Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2008 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Grabczuk nowym marszałkiem

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 14 A A

Krzysztof Grabczuk (PO) wygrał wczoraj walkę o marszałkowski fotel z Andrzejem Pruszkowskim (PiS). Za politykiem PO głosowało 20 radnych, przeciwko było 12.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Już od rana w sejmiku trwało nerwowe liczenie głosów. Wniosek o odwołanie marszałka Jarosława Zdrojkowskiego (PiS) podpisało w grudniu 20 radnych z PO, PSL, SLD i Samoobrony. Gdyby wczoraj wycofał się choć jeden z nich groziło to upadkiem całego przedsięwzięcia.

Tuż przed głosowaniem wybuchła awantura. Andrzej Pruszkowski stwierdził, że naciskano na niektórych radnych, by głosowali przeciw Zdrojkowskiemu. Ostatecznie za odwołaniem marszałka było 20 radnych, przeciwko 12. Emocje jednak nie opadły. Radni PiS, żeby naradzić się, co dalej, uciekli się do fortelu.

Tomasz Dudziński (PiS) stwierdził, że jako poseł w każdym momencie może zabrać głos i przez 20 minut komentował sytuację polityczną przemawiając do pustawej sali. Potok słów przerwał przewodniczący sejmiku Jacek Czerniak (SLD). Wtedy radni PiS wrócili i zaproponowali na nowego marszałka Pruszkowskiego. Platforma wystawiła dotychczasowego członka Zarządu Województwa - Krzysztofa Grabczuka.

I on właśnie wygrał. - Nie będzie rewolucji. Najważniejsza jest rozbudowa lotniska w Świdniku i dokończenie lubelskiego Teatru w Budowie. Większy nacisk położymy na promocję Lubelszczyzny, jako ośrodka naukowego. Liczę na wsparcie wszystkich radnych - stwierdził Grabczuk.

Radnym głosującym za politykiem PO nie przeszkadzało, że prokurator postawił mu w listopadzie 2007 r. zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumencie. Dzięki temu chełmska parafia miała uzyskać dotację. - Do ewentualnego wyroku sądu w tej sprawie nie ma o czym mówić - bagatelizuje poseł Janusz Palikot (PO). Grabczuk też odpiera zarzuty. Twierdzi, że komuś chodziło o "spalenie” jego kandydatury.

Na koniec przyszła kolej na zmiany w Zarządzie Województwa. Wicemarszałkiem został Jacek Sobczak z Platformy (ponownie) i Sławomir Sosnowski (PSL). Członkowie zarządu to teraz: Marek Flasiński (PO, ponownie) i Arkadiusz Bratkowski (PSL).

Edward Wojtas, poseł PSL

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy niewykorzystano należycie pieniędzy unijnych. Teraz jest zarząd, który uniknie błędnych działań.

Janusz Palikot, poseł PO

Poprzedni zarząd nie funkcjonował sprawnie. Przykładem sprawa Teatru w Budowie. Moja fundacja od miesięcy czeka na decyzje, które umożliwią dokończenie inwestycji.

Wojciech Żukowski, poseł PiS

W sejmiku i Urzędzie Marszałkowskim zapanuje teraz bałagan. W takiej sytuacji łatwiej można załatwiać swoje interesy, zamiast działać dla regionu.


Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 15:11
0
antygrabczuk napisał:
Grabczuk zadłużył Chełm i to samo zrobi z województwem.Myślę ,że to będzie koniec jego kariery.Rozłożył sapasy o kiedy został Prezesem Związku zapaśniczego.Marszałkiem Województwa powinna być osoba nieskazitelna,a Pan Grabczuk ma postawiane zarzuty za poświadczenie nieprawdy .Prokuratura w Białej Podlaskiej prowadzi drugie postępowanie równierz za poświadczenie nieprawdy. Powinien jak naszyciej wyrzucić z pracy Burakowskiego,Bożeńskiego i Miskura.A może kiedyś wyrzucił również Ciebie. Zwróć uwagę na błędy ortograficzne wstyd.A może kiedyś wyrzucił również Ciebie. Zwróć uwagę na błędy ortograficzne wstyd. rozwiń
Avatar
meloman / 30 stycznia 2008 o 09:22
0
[quote name='Tomasz' date='29.01.2008, 08:53' post='13685']
Chciałbym odnieść się do argumentacji Pana Palikota odnośnie Teatru w Budowie: opóźnienia w realizacji projektu wynikają z bardzo zagmatwanego prawa oraz nieokreślonej sprawy z pomocą publiczną odnośnie Funduszy z RPO( jeżeli Pan Palikot będzie tak prowadził swoją komisję która właśnie ma likwidować takie buble prawne to nie wróże jej powodzenia - Skandaliczna nieznajomość prawa ewidentna). Secundo: jeżeli zdarzyły się jakieś zapóźnienia to z winy Fundacji Palikot, przykład: prawie 2 miesiące oczekiwania na projekt porozumienia które miała stworzyć Fundacja Palikota!!!! A to tylko jeden z wielu przypadków. Jeżeli Pan Palikot pragnie korespondencja do sprawdzenia w Urzędzie!!!
Bezpośrednio zaangażowany w Projekt Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.


To pewnie wypowiada się wybitny fachowiec od inwestycji kultury, P. Marsz. Olborski.
[quote name='Tomasz' date='29.01.2008, 08:53' post='13685']
Chciałbym odnieść się do argumentacji Pana Palikota odnośnie Teatru w Budowie: opóźnienia w realizacji projektu wynikają z bardzo zagmatwanego prawa oraz nieokreślonej sprawy z pomocą publiczną odnośnie Funduszy z RPO( jeżeli Pan Palikot będzie tak prowadził swoją komisję która właśnie ma likwidować takie buble prawne to nie wróże jej powodzenia - Skandaliczna nieznajomość prawa ewidentna). Secundo: jeżeli zdarzyły się jakieś zapóźnienia to z winy Funda... rozwiń
Avatar
obserwer / 30 stycznia 2008 o 08:38
0
Pan Żukowski chyba kpi, mówiąc że dopiero teraz będzie bałagan, bo podziekowano marszałkowi z PIS. Panie posle Żukowski - a cały rok 2007 rządów tego marszalka, to była pełna profeska? Przecież wszystkie dzieci wiedzą, że nie mógł dogadać sie nawet z panem (człowiekiem PIS) jako wojewodą. Wystarczy przypomnieć słynny samozwańczy zespól p. Zdrojkowskiego i spółki ds. organizacji EURO 2012. Zespół wojewódzki a bez wojewody, ludzi z wojewódzkich federacji sportu itd. NIe pamieta pan, jak zaraz potem ratował pan sytuację, zwłując drugi zespół - już z wojewodą, marszałkiem i resztą? A swoja drogą, co teraz porabia to sławne gremium działaczy? Pozdrawiam i życzę sobie, Panu i wszystkim mieszkańcom tego regionu, lepszego sprawniejszego zarządzania województwem za kadencji marszałka Grabczuka.
Pan Żukowski chyba kpi, mówiąc że dopiero teraz będzie bałagan, bo podziekowano marszałkowi z PIS. Panie posle Żukowski - a cały rok 2007 rządów tego marszalka, to była pełna profeska? Przecież wszystkie dzieci wiedzą, że nie mógł dogadać sie nawet z panem (człowiekiem PIS) jako wojewodą. Wystarczy przypomnieć słynny samozwańczy zespól p. Zdrojkowskiego i spółki ds. organizacji EURO 2012. Zespół wojewódzki a bez wojewody, ludzi z wojewódzkich federacji sportu itd. NIe pamieta pan, jak zaraz potem ratował pan sytuację, zwłując drugi zespół - ... rozwiń
Avatar
antygrabczuk / 29 stycznia 2008 o 21:10
0
Grabczuk zadłużył Chełm i to samo zrobi z województwem.Myślę ,że to będzie koniec jego kariery.Rozłożył sapasy o kiedy został Prezesem Związku zapaśniczego.Marszałkiem Województwa powinna być osoba nieskazitelna,a Pan Grabczuk ma postawiane zarzuty za poświadczenie nieprawdy .Prokuratura w Białej Podlaskiej prowadzi drugie postępowanie równierz za poświadczenie nieprawdy. Powinien jak naszyciej wyrzucić z pracy Burakowskiego,Bożeńskiego i Miskura.
Avatar
pepe / 29 stycznia 2008 o 13:02
0
Grabczuk wydaję się rozsądnym człowiekiem, a tym czym do siebie zniechęca to otaczanie się takimi "osobistościami-osobliwościami" jak burakowski czy miskur. Ja wierzę, że będzie lepiej tylko, żeby z panią prezydent się mogli porozumieć.
Avatar
junek / 29 stycznia 2008 o 11:10
0
apollo napisał:
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.


zgadzam sie - a Pani Fisz dotad za bardzo sie nie wykazala... tyle czasu od wyborow minelo, a tu nadal nic sie nie dzieje... poza tym ze bedzie pierwsza kobieta prezydentem miasta Chełma, to niczym innym chwalebnym chyba sie nie zapisze - jak zwykle na scianie wschodniej brak rozmachu i wizjonerstwa


zgadzam sie - a Pani Fisz dotad za bardzo sie nie wykazala... tyle czasu od wyborow minelo, a tu nadal nic sie nie dzieje... poza tym ze bedzie pierwsza kobieta prezydentem miasta Chełma, to niczym innym chwalebnym chyba sie nie zapisze - jak zwykle na scianie wschodniej brak rozmachu i wizjonerstwa rozwiń
Avatar
~chełmianin~ / 29 stycznia 2008 o 10:30
0
apollo napisał:
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.

Otóż brałem czynny udział w wyborach i dobrze wiem dlaczego Chełmianie podziękowali Grabczukowi ( m. in. za ulicę Szpakową). Poza tą inwestycją uczynił on z Chełma zaściankowe miasteczko, obstawił się ludźmi takimi jak Burakowski ( do dzisiaj ). Zobaczymy jakie będą efekty jego marszałkowania... Moim zdaniem to typowy karierowicz, dla którego ta funkcja będzie tylko trampoliną do kariery ( sejm?).

Otóż brałem czynny udział w wyborach i dobrze wiem dlaczego Chełmianie podziękowali Grabczukowi ( m. in. za ulicę Szpakową). Poza tą inwestycją uczynił on z Chełma zaściankowe miasteczko, obstawił się ludźmi takimi jak Burakowski ( do dzisiaj ). Zobaczymy jakie będą efekty jego marszałkowania... Moim zdaniem to typowy karierowicz, dla którego ta funkcja będzie tylko trampoliną do kariery ( sejm?). rozwiń
Avatar
karol / 29 stycznia 2008 o 10:10
0
Zdrojkowski? Pruszkowski? Kowalczyk? Michałkiewicz? Deckert? Panowie z PiSu obudźcie się, te nazwiska dawno się już wyprały i nie reprezentują sobą nic poza cwaniactwem, lenistwem, nieudacznością i ignorancją. Pora ze dwora!
Avatar
apollo / 29 stycznia 2008 o 09:36
0
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.
Avatar
wol00 / 29 stycznia 2008 o 09:02
0
~chełmianin~ napisał:
No niestety, ale przyznam Tobie w 100% rację. Pan Grabczuk rozłożył Chełm, a teraz cza na województwo. Dlaczego wszyscy są tacy ślepi. Mieszkańcy Chełma pozbyli się jego, a reszta świata go przygarnia...
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 15:11
0
antygrabczuk napisał:
Grabczuk zadłużył Chełm i to samo zrobi z województwem.Myślę ,że to będzie koniec jego kariery.Rozłożył sapasy o kiedy został Prezesem Związku zapaśniczego.Marszałkiem Województwa powinna być osoba nieskazitelna,a Pan Grabczuk ma postawiane zarzuty za poświadczenie nieprawdy .Prokuratura w Białej Podlaskiej prowadzi drugie postępowanie równierz za poświadczenie nieprawdy. Powinien jak naszyciej wyrzucić z pracy Burakowskiego,Bożeńskiego i Miskura.A może kiedyś wyrzucił również Ciebie. Zwróć uwagę na błędy ortograficzne wstyd.A może kiedyś wyrzucił również Ciebie. Zwróć uwagę na błędy ortograficzne wstyd. rozwiń
Avatar
meloman / 30 stycznia 2008 o 09:22
0
[quote name='Tomasz' date='29.01.2008, 08:53' post='13685']
Chciałbym odnieść się do argumentacji Pana Palikota odnośnie Teatru w Budowie: opóźnienia w realizacji projektu wynikają z bardzo zagmatwanego prawa oraz nieokreślonej sprawy z pomocą publiczną odnośnie Funduszy z RPO( jeżeli Pan Palikot będzie tak prowadził swoją komisję która właśnie ma likwidować takie buble prawne to nie wróże jej powodzenia - Skandaliczna nieznajomość prawa ewidentna). Secundo: jeżeli zdarzyły się jakieś zapóźnienia to z winy Fundacji Palikot, przykład: prawie 2 miesiące oczekiwania na projekt porozumienia które miała stworzyć Fundacja Palikota!!!! A to tylko jeden z wielu przypadków. Jeżeli Pan Palikot pragnie korespondencja do sprawdzenia w Urzędzie!!!
Bezpośrednio zaangażowany w Projekt Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.


To pewnie wypowiada się wybitny fachowiec od inwestycji kultury, P. Marsz. Olborski.
[quote name='Tomasz' date='29.01.2008, 08:53' post='13685']
Chciałbym odnieść się do argumentacji Pana Palikota odnośnie Teatru w Budowie: opóźnienia w realizacji projektu wynikają z bardzo zagmatwanego prawa oraz nieokreślonej sprawy z pomocą publiczną odnośnie Funduszy z RPO( jeżeli Pan Palikot będzie tak prowadził swoją komisję która właśnie ma likwidować takie buble prawne to nie wróże jej powodzenia - Skandaliczna nieznajomość prawa ewidentna). Secundo: jeżeli zdarzyły się jakieś zapóźnienia to z winy Funda... rozwiń
Avatar
obserwer / 30 stycznia 2008 o 08:38
0
Pan Żukowski chyba kpi, mówiąc że dopiero teraz będzie bałagan, bo podziekowano marszałkowi z PIS. Panie posle Żukowski - a cały rok 2007 rządów tego marszalka, to była pełna profeska? Przecież wszystkie dzieci wiedzą, że nie mógł dogadać sie nawet z panem (człowiekiem PIS) jako wojewodą. Wystarczy przypomnieć słynny samozwańczy zespól p. Zdrojkowskiego i spółki ds. organizacji EURO 2012. Zespół wojewódzki a bez wojewody, ludzi z wojewódzkich federacji sportu itd. NIe pamieta pan, jak zaraz potem ratował pan sytuację, zwłując drugi zespół - już z wojewodą, marszałkiem i resztą? A swoja drogą, co teraz porabia to sławne gremium działaczy? Pozdrawiam i życzę sobie, Panu i wszystkim mieszkańcom tego regionu, lepszego sprawniejszego zarządzania województwem za kadencji marszałka Grabczuka.
Pan Żukowski chyba kpi, mówiąc że dopiero teraz będzie bałagan, bo podziekowano marszałkowi z PIS. Panie posle Żukowski - a cały rok 2007 rządów tego marszalka, to była pełna profeska? Przecież wszystkie dzieci wiedzą, że nie mógł dogadać sie nawet z panem (człowiekiem PIS) jako wojewodą. Wystarczy przypomnieć słynny samozwańczy zespól p. Zdrojkowskiego i spółki ds. organizacji EURO 2012. Zespół wojewódzki a bez wojewody, ludzi z wojewódzkich federacji sportu itd. NIe pamieta pan, jak zaraz potem ratował pan sytuację, zwłując drugi zespół - ... rozwiń
Avatar
antygrabczuk / 29 stycznia 2008 o 21:10
0
Grabczuk zadłużył Chełm i to samo zrobi z województwem.Myślę ,że to będzie koniec jego kariery.Rozłożył sapasy o kiedy został Prezesem Związku zapaśniczego.Marszałkiem Województwa powinna być osoba nieskazitelna,a Pan Grabczuk ma postawiane zarzuty za poświadczenie nieprawdy .Prokuratura w Białej Podlaskiej prowadzi drugie postępowanie równierz za poświadczenie nieprawdy. Powinien jak naszyciej wyrzucić z pracy Burakowskiego,Bożeńskiego i Miskura.
Avatar
pepe / 29 stycznia 2008 o 13:02
0
Grabczuk wydaję się rozsądnym człowiekiem, a tym czym do siebie zniechęca to otaczanie się takimi "osobistościami-osobliwościami" jak burakowski czy miskur. Ja wierzę, że będzie lepiej tylko, żeby z panią prezydent się mogli porozumieć.
Avatar
junek / 29 stycznia 2008 o 11:10
0
apollo napisał:
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.


zgadzam sie - a Pani Fisz dotad za bardzo sie nie wykazala... tyle czasu od wyborow minelo, a tu nadal nic sie nie dzieje... poza tym ze bedzie pierwsza kobieta prezydentem miasta Chełma, to niczym innym chwalebnym chyba sie nie zapisze - jak zwykle na scianie wschodniej brak rozmachu i wizjonerstwa


zgadzam sie - a Pani Fisz dotad za bardzo sie nie wykazala... tyle czasu od wyborow minelo, a tu nadal nic sie nie dzieje... poza tym ze bedzie pierwsza kobieta prezydentem miasta Chełma, to niczym innym chwalebnym chyba sie nie zapisze - jak zwykle na scianie wschodniej brak rozmachu i wizjonerstwa rozwiń
Avatar
~chełmianin~ / 29 stycznia 2008 o 10:30
0
apollo napisał:
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.

Otóż brałem czynny udział w wyborach i dobrze wiem dlaczego Chełmianie podziękowali Grabczukowi ( m. in. za ulicę Szpakową). Poza tą inwestycją uczynił on z Chełma zaściankowe miasteczko, obstawił się ludźmi takimi jak Burakowski ( do dzisiaj ). Zobaczymy jakie będą efekty jego marszałkowania... Moim zdaniem to typowy karierowicz, dla którego ta funkcja będzie tylko trampoliną do kariery ( sejm?).

Otóż brałem czynny udział w wyborach i dobrze wiem dlaczego Chełmianie podziękowali Grabczukowi ( m. in. za ulicę Szpakową). Poza tą inwestycją uczynił on z Chełma zaściankowe miasteczko, obstawił się ludźmi takimi jak Burakowski ( do dzisiaj ). Zobaczymy jakie będą efekty jego marszałkowania... Moim zdaniem to typowy karierowicz, dla którego ta funkcja będzie tylko trampoliną do kariery ( sejm?). rozwiń
Avatar
karol / 29 stycznia 2008 o 10:10
0
Zdrojkowski? Pruszkowski? Kowalczyk? Michałkiewicz? Deckert? Panowie z PiSu obudźcie się, te nazwiska dawno się już wyprały i nie reprezentują sobą nic poza cwaniactwem, lenistwem, nieudacznością i ignorancją. Pora ze dwora!
Avatar
apollo / 29 stycznia 2008 o 09:36
0
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.
Avatar
wol00 / 29 stycznia 2008 o 09:02
0
~chełmianin~ napisał:
No niestety, ale przyznam Tobie w 100% rację. Pan Grabczuk rozłożył Chełm, a teraz cza na województwo. Dlaczego wszyscy są tacy ślepi. Mieszkańcy Chełma pozbyli się jego, a reszta świata go przygarnia...
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuacja budynków KUL. Ktoś wysłał wiadomość o bombie [zdjęcia]
PILNE
galeria

Ewakuacja budynków KUL. Ktoś wysłał wiadomość o bombie [zdjęcia] 102 3

Trwa ewakuacja budynków KUL. Uniwersytet dostał informację o podłożonej bombie.

Pogrzeb Pawła Adamowicza. Prezydent zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej

Pogrzeb Pawła Adamowicza. Prezydent zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej 0 3

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę o godz. 12. Prezydent będzie pochowany w Bazylice Mariackiej

Lublin: Oczyszczacze powietrza pojawią się w żłobkach i przedszkolach?

Lublin: Oczyszczacze powietrza pojawią się w żłobkach i przedszkolach? 0 5

O montaż oczyszczaczy powietrza w miejskich żłobkach i przedszkolach ponownie upomina się w Ratuszu radna Marta Wcisło (klub prezydenta Żuka)

Studniówka w ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach [zdjęcia]
galeria

Studniówka w ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach [zdjęcia] 4 0

W sobotę młodzież z puławskiej "piątki" bawiła się na balu maturalnym. Ten, tradycyjnie odbył się w szkolnej sali gimnastycznej. Studniówkę otworzyła dyrektor Bożena Strzelecka przecinając symboliczną wstęgę.

LNBA: Trwa walka na górze

LNBA: Trwa walka na górze 11 0

Tabela Konferencji A robi się coraz bardziej klarowna. Pierwsze miejsce na zakończenie sezonu zasadniczego zajmie Alco, Matematyka lub Bracia Mrozik

"Po co jej leki, jak i tak umrze". Rodzina zmarłej pacjentki oburzona

"Po co jej leki, jak i tak umrze". Rodzina zmarłej pacjentki oburzona 64 9

„Po co jej leki, jak i tak umrze”, „ona mi tu tylko siedzi i śmierdzi” – takie słowa miała usłyszeć od personelu pacjentka oraz jej rodzina na SOR w Puławach. Prokuratura sprawdza, czy błędy lekarzy mogły przyczynić się do jej śmierci

Biała Podlaska: 32-latek aresztowany za posiadanie marihuany

Biała Podlaska: 32-latek aresztowany za posiadanie marihuany 0 1

Worek marihuany znaleźli policjanci w mieszkaniu 32-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej

Zaginęła Agnieszka Rybacka

Zaginęła Agnieszka Rybacka 1 1

W Lublinie zaginęła Agnieszka Rybacka

Wyciął drzewa na nieswojej działce, grozi mu 5 lat więzienia

Wyciął drzewa na nieswojej działce, grozi mu 5 lat więzienia 0 3

5 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Adamów, który wyciął drzewa rosnące na posesji w miejscowości Bondyrz (gm. Krasnobród)

Trwają zapisy na Trzecią Dychę do Maratonu

Trwają zapisy na Trzecią Dychę do Maratonu 0 2

Trzecia Dycha do Maratonu zbliża się wielkimi krokami. Już w nocy z 2 na 3 lutego uczestnicy staną na starcie tego wyjątkowego biegu

Lublin: Policja szuka tej kobiety [wideo]
galeria
film

Lublin: Policja szuka tej kobiety [wideo] 38 5

Policjanci z IV Komisariatu Policji w Lublinie szukają kobiety, która zapłaciła nie swoją kartą w jednej z lubelskich galerii handlowych

Lubelskie: W tych branżach jest praca. Ale chętnych brakuje

Lubelskie: W tych branżach jest praca. Ale chętnych brakuje 15 15

Młodzi niechętnie wybierają naukę w szkołach uczących zawodu. Nadzieją dla rynku szukającego specjalistów dla branży budowlanej czy gastronomicznej są dorośli chcący zdobyć nową profesję

Kaczyński: PiS nie wystawi kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska

Kaczyński: PiS nie wystawi kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska 0 25

- PiS nie wystawi własnego kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska - zadeklarował prezes Jarosław Kaczyński

Serial kręcony w Kazimierzu Dolnym ma szansę na Telekamerę. Można głosować
galeria

Serial kręcony w Kazimierzu Dolnym ma szansę na Telekamerę. Można głosować 1 5

Serial „W rytmie serca” kręcony w Kazimierzu Dolnym został nominowany do nagrody Telekamery 2019 r.

Anita Lipnicka - akustycznie w Filharmonii
24 marca 2019, 18:00

Anita Lipnicka - akustycznie w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już 24 marca o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej Anita Lipnicka z koncertem z Bliska.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.