Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lipca 2008 r.
14:38
Edytuj ten wpis

Inteligentna dzieciobójczyni (wideo)

0 5 A A

Już nie dożywocie, a 25 lat więzienia dla Jolanty K., morderczyni piątki swoich nowo narodzonych dzieci. Jej mąż znowu został uniewinniony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyrok w ponownie rozpatrywanej głośnej sprawie ogłosił w czwartek lubelski Sąd Okręgowy. Kobieta była oskarżona o zabójstwo dzieci. Mąż o nakłanianie do zabójstwa.

Cały proces, z uwagi na dobro pozostałych dzieci małżeństwa K., toczył się przy drzwiach, zamkniętych. Sąd pozwolił dziennikarzom na wysłuchanie uzasadnienia wyroku, ale nie zgodził się na nagrywanie tego fragmentu rozprawy.

Uzasadniając uniewinnienie Andrzeja K. sędzia Jerzy Daniluk mówił, że mężczyzna miał prawo nie wiedzieć o kolejnych ciążach żony, bo traktował żonę instrumentalnie, a ona znakomicie ukrywała swój stan.


Wyrok w sprawie Jolanty i Andrzeja K., Sąd Okregowy w Lublinie

- Kobieta nie przyznała się już do ciąży z najmłodszym z dzieci państwa K. Mąż dowiedział się dopiero, kiedy kobieta urodziła dziecko w szpitalu - mówił sędzia.

Sąd podkreślił, że Jolanta K. jest inteligentna i gdy zabijała swoje dzieci była całkowicie poczytalna. Zależało jej na mężu, a ponieważ wiedziała, że on nie chce już więcej dzieci, ukrywała kolejne ciąże.

Na dodatek, zdaniem sędziego, ciąża była dla kobiety stanem, w którym była szczęśliwa i spełniona. Dlatego świadomie zachodziła w kolejne.

Pomiędzy 1992 a 1998 rokiem rodziła dzieci w wypełnionej wodą wannie, mordowała, owijała w gazety i reklamówkę, a na koniec wkładała do zamrażarki.

Po przeprowadzce do Czerniejowa przeniosła je do plastikowej beczki na kapustę. Zbrodnia wyszła na jaw w sierpniu 2003 roku. Dwójka najmłodszych dzieci małżeństwa K. sprzątając garaż, trafiła na beczkę.

Sędzia Daniluk uzasadniając wyrok podkreślił, że w trakcie procesu Jolanta K. kilkakrotnie zmieniała zeznania obciążające męża. Najpierw przyznała się do morderstw. Potem twierdziła, że to mąż nakłaniał ją do zabójstwa.

- W jej zeznaniach brak konsekwencji i logiki. Ale oskarżony odpowiada moralnie - mówił sędzia Daniluk.
To drugi proces małżonków K. z Czerniejowa. Poprzednio Jolanta K. została skazana na dożywocie, a jej mąż uniewinniony. Sąd Apelacyjny w Lublinie podważył ten wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrońcy oskarżonych nie chcieli go komentować. Prokuratura zdecyduje o ewentualnym odwołaniu po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku.




DLA DZIENNIKA - Dr Barbara Smoczyńska

Partia Kobiet

x Trudno dyskutować z sądem, bo zapewne brał pod uwagę wszelkie okoliczności. Ale społecznie ta odpowiedzialność nie rozkłada się równo. Wyobrażam sobie, że w życiu tej kobiety od wielu lat rozgrywał się dramat. Popełniła czyny, za które musi ponieść odpowiedzialność.

Nie rozumiem tylko, dlaczego musi ponieść tę odpowiedzialność w pojedynkę. Bardzo trudno uwierzyć, żeby mąż nie był niczego świadomy i nie ponosił odpowiedzialności za sytuację w tej rodzinie.

Jest to kolejny przykład, jak kobieta zostaje sama, jak jest opuszczona. Ja nie widzę usprawiedliwienia dla jej czynów. To zbrodnia i koniec. Ale nie rozumiem, że można zwolnić z odpowiedzialności męża. •
Not. (mmd)

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ALA / 11 lipca 2008 o 08:55
0
dr Smoczyńska jak sama przyznala tylko "wyobraża sobie " co sie dzialo w tej rodzinie, a ja pamietam jak w latach 90-tych z Andrzeja K. śmiało się z pół wsi, bo zawiozl żone do szpitala z bolem brzucha a lekarz stwierdził że się zaczął poród.
za instrumentalne traktowanie żony nie mozna ukarać czlowieka jak za morderstwo.
Avatar
miejscowy głupek / 10 lipca 2008 o 22:12
0
Co za babol p.Smoczyńska gada jak siostry w Seksmisji. Ona zabiła i Ona za to odpowiada. Bardzo możliwe że to nie były dzieci męża i kiedyś pewnie się o tym dowiemy. Gdyby sąd miał cień wątpliwości na pewno nie uniewinniłby go w dwóch instancjach. A odpowiedzialność zbiorowa dzięki bogu to już przeszłość. Ciekawe czy w sytuacji gdyby to mąż mordował dzieci pani smoczynska wołała by o karę dla matki.
Avatar
tropiciel głupoty / 10 lipca 2008 o 22:12
0
"...mężczyzna miał prawo nie wiedzieć o kolejnych ciążach żony, bo traktował żonę instrumentalnie, a ona znakomicie ukrywała swój stan" Faktycznie, polskie sądy mogą wywieść, że siły ciążenia nie działają a 2x2=5! A to prawo do niewiedzy męża o ciążach żony do z czego wynika? Z prawa rodzinnego, czy może z praw gwarantowanych Konstytucją? Jak można ukryć 5 kolejnych ciąż przed mężem? To już jest majstersztyk sztuki maskowania. Z tego wywodu sądu wynika, że ten facet (mąż) to tylko wchodził i schodził ze swojej baby, a reszta, co się potem działo, to w ogóle go nie obchodziła. Czysta instrumentalizacja! I rzeczywiście trudno zarzucić sądowi braku logiki w dowodzeniu. Skoro wchodził i schodził (pewnie nawet nie wiedział, że to może być przyczyną ciąży), to miał prawo nic nie wiedzieć, co potem będzie się działo. A dodatkowe okoliczności - świetne maskowanie się żony - przemawiają na jego korzyść! Brawo! Brawo! Sądownictwo u nas na wysokim poziomie stoi!
"...mężczyzna miał prawo nie wiedzieć o kolejnych ciążach żony, bo traktował żonę instrumentalnie, a ona znakomicie ukrywała swój stan" Faktycznie, polskie sądy mogą wywieść, że siły ciążenia nie działają a 2x2=5! A to prawo do niewiedzy męża o ciążach żony do z czego wynika? Z prawa rodzinnego, czy może z praw gwarantowanych Konstytucją? Jak można ukryć 5 kolejnych ciąż przed mężem? To już jest majstersztyk sztuki maskowania. Z tego wywodu sądu wynika, że ten facet (mąż) to tylko wchodził i schodził ze swojej ... rozwiń
Avatar
sprawiedliwy inaczej / 10 lipca 2008 o 21:19
0
za pięcioro dzieci 25 lat to za jedno tylko 5.............??? dziękuję za taką sprawiedliwość!!!!
Avatar
mariola.1955 / 10 lipca 2008 o 20:54
-1
oj dramat tej kobiety dziwna ze mąż nic nie wiedział to gdzie on przebywałmoże to nie jego dzieci i został niewinny
Avatar
ALA / 11 lipca 2008 o 08:55
0
dr Smoczyńska jak sama przyznala tylko "wyobraża sobie " co sie dzialo w tej rodzinie, a ja pamietam jak w latach 90-tych z Andrzeja K. śmiało się z pół wsi, bo zawiozl żone do szpitala z bolem brzucha a lekarz stwierdził że się zaczął poród.
za instrumentalne traktowanie żony nie mozna ukarać czlowieka jak za morderstwo.
Avatar
miejscowy głupek / 10 lipca 2008 o 22:12
0
Co za babol p.Smoczyńska gada jak siostry w Seksmisji. Ona zabiła i Ona za to odpowiada. Bardzo możliwe że to nie były dzieci męża i kiedyś pewnie się o tym dowiemy. Gdyby sąd miał cień wątpliwości na pewno nie uniewinniłby go w dwóch instancjach. A odpowiedzialność zbiorowa dzięki bogu to już przeszłość. Ciekawe czy w sytuacji gdyby to mąż mordował dzieci pani smoczynska wołała by o karę dla matki.
Avatar
tropiciel głupoty / 10 lipca 2008 o 22:12
0
"...mężczyzna miał prawo nie wiedzieć o kolejnych ciążach żony, bo traktował żonę instrumentalnie, a ona znakomicie ukrywała swój stan" Faktycznie, polskie sądy mogą wywieść, że siły ciążenia nie działają a 2x2=5! A to prawo do niewiedzy męża o ciążach żony do z czego wynika? Z prawa rodzinnego, czy może z praw gwarantowanych Konstytucją? Jak można ukryć 5 kolejnych ciąż przed mężem? To już jest majstersztyk sztuki maskowania. Z tego wywodu sądu wynika, że ten facet (mąż) to tylko wchodził i schodził ze swojej baby, a reszta, co się potem działo, to w ogóle go nie obchodziła. Czysta instrumentalizacja! I rzeczywiście trudno zarzucić sądowi braku logiki w dowodzeniu. Skoro wchodził i schodził (pewnie nawet nie wiedział, że to może być przyczyną ciąży), to miał prawo nic nie wiedzieć, co potem będzie się działo. A dodatkowe okoliczności - świetne maskowanie się żony - przemawiają na jego korzyść! Brawo! Brawo! Sądownictwo u nas na wysokim poziomie stoi!
"...mężczyzna miał prawo nie wiedzieć o kolejnych ciążach żony, bo traktował żonę instrumentalnie, a ona znakomicie ukrywała swój stan" Faktycznie, polskie sądy mogą wywieść, że siły ciążenia nie działają a 2x2=5! A to prawo do niewiedzy męża o ciążach żony do z czego wynika? Z prawa rodzinnego, czy może z praw gwarantowanych Konstytucją? Jak można ukryć 5 kolejnych ciąż przed mężem? To już jest majstersztyk sztuki maskowania. Z tego wywodu sądu wynika, że ten facet (mąż) to tylko wchodził i schodził ze swojej ... rozwiń
Avatar
sprawiedliwy inaczej / 10 lipca 2008 o 21:19
0
za pięcioro dzieci 25 lat to za jedno tylko 5.............??? dziękuję za taką sprawiedliwość!!!!
Avatar
mariola.1955 / 10 lipca 2008 o 20:54
-1
oj dramat tej kobiety dziwna ze mąż nic nie wiedział to gdzie on przebywałmoże to nie jego dzieci i został niewinny
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo)
film

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo) 0 1

Piłkarska reprezentacja Polski ostatnio zawodzi. Biało-czerwoni nie wygrali jeszcze mecz za kadencji Jerzego Brzęczka, a szwankuje m.in. defensywa, która nie stanowi monolitu. Czy na środku obrony może zostać wypróbowany nominalny pomocnik Grzegorz Krychowiak?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki? 7 22

Krzysztof Komorski, dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych ma dostać stanowisko w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie 5 2

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasze województwo przoduje w pozyskiwaniu dofinansowania na cele związane z odnawialnymi źródłami energii

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo 0 0

Sugerowana cena nowych kart AMD Radeon RX 590 to 279 dolarów. A w pakiecie dostaniemy jeszcze trzy gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2.

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 3 2

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 2 0

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 2 16

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawatce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 0:00

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 0 0

W dniach 15-16 grudnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach 0 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o weekendowej wyprawie na Górny Śląsk. Dziki przegrały bowiem w Gliwicach z tamtejszym GSF aż 1:9

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie 5

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs 10 1

W puławskim szpitalu wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Zainteresowani kandydaci mogą już składać swoje dokumenty aplikacyjne w sekretariacie dyrektora SP ZOZ.

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom 0 1

O zwycięstwie rezerw TBV Startu w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka przesądziły posiłki z pierwszego zespołu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu 44 10

26-letnia kobieta odpowie za spowodowanie kolizji po pijanemu. Ale okazało się, że na sumieniu może mieć znacznie więcej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!