do przeprowadzenia weryfikacji stanu prawnego nieruchomości będących przedmiotem zainteresowania jako tereny pod zaplanowane lotnisko, rozpoczęta została procedura składania ofert właścicielom.
W efekcie, 6 marca, przedstawiciele spółki nabyli rejentalnie pierwszą nieruchomość położoną na terenie gminy Wólka Lubelska - w obszarze zaplanowanym pod przyszłe lotnisko. Zgodnie z wolą akcjonariuszy, którz... rozwiń
Avatar
Fang / 21 marca 2008 o 16:49
0
Panie redaktorze Panas.Czy móglby Pan przedstawić jakie koszty wygenerowała spółka lotniska w Swidniku.Prasa powinna być obiektywna i jeżeli pisze się o kosztach Niedźwiady to wypadałoby podać koszty Swidnika tego wymaga przyzwoitość no chyba że jest Pan stroną w tej sprawie.Co do ewentualnego przekazania gruntów Niedzwiady które mogłyby być przekazane pod zalesienie jako rekompensata za wycieci ponad 100ha. lasu nie powinno mieć miejsca i stanowić rezerwę pod budowę lotniska z prawdziwego zdarzenia .
Avatar
>>>>>> / 21 marca 2008 o 15:18
0
Ludowiec napisał:
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd

PSL to kupa gnoju sorry inaczej gówna...... PSL skończył się wraz ze śmiercią Witosa, bo dzisiejszy PSL to Pawlak czyli oszust nawiasem biedak, bo nic nie posiada oddał wszystko starym aby nie płacić alimentów. I to ma byc autorytet moralny - poprostu kupa ... i tyle.
Reszat PSL-u to samo.... Bo jak przykład daje przywódca to reszta robi to samo......
A z tym wysyłaniem do lekarza to przegiołeś ... nie należę do żadnej parti i nie będę należał więc masz sam postarne w głowie PSLowy ...

PSL to kupa gnoju sorry inaczej gówna...... PSL skończył się wraz ze śmiercią Witosa, bo dzisiejszy PSL to Pawlak czyli oszust nawiasem biedak, bo nic nie posiada oddał wszystko starym aby nie płacić alimentów. I to ma byc autorytet moralny - poprostu kupa ... i tyle.
Reszat PSL-u to samo.... Bo jak przykład daje przywódca to reszta robi to samo......
A z tym wysyłaniem do lekarza to przegiołeś ... nie należę do żadnej parti i nie będę należał więc masz sam postarne w głowie PSLowy ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 14:47
0
Same władzy społki ze Świdnika przyznały ze na wykarczowanie lasu potrzebne bedzie około 120 mln zł. Nie chce nawet liczyć ile tak naprawde pochłonie budowa tego lotniska. W bagatela 300 mln na pewno to się nie zamknie. No cóz kupumy wydawajmy kase bo to przecierz nie bezpośrednio z naszych kieszeni a co ! Dlaczego nikt tak odważnie sie nie wypowiadał w sprawie Niedźwiady kiedy na dość głośnej sesji na ktorej dyskutowano przyszlość lotniska lubelskiego Starownik apelował o rozwiązanie spółki MPLN?! PRzecierz wtedy już niby było wszystko przesądzone ze lotnisko powstanie w Świdniku wiec po co czekać z tą spółką?
Same władzy społki ze Świdnika przyznały ze na wykarczowanie lasu potrzebne bedzie około 120 mln zł. Nie chce nawet liczyć ile tak naprawde pochłonie budowa tego lotniska. W bagatela 300 mln na pewno to się nie zamknie. No cóz kupumy wydawajmy kase bo to przecierz nie bezpośrednio z naszych kieszeni a co ! Dlaczego nikt tak odważnie sie nie wypowiadał w sprawie Niedźwiady kiedy na dość głośnej sesji na ktorej dyskutowano przyszlość lotniska lubelskiego Starownik apelował o rozwiązanie spółki MPLN?! PRzecierz wtedy już niby było wszys... rozwiń
Avatar
Ludowiec / 21 marca 2008 o 13:47
0
Sam jesteś "Gościu" cwaniakiem. Nie ma lepszej władzy jak PSL z godnym dla Polski rodowodem i żadnych kombinatorów tak jak w innych partiach politycznych. Jak masz inne zdanie to znaczy że nie wiesz co piszesz i powinieneś sie leczyć i zarazem należysz to tych którzy biorą łapówki, są skorumpowani i liczą się tylko pieniądze itp. itd
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 12:39
0
Gość napisał:
Wszystkie wydane środki przez Niedźwiadę to jest nic w porównaniu z 13,5 mln zł wydanymi na działke dla susłów. Czy Sobczak już naprawde stracił rozum? Do tej pory w Niedźwiadzie nie wydano takiej kasy na marne jak właśnie w Świdniku! Lotnisko w Świdniku nie powstanie. Jesli natomiast zdaży się cud to już przy otwarciu będzie wiadomo. No tak wydaliśmy te 300 mln zł w błoto bo już teraz jest lotnisko za małe. Ale co tam to nie nasa kasa. Dzieki lotnisku porządzilismy sobie troche i moze wygramy kolejne wybory.



Jesteś człowiekie Sysiaka czy członkiem PSLu, a może masz udziały w spółce Niedziwiada???? ---
A skąd masz takie dane pierdoło 300mln, 13mln, czytasz książki z serii science fiction
Faktem jest że PSL to banda cwanikaów i ...; wpisują się na fora krytykując dziennikarzy i wypisują bzdury co ile kosztuje nie mając zadnych danych..... wyssane nie powiem skąd

PSL-owi już podziękujemy



Jesteś człowiekie Sysiaka czy członkiem PSLu, a może masz udziały w spółce Niedziwiada???? ---
A skąd masz takie dane pierdoło 300mln, 13mln, czytasz książki z serii science fiction
Faktem jest że PSL to banda cwanikaów i ...; wpisują się na fora krytykując dziennikarzy i wypisują bzdury co ile kosztuje nie mając zadnych danych..... wyssane nie powiem skąd

PSL-owi już podziękujemy rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Będzie gruntowna przebudowa ul. Nałkowskich

Lublin: Będzie gruntowna przebudowa ul. Nałkowskich 1 1

W czwartek zatwierdzony został projekt budowy nowej jezdni ul. Nałkowskich od Romera do Żeglarskiej.

Zmarł prof. Jerzy Rebeta, wieloletni wykładowca KUL

Zmarł prof. Jerzy Rebeta, wieloletni wykładowca KUL 0 0

11 listopada 2018 roku zmarł prof. Jerzy Rebeta, politolog i filozof polityki, wieloletni wykładowca Instytutu Socjologii KUL. Prekursor badań politologicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Miał 86 lat.

Koncert "Polskie Piosenki" w Kazimierzu Dolnym
17 listopada 2018, 16:00

Koncert "Polskie Piosenki" w Kazimierzu Dolnym 1 0

17 listopada o godz. 16 w ogrzewanej hali eventowej na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowy koncert Polskie Piosenki.

Hitman 2: Premiera. Nowe przygody Agenta 47 (wideo)
film

Hitman 2: Premiera. Nowe przygody Agenta 47 (wideo) 0 0

A kto tu się tak skrada? Sześć dużych lokacji, tryb wieloosobowy Ghost Mode i dobre recenzje. A w tle czai się już Sean Bean.

Znany rugbysta i jego sposób na zdrowy styl życia. "Nigdy nie jest za późno na aktywność"
Magazyn

Znany rugbysta i jego sposób na zdrowy styl życia. "Nigdy nie jest za późno na aktywność" 0 0

Jeden z najlepszych polskich zawodników w rugby, który grał w lidze francuskiej i norweskiej, wielokrotny mistrz polski chce uczyć zdrowego stylu życia. W domu w Konopnicy wymyślił i zbudował w ogrodzie ścieżkę zdrowia. Obok niej, w wolierze mieszkają araukany. Kurki bez ogona, za to z baczkami i bokobrodami. Znoszą kolorowe jajka jak malowanie.

Nowy burmistrz Nałęczowa: "Powstanie obwodnicy to być albo nie być dla utrzymania statusu uzdrowiska"

Nowy burmistrz Nałęczowa: "Powstanie obwodnicy to być albo nie być dla utrzymania statusu uzdrowiska" 5 0

O powodach startu w wyborach, najważniejszych zadaniach, pierwszych decyzjach i oczekujących na spełnienie obietnicach wyborczych rozmawiamy z burmistrzem-elektem gminy Nałęczów, Wiesławem Pardyką, liderem komitetu "Przyjaciele Gminy Nałęczów".

LNBA: Bracia Mrozik ciągle niepokonani

LNBA: Bracia Mrozik ciągle niepokonani 0 0

Jedyną niepokonaną drużyna w Konferencji A są Bracia Mrozik. Najlepszy mecz w tej kolejce stoczyły jednak drużyny Alco i Nadar. Obrońcy tytułu wygrali 55:53, ale do odniesienia sukcesu potrzebowali dogrywki

Koncert "Civis Christi. Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia"
18 listopada 2018, 18:00

Koncert "Civis Christi. Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia" 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 18 w Centrum Konferencyjnym Caritas Archidiecezji Lubelskiej (al. Unii Lubelskiej 15) odbędzie się wyjątkowy koncert Civis Christi. Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia.

Nowe osiedle mieszkaniowe powstanie w Lublinie. Blisko wody i lasu [wizualizacje]
galeria

Nowe osiedle mieszkaniowe powstanie w Lublinie. Blisko wody i lasu [wizualizacje] 9 7

Przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie powstanie nowe osiedle mieszkaniowe. Zaplanowano tam dziewięć budynków. Prace rozpoczną się w tym roku.

Drumstore – internetowy sklep muzyczny

Drumstore – internetowy sklep muzyczny 0 0

Sklep Drumstore jest prawdziwą skarbnicą dla każdego muzyka. Po zaledwie jednej wizycie można być pewnym, że zawita się tu jeszcze nie raz. Nie tylko za sprawą pełnych pasji pracowników, ale i szerokiego asortymentu muzycznego. Trzonem działalności firmy są instrumenty perkusyjne, dlatego stanowią one ogromną część naszej oferty. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów poszerzyliśmy asortyment o pozostałe sekcje instrumentalne.

Koncert charytatywny "Disney dla zwierzaczków"
21 listopada 2018, 12:00

Koncert charytatywny "Disney dla zwierzaczków" 0 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 21 listopada o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny Disney dla zwierzaczków. Będą zbierane fundusze na schronisko w Krzesimowie.

Kraśnik: W sąsiedztwie urzędu miasta ma stanąć budynek handlowo-usługowy

Kraśnik: W sąsiedztwie urzędu miasta ma stanąć budynek handlowo-usługowy 1 0

W pobliżu Urzędu Miasta ma stanąć budynek handlowo-usługowy. Obiegowa informacja jest taka, że będzie to market Lidl. Sieć ani nie potwierdza ani nie zaprzecza.

Krzysztof Napiórkowski u Dominikanów
16 listopada 2018, 19:30

Krzysztof Napiórkowski u Dominikanów 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 16 listopada o godz. 19.30 w cyklu Zaduszki Jazzowe odbędzie się koncert Krzysztofa Napiórkowskiego. Artysta wystąpi w Bazylice O.O. Dominikanów w Lublinie (ul. Złota).

CBA: Lublin mógł stracić 1,5 mln zł na systemie zarządzania ruchem. Ratusz odpowiada
galeria

CBA: Lublin mógł stracić 1,5 mln zł na systemie zarządzania ruchem. Ratusz odpowiada 10 23

Nawet 1,5 mln zł mógł stracić budżet Lublina wskutek zaniechań Zarządu Dróg i Mostów przy tworzeniu Systemu Zarządzania Ruchem, który nie działał tak jak powinien - twierdzi Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!