Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lipca 2008 r.
19:08
Edytuj ten wpis

Co prezydet wie o swej inwestycji w Elizówce

Autor: Zdjęcie autora DominiK Smaga
0 5 A A

Wczoraj się okazało, że prezydent Wasilewski nie wie, ile zapłacimy za tor motocrossowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gospodarz miasta nie wie również kto będzie nim zarządzać i czy może to robić miejski radny. Wie, że tor będzie w Elizówce i że się cieszy z inwestycji.

Tor w Elizówce ma powstać do 14 września, kiedy to kierowany przez Piotra Więckowskiego, miejskiego radnego PiS, Klub Motorowy Cross chce zorganizować tam zawody. Grunt już jest, ale nie ma jeszcze pozwolenia na budowę.

- Mam nadzieję, że zmieścimy się w czasie - mówi Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

Prawie 3,5 ha ziemi w Elizówce Ratusz wydzierżawił od prowadzącej giełdę spółki Lubelski Rynek Hurtowy. Umowa jest trzyletnia, a miasto ma płacić giełdzie 1250 zł czynszu miesięcznie i pokryć koszty inwestycji. - Budowę toru będzie finansować w części miasto - oświadcza Wasilewski. I dodaje, że część kosztów ma pokryć klub... z otrzymanej od miasta dotacji.

Nie wiadomo, kto ma administrować torem. - To może być miasto, albo klub - mówi Wasilewski. Tymczasem prawo nie pozwala radnym zarządzać działalnością gospodarczą prowadzoną z wykorzystaniem mienia komunalnego. Pytany, czy prawnicy Ratusza badali, czy klub Więckowskiego może administrować dzierżawioną przez miasto ziemią, Wasilewski mówi: Nie wiem, jestem dopiero trzeci dzień po urlopie.

Nadal nie wiadomo dlaczego to giełda, a nie miasto wystąpiła do starostwa o zgodę na budowę toru. - Pewnie tak zostało ustalone - mówi Wasilewski. Pytany o szczegóły odpowiada: - Nie wiem.

Po południu rzecznik Ratusza, Iwona Blajerska dosyła mailem szczegóły: miasto ma na budowę 200 tys. zł, a rzeczywisty koszt będzie znany po opracowaniu projektu technicznego i kosztorysu budowlanego. Tymczasem... projekt już jest i został załączony do wniosku, który giełda złożyła w starostwie. Jak twierdzi Blajerska, inwestorem ma być miasto. Nie informuje za to, kto zostanie wskazany jako zarządca toru.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gada / 25 lipca 2008 o 20:13
0
czyli na wszystkie tematy dotyczące Lublina Pan Prezydent wie tyle samo. Gratuluję.
Avatar
hola / 25 lipca 2008 o 17:10
0
a Wasyl jak zwykle... kukiełka w rękach innych (o niczym nie wie), tor dla 40 osób za conajmniej 200 000zł czyli 5 tys na osobę korzystającą z toru - propagowanie sportu w Lublinie godne pozazdroszczenia a Piątek się cieszy że jego dzieci będą mogły zażyć trochę sportu...
Avatar
~gość~ / 25 lipca 2008 o 17:06
0
Nie wszyscy może wiedzą, ale tego typu sport to uprawiają dzieciaki bogatych rodziców, np. Pana Piątka który ma nie dom tylko rezydencję i jest właścicielem kilku budynków przy ul. Zana oraz właścicielem firmy Hanesco albo Pana Więckowskiego, który jest właścicielem kilku kamienic w Lublinie i współwłaścicielem firmy z art. budowlanymi no i do tego RADNI czyli ciągną nasza kasę z podatków i myślą tylko co zrobić w Lublinie dla siebie a nie dla MIASTA. Skoro Mamy takich wspaniałych crossowców, którzy zdobywają mistrzostwa to na pewno mają sponsorów, wiec niech PANOWIE Biznesmeni wynegocjują kasę na tor od sponsorów a nie z kasy miejskiej. Usypanie parę górek można zrobić o wiele taniej, tylko pewnie chodzi tutaj o wyciągnięcie kasy !!!!. Jak przyjdę po pracy do domu i będzie mi burczeć jakiś motor to OBIECUJĘ WAM !!!!, że nagram te dźwięki i przyjadę samochodem wyposażonym w SUPER nagłośnienie i będę puszczał wam te odgłosy od pierwszej w nocy do białego rana albo zapłacę znajomych z klubu paralotniowego, żeby wam na te Ładne domki spuścili małą niespodziankę. Podsumowując to dziwię się że miasto wydaje naszą kasę na taki zachcianki panów których stać to sfinansować z własnych zaskórniaków i nawet by tego nie odczuli.
Moim zdaniem większy użytek byłby dla przeciętnego Kowalskiego gdyby miasto zainwestowało w ścieżki rowerowe, przynajmniej o wiele więcej osób by skorzystało z tego typu formy relaksu bądź sportu a nie tylko Towarzystwo Wzajemnej Adoracji !!!
Nie wszyscy może wiedzą, ale tego typu sport to uprawiają dzieciaki bogatych rodziców, np. Pana Piątka który ma nie dom tylko rezydencję i jest właścicielem kilku budynków przy ul. Zana oraz właścicielem firmy Hanesco albo Pana Więckowskiego, który jest właścicielem kilku kamienic w Lublinie i współwłaścicielem firmy z art. budowlanymi no i do tego RADNI czyli ciągną nasza kasę z podatków i myślą tylko co zrobić w Lublinie dla siebie a nie dla MIASTA. Skoro Mamy takich wspaniałych crossowców, którzy zdobywają mistrzostwa to na pewno mają spo... rozwiń
Avatar
Piotrek / 25 lipca 2008 o 13:37
0
Niby mlody koles ale z glowa to w porzadku nie ma, najwyrazniej ma jakis bol do pana Wieckowskiego albo Piatka. Proboje sie bidny pokazac i wybic, ale nie moze dobrze trafic i blaka sie po tym Lublinie za byle czym. Najgorsze jest to ze takich taniej klasy reporterow w Polsce jest mnostwo.
Avatar
pyc / 25 lipca 2008 o 12:12
0
ten smaga to jakis wredny tepak !!!!!!
Avatar
gada / 25 lipca 2008 o 20:13
0
czyli na wszystkie tematy dotyczące Lublina Pan Prezydent wie tyle samo. Gratuluję.
Avatar
hola / 25 lipca 2008 o 17:10
0
a Wasyl jak zwykle... kukiełka w rękach innych (o niczym nie wie), tor dla 40 osób za conajmniej 200 000zł czyli 5 tys na osobę korzystającą z toru - propagowanie sportu w Lublinie godne pozazdroszczenia a Piątek się cieszy że jego dzieci będą mogły zażyć trochę sportu...
Avatar
~gość~ / 25 lipca 2008 o 17:06
0
Nie wszyscy może wiedzą, ale tego typu sport to uprawiają dzieciaki bogatych rodziców, np. Pana Piątka który ma nie dom tylko rezydencję i jest właścicielem kilku budynków przy ul. Zana oraz właścicielem firmy Hanesco albo Pana Więckowskiego, który jest właścicielem kilku kamienic w Lublinie i współwłaścicielem firmy z art. budowlanymi no i do tego RADNI czyli ciągną nasza kasę z podatków i myślą tylko co zrobić w Lublinie dla siebie a nie dla MIASTA. Skoro Mamy takich wspaniałych crossowców, którzy zdobywają mistrzostwa to na pewno mają sponsorów, wiec niech PANOWIE Biznesmeni wynegocjują kasę na tor od sponsorów a nie z kasy miejskiej. Usypanie parę górek można zrobić o wiele taniej, tylko pewnie chodzi tutaj o wyciągnięcie kasy !!!!. Jak przyjdę po pracy do domu i będzie mi burczeć jakiś motor to OBIECUJĘ WAM !!!!, że nagram te dźwięki i przyjadę samochodem wyposażonym w SUPER nagłośnienie i będę puszczał wam te odgłosy od pierwszej w nocy do białego rana albo zapłacę znajomych z klubu paralotniowego, żeby wam na te Ładne domki spuścili małą niespodziankę. Podsumowując to dziwię się że miasto wydaje naszą kasę na taki zachcianki panów których stać to sfinansować z własnych zaskórniaków i nawet by tego nie odczuli.
Moim zdaniem większy użytek byłby dla przeciętnego Kowalskiego gdyby miasto zainwestowało w ścieżki rowerowe, przynajmniej o wiele więcej osób by skorzystało z tego typu formy relaksu bądź sportu a nie tylko Towarzystwo Wzajemnej Adoracji !!!
Nie wszyscy może wiedzą, ale tego typu sport to uprawiają dzieciaki bogatych rodziców, np. Pana Piątka który ma nie dom tylko rezydencję i jest właścicielem kilku budynków przy ul. Zana oraz właścicielem firmy Hanesco albo Pana Więckowskiego, który jest właścicielem kilku kamienic w Lublinie i współwłaścicielem firmy z art. budowlanymi no i do tego RADNI czyli ciągną nasza kasę z podatków i myślą tylko co zrobić w Lublinie dla siebie a nie dla MIASTA. Skoro Mamy takich wspaniałych crossowców, którzy zdobywają mistrzostwa to na pewno mają spo... rozwiń
Avatar
Piotrek / 25 lipca 2008 o 13:37
0
Niby mlody koles ale z glowa to w porzadku nie ma, najwyrazniej ma jakis bol do pana Wieckowskiego albo Piatka. Proboje sie bidny pokazac i wybic, ale nie moze dobrze trafic i blaka sie po tym Lublinie za byle czym. Najgorsze jest to ze takich taniej klasy reporterow w Polsce jest mnostwo.
Avatar
pyc / 25 lipca 2008 o 12:12
0
ten smaga to jakis wredny tepak !!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia] 0 0

Do Małego CSK nie jest łatwo trafić. Trzeba się dostać do budynku bocznym wejściem (od strony ul. Radziszewskiego). Pod schodami są drzwi, a za drzwiami urządzona przez IKEA przestrzeń. Jest zestaw małego kucharza, przestrzeń do rysowania, wygodne kanapy i hamaki. To tu będą odbywać się cykliczne warsztaty dla dzieci.

Morskie opowieści w Graffiti. Cztery Refy ponownie w Lublinie
17 listopada 2018, 18:00

Morskie opowieści w Graffiti. Cztery Refy ponownie w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed rokiem rozgrzali lubelską publikę w wieczorze szant i żeglarskich atrakcji, teraz wracają na scenę Graffiti (al. Piłsudskiego 13), aby ponownie zabrać nas w muzyczną wyprawę na morze. Mowa o zespole Cztery Refy, który już 17 listopada o godz. 18 wystąpi z koncertem Szanty Nocą 2.

Miasto chciało żeby remont ulic w centrum Lublina trwał dłużej. Dlaczego?

Miasto chciało żeby remont ulic w centrum Lublina trwał dłużej. Dlaczego? 4 3

Nawet do jesieni 2020 r. może trwać przebudowa Al. Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego. Władze miasta dostały więcej czasu na wykonanie prac. Dla kierowców może to oznaczać dodatkowe pół roku utrudnień.

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta 0 3

Rozmowa z Martą Majewską, nową burmistrz Hrubieszowa

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski 0 0

Młodzi zawodnicy AZS UMCS Lublin wykonali pierwszy krok w drodze do medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. Zielono-biali z kompletem zwycięstw przeszli przez eliminacje, które odbyły się w Warszawie

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim 2 0

Konkurs! W piątkowym wydaniu Dziennika Wschodniego będziemy mieli do rozdania książki, bilety i płyty dla Czytelników.

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni?

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni? 21 9

W decydującą fazę wkraczają prace przy budowie nowego terminala Portu Lotniczego Lublin. Konstrukcja jest już gotowa, rozpoczyna się wyposażanie poszczególnych części obiektu.

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana 16 9

Czujniki wbudowane w jezdnię będą liczyć samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z pl. Zamkowego. Zebrane w ten sposób informacje o liczbie wolnych miejsc parkingowych będą wyświetlane kierowcom na ulicach prowadzących do placu. Inne niespodzianki czekają nas na kilku skrzyżowaniach.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 40

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 4

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 64 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!