Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2010 r.
19:07
Edytuj ten wpis

Francuski koncern Biosyntez chce kupić Zakłady Tytoniowe w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 11 A A

Ministerstwo Skarbu ogłosiło, że Francuzi zaproponowali najlepszą ofertę nabycia udziałów w fabryce. Proponują 32 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oferta Biosyntez to już drugie podejście do kupna lubelskich zakładów. Więcej o sprawie czytaj na stronie STREFY BIZNESU:

Prywatyzacja. Tytoń z Lublina dla Francuzów

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ella / 15 grudnia 2010 r. o 12:35
[quote name='Tomasz' timestamp='1292401106' post='405990']
Ej, a co się stanie jak Rząd wszystko sprzeda?
Każdy zamiast ostatniej pensji dostanie 3 jabole, parlament ogłosi upadłość a Polska zostanie zepchnięta do morza.
[/quote]

Z tego co pamiętam to w dawnym Rzymie burdelmamami zostawały żony światłych Rzymian..wiec chyba to nam jeszcze zostanie.
Avatar
osheshq / 15 grudnia 2010 r. o 12:25
sprzedać tak jak sprzedano browary a polski chmiel na kompostownik bo go niemiec nie kupi tylko od swojego bauera przywiezie, tak jak cukrownie a polskie buraki dla świń bo Zucker - Robczyce przywiezie sobie od Hansa landwirta z byłego NRD. Teraz kolej na polski tytoń bo jest niekoszerny, toksyczny i rakotwórczy, a rolników na szkolenia z funduszy unijnych żeby się przekwalifikowali bo są za dużą konkurencją dla naszych przyjaciół z UE.

Św.P. Lubelska Odlewnia, Św.P. Lubelskie FSC, Św.P. Lubelskie wagi, Św.P. LZNS, Św.P. Lubelski Śmigłowiec i motocykl, Św.P. Chmiel, Św.P. Browar Zwierzyniec i Perła, Św.P. Cukrownia, Św.P. Polmos, Św.P. zakłady mięsne i drobiarskie, Św.P. Victoria Hotel, Św.P. Unia Hotel, Św. P. Polmozbyt Majdanek, Kraśnicka, Św.P. Radiomagnetofony Lubartów, Św.P. Agregaty chłodnicze w Poniatowej, Św.P. Lubzel....... co zostało i jeszcze kusi(zagraża konkurencji): węgiel, makarony, tytoń, krochmalnia,Azoty w Puławach już POdgryzane przez Grada. ....??!!
sprzedać tak jak sprzedano browary a polski chmiel na kompostownik bo go niemiec nie kupi tylko od swojego bauera przywiezie, tak jak cukrownie a polskie buraki dla świń bo Zucker - Robczyce przywiezie sobie od Hansa landwirta z byłego NRD. Teraz kolej na polski tytoń bo jest niekoszerny, toksyczny i rakotwórczy, a rolników na szkolenia z funduszy unijnych żeby się przekwalifikowali bo są za dużą konkurencją dla naszych przyjaciół z UE.

Św.P. Lubelska Odlewnia, Św.P. Lubelskie FSC, Św.P. Lubelskie wagi, Św.P. LZNS, Św.P. Lubelsk... rozwiń
Avatar
ameno / 15 grudnia 2010 r. o 09:42
wszystko sprzedajcie, pewnie...polmos, cukrownia...co jeszcze zostało? PERŁA? to kwestia czasu...
Avatar
Tomasz / 15 grudnia 2010 r. o 09:18
[quote name='JPII' timestamp='1292356046' post='405713']
Tak jest kuurwa, sprzedajmy wszystko. a jak! Sami przecież nic już nie potrafimy..
[/quote]
Ej, a co się stanie jak Rząd wszystko sprzeda?
Każdy zamiast ostatniej pensji dostanie 3 jabole, parlament ogłosi upadłość a Polska zostanie zepchnięta do morza.
Avatar
Aqi / 15 grudnia 2010 r. o 08:17
EM-Riva....i tyle w temacie palenia
Avatar
b / 15 grudnia 2010 r. o 08:00
Koncern to chyba nie odpowiednie określenie dla tej małej francuskiej firmy.
Avatar
Adam Baranowski / 14 grudnia 2010 r. o 23:04
32 mln to chyba śmiesznie mało. Myślę że same nieruchomości są warte więcej, ale nie znam się za bardzo, więc może ktoś bardziej zorientowany by się wypowiedział... zapraszam
Avatar
monika / 14 grudnia 2010 r. o 22:30
Będziemy chyba jedynym krajem, w którym nie ma polskich zakładów produkcyjnych, ale w którym najbardziej dotuje się obcych inwestorów. Korea rozwinęła swój przemysł dzięki temu, że promowała swoich przedsiębiorców, a u nas za grosze wszystko sprzedaje się obcym i jeszcze zwalnia ich z podatków. Jak Polak ma być bogaty? Jak kraj ma się rozwijać, skoro wszystko upada, a to co jest nie należy do nas? Będziemy sprowadzać to co do tej pory mogliśmy sami produkować. Będziemy sprowadzać i płacić, zamiast zarabiać. To są rządy tych co od 20 lat manipulują Polakami. Ale my się na to zgadzamy i przeżywamy jedynie rozgrywki PO-PISowskie, a oni akurat krzywdy sobie nie zrobią. Wręcz przeciwnie - podzielą się stołkami, tak jak robili to do tej pory. A my na to pozwalamy i dlatego nasi politycy traktują nas jak idiotów.
Będziemy chyba jedynym krajem, w którym nie ma polskich zakładów produkcyjnych, ale w którym najbardziej dotuje się obcych inwestorów. Korea rozwinęła swój przemysł dzięki temu, że promowała swoich przedsiębiorców, a u nas za grosze wszystko sprzedaje się obcym i jeszcze zwalnia ich z podatków. Jak Polak ma być bogaty? Jak kraj ma się rozwijać, skoro wszystko upada, a to co jest nie należy do nas? Będziemy sprowadzać to co do tej pory mogliśmy sami produkować. Będziemy sprowadzać i płacić, zamiast zarabiać. To są rządy tych co od 20 lat mani... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2010 r. o 20:55
PO- propaganda sukcesu(jak za komuny a komorowsk.. stary kacyk) ... inne partie tez nie błyszczą PSL-obstawiają swoimi gdzie się da.. (SLD- zdrajcy narodu polskiego ,jawnie bronią oprawców...) PiS-sami widzicie... Więc nie dziwmy się że jesteśmy murzynami we własnym kraju...zresztą co to za kraj.
Avatar
JPII / 14 grudnia 2010 r. o 20:47
Tak jest kuurwa, sprzedajmy wszystko. a jak! Sami przecież nic już nie potrafimy..
Avatar
Ella / 15 grudnia 2010 r. o 12:35
[quote name='Tomasz' timestamp='1292401106' post='405990']
Ej, a co się stanie jak Rząd wszystko sprzeda?
Każdy zamiast ostatniej pensji dostanie 3 jabole, parlament ogłosi upadłość a Polska zostanie zepchnięta do morza.
[/quote]

Z tego co pamiętam to w dawnym Rzymie burdelmamami zostawały żony światłych Rzymian..wiec chyba to nam jeszcze zostanie.
Avatar
osheshq / 15 grudnia 2010 r. o 12:25
sprzedać tak jak sprzedano browary a polski chmiel na kompostownik bo go niemiec nie kupi tylko od swojego bauera przywiezie, tak jak cukrownie a polskie buraki dla świń bo Zucker - Robczyce przywiezie sobie od Hansa landwirta z byłego NRD. Teraz kolej na polski tytoń bo jest niekoszerny, toksyczny i rakotwórczy, a rolników na szkolenia z funduszy unijnych żeby się przekwalifikowali bo są za dużą konkurencją dla naszych przyjaciół z UE.

Św.P. Lubelska Odlewnia, Św.P. Lubelskie FSC, Św.P. Lubelskie wagi, Św.P. LZNS, Św.P. Lubelski Śmigłowiec i motocykl, Św.P. Chmiel, Św.P. Browar Zwierzyniec i Perła, Św.P. Cukrownia, Św.P. Polmos, Św.P. zakłady mięsne i drobiarskie, Św.P. Victoria Hotel, Św.P. Unia Hotel, Św. P. Polmozbyt Majdanek, Kraśnicka, Św.P. Radiomagnetofony Lubartów, Św.P. Agregaty chłodnicze w Poniatowej, Św.P. Lubzel....... co zostało i jeszcze kusi(zagraża konkurencji): węgiel, makarony, tytoń, krochmalnia,Azoty w Puławach już POdgryzane przez Grada. ....??!!
sprzedać tak jak sprzedano browary a polski chmiel na kompostownik bo go niemiec nie kupi tylko od swojego bauera przywiezie, tak jak cukrownie a polskie buraki dla świń bo Zucker - Robczyce przywiezie sobie od Hansa landwirta z byłego NRD. Teraz kolej na polski tytoń bo jest niekoszerny, toksyczny i rakotwórczy, a rolników na szkolenia z funduszy unijnych żeby się przekwalifikowali bo są za dużą konkurencją dla naszych przyjaciół z UE.

Św.P. Lubelska Odlewnia, Św.P. Lubelskie FSC, Św.P. Lubelskie wagi, Św.P. LZNS, Św.P. Lubelsk... rozwiń
Avatar
ameno / 15 grudnia 2010 r. o 09:42
wszystko sprzedajcie, pewnie...polmos, cukrownia...co jeszcze zostało? PERŁA? to kwestia czasu...
Avatar
Tomasz / 15 grudnia 2010 r. o 09:18
[quote name='JPII' timestamp='1292356046' post='405713']
Tak jest kuurwa, sprzedajmy wszystko. a jak! Sami przecież nic już nie potrafimy..
[/quote]
Ej, a co się stanie jak Rząd wszystko sprzeda?
Każdy zamiast ostatniej pensji dostanie 3 jabole, parlament ogłosi upadłość a Polska zostanie zepchnięta do morza.
Avatar
Aqi / 15 grudnia 2010 r. o 08:17
EM-Riva....i tyle w temacie palenia
Avatar
b / 15 grudnia 2010 r. o 08:00
Koncern to chyba nie odpowiednie określenie dla tej małej francuskiej firmy.
Avatar
Adam Baranowski / 14 grudnia 2010 r. o 23:04
32 mln to chyba śmiesznie mało. Myślę że same nieruchomości są warte więcej, ale nie znam się za bardzo, więc może ktoś bardziej zorientowany by się wypowiedział... zapraszam
Avatar
monika / 14 grudnia 2010 r. o 22:30
Będziemy chyba jedynym krajem, w którym nie ma polskich zakładów produkcyjnych, ale w którym najbardziej dotuje się obcych inwestorów. Korea rozwinęła swój przemysł dzięki temu, że promowała swoich przedsiębiorców, a u nas za grosze wszystko sprzedaje się obcym i jeszcze zwalnia ich z podatków. Jak Polak ma być bogaty? Jak kraj ma się rozwijać, skoro wszystko upada, a to co jest nie należy do nas? Będziemy sprowadzać to co do tej pory mogliśmy sami produkować. Będziemy sprowadzać i płacić, zamiast zarabiać. To są rządy tych co od 20 lat manipulują Polakami. Ale my się na to zgadzamy i przeżywamy jedynie rozgrywki PO-PISowskie, a oni akurat krzywdy sobie nie zrobią. Wręcz przeciwnie - podzielą się stołkami, tak jak robili to do tej pory. A my na to pozwalamy i dlatego nasi politycy traktują nas jak idiotów.
Będziemy chyba jedynym krajem, w którym nie ma polskich zakładów produkcyjnych, ale w którym najbardziej dotuje się obcych inwestorów. Korea rozwinęła swój przemysł dzięki temu, że promowała swoich przedsiębiorców, a u nas za grosze wszystko sprzedaje się obcym i jeszcze zwalnia ich z podatków. Jak Polak ma być bogaty? Jak kraj ma się rozwijać, skoro wszystko upada, a to co jest nie należy do nas? Będziemy sprowadzać to co do tej pory mogliśmy sami produkować. Będziemy sprowadzać i płacić, zamiast zarabiać. To są rządy tych co od 20 lat mani... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2010 r. o 20:55
PO- propaganda sukcesu(jak za komuny a komorowsk.. stary kacyk) ... inne partie tez nie błyszczą PSL-obstawiają swoimi gdzie się da.. (SLD- zdrajcy narodu polskiego ,jawnie bronią oprawców...) PiS-sami widzicie... Więc nie dziwmy się że jesteśmy murzynami we własnym kraju...zresztą co to za kraj.
Avatar
JPII / 14 grudnia 2010 r. o 20:47
Tak jest kuurwa, sprzedajmy wszystko. a jak! Sami przecież nic już nie potrafimy..
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Fantastyczne spotkania i wielkie emocje w ostatniej kolejce i meczach grupy E. W starciach Japonii z Hiszpanią, a szczególnie Kostaryki z Niemcami sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie i to niejednokrotnie. Ostatecznie Samurajowie wygrali z La Roja 2:1, a nasi zachodni sąsiedzi pokonali Keylora Navasa i spółkę 4:2. Wygrana ta ma jednak gorzki smak, bo Die Manschaft wracają do domu, a Hiszpania i Japonia grają dalej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Z końcem roku z ulic Lublina zniknie 16 przegubowych autobusów firmy, której kończy się umowa na wożenie pasażerów. Miasto szuka jej następcy, ale – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – trudno liczyć na płynne przejęcie kursów od 1 stycznia

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!