Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 maja 2015 r.
20:14

Ankieterzy policzą rowerzystów w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Wyniki badań mają między innymi pomóc w planowaniu sieci dróg dla rowerów (Fot. Maciej Kaczanowski)
Wyniki badań mają między innymi pomóc w planowaniu sieci dróg dla rowerów (Fot. Maciej Kaczanowski)

Na jezdniach, ścieżkach rowerowych, a nawet chodnikach wynajęci przez miasto ankieterzy będą liczyć przejeżdżających cyklistów. Pierwsze tego typu pomiary ruchu będą prowadzone w 22 punktach. Badań skoncentrowanych na jednośladach do tej pory nie było

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Pomiary potrwają dwa tygodnie – zapowiada Aleksander Wiącek z Urzędu Miasta. Badania będą prowadzone także tam, gdzie rowerem jeździć nie wolno, np. na deptaku, albo chodnikach wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia (na zdjęciu). – Dlaczego chcemy wiedzieć, jaki procent rowerzystów jedzie Krakowskim po chodniku zamiast po jezdni? Jeśli okaże się, że prawie wszyscy jadą chodnikiem, to będzie znaczyć, że na jezdni jest do rozwiązania jakiś problem.

Ludzie wynajęci przez Zarząd Dróg i Mostów będą stać w wyznaczonych 21 punktach jeszcze do jutra. W te miejsca wrócą we wtorek i będą mierzyć ruch do czwartku. Takie pomiary będą prowadzone od godz. 7 do 9 rano, zaś po południu w godz. 15–18. W ostatnim, 22. punkcie, którym jest ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy, ankieterzy będą pracować w tę i kolejną sobotę w godz. 8–20.

– W wyznaczonych miejscach będą stać zespoły ludzi i notować, ilu jedzie rowerzystów, a w niektórych punktach będą również sprawdzać, gdzie skręcają jadący rowerami – wyjaśnia Wiącek.

Wyniki badań mają między innymi pomóc w planowaniu sieci dróg dla rowerów, ale nie tylko. Urzędnicy chcą zaspokoić swoją ciekawość, bo wiedzą, że w Kopenhadze aż 40 proc. podróży po mieście odbywa się na rowerach, że we Wrocławiu wskaźnik ten wynosi obecnie około 6 proc. i że w Lublinie za 10 lat ma wynieść 15 proc., bo tak założyły władze miasta. Nie wiedzą za to, jak sytuacja wygląda teraz.

Pomiary mają być powtarzane w kolejnych latach.

Tutaj Was policzą

Brama Krakowska, Krakowskie Przedmieście na deptaku przy skrzyżowaniu ze Świętoduską (z uwzględnieniem kierunków jazdy) oraz obok stacji miejskiego roweru, Al. Racławickie (chodnik i jezdnia) obok KUL i przy rondzie, Zamojska przy moście; ścieżka przy al. Andersa, skrzyżowanie al. Spółdzielczości Pracy z al. Smorawińskiego, Szeligowskiego przy Realu (ścieżka), wiadukt Poniatowskiego (ciąg pieszo-rowerowy), Filaretów (ścieżka) od Zana do Grażyny i na wiaduktach, Jana Pawła II (ścieżka) od przystanku przy os. Górki do Nadbystrzyckiej, park Jana Pawła II wraz z kładką, Armii Krajowej (ścieżka) od Jutrzenki i Tatarakowej do Jana Pawła II, Nadbystrzycka (chodnik i jezdnia) od Zachodniej do Pszennej, Krochmalna (chodnik i pasy rowerowe), Kunickiego (chodnik i jezdnia) w rejonie Garbarskiej, Zemborzycka (ścieżka) od Kunickiego do Słowackiego, al. Unii Lubelskiej przy Tarasach Zamkowych (ścieżka) po obu stronach, skrzyżowanie Drogi Męczenników Majdanka z Krańcową, ścieżka wzdłuż Bystrzycy (przy zjeździe w Janowską).

 

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 14:40
0
i odstrzelić! co za bzdura! wystarczy mandaty wlepiać i problem z głowy! i budżet by zarobił! cholera porobiło sie wielkie państwo rowerostwo! chodniki położyć dla pieszych bo zeby można połamać, a nie kase ładować w rowerki..kierowców to potraficie gnębić! drogi budujcie, parkingi bo z kierowców to panstwo sie utrzrymuje. Jeszcze sie to nauczylo dzownić i trąbić na ludzi jak sie ośmielą centrymetr wejść na czerwona kostkę- obiecuje ze jeszcze jeden taki mi trabni za plecami i przesty dzieciaka to jak sie odwine to z rowerka szybko spadnie! No jak chcesz mieć poturbowane dziecko, bo może spaść na twojego dzieciaka i jeszcze sprawę w sądzie to próbuj. Na takich jak ty jest bat, tylko jeszcze się na swojej skórze nie przekonali. DO MAC- Tym batem to sie w ten swoj pusty łeb walnij! pobudujcie prywatne sciezki i sobie ogrodźcie i sobie jeżdzijcie, wielkie państwo PEDALSTWO TĘPIĆ TO BEDE NA każdym kroku
i odstrzelić! co za bzdura! wystarczy mandaty wlepiać i problem z głowy! i budżet by zarobił! cholera porobiło sie wielkie państwo rowerostwo! chodniki położyć dla pieszych bo zeby można połamać, a nie kase ładować w rowerki..kierowców to potraficie gnębić! drogi budujcie, parkingi bo z kierowców to panstwo sie utrzrymuje. Jeszcze sie to nauczylo dzownić i trąbić na ludzi jak sie ośmielą centrymetr wejść na czerwona kostkę- obiecuje ze jeszcze jeden taki mi trabni za plecami i przesty dzieciaka to jak sie odwine to z rowerka szybko spa... rozwiń
Avatar
rowerzystka / 8 maja 2015 o 14:06
0

Dobra - wczoraj odstawiając miejski rower na stacji na Felinie  przeszło "dwóch takich" głośno rozprawiając na temat mijanych obiektów rekreacyjno-komunikacyjnych (rowerów miejskich): "Ja to bym te jeb... rowery wyp....i kazał im wszystkim k...zap... na  piechotę k..."   Nie ma czego gratulować autorom wspomnianej wypowiedzi, nie ma się jak miasto chwalić mieszkańcami (oczywiście częścią), generalnie pod rozwagę - bo nie ma co więcej gadać po próżnicy. 

Avatar
Ania / 8 maja 2015 o 13:54
0

Pięknie nie jest. Ludzie się zapluwają z nienawiści, a właściwie sami nie wiedzą za co... Jedyną rzeczą dlaczego większość rowerzystów w śródmieściu i w centrum jeździ po chodnikach to strach - zwyczajnie... Na ulicy jest tłoczno i ciasno. Fakt, na chodniku są piesi i aby koegzystować to wystarczy używać głowy i kilu ładnych słów...znacie je??? lub w zwężeniach zsiąść z roweru. Zastanawiające jest to, że nikt się nie burzy na rowerzystów poza śródmieściem - Czechów - są ścieżki, Majdanek i Felin - są ścieżki, Bronowice - są ścieżki, Węglin - są ścieżki, LSM - są ścieżki ......  więc nie ma się na co burzyć

Wydaje mi się, że to liczenie rowerzystów na chodniku to zwykłe wywalanie pieniędzy miasta i czasu ankieterów w błoto - po prostu nie ma ścieżek ...... hellow......

Pięknie nie jest. Ludzie się zapluwają z nienawiści, a właściwie sami nie wiedzą za co... Jedyną rzeczą dlaczego większość rowerzystów w śródmieściu i w centrum jeździ po chodnikach to strach - zwyczajnie... Na ulicy jest tłoczno i ciasno. Fakt, na chodniku są piesi i aby koegzystować to wystarczy używać głowy i kilu ładnych słów...znacie je??? lub w zwężeniach zsiąść z roweru. Zastanawiające jest to, że nikt się nie burzy na rowerzystów poza śródmieściem - Czechów - są ścieżki, Majdanek i Felin - są ścieżki, Bronowice - są ścieżki, Węgli... rozwiń

Avatar
muc / 8 maja 2015 o 13:39
0

i odstrzelić! co za bzdura! wystarczy mandaty wlepiać i problem z głowy! i budżet by zarobił! cholera porobiło sie wielkie państwo rowerostwo! chodniki położyć dla pieszych bo zeby można połamać, a nie kase ładować w rowerki..kierowców to potraficie gnębić! drogi budujcie, parkingi bo z kierowców to panstwo sie utrzrymuje. Jeszcze sie to nauczylo dzownić i trąbić na ludzi jak sie ośmielą centrymetr wejść na czerwona kostkę- obiecuje ze jeszcze jeden taki mi trabni za plecami i przesty dzieciaka to jak sie odwine to z rowerka szybko spadnie!

No jak chcesz mieć poturbowane dziecko, bo może spaść na twojego dzieciaka i jeszcze sprawę w sądzie to próbuj. Na takich jak ty jest bat, tylko jeszcze się na swojej skórze nie przekonali.

No jak chcesz mieć poturbowane dziecko, bo może spaść na twojego dzieciaka i jeszcze sprawę w sądzie to próbuj. Na takich jak ty jest bat, tylko jeszcze się na swojej skórze nie przekonali.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 11:06
0
Jechanie rowerem po Kraśnickiej, Solidarności, Racławickimi czy innymi ulicami Lublina to czyste samobójstwo, jak cie nie strąbią to przejeżdżają tak blisko że niemal lusterkami zahaczają. Kierowcy narzekają na rowerzystów piesi narzekają tylko nie wiem co pieszym przeszkadza, przecież po nich się nie jeździ
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 11:03
0
Mam już powyżej uszu polityki rowerowej.Nikt mnie nie będzie do tego zmuszał,są jeszcze inne formy rekreacji,np.ja wolę spacery z psem.Chociaż w tym zakichanym mieście nie ma żadnych fajnych miejsc na takie wyjścia.Wiem jedno.Obecnym władzom miasta powiem już "do widzenia".PS.Samochodem też będę jeździć i wara komuś do tego
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 10:47
0
i odstrzelić! co za bzdura! wystarczy mandaty wlepiać i problem z głowy! i budżet by zarobił! cholera porobiło sie wielkie państwo rowerostwo! chodniki położyć dla pieszych bo zeby można połamać, a nie kase ładować w rowerki..kierowców to potraficie gnębić! drogi budujcie, parkingi bo z kierowców to panstwo sie utrzrymuje. Jeszcze sie to nauczylo dzownić i trąbić na ludzi jak sie ośmielą centrymetr wejść na czerwona kostkę- obiecuje ze jeszcze jeden taki mi trabni za plecami i przesty dzieciaka to jak sie odwine to z rowerka szybko spadnie!
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 10:09
0
Koniecznie policzcie rowerzystów na chodnikach i jezdni mimo ścieżki rowerowej w pobliżu!!! Użytkowników rowerów miejskich jeżdżących po chodnikach i przejściach dla pieszych (w tym przypadku proponuję eskortę Straży Miejskiej, do pilnowania fotoradaru wystarczy jeden). Stosunek rowerów do zatrzymanych samochodów na skrzyżowaniach ze sterowanymi światłami (np.: Nadbystrzycka/J.Pawła/Krochmalna).
Avatar
Robert / 8 maja 2015 o 09:49
0

Kiedy wreszcie zrobią porządek i usuną rowerzystów z chodników?

Wiesz kiedy ? 

Wtedy jak kierowcy w miescie będą jeżdzić 50km/h i jak będą ściezki rowerowe przy arteriach drogowych takich jak Racławickei, Kraśnicka, Solidarności.

Spróbuj jechac po jezdni al. Tysiaclecia od Zamku do Ducha !

W okolicach Północnej to nawet chodnika nie ma tylko udeptana ziemia !

Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 08:49
0
Ciekawe czy wszyscy wyklinający rowerzystów na chodnikach zdecydowaliby się na jazdę na rowerze po ulicy np. Sikorskiego, czy Kraśnickiej?
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 14:40
0
i odstrzelić! co za bzdura! wystarczy mandaty wlepiać i problem z głowy! i budżet by zarobił! cholera porobiło sie wielkie państwo rowerostwo! chodniki położyć dla pieszych bo zeby można połamać, a nie kase ładować w rowerki..kierowców to potraficie gnębić! drogi budujcie, parkingi bo z kierowców to panstwo sie utrzrymuje. Jeszcze sie to nauczylo dzownić i trąbić na ludzi jak sie ośmielą centrymetr wejść na czerwona kostkę- obiecuje ze jeszcze jeden taki mi trabni za plecami i przesty dzieciaka to jak sie odwine to z rowerka szybko spadnie! No jak chcesz mieć poturbowane dziecko, bo może spaść na twojego dzieciaka i jeszcze sprawę w sądzie to próbuj. Na takich jak ty jest bat, tylko jeszcze się na swojej skórze nie przekonali. DO MAC- Tym batem to sie w ten swoj pusty łeb walnij! pobudujcie prywatne sciezki i sobie ogrodźcie i sobie jeżdzijcie, wielkie państwo PEDALSTWO TĘPIĆ TO BEDE NA każdym kroku
i odstrzelić! co za bzdura! wystarczy mandaty wlepiać i problem z głowy! i budżet by zarobił! cholera porobiło sie wielkie państwo rowerostwo! chodniki położyć dla pieszych bo zeby można połamać, a nie kase ładować w rowerki..kierowców to potraficie gnębić! drogi budujcie, parkingi bo z kierowców to panstwo sie utrzrymuje. Jeszcze sie to nauczylo dzownić i trąbić na ludzi jak sie ośmielą centrymetr wejść na czerwona kostkę- obiecuje ze jeszcze jeden taki mi trabni za plecami i przesty dzieciaka to jak sie odwine to z rowerka szybko spa... rozwiń
Avatar
rowerzystka / 8 maja 2015 o 14:06
0

Dobra - wczoraj odstawiając miejski rower na stacji na Felinie  przeszło "dwóch takich" głośno rozprawiając na temat mijanych obiektów rekreacyjno-komunikacyjnych (rowerów miejskich): "Ja to bym te jeb... rowery wyp....i kazał im wszystkim k...zap... na  piechotę k..."   Nie ma czego gratulować autorom wspomnianej wypowiedzi, nie ma się jak miasto chwalić mieszkańcami (oczywiście częścią), generalnie pod rozwagę - bo nie ma co więcej gadać po próżnicy. 

Avatar
Ania / 8 maja 2015 o 13:54
0

Pięknie nie jest. Ludzie się zapluwają z nienawiści, a właściwie sami nie wiedzą za co... Jedyną rzeczą dlaczego większość rowerzystów w śródmieściu i w centrum jeździ po chodnikach to strach - zwyczajnie... Na ulicy jest tłoczno i ciasno. Fakt, na chodniku są piesi i aby koegzystować to wystarczy używać głowy i kilu ładnych słów...znacie je??? lub w zwężeniach zsiąść z roweru. Zastanawiające jest to, że nikt się nie burzy na rowerzystów poza śródmieściem - Czechów - są ścieżki, Majdanek i Felin - są ścieżki, Bronowice - są ścieżki, Węglin - są ścieżki, LSM - są ścieżki ......  więc nie ma się na co burzyć

Wydaje mi się, że to liczenie rowerzystów na chodniku to zwykłe wywalanie pieniędzy miasta i czasu ankieterów w błoto - po prostu nie ma ścieżek ...... hellow......

Pięknie nie jest. Ludzie się zapluwają z nienawiści, a właściwie sami nie wiedzą za co... Jedyną rzeczą dlaczego większość rowerzystów w śródmieściu i w centrum jeździ po chodnikach to strach - zwyczajnie... Na ulicy jest tłoczno i ciasno. Fakt, na chodniku są piesi i aby koegzystować to wystarczy używać głowy i kilu ładnych słów...znacie je??? lub w zwężeniach zsiąść z roweru. Zastanawiające jest to, że nikt się nie burzy na rowerzystów poza śródmieściem - Czechów - są ścieżki, Majdanek i Felin - są ścieżki, Bronowice - są ścieżki, Węgli... rozwiń

Avatar
muc / 8 maja 2015 o 13:39
0

i odstrzelić! co za bzdura! wystarczy mandaty wlepiać i problem z głowy! i budżet by zarobił! cholera porobiło sie wielkie państwo rowerostwo! chodniki położyć dla pieszych bo zeby można połamać, a nie kase ładować w rowerki..kierowców to potraficie gnębić! drogi budujcie, parkingi bo z kierowców to panstwo sie utrzrymuje. Jeszcze sie to nauczylo dzownić i trąbić na ludzi jak sie ośmielą centrymetr wejść na czerwona kostkę- obiecuje ze jeszcze jeden taki mi trabni za plecami i przesty dzieciaka to jak sie odwine to z rowerka szybko spadnie!

No jak chcesz mieć poturbowane dziecko, bo może spaść na twojego dzieciaka i jeszcze sprawę w sądzie to próbuj. Na takich jak ty jest bat, tylko jeszcze się na swojej skórze nie przekonali.

No jak chcesz mieć poturbowane dziecko, bo może spaść na twojego dzieciaka i jeszcze sprawę w sądzie to próbuj. Na takich jak ty jest bat, tylko jeszcze się na swojej skórze nie przekonali.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 11:06
0
Jechanie rowerem po Kraśnickiej, Solidarności, Racławickimi czy innymi ulicami Lublina to czyste samobójstwo, jak cie nie strąbią to przejeżdżają tak blisko że niemal lusterkami zahaczają. Kierowcy narzekają na rowerzystów piesi narzekają tylko nie wiem co pieszym przeszkadza, przecież po nich się nie jeździ
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 11:03
0
Mam już powyżej uszu polityki rowerowej.Nikt mnie nie będzie do tego zmuszał,są jeszcze inne formy rekreacji,np.ja wolę spacery z psem.Chociaż w tym zakichanym mieście nie ma żadnych fajnych miejsc na takie wyjścia.Wiem jedno.Obecnym władzom miasta powiem już "do widzenia".PS.Samochodem też będę jeździć i wara komuś do tego
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 10:47
0
i odstrzelić! co za bzdura! wystarczy mandaty wlepiać i problem z głowy! i budżet by zarobił! cholera porobiło sie wielkie państwo rowerostwo! chodniki położyć dla pieszych bo zeby można połamać, a nie kase ładować w rowerki..kierowców to potraficie gnębić! drogi budujcie, parkingi bo z kierowców to panstwo sie utrzrymuje. Jeszcze sie to nauczylo dzownić i trąbić na ludzi jak sie ośmielą centrymetr wejść na czerwona kostkę- obiecuje ze jeszcze jeden taki mi trabni za plecami i przesty dzieciaka to jak sie odwine to z rowerka szybko spadnie!
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 10:09
0
Koniecznie policzcie rowerzystów na chodnikach i jezdni mimo ścieżki rowerowej w pobliżu!!! Użytkowników rowerów miejskich jeżdżących po chodnikach i przejściach dla pieszych (w tym przypadku proponuję eskortę Straży Miejskiej, do pilnowania fotoradaru wystarczy jeden). Stosunek rowerów do zatrzymanych samochodów na skrzyżowaniach ze sterowanymi światłami (np.: Nadbystrzycka/J.Pawła/Krochmalna).
Avatar
Robert / 8 maja 2015 o 09:49
0

Kiedy wreszcie zrobią porządek i usuną rowerzystów z chodników?

Wiesz kiedy ? 

Wtedy jak kierowcy w miescie będą jeżdzić 50km/h i jak będą ściezki rowerowe przy arteriach drogowych takich jak Racławickei, Kraśnicka, Solidarności.

Spróbuj jechac po jezdni al. Tysiaclecia od Zamku do Ducha !

W okolicach Północnej to nawet chodnika nie ma tylko udeptana ziemia !

Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 08:49
0
Ciekawe czy wszyscy wyklinający rowerzystów na chodnikach zdecydowaliby się na jazdę na rowerze po ulicy np. Sikorskiego, czy Kraśnickiej?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 29 2

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 13 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 35 41

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0