Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lutego 2008 r.
19:23
Edytuj ten wpis

Byłem szantażowany przez wojewodę

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 18 A A

Wojewoda Genowefa Tokarska (PSL) szantażowała mnie, bo chciała żebym zrezygnował ze stanowiska szefa Wojewódzkiej Rady Ochrony Środowiska

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- twierdzi Zdzisław Michalczyk, profesor z Zakładu Hydrografii UMCS. Wczoraj stracił tę posadę.

Michalczyk spotkał się z Tokarską w jej gabinecie 7 lutego. Rozmawiali w obecności Jana Buczmy, dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa. To właśnie wtedy Michalczyk miał być szantażowany.

Po wyjściu z gabinetu napisał list do wojewody. Kopię wysłał do premiera, szefa MSWiA i Sejmu. Dołączył maszynopis rozmowy z Tokarską.

- Miałem zrzec się funkcji przewodniczącego rady w zamian za nieujawnianie raportu NIK, a także wyciszenie jakiejś sprawy. Oświadczam, że nie poddam się szantażowi przedstawicieli administracji rządowej i oczekuję uruchomienia procedury odwoławczej zgodnej z prawem - cytuje list prof. Michalczyk.

Tokarska: - Zaproponowałam mu odejście, bo obciążały go wyniki raportu NIK, artykuły prasowe i audyt wewnętrzny. Jeśli przewodniczący odebrał to jako szantaż, to jego problem.

W lipcu ub. roku ujawniliśmy raport NIK. Kontrolerzy wytknęli w nim Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zbędne wydatki na 1,5 mln zł na badanie rzeki Ciemięgi. Przez instytucje, które przygotowały, nadzorowały i finansowały przedsięwzięcia przewijały się nazwiska tych samych osób, m.in. prof. Michalczyka. Ale ten twierdził, że nieprawidłowości nie było. Sprawę bada prokuratura.

- Pani wojewoda robi to, czego oczekują od niej partyjni mocodawcy. To skandaliczne zachowanie - komentuje Wojciech Żukowski, były wojewoda, a teraz poseł PiS.

Według Żukowskiego PSL chce przejąć Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Odwołanie Michalczyka to pierwszy krok w kierunku konfitur. Bo Michalczyk był członkiem rady nadzorczej Funduszu (wczoraj stracił to stanowisko automatycznie wraz z fotelem szefa WROŚ).

A to rada wnioskuje o odwołanie prezesa. Teraz jest nim Piotr Kowalczyk (PiS). Fundusz dzieli ogromne pieniądze, m.in. przyznaje gminom milionowe dotacje na ekologiczne inwestycje.

Następcą Michalczyka został prof. Marian Harasimiuk.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
klaus / 18 lutego 2008 o 22:03
0
lukullus napisał:
Gienia z Biszczy, kręci, że aż piszczy. Ponoć profesor nie zrozumiał o czym mówiła ta Pani. Nie jest to wiarygodne tłumaczenie Pani Gieni. Osoba wykształcona i inteligentna, jaką niewątpliwie jest profesor Michalczyk niezrozumiała intencji zawartej w wypowiedzi Pani Gieni!!!!
Dzielny człowiek, który po prostu wyżej sobie ceni własny honor i godność niż prostackie zachowanie urzednika państwowego, jakim jest Pani Gienia. Jak zauważam, takie modus operandi działaczy PSL dotknęło już kilku innych osób zajmujących kierownicze stanowiska w administracji rządowej, które niestety ugięły się pod presją szantażu i "zrezygnowały" z zajmowanego stanowiska.

Pani Wojewodzina znana już jest z tego że nikt nie rozumie tego co mówi, natomiast intencje tej Pani są jasne i wyraźne... PSL,PSL,PSL, szantaż, wymuszanie.. wszystko w imię kapuchy! Mamy Wójta w UW i jego metody działnia. Wstyd!

Pani Wojewodzina znana już jest z tego że nikt nie rozumie tego co mówi, natomiast intencje tej Pani są jasne i wyraźne... PSL,PSL,PSL, szantaż, wymuszanie.. wszystko w imię kapuchy! Mamy Wójta w UW i jego metody działnia. Wstyd! rozwiń
Avatar
prof ekonomii / 15 lutego 2008 o 11:17
0
Era zielonych ludzi trwa dalej! Zieloni w pracy, zieloni bo zieloni i ogóle hołota i głupota, że aż strach! Na uczelni mam niestety czasami do czynienia z tymi ludźmi (zapraszają na swoje uroczystości i konferencje) i powiem szczerze, że trudno im zrozumieć aspekty ekonomii!
Avatar
emigrant / 15 lutego 2008 o 00:54
0
Zielone matoły atakują wszystko i wszystkich! Precz z zieloną dyktaturą! Precz z ludźmi z Biszczańskiej Puszczy!
Avatar
obiektywny / 14 lutego 2008 o 19:56
0
keram napisał:
Brawo Gienia nareszcie ktoś wziął sie za tych pisuarów którzy pierdząc w stołki zmarnowali 2 lata, obraz niekompetencji tych ludzi jest przerażajacy. Najlepszym tego przykładem jest Sejmik gdzie przez rok nie przygotowano podstawowych dokumentów do absorpcji środków unijnych.Podobnie jest LWODR gdzie też powinnaś zrobic porządek. Trzymam kciuki!!!!!!!

Ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem! Przecież kontrola wykazała nieprawidłowości nie z ostatnich 2 lat! Funduszem od wielu lat zarządzała pewna partia w kolorze zielonym - zgadnijcie jaka? A kiedy już na to odpowiecie i wywietrzeje wam z głowy nienawiść - wtedy dopiero wejdźcie na forum! I myślcie - na litość boską! Rozliczcie najpierw tych, którzy rządzą Lubelszczyzną od wielu lat. Gęby niby inne, ale za ich plecami (także Gieni z Biszczy) stoją wciąż ci sami - Łopaty, Wojtasy... Jeśli rządzili tak "profesjonalnie" i byli tak "kompetentni", to dlaczego pouciekała stąd młodzież? Dlaczego wciąż jesteśmy grajdołem, synonimem biedy i zacofania?! I nie p......... mi o PiS-ie, "pisuarach"! Oni rządzili tylko 2 lata, a bieda w Lublinie panuje od wielu lat...

Ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem! Przecież kontrola wykazała nieprawidłowości nie z ostatnich 2 lat! Funduszem od wielu lat zarządzała pewna partia w kolorze zielonym - zgadnijcie jaka? A kiedy już na to odpowiecie i wywietrzeje wam z głowy nienawiść - wtedy dopiero wejdźcie na forum! I myślcie - na litość boską! Rozliczcie najpierw tych, którzy rządzą Lubelszczyzną od wielu lat. Gęby niby inne, ale za ich plecami (także Gieni z Biszczy) stoją wciąż ci sami - Łopaty, Wojtasy... Jeśli rządzili tak "... rozwiń
Avatar
pslowiec / 14 lutego 2008 o 17:52
0
te zielone ludki nie myślą wcale o rozwoju województwa, im tylko w głowie obsadzanie stołków swoimi spoconymi durniami, platfusów rolują jak mogą bo ci idioci nie wiedzą co się wokół nich dzieje, zieloni dostają wszystko a platfusy ochłapy, trzeba przegonić tych wieśniaków na cztery wiatry
Avatar
henryk20071@poczta.onet.pl / 14 lutego 2008 o 12:06
0
Z czym się wam kojarzy nazwisko Harasimiuk?.Przypomnijcie sobie - był sobie redaktor gazety(Sztandar Ludu).Ciekawe kto zgadnie.
Avatar
chłop z krwi i kości / 14 lutego 2008 o 10:43
0
Na dodatek przypomnę rolniczej braci, że jak powiedział Pawlak przed wyborami to PESEL już nie może być postrzegany jako partia typowo chłopska, tylko ugrupowanie o znacznie szerszym spektrum. Chłopskie mają być tylko tępe głowy do oddawania głosów w kolejnych wyborach na cwaniaczków rządnych partyjnych posadek. Do strajkujacych rolników. Jak mawia stare porzekadło: czegoś biedny? -boś głupi, czegoś głupi? -boś biedny. Współczuję wam i życzę na przyszłość ...Więcej rozumu.
Avatar
Stasiek / 14 lutego 2008 o 10:26
0
Panie Waldku Pan się nie boi !
- Obecne protesty rolników to echa komuszych tęsknot. Rolnicy produkują mięso i chcą, żeby państwo martwiło się, co z nim dalej zrobić - mówił wicepremier Waldemar Pawlak w "Magazynie 24 godzinny". Zaznaczył też, że nie ma zamiaru spotykać się z protestującymi rolnikami, bo... nie jest ministrem rolnictwa.

[url="http://www.tvn24.pl/-1,1538755,wiadomosc.html"]http://www.tvn24.pl/-1,1538755,wiadomosc.html[/url]
Avatar
keram / 14 lutego 2008 o 10:23
0
Brawo Gienia nareszcie ktoś wziął sie za tych pisuarów którzy pierdząc w stołki zmarnowali 2 lata, obraz niekompetencji tych ludzi jest przerażajacy. Najlepszym tego przykładem jest Sejmik gdzie przez rok nie przygotowano podstawowych dokumentów do absorpcji środków unijnych.Podobnie jest LWODR gdzie też powinnaś zrobic porządek. Trzymam kciuki!!!!!!!
Avatar
Grzesiek / 14 lutego 2008 o 09:45
0
To są cienkie błachoski w porównaniu z WZIR. Tam się dzieją przetargi z udziałem szwagra Podkańskiego L. Boguty i Fryca z Piast-a, Jakubaszka z Samoobrony! Kiedy tam przewietrzycie kadry?
Avatar
klaus / 18 lutego 2008 o 22:03
0
lukullus napisał:
Gienia z Biszczy, kręci, że aż piszczy. Ponoć profesor nie zrozumiał o czym mówiła ta Pani. Nie jest to wiarygodne tłumaczenie Pani Gieni. Osoba wykształcona i inteligentna, jaką niewątpliwie jest profesor Michalczyk niezrozumiała intencji zawartej w wypowiedzi Pani Gieni!!!!
Dzielny człowiek, który po prostu wyżej sobie ceni własny honor i godność niż prostackie zachowanie urzednika państwowego, jakim jest Pani Gienia. Jak zauważam, takie modus operandi działaczy PSL dotknęło już kilku innych osób zajmujących kierownicze stanowiska w administracji rządowej, które niestety ugięły się pod presją szantażu i "zrezygnowały" z zajmowanego stanowiska.

Pani Wojewodzina znana już jest z tego że nikt nie rozumie tego co mówi, natomiast intencje tej Pani są jasne i wyraźne... PSL,PSL,PSL, szantaż, wymuszanie.. wszystko w imię kapuchy! Mamy Wójta w UW i jego metody działnia. Wstyd!

Pani Wojewodzina znana już jest z tego że nikt nie rozumie tego co mówi, natomiast intencje tej Pani są jasne i wyraźne... PSL,PSL,PSL, szantaż, wymuszanie.. wszystko w imię kapuchy! Mamy Wójta w UW i jego metody działnia. Wstyd! rozwiń
Avatar
prof ekonomii / 15 lutego 2008 o 11:17
0
Era zielonych ludzi trwa dalej! Zieloni w pracy, zieloni bo zieloni i ogóle hołota i głupota, że aż strach! Na uczelni mam niestety czasami do czynienia z tymi ludźmi (zapraszają na swoje uroczystości i konferencje) i powiem szczerze, że trudno im zrozumieć aspekty ekonomii!
Avatar
emigrant / 15 lutego 2008 o 00:54
0
Zielone matoły atakują wszystko i wszystkich! Precz z zieloną dyktaturą! Precz z ludźmi z Biszczańskiej Puszczy!
Avatar
obiektywny / 14 lutego 2008 o 19:56
0
keram napisał:
Brawo Gienia nareszcie ktoś wziął sie za tych pisuarów którzy pierdząc w stołki zmarnowali 2 lata, obraz niekompetencji tych ludzi jest przerażajacy. Najlepszym tego przykładem jest Sejmik gdzie przez rok nie przygotowano podstawowych dokumentów do absorpcji środków unijnych.Podobnie jest LWODR gdzie też powinnaś zrobic porządek. Trzymam kciuki!!!!!!!

Ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem! Przecież kontrola wykazała nieprawidłowości nie z ostatnich 2 lat! Funduszem od wielu lat zarządzała pewna partia w kolorze zielonym - zgadnijcie jaka? A kiedy już na to odpowiecie i wywietrzeje wam z głowy nienawiść - wtedy dopiero wejdźcie na forum! I myślcie - na litość boską! Rozliczcie najpierw tych, którzy rządzą Lubelszczyzną od wielu lat. Gęby niby inne, ale za ich plecami (także Gieni z Biszczy) stoją wciąż ci sami - Łopaty, Wojtasy... Jeśli rządzili tak "profesjonalnie" i byli tak "kompetentni", to dlaczego pouciekała stąd młodzież? Dlaczego wciąż jesteśmy grajdołem, synonimem biedy i zacofania?! I nie p......... mi o PiS-ie, "pisuarach"! Oni rządzili tylko 2 lata, a bieda w Lublinie panuje od wielu lat...

Ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem! Przecież kontrola wykazała nieprawidłowości nie z ostatnich 2 lat! Funduszem od wielu lat zarządzała pewna partia w kolorze zielonym - zgadnijcie jaka? A kiedy już na to odpowiecie i wywietrzeje wam z głowy nienawiść - wtedy dopiero wejdźcie na forum! I myślcie - na litość boską! Rozliczcie najpierw tych, którzy rządzą Lubelszczyzną od wielu lat. Gęby niby inne, ale za ich plecami (także Gieni z Biszczy) stoją wciąż ci sami - Łopaty, Wojtasy... Jeśli rządzili tak "... rozwiń
Avatar
pslowiec / 14 lutego 2008 o 17:52
0
te zielone ludki nie myślą wcale o rozwoju województwa, im tylko w głowie obsadzanie stołków swoimi spoconymi durniami, platfusów rolują jak mogą bo ci idioci nie wiedzą co się wokół nich dzieje, zieloni dostają wszystko a platfusy ochłapy, trzeba przegonić tych wieśniaków na cztery wiatry
Avatar
henryk20071@poczta.onet.pl / 14 lutego 2008 o 12:06
0
Z czym się wam kojarzy nazwisko Harasimiuk?.Przypomnijcie sobie - był sobie redaktor gazety(Sztandar Ludu).Ciekawe kto zgadnie.
Avatar
chłop z krwi i kości / 14 lutego 2008 o 10:43
0
Na dodatek przypomnę rolniczej braci, że jak powiedział Pawlak przed wyborami to PESEL już nie może być postrzegany jako partia typowo chłopska, tylko ugrupowanie o znacznie szerszym spektrum. Chłopskie mają być tylko tępe głowy do oddawania głosów w kolejnych wyborach na cwaniaczków rządnych partyjnych posadek. Do strajkujacych rolników. Jak mawia stare porzekadło: czegoś biedny? -boś głupi, czegoś głupi? -boś biedny. Współczuję wam i życzę na przyszłość ...Więcej rozumu.
Avatar
Stasiek / 14 lutego 2008 o 10:26
0
Panie Waldku Pan się nie boi !
- Obecne protesty rolników to echa komuszych tęsknot. Rolnicy produkują mięso i chcą, żeby państwo martwiło się, co z nim dalej zrobić - mówił wicepremier Waldemar Pawlak w "Magazynie 24 godzinny". Zaznaczył też, że nie ma zamiaru spotykać się z protestującymi rolnikami, bo... nie jest ministrem rolnictwa.

[url="http://www.tvn24.pl/-1,1538755,wiadomosc.html"]http://www.tvn24.pl/-1,1538755,wiadomosc.html[/url]
Avatar
keram / 14 lutego 2008 o 10:23
0
Brawo Gienia nareszcie ktoś wziął sie za tych pisuarów którzy pierdząc w stołki zmarnowali 2 lata, obraz niekompetencji tych ludzi jest przerażajacy. Najlepszym tego przykładem jest Sejmik gdzie przez rok nie przygotowano podstawowych dokumentów do absorpcji środków unijnych.Podobnie jest LWODR gdzie też powinnaś zrobic porządek. Trzymam kciuki!!!!!!!
Avatar
Grzesiek / 14 lutego 2008 o 09:45
0
To są cienkie błachoski w porównaniu z WZIR. Tam się dzieją przetargi z udziałem szwagra Podkańskiego L. Boguty i Fryca z Piast-a, Jakubaszka z Samoobrony! Kiedy tam przewietrzycie kadry?