Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2012 r.
8:05
Edytuj ten wpis

Atak zimy w Lublinie. Miasto zakorkowane

Autor: Zdjęcie autora jotem
0 63 A A
 (Fotonews)
(Fotonews)

Intensywne opady śniegu dały się we znaki kierowcom. Większość dróg dojazdowych do centrum miasta była zablokowana. Aktualnie nie ma już większych utrudnień w ruchu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Bardzo duże utrudnienia są na ulicy Filaretów, która jest zakorkowana włącznie z ul. Jana Pawła. Kierowcy jadą tutaj z maksymalną prędkością 20km/h - ostrzega nasz Czytelnik Bartłomiej Szafran.

Około godziny 7.30 na ulicy Filaretów w okolicy skrzyżowania z ul. Jutrzenki doszło do karambolu pięciu aut osobowych. Nikomu nic się nie stało.

Na skrzynkę mailową alarm24@dziennikwschodni.pl spływają zdjęcia z całego Lublina. - Korek na Filaretów sięga osiedla Skarpa - napisała "Żmija z Lublina". - Kierowcy, którzy jadą z Czechowa w stronę al. Solidarności muszą uzbroić się w dużą cierpliwość. Samochody stoją na wszystkich pasach już od al. Kompozytorów Polskich - mówi Paweł z Czechowa.

* Zobacz też: Drogi krajowe, na których najłatwiej o wypadek. Zobacz najnowszą mapę

Zakorkowane są także dojazdy do Lublina od strony Warszawy, Kraśnika i Piask. Jadąc od Warszawy zatrzymamy się już na wysokości miejscowości Barak.

Autobusy i ciężarówki mają problemy z podjazdem pod górkę. - Na ulicy widać, że wielu kierowców nie zmieniło jeszcze opon na zimowe - komentuje nasz Czytelnik Hubert.

* Zobacz też: Atak zimy w Lublinie z okna samochodu (zdjęcia)

- Duża część pasażerów wysiada na wcześniejszym przystanku i wybiera drogę pieszo. Ja tak zrobiłam, bo autobus miał problem z wjazdem pod górkę - opowiada Weronika, którą spotkaliśmy na przystanku przy ul. 3 Maja.

- Mimo dużego mrozu w nocy, straży nie mieli poważniejszych interwencji. Na szczęście było spokojnie i obyło się bez większych pożarów - dodaje dyżurny Wojewódzkiej Stacji Koordynacji Ratownictwa w Lublinie.

- W ciągu ostatniej doby doszło do 44 kolizji i dwóch wypadków, w których zostały ranne dwie osoby. Policjanci zatrzymali także 7 nietrzeźwych kierowców - informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Sytuacja w regionie

Dziś nad ranem najtrudniej samochodem jeździ się w okolicach Chełma, Bełżyc, Annopola i Krzczonowa. Najtrudniejsze warunki są na terenie powiatu lubartowskiego i puławskiego oraz w samych Puławach. Na drogach krajowych i wojewódzkich w regionie drogowcy pracują już od 4 rano. W tym momencie mocniej śnieg pada w północnej części województwa i tam należy spodziewać się największych utrudnień.

Jak sytuacja wygląda w Waszych okolicach? Czekamy na wiadomości na forum oraz Facebook.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 grudnia 2012 r. o 18:07
0
i piękna[url="http://www.tapety-na-pulpit.com/wyswietl.php?plik=zima/zima_09.jpg&hi=600"][img]http://www.tapety-na-pulpit.com/zima/zima_09_tn.jpg[/img][/url]
Avatar
piotrek / 9 grudnia 2012 r. o 15:57
0
zima jest bezlitosna
Avatar
Kierowca Bombowca / 8 grudnia 2012 r. o 17:08
0
[quote name='moniczka' timestamp='1354914686' post='706694']
Miałam polewkę z niedorajdów na letnich oponach, z grubych, spasionych bab ledwo mieszczących się za kierownicą (mających 1,5 km do roboty), z kapeluszników w swoich 1.2 bez ABS, ASR i ESP.
Jedynie szkoda mi było nielicznych kierowców z wyobraźnią, którzy mieli cierpliwość stać w jednym korku z tymi łajzami oraz pasażerów MPK (niczemu winnych). Te 2 km przeszłam piechotką na pełnym luziku, bez spinania się. Lublin to miasto korków i chyba nikt już tego nie zmieni, chyba że jakimś cudem wyburzy kilka budynków, zmieni cykle świateł, poszerzy jezdnie, itp. Póki co piechotka i rowerek to najlepszy sposób na poruszanie się na dystansie do 3-4 km. Powyżej tej odległości, no cóż, trzeba planować poranek z wyprzedzeniem.
[/quote]

Dwa kilometry to można rzeczywiście piechotką w 20-25 minut przejść.
Niestety ja do pracy mam 6 a przy takiej pogodzie rower nie wchodzi w grę.
Poranek zaplanowałem z wyprzedzeniem, ale dodatkowe 30 minut ledwie wystarczyło na dojazd do pracy.

Co do systemów kontroli trakcji - nic nie pomoże na brak istoty szarej pomiędzy uszami. ABS zaś na śliskim wydłuża drogę hamowania, więc dobry kierowca szybciej wyhamuje bez ABS niż z ABS.
Najgorsi są ci, którzy nie potrafiąc ruszyć mielą oponami aż do wyślizgania pięknego lodowiska.
Co do 1,2 - mniejsza moc, mniejszy moment obrotowy - łatwiej takiemu ruszyć na śliskim niż mi. A jakże często właśnie jemu się nie udaje, podczas gdy ja ruszam i jadę normalnie (aż do napotkania kolejnej ofiary).

Ale nie tylko ofiary na letnich oponach (albo na "zimowych" 5-sezonowych, bieżnikowanych, przecież mają jeszcze prawie 2,5mm bieżnika) irytują. Strach też spotkać się z "czołgistą" (cały samochód w śniegu, tylko na przedniej szybie odskrobany "wizjer dla kierowcy"), czy chociażby z pacanem "z czapeczką" na dachu, którą to "czapeczkę" albo zwieje prosto na Twoją szybę, albo przy hamowaniu zjedzie takiemu wprost na jego szybę.
[quote name='moniczka' timestamp='1354914686' post='706694']
Miałam polewkę z niedorajdów na letnich oponach, z grubych, spasionych bab ledwo mieszczących się za kierownicą (mających 1,5 km do roboty), z kapeluszników w swoich 1.2 bez ABS, ASR i ESP.
Jedynie szkoda mi było nielicznych kierowców z wyobraźnią, którzy mieli cierpliwość stać w jednym korku z tymi łajzami oraz pasażerów MPK (niczemu winnych). Te 2 km przeszłam piechotką na pełnym luziku, bez spinania się. Lublin to miasto kork... rozwiń
Avatar
moniczka / 7 grudnia 2012 r. o 22:11
0
Miałam polewkę z niedorajdów na letnich oponach, z grubych, spasionych bab ledwo mieszczących się za kierownicą (mających 1,5 km do roboty), z kapeluszników w swoich 1.2 bez ABS, ASR i ESP.
Jedynie szkoda mi było nielicznych kierowców z wyobraźnią, którzy mieli cierpliwość stać w jednym korku z tymi łajzami oraz pasażerów MPK (niczemu winnych). Te 2 km przeszłam piechotką na pełnym luziku, bez spinania się. Lublin to miasto korków i chyba nikt już tego nie zmieni, chyba że jakimś cudem wyburzy kilka budynków, zmieni cykle świateł, poszerzy jezdnie, itp. Póki co piechotka i rowerek to najlepszy sposób na poruszanie się na dystansie do 3-4 km. Powyżej tej odległości, no cóż, trzeba planować poranek z wyprzedzeniem.
Miałam polewkę z niedorajdów na letnich oponach, z grubych, spasionych bab ledwo mieszczących się za kierownicą (mających 1,5 km do roboty), z kapeluszników w swoich 1.2 bez ABS, ASR i ESP.
Jedynie szkoda mi było nielicznych kierowców z wyobraźnią, którzy mieli cierpliwość stać w jednym korku z tymi łajzami oraz pasażerów MPK (niczemu winnych). Te 2 km przeszłam piechotką na pełnym luziku, bez spinania się. Lublin to miasto korków i chyba nikt już tego nie zmieni, chyba że jakimś cudem wyburzy kilka budynków, zmieni c... rozwiń
Avatar
menel osiedlowy / 7 grudnia 2012 r. o 21:06
0
Jaki duży mróz. Przecież nie było poniżej -10. Co wy piep...cie?????
Avatar
menel osiedlowy / 7 grudnia 2012 r. o 21:03
0
[quote name='alfanabeta' timestamp='1354866534' post='706318']
[color=#4D4D4D][font=arial]"- Mimo dużego mrozu w nocy, straży mieli większych interwencji. Było spokojnie i obyło się bez większych pożarów - dodaje dyżurny Wojewódzkiej Stacji Koordynacji Ratownictwa w Lublinie."[/font][/color]

[color=#4D4D4D][font=arial]Można prosić o przetłumaczenie.[/font][/color]
[/quote]
Avatar
miasto kultury? / 7 grudnia 2012 r. o 19:59
0
Ja piernicze. Co za prostak ,,gość" :/

Ja wiedziałem, że to się w tym roku tak skończy- przecież to tylko biedny Lublin.
Avatar
gnostyk / 7 grudnia 2012 r. o 17:24
0
Zima zaczyna się za 2 tygodnie, więc mogła zaskoczyć drogowców a na pewno zaskoczyła kierowców. Biedaki nie zmienili opon na zimowe (niektórzy założyli używane, albo bieżnikowane) i nie mogą ruszyć na lodzie... Szkoda, że nikt ich nie nauczył jeździć - widocznie szlifowali plac manewrowy na kursie...
Czytam komentarze i już wiem, dlaczego lubelskie ma opinię najgorszą w Polsce. A ja wam nie pomogę - nie jestem psychiatrą. Kilka normalnych komentarzy nic nie zmieni.
Avatar
Kierowca Bombowca / 7 grudnia 2012 r. o 16:09
0
O ja pierniczę!
Zima jak zaskoczyła drogowców. Jestem niezmiernie zaskoczony, przecież nigdy wcześniej się im to nie zdarzało.

A teraz do rzeczy:
Primo - służby, w tym pewna komunalna spółka, mają zapisane w umowach, że odśnieżać mają na 3 godziny po rozpoczęciu się opadów. Skoro padało od drugiej, to powinni byli wyjechać najpóźniej o piątej. Z tego co widziałem u siebie, wyjechali bliżej dziewiątej (przy czym pół załogi zostało w siedzibie firmy, żeby durne komentarze na forach pisać).

Secundo - pacany od opon letnich mogą się ze swoim "na lodzie nie pojedziesz nawet na zimowych" schować... spora część tego lodu z dzisiejszych ulic to wynik mielenia w śniegu letnimi oponami. Poza tym na zimówkach jeździłem już po oblodzonym na gładko parkingu, podczas gdy na letnich nie byłem nawet w stanie nań wjechać (lekkie wzniesienie) - tak więc chyba zimówki jednak pozwalają się poruszać po lodzie... choć powoli, to jednak.

Tertio - korki powodowali nie tylko ci na letnich, ale także ci, dla których "zielone" oznacza "jedź, nawet jeśli nie masz miejsca za skrzyżowaniem". I sporą część nerwów z dzisiejszego poranka zawdzięczamy właśnie im.
O ja pierniczę!
Zima jak zaskoczyła drogowców. Jestem niezmiernie zaskoczony, przecież nigdy wcześniej się im to nie zdarzało.

A teraz do rzeczy:
Primo - służby, w tym pewna komunalna spółka, mają zapisane w umowach, że odśnieżać mają na 3 godziny po rozpoczęciu się opadów. Skoro padało od drugiej, to powinni byli wyjechać najpóźniej o piątej. Z tego co widziałem u siebie, wyjechali bliżej dziewiątej (przy czym pół załogi zostało w siedzibie firmy, żeby durne komentarze na forach pisać).

Secundo - pa... rozwiń
Avatar
dojeżdzająca do Lbn / 7 grudnia 2012 r. o 15:23
0
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1354887004' post='706551']
śnieg nie zaczął sypać od 6 rano tylko wcześniej. jakby o 4 rano pługi ruszyły na miasto to na pewno drogi inaczej by wyglądały, ale służby wolały spać. i tego nic nie usprawiedliwi. ja przejechałem od jana pawła przez całe miasto do mełgiewskiej, jechałem od 7:30 do 8:30 i nie widziałem żadnego pługa.
[/quote]mieszkańcy to jeszcze jako tako, ale co mają powiedzieć ludzie dojeżdząjący?:/
Avatar
Gość / 9 grudnia 2012 r. o 18:07
0
i piękna[url="http://www.tapety-na-pulpit.com/wyswietl.php?plik=zima/zima_09.jpg&hi=600"][img]http://www.tapety-na-pulpit.com/zima/zima_09_tn.jpg[/img][/url]
Avatar
piotrek / 9 grudnia 2012 r. o 15:57
0
zima jest bezlitosna
Avatar
Kierowca Bombowca / 8 grudnia 2012 r. o 17:08
0
[quote name='moniczka' timestamp='1354914686' post='706694']
Miałam polewkę z niedorajdów na letnich oponach, z grubych, spasionych bab ledwo mieszczących się za kierownicą (mających 1,5 km do roboty), z kapeluszników w swoich 1.2 bez ABS, ASR i ESP.
Jedynie szkoda mi było nielicznych kierowców z wyobraźnią, którzy mieli cierpliwość stać w jednym korku z tymi łajzami oraz pasażerów MPK (niczemu winnych). Te 2 km przeszłam piechotką na pełnym luziku, bez spinania się. Lublin to miasto korków i chyba nikt już tego nie zmieni, chyba że jakimś cudem wyburzy kilka budynków, zmieni cykle świateł, poszerzy jezdnie, itp. Póki co piechotka i rowerek to najlepszy sposób na poruszanie się na dystansie do 3-4 km. Powyżej tej odległości, no cóż, trzeba planować poranek z wyprzedzeniem.
[/quote]

Dwa kilometry to można rzeczywiście piechotką w 20-25 minut przejść.
Niestety ja do pracy mam 6 a przy takiej pogodzie rower nie wchodzi w grę.
Poranek zaplanowałem z wyprzedzeniem, ale dodatkowe 30 minut ledwie wystarczyło na dojazd do pracy.

Co do systemów kontroli trakcji - nic nie pomoże na brak istoty szarej pomiędzy uszami. ABS zaś na śliskim wydłuża drogę hamowania, więc dobry kierowca szybciej wyhamuje bez ABS niż z ABS.
Najgorsi są ci, którzy nie potrafiąc ruszyć mielą oponami aż do wyślizgania pięknego lodowiska.
Co do 1,2 - mniejsza moc, mniejszy moment obrotowy - łatwiej takiemu ruszyć na śliskim niż mi. A jakże często właśnie jemu się nie udaje, podczas gdy ja ruszam i jadę normalnie (aż do napotkania kolejnej ofiary).

Ale nie tylko ofiary na letnich oponach (albo na "zimowych" 5-sezonowych, bieżnikowanych, przecież mają jeszcze prawie 2,5mm bieżnika) irytują. Strach też spotkać się z "czołgistą" (cały samochód w śniegu, tylko na przedniej szybie odskrobany "wizjer dla kierowcy"), czy chociażby z pacanem "z czapeczką" na dachu, którą to "czapeczkę" albo zwieje prosto na Twoją szybę, albo przy hamowaniu zjedzie takiemu wprost na jego szybę.
[quote name='moniczka' timestamp='1354914686' post='706694']
Miałam polewkę z niedorajdów na letnich oponach, z grubych, spasionych bab ledwo mieszczących się za kierownicą (mających 1,5 km do roboty), z kapeluszników w swoich 1.2 bez ABS, ASR i ESP.
Jedynie szkoda mi było nielicznych kierowców z wyobraźnią, którzy mieli cierpliwość stać w jednym korku z tymi łajzami oraz pasażerów MPK (niczemu winnych). Te 2 km przeszłam piechotką na pełnym luziku, bez spinania się. Lublin to miasto kork... rozwiń
Avatar
moniczka / 7 grudnia 2012 r. o 22:11
0
Miałam polewkę z niedorajdów na letnich oponach, z grubych, spasionych bab ledwo mieszczących się za kierownicą (mających 1,5 km do roboty), z kapeluszników w swoich 1.2 bez ABS, ASR i ESP.
Jedynie szkoda mi było nielicznych kierowców z wyobraźnią, którzy mieli cierpliwość stać w jednym korku z tymi łajzami oraz pasażerów MPK (niczemu winnych). Te 2 km przeszłam piechotką na pełnym luziku, bez spinania się. Lublin to miasto korków i chyba nikt już tego nie zmieni, chyba że jakimś cudem wyburzy kilka budynków, zmieni cykle świateł, poszerzy jezdnie, itp. Póki co piechotka i rowerek to najlepszy sposób na poruszanie się na dystansie do 3-4 km. Powyżej tej odległości, no cóż, trzeba planować poranek z wyprzedzeniem.
Miałam polewkę z niedorajdów na letnich oponach, z grubych, spasionych bab ledwo mieszczących się za kierownicą (mających 1,5 km do roboty), z kapeluszników w swoich 1.2 bez ABS, ASR i ESP.
Jedynie szkoda mi było nielicznych kierowców z wyobraźnią, którzy mieli cierpliwość stać w jednym korku z tymi łajzami oraz pasażerów MPK (niczemu winnych). Te 2 km przeszłam piechotką na pełnym luziku, bez spinania się. Lublin to miasto korków i chyba nikt już tego nie zmieni, chyba że jakimś cudem wyburzy kilka budynków, zmieni c... rozwiń
Avatar
menel osiedlowy / 7 grudnia 2012 r. o 21:06
0
Jaki duży mróz. Przecież nie było poniżej -10. Co wy piep...cie?????
Avatar
menel osiedlowy / 7 grudnia 2012 r. o 21:03
0
[quote name='alfanabeta' timestamp='1354866534' post='706318']
[color=#4D4D4D][font=arial]"- Mimo dużego mrozu w nocy, straży mieli większych interwencji. Było spokojnie i obyło się bez większych pożarów - dodaje dyżurny Wojewódzkiej Stacji Koordynacji Ratownictwa w Lublinie."[/font][/color]

[color=#4D4D4D][font=arial]Można prosić o przetłumaczenie.[/font][/color]
[/quote]
Avatar
miasto kultury? / 7 grudnia 2012 r. o 19:59
0
Ja piernicze. Co za prostak ,,gość" :/

Ja wiedziałem, że to się w tym roku tak skończy- przecież to tylko biedny Lublin.
Avatar
gnostyk / 7 grudnia 2012 r. o 17:24
0
Zima zaczyna się za 2 tygodnie, więc mogła zaskoczyć drogowców a na pewno zaskoczyła kierowców. Biedaki nie zmienili opon na zimowe (niektórzy założyli używane, albo bieżnikowane) i nie mogą ruszyć na lodzie... Szkoda, że nikt ich nie nauczył jeździć - widocznie szlifowali plac manewrowy na kursie...
Czytam komentarze i już wiem, dlaczego lubelskie ma opinię najgorszą w Polsce. A ja wam nie pomogę - nie jestem psychiatrą. Kilka normalnych komentarzy nic nie zmieni.
Avatar
Kierowca Bombowca / 7 grudnia 2012 r. o 16:09
0
O ja pierniczę!
Zima jak zaskoczyła drogowców. Jestem niezmiernie zaskoczony, przecież nigdy wcześniej się im to nie zdarzało.

A teraz do rzeczy:
Primo - służby, w tym pewna komunalna spółka, mają zapisane w umowach, że odśnieżać mają na 3 godziny po rozpoczęciu się opadów. Skoro padało od drugiej, to powinni byli wyjechać najpóźniej o piątej. Z tego co widziałem u siebie, wyjechali bliżej dziewiątej (przy czym pół załogi zostało w siedzibie firmy, żeby durne komentarze na forach pisać).

Secundo - pacany od opon letnich mogą się ze swoim "na lodzie nie pojedziesz nawet na zimowych" schować... spora część tego lodu z dzisiejszych ulic to wynik mielenia w śniegu letnimi oponami. Poza tym na zimówkach jeździłem już po oblodzonym na gładko parkingu, podczas gdy na letnich nie byłem nawet w stanie nań wjechać (lekkie wzniesienie) - tak więc chyba zimówki jednak pozwalają się poruszać po lodzie... choć powoli, to jednak.

Tertio - korki powodowali nie tylko ci na letnich, ale także ci, dla których "zielone" oznacza "jedź, nawet jeśli nie masz miejsca za skrzyżowaniem". I sporą część nerwów z dzisiejszego poranka zawdzięczamy właśnie im.
O ja pierniczę!
Zima jak zaskoczyła drogowców. Jestem niezmiernie zaskoczony, przecież nigdy wcześniej się im to nie zdarzało.

A teraz do rzeczy:
Primo - służby, w tym pewna komunalna spółka, mają zapisane w umowach, że odśnieżać mają na 3 godziny po rozpoczęciu się opadów. Skoro padało od drugiej, to powinni byli wyjechać najpóźniej o piątej. Z tego co widziałem u siebie, wyjechali bliżej dziewiątej (przy czym pół załogi zostało w siedzibie firmy, żeby durne komentarze na forach pisać).

Secundo - pa... rozwiń
Avatar
dojeżdzająca do Lbn / 7 grudnia 2012 r. o 15:23
0
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1354887004' post='706551']
śnieg nie zaczął sypać od 6 rano tylko wcześniej. jakby o 4 rano pługi ruszyły na miasto to na pewno drogi inaczej by wyglądały, ale służby wolały spać. i tego nic nie usprawiedliwi. ja przejechałem od jana pawła przez całe miasto do mełgiewskiej, jechałem od 7:30 do 8:30 i nie widziałem żadnego pługa.
[/quote]mieszkańcy to jeszcze jako tako, ale co mają powiedzieć ludzie dojeżdząjący?:/
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Całą noc pił, potem wsiadł za kierownicę. Z policjantami był bardzo szczery

Całą noc pił, potem wsiadł za kierownicę. Z policjantami był bardzo szczery

Mieszkaniec powiatu kozienickiego całą noc pił wódkę, a nad ranem wsiadł za kierownicę i udał się w podróż. O tym, że mężczyzna może być nietrzeźwy, policję powiadomił przypadkowy świadek. Miał rację. 52-latek wydmuchał 2,5 promila.

Problemy z potencją - jak sobie z nimi radzić ?

Problemy z potencją - jak sobie z nimi radzić ?

Problemy z potencją można rozwiązać na wiele różnych sposobów. Kluczowe jest to, aby się zaangażować i nie pozostawiać problemu na bocznym torze. Szybko można tego pożałować, ponieważ odbije się to niekorzystnie na jakości życia seksualnego. W grę wchodzi rozwiązywanie problemu na wielu płaszczyznach. Nie należy skupiać się wyłącznie na jednym elemencie, lecz spróbować połączyć kilka z nich w odpowiednio prosperującą całość.

Lubelskie: Mieszkańcy obawiają się, że zostaną bez lekarza. "Nie jesteśmy workami ziemniaków"

Lubelskie: Mieszkańcy obawiają się, że zostaną bez lekarza. "Nie jesteśmy workami ziemniaków"

– W środku zimy i pandemii zostaniemy bez lekarza – obawiają się mieszkańcy gminy Borki. Z końcem stycznia kończy się umowa dzierżawy budynków ośrodków zdrowia w Borkach i Woli Osowińskiej przez Praktykę Lekarza Rodzinnego Lidii i Zbigniewa Lipków. Lekarze już w ubiegłym roku zwrócili się do władz gminy o bezprzetargowe zawarcie umowy na kolejne 10 lat, ale samorząd zaproponował krótszy okres dzierżawy. Ostatecznie jednak, gmina ogłosiła w grudniu przetarg na wynajem budynków, ale nikt do niego nie przystąpił.

Polska na rowerze - gdzie pojechać, co warto zobaczyć i jak się przygotować?

Polska na rowerze - gdzie pojechać, co warto zobaczyć i jak się przygotować?

Turystyka staje się coraz bardziej dostępna - budowa i ulepszanie szlaków, wznoszące ten aktywny sposób wypoczynku na znacznie wyższy poziom. Większość z nich planowanych jest zgodnie ze standardami europejskimi - z dala od ruchu samochodowego. Gdzie zatem pojechać? Każdy polski region ma do zaoferowania trasy, na których znajduje się wiele ciekawych miejsc, charakteryzujące się walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Wybraliśmy kilka najatrakcyjniejszych, o różnym stopniu trudności, tak by każdy rowerzysta mógł znaleźć coś dla siebie.

Lubelskie: 358 osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. tomaszowskim

Lubelskie: 358 osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. tomaszowskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w woj. lubelskim odnotowano 358 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 22 chorych, z czego 2 osoby bez chorób współistniejących

6789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 389 chorych

6789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 389 chorych

6 789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 389 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Parczew. Niespodziewany sms, przez który straciła 13 tys. złotych

Parczew. Niespodziewany sms, przez który straciła 13 tys. złotych

Mieszkanka gminy Milanów otrzymała sms z poleceniem dopłacenia malutkiej kwoty do przesyłki. To był podstęp.

GKS Niemce walczy o przetrwanie

GKS Niemce walczy o przetrwanie

GKS Niemce czeka na zniesienie obostrzeń epidemiologicznych oraz zastrzyk gotówki ze strony gminy.

Takiego parku Ludowego jeszcze nie widzieliście. Zimą z lotu ptaka [zdjęcia]
galeria

Takiego parku Ludowego jeszcze nie widzieliście. Zimą z lotu ptaka [zdjęcia]

Jak prezentuje się park Ludowy z góry? Teraz jest okazja, żeby to sprawdzić. Mamy zdjęcia najnowszej inwestycji w Lublinie wykonane z lotu ptaka.

Amazon uruchomi polski serwis internetowy. Przygotowania już trwają

Amazon uruchomi polski serwis internetowy. Przygotowania już trwają

Amerykańska spółka Amazon ogłosiła, że uruchomi polski serwis pod adresem Amazon.pl. Przedsiębiorcy, którzy planują sprzedawać towary na tej platformie, mogą już rejestrować swoje konta.

Powiat lubelski. Drogi zasypane? Bo nad ranem palił się pług

Powiat lubelski. Drogi zasypane? Bo nad ranem palił się pług

Kilka minut po godzinie 4 rano straż ruszyła do pożaru pługu.

Powrót uczniów do szkół? Minister mówi jedno, wiceminister drugie

Powrót uczniów do szkół? Minister mówi jedno, wiceminister drugie

- Absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół; w drugim tygodniu lutego powtórzymy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki – powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk. Rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk. Rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk, która po raz ostatni była widziana w Białej Podlaskiej. Od poniedziałku nie wróciła do domu, nie nawiązała także kontaktu z rodziną. Jej bliscy proszą o pomoc.

Koncert "Kolęda na cały rok!" w Puławach
31 stycznia 2021, 19:00

Koncert "Kolęda na cały rok!" w Puławach

W niedzielę, 31 stycznia o godz. 19 w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach (ul. Kowalskiego 1) odbędzie się wyjątkowy koncert "Kolęda na cały rok!". Wydarzenie towarzyszy tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Puławach.

Sąsiedzi odmówili, Lublin się zastanawia. Nowa fabryka karmy miałaby zatrudniać 200 osób

Sąsiedzi odmówili, Lublin się zastanawia. Nowa fabryka karmy miałaby zatrudniać 200 osób

200 osób miałaby zatrudniać nowa fabryka karmy dla zwierząt planowana koło ul. Turystycznej na terenie zakładów drobiarskich. Firma szykująca taką inwestycję stara się już w Urzędzie Miasta o decyzję środowiskową. Wcześniej przymierzała się do otwarcia zakładu w gminie Niemce, ale nie zgodził się na to wójt.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!