Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2010 r.
21:43
Edytuj ten wpis

Agenci CBA zatrzymali doradcę prezydenta Lublina ds. gospodarczych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Piotr D. został zatrzymany, gdy w jednym z lubelskich hoteli przyjmował 20 tys. zł łapówki. Wczoraj sąd aresztował go na trzy miesiące. Prokuratura twierdzi, że zarzut postawiony urzędnikowi nie ma bezpośredniego związku z jego pracą w Ratuszu. Czy ma pośredni związek – nie odpowiada

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urzędnika zatrzymano we wtorek wieczorem. Śledczy nie informują, kto mu wręczał pieniądze. – Poza Piotrem D. nie została zatrzymana żadna inna osoba – mówi Agnieszka Kępa z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. To wskazuje na prowokację.

Prokuratura twierdzi, że zarzuty stawiane urzędnikowi nie mają bezpośredniego związku z jego funkcją w Ratuszu. Czy łączą się z nią pośrednio? – Trzeba by wyjaśniać skomplikowany mechanizm decyzyjny. A nie mogę na to odpowiedzieć – stwierdza Kępa.

– Mężczyzna w kontaktach z zagranicznym inwestorem powoływał się na wpływy w urzędach w całym kraju – informuje za to Małgorzata Matuszak z biura prasowego CBA.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może chodzić o obietnicę pomocy w zakupie ziemi pod fabrykę lamp na terenie podstrefy ekonomicznej na Felinie. A przykrywką do łapówek miała być działalność zarejestrowana w sierpniu na żonę urzędnika.

53-letni Piotr D. usłyszał zarzut płatnej protekcji. Grozi mu do 8 lat więzienia. Wczoraj sąd aresztował go na trzy miesiące.

Piotr D. trafił do Ratusza rok temu. Prezydent Lublina mianował go doradcą ds. ekonomiczno-gospodarczych i upoważnił do podpisywania analiz i planów miejskich inwestycji i remontów. Teraz przyznaje, że jest "głęboko poruszony”.

– Deklaruję pełną współpracę z właściwymi organami – pisze Adam Wasilewski we wczorajszym oświadczeniu.

Czy Ratusz weźmie się teraz za przegląd spraw, którymi zajmował się Piotr D.? – Poproszę, by takie postępowanie prezydent Wasilewski przeprowadził – mówi Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta odpowiedzialny za podstrefę, a zarazem kandydat PO na prezydenta. Zapewnia, że z D. nawet w sprawie podstrefy nie miał żadnych kontaktów. – Nie współpracowałem z nim – mówi.

Politycy PO boją się, że sprawa Piotra D. może być rozdmuchiwana przez politycznych przeciwników, by popsuć wizerunek Żuka przed wyborami. – Próby wiązania go z panem D. są objawem brudnej kampanii – uważa poseł Jarosław Gowin z Zarządu Krajowego PO, który wczoraj przyjechał wesprzeć kandydaturę Żuka.

Dwie godziny później politycy PiS komentowali aresztowanie D. na specjalnej konferencji. – Jeśli takie osoby doradzają prezydentowi w sprawie inwestycji, to jest to oznaką wielkiej słabości urzędu – grzmiał Sylwester Tułajew, radny PiS.

Nazwisko Żuka z ust partyjnej konkurencji jednak nie padło, ale była mowa o "porażce PO” i "ratuszowej zgniliźnie”.

Prezydent Wasilewski zapowiedział, że dyscyplinarnie zwolni doradcę.

Piotr D. pracował w wielu firmach budowlanych, kierował m.in. budową Plazy. Nim trafił do Ratusza, dwa lata szefował Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańsk. Podobną chciał stworzyć w Lublinie wraz z Zarządem Dróg i Mostów (ZDiM), przygotował nawet projekty uchwał.

Odkryliśmy wówczas, ze statut ZDiM przepisał żywcem ze statutu gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Do głosowania nie doszło.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
depesz / 29 listopada 2010 o 10:09
0
Ale kwasu sobie koleś narobił.To już mu przetrzepią cały majątek a mieszkania ma dwa,dom w Krasnymstawie.Oj dobiorą mu się do du.....y z urzędu skarbowego a nawet z izby skarbowej.A z nimi nie ma przebacz.Zaraz do jego żonki też się będą czepiać bo zarejestrowała firmę i przyjęła łapówkę męża (tę wcześniejszą)na konto firmy.Duży majątek a żona nie pracuje,tylko siedzi w domu.Więc już podejrzane.Dańko nieźle cwaniakował ale widzę że już nadszedł czas na niego.Przegiął pałę i wpadł a mógł spokojnie pracować w UM.Ale kasa mu do głowy uderzyła.Pewnie koleś z ulicy Górnej(ma tam kilka kamienic) i koleś od "żółtków" mu podpowiedzieli albo chcieli skorzystać i skorzytali Hehe,bardzo się cieszę z tego obrotu sprawy bo pracuję uczciwie,mam działalność i nie zalegam z żadnymi płatnościami a tu jeden urzędas bez żadnego ale wyciąga łapy po kasę bo niby kogoś tam zna.Bozia go pokarała.Nie bierz i nie dawaj łapówek.
Ale kwasu sobie koleś narobił.To już mu przetrzepią cały majątek a mieszkania ma dwa,dom w Krasnymstawie.Oj dobiorą mu się do du.....y z urzędu skarbowego a nawet z izby skarbowej.A z nimi nie ma przebacz.Zaraz do jego żonki też się będą czepiać bo zarejestrowała firmę i przyjęła łapówkę męża (tę wcześniejszą)na konto firmy.Duży majątek a żona nie pracuje,tylko siedzi w domu.Więc już podejrzane.Dańko nieźle cwaniakował ale widzę że już nadszedł czas na niego.Przegiął pałę i wpadł a mógł spokojnie pracować w UM.Ale kasa mu do głowy uderzyła.P... rozwiń
Avatar
Tomasz / 28 listopada 2010 o 12:46
0
[quote name='Hys' timestamp='1290866533' post='392192']
Głosujcie na Sprawkę! Żuk tylko zamydla oczy, wszystkim obiecuje a g...o zrealizuje!
[/quote]
ŻUK na jednym z bilboardów chwali się hasłem "stadion na Krochmalnej". Czy ma to coś wspólnego z likwidacją cukrowni lubelskiej? Kto ma mózg niech go użyje.
Avatar
******* / 27 listopada 2010 o 22:16
0
[quote name='Jaa' timestamp='1290888855' post='392373']
Człowieku, jak byk napisane, że doradca Wasilewskiego, a nie Żuka. Tak samo można powiedzieć, że skoro bywał w Ratuszu to mógł się kontaktować również z Radnymi PiS, np. wielce oburzonym Tułajewem.
[/quote]

Oj weź z tymi Piso-matołkami nie gadaj. Nie warto. Zakute łby tylko szukają sensacji. Niech spadają!
Avatar
Jaa / 27 listopada 2010 o 21:14
0
[quote name='Brat' timestamp='1290859273' post='392099']
Ludzie , widzicie jakimi ludzmi wasz Żuk się otacza ?? dac sie oszukac znowu któryś raz to już brak honoru..
[/quote]

Człowieku, jak byk napisane, że doradca Wasilewskiego, a nie Żuka. Tak samo można powiedzieć, że skoro bywał w Ratuszu to mógł się kontaktować również z Radnymi PiS, np. wielce oburzonym Tułajewem.
Avatar
wyborca / 27 listopada 2010 o 16:04
0
nic sie nie stało, nic sie nie stało, nic się nie stało jak śpiewają kibice. a my zapatrzeni w aferzystów wiemy swoje tak kochamy PO ze nic tego nie jest w stanie zniszczyć
Avatar
Hys / 27 listopada 2010 o 15:02
0
Głosujcie na Sprawkę! Żuk tylko zamydla oczy, wszystkim obiecuje a g...o zrealizuje!
Avatar
Miro czuby / 27 listopada 2010 o 14:08
0
Bravo Bravo ale Ciemnogórd (Lublin) i jego Ciemnogrodzianie wybiorą kolejny raz swojego wodza z PO pana Żuka. Głosujcie na Sprawke obudzcie sie ludzie Ciemnogrodu !!!!!
Avatar
tedy / 27 listopada 2010 o 13:47
0
takie są oblicza PO.Ale wyborcy otumanieni przez Lisow, Szechterów p Olejnik Żakowskiego itp lubią jak chorcują ich od tylca rózne miry ,rychy, zbychy,a naosłodę dostają kochliwą Sawicką Tak trzymać a już niedługo prucz doznań erotycznych nie dostaniecie nic,ostaną się tylko Wam zabrudzone gatki.
Avatar
n / 27 listopada 2010 o 13:45
0
jestem dumny z ratusza, urzędujących tam ludzi, chcę dalej takich, właśnie na takich nam zależy!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Brat / 27 listopada 2010 o 13:01
0
Ludzie , widzicie jakimi ludzmi wasz Żuk się otacza ?? dac sie oszukac znowu któryś raz to już brak honoru..
Avatar
depesz / 29 listopada 2010 o 10:09
0
Ale kwasu sobie koleś narobił.To już mu przetrzepią cały majątek a mieszkania ma dwa,dom w Krasnymstawie.Oj dobiorą mu się do du.....y z urzędu skarbowego a nawet z izby skarbowej.A z nimi nie ma przebacz.Zaraz do jego żonki też się będą czepiać bo zarejestrowała firmę i przyjęła łapówkę męża (tę wcześniejszą)na konto firmy.Duży majątek a żona nie pracuje,tylko siedzi w domu.Więc już podejrzane.Dańko nieźle cwaniakował ale widzę że już nadszedł czas na niego.Przegiął pałę i wpadł a mógł spokojnie pracować w UM.Ale kasa mu do głowy uderzyła.Pewnie koleś z ulicy Górnej(ma tam kilka kamienic) i koleś od "żółtków" mu podpowiedzieli albo chcieli skorzystać i skorzytali Hehe,bardzo się cieszę z tego obrotu sprawy bo pracuję uczciwie,mam działalność i nie zalegam z żadnymi płatnościami a tu jeden urzędas bez żadnego ale wyciąga łapy po kasę bo niby kogoś tam zna.Bozia go pokarała.Nie bierz i nie dawaj łapówek.
Ale kwasu sobie koleś narobił.To już mu przetrzepią cały majątek a mieszkania ma dwa,dom w Krasnymstawie.Oj dobiorą mu się do du.....y z urzędu skarbowego a nawet z izby skarbowej.A z nimi nie ma przebacz.Zaraz do jego żonki też się będą czepiać bo zarejestrowała firmę i przyjęła łapówkę męża (tę wcześniejszą)na konto firmy.Duży majątek a żona nie pracuje,tylko siedzi w domu.Więc już podejrzane.Dańko nieźle cwaniakował ale widzę że już nadszedł czas na niego.Przegiął pałę i wpadł a mógł spokojnie pracować w UM.Ale kasa mu do głowy uderzyła.P... rozwiń
Avatar
Tomasz / 28 listopada 2010 o 12:46
0
[quote name='Hys' timestamp='1290866533' post='392192']
Głosujcie na Sprawkę! Żuk tylko zamydla oczy, wszystkim obiecuje a g...o zrealizuje!
[/quote]
ŻUK na jednym z bilboardów chwali się hasłem "stadion na Krochmalnej". Czy ma to coś wspólnego z likwidacją cukrowni lubelskiej? Kto ma mózg niech go użyje.
Avatar
******* / 27 listopada 2010 o 22:16
0
[quote name='Jaa' timestamp='1290888855' post='392373']
Człowieku, jak byk napisane, że doradca Wasilewskiego, a nie Żuka. Tak samo można powiedzieć, że skoro bywał w Ratuszu to mógł się kontaktować również z Radnymi PiS, np. wielce oburzonym Tułajewem.
[/quote]

Oj weź z tymi Piso-matołkami nie gadaj. Nie warto. Zakute łby tylko szukają sensacji. Niech spadają!
Avatar
Jaa / 27 listopada 2010 o 21:14
0
[quote name='Brat' timestamp='1290859273' post='392099']
Ludzie , widzicie jakimi ludzmi wasz Żuk się otacza ?? dac sie oszukac znowu któryś raz to już brak honoru..
[/quote]

Człowieku, jak byk napisane, że doradca Wasilewskiego, a nie Żuka. Tak samo można powiedzieć, że skoro bywał w Ratuszu to mógł się kontaktować również z Radnymi PiS, np. wielce oburzonym Tułajewem.
Avatar
wyborca / 27 listopada 2010 o 16:04
0
nic sie nie stało, nic sie nie stało, nic się nie stało jak śpiewają kibice. a my zapatrzeni w aferzystów wiemy swoje tak kochamy PO ze nic tego nie jest w stanie zniszczyć
Avatar
Hys / 27 listopada 2010 o 15:02
0
Głosujcie na Sprawkę! Żuk tylko zamydla oczy, wszystkim obiecuje a g...o zrealizuje!
Avatar
Miro czuby / 27 listopada 2010 o 14:08
0
Bravo Bravo ale Ciemnogórd (Lublin) i jego Ciemnogrodzianie wybiorą kolejny raz swojego wodza z PO pana Żuka. Głosujcie na Sprawke obudzcie sie ludzie Ciemnogrodu !!!!!
Avatar
tedy / 27 listopada 2010 o 13:47
0
takie są oblicza PO.Ale wyborcy otumanieni przez Lisow, Szechterów p Olejnik Żakowskiego itp lubią jak chorcują ich od tylca rózne miry ,rychy, zbychy,a naosłodę dostają kochliwą Sawicką Tak trzymać a już niedługo prucz doznań erotycznych nie dostaniecie nic,ostaną się tylko Wam zabrudzone gatki.
Avatar
n / 27 listopada 2010 o 13:45
0
jestem dumny z ratusza, urzędujących tam ludzi, chcę dalej takich, właśnie na takich nam zależy!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Brat / 27 listopada 2010 o 13:01
0
Ludzie , widzicie jakimi ludzmi wasz Żuk się otacza ?? dac sie oszukac znowu któryś raz to już brak honoru..
Zobacz wszystkie komentarze 10
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sokół – Mazowsze 0:2. Wszystkie ręce na pokład

Sokół – Mazowsze 0:2. Wszystkie ręce na pokład 0 0

Mazowsze Stężyca wygrało bardzo ważny mecz z Sokołem Konopnica. Podopieczni Marcina Gajdzińskiego wykonali w ten sposób olbrzymi krok w kierunku utrzymania się w rozgrywkach. Widmo spadku natomiast coraz mocniej zagląda w oczy ekipie Tomasza Prasnala

Olimpia – Roztocze 1:1. Remis z kontrowersją w tle

Olimpia – Roztocze 1:1. Remis z kontrowersją w tle 0 0

Olimpia Miączyn zremisowała na swoim boisku z Roztoczem Szczebrzeszyn 1:1. Podział punktów nie cieszy żadnej ze stron, bo po tej kolejce strata do Gryfa Gminy Zamość wzrosła do siedmiu „oczek”

Speed Car Motor Lublin pokonał Get Well Toruń. Świetna jazda Łaguty [zdjęcia]
galeria

Speed Car Motor Lublin pokonał Get Well Toruń. Świetna jazda Łaguty [zdjęcia] 14 5

Speed Car Motor Lublin musiał czekać długo, bo do szóstej kolejki, na drugie zwycięstwo w najlepszej lidze świata. Dzięki obecności Grigorija Łaguty pod taśmą beniaminek pokonał Get Well Toruń 48:42

Sześć metrów i rośnie. Fala na Wiśle coraz bliżej Puław
galeria

Sześć metrów i rośnie. Fala na Wiśle coraz bliżej Puław 55 0

Poziom Wisły w Puławach ma już ok. 6 metrów. Według prognoz w ciągu najbliższej doby zwiększy się jeszcze o 50 cm. Tymczasem mieszkańcy coraz chętniej zatrzymują się przy bulwarze, żeby podziwiać niebezpieczne zjawisko, a lokalne władze nawołują do unikania terenów zalewowych.

Incydent wyborczy w Katowicach. Mężczyzna wyniósł kartę do głosowania z lokalu
film

Incydent wyborczy w Katowicach. Mężczyzna wyniósł kartę do głosowania z lokalu 0 2

W Katowicach doszło do incydentu wyborczego. Mężczyzna po pobraniu karty do głosowania, opuścił z nią lokal wyborczy.

Wybory 2019: Pijany przewodniczący komisji wyborczej w Olsztynie
film

Wybory 2019: Pijany przewodniczący komisji wyborczej w Olsztynie 0 0

Do obwodowej komisji wyborczej nr 9 w Olsztynie zgłosił się rano pijany przewodniczący tej komisji. Decyzją komisarza wyborczego wykreślono go ze składu komisji. 

Polska kuchnia była światowa już w średniowieczu
Magazyn

Polska kuchnia była światowa już w średniowieczu 0 1

Z powstaniem chili con carne związana jest legenda o hiszpańskiej zakonnicy. Choć nigdy nie opuściła swojego klasztoru, to wielokrotnie miała wizje. Jej duch opuszczał ciało i krzewił chrześcijaństwo wśród Indian. Po powrocie z jednej z wypraw duch miał zapisać przepis na chili con carne, otrzymany od Indian: chili, mięso, cebula i pomidory.

Mur przy kościele w Białej Podlaskiej do renowacji. Co z epitafiami?

Mur przy kościele w Białej Podlaskiej do renowacji. Co z epitafiami? 0 0

Mur przy kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej wymaga renowacji. Problem w tym że znajdują się na nim epitafia poświęcone m.in. żołnierzom 34 Pułku Piechoty oraz partyzantom z oddziału Armii Krajowej.

Lublin: Stylizowana studnia powstaje koło Bramy Krakowskiej

Lublin: Stylizowana studnia powstaje koło Bramy Krakowskiej 10 4

Rozpoczął się montaż stylizowanej studni w pobliżu Bramy Krakowskiej. Robotnicy przygotowują już wykop i niezbędne przyłącza, a potem będą tu instalować żeliwny odlew, który ma się stać nową ozdobą pl. Łokietka.

Górnik Łęczna marzenia o awansie musi odłożyć na kolejny sezon

Górnik Łęczna marzenia o awansie musi odłożyć na kolejny sezon 0 0

Górnik, który wiosną marzył o awansie na zaplecze Lotto Ekstraklasy zakończył rozgrywki na dalekim, dziewiątym miejscu. Wynik należy przyjąć jako rozczarowanie, a marnym pocieszeniem jest fakt, że w Łęcznej udało się zatrzymać trwającą dwa ostatnie sezony lawinę spadków

Śmiertelny wypadek w pow. lubelskim. Pieszy potrącony przez samochód zmarł w szpitalu
galeria

Śmiertelny wypadek w pow. lubelskim. Pieszy potrącony przez samochód zmarł w szpitalu 9 0

20-letni kierujący audi potrącił 68-latka, który przechodził przez jezdnię. Pieszy zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Speed Car Motor Lublin - Get Well Toruń. Motor z drugą wygraną 48:42 [zapis relacji na żywo]
Zdjęcia
galeria

Speed Car Motor Lublin - Get Well Toruń. Motor z drugą wygraną 48:42 [zapis relacji na żywo] 12 4

Speed Car Motor Lublin - Get Well Toruń. Początek meczu o godz. 16.30. Zapraszamy do śledzenia relacji online na naszej stronie. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz na żywo w telewizji.

Polesie Kock - Start Krasnystaw 2:0. Goście coraz bliżej okręgówki

Polesie Kock - Start Krasnystaw 2:0. Goście coraz bliżej okręgówki 0 11

Do końca sezonu drużyna z Kocka gra już tylko mecze o życie. Pierwsze z tych spotkań Polesie rozstrzygnęło na swoją korzyść po wygranej ze Startem Krasnystaw 2:0. Do bezpiecznej strefy tabeli drużyna Grzegorza Białka traci jednak ciągle cztery punkty

Lublin: Druty zwisały nad ulicą. Dwaj kierowcy ich nie zauważyli
galeria
film

Lublin: Druty zwisały nad ulicą. Dwaj kierowcy ich nie zauważyli 13 5

Samochód osobowy i autobus uderzyły w elementy trakcji trolejbusowej na ul. Choiny w Lublinie

Spektakl "Japońska bajka" na Dzień Matki
26 maja 2019, 17:00

Spektakl "Japońska bajka" na Dzień Matki 0 0

Dom Kultury 3D (ul. Śliwińskiego 1) zaprasza na spektakl "Japońska bajka" Anny Polarusz i Weroniki Lewoń-Juszczyk organizowanego na Dzień Matki. Wydarzenie odbędzie się 26 maja o godz. 17.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!