Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 stycznia 2021 r.
21:34

Codziennie w NBP w Lublinie ogromna kolejka. Sami bankowcy także zaskoczeni

79 64 A A

Istne oblężenie przeżywa lubelski oddział Narodowego Banku Polskiego. Mieszkańcy Lublina masowo wyciągają drobne monety gromadzone niekiedy latami i wymieniają je na większe nominały w maszynie do zamiany bilonu. – Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania – przyznają w NBP.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, godzina 13. – Działamy do godz. 14, może pan nie zdążyć – słyszymy wchodząc do siedziby NBP przy ul. Chopina w Lublinie. Już od charakterystycznych, wręcz legendarnych obrotowych drzwi, stoi kolejka chętnych do skorzystania z nowego urządzenia, ustawionego tu zaledwie kilka dni temu. W tle słychać brzdęk wrzucanych do maszyny monet, a w ciągnącym się przez bankowy korytarz łańcuszku w ok. półtorametrowych odstępach czeka kilkanaście osób.

Maszyna zamienia bilon na papierową gotówkę. A właściwie, to po wrzuceniu monet otrzymuje się wydruk, z którym należy przejść do kasy, a tam otrzymuje się banknoty.

– Kilka lat to zbierałam i nie bardzo wiedziałam, co z tym zrobić – mówi Julia, która pieniądze przyszła wymienić z tatą. – Z pięć kilo uciułała – śmieje się pan Sławomir.

Do automatu podchodzi mężczyzna z pokaźnych rozmiarów plecakiem. Gdy po kilku minutach kończy wrzucać monety do podajnika, na ekranie wyświetla się kwota ponad 5,5 tys. złotych. – Prowadzę z tatą sklep. Przez rok uzbierało się sporo drobniaków. To bardzo fajne urządzenie. Kiedyś korzystałem z takiego w Warszawie i gdy przeczytałem, że podobne pojawiło się w Lublinie, od razu przyszedłem – mówi.

Następny w kolejce jest Kuba, student z Lublina. – Czekam z godzinę. Mam głównie monety 1, 2 i 5-groszowe. Zawsze jak zostają jakieś drobne z reszty, odkładam je na bok. Nie wiem, ile tego jest, ale do tej pory nie było z tego pożytku, bo w sklepach nie zawsze chcą przyjmować takie nominały – przyznaje.

– Dobrze, że w końcu jest co zrobić z drobniakami – dodaje pan Karol, który zdążył już wrzucić swoje monety do automatu i z wydrukiem czeka na wypłatę gotówki w kasie. – Uzbierałem w słoiku z 50 złotych. Nawet się nie spodziewałem.

Na zachodzie takie urządzenia są normą. Maszyna do zamiany bilonu w lubelskim banku pojawiła się w ostatnią środę. I z miejsca stała się hitem.
­

– Jesteśmy zaskoczeni, bo aż takiego zainteresowania się nie spodziewaliśmy – przyznaje Ewa Waszkiewicz z oddziału NBP w Lublinie. I dodaje, że pieniądze zamienia po kilkadziesiąt osób dziennie, a pracownicy banku kasetę z monetami muszą wymieniać po kilka razy w ciągu dnia.

– Widać, że takie urządzenie było potrzebne i cieszymy się, że mieszkańcy mogą z niego skorzystać. Ale apelujemy o cierpliwość i odłożenie wizyty w banku w czasie. Duże ilości przynoszonego bilonu powodują, że trzeba trochę poczekać, a w czasie pandemii chcielibyśmy uniknąć większych skupisk. Maszyna działa i będzie działać przez kolejne tygodnie, miesiące i lata – uspokaja.

Bankowcy przypominają o zachowaniu reżimu sanitarnego, dezynfekcji rąk i zachowaniu odstępów. Ale zwracają też uwagę na sposób wymiany pieniędzy. – Prosimy o przejrzenie, czy wśród wrzucanych monet nie ma waluty obcej lub różnego rodzaju spinaczy, śrubek czy innych przedmiotów, które mogłyby uszkodzić urządzenie lub spowodować konieczność zrobienia przerwy w celu jego czyszczenia – ostrzega podsumowuje Ewa Waszkiewicz.

Quiz: Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tuco_Ramirez / 24 stycznia 2021 r. o 22:09
+20
... złoty interes - bilon z mosiądzu manganowego lub miedzioniklu pójdzie na przetop i sfinansowanie bilonu z żelaza !!!
Avatar
fiej / 24 stycznia 2021 r. o 22:03
+13
"Nie spodziewaliśmy" to słowo klucz do wywalenia na zbity pysk osób odpowiedzialnych za obieg monet w NBP.
Avatar
arklow / 24 stycznia 2021 r. o 23:21
+11
W miasteczku,w Irlandii,w którym mieszkam,taka maszyna w Tesco jest od wielu lat...bez urazy.
Avatar
wujek_samo_zlo / 24 stycznia 2021 r. o 22:11
+10
Bez sensu, taki bilon w większych ilościach trzeba trzymać na wypadek płacenia mandatu albo innej przymusowej daniny państwowej.
Avatar
___K___ / 25 stycznia 2021 r. o 10:59
+5
Acha, czyli grosze też można uzbierać i całościowo wsypać do urządzenia by przeliczyło i wymieniło na banknoty?( jedno zdjęcie do artykułu rozwiało mój problem) To dobrze. Bardzo przydatna rzecz, bo o ile 1, 2 czy 5 złoty się przydają w różnych automatach( np. parkometry, automaty z piciem czy jedzeniem, biletomaty stacjonarne, biletomaty mobilne czy inne niż wymienione - dawniej np. wpłacało się drobne do automatu budki telefonicznej - cóż poradzić, że złośliwi pewni ludzie spod pomarańczowego operatora postanowili wyciąć wszystkie w pień) i ogólnie w kioskach, tak 1, 2 czy 5 groszowe monety w tak dużych ilościach się odkładają, że nie ma co z nimi robić, trochę inaczej bywa z monetami 10, 20 czy 50 groszowymi ale i ich często każdy z nas ma w nadmiarze, niemniej jednak one czasem bywają przydatne w przeciwieństwie do groszowych o niziutkich nominałach. Dla wielu ludzi gotówka to banknoty( zazwyczaj i często do potrzeb zakupowych używamy tych w nominale 10, 20 i 50 złoty, nieco rzadziej tych "grubszych" jak 100 i 200 złoty, nie mówiąc już o unikalnym banknocie 500zł, którego trudno zobaczyć na oczy) i drobne, z tymże drobne ale w znaczeniu 1, 2 czy 5 złoty - bo za takie monety można coś kupić w przeciwieństwie do groszy. Jeśli chodzi o płacenie kartą - powiem tak - czasem można, ale lepiej okazyjnie niż zbytnio do takiej formy się przekonywać, kartą można płacić okazyjnie, sporadycznie ale nie za byle co, za pierwszą lepszą kupioną rzecz, za pierwszą lepszą usługę czy cokolwiek by nie było - karta może posłużyć jako opcja płatnicza a nie jako podstawa mająca za cel utrudnienie czy uniemożliwienie płacenie gotówką - bo to zwyczajne draństwo i złośliwość względem ludzi jest. Gotówka jest wygodna - zapewnia niezależność od banków, prywatność( banki nie wiedzą co, gdzie, ile, kiedy kupujesz na wyciągu z rachunku) oraz bezawaryjność( pieniądz cyfrowy to tylko cyferki, wyciek danych, awaria czy atak hakerski i można zostać mówiąc kolokwialnie gołodupcem, toteż nie warto rezygnować z gotówki absolutnie, pieniądz fizyczny zawsze się przydaje, a już szczególnie w czasach kryzysowych). Definitywnie jestem przeciwny płatnościom smartfonem czy zegarkiem - jest to najmniej bezpieczna forma płacenia, najbardziej awaryjna, a poza tym zbytecznej zabawy z tym jest - mówi się, żeby np. na potrzeby jakiejś usługi pobrać aplikacje i/lub też założyć konto a za skorzystanie by zapłacić bezgotówkowo - np. przelewem. Smartfon poza tym to nie jest miejsce ani dobre ani bezpieczne na umieszczanie w nim swoich aktywów finansowych - na wypadek kradzieży takiego urządzenia mobilnego można sobie zrobić niemałe kłopoty, to nie jest portfel ponadto. Poza tym jak ktoś komuś gwizdnie portfel, a było w nim raptem kilkadziesiąt złoty to owszem może i strata jest ale nie tak poważna jak np. utrata karty kredytowej czy nie mówiąc o smartfonie(którego zdarza się nam traktować jak komputer), w którym często umieszczamy mnóstwo prywatnych danych, zdjęć, informacji , kontaktów - kradzież smartfonu dla osoby, która umie się dobrać do jego zawartości to niemal tak jakby ukraść komuś tożsamość - nie wiadomo co taka osoba z tym smartfonem zrobi, a może sporo nabroić, dowiedzieć się mnóstwo rzeczy o posiadaczu takiego urządzenia, dokonywać płatności na koszt ofiary. Wszystko jednakże zależy od sprawności hakera - im bardziej przebiegły tym zasieje większe spustoszenie w urządzeniu, które wykradł, a na ofiarę może ściągnąć kłopoty. Toteż powinno się traktować z bardzo dużym dystansem smartfony, podobnie zresztą media społecznościowe - świat cyfrowy to nie świat realny, najlepiej nie posiadać wspomnianych rzeczy a jeśli się jednak posiada to korzystać rzadko, okazyjnie i nie szastać prywatnością( zdjęciami, filmikami czy innymi materiałami).
Nie chce mi się odnosić do wszystkiego, co napisałeś, zwróć więc na przyszłość uwagę, ty rzekomy polaczku-patrioto, że nie pisze się "w nominale 10, 20 i 50 złoty", ale "w nominale 10, 20 i 50 złotych".
Nie chce mi się odnosić do wszystkiego, co napisałeś, zwróć więc na przyszłość uwagę, ty rzekomy polaczku-patrioto, że nie pisze się "w nominale 10, 20 i 50 złoty", ale "w nominale 10, 20 i 50 złotych". rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 25 stycznia 2021 r. o 11:14
+3
Czasem można, ale lepiej okazyjnie niż zbytnio do takiej formy się przekonywać, kartą można płacić okazyjnie, sporadycznie ale nie za byle co, za pierwszą lepszą kupioną rzecz, za pierwszą lepszą usługę czy cokolwiek by nie było - karta może posłużyć jako opcja płatnicza a nie jako podstawa mająca za cel utrudnienie czy uniemożliwienie płacenie gotówką - bo to zwyczajne draństwo i złośliwość względem ludzi jest.
Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi -  najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat iTwoja głupota. Zmień lekarza. Ten Cię okłamuje. Lecz się na nogi.
Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi -  najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat iTwoja głupota. Zmień lekarza. Ten Cię okłamuje. Lecz się na nogi. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 25 stycznia 2021 r. o 10:43
+3
 
Gotówka jest wygodna - zapewnia niezależność od banków, prywatność( banki nie wiedzą co, gdzie, ile, kiedy kupujesz na wyciągu z rachunku) oraz bezawaryjność( pieniądz cyfrowy to tylko cyferki, wyciek danych, awaria czy atak hakerski i można zostać mówiąc kolokwialnie gołodupcem
Czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskoczone: Wszechświat i Twoja głupota. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Avatar
___K___ / 26 stycznia 2021 r. o 13:55
+2
@ ___K___: "Pięknego samozaorania dokonałeś." - Nie no skąd? Stwierdziłem fakty, a to nie jest samozaoranie, jeśli dla ciebie to jednak jest, to już nie mój problem, twoje postrzeganie, twoja sprawa. "Resztę wyciąłem, bo forum nie przyjmuje takiego długiego wodolejstwa," - lepiej uważaj, bo w temacie wodolejstwa zaraz wywołasz Zgredka Edka i będzie prawił te swoje teksty o wodoleju na okrągło. "ale z tego, co wyciąłem, wynika jedno" - nie wynika nic a nic. "ty sam nie wiesz, czego chcesz, i sam sobie zaprzeczasz." - twoje subiektywne zdanie, twoje subiektywne postrzeganie jako przedstawiciela lewej strony, a więc opozycyjnej do mnie, mam do tego neutralny stosunek, co o mnie sądzisz. "No ale skoro myślenia nie potrzebujesz, to wiele tłumaczy..." - A ty byś mnie może uczył myślenia? Myślę sam, mam własne zdanie( nie musisz się zgadzać), naprawdę troska zbyteczna, dzięki ale dam sobie radę.
Chyba jednak  _XD_  ma rację. Ty nie rozumiesz tego, co czytasz, a na pewno tego, co się do ciebie pisze. "Stwierdziłem fakty" - dokładnie tak!  "Nie, to ty włącz myślenie." - Nie potrzebuję. Nie potrzebujesz myślenia? Chyba jednak tak, i to rozpaczliwie!   I w kolejnym wpisie: "ale z tego, co wyciąłem, wynika jedno" - nie wynika nic a nic. To po cholerę tyle pisałeś, skoro nic nie wynika z tego, co napisałeś, a ja wyciąłem? "twoje subiektywne postrzeganie jako przedstawiciela lewej strony" - masz, chłopcze, jakąś obsesję, To logika, tu nie ma miejsca na lewą i prawą stronę. Tu jest prawda albo fałsz. A to , że masz własne zdanie, nie oznacza jeszcze bynajmniej, że myślisz. Dowiodłeś wielokrotnie, że powtarzasz tylko wpojone ci opinie. Ale znaj moje dobre serce - zapewne myślisz, nawet dość sprawnie, tylko opierasz się na przesłankach, których nawet nie chce ci się sprawdzić. Albo brakuje ci wiedzy, by je zweryfikować. I od razu uprzedzę twoją kontrę - sam przyznałeś w wielu wątkach, iedy cię przyparłem do muru, że nie masz wiedzy, nie jesteś specjalistą. A mimo to szedłeś w zaparte, by bronić wpojonych ci tez. Taka właśnie jest z tobą dyskusja.
Chyba jednak  _XD_  ma rację. Ty nie rozumiesz tego, co czytasz, a na pewno tego, co się do ciebie pisze. "Stwierdziłem fakty" - dokładnie tak!  "Nie, to ty włącz myślenie." - Nie potrzebuję. Nie potrzebujesz myślenia? Chyba jednak tak, i to rozpaczliwie!   I w kolejnym wpisie: "ale z tego, co wyciąłem, wynika jedno" - nie wynika nic a nic. To po cholerę tyle pisałeś, skoro nic nie wynika z tego, co napisałeś, a ja wyciąłem? "twoje subiektywne postrzeganie jako prze... rozwiń
Avatar
_XD_ / 26 stycznia 2021 r. o 11:06
+2
@ Zgredek Edek: "A w nagrodę - awans na pierwsze miejsce listy członków elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów" - Ja miałem ale pierwsze miejsce od tyłu tego rankingu, byłem daleko daleko w tyle( i nadal jestem), ty awansowałeś na pierwsze miejsce elitarnego klubu NFI( Największych Forumowych Idiotów), detronizując użytkownika -XD-.
 I potem płaczesz, że cię wszyscy logicznie myślący atakują. Ty naprawdę masz jakieś problem ze sobą, że nie potrafisz żyć bez konfliktu. Podnieca cię to? Aha. I weź w końcu jakiś toperan, bo zbyt długa sraczka, nawet taka umysłową jak twoja bywa groźna dla zdrowia. XD
 I potem płaczesz, że cię wszyscy logicznie myślący atakują. Ty naprawdę masz jakieś problem ze sobą, że nie potrafisz żyć bez konfliktu. Podnieca cię to? Aha. I weź w końcu jakiś toperan, bo zbyt długa sraczka, nawet taka umysłową jak twoja bywa groźna dla zdrowia. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 26 stycznia 2021 r. o 10:53
+2
"Lecisz mi tu nawet nie PiSem, ale samym JarKaczem." - Daj spokój, przeczytałbyś sobie na głos co za bzdury wypisujesz, nie chcę tego komentować. "Mogłbym więc odbić piłeczkę - cóż takiego masz do ukrycia, skoro tak się boisz tej rzekomej inwigilacji???" - mam prawo do prywatności i do bycia wolnym - dwa fundamentalne prawa człowieka, inwigilacja to zaprzeczenie wolności oraz prywatności - jednego i drugiego. Nie chcę żyć w cyfrowej komunie - chcesz być niewolnikiem? proszę bardzo(ale u siebie w swojej przestrzeni bądź), mnie nikt nie pytał ani o zdanie ani o zgodę( ciebie zresztą też nie) - to my się musimy dostosowywać pod pseudo-postęp a nie on pod nas. I to nie jest postęp  ani kontrola, ani inwigilacja ani niewolnictwo.
 Jeśli chcesz chronić swoją prywatność, zlikwiduj wszystkie konta internetowe, a potem wyrzuć komputer i telefon. Bo wbrew pozorom, w sieci nie jesteś anonimowy. Nawet jeśli po raz kolejny zalogujesz się z jakiegoś fejkowego maila. XD
 Jeśli chcesz chronić swoją prywatność, zlikwiduj wszystkie konta internetowe, a potem wyrzuć komputer i telefon. Bo wbrew pozorom, w sieci nie jesteś anonimowy. Nawet jeśli po raz kolejny zalogujesz się z jakiegoś fejkowego maila. XD rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 28 stycznia 2021 r. o 12:33
-2
Ja rozumiem, ty za to miewasz z tym problemy, no cóż, nic na to nie poradzę. naprawdę, że nie poświęcisz mi atencji
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Z... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 28 stycznia 2021 r. o 12:14
-1
@ ___K___: "Ty naprawdę nie rozumiesz tego, co czytasz." - Ja rozumiem, ty za to miewasz z tym problemy, no cóż, nic na to nie poradzę. "Stąd potem twoje bezsensowne wywody." - jak ci wadzą moje wywody to ich nie czytaj i nie komentuj, nie obrażę się naprawdę, że nie poświęcisz mi atencji. "I nie, nie jesteś przyczyną moich zmartwień ani frustracji - uśmiałem się" - no widzisz, ale cię przynajmniej rozbawiłem, o ile nie był to śmiech przez złość albo przez łzy ale jako, że na końcu był uśmieszek znaczy się, że nie byłem złośliwy( bo i wcale nie zamierzałem być), bo gdybym był to zareagowałbyś ostrzej.
@ ___K___: "Ty naprawdę nie rozumiesz tego, co czytasz." - Ja rozumiem, ty za to miewasz z tym problemy, no cóż, nic na to nie poradzę. "Stąd potem twoje bezsensowne wywody." - jak ci wadzą moje wywody to ich nie czytaj i nie komentuj, nie obrażę się naprawdę, że nie poświęcisz mi atencji. "I nie, nie jesteś przyczyną moich zmartwień ani frustracji - uśmiałem się" - no widzisz, ale cię przynajmniej rozbawiłem, o ile nie był to śmiech przez złość albo przez łzy ale jako, że na końcu był uśmieszek znaczy się, że n... rozwiń
Avatar
___K___ / 27 stycznia 2021 r. o 20:20
0
@ ___K___: "Chyba jednak  _XD_  ma rację." - Chyba jednak tylko dla ciebie, w końcu swojak swojaka zrozumie, mimo, że zapewne różnica pokoleniowa byłaby spora. "Ty nie rozumiesz tego, co czytasz, a na pewno tego, co się do ciebie pisze." - powiem ci, że z ust mi to wyjąłeś, mógłbym dokładnie to samo napisać w twoim kierunku ale z tą jednak różnicą, że ty może zdaje się rozumiesz co czytasz ale nie chcesz a nawet nie próbujesz zrozumieć tego co się do ciebie pisze, wykazując dziwny opór, tak jakbym ja cię chciał celowo okłamywać - zapewniam w żadnym wypadku. "dokładnie tak!" - nie skądże? nie stwierdziłeś żadnych faktów. "Nie potrzebuję." - ty nie potrzebujesz myślenia mojego, bo uważasz je za dziwne, niezrozumiałe, może nienowoczesne, ja z kolei nie potrzebuję twojego, naprawdę dobrze sobie radzę. "Nie potrzebujesz myślenia? Chyba jednak tak, i to rozpaczliwie!" -Nie potrzebuję myślenia stronniczego jakie często prezentujesz ty, tym bardziej nie potrzebuję rozpaczliwie takiego myślenia.  "To po cholerę tyle pisałeś, skoro nic nie wynika z tego, co napisałeś, a ja wyciąłem?" - wyciąłeś jedno zdanie, z którego nic nie wynikało i zgrywasz uczonego - pękam ze śmiechu, nic nie wynika z tego co ty pisałeś w kontrze do tamtego mojego długiego komentarzu, to chciałem powiedzieć. "masz, chłopcze, jakąś obsesję," - nie mam żadnej obsesji, zobaczyłeś, że napisałem o lewej stronie i już dorabiasz sobie jakbym miał obsesję. "To logika, tu nie ma miejsca na lewą i prawą stronę." - to quasi-logika pojmowana lewą stroną, nie udawaj centrysty, bo znam twoje poglądy, mnie nie oszukasz. "Tu jest prawda albo fałsz." - A ty to zapewne wiesz, gdzie jest prawda a gdzie fałsz? Dobre dobre. "A to , że masz własne zdanie, nie oznacza jeszcze bynajmniej, że myślisz." - myślę, ale tobie nie odpowiada najwidoczniej moje myślenie, cóż ja na to poradzę? nic, mogę tylko ubolewać. "Dowiodłeś wielokrotnie, że powtarzasz tylko wpojone ci opinie." - nie powtarzam wpojonych mi opinii, teksty przydługie które piszę to piszę sam, wyrabiam sobie zdanie samodzielnie, ty powtarzasz wpojone ci opinię, za bardzo sugerujesz się stronniczymi przekazami, ufasz zapewne TVN-owi, Onetowi, może do tego Newsweek, Wyborcza, toteż nic dziwnego jak poglądowo jesteśmy oddaleni od siebie w przeciwległe bieguny. "Ale znaj moje dobre serce - zapewne myślisz, nawet dość sprawnie, tylko opierasz się na przesłankach, których nawet nie chce ci się sprawdzić." - ty również znaj moje dobre serce, może i nie jesteś taki jak przedstawiciele młodszej generacji lewej strony( mam na myśli -XD- i Zgredka Edka), którzy tylko wyzywać potrafią i atakować, masz inne myślenie niż oni( na pewno bardziej wytrawne i znośne), jednak ulegasz manipulacjom, socjotechnikom stosowanym przez stronnicze i nieobiektywne media albo także mają na ciebie wpływ osoby z twojego otoczenia a ty musisz się im podporządkować, żeby nie pogorszyć sobie z takimi osobami relacji. "Albo brakuje ci wiedzy, by je zweryfikować." - Nic bardziej mylnego, to tylko twoje subiektywne spostrzeżenia. "I od razu uprzedzę twoją kontrę" - to już niepotrzebne. "sam przyznałeś w wielu wątkach, iedy cię przyparłem do muru," - absolutnie nie odczułem żadnego przypierania do muru, bez przesady. "że nie masz wiedzy, nie jesteś specjalistą." - pisałem tak tylko wówczas, kiedy nie dysponowałem wystarczającą ilością wiedzy by cię w pełni przekonać( ale i tak byś się nie przekonał), to, że pisałem, że gdzieś nie mam wiedzy albo, że nie jestem specjalistą świadczy dobrze o mnie, że się nie wywyższam i nie próbuje usilnie udawać znawcę, uczonego, jakiegoś profesora - ty w przeciwieństwie do mnie tak niejednokrotnie postępujesz, skromności prawie nic, duże mniemanie o sobie i ego, uznawanie się za nieomylnego - to było bardzo częste z twojej strony. "A mimo to szedłeś w zaparte, by bronić wpojonych ci tez." - a ty nie chodzisz w zaparte, by bronić swoich przekazów, które uznajesz za słuszne i nieomylne? na tym właśnie polega sztuka konstruktywnej rozmowy, że przedstawiamy swoje poglądy, umiemy ich bronić, pozwalamy sobie na mniejsze czy większe docinki( ale nie chamskie i złośliwe jak to bywa w przypadku -XD- czy Zgredka Edka), trochę ironii, czasem dystansu. "Taka właśnie jest z tobą dyskusja." - jeśli jestem przyczyną twoich zmartwień czy frustracji to po prostu nie wdawaj się ze mną w dyskusję, nie musisz.
Ty naprawdę nie rozumiesz tego, co czytasz. Stąd potem twoje bezsensowne wywody. I nie, nie jesteś przyczyną moich zmartwień ani frustracji - uśmiałem się :-)
Ty naprawdę nie rozumiesz tego, co czytasz. Stąd potem twoje bezsensowne wywody. I nie, nie jesteś przyczyną moich zmartwień ani frustracji - uśmiałem się :-) rozwiń
Avatar
_XD_ / 27 stycznia 2021 r. o 16:28
0
@ _XD_: "Kolejny wysryw gębosraja" - piszesz tak tylko i wyłącznie ze zwyczajnej bezsilności, innych motywów nie ma, nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia
 Kolejny wysryw gębosraja
Avatar
Zgredek Edek / 27 stycznia 2021 r. o 16:18
-1
piszesz tak tylko i wyłącznie ze zwyczajnej bezsilności, innych motywów nie ma
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku 0
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kaw... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 27 stycznia 2021 r. o 16:16
0
@ _XD_: "Kolejny wysryw gębosraja" - piszesz tak tylko i wyłącznie ze zwyczajnej bezsilności, innych motywów nie ma, nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia
Avatar
_XD_ / 27 stycznia 2021 r. o 16:14
-1
@ _XD_:  "Kolejny wysryw gębosraja"/ "I kolejny wysryw gębosraja" - jedno i drugie dowodzi, że tylko taki głupawy neologizm stworzyłeś i namiętnie go powtarzasz, poczytaj sobie na głos co piszesz i zastanów się nad definicją słowa "hejt".
 Kolejny wysryw gębosraja
Avatar
_XD_ / 27 stycznia 2021 r. o 16:13
-1
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobre, poza tym w dalszym ciągu do rozważenia jest możliwość zniesienia możliwości oceniania komentarzy( nie byłoby plusów i minusów by nie dokarmiać trolli zatrudnionych do propagandowego stawiania plusów i minusów, by siać manipulację). Jak Dziennik Wschodni ucywilizuje i okiełzna komentarzowy chaos jaki się dzieje w bardziej zapalnych tematach to chwała będzie mu za to - wszystko po to by zniechęcić trolli( nie ważne kto z jakiej strony atakuje) lubujących się często w komentarzach złośliwych, aroganckich i cyfrowych bojówkarzy( w zależności jaki front polityczny powieje lecą łapki w górę albo łapki w dół). Dzienniku Wschodni apeluję - nowy rok się zaczął, zmienicie trochę reguły możliwości dodawania komentarzy. Dałoby się zrobić tak, że i wilk byłby syty i owca cała, hejterzy, trolle, cyfrowi bojówkarze mieliby utrudnione zadanie i zostali trochę zniechęceni do (nad)aktywności a normalni użytkownicy nie byliby dzięki temu dłużej nękani - słowem nikt nikomu nie wchodziłby w paradę. Także sugestie są takie: 1. Administratorzy/moderatorzy - częściej korzystajcie z opcji "TEMAT ZAMKNIĘTY" kiedy dyskusje odbiegają rażąco od tematu i niekiedy nie są z nim absolutnie związane, a powodują poirytowanie użytkowników. 2. Zniesienie możliwości stawiania zarówno plusów jak i minusów - to uniemożliwi cyfrowym bojówkarzom sianie propagandy i manipulacji poprzez łapki w dół albo w górę ALBO( to lepsze, mniej krzywdzące rozwiązanie) - umożliwić stawianie plusów i minusów jedynie użytkownikom zarejestrowanym, obcy nie będą mieć wstępu, by dokonywać manipulacji ocenianiem. 3. Nie da się walczyć z trollami i hejterami ale jest na nich sposób - Dziennik Wschodni powinien wysyłać alerty użytkownikom( choćby na ich skrzynki pocztowe), w kwestii łamania regulaminu - 2 ostrzeżenia( dwie żółte kartki) - jak ktoś przeciągnie strunę to zostanie czasowo wyłączony z możliwości dodawania komentarzy - tylko w ten sposób wyeliminować będzie można wiele toksycznych, szkodliwych działań, często chamskich i aroganckich, zwyczajnie irytujących i złośliwych. Dzięki temu możliwość komentowania stanie się dla każdego przyjemna bez względu na poglądy polityczne - nikt nie będzie atakowany( a przynajmniej nie za bardzo i nie często), a opinie w komentarzach będą ucywilizowane.
 Kolejny wysryw gębosraja
 Kolejny wysryw gębosraja rozwiń
Avatar
_XD_ / 27 stycznia 2021 r. o 16:12
-1
@ Zgredek Edek: "Wiesz, co Ty mi możesz?Buty ewentualnie wyczyścić." - Ładnie żeś swojego kolegę _XD_  potraktował, nie ma co, to, a co do czyszczenia butów to chyba sam potrafisz to zrobić, chyba żeś leń i potrzebujesz pucybuta, na mnie nie licz, ale może _XD_ by to zrobił, jak go tak traktujesz, w końcu swój swojemu powinien pomóc nieprawdaż? no właśnie. "Widzę, że nawiedzonymi, namiętnymi blablabla pleciugami z piaskownicy wyjątkowo latoś obrodziło..." - masz na myśli użytkownika _XD_ i siebie, pleciuga namiętny i nawiedzony to ty jesteś z tymi rymowankami-wklejkami, o _XD_ już bym tak nie powiedział, tamten ma trochę zahamowania, nie jest taki nachalny jak ty. "I to by było na tyle, dziecko drogie..." - ma się rozumieć, że adresowałeś to do użytkownika _XD_? Na to by wychodziło. "Posprzeczajcie się jeszcze, kto ma ładniejsze grabki i wiaderko...." - No, ty i _XD_ jak najbardziej możecie się tak posprzeczać, jak macie czas, bawcie się dobrze. "pajacu z wykastrowanym mózgiem." - już na pewno lewica dała ci niejeden order za ten hejt, za tą jakże dzielną walkę z faszystą takim jak ja, piękną im laurkę wystawiasz, podobno z hejtem walczycie a jest w takich jak ty olbrzymia go ilość, tamtej rymowanki kolejnej już nie czytałem.
 Kolejny wysryw gębosraja
 Kolejny wysryw gębosraja rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 27 stycznia 2021 r. o 16:07
+1
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobre, poza tym w dalszym ciągu do rozważenia jest możliwość zniesienia możliwości oceniania komentarzy( nie byłoby plusów i minusów by nie dokarmiać trolli zatrudnionych do propagandowego stawiania plusów i minusów, by siać manipulację). Jak Dziennik Wschodni ucywilizuje i okiełzna komentarzowy chaos jaki się dzieje w bardziej zapalnych tematach to chwała będzie mu za to - wszystko po to by zniechęcić trolli( nie ważne kto z jakiej strony atakuje) lubujących się często w komentarzach złośliwych, aroganckich i cyfrowych bojówkarzy( w zależności jaki front polityczny powieje lecą łapki w górę albo łapki w dół). Dzienniku Wschodni apeluję - nowy rok się zaczął, zmienicie trochę reguły możliwości dodawania komentarzy. Dałoby się zrobić tak, że i wilk byłby syty i owca cała, hejterzy, trolle, cyfrowi bojówkarze mieliby utrudnione zadanie i zostali trochę zniechęceni do (nad)aktywności a normalni użytkownicy nie byliby dzięki temu dłużej nękani - słowem nikt nikomu nie wchodziłby w paradę. Także sugestie są takie: 1. Administratorzy/moderatorzy - częściej korzystajcie z opcji "TEMAT ZAMKNIĘTY" kiedy dyskusje odbiegają rażąco od tematu i niekiedy nie są z nim absolutnie związane, a powodują poirytowanie użytkowników. 2. Zniesienie możliwości stawiania zarówno plusów jak i minusów - to uniemożliwi cyfrowym bojówkarzom sianie propagandy i manipulacji poprzez łapki w dół albo w górę ALBO( to lepsze, mniej krzywdzące rozwiązanie) - umożliwić stawianie plusów i minusów jedynie użytkownikom zarejestrowanym, obcy nie będą mieć wstępu, by dokonywać manipulacji ocenianiem. 3. Nie da się walczyć z trollami i hejterami ale jest na nich sposób - Dziennik Wschodni powinien wysyłać alerty użytkownikom( choćby na ich skrzynki pocztowe), w kwestii łamania regulaminu - 2 ostrzeżenia( dwie żółte kartki) - jak ktoś przeciągnie strunę to zostanie czasowo wyłączony z możliwości dodawania komentarzy - tylko w ten sposób wyeliminować będzie można wiele toksycznych, szkodliwych działań, często chamskich i aroganckich, zwyczajnie irytujących i złośliwych. Dzięki temu możliwość komentowania stanie się dla każdego przyjemna bez względu na poglądy polityczne - nikt nie będzie atakowany( a przynajmniej nie za bardzo i nie często), a opinie w komentarzach będą ucywilizowane.