Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2008 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Grabczuk nowym marszałkiem

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 14 A A

Krzysztof Grabczuk (PO) wygrał wczoraj walkę o marszałkowski fotel z Andrzejem Pruszkowskim (PiS). Za politykiem PO głosowało 20 radnych, przeciwko było 12.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Już od rana w sejmiku trwało nerwowe liczenie głosów. Wniosek o odwołanie marszałka Jarosława Zdrojkowskiego (PiS) podpisało w grudniu 20 radnych z PO, PSL, SLD i Samoobrony. Gdyby wczoraj wycofał się choć jeden z nich groziło to upadkiem całego przedsięwzięcia.

Tuż przed głosowaniem wybuchła awantura. Andrzej Pruszkowski stwierdził, że naciskano na niektórych radnych, by głosowali przeciw Zdrojkowskiemu. Ostatecznie za odwołaniem marszałka było 20 radnych, przeciwko 12. Emocje jednak nie opadły. Radni PiS, żeby naradzić się, co dalej, uciekli się do fortelu.

Tomasz Dudziński (PiS) stwierdził, że jako poseł w każdym momencie może zabrać głos i przez 20 minut komentował sytuację polityczną przemawiając do pustawej sali. Potok słów przerwał przewodniczący sejmiku Jacek Czerniak (SLD). Wtedy radni PiS wrócili i zaproponowali na nowego marszałka Pruszkowskiego. Platforma wystawiła dotychczasowego członka Zarządu Województwa - Krzysztofa Grabczuka.

I on właśnie wygrał. - Nie będzie rewolucji. Najważniejsza jest rozbudowa lotniska w Świdniku i dokończenie lubelskiego Teatru w Budowie. Większy nacisk położymy na promocję Lubelszczyzny, jako ośrodka naukowego. Liczę na wsparcie wszystkich radnych - stwierdził Grabczuk.

Radnym głosującym za politykiem PO nie przeszkadzało, że prokurator postawił mu w listopadzie 2007 r. zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumencie. Dzięki temu chełmska parafia miała uzyskać dotację. - Do ewentualnego wyroku sądu w tej sprawie nie ma o czym mówić - bagatelizuje poseł Janusz Palikot (PO). Grabczuk też odpiera zarzuty. Twierdzi, że komuś chodziło o "spalenie” jego kandydatury.

Na koniec przyszła kolej na zmiany w Zarządzie Województwa. Wicemarszałkiem został Jacek Sobczak z Platformy (ponownie) i Sławomir Sosnowski (PSL). Członkowie zarządu to teraz: Marek Flasiński (PO, ponownie) i Arkadiusz Bratkowski (PSL).

Edward Wojtas, poseł PSL

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy niewykorzystano należycie pieniędzy unijnych. Teraz jest zarząd, który uniknie błędnych działań.

Janusz Palikot, poseł PO

Poprzedni zarząd nie funkcjonował sprawnie. Przykładem sprawa Teatru w Budowie. Moja fundacja od miesięcy czeka na decyzje, które umożliwią dokończenie inwestycji.

Wojciech Żukowski, poseł PiS

W sejmiku i Urzędzie Marszałkowskim zapanuje teraz bałagan. W takiej sytuacji łatwiej można załatwiać swoje interesy, zamiast działać dla regionu.


Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 15:11
0
antygrabczuk napisał:
Grabczuk zadłużył Chełm i to samo zrobi z województwem.Myślę ,że to będzie koniec jego kariery.Rozłożył sapasy o kiedy został Prezesem Związku zapaśniczego.Marszałkiem Województwa powinna być osoba nieskazitelna,a Pan Grabczuk ma postawiane zarzuty za poświadczenie nieprawdy .Prokuratura w Białej Podlaskiej prowadzi drugie postępowanie równierz za poświadczenie nieprawdy. Powinien jak naszyciej wyrzucić z pracy Burakowskiego,Bożeńskiego i Miskura.



A może kiedyś wyrzucił również Ciebie. Zwróć uwagę na błędy ortograficzne wstyd.



A może kiedyś wyrzucił również Ciebie. Zwróć uwagę na błędy ortograficzne wstyd. rozwiń
Avatar
meloman / 30 stycznia 2008 o 09:22
0
[quote name='Tomasz' date='29.01.2008, 08:53' post='13685']
Chciałbym odnieść się do argumentacji Pana Palikota odnośnie Teatru w Budowie: opóźnienia w realizacji projektu wynikają z bardzo zagmatwanego prawa oraz nieokreślonej sprawy z pomocą publiczną odnośnie Funduszy z RPO( jeżeli Pan Palikot będzie tak prowadził swoją komisję która właśnie ma likwidować takie buble prawne to nie wróże jej powodzenia - Skandaliczna nieznajomość prawa ewidentna). Secundo: jeżeli zdarzyły się jakieś zapóźnienia to z winy Fundacji Palikot, przykład: prawie 2 miesiące oczekiwania na projekt porozumienia które miała stworzyć Fundacja Palikota!!!! A to tylko jeden z wielu przypadków. Jeżeli Pan Palikot pragnie korespondencja do sprawdzenia w Urzędzie!!!
Bezpośrednio zaangażowany w Projekt Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.


To pewnie wypowiada się wybitny fachowiec od inwestycji kultury, P. Marsz. Olborski.
[quote name='Tomasz' date='29.01.2008, 08:53' post='13685']
Chciałbym odnieść się do argumentacji Pana Palikota odnośnie Teatru w Budowie: opóźnienia w realizacji projektu wynikają z bardzo zagmatwanego prawa oraz nieokreślonej sprawy z pomocą publiczną odnośnie Funduszy z RPO( jeżeli Pan Palikot będzie tak prowadził swoją komisję która właśnie ma likwidować takie buble prawne to nie wróże jej powodzenia - Skandaliczna nieznajomość prawa ewidentna). Secundo: jeżeli zdarzyły się jakieś zapóźnienia to z winy Funda... rozwiń
Avatar
obserwer / 30 stycznia 2008 o 08:38
0
Pan Żukowski chyba kpi, mówiąc że dopiero teraz będzie bałagan, bo podziekowano marszałkowi z PIS. Panie posle Żukowski - a cały rok 2007 rządów tego marszalka, to była pełna profeska? Przecież wszystkie dzieci wiedzą, że nie mógł dogadać sie nawet z panem (człowiekiem PIS) jako wojewodą. Wystarczy przypomnieć słynny samozwańczy zespól p. Zdrojkowskiego i spółki ds. organizacji EURO 2012. Zespół wojewódzki a bez wojewody, ludzi z wojewódzkich federacji sportu itd. NIe pamieta pan, jak zaraz potem ratował pan sytuację, zwłując drugi zespół - już z wojewodą, marszałkiem i resztą? A swoja drogą, co teraz porabia to sławne gremium działaczy? Pozdrawiam i życzę sobie, Panu i wszystkim mieszkańcom tego regionu, lepszego sprawniejszego zarządzania województwem za kadencji marszałka Grabczuka.
Pan Żukowski chyba kpi, mówiąc że dopiero teraz będzie bałagan, bo podziekowano marszałkowi z PIS. Panie posle Żukowski - a cały rok 2007 rządów tego marszalka, to była pełna profeska? Przecież wszystkie dzieci wiedzą, że nie mógł dogadać sie nawet z panem (człowiekiem PIS) jako wojewodą. Wystarczy przypomnieć słynny samozwańczy zespól p. Zdrojkowskiego i spółki ds. organizacji EURO 2012. Zespół wojewódzki a bez wojewody, ludzi z wojewódzkich federacji sportu itd. NIe pamieta pan, jak zaraz potem ratował pan sytuację, zwłując drugi zespół - ... rozwiń
Avatar
antygrabczuk / 29 stycznia 2008 o 21:10
0
Grabczuk zadłużył Chełm i to samo zrobi z województwem.Myślę ,że to będzie koniec jego kariery.Rozłożył sapasy o kiedy został Prezesem Związku zapaśniczego.Marszałkiem Województwa powinna być osoba nieskazitelna,a Pan Grabczuk ma postawiane zarzuty za poświadczenie nieprawdy .Prokuratura w Białej Podlaskiej prowadzi drugie postępowanie równierz za poświadczenie nieprawdy. Powinien jak naszyciej wyrzucić z pracy Burakowskiego,Bożeńskiego i Miskura.
Avatar
pepe / 29 stycznia 2008 o 13:02
0
Grabczuk wydaję się rozsądnym człowiekiem, a tym czym do siebie zniechęca to otaczanie się takimi "osobistościami-osobliwościami" jak burakowski czy miskur. Ja wierzę, że będzie lepiej tylko, żeby z panią prezydent się mogli porozumieć.
Avatar
junek / 29 stycznia 2008 o 11:10
0
apollo napisał:
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.


zgadzam sie - a Pani Fisz dotad za bardzo sie nie wykazala... tyle czasu od wyborow minelo, a tu nadal nic sie nie dzieje... poza tym ze bedzie pierwsza kobieta prezydentem miasta Chełma, to niczym innym chwalebnym chyba sie nie zapisze - jak zwykle na scianie wschodniej brak rozmachu i wizjonerstwa


zgadzam sie - a Pani Fisz dotad za bardzo sie nie wykazala... tyle czasu od wyborow minelo, a tu nadal nic sie nie dzieje... poza tym ze bedzie pierwsza kobieta prezydentem miasta Chełma, to niczym innym chwalebnym chyba sie nie zapisze - jak zwykle na scianie wschodniej brak rozmachu i wizjonerstwa rozwiń
Avatar
~chełmianin~ / 29 stycznia 2008 o 10:30
0
apollo napisał:
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.

Otóż brałem czynny udział w wyborach i dobrze wiem dlaczego Chełmianie podziękowali Grabczukowi ( m. in. za ulicę Szpakową). Poza tą inwestycją uczynił on z Chełma zaściankowe miasteczko, obstawił się ludźmi takimi jak Burakowski ( do dzisiaj ). Zobaczymy jakie będą efekty jego marszałkowania... Moim zdaniem to typowy karierowicz, dla którego ta funkcja będzie tylko trampoliną do kariery ( sejm?).

Otóż brałem czynny udział w wyborach i dobrze wiem dlaczego Chełmianie podziękowali Grabczukowi ( m. in. za ulicę Szpakową). Poza tą inwestycją uczynił on z Chełma zaściankowe miasteczko, obstawił się ludźmi takimi jak Burakowski ( do dzisiaj ). Zobaczymy jakie będą efekty jego marszałkowania... Moim zdaniem to typowy karierowicz, dla którego ta funkcja będzie tylko trampoliną do kariery ( sejm?). rozwiń
Avatar
karol / 29 stycznia 2008 o 10:10
0
Zdrojkowski? Pruszkowski? Kowalczyk? Michałkiewicz? Deckert? Panowie z PiSu obudźcie się, te nazwiska dawno się już wyprały i nie reprezentują sobą nic poza cwaniactwem, lenistwem, nieudacznością i ignorancją. Pora ze dwora!
Avatar
apollo / 29 stycznia 2008 o 09:36
0
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.
Avatar
wol00 / 29 stycznia 2008 o 09:02
0
~chełmianin~ napisał:
No niestety, ale przyznam Tobie w 100% rację. Pan Grabczuk rozłożył Chełm, a teraz cza na województwo. Dlaczego wszyscy są tacy ślepi. Mieszkańcy Chełma pozbyli się jego, a reszta świata go przygarnia...
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 15:11
0
antygrabczuk napisał:
Grabczuk zadłużył Chełm i to samo zrobi z województwem.Myślę ,że to będzie koniec jego kariery.Rozłożył sapasy o kiedy został Prezesem Związku zapaśniczego.Marszałkiem Województwa powinna być osoba nieskazitelna,a Pan Grabczuk ma postawiane zarzuty za poświadczenie nieprawdy .Prokuratura w Białej Podlaskiej prowadzi drugie postępowanie równierz za poświadczenie nieprawdy. Powinien jak naszyciej wyrzucić z pracy Burakowskiego,Bożeńskiego i Miskura.



A może kiedyś wyrzucił również Ciebie. Zwróć uwagę na błędy ortograficzne wstyd.



A może kiedyś wyrzucił również Ciebie. Zwróć uwagę na błędy ortograficzne wstyd. rozwiń
Avatar
meloman / 30 stycznia 2008 o 09:22
0
[quote name='Tomasz' date='29.01.2008, 08:53' post='13685']
Chciałbym odnieść się do argumentacji Pana Palikota odnośnie Teatru w Budowie: opóźnienia w realizacji projektu wynikają z bardzo zagmatwanego prawa oraz nieokreślonej sprawy z pomocą publiczną odnośnie Funduszy z RPO( jeżeli Pan Palikot będzie tak prowadził swoją komisję która właśnie ma likwidować takie buble prawne to nie wróże jej powodzenia - Skandaliczna nieznajomość prawa ewidentna). Secundo: jeżeli zdarzyły się jakieś zapóźnienia to z winy Fundacji Palikot, przykład: prawie 2 miesiące oczekiwania na projekt porozumienia które miała stworzyć Fundacja Palikota!!!! A to tylko jeden z wielu przypadków. Jeżeli Pan Palikot pragnie korespondencja do sprawdzenia w Urzędzie!!!
Bezpośrednio zaangażowany w Projekt Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.


To pewnie wypowiada się wybitny fachowiec od inwestycji kultury, P. Marsz. Olborski.
[quote name='Tomasz' date='29.01.2008, 08:53' post='13685']
Chciałbym odnieść się do argumentacji Pana Palikota odnośnie Teatru w Budowie: opóźnienia w realizacji projektu wynikają z bardzo zagmatwanego prawa oraz nieokreślonej sprawy z pomocą publiczną odnośnie Funduszy z RPO( jeżeli Pan Palikot będzie tak prowadził swoją komisję która właśnie ma likwidować takie buble prawne to nie wróże jej powodzenia - Skandaliczna nieznajomość prawa ewidentna). Secundo: jeżeli zdarzyły się jakieś zapóźnienia to z winy Funda... rozwiń
Avatar
obserwer / 30 stycznia 2008 o 08:38
0
Pan Żukowski chyba kpi, mówiąc że dopiero teraz będzie bałagan, bo podziekowano marszałkowi z PIS. Panie posle Żukowski - a cały rok 2007 rządów tego marszalka, to była pełna profeska? Przecież wszystkie dzieci wiedzą, że nie mógł dogadać sie nawet z panem (człowiekiem PIS) jako wojewodą. Wystarczy przypomnieć słynny samozwańczy zespól p. Zdrojkowskiego i spółki ds. organizacji EURO 2012. Zespół wojewódzki a bez wojewody, ludzi z wojewódzkich federacji sportu itd. NIe pamieta pan, jak zaraz potem ratował pan sytuację, zwłując drugi zespół - już z wojewodą, marszałkiem i resztą? A swoja drogą, co teraz porabia to sławne gremium działaczy? Pozdrawiam i życzę sobie, Panu i wszystkim mieszkańcom tego regionu, lepszego sprawniejszego zarządzania województwem za kadencji marszałka Grabczuka.
Pan Żukowski chyba kpi, mówiąc że dopiero teraz będzie bałagan, bo podziekowano marszałkowi z PIS. Panie posle Żukowski - a cały rok 2007 rządów tego marszalka, to była pełna profeska? Przecież wszystkie dzieci wiedzą, że nie mógł dogadać sie nawet z panem (człowiekiem PIS) jako wojewodą. Wystarczy przypomnieć słynny samozwańczy zespól p. Zdrojkowskiego i spółki ds. organizacji EURO 2012. Zespół wojewódzki a bez wojewody, ludzi z wojewódzkich federacji sportu itd. NIe pamieta pan, jak zaraz potem ratował pan sytuację, zwłując drugi zespół - ... rozwiń
Avatar
antygrabczuk / 29 stycznia 2008 o 21:10
0
Grabczuk zadłużył Chełm i to samo zrobi z województwem.Myślę ,że to będzie koniec jego kariery.Rozłożył sapasy o kiedy został Prezesem Związku zapaśniczego.Marszałkiem Województwa powinna być osoba nieskazitelna,a Pan Grabczuk ma postawiane zarzuty za poświadczenie nieprawdy .Prokuratura w Białej Podlaskiej prowadzi drugie postępowanie równierz za poświadczenie nieprawdy. Powinien jak naszyciej wyrzucić z pracy Burakowskiego,Bożeńskiego i Miskura.
Avatar
pepe / 29 stycznia 2008 o 13:02
0
Grabczuk wydaję się rozsądnym człowiekiem, a tym czym do siebie zniechęca to otaczanie się takimi "osobistościami-osobliwościami" jak burakowski czy miskur. Ja wierzę, że będzie lepiej tylko, żeby z panią prezydent się mogli porozumieć.
Avatar
junek / 29 stycznia 2008 o 11:10
0
apollo napisał:
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.


zgadzam sie - a Pani Fisz dotad za bardzo sie nie wykazala... tyle czasu od wyborow minelo, a tu nadal nic sie nie dzieje... poza tym ze bedzie pierwsza kobieta prezydentem miasta Chełma, to niczym innym chwalebnym chyba sie nie zapisze - jak zwykle na scianie wschodniej brak rozmachu i wizjonerstwa


zgadzam sie - a Pani Fisz dotad za bardzo sie nie wykazala... tyle czasu od wyborow minelo, a tu nadal nic sie nie dzieje... poza tym ze bedzie pierwsza kobieta prezydentem miasta Chełma, to niczym innym chwalebnym chyba sie nie zapisze - jak zwykle na scianie wschodniej brak rozmachu i wizjonerstwa rozwiń
Avatar
~chełmianin~ / 29 stycznia 2008 o 10:30
0
apollo napisał:
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.

Otóż brałem czynny udział w wyborach i dobrze wiem dlaczego Chełmianie podziękowali Grabczukowi ( m. in. za ulicę Szpakową). Poza tą inwestycją uczynił on z Chełma zaściankowe miasteczko, obstawił się ludźmi takimi jak Burakowski ( do dzisiaj ). Zobaczymy jakie będą efekty jego marszałkowania... Moim zdaniem to typowy karierowicz, dla którego ta funkcja będzie tylko trampoliną do kariery ( sejm?).

Otóż brałem czynny udział w wyborach i dobrze wiem dlaczego Chełmianie podziękowali Grabczukowi ( m. in. za ulicę Szpakową). Poza tą inwestycją uczynił on z Chełma zaściankowe miasteczko, obstawił się ludźmi takimi jak Burakowski ( do dzisiaj ). Zobaczymy jakie będą efekty jego marszałkowania... Moim zdaniem to typowy karierowicz, dla którego ta funkcja będzie tylko trampoliną do kariery ( sejm?). rozwiń
Avatar
karol / 29 stycznia 2008 o 10:10
0
Zdrojkowski? Pruszkowski? Kowalczyk? Michałkiewicz? Deckert? Panowie z PiSu obudźcie się, te nazwiska dawno się już wyprały i nie reprezentują sobą nic poza cwaniactwem, lenistwem, nieudacznością i ignorancją. Pora ze dwora!
Avatar
apollo / 29 stycznia 2008 o 09:36
0
Jeśli brałeś czynny udział w wyborach samorządowych w Chełmie to pewnie wiesz,że Grabczuk przegrał wybory z Agatą Fisz w drugiej turze i to znikomą różnicą głosów!A to świadczy,że niemal połowa mieszkańców Chełma dobrze oceniła jego pracę i udzieliła mu wysokoiego poparcia - w innym przypadku przegrnym by był w 1 turze i to by odzwierciedlało ocenę jego pracy.
Avatar
wol00 / 29 stycznia 2008 o 09:02
0
~chełmianin~ napisał:
No niestety, ale przyznam Tobie w 100% rację. Pan Grabczuk rozłożył Chełm, a teraz cza na województwo. Dlaczego wszyscy są tacy ślepi. Mieszkańcy Chełma pozbyli się jego, a reszta świata go przygarnia...
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 15

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!