Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 kwietnia 2021 r.
16:23

Festiwal przyrody Lublina. Na początek posprzątali górki czechowskie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
58 23 A A

Spacery przyrodnicze po górkach czechowskich były jedną z atrakcji rozpoczętego w sobotę wydarzenia „Lubelskie Uroczyska, górki i doliny – festiwal przyrody Lublina”. Jego organizatorzy zachęcali też do wspólnego sprzątania tego terenu, odpadami udało się zapełnić wiele worków, a powtórka ze sprzątania jest planowana na najbliższą sobotę na godz. 9 rano.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Górki czechowskie nie są jedynym miejscem, które postanowili pokazać organizatorzy „festiwalu przyrody Lublina”. Do najbliższej niedzieli zamierzają zwrócić uwagę mieszkańców także na inne malownicze zakątki.

– Festiwal jest okazją do poznania kilku spośród najcenniejszych przyrodniczo miejsc w bliskim sąsiedztwie – podkreśla Krzysztof Gorczyca, prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka. – Rozległe, dzikie lub półnaturalne tereny zasiedlane przez rzadkie, zagrożone gatunki, możemy znaleźć także w dużym mieście lub na jego obrzeżach. W kontekście zmian klimatu tego typu miejsca nabierają szczególnego znaczenia dla miasta.

Jednym z miejsc, do których poznania zachęcają organizatorzy festiwalu, jest tzw. lipowa dolina. To urokliwy, odległy od dużych osiedli zakątek lasu Stary Gaj. Kolejnym miejscem jest tzw. Bystrzyca Jakubowicka, część rzecznej doliny, wpisana na listę obszarów chronionych programem Natura 2000, porośnięta łąkami, ze skarpami okrytymi rzadką roślinnością.

W najbliższą sobotę 24 kwietnia o godz. 11 będzie można się wybrać na spacer przyrodniczy po górkach czechowskich, gdzie miłośniczka przyrody Agnieszka Tańczuk będzie opowiadać o napotkanych ptakach, motylach, ważkach i roślinach oraz o fotografowaniu przyrody.

Z kolei w niedzielę 25 kwietnia o godz. 15 będzie można pobuszować przy meandrującej Bystrzycy na północnych przedmieściach Lublina. O murawach kserotermicznych i łąkach ekstensywnych opowie tu dr Anna Cwener.

Za spacery nie trzeba płacić, trzeba się jednak wcześniej zapisać poprzez stronę ekolublin.pl, gdzie dostępne są wszelkie szczegóły.

Lubelskie uroczyska będzie można oglądać również na fotografiach, które do końca maja będą prezentowane na ulicach Lublina. Od poniedziałku taka wystawa powinna być dostępna przy al. Tysiąclecia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LAS / 18 kwietnia 2021 r. o 19:10
+18
Gdyby była sprawiedliwość na świecie, to górki sprzątałby w pomarańczowych drelichach dewelocwaniak i jego rathausowy kamerdyner w ramach resocjalizacji. PS. Warujesz, dewelo-_K_undelku? No to P0klep w łapki od P0czątku.
  Od tego mają skazanych osadzonych w areszcie śledczym przy ul. Południowej oraz mieszkańców cieszących się pozorną wolnością. Skazani sprzątali  GC  za Echo i  TBV . Po przejęciu części  GC  przez  " miasto"przyszła kolej na mieszkańców. Za tydzień szykuje się podobna, dużo większa akcja, którą tym razem firmować będzie urząd... miasta Lublin. Później przyjdzie pora na urząd wojewódzki. Pic polega na tym, że szukają do tego mieszkańców, a nie urzędników odpowiedzialnych za ład i porządek w gminie. Akcja  " Posprzątajmy Lublin na wiosnę data realizacji - 24 kwietnia 2021 "  powinna brzmieć zgodnie z zamiarami, czyli  " Posprzątajcie Lublin na wiosnę data realizacji - 24 kwietnia 2021".
  Od tego mają skazanych osadzonych w areszcie śledczym przy ul. Południowej oraz mieszkańców cieszących się pozorną wolnością. Skazani sprzątali  GC  za Echo i  TBV . Po przejęciu części  GC  przez  " miasto"przyszła kolej na mieszkańców. Za tydzień szykuje się podobna, dużo większa akcja, którą tym razem firmować będzie urząd... miasta Lublin. Później przyjdzie pora na urząd wojewódzki. Pic polega na tym, że szukają do tego mieszkańców, a nie urzędników odpowiedzialnych za ład i porządek w ... rozwiń
Avatar
Monisia / 18 kwietnia 2021 r. o 20:09
+17
Gdyby była sprawiedliwość na świecie, to górki sprzątałby w pomarańczowych drelichach dewelocwaniak i jego rathausowy kamerdyner w ramach resocjalizacji. PS. Warujesz, dewelo-_K_undelku? No to P0klep w łapki od P0czątku.
Avatar
Monisia / 18 kwietnia 2021 r. o 20:14
+16
Największy syf na GCz od 5 lat robi najbardziej pazerny P0 tej stronie Wisły dewelocwaniak. P0rządne sprzątanie należałoby rozpocząć od wykorzenienia dewelo-chwastów z płuc Koziego grodu i przegonienia dewelo-szczurów z rathausu.
Avatar
_XD_ / 19 kwietnia 2021 r. o 08:55
+9
Gdyby była sprawiedliwość na świecie, to górki sprzątałby w pomarańczowych drelichach dewelocwaniak i jego rathausowy kamerdyner w ramach resocjalizacji. PS. Warujesz, dewelo-_K_undelku? No to P0klep w łapki od P0czątku.
  Od tego mają skazanych osadzonych w areszcie śledczym przy ul. Południowej oraz mieszkańców cieszących się pozorną wolnością. Skazani sprzątali     GC     za Echo i     TBV    . Po przejęciu części     GC     przez     "    miasto"przyszła kolej na mieszkańców. Za tydzień szykuje się podobna, dużo większa akcja, którą tym razem firmować będzie urząd... miasta Lublin. Później przyjdzie pora na urząd wojewódzki. Pic polega na tym, że szukają do tego mieszkańców, a nie urzędników odpowiedzialnych za ład i porządek w gminie. Akcja     "    Posprzątajmy Lublin na wiosnę data realizacji - 24 kwietnia 2021    "     powinna brzmieć zgodnie z zamiarami, czyli     "    Posprzątajcie Lublin na wiosnę data realizacji - 24 kwietnia 2021".
 No no, bo to tylko urzędnicy te śmieci wyrzucają. Dobrze, że przynajmniej część mieszkańców jest na tyle świadoma, że potrafią zebrać się i choć trochę ogarnąć ten syf, key zostawiają po sobie syfiarze. XD
 No no, bo to tylko urzędnicy te śmieci wyrzucają. Dobrze, że przynajmniej część mieszkańców jest na tyle świadoma, że potrafią zebrać się i choć trochę ogarnąć ten syf, key zostawiają po sobie syfiarze. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 19 kwietnia 2021 r. o 08:57
+8
A tak przy okazji się zapytam, na podstawie którego artykułu rozporządzenia chodzą bez maski ? cyt. ,,Z obowiązku zwolnione są jedynie dzieci do 5. roku życia i osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza:    całościowe zaburzenia rozwoju    zaburzenia psychiczne    niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim    trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa.'' ?
A ty Paligłupie w końcu zgłosiłeś fakt zasmiecania Górek na policję?
 Tęczowy poczuł się zagrożony, że i jemu wtedy mogliby się do dudy dobrać. XD
 Tęczowy poczuł się zagrożony, że i jemu wtedy mogliby się do dudy dobrać. XD rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 18 kwietnia 2021 r. o 16:42
+8
A tak przy okazji się zapytam, na podstawie którego artykułu rozporządzenia chodzą bez maski ? cyt. ,,Z obowiązku zwolnione są jedynie dzieci do 5. roku życia i osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza: całościowe zaburzenia rozwoju zaburzenia psychiczne niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa.'' ?
Avatar
_XD_ / 19 kwietnia 2021 r. o 11:22
+6
Kolejny raz mieszkańcy wyręczają urzędników. Urzędnicy mają chyba inne ważniejsze zajęcia takie jak monitorowanie forum DW i obsługę aparatu manipulacji i propagandy lokalnego satrapy.
Nie wyręczają, bo to nie urzędnicy chodzą i rozrzucają śmieci po mieście. Gdybym był złośliwy, zapytałbym czy w okolicy nie kręcił się jakiś pracownik TVP Lublin
I pewnie to też pracownicy TVP Lublin rozrzucają piasek i błoto na ścieżkach rowerowych i chodnikach?
 Wcale bym się nie zdziwił. XD  Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD
 Wcale bym się nie zdziwił. XD  Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 19 kwietnia 2021 r. o 09:00
+6
Kolejny raz mieszkańcy wyręczają urzędników. Urzędnicy mają chyba inne ważniejsze zajęcia takie jak monitorowanie forum DW i obsługę aparatu manipulacji i propagandy lokalnego satrapy.
 Nie wyręczają, bo to nie urzędnicy chodzą i rozrzucają śmieci po mieście. Gdybym był złośliwy, zapytałbym czy w okolicy nie kręcił się jakiś pracownik TVP Lublin
Avatar
_XD_ / 19 kwietnia 2021 r. o 13:01
+5
I pewnie to też pracownicy TVP Lublin rozrzucają piasek i błoto na ścieżkach rowerowych i chodnikach?
Wcale bym się nie zdziwił. XD Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD
Miasto powinno zostać porządnie sprzątnięte po zimie, a zrobiono to byle jak i na odwał.
 Pewnie nie wymagałoby takiego sprzątania, gdyby mieszkańcy potrafili zadbać o czystość wokół siebie. A że spora część to pieprzone brudasy potrafiące co najwyżej nasrać, byle za progiem własnego mieszkania i nie odróżniający śmietnika od poidełka, to mamy to, co mamy. Płacą za wywóz śmieci, a te nieliczne okoliczne lasy graniczące z miastem i tak toną w śmieciach. Wielki szacunek dla tych nielicznych, którym mimo wszystko zależy i potrafią się zorganizować, żeby zadbać o wspólne otoczenie.
 Pewnie nie wymagałoby takiego sprzątania, gdyby mieszkańcy potrafili zadbać o czystość wokół siebie. A że spora część to pieprzone brudasy potrafiące co najwyżej nasrać, byle za progiem własnego mieszkania i nie odróżniający śmietnika od poidełka, to mamy to, co mamy. Płacą za wywóz śmieci, a te nieliczne okoliczne lasy graniczące z miastem i tak toną w śmieciach. Wielki szacunek dla tych nielicznych, którym mimo wszystko zależy i potrafią się zorganizować, żeby zadbać o wspólne otoczenie. rozwiń
Avatar
_DX_ / 19 kwietnia 2021 r. o 07:57
+5
A tak przy okazji się zapytam, na podstawie którego artykułu rozporządzenia chodzą bez maski ? cyt. ,,Z obowiązku zwolnione są jedynie dzieci do 5. roku życia i osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza:    całościowe zaburzenia rozwoju    zaburzenia psychiczne    niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim    trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa.'' ?
 A ty Paligłupie w końcu zgłosiłeś fakt zasmiecania Górek na policję?
Avatar
_XD_ / 20 kwietnia 2021 r. o 11:18
+2
I pewnie to też pracownicy TVP Lublin rozrzucają piasek i błoto na ścieżkach rowerowych i chodnikach?
Wcale bym się nie zdziwił. XD Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD
Miasto powinno zostać porządnie sprzątnięte po zimie, a zrobiono to byle jak i na odwał.
Pewnie nie wymagałoby takiego sprzątania, gdyby mieszkańcy potrafili zadbać o czystość wokół siebie. A że spora część to pieprzone brudasy potrafiące co najwyżej nasrać, byle za progiem własnego mieszkania i nie odróżniający śmietnika od poidełka, to mamy to, co mamy. Płacą za wywóz śmieci, a te nieliczne okoliczne lasy graniczące z miastem i tak toną w śmieciach. Wielki szacunek dla tych nielicznych, którym mimo wszystko zależy i potrafią się zorganizować, żeby zadbać o wspólne otoczenie.
 Kto ci każe pisać takie chamskie komentarze?
 Komentarz strategiczny, żeby marszałkowskie trolle się nie nudziły. XD
 Komentarz strategiczny, żeby marszałkowskie trolle się nie nudziły. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 20 kwietnia 2021 r. o 11:17
+2
I pewnie to też pracownicy TVP Lublin rozrzucają piasek i błoto na ścieżkach rowerowych i chodnikach?
Wcale bym się nie zdziwił. XD Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD
Miasto powinno zostać porządnie sprzątnięte po zimie, a zrobiono to byle jak i na odwał.
Pewnie nie wymagałoby takiego sprzątania, gdyby mieszkańcy potrafili zadbać o czystość wokół siebie. A że spora część to pieprzone brudasy potrafiące co najwyżej nasrać, byle za progiem własnego mieszkania i nie odróżniający śmietnika od poidełka, to mamy to, co mamy. Płacą za wywóz śmieci, a te nieliczne okoliczne lasy graniczące z miastem i tak toną w śmieciach. Wielki szacunek dla tych nielicznych, którym mimo wszystko zależy i potrafią się zorganizować, żeby zadbać o wspólne otoczenie.
 Kto ci każe pisać takie chamskie komentarze?
 Ojojoj. Prawda zabolała? XD
 Ojojoj. Prawda zabolała? XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 20 kwietnia 2021 r. o 11:16
+2
Kolejny raz mieszkańcy wyręczają urzędników. Urzędnicy mają chyba inne ważniejsze zajęcia takie jak monitorowanie forum DW i obsługę aparatu manipulacji i propagandy lokalnego satrapy.
Nie wyręczają, bo to nie urzędnicy chodzą i rozrzucają śmieci po mieście. Gdybym był złośliwy, zapytałbym czy w okolicy nie kręcił się jakiś pracownik TVP Lublin
I pewnie to też pracownicy TVP Lublin rozrzucają piasek i błoto na ścieżkach rowerowych i chodnikach?
Wcale bym się nie zdziwił. XD Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD
 Miasto powinno zostać porządnie sprzątnięte po zimie, a zrobiono to byle jak i na odwał.
 Pewnie nie wymagałoby takiego sprzątania, gdyby mieszkańcy potrafili zadbać o czystość wokół siebie. A że spora część to pieprzone brudasy potrafiące co najwyżej nasrać, byle za progiem własnego mieszkania i nie odróżniający śmietnika od poidełka, to mamy to, co mamy. Płacą za wywóz śmieci, a te nieliczne okoliczne lasy graniczące z miastem i tak toną w śmieciach. Wielki szacunek dla tych nielicznych, którym mimo wszystko zależy i potrafią się zorganizować, żeby zadbać o wspólne otoczenie.
 Pewnie nie wymagałoby takiego sprzątania, gdyby mieszkańcy potrafili zadbać o czystość wokół siebie. A że spora część to pieprzone brudasy potrafiące co najwyżej nasrać, byle za progiem własnego mieszkania i nie odróżniający śmietnika od poidełka, to mamy to, co mamy. Płacą za wywóz śmieci, a te nieliczne okoliczne lasy graniczące z miastem i tak toną w śmieciach. Wielki szacunek dla tych nielicznych, którym mimo wszystko zależy i potrafią się zorganizować, żeby zadbać o wspólne otoczenie. rozwiń
Avatar
_XD_ / 20 kwietnia 2021 r. o 11:15
+1
Kolejny raz mieszkańcy wyręczają urzędników. Urzędnicy mają chyba inne ważniejsze zajęcia takie jak monitorowanie forum DW i obsługę aparatu manipulacji i propagandy lokalnego satrapy.
Nie wyręczają, bo to nie urzędnicy chodzą i rozrzucają śmieci po mieście. Gdybym był złośliwy, zapytałbym czy w okolicy nie kręcił się jakiś pracownik TVP Lublin
 I pewnie to też pracownicy TVP Lublin rozrzucają piasek i błoto na ścieżkach rowerowych i chodnikach?
 Wcale bym się nie zdziwił. XD Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD
 Wcale bym się nie zdziwił. XD Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD rozwiń
Avatar
_DX_ / 20 kwietnia 2021 r. o 08:42
-1
I pewnie to też pracownicy TVP Lublin rozrzucają piasek i błoto na ścieżkach rowerowych i chodnikach?
Wcale bym się nie zdziwił. XD Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD
Miasto powinno zostać porządnie sprzątnięte po zimie, a zrobiono to byle jak i na odwał.
Pewnie nie wymagałoby takiego sprzątania, gdyby mieszkańcy potrafili zadbać o czystość wokół siebie. A że spora część to pieprzone brudasy potrafiące co najwyżej nasrać, byle za progiem własnego mieszkania i nie odróżniający śmietnika od poidełka, to mamy to, co mamy. Płacą za wywóz śmieci, a te nieliczne okoliczne lasy graniczące z miastem i tak toną w śmieciach. Wielki szacunek dla tych nielicznych, którym mimo wszystko zależy i potrafią się zorganizować, żeby zadbać o wspólne otoczenie.
  Kto ci każe pisać takie chamskie komentarze?
  Kto ci każe pisać takie chamskie komentarze? rozwiń
Avatar
_DX_ / 20 kwietnia 2021 r. o 08:41
0
Kolejny raz mieszkańcy wyręczają urzędników. Urzędnicy mają chyba inne ważniejsze zajęcia takie jak monitorowanie forum DW i obsługę aparatu manipulacji i propagandy lokalnego satrapy.
Avatar
_DX_ / 20 kwietnia 2021 r. o 08:40
-2
Kolejny raz mieszkańcy wyręczają urzędników. Urzędnicy mają chyba inne ważniejsze zajęcia takie jak monitorowanie forum DW i obsługę aparatu manipulacji i propagandy lokalnego satrapy.
Nie wyręczają, bo to nie urzędnicy chodzą i rozrzucają śmieci po mieście. Gdybym był złośliwy, zapytałbym czy w okolicy nie kręcił się jakiś pracownik TVP Lublin
I pewnie to też pracownicy TVP Lublin rozrzucają piasek i błoto na ścieżkach rowerowych i chodnikach?
Wcale bym się nie zdziwił. XD Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD
  Miasto powinno zostać porządnie sprzątnięte po zimie, a zrobiono to byle jak i na odwał.
  Miasto powinno zostać porządnie sprzątnięte po zimie, a zrobiono to byle jak i na odwał. rozwiń
Avatar
_DX_ / 20 kwietnia 2021 r. o 08:40
-1
Kolejny raz mieszkańcy wyręczają urzędników. Urzędnicy mają chyba inne ważniejsze zajęcia takie jak monitorowanie forum DW i obsługę aparatu manipulacji i propagandy lokalnego satrapy.
Nie wyręczają, bo to nie urzędnicy chodzą i rozrzucają śmieci po mieście. Gdybym był złośliwy, zapytałbym czy w okolicy nie kręcił się jakiś pracownik TVP Lublin
  I pewnie to też pracownicy TVP Lublin rozrzucają piasek i błoto na ścieżkach rowerowych i chodnikach?
Avatar
_XD_ / 19 kwietnia 2021 r. o 20:03
+4
I pewnie to też pracownicy TVP Lublin rozrzucają piasek i błoto na ścieżkach rowerowych i chodnikach?
Wcale bym się nie zdziwił. XD Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD
Miasto powinno zostać porządnie sprzątnięte po zimie, a zrobiono to byle jak i na odwał.
Pewnie nie wymagałoby takiego sprzątania, gdyby mieszkańcy potrafili zadbać o czystość wokół siebie. A że spora część to pieprzone brudasy potrafiące co najwyżej nasrać, byle za progiem własnego mieszkania i nie odróżniający śmietnika od poidełka, to mamy to, co mamy. Płacą za wywóz śmieci, a te nieliczne okoliczne lasy graniczące z miastem i tak toną w śmieciach. Wielki szacunek dla tych nielicznych, którym mimo wszystko zależy i potrafią się zorganizować, żeby zadbać o wspólne otoczenie.
Kto ci każe pisać takie chamskie komentarze?
 Ojoj. Prawda zabolała? XD
 Ojoj. Prawda zabolała? XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 19 kwietnia 2021 r. o 13:01
+5
I pewnie to też pracownicy TVP Lublin rozrzucają piasek i błoto na ścieżkach rowerowych i chodnikach?
Wcale bym się nie zdziwił. XD Oczywiście pogoda nie ma tu nic do rzeczy. XD
Miasto powinno zostać porządnie sprzątnięte po zimie, a zrobiono to byle jak i na odwał.
 Pewnie nie wymagałoby takiego sprzątania, gdyby mieszkańcy potrafili zadbać o czystość wokół siebie. A że spora część to pieprzone brudasy potrafiące co najwyżej nasrać, byle za progiem własnego mieszkania i nie odróżniający śmietnika od poidełka, to mamy to, co mamy. Płacą za wywóz śmieci, a te nieliczne okoliczne lasy graniczące z miastem i tak toną w śmieciach. Wielki szacunek dla tych nielicznych, którym mimo wszystko zależy i potrafią się zorganizować, żeby zadbać o wspólne otoczenie.
 Pewnie nie wymagałoby takiego sprzątania, gdyby mieszkańcy potrafili zadbać o czystość wokół siebie. A że spora część to pieprzone brudasy potrafiące co najwyżej nasrać, byle za progiem własnego mieszkania i nie odróżniający śmietnika od poidełka, to mamy to, co mamy. Płacą za wywóz śmieci, a te nieliczne okoliczne lasy graniczące z miastem i tak toną w śmieciach. Wielki szacunek dla tych nielicznych, którym mimo wszystko zależy i potrafią się zorganizować, żeby zadbać o wspólne otoczenie. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 maja 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 maja 2021 roku

Ozdrowieńców zaszczepią szybciej i jest pytanie, czy to dobrze?

Ozdrowieńców zaszczepią szybciej i jest pytanie, czy to dobrze?

Czy to bezpieczne? – obawiają się ozdrowieńcy, którzy mogą znacznie szybciej skorzystać ze szczepień przeciwko COVID-19. Skierowanie dostaną już po 30 dniach od pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wcześniej musieli czekać trzy razy dłużej.

Lublin. Zima narozrabiała i teraz trzeba łatać [lista ulic]

Lublin. Zima narozrabiała i teraz trzeba łatać [lista ulic]

Do połowy czerwca mają potrwać naprawy jezdni uszkodzonych przez zimę. Prace obejmą łącznie ponad 70 ulic i będą kosztować miejską kasę 2 mln zł

Unia Żabików - Unia Krzywda 1:4. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

Unia Żabików - Unia Krzywda 1:4. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

Wysoka porażka lidera tabeli z ekipą z Krzywdy to największa niespodzianka minionej kolejki. Mimo to ekipa z Żabikowa wciąż ma dość bezpieczną przewagę nad resztą stawki

Czego się dorobili prezesi miejskich spółek w Lublinie [część 1]
galeria

Czego się dorobili prezesi miejskich spółek w Lublinie [część 1]

Szef wodociągów nie jest właścicielem domu, ani mieszkania. Z kolei prezes miejskiej spółki ciepłowniczej wraz z żoną są właścicielami nieruchomości wartych ok. 3,7 mln zł. Czego jeszcze dowiadujemy się z oświadczeń majątkowych prezesów?

Wzruszające przyjęcie uczniów. Szkoła wywiesiła specjalny baner
zdjęcia
galeria

Wzruszające przyjęcie uczniów. Szkoła wywiesiła specjalny baner

Uczniowie klas 4-8 powoli wracają do zajęć stacjonarnych. Żeby ich powitać po epidemicznej przerwie, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach powiesili przed wejściem duży baner z hasłem "Dobrze Was widzieć. Niech moc będzie z Wami i nami". Tego rodzaju miłych akcentów w szkole jest znacznie więcej.

Hetman Żółkiewka – Agros Suchawa 3:1. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Hetman Żółkiewka – Agros Suchawa 3:1. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

KEEZA CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Hetman Żółkiewka lepszy od Agrosu Suchawa. Prezes Agrosu Robert Wójcik: od kilku tygodni mamy problemy kadrowe

Kryzys w PO. Odchodzi Róża Thun, dwóch polityków wyrzuconych

Kryzys w PO. Odchodzi Róża Thun, dwóch polityków wyrzuconych

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun wystąpiła w partii. Wcześniej z ugrupowania zostali wydaleni Paweł Zalewski i Ireneusz Raś.

Arabia nie chce oddać klaczy z Janowa Podlaskiego

Arabia nie chce oddać klaczy z Janowa Podlaskiego

Encarina znajduje się na Bliskim Wschodzie i mimo zabiegów polskiej ambasady, zagraniczna stadnina nie zwróciła klaczy.

Koło Świdnika VW roztrzaskał się o mur kościoła. Są ciężko ranni
zdjęcia
galeria

Koło Świdnika VW roztrzaskał się o mur kościoła. Są ciężko ranni

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala, po tym jak samochód osobowy uderzył w betonowe ogrodzenie kościoła.

Granica Dorohusk – Start-Regent Pawłów 2:1. Dwie różne połowy

Granica Dorohusk – Start-Regent Pawłów 2:1. Dwie różne połowy

Spotkanie w Dorohusku miało dwa oblicza. – W pierwszej części to my dominowaliśmy, w drugiej goście mieli więcej z gry – twierdzi szkoleniowiec Granicy Marek Grzywna.

Lubelscy wójtowie i burmistrzowie boją się "Polskiego Ładu"
galeria

Lubelscy wójtowie i burmistrzowie boją się "Polskiego Ładu"

Po sobotniej konferencji Zjednoczonej Prawicy samorządowcy mają zatroskane miny. Wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział znaczące, niemal dziesięciokrotne podniesienie kwoty wolnej od podatku. To cios w finanse gmin, dla których PIT jest jednym z podstawowych źródeł dochodu. Co z rekompensatami?

Jest problem z 450 tysiącami dawek szczepionki Johnson & Johnson

Jest problem z 450 tysiącami dawek szczepionki Johnson & Johnson

– 450 tys. dawek szczepionki Johnson & Johnson od kilkunastu dni nie dojechało do Polski – poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina
zdjęcia
galeria

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina

Osobówka zapaliła się po uderzeniu w samochód ciężarowy.

Lutnia Piszczac – Tomasovia 0:2. Lider nikomu nie odpuszcza, komplet wyników Hummel IV ligi

Lutnia Piszczac – Tomasovia 0:2. Lider nikomu nie odpuszcza, komplet wyników Hummel IV ligi

Trener Tomasovii Paweł Babiarz nawet mimo awansu zapowiadał, że do końca rozgrywek jego piłkarze będą walczyć o komplet zwycięstw. I chociaż długo trzeba było czekać na gole lidera w starciu z Lutnią Piszczac, to bramki w końcu padły. A niebiesko-biali pokonali przeciwnika 2:0.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.