Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 maja 2021 r.
6:32

Górki czechowskie. Ścieżka, plac zabaw i barierki, które nie podobają się radnej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
23 82 A A

Dobiega końca budowa alejki przez górki czechowskie. Mimo tablic zakazujących wejścia można tu spotkać wielu spacerowiczów. – Niepokoi mnie jakość użytych materiałów – skarży się tymczasem jedna z radnych i krytykuje wygląd barierek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Alejka zaczyna się niedaleko ronda Kilara, czyli skrzyżowania ul. Koncertowej z al. Kompozytorów Polskich, a kończy naprzeciw os. Botanik, gdzie rozwidla się na dwie części. Jedna biegnie wprost do ul. Poligonowej, druga do przejścia podziemnego pod tą ulicą. Nawierzchnia wykonana jest z sypkiego kruszywa, krawężniki z granitowej kostki, wzdłuż alejki stoją latarnie, gdzieniegdzie także ławki.

Przy obu wejściach nadal stoją żółte tabliczki z napisem „zakaz użytkowania ścieżki” i informacją, że jest to teren budowy. Mimo tych oznaczeń jest tu wielu spacerowiczów i rowerzystów, w słoneczny wczesny wieczór ławki są pozajmowane, a na alejce oficjalnie przeznaczonej tylko dla pieszych można spotkać… samochód firmy ochroniarskiej. Za blaszanymi płotami są jeszcze skryte place zabaw, w innym miejscu na dokończenie czeka zjeżdżalnia zwana tyrolką.

– Tablice o zakazie korzystania ze ścieżki oraz ogrodzenia zabezpieczające urządzenia na terenie placu zabaw zostaną zdemontowane bezpośrednio przed otwarciem ścieżki dla mieszkańców Lublina – informuje Zbigniew Dymowicz, dyrektor ds. inwestycji w firmie TBV, na której zlecenie zbudowana została oświetlona alejka z ławkami i miejscem do zabaw. Nie podaje konkretnej daty oficjalnego otwarcia nowych obiektów. Stwierdza tylko, że ma nadzieję, że nastąpi to „już niedługo”.

– Niepokoi mnie jakość niektórych materiałów – stwierdza tymczasem miejska radna Maja Zaborowska w swym piśmie do prezydenta Lublina. Nie podobają się jej metalowe barierki ustawione wzdłuż fragmentu ścieżki.

– Blaszane płotki, jakie spotykane są przy dzieleniu pasów ruchu na jezdni, w mojej ocenie kłócą się z ideą parku naturalistycznego i są po prostu mocno nieestetyczne – ocenia radna. – Przypominam, że inwestor zobowiązał się do użycia przy budowie parku materiałów naturalnych, za jakie rozumiem np. drewno i kamień.

Faktycznie, przy odcinku ścieżki stoją typowo drogowe barierki. Dlaczego? TBV powołuje się na ministerialne rozporządzenie, które określa m.in. zasady montażu „urządzeń bezpieczeństwa ruchu”. Wskazany przez spółkę przepis mówi, że barierki montuje się tam, gdzie „powierzchnia, po której odbywa się ruch pieszych lub rowerzystów, położona jest powyżej 0,5 m od poziomu terenu”.

Sonda: Czy podobają Ci się zamontowane barierki?

Liczba głosów: 582
51.03%
Tak, są w porządku
37.29%
Nie, trzeba wybrać inny wzór
11.68%
Nie mam zdania, może w ogóle nie są potrzebne

Firma przekonuje, że nie miała wpływu na wygląd barierek, bo wynika on wyłącznie z przepisów. – Wzór balustrad, w formie rysunku, jednoznacznie określa załącznik do rozporządzenia – wyjaśnia Dymowicz.

Z kolei Ratusz wyjaśnia, że barierki typu U11a były uwzględnione przez inwestora w projekcie budowlanym, który został zatwierdzony przez Urząd Miasta przy wydawaniu pozwolenia na budowę ścieżki. Dodaje, że przy zatwierdzaniu projektu „nie ma podstaw do kwestionowania rodzaju zabezpieczenia ze względu na estetykę”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 13 maja 2021 r. o 06:57
+56
No tak, ale od początku było wiadome że frustratom się nie będzie podobać.
Avatar
friko / 13 maja 2021 r. o 08:52
+49
Połączenie dwóch osiedli ścieżką to bardzo dobry pomysł i dużo osób z tego skorzysta. Wkrótce otwarcie i sami ocenimy.
Avatar
KubMar / 13 maja 2021 r. o 09:05
+41
Jak takie są wymogi to je zamontowali, gdyby ich nie było a doszło by do jakiegoś wypadku związanego z pieszym bądź rowerzystą to wszyscy by się czepiali, że nie było odpowiednich zabezpieczeń. 
Avatar
ege_szege / 13 maja 2021 r. o 09:05
+38
dajecie tytuł "Ścieżka, plac zabaw i barierki, które nie podobają się radnej" a w artykule piszecie jedynie o barierkach, czy to jest poważne?
Avatar
KusKus / 13 maja 2021 r. o 09:16
+37
Jeśli tak mówi rozporządzenie to wykonawca tak musi zrobić, niech Pani Radna szuka winnych na wiejskiej.
Avatar
rejestracjaLU / 13 maja 2021 r. o 09:21
+33
dajecie tytuł "Ścieżka, plac zabaw i barierki, które nie podobają się radnej" a w artykule piszecie jedynie o barierkach, czy to jest poważne?
 Wiejak nie lubi Dzioby, więc to pierwszy ale nie ostatni artykuł krytykujący nowy park. Z pewnością będzie ich więcej, dużo więcej. I wszystkie w ten sam sposób będą próbowały obrzydzić mieszkańcom park na Górkach i zniechęcić do korzystania z niego.
Avatar
Maly_Glod / 13 maja 2021 r. o 09:51
+29
Po prostu takie są wymogi bezpieczeństwa, nie ma co szukać dziury w całym.
Avatar
adamk / 13 maja 2021 r. o 07:21
+28
Pani Radna Zaborowska to jeszcze w klubie Radnych Żuka, czy już u Hołowni? Bo ostatnio się nie mogła zdecydować:)? A co do barierek, to takie są przepisy i tego wymagają względy bezpieczeństwa. Już widzę co by się działo gdyby to coś się tam stało…
Avatar
marcelinarogowicz / 13 maja 2021 r. o 09:32
+27
Wiecie co, to już jest po prostu czepianie się każdej, najmniejszej pierdoły. Ciągłym narzekaniem na wszystko dookoła do niczego nie dojdziecie.
Avatar
Janusz_Paliwas / 13 maja 2021 r. o 09:56
+23
Bardzo dziwne, że Pani Radna w taki otwarty sposób krytykuje również Pana Żuka. Przecież on chwalił ostatnio budowę parku i nie miał żadnych zastrzeżeń :) Będzie dywanik?
Jak widać w tym klubie można mieć odmienne zdanie. Nie to co w piss, ale w sumie tam też można mieć inne zdanie, ale aby było zgodne ze zdaniem starego tetryka.
Avatar
agent_darek / 14 maja 2021 r. o 15:59
+2
No niestety takie mamy prawo w Polsce, że barierki w tym przypadku muszą być.
Avatar
Kim / 14 maja 2021 r. o 14:06
+1
Park jak narazie ładnie się prezentuje ale co do barierek to aż się żygać chce na nie, cały Lublin jest obstawiony w tych tanich barierkach, czy faktycznie nie można lepszych jakościowo i pomalowanych stawiać barierek ? Czy w Lublinie musi wszystko być jak najtańsze i najbardzej tandetne ?!?!? Dla mnie Lublin to ukraińskie miasto... już zamiast tych barierek lepsze by były żywopłoty...
Avatar
drwstrzas / 14 maja 2021 r. o 10:43
+6
A mi się podoba ta nowa infrastruktura. Patrząc po tłumach jakie przetaczają się w weekendy nie tylko mi.
Avatar
sawka_p01 / 14 maja 2021 r. o 09:43
+7
Typowe czepianie się na siłę. Pani Radna ewidentnie chce zrobić szum wokół swojej osoby.
Avatar
Monisia / 14 maja 2021 r. o 07:57
-12
Dewelo-kukiełka P0dskakuje? Napuścić na nią dewelotrola srom_K_a o 170 fejk-loginach, to jej w pięty PÓjdzie.
Avatar
Monisia / 14 maja 2021 r. o 07:56
-11
Skoro nawet Radna z Klubu Pana Żuka publicznie zgłasza zastrzeżenia do tego, co ma miejsce na Górkach Czechowskich, to już wiadomo, dlaczego pan doktor Krzysztof Żuk wprost musi ponownie kandydować na stanowisko Prezydenta Lublina (łamiąc swe własne zapewnienia o niekandydowaniu raz jeszcze). TBV klubu w Radzie Miasta nie zorganizuje, choć stać ich na sponsorowanie klubów, dokładniej: klubów sportowych. Ujawnia się dezintegracja w Klubie Pana Żuka, więc zmianę "trenera" uznano za zbyt ryzykowną
 Teatrzyk dla gawiedzi. Kto raz złożył przysięgę wierności przed obliczem Wielkiego Mistrza Loży Deweloperskiej musi jej dotrzymać P0d groźbą stania się persona non grata na dewelo-folwarku. A z tą dezintegracją to też przesada - zera z klubu dewelo-kamerdynera wiedzą, że błyszczą jedynie światłem odbitym od dewelo-słoneczka.
 Teatrzyk dla gawiedzi. Kto raz złożył przysięgę wierności przed obliczem Wielkiego Mistrza Loży Deweloperskiej musi jej dotrzymać P0d groźbą stania się persona non grata na dewelo-folwarku. A z tą dezintegracją to też przesada - zera z klubu dewelo-kamerdynera wiedzą, że błyszczą jedynie światłem odbitym od dewelo-słoneczka. rozwiń
Avatar
LAS / 14 maja 2021 r. o 06:50
-10
Nie ma P0 co czepiać się szczegółów - cała samowolka do rozbiórki + mandat dla cwaniaka.
Samowolka? Z ciebie jest większy pustak, niż myślałem.
Oczywiście, że samowolka, tyle    tyle że     zalegalizowana przez lokalny układ władzy i pieniądza.
Wiesz o czymś, co postawiono bez stosowanych pozwoleń? Podziel się tą wiedzą.
  Przecież doskonale i dokładnie wiecie, że pozwolenie na budowę tej ścieżki śmierci i kalectwa oraz placów zabaw  umieszczonych w tężniach smogu wydano bez sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, ustalenia uwarunkowań środowiskowych da planowanego przedsięwzięcia i zrealizowano w innym przebiegu i formie,  niż określa to plan miejscowy przywoływany przez inwestora zastępczego ( TBV ) i właściciela terenu oraz organ wydający stosowne pozwolenie, czyli  „ ratusz". 
  Przecież doskonale i dokładnie wiecie, że pozwolenie na budowę tej ścieżki śmierci i kalectwa oraz placów zabaw  umieszczonych w tężniach smogu wydano bez sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, ustalenia uwarunkowań środowiskowych da planowanego przedsięwzięcia i zrealizowano w innym przebiegu i formie,  niż określa to plan miejscowy przywoływany przez inwestora zastępczego ( TBV ) i właściciela terenu oraz organ wydając... rozwiń
Avatar
aniani / 13 maja 2021 r. o 21:54
+9
Czepialstwo. Pani radna chce się wyraźnie wykazać.
Avatar
___K___ / 13 maja 2021 r. o 21:02
+13
Radnej się nie podoba... a mimo nie skońćzenia terene codziennie są tam TŁUMY i mieszkańcom się podoba. No cóż... czas zmienić radnych w przyszłych wyborach.
 Tłumy w postaci kilku osób. Może Żuk powinien wypromować Lublin poprzez ścieżkę? Pewien radny (zresztą marionetka Żuka) chciał promować Lublin za pomocą przystanków to może trzeba zrobić promocję "barierkową". Ludzie z całej Polski a może nawet z całego świata będą przyjeżdzać, żeby pospacerować sobie jakąś tandetną ścieżką. Panie prezydencie jest szansza prawdziwej promocji Lublina, niech Pan bierze sprawy w swoje (tj. deweloperskie ręce) i rozsławi Lublin na cały świat.
Pali wam się, PiSowczyki, grunt pod dupskami, skoro już na dwie zmiany jedziecie.
Pali wam się, PiSowczyki, grunt pod dupskami, skoro już na dwie zmiany jedziecie. rozwiń
Avatar
___K___ / 13 maja 2021 r. o 21:01
+10
Typowe lubelskie dziadostwo. Wszystko zrobione jak najniższym kosztem.
 Ładnie nam się przedstawileś, _DebiliX_ :-)
Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w Kocku. Aż sześć osób rannych

Wypadek w Kocku. Aż sześć osób rannych

Do wypadku doszło około godziny 18 w Kocku, na skrzyżowaniu ulic: gen. Kleberga, Łukowskiej i Warszawskiej.

Tragedia na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Wyłowiono ciało mężczyzny

Tragedia na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Wyłowiono ciało mężczyzny

Ciało mężczyzny wyłowiono w niedzielę z jeziora Bialskiego w Białce (pow. parczewski).

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Drugie podejście [relacja na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Drugie podejście [relacja na żywo]

Za pierwszym razem nie udało się rozegrać tego spotkania, ale teraz pogoda nie spłata już takiego figla. Kibice gromadzą się już na stadionie przy Al. Zygmuntowskich, aby na żywo obserwować dzisiejszą konfrontację Motoru Lublin z Moje Bermudy Stalą Gorzów (godz. 19.15) w PGE Ekstralidze. Transmisję można oglądać na antenie nSport+. Zachęcamy także do śledzenia naszej relacji na żywo

Uchodźcy to nasi sąsiedzi. Tak mieszkańcy Lublina i Wilna wspierają Białorusinów
Wideo
galeria
film

Uchodźcy to nasi sąsiedzi. Tak mieszkańcy Lublina i Wilna wspierają Białorusinów

Żywie Biełaruś! – wykrzykuje kobieta na zakończenie słynnych „Murów”, tym razem śpiewanych po białorusku równocześnie przez mieszkańców Lublina i Wilna. Niedzielną akcję solidarnościowa z walczącymi o niepodległość Białorusinami, zorganizowało lubelskie stowarzyszenie Homo Faber z okazji Światowego Dnia Uchodźcy.

Igros Krasnobród – Błękitni Obsza 5:2. Potrzebują już tylko punktu

Igros Krasnobród – Błękitni Obsza 5:2. Potrzebują już tylko punktu

KEEZA ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Igros Krasnobród pokonał u siebie Błękitnych Obsza i na kolejkę przed końcem sezonu jest liderem tabeli. Tym samym zespół trenera Marcina Nowosada w ostatniej serii gier potrzebuje jednego „oczka” by móc cieszyć się z awansu

"Przesympatyczny człowiek, bardzo zdolny aktor, niesamowita historia". Trwa zbiórka na film „Drgania świetlików”
Magazyn

"Przesympatyczny człowiek, bardzo zdolny aktor, niesamowita historia". Trwa zbiórka na film „Drgania świetlików”

Trwa zbiórka pieniędzy na ukończenie filmu „Drgania świetlików” o wybitnym aktorze Andrzeju Golejewskim. – Jestem szczęśliwa, że mój film uruchomił innych aktorów, którzy mnie wspierają, mówią o projekcie, zrzutce na jego dokończenie. Bardzo ważne jest to, że mówią o aktorstwie Andrzeja Golejewskiego – Rozmowa z Hanką Brulińską, reżyserem dokumentalnego filmu o aktorze Andrzeju Golejewskim.

Lubelskie: Chronione ptaki polubiły cementownię

Lubelskie: Chronione ptaki polubiły cementownię

W chełmskiej cementowni od lat bytują pustułki. Firma wspomaga chronione sokoły, montując budki lęgowe. Szacuje się, że przez 10 lat tego programu budki lęgowe opuściło aż 200 młodych ptaków.

Gdy BMW zderza się z ciągnikiem...

Gdy BMW zderza się z ciągnikiem...

Do groźnej kolizji doszło wczoraj w Siemieniu. BMW zderzyło się z ciągnikiem. Samochód dachował i wylądował w polu.

Wyprzedaż garażowa: Wystawców pełno, gorzej z kupującymi
foto
galeria

Wyprzedaż garażowa: Wystawców pełno, gorzej z kupującymi

Wystawcy dopisali podczas niedzielnej wyprzedaży garażowej na Targu pod Zamkiem.

Hiszpania - Polska. Strefa kibica nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia]
galeria

Hiszpania - Polska. Strefa kibica nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia]

W Lublinie w klubie Playa Marina nad Zalewem Zemborzyckim tłumy kibiców śledziły wczorajszy mecz.

Gmina Puławy wybiera nowego wójta. Kandydatów jest czworo
foto
galeria

Gmina Puławy wybiera nowego wójta. Kandydatów jest czworo

W gminie Puławy trwają przedterminowe wybory wójta. Kandydatów na następcę Krzysztofa Brzezińskiego jest czworo: Marzanna Kamola, Kamil Lewandowski, Renata Molenda i Małgorzata Piwowarek.

Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej: Mamy „stempel” do działania w każdych warunkach
galeria

Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej: Mamy „stempel” do działania w każdych warunkach

Rozmowa z gen. Jarosławem Gromadzińskim, dowódcą 18. Dywizji Zmechanizowanej

Włodawa: Więcej zielonej energii. Miasto zaoszczędziło

Włodawa: Więcej zielonej energii. Miasto zaoszczędziło

Władze miasta zredukowały koszty zakupu energii o ponad 50 proc. Wystarczyło wymienić uliczne oświetlenie i drogą przetargu wyłonić nowego dostawcę.

Zamość: Coraz więcej znaków "Smart Stop". Co oznaczają?

Zamość: Coraz więcej znaków "Smart Stop". Co oznaczają?

W Zamościu specjalne piktogramy przypominają o nowych przepisów. Kilka dni znaki namalowali je uczniowie zamojskiej szkoły.

"Na pracownika banku". Oszuści taką metodą wyczyścili konto mieszkance Lublina

"Na pracownika banku". Oszuści taką metodą wyczyścili konto mieszkance Lublina

Ktoś podał się za pracownicę banku i wyczyścił mieszkance Lublina ponad 20 tys. zł z konta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.