Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lutego 2021 r.
19:14

Lublin: Będzie nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta. O przedszkolu i szkole

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 5 A A
Rada Miasta Lublin
Rada Miasta Lublin (fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne)

Na najbliższy wtorek zwołane zostało nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta Lublin. Pod głosowanie poddane mają być tylko dwa projekty uchwał, obydwa dotyczące lubelskiej oświaty. Chodzi o przeprowadzkę staromiejskiego przedszkola i dodatkowy lokal dla jednego z liceów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsza uchwała dotyczy przeniesienia przedszkola nr 26 ze staromiejskiego Rynku 12 do budynku przy Kapucyńskiej 1a na tyłach Pedetu. Właśnie ten adres został wybrany spośród trzech ofert złożonych miastu w odpowiedzi na ogłoszenie urzędników poszukujących lokalu do wynajęcia na potrzeby przedszkola. Jedna oferta dotyczyła budynku przy 3 Maja 2, pozostałe dwie Kapucyńskiej (ten sam adres, w dwóch różnych konfiguracjach pomieszczeń).

Przedszkole nr 26 opuszcza Rynek po 48 latach. Mieściło się w wynajmowanych pomieszczeniach, umowa najmu wygaśnie z końcem sierpnia, a miasto postanowiło jej nie przedłużać.

– Z uwagi na wysokość kosztów najmu, konieczność przeprowadzenia remontów i stanowisko właściciela w przedmiotowej sprawie, umowa ta nie będzie przedłużona – czytamy w uzasadnieniu prezydenckiego projektu uchwały. Obecnie do przedszkola przy Rynku uczęszcza 122 dzieci.

Druga uchwała dotyczy utworzenia dodatkowej siedziby XX LO przy ul. Tumidajskiego. Część uczniów miałaby chodzić na lekcje do budynku szkoły przy Krochmalnej 29. Dlaczego? W XX LO działają dwie klasy sportowe współpracujące z Akademią Piłkarską Motoru Lublin.

– Placówka zamierza rozwijać szkolenie sportowe w tej dyscyplinie, dlatego też podjęte zostały działania mające na celu utworzenie w roku szkolnym 2021/2022 oddziału mistrzostwa sportowego. Z wnioskiem w tej sprawie zwrócił się klub piłkarski MOTOR Lublin – wyjaśnia prezydent w uzasadnieniu projektu uchwały. Tłumaczy, że uczniowie klas profilowanych i mistrzostwa sportowego będą korzystać z planowanej akademii piłkarskiej, którą na terenach po klubie jeździeckim ma zbudować spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa, więc uczniowie będą mieli do niej bliżej z ul. Krochmalnej niż z Tumidajskiego. Według Ratusza „pozwoli to uniknąć kosztów transportu młodzieży”.

Uczniowie XX LO mieliby korzystać z sal lekcyjnych wykorzystywanych dzisiaj przez Technikum Ekonomiczne, którego stała siedziba jest obecnie przebudowywana.

Dlaczego obie uchwały mają być poddane pod głosowanie na nadzwyczajnym posiedzeniu, a nie na zwykłym, zaplanowanym na ostatni czwartek lutego? Chodzi o terminy. Zgodnie z prawem obie uchwały „w sprawie zamiaru” muszą być odpowiednio wcześnie przekazane do zaopiniowania kuratorowi oświaty. W przeciwnym razie nie będzie ani przeprowadzki przedszkola, ani dodatkowej siedziby dla XX LO. Wtorkowe posiedzenie zwołane na wniosek prezydenta Lublina ma się rozpocząć o godz. 18.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wielkifanCysiaW / 12 lutego 2021 r. o 20:34
+32
Wujek_samo_zlo nie dodał jeszcze żadnego komentarza? Dziwne, przecież według niego urzędnicy byli dogadani z miliarderem a "lokalny układ" miał dopilnować, że zostanie wybrana oferta Jakubasa. Zacytujmy jego wpisy: "To już nawet nie jest śmieszne. Dotknęliśmy właśnie dna i standardów ukraińsko/rosyjskich w transparentności lokalnej władzy. Jeśli miasto potrzebuje lokalu to powinno przeprowadzić otwarty konkurs, zebrać oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję. W tej chwili jest mnóstwo pustych lokali w centrum, oferty rynkowe były by na pewno atrakcyjne. Takim układom i takiemu wydawaniu pieniędzy podatników należy powiedzieć stanowcze dość." "Nie wiem czy ty sam wierzysz w to co napisałeś.  Ja się nawet nie zdziwię jak żadna inna oferta nie wpłynie , a ta miliardera skrajnie droga zostanie zaakceptowana. Nikt  nie będzie miał odwagi wyjść przed szereg i popsuć interes urzedników z miliarderem , szczególne nikt lokalny. Przekonasz się 28 stycznia."
 Kompromitacja propagandowego trolla opłacanego przez PiS to nic szczególnego. Za to kompromitacja redaktora naczelnego to już fakt godny odnotowania. " PRZEBÓJ TYGODNIA OD PRZEDSZKOLA DO MILIONA Przedszkole dla 250 dzieci może powstać na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. 3 Maja w Lublinie. O zgodę na taką przebudowę kamienicy stara się fundusz kontrolowany przez cenionego w Ratuszu miliardera i dewelopera Zbigniewa Jakubasa. Jego wniosek zbiega się z ogłoszonymi przez Urząd Miasta poszukiwaniami lokalu do wynajęcia właśnie pod taką placówkę. Umowa najmu ma trwać co najmniej 5 lat. Bardzo lubimy takie zbiegi okoliczności." Cysiu Wiejak to gdzie ten zbieg okoliczności ja się pytam?
 Kompromitacja propagandowego trolla opłacanego przez PiS to nic szczególnego. Za to kompromitacja redaktora naczelnego to już fakt godny odnotowania. " PRZEBÓJ TYGODNIA OD PRZEDSZKOLA DO MILIONA Przedszkole dla 250 dzieci może powstać na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. 3 Maja w Lublinie. O zgodę na taką przebudowę kamienicy stara się fundusz kontrolowany przez cenionego w Ratuszu miliardera i dewelopera Zbigniewa Jakubasa. Jego wniosek zbiega się z ogłoszonymi przez Urząd Miasta poszukiwaniami lokalu do wyn... rozwiń
Avatar
-bez-owijania- / 12 lutego 2021 r. o 20:16
+27
Wujek_samo_zlo nie dodał jeszcze żadnego komentarza? Dziwne, przecież według niego urzędnicy byli dogadani z miliarderem a "lokalny układ" miał dopilnować, że zostanie wybrana oferta Jakubasa. Zacytujmy jego wpisy: "To już nawet nie jest śmieszne. Dotknęliśmy właśnie dna i standardów ukraińsko/rosyjskich w transparentności lokalnej władzy. Jeśli miasto potrzebuje lokalu to powinno przeprowadzić otwarty konkurs, zebrać oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję. W tej chwili jest mnóstwo pustych lokali w centrum, oferty rynkowe były by na pewno atrakcyjne. Takim układom i takiemu wydawaniu pieniędzy podatników należy powiedzieć stanowcze dość." "Nie wiem czy ty sam wierzysz w to co napisałeś. Ja się nawet nie zdziwię jak żadna inna oferta nie wpłynie , a ta miliardera skrajnie droga zostanie zaakceptowana. Nikt nie będzie miał odwagi wyjść przed szereg i popsuć interes urzedników z miliarderem , szczególne nikt lokalny. Przekonasz się 28 stycznia."
Wujek_samo_zlo nie dodał jeszcze żadnego komentarza? Dziwne, przecież według niego urzędnicy byli dogadani z miliarderem a "lokalny układ" miał dopilnować, że zostanie wybrana oferta Jakubasa. Zacytujmy jego wpisy: "To już nawet nie jest śmieszne. Dotknęliśmy właśnie dna i standardów ukraińsko/rosyjskich w transparentności lokalnej władzy. Jeśli miasto potrzebuje lokalu to powinno przeprowadzić otwarty konkurs, zebrać oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję. W tej chwili jest mnóstwo pustych lokali w centrum, oferty rynkowe by... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 13 lutego 2021 r. o 21:56
+3
bo przykład  " ścieżki terenowej "  w Górkach Czechowskich pokazał, że nawet faktyczna długość nie jest niezgodna z deklaracjami prezesa i oświadczeń rzecznika prasowego, a co mówić o takich obiektach jak przedszkole.
  Beznadziejny przypadek ciężkiego, niebezpiecznego idioty, oszołoma, zagubionej siroty jak świńskie g... przyklejonej do rotmistrza Pileckiego... Pluj pieniackiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na szefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów
  Beznadziejny przypadek ciężkiego, niebezpiecznego idioty, oszołoma, zagubionej siroty jak świńskie g... przyklejonej do rotmistrza Pileckiego... Pluj pieniackiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na szefa elitarneg... rozwiń
Avatar
LAS / 13 lutego 2021 r. o 07:54
-13
Wujek_samo_zlo nie dodał jeszcze żadnego komentarza? Dziwne, przecież według niego urzędnicy byli dogadani z miliarderem a "lokalny układ" miał dopilnować, że zostanie wybrana oferta Jakubasa. Zacytujmy jego wpisy: "To już nawet nie jest śmieszne. Dotknęliśmy właśnie dna i standardów ukraińsko/rosyjskich w transparentności lokalnej władzy. Jeśli miasto potrzebuje lokalu to powinno przeprowadzić otwarty konkurs, zebrać oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję. W tej chwili jest mnóstwo pustych lokali w centrum, oferty rynkowe były by na pewno atrakcyjne. Takim układom i takiemu wydawaniu pieniędzy podatników należy powiedzieć stanowcze dość." "Nie wiem czy ty sam wierzysz w to co napisałeś.  Ja się nawet nie zdziwię jak żadna inna oferta nie wpłynie , a ta miliardera skrajnie droga zostanie zaakceptowana. Nikt  nie będzie miał odwagi wyjść przed szereg i popsuć interes urzedników z miliarderem , szczególne nikt lokalny. Przekonasz się 28 stycznia."
Kompromitacja propagandowego trolla opłacanego przez PiS to nic szczególnego. Za to kompromitacja redaktora naczelnego to już fakt godny odnotowania. "   PRZEBÓJ TYGODNIA     OD PRZEDSZKOLA DO MILIONA Przedszkole dla 250 dzieci może powstać na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. 3 Maja w Lublinie. O zgodę na taką przebudowę kamienicy stara się fundusz kontrolowany przez cenionego w Ratuszu miliardera i dewelopera Zbigniewa Jakubasa. Jego wniosek zbiega się z ogłoszonymi przez Urząd Miasta poszukiwaniami lokalu do wynajęcia właśnie pod taką placówkę. Umowa najmu ma trwać co najmniej 5 lat.     Bardzo lubimy takie zbiegi okoliczności." Cysiu Wiejak to gdzie ten zbieg okoliczności ja się pytam?
Stały element gry wprowadzany w przypadku złapania napastnika na spalonym. Na przykłady zabrakłoby miejsca, bo ostatnia dekada obfitowała w nie tylko w zmiany składów drużyn, ale również boisk. Nie ma publicznego przedszkola, to będą publiczne drużyny piłkarskie i pełne obłożenie obiektów, które miałyby powstać w strefie  ESOCh  i uzasadnić wprowadzenie tam kubatury. Wniosek o pozwolenie, czy też samo pozwolenie na budowę również można zmienić, jak tylko zajdzie potrzeba zgłoszona przez kapitana jednej z drużyn dopuszczonych do rozgrywek nie w wyniku losowań, czy eliminacji, a decyzji sekretarza składu sędziowskiego. Wyluzujcie, bo przykład  " ścieżki terenowej "  w Górkach Czechowskich pokazał, że nawet faktyczna długość nie jest niezgodna z deklaracjami prezesa i oświadczeń rzecznika prasowego, a co mówić o takich obiektach jak przedszkole.
Stały element gry wprowadzany w przypadku złapania napastnika na spalonym. Na przykłady zabrakłoby miejsca, bo ostatnia dekada obfitowała w nie tylko w zmiany składów drużyn, ale również boisk. Nie ma publicznego przedszkola, to będą publiczne drużyny piłkarskie i pełne obłożenie obiektów, które miałyby powstać w strefie  ESOCh  i uzasadnić wprowadzenie tam kubatury. Wniosek o pozwolenie, czy też samo pozwolenie na budowę również można zmienić, jak tylko zajdzie potrzeba zgłoszona przez kapitana jednej z drużyn dopuszc... rozwiń
Avatar
Monisia / 13 lutego 2021 r. o 06:44
-17
srome_K_, P0cieszny dewelo-trolu, tak się P0dnieciłeś, że zacząłeś odgrzebywać stare notki w tej sprawie? Nie ma P0trzeby, widocznie ten drugi oligarcha z Loży był w większej P0trzebie. Lepiej zaśpiewaj piosenkę: trala-la-la-la, kasę znowu nap****lam!, łubu-dubu-dubu, to dzięki kierownikowi naszego dewelo-klubu, który nieeeech żyyyyyje naaam!
Avatar
Zgredek Edek / 13 lutego 2021 r. o 21:56
+3
bo przykład  " ścieżki terenowej "  w Górkach Czechowskich pokazał, że nawet faktyczna długość nie jest niezgodna z deklaracjami prezesa i oświadczeń rzecznika prasowego, a co mówić o takich obiektach jak przedszkole.
  Beznadziejny przypadek ciężkiego, niebezpiecznego idioty, oszołoma, zagubionej siroty jak świńskie g... przyklejonej do rotmistrza Pileckiego... Pluj pieniackiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na szefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów
  Beznadziejny przypadek ciężkiego, niebezpiecznego idioty, oszołoma, zagubionej siroty jak świńskie g... przyklejonej do rotmistrza Pileckiego... Pluj pieniackiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na szefa elitarneg... rozwiń
Avatar
LAS / 13 lutego 2021 r. o 07:54
-13
Wujek_samo_zlo nie dodał jeszcze żadnego komentarza? Dziwne, przecież według niego urzędnicy byli dogadani z miliarderem a "lokalny układ" miał dopilnować, że zostanie wybrana oferta Jakubasa. Zacytujmy jego wpisy: "To już nawet nie jest śmieszne. Dotknęliśmy właśnie dna i standardów ukraińsko/rosyjskich w transparentności lokalnej władzy. Jeśli miasto potrzebuje lokalu to powinno przeprowadzić otwarty konkurs, zebrać oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję. W tej chwili jest mnóstwo pustych lokali w centrum, oferty rynkowe były by na pewno atrakcyjne. Takim układom i takiemu wydawaniu pieniędzy podatników należy powiedzieć stanowcze dość." "Nie wiem czy ty sam wierzysz w to co napisałeś.  Ja się nawet nie zdziwię jak żadna inna oferta nie wpłynie , a ta miliardera skrajnie droga zostanie zaakceptowana. Nikt  nie będzie miał odwagi wyjść przed szereg i popsuć interes urzedników z miliarderem , szczególne nikt lokalny. Przekonasz się 28 stycznia."
Kompromitacja propagandowego trolla opłacanego przez PiS to nic szczególnego. Za to kompromitacja redaktora naczelnego to już fakt godny odnotowania. "   PRZEBÓJ TYGODNIA     OD PRZEDSZKOLA DO MILIONA Przedszkole dla 250 dzieci może powstać na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. 3 Maja w Lublinie. O zgodę na taką przebudowę kamienicy stara się fundusz kontrolowany przez cenionego w Ratuszu miliardera i dewelopera Zbigniewa Jakubasa. Jego wniosek zbiega się z ogłoszonymi przez Urząd Miasta poszukiwaniami lokalu do wynajęcia właśnie pod taką placówkę. Umowa najmu ma trwać co najmniej 5 lat.     Bardzo lubimy takie zbiegi okoliczności." Cysiu Wiejak to gdzie ten zbieg okoliczności ja się pytam?
Stały element gry wprowadzany w przypadku złapania napastnika na spalonym. Na przykłady zabrakłoby miejsca, bo ostatnia dekada obfitowała w nie tylko w zmiany składów drużyn, ale również boisk. Nie ma publicznego przedszkola, to będą publiczne drużyny piłkarskie i pełne obłożenie obiektów, które miałyby powstać w strefie  ESOCh  i uzasadnić wprowadzenie tam kubatury. Wniosek o pozwolenie, czy też samo pozwolenie na budowę również można zmienić, jak tylko zajdzie potrzeba zgłoszona przez kapitana jednej z drużyn dopuszczonych do rozgrywek nie w wyniku losowań, czy eliminacji, a decyzji sekretarza składu sędziowskiego. Wyluzujcie, bo przykład  " ścieżki terenowej "  w Górkach Czechowskich pokazał, że nawet faktyczna długość nie jest niezgodna z deklaracjami prezesa i oświadczeń rzecznika prasowego, a co mówić o takich obiektach jak przedszkole.
Stały element gry wprowadzany w przypadku złapania napastnika na spalonym. Na przykłady zabrakłoby miejsca, bo ostatnia dekada obfitowała w nie tylko w zmiany składów drużyn, ale również boisk. Nie ma publicznego przedszkola, to będą publiczne drużyny piłkarskie i pełne obłożenie obiektów, które miałyby powstać w strefie  ESOCh  i uzasadnić wprowadzenie tam kubatury. Wniosek o pozwolenie, czy też samo pozwolenie na budowę również można zmienić, jak tylko zajdzie potrzeba zgłoszona przez kapitana jednej z drużyn dopuszc... rozwiń
Avatar
Monisia / 13 lutego 2021 r. o 06:44
-17
srome_K_, P0cieszny dewelo-trolu, tak się P0dnieciłeś, że zacząłeś odgrzebywać stare notki w tej sprawie? Nie ma P0trzeby, widocznie ten drugi oligarcha z Loży był w większej P0trzebie. Lepiej zaśpiewaj piosenkę: trala-la-la-la, kasę znowu nap****lam!, łubu-dubu-dubu, to dzięki kierownikowi naszego dewelo-klubu, który nieeeech żyyyyyje naaam!
Avatar
wielkifanCysiaW / 12 lutego 2021 r. o 20:34
+32
Wujek_samo_zlo nie dodał jeszcze żadnego komentarza? Dziwne, przecież według niego urzędnicy byli dogadani z miliarderem a "lokalny układ" miał dopilnować, że zostanie wybrana oferta Jakubasa. Zacytujmy jego wpisy: "To już nawet nie jest śmieszne. Dotknęliśmy właśnie dna i standardów ukraińsko/rosyjskich w transparentności lokalnej władzy. Jeśli miasto potrzebuje lokalu to powinno przeprowadzić otwarty konkurs, zebrać oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję. W tej chwili jest mnóstwo pustych lokali w centrum, oferty rynkowe były by na pewno atrakcyjne. Takim układom i takiemu wydawaniu pieniędzy podatników należy powiedzieć stanowcze dość." "Nie wiem czy ty sam wierzysz w to co napisałeś.  Ja się nawet nie zdziwię jak żadna inna oferta nie wpłynie , a ta miliardera skrajnie droga zostanie zaakceptowana. Nikt  nie będzie miał odwagi wyjść przed szereg i popsuć interes urzedników z miliarderem , szczególne nikt lokalny. Przekonasz się 28 stycznia."
 Kompromitacja propagandowego trolla opłacanego przez PiS to nic szczególnego. Za to kompromitacja redaktora naczelnego to już fakt godny odnotowania. " PRZEBÓJ TYGODNIA OD PRZEDSZKOLA DO MILIONA Przedszkole dla 250 dzieci może powstać na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. 3 Maja w Lublinie. O zgodę na taką przebudowę kamienicy stara się fundusz kontrolowany przez cenionego w Ratuszu miliardera i dewelopera Zbigniewa Jakubasa. Jego wniosek zbiega się z ogłoszonymi przez Urząd Miasta poszukiwaniami lokalu do wynajęcia właśnie pod taką placówkę. Umowa najmu ma trwać co najmniej 5 lat. Bardzo lubimy takie zbiegi okoliczności." Cysiu Wiejak to gdzie ten zbieg okoliczności ja się pytam?
 Kompromitacja propagandowego trolla opłacanego przez PiS to nic szczególnego. Za to kompromitacja redaktora naczelnego to już fakt godny odnotowania. " PRZEBÓJ TYGODNIA OD PRZEDSZKOLA DO MILIONA Przedszkole dla 250 dzieci może powstać na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. 3 Maja w Lublinie. O zgodę na taką przebudowę kamienicy stara się fundusz kontrolowany przez cenionego w Ratuszu miliardera i dewelopera Zbigniewa Jakubasa. Jego wniosek zbiega się z ogłoszonymi przez Urząd Miasta poszukiwaniami lokalu do wyn... rozwiń
Avatar
-bez-owijania- / 12 lutego 2021 r. o 20:16
+27
Wujek_samo_zlo nie dodał jeszcze żadnego komentarza? Dziwne, przecież według niego urzędnicy byli dogadani z miliarderem a "lokalny układ" miał dopilnować, że zostanie wybrana oferta Jakubasa. Zacytujmy jego wpisy: "To już nawet nie jest śmieszne. Dotknęliśmy właśnie dna i standardów ukraińsko/rosyjskich w transparentności lokalnej władzy. Jeśli miasto potrzebuje lokalu to powinno przeprowadzić otwarty konkurs, zebrać oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję. W tej chwili jest mnóstwo pustych lokali w centrum, oferty rynkowe były by na pewno atrakcyjne. Takim układom i takiemu wydawaniu pieniędzy podatników należy powiedzieć stanowcze dość." "Nie wiem czy ty sam wierzysz w to co napisałeś. Ja się nawet nie zdziwię jak żadna inna oferta nie wpłynie , a ta miliardera skrajnie droga zostanie zaakceptowana. Nikt nie będzie miał odwagi wyjść przed szereg i popsuć interes urzedników z miliarderem , szczególne nikt lokalny. Przekonasz się 28 stycznia."
Wujek_samo_zlo nie dodał jeszcze żadnego komentarza? Dziwne, przecież według niego urzędnicy byli dogadani z miliarderem a "lokalny układ" miał dopilnować, że zostanie wybrana oferta Jakubasa. Zacytujmy jego wpisy: "To już nawet nie jest śmieszne. Dotknęliśmy właśnie dna i standardów ukraińsko/rosyjskich w transparentności lokalnej władzy. Jeśli miasto potrzebuje lokalu to powinno przeprowadzić otwarty konkurs, zebrać oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję. W tej chwili jest mnóstwo pustych lokali w centrum, oferty rynkowe by... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zagrożenie rośnie. Poziom Bugu przekroczył stan ostrzegawczy

Zagrożenie rośnie. Poziom Bugu przekroczył stan ostrzegawczy

– W związku z sytuacją strażacy utrzymują w gotowości sprzęt ratowniczy i logistyczny – informują służby.

Orkiestra św. Mikołaja na żywo w Chatce Żaka
26 lutego 2021, 19:00

Orkiestra św. Mikołaja na żywo w Chatce Żaka

W piątek, 26 lutego o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zostanie zorganizowany pierwszy w tym roku koncert z udziałem Orkiestry św. Mikołaja.

Bychawa. W środku nocy audi wjechało w dom
zdjęcia

Bychawa. W środku nocy audi wjechało w dom

36¬-letnim kierowcą zajął się zespół karetki pogotowia.

Burmistrz Radzynia Podlaskiego zakażony Covid-19

Burmistrz Radzynia Podlaskiego zakażony Covid-19

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek zakażony koronawirusem. Na testy skierowano też urzędników.

Lublin. Z domu znikały pieniądze. Postawili kamerę przy skarbonce dziecka
wideo
film

Lublin. Z domu znikały pieniądze. Postawili kamerę przy skarbonce dziecka

24-latka miała sprzątać w domu. Jednak regularnie podkradała pieniądze. Wpadła, kiedy właściciele domu nagrali, jak okrada dziecięcą skarbonkę.

Ekspert: Obecnie częściej zakażają się młodzi, to pierwszy efekt szczepień

Ekspert: Obecnie częściej zakażają się młodzi, to pierwszy efekt szczepień

Obecnie częściej zakażają się koronawirusem SARS-CoV-2 młodzi ludzie. To pierwszy efekt szczepień - powiedział PAP w czwartek wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że bardzo niekorzystną okolicznością jest zbyt mała dostępność szczepionki.

Chełm: Jest dotacja, będzie remont budynku muzeum przy ul. Lubelskiej

Chełm: Jest dotacja, będzie remont budynku muzeum przy ul. Lubelskiej

150 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dostało muzeum w Chełmie. Placówka wyda te pieniądze na prace konserwatorskie elewacji budynku przy ul. Lubelskiej 57, tzw. Zielonej Witryny oraz stolarki drzwiowej i dachu.

Ogłoszenie Starosty Parczewskiego

Ogłoszenie Starosty Parczewskiego

Wystawa ikon w DDK Węglin
28 lutego 2021, 17:00

Wystawa ikon w DDK Węglin

Od 28 lutego w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) będzie można podziwiać wystawę prac uczestników zajęć "Spotkania z temperą". Ekspozycja prezentująca ikony zostanie otwarta o godz. 17, a wernisaż będzie dostępny na żywo i online.

Zamek Lubelski gotowy po remoncie. 6 marca przyjmie pierwszych gości [zdjęcia]
galeria

Zamek Lubelski gotowy po remoncie. 6 marca przyjmie pierwszych gości [zdjęcia]

W sobotę 6 marca lubelski Zamek będzie mógł przyjąć pierwszych zwiedzających po ponad dwuletniej przerwie. W otwarciu placówki w tym terminie przeszkodzić może jedynie wprowadzenie kolejnych obostrzeń związanych z pandemią.

Zatrzymani w Lublinie przez łowców pedofili zostają na wolności

Zatrzymani w Lublinie przez łowców pedofili zostają na wolności

Dwaj mężczyźni zatrzymani w Lublinie przez łowców pedofili usłyszeli już zarzuty. Jednemu z nich grozi nawet 12 lat więzienia. Sąd postanowił jednak, że obaj poczekają na zakończenie śledztwa na wolności.

Hetman Zamość rozpocznie rundę od meczu z KS Wiązownica. Nikomu łatwo punktów nie oddadzą

Hetman Zamość rozpocznie rundę od meczu z KS Wiązownica. Nikomu łatwo punktów nie oddadzą

Startuje runda wiosenna w grupie czwartej. Sporo zmian w przerwie zimowej zaszło zwłaszcza w ostatniej drużynie w tabeli. Hetman ma nowego trenera i sporo nowych zawodników. A na dzień dobry zamościanie zmierzą się u siebie z KS Wiązownica (sobota, godz. 14).

Lublin: Rozwój za pożyczone. Miasto wypuści obligacje za 140 mln zł

Lublin: Rozwój za pożyczone. Miasto wypuści obligacje za 140 mln zł

140 mln zł ma w tym roku pożyczyć samorząd Lublina poprzez emisję obligacji. Zgodziła się na to dzisiaj Rada Miasta, która zmieniła wcześniejszy plan dotyczący długu

Lublinianka wystąpi w popularnym telewizyjnym show. Do zgarnięcia jest 150 tys. zł

Lublinianka wystąpi w popularnym telewizyjnym show. Do zgarnięcia jest 150 tys. zł

Katarzyna Głuszak z Lublina będzie jedną z uczestniczek 3. sezonu popularnego show "Ninja Warrior Polska" w telewizji Polsat. Na drodze po główną nagrodę – 150 tys. zł – będzie musiała wykazać się nie lada atletyzmem.

Lublin. Radni uznali, że warto upamiętnić "Krakowskiego Korczaka"

Lublin. Radni uznali, że warto upamiętnić "Krakowskiego Korczaka"

„Krakowski Korczak”, jak bywa nazywany Dawid Alter Kurzmann, może zostać patronem jednej z lubelskich ulic. Petycję w tej sprawie rozpatrzyła dziś rano Rada Miasta, która uznała, że Kurzmann jest wart upamiętnienia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.