Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 czerwca 2018 r.
20:15

Historia, która poruszyła ludzkie serca. Przyjaciele Alicji z Lublina apelują o pomoc

0 18 A A

19 lutego 2018 roku to dzień, który zmienił życie niejednej osoby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

18-letnia Alicja Mazurek jest uczennicą II klasy Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. 19 lutego uległa bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. Kierujący pojazdem Olaf, kolega Alicji, zginął na miejscu. Ala trafiła do szpitala w stanie krytycznym i nikt nie dawał jej żadnych szans. Cały personel medyczny wątpił, czy uda jej się dożyć pierwszej operacji. Miała żyć zaledwie godzinę.

Wbrew logice, Ala przeżyła kilka operacji. Wszystkie były omodlone. Do dnia dzisiejszego jest wiele pytań na które nikt nie zna odpowiedzi. To prawdziwy cud, że żyje. Bóg okazał nam wielką łaskę.

Ala od zawsze marzyła o założeniu rodziny. Chciała mieć co najmniej piątkę dzieci, kochającego męża i wspaniały dom. Dla niej nieważne są pieniądze, ale ludzie którzy ją otaczają. Kiedy myślała o tym, co chciałaby robić w przyszłości, na myśl przychodziło jej założenie własnej fundacji, by pomagać innym, a teraz to właśnie ona potrzebuje pomocy.

Dziś Alicja przebywa w warszawskiej klinice Budzik. Nadal jest w śpiączce i potrzebuje długotrwałego leczenia oraz rehabilitacji. W wyniku wypadku doznała bardzo poważnego urazu głowy. Jej życie nie jest przesądzone, bo miała żyć zaledwie godzinę i nie przeżyć pierwszej operacji. Jak sami widzimy dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Do wypadku doszło 19 lutego 2018 r. na al. Tysiąclecia w Lublinie

Słowa, które usłyszeli rodzice Ali były dla nich największym ciosem. Ich jedyne dziecko, może umrzeć w ułamku sekundy. Każdy rodzic w takiej sytuacji ma milion myśli w głowie, a życie w sekundzie przewraca się do góry nogami. Jedyną nadzieją jaka pozostaje jest modlitwa do Boga.

Ludzka tragedia jest sprawdzianem dla każdego z nas na ile mamy w sobie siły i samozaparcia do walki. Państwo Mazurkowie, Pani Agnieszka i Pan Wojciech, to najdzielniejsi ludzie na świecie. Ich serca każdego dnia rozdziera ból, kiedy patrzą na szpitalne łóżko, ale wierzą że Ala z tego wyjdzie. Mają w sobie nadprzyrodzoną siłę, która płynie prosto z Nieba. Od ponad trzech miesięcy każdą chwilę, spędzają przy szpitalnym łóżku obok córki z nadzieją, że Ala za chwilę do nich wróci.

I mimo że jest trudno, wierzą, że ta tragedia ma swój cel, że jest w tym wszystkim jakiś Boży plan. Plan, który zjednoczył tysiące ludzi.

Tutaj modlitwa stała się jedyną nadzieją, która daje nam wszystkim wiarę, że Dobry Bóg pozwoli nam zachować Alicję, tutaj na ziemi, wśród nas, do siania dalszego dobra.

„Jezus powiedział do swoich uczniów: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.” (Mt 7,7-11).

Ufamy i wierzymy w Słowo Boże.

Historia Alicji poruszyła wiele serc

Do modlitwy przyłączyło się tysiące ludzi na  świecie z rożnych kontynentów i krajów: Włochy, Stany Zjednoczone, Afryka, Wielka Brytania, Belgia, Holandia... dołączyli nawet ci, którzy uważali się za ateistów, albo całkowicie odstąpili od Kościoła. Powstał nawet specjalny grafik modlitwy za Alę gdzie ludzie wpisywali się deklarując swoje modlitwy w konkretnym dniu i godzinie. To niesamowite jak wielu ludzi potrafi otoczyć Alicję miłością.

Bywały nawet dni, kiedy za Alę odprawianych było jednocześnie dziesięć Mszy Św. w różnych kościołach. To bardzo budujące widząc jak wielu ludzi potrafi się zjednoczyć mimo, że takich przypadków na świecie jest bardzo wiele, a Ala potrafiła przemówić do ludzkich serc. A może to właśnie Bóg do nas przemawia poprzez Alę i pokazuję, że życie jest kruche i ulotne, i że warto czynić dobro? Alicja od maleńkości zawierzyła mocno Bogu. Należy do Wspólnoty Guadalupe gdzie do chwili wypadku pełniła posługę śpiewu. Posiada cudowny głos i duży talent muzyczny. W ubiegłym roku śpiewała dla Lublina z okazji 700-lecia wraz ze swoją przyjaciółką Marylką Hałabis.

Ala udowadnia nam każdego dnia jak bardzo kocha życie i walczy o nie. To prawdziwa wojowniczka. Od chwili wypadku przyjaciele i znajomi Alicji nieustannie o nią walczą. Pokazują jak bardzo ważna jest niesiona pomoc jej rodzinie, wsparcie nie tylko to materialne, ale przede wszystkim duchowe. Nadzieja i wiara jaką otaczają rodziców Alicji, daje im każdego dnia siłę i wiarę w to, że Ala obudzi się i będzie jak dawniej.

„Ala jest najbliższą mi osobą. Jest moim osobistym cudem, darem od Pana Boga. Relacja z nią od początku była inna niż wszystkie. Obie czułyśmy, że spoiwem tej więzi jest wiara. Ala jest dla mnie prawdziwym przyjacielem. Takim, któremu można powierzyć każdą tajemnicę, wiedząc, że zatrzyma to dla siebie. Choć znamy się niedługo, bo zaledwie 2 lata, to mam pewność, że ta przyjaźń z Alą jest niezwykła i bardzo silna. W ubiegłym roku wyruszyłyśmy pierwszy raz na pielgrzymkę do Częstochowy, która jeszcze bardziej pokazała, że uwielbiamy spędzać ze sobą czas i bardzo siebie potrzebujemy. Chodzimy do różnych szkół, ale nawet to nie przeszkodziło nam w budowaniu relacji. Udzielałyśmy się na wielu różnych płaszczyznach, między innymi po to, by móc spędzać ze sobą jak najwięcej czasu.

W dniu wypadku zawalił się mój cały świat. Odebrano mi osobę, która rozumie mnie najlepiej ze wszystkich. Jednak wierzę i nieustannie proszę Boga o to, by dane mi było ją odzyskać” – mówi przyjaciółka Maryla Hałabis.

W tym przypadku przysłowie „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” jest doskonałym przykładem jak wielu Ala ich ma wokół siebie. Znajomi ze szkoły Ali, KSM ,Wspólnota Guadalupe, przyjaciele, bliscy ale i Ci zupełnie obcy są gotowi poruszyć ziemię i niebo.

Organizowane są różne akcje charytatywne, w których zbierane są środki na dalsze leczenie. Co chwilę dołączają się ludzie, którym Ala jest zupełnie obca. Wszyscy są bardzo zaangażowani w pomoc.

Wspólnota Guadalupe prowadzi fundację, w której zbierane są środki na dalsze jej leczenie i rehabilitację. Grają również koncerty charytatywne. Ostatnio odbył się koncert Chwały w Lublinie, gdzie 50 wolontariuszy zbierało datki na leczenie.

Tak wypowiadają się o Alicji znajomi i przyjaciele:

„Ala to zwariowana, oddana Bogu i Maryi dziewczyna. Od czasu wypadku, pokazuje mi, że bez względu na to czy jest w moim życiu dobrze, czy źle - muszę żyć na chwałę Boga.” – Magda H

„Alicja jest jak słońce, które niesie ludziom gorące podmuchy szczęścia. Jej uśmiech jest zaraźliwy i dla wszystkich niezwykle życzliwy. Ala wzbudza we wszystkich ciepłe uczucia i sprawia, że w każdym budzi się radość życia.” – Michał D

„Ala jest dla mnie dziewczyną o niesamowicie silnej wierze. Ma piękne plany na przyszłość i marzenia, które mam nadzieję dane będzie jej je spełnić. Do tego jest ciągle wesoła, a swoim uśmiechem zaraża wszystkich wokół.” – Joanna R

„Alicja to bardzo otwarta i uśmiechnięta dziewczyna, która dla każdego znajdzie dobre słowo i wyciągnie pomocną dłoń.” – Beata Dz

„Alicja jest cudem dla innych.” – ksiądz Janusz

„Alicja to chyba najbardziej niezwykła dziewczyna jaką spotkałem nie znam nikogo kto byłby równie radosny. W autobusie powiedziała do mnie „dobry z ciebie brat”. (W kontekście teorii bercika, o tym że na pielgrzymce nie ma pan i pani). Po Izraelu żałowałem, że nie zabrałem siostry, jest w tym samym wieku mogłyby się zakumplować.” – Artur M

„Alicję znam dość krótko, ale wiem, że jej serce wypełnia miłość i troska o wszystkich napotkanych ludzi na jej drodze. Każdemu starała się uświadomić, że wszystko co istotne ma na imię Bóg.” – Magda P

Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie finansowe i modlitwę.

Dziś tej pomocy potrzebuje Alicja jutro może być to każdy z nas.

Przyjaciele Alicji

>>> Pomoc dla Alicji także za pośrednictwem portalu Pomagam.pl 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wspierajaca / 16 czerwca 2018 r. o 14:06
+16
Jak patrzę na te komentarze to jestem kompletnie zawiedziona... ludzie nie wiecie a komentujecie...  Alicja to mądra i silna dziewczyna! Pieniądze sa potrzebne na rehabilitacje i przeróżne medyczne rzeczy typu : pampersy, podkłady itp.  Nie wiecie jaka jest sytuacja to do cholery sie nie wypowiadajcie...  a do osoby która powiedziała ze Boga nie ma niech sie zastanowi kilkanaście razy. Tak każda operacja była omodlona bo to ze wszystko sie udało to wielki cud. 
Avatar
panasmaglena / 17 czerwca 2018 r. o 12:26
+13
Wszyscy są mocni w przekomarzankach i pyskówkach. Język nienawiści jedyne co każdy potrafi hojnie ofiarować drugiej osobie. Wiara jest czymś indywidualnym ,każdy ma prawo wierzyć w co chce. Jedni wierzą w Boga inni wyznają inne religię a trzeci nie wierzą w nic. To nie zmienia faktu w to ,że wszyscy powinniśmy się wzajemnie szanować. Wypowiedzi o zbiórkach są egoistyczne. Teraz podam drastyczny przykład. Wyobraź sobie człowieku ,który to napisałeś,że Twoje dziecko ,ktoś bliski znajduje się w takiej sytuacji ,nie jesteś zbyt zamożny a wszystkie oszczędności pochłonął już szpital. Kochasz tę osobę i chcesz o nią walczyć. Chcesz być przy niej w każdym momencie przy szpitalnym łóżku,a właściwie to i personel wymaga Twojej opieki. Masz nadzieję,że wszystko będzie dobrze. Ale po kilku miesiącach zaczynam powoli wątpić ,zaczynasz być wyczerpany bo z cierpisz razem z tą osobą. Nie chciałbyś być sam w takich momentach. To ,że Ala ma grono przyjaciół i wspaniałych ludzi wokół siebie ,którzy chcą pomoc jej i jej bliskim to znaczy ,że ludzie mają jeszcze wartości i nie są obojętni na krzywdę innych. Do póki nie założysz czyichś butów nie zrozumiesz. Nikt nie zmusza do pomocy materialnej czy tej duchowej. Nie chcesz to nie pomagaj i nie komentuj.
Wszyscy są mocni w przekomarzankach i pyskówkach. Język nienawiści jedyne co każdy potrafi hojnie ofiarować drugiej osobie. Wiara jest czymś indywidualnym ,każdy ma prawo wierzyć w co chce. Jedni wierzą w Boga inni wyznają inne religię a trzeci nie wierzą w nic. To nie zmienia faktu w to ,że wszyscy powinniśmy się wzajemnie szanować. Wypowiedzi o zbiórkach są egoistyczne. Teraz podam drastyczny przykład. Wyobraź sobie człowieku ,który to napisałeś,że Twoje dziecko ,ktoś bliski znajduje się w takiej sytuacji ,nie jesteś zbyt zamożny a wszystk... rozwiń
Avatar
Gos / 17 czerwca 2018 r. o 11:45
+11
Lekarzom dziękujcie bo to oni walczyli o jej zdrowie!!!!!!!!!
Avatar
DM / 18 czerwca 2018 r. o 20:34
+10
Dla twojej informacji. Kościół również pomaga, aby Ala mogła wrócić do zdrowia i nie robi problemów osobom, które chcą wesprzeć Alę zarówno materialnie jak i duchowo. Ba, pomaga nawet organizować zbiórki na leczenie Ali, ale jak widać niektórzy wolą hejtować niż samemu zrobić coś pożytecznego.  A z innej beczki. Każdy ma swój rozum i postępuje tak jak podpowiada mu serce. Czy przeczytanie tego artykułu zobowiązuje do wsparcia zbiórki? Niestety mam wrażenie że niektórzy zachowują się tak jakby byli zmuszeni do wsparcia tej inicjatywy przez sam fakt przeczytania tego zamieszczonego tutaj tekstu. Pamiętaj. Nie chcesz - nie pomagaj. Nikt cię do tego nie zmusza. Nie czuj się zobowiązany. Zbiórka jest dla osób które chcą pomóc a nie utrudniać.
Dla twojej informacji. Kościół również pomaga, aby Ala mogła wrócić do zdrowia i nie robi problemów osobom, które chcą wesprzeć Alę zarówno materialnie jak i duchowo. Ba, pomaga nawet organizować zbiórki na leczenie Ali, ale jak widać niektórzy wolą hejtować niż samemu zrobić coś pożytecznego.  A z innej beczki. Każdy ma swój rozum i postępuje tak jak podpowiada mu serce. Czy przeczytanie tego artykułu zobowiązuje do wsparcia zbiórki? Niestety mam wrażenie że niektórzy zachowują się tak jakby byli zmuszeni do wsparcia tej inicjatywy przez... rozwiń
Avatar
Ewcia / 24 lutego 2019 r. o 18:10
+8
Jesteś dzielna Ala, wracaj do nas!!! Najwyższy czas
Avatar
xyz / 15 czerwca 2018 r. o 20:58
+7
Człowieku, możesz myśleć i wierzyć w co chcesz, Twoje prawo. Ale nie masz prawa mówić w co mają wierzyć inni.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2018 r. o 10:28
+6
Walcz Ala!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2018 r. o 15:45
+5
Te chrześcijańskie wypowiedzi jakieś agresywne.
Avatar
WW / 16 czerwca 2018 r. o 20:03
+3
Modlę się, aby Kościół ufundował leczenie i rehabilitację Alicji.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 r. o 20:39
+1
Boga nie ma. To po prostu silna dziewczyna. Belkot do wymyslonego bostwa jej nie pomoze - lepiej wesprzyjcie klinike a nie szamanow.
Avatar
OlA / 3 stycznia 2020 r. o 02:04
-1
Super. Więcej łamania Tory Ojca której uczył Mesjasz. Więcej pokłonów do figurki maryjnej... Wierzycie Słowu Bożemu? Aby na pewno? Bo jakoś przykazań z ks Wyj 20 rozdz nie bierzecie na serio... Tak sie kończy bałwochwalstwo. Kult figur, obrazów i eucharystii
Avatar
Ewcia / 24 lutego 2019 r. o 18:10
+8
Jesteś dzielna Ala, wracaj do nas!!! Najwyższy czas
Avatar
DM / 18 czerwca 2018 r. o 20:34
+10
Dla twojej informacji. Kościół również pomaga, aby Ala mogła wrócić do zdrowia i nie robi problemów osobom, które chcą wesprzeć Alę zarówno materialnie jak i duchowo. Ba, pomaga nawet organizować zbiórki na leczenie Ali, ale jak widać niektórzy wolą hejtować niż samemu zrobić coś pożytecznego.  A z innej beczki. Każdy ma swój rozum i postępuje tak jak podpowiada mu serce. Czy przeczytanie tego artykułu zobowiązuje do wsparcia zbiórki? Niestety mam wrażenie że niektórzy zachowują się tak jakby byli zmuszeni do wsparcia tej inicjatywy przez sam fakt przeczytania tego zamieszczonego tutaj tekstu. Pamiętaj. Nie chcesz - nie pomagaj. Nikt cię do tego nie zmusza. Nie czuj się zobowiązany. Zbiórka jest dla osób które chcą pomóc a nie utrudniać.
Dla twojej informacji. Kościół również pomaga, aby Ala mogła wrócić do zdrowia i nie robi problemów osobom, które chcą wesprzeć Alę zarówno materialnie jak i duchowo. Ba, pomaga nawet organizować zbiórki na leczenie Ali, ale jak widać niektórzy wolą hejtować niż samemu zrobić coś pożytecznego.  A z innej beczki. Każdy ma swój rozum i postępuje tak jak podpowiada mu serce. Czy przeczytanie tego artykułu zobowiązuje do wsparcia zbiórki? Niestety mam wrażenie że niektórzy zachowują się tak jakby byli zmuszeni do wsparcia tej inicjatywy przez... rozwiń
Avatar
panasmaglena / 17 czerwca 2018 r. o 12:26
+13
Wszyscy są mocni w przekomarzankach i pyskówkach. Język nienawiści jedyne co każdy potrafi hojnie ofiarować drugiej osobie. Wiara jest czymś indywidualnym ,każdy ma prawo wierzyć w co chce. Jedni wierzą w Boga inni wyznają inne religię a trzeci nie wierzą w nic. To nie zmienia faktu w to ,że wszyscy powinniśmy się wzajemnie szanować. Wypowiedzi o zbiórkach są egoistyczne. Teraz podam drastyczny przykład. Wyobraź sobie człowieku ,który to napisałeś,że Twoje dziecko ,ktoś bliski znajduje się w takiej sytuacji ,nie jesteś zbyt zamożny a wszystkie oszczędności pochłonął już szpital. Kochasz tę osobę i chcesz o nią walczyć. Chcesz być przy niej w każdym momencie przy szpitalnym łóżku,a właściwie to i personel wymaga Twojej opieki. Masz nadzieję,że wszystko będzie dobrze. Ale po kilku miesiącach zaczynam powoli wątpić ,zaczynasz być wyczerpany bo z cierpisz razem z tą osobą. Nie chciałbyś być sam w takich momentach. To ,że Ala ma grono przyjaciół i wspaniałych ludzi wokół siebie ,którzy chcą pomoc jej i jej bliskim to znaczy ,że ludzie mają jeszcze wartości i nie są obojętni na krzywdę innych. Do póki nie założysz czyichś butów nie zrozumiesz. Nikt nie zmusza do pomocy materialnej czy tej duchowej. Nie chcesz to nie pomagaj i nie komentuj.
Wszyscy są mocni w przekomarzankach i pyskówkach. Język nienawiści jedyne co każdy potrafi hojnie ofiarować drugiej osobie. Wiara jest czymś indywidualnym ,każdy ma prawo wierzyć w co chce. Jedni wierzą w Boga inni wyznają inne religię a trzeci nie wierzą w nic. To nie zmienia faktu w to ,że wszyscy powinniśmy się wzajemnie szanować. Wypowiedzi o zbiórkach są egoistyczne. Teraz podam drastyczny przykład. Wyobraź sobie człowieku ,który to napisałeś,że Twoje dziecko ,ktoś bliski znajduje się w takiej sytuacji ,nie jesteś zbyt zamożny a wszystk... rozwiń
Avatar
Gos / 17 czerwca 2018 r. o 11:45
+11
Lekarzom dziękujcie bo to oni walczyli o jej zdrowie!!!!!!!!!
Avatar
WW / 16 czerwca 2018 r. o 20:03
+3
Modlę się, aby Kościół ufundował leczenie i rehabilitację Alicji.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2018 r. o 15:55
-18
Bo ze złem trzeba walczyć. Ateiści to ludzie bez ambicji, bez planów na przyszłość. Szkoda mi ich. Nie trzeba wierzyć w kościół jako instytucję, żeby wierzyć w Boga. Niestety większość to "pseudoateisci", którzy w potrzebie modlą się więcej niż katolicy. Krzyczą dla zasady próbując przekrzyczec samych siebie starając się wypełnić pustkę w sercu i rozumie, myśląc "bo po co tu jesteśmy skoro nie ma boga".
Avatar
Gość / 16 czerwca 2018 r. o 15:45
+5
Te chrześcijańskie wypowiedzi jakieś agresywne.
Avatar
Bo / 16 czerwca 2018 r. o 15:38
-24
CI co piszą, że nie ma Boga tak na prawdę mają swoich bozkow jak Tusk czy Timermans. Ateistyczna cholota z próbowki.
Avatar
wspierajaca / 16 czerwca 2018 r. o 14:06
+16
Jak patrzę na te komentarze to jestem kompletnie zawiedziona... ludzie nie wiecie a komentujecie...  Alicja to mądra i silna dziewczyna! Pieniądze sa potrzebne na rehabilitacje i przeróżne medyczne rzeczy typu : pampersy, podkłady itp.  Nie wiecie jaka jest sytuacja to do cholery sie nie wypowiadajcie...  a do osoby która powiedziała ze Boga nie ma niech sie zastanowi kilkanaście razy. Tak każda operacja była omodlona bo to ze wszystko sie udało to wielki cud. 
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 maja 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 maja 2021 r.

Wielka podróż tratwą z Puław do Morza Czarnego
Magazyn
galeria

Wielka podróż tratwą z Puław do Morza Czarnego

Inaczej patrzy się na kraje i miasta od strony wody. Mam nadzieję, że znajdę czas by trochę pozwiedzać – mówi Andrzej Łagowski, mieszkaniec gminy Wisznice, który 3 maja wyruszył z puławskiego portu w swoją podróż życia.

Lublin. Na Szambelańską wrócił Jarmark [zdjęcia]
zdjęcia

Lublin. Na Szambelańską wrócił Jarmark [zdjęcia]

Jarmark Tradycji znów się rozstawia. Sprzedawcy na klientów czekają w każdy weekend.

Miliony na lubelskie drogi rozdane. Teraz liczą na oszczędności
zdjęcia
galeria

Miliony na lubelskie drogi rozdane. Teraz liczą na oszczędności

364 km nowych dróg powstanie w województwie lubelskim w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycji może być więcej dzięki zapowiadanym oszczędnościom poprzetargowym.

Dwa wypadki pod Chełmem. Jeden śmiertelny. Zginął motocyklista

Dwa wypadki pod Chełmem. Jeden śmiertelny. Zginął motocyklista

Do dwóch groźnych wypadków doszło w niedzielę na drogach dojazdowych do Chełma. W obu wzięli udział motocykliści. Do tragedii doszło w Sielcu w gminie Leśniowice, gdzie motocyklista zginął na miejscu. Godzinę wcześniej w Horodyszczu jadący suzuki 32-latek po uderzeniu w peugeota trafił do szpitala.

Tanew Majdan Stary - Roztocze Szczebrzeszyn 4:1. Pozostałe wyniki zamojskiej okręgówki

Tanew Majdan Stary - Roztocze Szczebrzeszyn 4:1. Pozostałe wyniki zamojskiej okręgówki

Tanew Majdan Stary wygrała na swoim stadionie z Roztoczem Szczebrzeszyn i zachowała pozycję wicelidera. Do tego zespół trenera Krzysztofa Surmy w tym sezonie zdobył już 103 bramki i jest najlepiej grającym w ofensywie zespołem w lidze

Lublin, deptak, słońce i bańki. Pierwszy taki weekend [zdjęcia]
zdjęcia
galeria

Lublin, deptak, słońce i bańki. Pierwszy taki weekend [zdjęcia]

Tłumy na lubelskim deptaku, spacerowicze i dzieci. To był, zdaje się pierwszy tak ciepły weekend w tym roku.

Kryształ Werbkowice – Lublinianka 1:0, pozostałe wyniki grupy mistrzowskiej Hummel IV ligi

Kryształ Werbkowice – Lublinianka 1:0, pozostałe wyniki grupy mistrzowskiej Hummel IV ligi

Udana sobota gospodarzy w grupie mistrzowskiej. Wszystkie zespoły, które grały u siebie wywalczyły komplety punktów. Na drugim miejscu umocniła się Victoria Żmudź, która pokonała Lutnię Piszczac 1:0, a trzeci mecz bez porażki z rzędu zanotował Kryształ Werbkowice.

Lubelskie. Ksiądz miał kamerę w bucie i nagrywał małe dziewczynki. Mówił, że to przez stres

Lubelskie. Ksiądz miał kamerę w bucie i nagrywał małe dziewczynki. Mówił, że to przez stres

Karę duchownemu wymierzył sąd w Zamościu. Łukasza P. przyłapano na wakacjach w Chorwacji, kiedy w przymierzalni na plaży filmował rozebraną nastolatkę.

Parczew. Brak maseczki, to był tylko początek kłopotów

Parczew. Brak maseczki, to był tylko początek kłopotów

Uwagę policjantów zwrócił mężczyzna siedzący na ławeczce bez maseczki. Nie skończyło się tylko na tym przewinieniu.

Wybili nam piłkę z głowy, czyli opinie po meczu Motor Lublin - Sokół Ostróda
galeria

Wybili nam piłkę z głowy, czyli opinie po meczu Motor Lublin - Sokół Ostróda

Trwa dobra passa Motoru. Chociaż ekipa z Lublina jako pierwsza straciła gola w meczu z Sokołem Ostróda, to później zdobyła cztery i w dobrym stylu pokonała rywali. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu drużyn?

Lubelskie. Nielegalna impreza na 100 osób w strażackiej remizie

Lubelskie. Nielegalna impreza na 100 osób w strażackiej remizie

Policja interweniowała w strażackiej remizie, gdzie bawiła się setka osób.

Samolot z pacjentami z Delhi lądował w Warszawie
wideo
film

Samolot z pacjentami z Delhi lądował w Warszawie

Troje pacjentów przetransportowanych w niedzielę z Delhi do Warszawy będzie leczonych w szpitalu MSWiA w stolicy; zostaną również poddani badaniu na okoliczność tego, z jaką odmianą koronawirusa mamy do czynienia - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

"Uciekałam z chemii i przychodziłam na treningi". Amazonki z Lublina pokazują, co to wola walki
Magazyn
galeria

"Uciekałam z chemii i przychodziłam na treningi". Amazonki z Lublina pokazują, co to wola walki

Amazonki Budowlani Lublin będą gospodarzem III Turnieju mistrzostw Polski Kobiet U 16 w Rugby 7. Zawody zaplanowano na 16 maja, początek o godzinie 11 na stadionie przy ul. Krasińskiego 11.

Tragedia na trasie wojewódzkiej w Lubelskiem. Rowerzysta wjechał wprost pod VW

Tragedia na trasie wojewódzkiej w Lubelskiem. Rowerzysta wjechał wprost pod VW

Nie żyje 40-letni mężczyzna, który z drogi podporządkowanej wjechał pod mknący trasą wojewódzką samochód

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.