Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 listopada 2010 r.
15:23
Edytuj ten wpis

Autodrom w Lublinie? Chcą zbudować tor do wyścigów i treningów

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 16 A A

Można się na nim ścigać i szkolić. Kilkuset zwolenników budowy w Lublinie pierwszego w Polsce profesjonalnego autodromu wyznaczyło sobie na jutro spotkanie w auli Uniwersytetu Przyrodniczego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W Polsce nie ma obiektu, na którym można się pościgać i przeprowadzić profesjonalne szkolenie technik jazdy – mówi Grzegorz Sprawka, nieformalny rzecznik grupy inicjatywnej budowy nowego toru. – Po prostu musimy działać.

Grupa inicjatywna złożona z przedstawicieli środowisk motorowych wspierana przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego we wtorek organizuje w Lublinie kongres poświęcony pomysłowi. – W Europie obiekty łączące funkcje szkoleniowe ze sportowymi, powstają jak grzyby po deszczu. Najbliższy i najnowszy jest na Słowacji. I właśnie na tym chcemy się wzorować – dodaje Waldemar Czerniak, prezes lubelskiego PZM.

Chodzi o obiekt Slovakia Ring koło Bratysławy, oddany do użytku w kwietniu tego roku. Ma pętlę o długości prawie 6 km. Prosta startowa ma 900 metrów i aż 20 metrów szerokości. Wokół baza szkoleniowa.

Słowacki obiekt kosztował 22 mln euro. Można na nim organizować wyścigi motocykli, samochodów a nawet ciężarówek. Tor jest wyposażony w płyty poślizgowe i wiele innych urządzeń pozwalających ćwiczyć np. kontrolowany poślizg. – W Polsce może wejść w życie prawo nakazujące kierowcom osobówek obowiązkowe kursy doskonalenia techniki jazdy (w przypadku ciężarówek już obowiązuje – red.). A wtedy, kto będzie mieć taki obiekt, wygra – dodaje Czerniak.

Jest też aspekt finansowy. – Taki tor działa jak magnes. Na Słowacji już teraz trzeba rezerwować terminy z kilku miesięcznym wyprzedzeniem – mówi Sprawka, który jest pewien, że taki obiekt ma szansę stać się wielką atrakcją Lubelszczyzny i maszynką do zarabiania pieniędzy. Cały dzień jazdy motocyklem na Slovakia Ring kosztuje 135 euro i chętnych nie brakuje. – Dlatego do inicjatywy chcemy wciągnąć lubelskie władze samorządowe. Podczas wtorkowego kongresu odbędzie się debata na temat przyszłości sportów motorowych z kandydatami na prezydenta miasta Lublina – informuje Sprawka, który mówi, że za wcześnie na rozmowę o lokalizacji i finansowaniu inwestycji. – Ważna jest idea i deklaracje poparcia.

Tymczasem fachowcy od bezpieczeństwa ruchu drogowego nie mają wątpliwości – Taki tor jest niezwykle potrzebny. Po pierwsze z względów szkoleniowych. Po drugie jako ośrodek sportów motorowych – mówi Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki.

– Po debacie przejedziemy w paradzie przez miasto i pokażemy wszystkim, że jest nas naprawdę bardzo wielu – kończy Grzegorz Sprawka. Wstęp na spotkanie (początek o godz. 19) wolny.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kinio / 28 września 2011 o 15:17
0
i na czym staną autodrom w lublinie???
Avatar
motodebil / 9 listopada 2010 o 22:40
0
[quote name='góral' timestamp='1289215365' post='376370']
JK ogłosił, że Lublin jest stolicą polskiego rolnictwa. Dlatego żadnego toru nie może u nas być, bo wpłynęło by to niekorzystnie na produkcję mleka przez krowy, jajek przez kury i strusie, nie mówiąc już o zestresowanych świnkach. A bogaci państwo z warszafki nie przyjeżdżają tu na wyścigi, bo te mają już zaliczone na obwodnicy Garwolina, tylko w celu wypoczynku i oglądania niczym nie zmąconej dziewiczej przyrody oraz tubylczej ludności zajmującej się zbieractwem i łowiectwem w okolicznych puszczach.
[/quote]


tobie, góral ktoś chyba ciupazecką po łebie dał?
[quote name='góral' timestamp='1289215365' post='376370']
JK ogłosił, że Lublin jest stolicą polskiego rolnictwa. Dlatego żadnego toru nie może u nas być, bo wpłynęło by to niekorzystnie na produkcję mleka przez krowy, jajek przez kury i strusie, nie mówiąc już o zestresowanych świnkach. A bogaci państwo z warszafki nie przyjeżdżają tu na wyścigi, bo te mają już zaliczone na obwodnicy Garwolina, tylko w celu wypoczynku i oglądania niczym nie zmąconej dziewiczej przyrody oraz tubylczej ludności zajmującej się zbi... rozwiń
Avatar
góral / 8 listopada 2010 o 12:22
0
JK ogłosił, że Lublin jest stolicą polskiego rolnictwa. Dlatego żadnego toru nie może u nas być, bo wpłynęło by to niekorzystnie na produkcję mleka przez krowy, jajek przez kury i strusie, nie mówiąc już o zestresowanych świnkach. A bogaci państwo z warszafki nie przyjeżdżają tu na wyścigi, bo te mają już zaliczone na obwodnicy Garwolina, tylko w celu wypoczynku i oglądania niczym nie zmąconej dziewiczej przyrody oraz tubylczej ludności zajmującej się zbieractwem i łowiectwem w okolicznych puszczach.
Avatar
jAga / 8 listopada 2010 o 08:33
0
[quote name='Graboss' timestamp='1289147628' post='375874']
1. Niech autor się zdecyduje kiedy to spotkanie "jutro" czy "we wtorek"
2. Ja i kilkanaście osób będzie ze mną
3. Z tego co słyszałem to tor jest planowany w Jawidzu a nie w Niedzwiadzie
4. Czy aby ta debata to nie element kampanii wyborczej???????????????????
[/quote]
AD pytania 4, moze tak , moze nie .Nie wiem i szczerze mówiąc nic mnie to nie obchodzi, ważne jest to ze cos takiego w ogóle może powstać, niezaleznie od opcji politycznej która to zrealizuje ,poprze itp. Moze w końcu zaczniemy głosowac na ludzi a nie partie, i rozliczac z obietnic konkretnych ludzi a nie partie- wtedy prawdopodobieństwo ze coś co sie obieca - się zrobi jest większe bo człowiek będzie czuł że patrzy mu sie na rece, a nie będzie mógł sie zakreyć "partia"- nawina jestem co? ale idę jutro tzn. we wtorek i zobacze, bo nasz tor na którym odbywaja sie imprezy samochodowe i motocyklowe to jakaś porażka, to tor do cartingu ..za mały np dla motocykli ..
[quote name='Graboss' timestamp='1289147628' post='375874']
1. Niech autor się zdecyduje kiedy to spotkanie "jutro" czy "we wtorek"
2. Ja i kilkanaście osób będzie ze mną
3. Z tego co słyszałem to tor jest planowany w Jawidzu a nie w Niedzwiadzie
4. Czy aby ta debata to nie element kampanii wyborczej???????????????????
[/quote]
AD pytania 4, moze tak , moze nie .Nie wiem i szczerze mówiąc nic mnie to nie obchodzi, ważne jest to ze cos takiego w ... rozwiń
Avatar
Graboss / 7 listopada 2010 o 20:43
0
WE WTOREK GODZ. 19 SALA KONFERENCYJNA UNIWERSYTETU PRZYRODY
Avatar
kkkkbe / 7 listopada 2010 o 20:29
0
to w końcu kiedy bedzie o spotkanie?? raz jest najpisane, ze jutro raz, że we wtorek, wiec w koncu kiedy????
Avatar
Zorro / 7 listopada 2010 o 20:21
0
Niedzwiada to odpowiednie pole do tego celu...
Avatar
lublin / 7 listopada 2010 o 19:42
0
w lublinie nic nie powstanie tu wszystko przyblokuje albo konserwa albo architekci lubelscy albo kasy nie ma nawet na barierki kolo zamku wiec z czym do ludzi zejdzie na ziemie tu jet lublin nie poznan czy inny rzeszow
Avatar
Pewien / 7 listopada 2010 o 18:27
0
Sam się niedawno zastanawiałem dlaczego u Nas jeszcze niema takiego toru?!
Jest to idealny pomysł z bardzo wielu względów i mam nadzieję, że zostanie on zrealizowany.
Pzdr i Wielkie dzięki z mojej strony dla ludzi którzy się podjeli tego
Avatar
MX / 7 listopada 2010 o 17:48
0
Nie trzymajcie kciuków, tylko przyjdzcie na kongres i zabierzcie kogoś. Im więcej nas tym lepiej. Idea jest dobra i trzeba coś robic zeby coś wywalczyć. Mam na dzieją ze po wyborach i jeszcze kilka razy takie nasze starania będą się powtarzały. do zobaczenia na wtorkowym kongresie. NIE SIEDZIEĆ W DOMU!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Kinio / 28 września 2011 o 15:17
0
i na czym staną autodrom w lublinie???
Avatar
motodebil / 9 listopada 2010 o 22:40
0
[quote name='góral' timestamp='1289215365' post='376370']
JK ogłosił, że Lublin jest stolicą polskiego rolnictwa. Dlatego żadnego toru nie może u nas być, bo wpłynęło by to niekorzystnie na produkcję mleka przez krowy, jajek przez kury i strusie, nie mówiąc już o zestresowanych świnkach. A bogaci państwo z warszafki nie przyjeżdżają tu na wyścigi, bo te mają już zaliczone na obwodnicy Garwolina, tylko w celu wypoczynku i oglądania niczym nie zmąconej dziewiczej przyrody oraz tubylczej ludności zajmującej się zbieractwem i łowiectwem w okolicznych puszczach.
[/quote]


tobie, góral ktoś chyba ciupazecką po łebie dał?
[quote name='góral' timestamp='1289215365' post='376370']
JK ogłosił, że Lublin jest stolicą polskiego rolnictwa. Dlatego żadnego toru nie może u nas być, bo wpłynęło by to niekorzystnie na produkcję mleka przez krowy, jajek przez kury i strusie, nie mówiąc już o zestresowanych świnkach. A bogaci państwo z warszafki nie przyjeżdżają tu na wyścigi, bo te mają już zaliczone na obwodnicy Garwolina, tylko w celu wypoczynku i oglądania niczym nie zmąconej dziewiczej przyrody oraz tubylczej ludności zajmującej się zbi... rozwiń
Avatar
góral / 8 listopada 2010 o 12:22
0
JK ogłosił, że Lublin jest stolicą polskiego rolnictwa. Dlatego żadnego toru nie może u nas być, bo wpłynęło by to niekorzystnie na produkcję mleka przez krowy, jajek przez kury i strusie, nie mówiąc już o zestresowanych świnkach. A bogaci państwo z warszafki nie przyjeżdżają tu na wyścigi, bo te mają już zaliczone na obwodnicy Garwolina, tylko w celu wypoczynku i oglądania niczym nie zmąconej dziewiczej przyrody oraz tubylczej ludności zajmującej się zbieractwem i łowiectwem w okolicznych puszczach.
Avatar
jAga / 8 listopada 2010 o 08:33
0
[quote name='Graboss' timestamp='1289147628' post='375874']
1. Niech autor się zdecyduje kiedy to spotkanie "jutro" czy "we wtorek"
2. Ja i kilkanaście osób będzie ze mną
3. Z tego co słyszałem to tor jest planowany w Jawidzu a nie w Niedzwiadzie
4. Czy aby ta debata to nie element kampanii wyborczej???????????????????
[/quote]
AD pytania 4, moze tak , moze nie .Nie wiem i szczerze mówiąc nic mnie to nie obchodzi, ważne jest to ze cos takiego w ogóle może powstać, niezaleznie od opcji politycznej która to zrealizuje ,poprze itp. Moze w końcu zaczniemy głosowac na ludzi a nie partie, i rozliczac z obietnic konkretnych ludzi a nie partie- wtedy prawdopodobieństwo ze coś co sie obieca - się zrobi jest większe bo człowiek będzie czuł że patrzy mu sie na rece, a nie będzie mógł sie zakreyć "partia"- nawina jestem co? ale idę jutro tzn. we wtorek i zobacze, bo nasz tor na którym odbywaja sie imprezy samochodowe i motocyklowe to jakaś porażka, to tor do cartingu ..za mały np dla motocykli ..
[quote name='Graboss' timestamp='1289147628' post='375874']
1. Niech autor się zdecyduje kiedy to spotkanie "jutro" czy "we wtorek"
2. Ja i kilkanaście osób będzie ze mną
3. Z tego co słyszałem to tor jest planowany w Jawidzu a nie w Niedzwiadzie
4. Czy aby ta debata to nie element kampanii wyborczej???????????????????
[/quote]
AD pytania 4, moze tak , moze nie .Nie wiem i szczerze mówiąc nic mnie to nie obchodzi, ważne jest to ze cos takiego w ... rozwiń
Avatar
Graboss / 7 listopada 2010 o 20:43
0
WE WTOREK GODZ. 19 SALA KONFERENCYJNA UNIWERSYTETU PRZYRODY
Avatar
kkkkbe / 7 listopada 2010 o 20:29
0
to w końcu kiedy bedzie o spotkanie?? raz jest najpisane, ze jutro raz, że we wtorek, wiec w koncu kiedy????
Avatar
Zorro / 7 listopada 2010 o 20:21
0
Niedzwiada to odpowiednie pole do tego celu...
Avatar
lublin / 7 listopada 2010 o 19:42
0
w lublinie nic nie powstanie tu wszystko przyblokuje albo konserwa albo architekci lubelscy albo kasy nie ma nawet na barierki kolo zamku wiec z czym do ludzi zejdzie na ziemie tu jet lublin nie poznan czy inny rzeszow
Avatar
Pewien / 7 listopada 2010 o 18:27
0
Sam się niedawno zastanawiałem dlaczego u Nas jeszcze niema takiego toru?!
Jest to idealny pomysł z bardzo wielu względów i mam nadzieję, że zostanie on zrealizowany.
Pzdr i Wielkie dzięki z mojej strony dla ludzi którzy się podjeli tego
Avatar
MX / 7 listopada 2010 o 17:48
0
Nie trzymajcie kciuków, tylko przyjdzcie na kongres i zabierzcie kogoś. Im więcej nas tym lepiej. Idea jest dobra i trzeba coś robic zeby coś wywalczyć. Mam na dzieją ze po wyborach i jeszcze kilka razy takie nasze starania będą się powtarzały. do zobaczenia na wtorkowym kongresie. NIE SIEDZIEĆ W DOMU!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon 0 0

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek: w porównaniu do poprzedniego sezonu będziemy mieli mocniejszy skład, a co za tym idzie, stawiamy przed drużyną wyższe cele

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa
galeria
film

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa 2 0

Młody mężczyzna z Lublina wpadł na przemycie 12 kilogramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali go, kiedy wysiadał z busa, jadącego z Holandii.

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 14 1

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 6

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 23 18

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!