Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2020 r.
7:47

Lublin: Mieszkańcy nie chcą nowych bloków w sąsiedztwie. Boją się, że zakorkuje się ulica dojazdowa do ich osiedla

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 70 A A

Mieszkańcy os. Świt boją się, że obsługująca ich ul. Roztocze całkiem się zakorkuje, jeśli na terenie po fabryce wind wyrosną bloki. Ich budowę chce umożliwić Ratusz, którego zdaniem można pogodzić zabudowę jedno- i wielorodzinną. Protestujący twierdzą, że to fatalny pomysł. Ile wskórają? To okaże się przed lipcem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowe blokowisko miałoby powstać u zbiegu ul. Roztocze i Orkana, gdzie przez lata działała firma Lift Service. Fabryka wind przeniosła się na Felin, a jej stare obiekty zostały zburzone. Urząd Miasta przygotował już projekt nowego planu zagospodarowania opustoszałego terenu. Dokument ma pozwolić na budowę bloków mieszkalnych. Kolejne bloki miałyby wyrosnąć w miejscu zarośli u zbiegu ul. Roztocze i Jana Pawła II.

Takie plany niepokoją mieszkańców os. Świt. Ich zdaniem bloki koło domków jednorodzinnych nie będą dobrym sąsiedztwem. Przekonują, że taka inwestycja mocno utrudni przejazd ulicą Roztocze, bo wraz z blokami przybędzie też samochodów. – Przynajmniej tysiąc – szacuje nasz Czytelnik. – Gdzie pomieszczą się te dodatkowe samochody, jeśli główne dojazdy do obu lokalizacji planowane są od ul. Roztocze? – pyta zaniepokojony mieszkaniec. – Już teraz nasilenie ruchu drogowego na tej ulicy jest intensywne, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Ul. Roztocze obsługuje dziś domki jednorodzinne na osiedlu Świt, budynki Spółdzielni Mieszkaniowej „Mars”, przepełnioną podstawówkę nr 50 i pobliskie sklepy. Z tej ulicy korzysta też część mieszkańców osiedli po południowej stronie ul. Jana Pawła II. Już teraz w pewnych godzinach bywa tu tłoczno. Na dowód mieszkaniec przesyła nam nagranie ruchu z godz. 7.25 w ostatni piątek przed feriami.

O tej samej porze przyjrzeliśmy się zatłoczeniu ulicy w pierwszy piątek po feriach. Pobliska szkoła generowała znaczną część ruchu, przez jej parking przetaczał się strumień samochodów, z których wysiadali podwożeni przez rodziców uczniowie. Przez ul. Roztocze jechało się gęsiego, ruch nie odbywał się płynnie, kolejka sięgała nieraz ul. Wielkopolskiej, choć nie można mówić o paraliżu. Przejazd z końca kolejki do świateł przy Orkana zajmował zwykle 1,5 minuty lub mniej.

Okoliczni mieszkańcy obawiają się, że po wybudowaniu bloków sytuacja się pogorszy. – Z tego powodu w uwagach do projektu zmiany planu zagospodarowania mieszkańcy wnioskowali o obsługę komunikacyjną terenu po fabryce Lift Service od ul. Orkana, nie od ul. Roztocze – podkreśla nasz Czytelnik.

Miejscy urzędnicy przekonują, że przemyśleli sprawę dojazdu do proponowanych blokowisk przygotowując zmiany w planie zagospodarowania. – Zawarte w nich zapisy uzyskały pozytywne opinie Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie – podkreśla Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza. Dodaje, że inwestor budujący osiedla, o ile do takiej inwestycji dojdzie, zostanie zobowiązany przez miasto do przebudowy istniejących dróg.

Urząd Miasta przyznaje, że dostał od mieszkańców dużo uwag do zaproponowanych zmian w planie zagospodarowania: 1600 dotyczyło gruntu pofabrycznego, 1200 terenu u zbiegu ul. Jana Pawła II i ul. Roztocze.

– Uwagi są o różnej, niejednokrotnie przeciwstawnej treści. Najczęściej poruszano tematykę układu komunikacyjnego, planowanych wskaźników zabudowy oraz ochrony istniejącego drzewostanu – stwierdza Głazik.

Co zrobili planiści z tymi zastrzeżeniami? – Większość uwag została częściowo uwzględniona – przekonuje biuro prasowe Ratusza. – Dokładny sposób ich rozpatrzenia będzie przedstawiony w formie zmienionych projektów planów zagospodarowania – zapowiada Głazik. Kiedy miasto pokaże nowe wersje projektów? – Terminy ponownych wyłożeń będą wyznaczone w pierwszej połowie roku.

e-Wydanie

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 lutego 2020 o 07:54
+16
ja też nie chcę aby palili śmieciami i co z tego ??
Avatar
Gucio / 3 lutego 2020 o 08:08
+15
może w sąsiedniej gminie te bloki postawić ?
Avatar
HI / 3 lutego 2020 o 10:19
+14
Wszyscy, którzy mają już swoje mieszkania krzyczą nie - i tu jest problem, każdy dba tylko o swoją wygodę. Ja się ciesze, że Lublin to już nie tylko bloki z wielkiej płyty
 Jak mówił Aleksander Fredro ustami Papkina: "Każdy siebie ma na względzie, a drugiego - za narzędzie."
Avatar
Gość / 3 lutego 2020 o 10:17
+13
W Lublinie większość ludzi myśli wyłącznie o własnych 4 literach. Najważniejsze, żebym ja miał gdzie mieszkać a reszta niech spada jak najdalej ode mnie.
Avatar
wszędzie tylko nie tu / 3 lutego 2020 o 10:18
+12
Przy każdej nowej inwestycji narzekają na zabudowę wskazując, że są inne miejsca w Lublinie a w tych innych miejscach znów protestują. Wszędzie dobrze aby z dala ode mnie...
Avatar
marianno / 3 lutego 2020 o 08:54
+12
a jaki problem przy dzisiejszej technologi wykonać symulację w oparciu o dane zebrane przez jeden miesiąc jak to wpłynie na płynność ruchu
Avatar
Gosc / 3 lutego 2020 o 08:02
+12
Ludzie, co macie do gadania jak już wszystko postanowione.Na Paganiniego też się ludzie bulwersowałi i co.
Avatar
H / 3 lutego 2020 o 08:01
+12
A ja nie chce obsranych chodników. Dymiacych kominow tez nie chce. Mieszkancy juz maja mieszkania, to co ich obchodza ze inni by tez chcieli miec.
Avatar
Oloo / 3 lutego 2020 o 17:31
+10
Nic dziwnego że mieszkańcy się niepokoją, dogęszczanie zabudowy z jednoczesnym rozrzedzaniem (likwidacją) komunikacji miejskiej to prosta droga do katastrofy 
Avatar
Japolan / 3 lutego 2020 o 17:11
+9
w takim razie gdzie budować nowe bloki skoro nie tu, nie na górkach, nie na Węglinku, nie w centrum? Lublin to miasto wiecznych malkontentów mam wrażenie
Jak to gdzie? Obstawić blokami ul. Kubusia Puchatka w Jakubowicach Murowanych i pozwolić na to, by mieszkańcy setek mieszkań wokół mogli (również z góry czule) obserwować mieszkańców domów jednorodzinnych tamże położonych.
Avatar
smutny / 6 lutego 2020 o 09:52
0
Mieszkańcy mogą sobie protestować. Dewelo-prezydent już podjął decyzję, podobnie jak w przypadku Górek Czechowskich, skweru przy Krańcowej, terenów zielonych przy Szafirowej itd. idt. Zastał miasto zielone, zostawi betonowe. Ku uciesze kilku portfeli.
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 o 08:53
+2
Cytuję: 1. "Przez ul. Roztocze jechało się gęsiego, ruch nie odbywał się płynnie, kolejka sięgała nieraz ul. Wielkopolskiej (...)" - to oznacza korek na długości około 450 m od świateł na skrzyżowaniu ul. Roztocze z ul. Orkana do ul. Wielkopolskiej. Zabrakło tutaj informacji, że tak długi korek wytwarza bardzo dużo spalin. 2. "Z tego powodu w uwagach do projektu zmiany planu zagospodarowania mieszkańcy wnioskowali o obsługę komunikacyjną terenu po fabryce Lift Service od ul. Orkana, nie od ul. Roztocze" - to moim zdaniem nie oznacza, że "mieszkańcy nie chcą nowych bloków w sąsiedztwie". Warto podnosić jakość i warunki życia w mieście w sposób zrównoważony, a nie za wszelką cenę, a szczególnie kosztem obecnie mieszkających tu od lat Lublinian.
Cytuję: 1. "Przez ul. Roztocze jechało się gęsiego, ruch nie odbywał się płynnie, kolejka sięgała nieraz ul. Wielkopolskiej (...)" - to oznacza korek na długości około 450 m od świateł na skrzyżowaniu ul. Roztocze z ul. Orkana do ul. Wielkopolskiej. Zabrakło tutaj informacji, że tak długi korek wytwarza bardzo dużo spalin. 2. "Z tego powodu w uwagach do projektu zmiany planu zagospodarowania mieszkańcy wnioskowali o obsługę komunikacyjną terenu po fabryce Lift Service od ul. Orkana, nie od ul. Roztocze" - to moim zdanie... rozwiń
Avatar
Koziołek lubelski / 4 lutego 2020 o 06:59
+2
Mieszkańcy mogą protestować....jak wszędzie: strata czasu (lepiej już przygotować się organizacyjnie na nowych sąsiadów). U mnie, po sąsiedzku 10 lat sądzili się z jakimś tbv, i w końcu wygrali...z tbv oczywiście i zaczynają budowę bloku na trawniku między blokami. A co do myślenia w ratuszach: to stwierdzenie trochę z pogranicza sf/fantasy :) Na razie bloki wypełniają studenci i 'miłośnicy' miejskich luksusów. Jedni i drudzy po ogarnięciu spraw wyjeżdżają w świat, a my zostajemy z pustymi stancjami - a takim ludziom nie chce się rozmnażać, więc ta developerka pójdzie kiedyś z torbami jak swego czasu przedstawiciele (też był boom). Ratusze zostawią po sobie bajzel, jak było na początku, teraz i na wieki... I słuch o nich zaginie. A my od razu bierzmy się do sprzątania po tych dzieciakach, bo zasypią gratami. Protestować to se można, jak jest gotówka w kieszeni albo wojsko najedzone pod płotem - w przeciwnym wypadku, to już Jezus nawet pokazał ile można z takimi ugadać...
Mieszkańcy mogą protestować....jak wszędzie: strata czasu (lepiej już przygotować się organizacyjnie na nowych sąsiadów). U mnie, po sąsiedzku 10 lat sądzili się z jakimś tbv, i w końcu wygrali...z tbv oczywiście i zaczynają budowę bloku na trawniku między blokami. A co do myślenia w ratuszach: to stwierdzenie trochę z pogranicza sf/fantasy :) Na razie bloki wypełniają studenci i 'miłośnicy' miejskich luksusów. Jedni i drudzy po ogarnięciu spraw wyjeżdżają w świat, a my zostajemy z pustymi stancjami - a takim ludziom nie chce się rozmnażać, ... rozwiń
Avatar
Groszek / 3 lutego 2020 o 18:02
-4
KIEDY w końcu zrobicie to referendum aby pozbyc sie z Ratusza prezydenta i jego popleczników? „Quo usque tandem abutere, patientia nostra? Quam diu etiam furor iste tuus nos eludet? Quem ad finem sese effrenata iactabit audacia?  (...)  Patere tua consilia non sentis, constrictam iam horum omnium scientia teneri coniurationem tuam non vides? Quid proxima, quid superiore nocte egeris, ubi fueris, quos convocaveris, quid consilii ceperis, quem nostrum ignorare arbitraris? O tempora, o mores!”
Avatar
ggg / 3 lutego 2020 o 17:48
+6
Spoko. Ratusz przyjazny deweloperom Zbuduje im wiadukt lub tunel. Podprowadzi ciepło i wodę na koszt naszych opłat. Taka tradycja w tym mieście. A jaka Firma Architektoniczna obsługuje tego dewelopera? Tak tylko pytam z ciekawości
Avatar
Oloo / 3 lutego 2020 o 17:31
+10
Nic dziwnego że mieszkańcy się niepokoją, dogęszczanie zabudowy z jednoczesnym rozrzedzaniem (likwidacją) komunikacji miejskiej to prosta droga do katastrofy 
Avatar
Japolan / 3 lutego 2020 o 17:28
+2
Cebula chce dojezdzac pod swoj blok i musi koniecznie miec furmanke pod oknem- jak w rodzinnej wsi. Osiedla w ogole powinny byc wylaczone z ruchu dla samochodow prywatnych. Zastawia imbecyle swoimi zlomami kazdy wolny kawalek przestrzeni, jezdza drogami osiedlowymi jak poj...ani zagrazajac bezpieczenstwu pieszych i rowerzystow. Do tego truja, smrodza i generuja halas tam gdzie powinien byc spokoj.
Czy to jest wpis antysemiczny? Pytanie wiąże się z tym, że jedzenie cebuli wypominano (często złośliwie) Żydom, zwłaszcza biednym. Czyżby lubelskie sitwy były aż tak bezczelne, że faktycznie szerzą antysemityzm?
Czy to jest wpis antysemiczny? Pytanie wiąże się z tym, że jedzenie cebuli wypominano (często złośliwie) Żydom, zwłaszcza biednym. Czyżby lubelskie sitwy były aż tak bezczelne, że faktycznie szerzą antysemityzm? rozwiń
Avatar
Japolan / 3 lutego 2020 o 17:11
+9
w takim razie gdzie budować nowe bloki skoro nie tu, nie na górkach, nie na Węglinku, nie w centrum? Lublin to miasto wiecznych malkontentów mam wrażenie
Jak to gdzie? Obstawić blokami ul. Kubusia Puchatka w Jakubowicach Murowanych i pozwolić na to, by mieszkańcy setek mieszkań wokół mogli (również z góry czule) obserwować mieszkańców domów jednorodzinnych tamże położonych.
Avatar
Japolan / 3 lutego 2020 o 17:10
+3
Po prostu miasto planuje udostępniać miejsca wśród obecnej zabudowy, ale po pierwsze zgadza się na niewystarczającą liczbę miejsc parkingowych przy nowych inwestycjach, po drugie nie planuje rozwiązań komunikacyjnych odciązających dojazdy do osiedli
Wielkim skandalem jest lekceważenie problemu braku miejsc postojowych przez Gminę Lublin, której kierowcy płacą podatek od środków transportowych. Oto wybrane przykłady: Nawet w projekcie (a nie tylko w koncepcji) przebudowy ul. Jana Samsonowicza - a projekt ten przekazano do Wydziału Budownictwa i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta - zlekceważono niezbędność połączenie ul. Jana Samsonowicza w jedną ulicę. Najłatwiej i najbezpieczniej byłoby to zrobić, budując jezdnię - a przyniej zmieściłoby się prawie 100 miejsc postojowych - naprzeciwko terenów pomiędzy ul. Olszewskiego i ul. Energetyków, czyli na wschodzie osiedla Nałkowskich. Skandalem jest brak w projecie nawet początków jezdni, którą zbudowano by w ramach późniejszej inwestycji; według słów Pana z "Lispusa" (firmy projektującej tę inwestycję), za blisko siebie byłyby skrzyżowania (choć tam obok siebie wyznaczono zjazdy na dwa placyki postojowee) - na Czechowie oraz przy ul. Medalionów skrzyżowania położone są znacznie bliżej siebie. Wprost po chamsku w Urzędzie Miasta lekceważone są postulaty o połączenie ul. Romera (a więc os. Nałkowskich) mostem drogowym i ulica z rejonem "żelaznego mostu" (czyli z północnym odcinkiem u. Janowskiej oraz z południowym odcinkiem ul. Nadbystrzyckiej). Nowa ulica nie tylko znacznie usprawniłaby wyjazd z osiedli na Wrotkowie, ale także pozwoliłaby na umieszczenie obok niej wielu miejsc postojowych na terenach nadrzecznych. Urzędnicy są wprost zaślepieni wizją "wpuszczenia w bagno" przynajmniej 90 milionów złotych - bo większość (aktualnie planowanego) "Parku Nadrzecznego" ma powstać na podmkołych i częściowo bagiennych łąkach torfowych. Są tym tak mocno zaślepieni, że wprost gardzą dobrem ludzi, ich bezpieczeństwem i warunkami życia - aby wywalić forsę w bagno. Od północnego odcinka ul. Szkolnej do ul. Unickiej dałoby się (być także może przez zajęcie paru metrów zbędnego Szpitalowi gruntu) dałoby się zbudować ulicę osiedlową z wieloma (być może nawet z setką) miejscami postojowymi. Niestety, także w tym przypadku, dla Ratusza wciąż "ważniejsze są inne sprawy".
Wielkim skandalem jest lekceważenie problemu braku miejsc postojowych przez Gminę Lublin, której kierowcy płacą podatek od środków transportowych. Oto wybrane przykłady: Nawet w projekcie (a nie tylko w koncepcji) przebudowy ul. Jana Samsonowicza - a projekt ten przekazano do Wydziału Budownictwa i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta - zlekceważono niezbędność połączenie ul. Jana Samsonowicza w jedną ulicę. Najłatwiej i najbezpieczniej byłoby to zrobić, budując jezdnię - a przyniej zmieściłoby się prawie 100 miejsc ... rozwiń
Avatar
MIFO / 3 lutego 2020 o 16:44
+1
Skoro ciągle brakuje nowych mieszkań to nic dziwnego, że "rynek" odpowiada na potrzeby i chce je dostarczyć. Wg mnie zjawisko jak najbardziej pozytywne, że jest tylu chętnych na mieszkania w Lublinie. Niestety odbywa się to kosztem zagęszczenia zabudowy, coś za coś, ale zawsze znajdzie się grono niezadowolonych bo przecież oni już mają gdzie mieszkać
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 0

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 0

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 0

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [transmisja na żywo]

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [transmisja na żywo] 0 4

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego 18 2

Losy wojny przyrody z kalendarzem są raczej przesądzone – zima się skończyła, zanim się zaczęła i wszystko wskazuje, że pojęcie przedwiośnia będzie już znane z literatury. Jest ciepło, dni są coraz dłuższe. Szybciej od człowieka zareagowała przyroda.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r. 0 0

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia] 0 0

Pewne zwycięstwo Azotów Puławy w 1/8 finału Pucharu Polski. Długo środowe spotkanie z Energą MKS Kalisz było wyrównane, ale gospodarze świetnie finiszowali i ostatecznie pokonali rywali 32:23.

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej?

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej? 2 6

Bialscy Bezpartyjni Samorządowcy proponują władzom miasta rozwiązanie problemu wjazdu do parku. Od 7 lutego obowiązuje tu zakaz ruchu.

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać 0 1

Z Krakowskiego Przedmieścia zniknął uliczny zdrój w postaci koziołka ustawiony przez miejskie wodociągi u wylotu ul. Wróblewskiego.

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków 25 40

Zawieszone zostały wszystkie postępowania w sprawie zgody na wycinkę 220 drzew z górek czechowskich. Poprosił o to właściciel terenu, spółka TBV Investment, choć wcześniej wnioskowała o zgodę na cięcia. Mimo to na górki wkroczyli pilarze i wycięli część drzew, ale takich, na które nie trzeba mieć pozwolenia.

Przemysław Czarnek w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy

Przemysław Czarnek w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy 0 26

Lubelski poseł Przemysław Czarnek znalazł się w składzie ścisłego sztabu wyborczego starającego się w nadchodzących wyborach o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

Rekordowa frekwencja w Muzeum na Majdanku

Rekordowa frekwencja w Muzeum na Majdanku 0 4

Najwyższą od 50 lat frekwencję zanotowało w ubiegłym roku Państwowe Muzeum na Majdanku. W ciągu minionych dwunastu miesięcy instytucję wraz z jej oddziałami odwiedziło ponad 312 tys. osób.

„Wziąść”, „swetr” i „dzień dzisiejszy” czyli 100 najczęstszych błędów w polskim internecie
galeria

„Wziąść”, „swetr” i „dzień dzisiejszy” czyli 100 najczęstszych błędów w polskim internecie 31 11

Jakie błędy popełniają najczęściej polscy internauci? Raport 100 najczęstszych błędów językowych powstał z okazji zbliżającego się 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Ważne zwycięstwo lubelskich "Pszczółek" z Energą Toruń

Ważne zwycięstwo lubelskich "Pszczółek" z Energą Toruń 0 9

Ważna wygraną w zaległym meczu 13. kolejki zanotowały koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Akademiczki pokonały Energę Toruń 75:67, chociaż to spotkanie było chyba bardziej zacięte, niż spodziewały się tego lublinianki

Kozak kontra boomer czyli najpopularniejsze słowa młodzieżowe w polskim internecie

Kozak kontra boomer czyli najpopularniejsze słowa młodzieżowe w polskim internecie 0 1

Jakie są najpopularniejsze słowa młodzieżowe w polskim internecie? Odpowiedź daje raport przygotowany przez markę Nadwyraz.com

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.