Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 marca 2014 r.
12:45
Edytuj ten wpis

Kanonizacja Jana Pawła II. Pomysły radnych i samorządców

3 9 A A

27 kwietnia Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. Jedni chcą uhonorować papieża szlakiem turystycznym, inni zmieniając nazwę ulicy, a jeszcze inni chcą organizować wyjazd mieszkańców miasta do Watykanu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O utworzenie "Lubelskiego Szlaku Karola Wojtyły - Św. Jana Pawła II” wnioskuje do prezydenta miejski radny Piotr Krzysztof Kuty. - Szlak ten byłby nie tylko naszym wyrazem pamięci o blisko 25-letnich związkach późniejszego papieża z Lublinem, ale także mógłby stanowić atrakcję turystyczną i żywą lekcję historii - pisze radny do prezydenta. Kuty proponuje, by szlak biegł "od Dworca Głównego po Poczekajkę i od Obozu na Majdanku po Czuby, poprzez m.in. Archikatedrę, Bazylikę Ojców Dominikanów, ul. Chopina, KUL” (pisownia oryginalna - red.). Niewykluczone, że w Radzie Miasta Lublin dojdzie do głosowania nad zmianą nazwy ul. Jana Pawła II. Tak, by było wiadomo, że patronem jest święty. - Nie słyszałem jeszcze o takiej inicjatywie, ale bardzo by mnie ucieszyła - mówi Leszek Daniewski, radny PO, który w 2008 r. chciał przemianowania "ulicy Jana Pawła II” na "Aleje Jana Pawła II”. Daniewski zdołał wtedy przekonać do pomysłu prezydenta miasta, Adama Wasilewskiego, który skierował projekt do Rady Miasta. Prezydent wycofał się z tego pomysłu po krytyce radnych. - Warto by było nie spieszyć się z tą decyzją i ostatecznie, mam nadzieję, że w niedługim czasie, dokonać zmiany z ul. Jana Pawła II na aleję św. Jana Pawła II - mówił wówczas Sylwester Tułajew radny PiS, dziś lider opozycji w Radzie Miasta. - Jeśli znów będzie taka okazja, to zmieńmy od razu nazwę na "Aleje” - proponuje dziś Daniewski.
W Kraśniku na 4 maja zaplanowano uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II. - Arcybiskup Stanisław Budzik objął naszą inicjatywę honorowym patronatem - mówi Andrzej Maj, starosta kraśnicki. - Mamy duże szanse na przyjazd abp. Mieczysława Mokrzyckiego, przyjaciela Jana Pawła II (był sekretarzem Jana Pawła II - red.). Organizujemy tę uroczystość wspólnie z parafiami i organizacjami pozarządowymi. Jednym z zaplanowanych wydarzeń będzie zaśpiewanie na żywo "Barki”, ulubionej pieśni Jana Pawła II. - Będziemy śpiewać Barkę wspólnie z zespołami i scholami - dodaje Maj. Występ ma być transmitowany w Internecie. Przypomnijmy, że w Kraśniku pojawił się też inny pomysł związany ze zbliżającymi się uroczystościami w Watykanie. Wśród projektów do budżetu obywatelskiego znalazł się pomysł wyjazdu mieszkańców na kanonizację papieża Polaka. Odpadł podczas głosowania mieszkańców miasta. Do kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII przygotowują się również mieszkańcy Lublina. Adam Uliczny w niecodzienny sposób chce uczcić pamięć papieża Polaka. Mężczyzna chce iść na uroczystości do Watykanu na piechotę. - Przygotowania idą pełną parą - przekonuje Adam Uliczny. - W drogę wyruszam 16 marca. Idę sam. Dziennie będą pokonywać od 30 do 80 km. Wszystko będzie zależeć m.in. od warunków na drodze i pogody. Do pokonania mam ok. 1800-1900 km.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ANTYKLECHA 111 / 10 marca 2014 o 21:14
0

PRPONUJĘ JP II ZAMIAST ORŁA W GODLE, OBOK KRZYŻ (W ŚWIECIE STAROŻYTNYM NARZEDZIE WYKONYWANIA KARY ŚMIERCI JAK PÓŻNIEJ SZUBIENICA, A U NAS GŁUPKI Z PRAWICY MÓWIĄ,ŻE TO NASZ SYMBOL NARODOWY,CHA,CHA???), NO I RYDZYKA!!BĘDZIE PAŃSTWO WYZNANIOWE NA 120%, JEDYNE TAKIE W ŚWIECIE!!PORAŻKA!!

Avatar
ZESPÓŁ DOWNA / 10 marca 2014 o 19:46
0

"ŚWIĘTY, ŚWIĘTY, ŚWIĘTY" czyli bezRADNI i paPIESKIE POMYSŁY:

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego G.K. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

W świetke KULejnej ŚW.(irniętej) AFERY z KOCHANKĄ WOJTYŁY (po PEDO) prasa PEDO, a proKUR(i)Atura zadba żeby SPRAWIE "ŁEB UPIER***LIĆ" i zapanuje ŚWIĘTY SPOKÓJ...

CENZURA Brata Naczelnego D.W. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

7) "Gazeta pomorska" z dn. 6.III.2014 r. w artyKULe: "Ksiądz zatrzymany za atak z siekierą. Parafianie w większości za duchownym [wideo]"oPiS-uje (s)CENĘ (z)BAWIENIA. Już za Niebieskiej Kadencji JP 2 na stołku WICE BOGA księZULE krocząc DROGĄ (z)BAWIENIA odstawiały MORDOBICIE nawet na ULICACH. KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW =K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW= i ASC przeprowadził ANALIZĘ DROGI (z)BAWIENIA od roku 1980-tego (lata SOLIDARNOŚĆI) i co 10 - 20 LAT SOLIDANIE AMINENCJOM i księZULOM ODBIJA SZAJBA! I teraz jest KULejny psuychoPATyczny OKRES (z)BAWIENIAGo Go łym okiem widać, ze to D'E'BILE!

8) "Dziennik Wschodni" z dn. 7.III.2014 r. w artyKULe "Abp. Budzik o antyklerykalnym plakacie: "Powinniśmy się wstydzić" (wideo)"prezentuje KULejnego i psychoPATycznego (z)BAWICIELA NARODU. Po spektaKULarnie psychoPATycznej PEDO AFERZE w Cudowny sposób odświeżono nową - JP 2 z KONKUBINĄ i synkiem ADASIEM! Dla uczczenia tego Świętego wydarzenia Wszelkie Instytucje (Szkoły, Przedszkola, Szpitale...) noszące Imię JANA PAWŁA II - ULICE RÓWNIEŻ powinny zostać uzupełnione o KONKUBINĘ i synka ADASIA!

Na ulicy JANA PAWŁA II, KONKUBINY i Synka ADASIA powinny stać KLĘCZNIKI!Każdy se Klęknmie, zrobi "W mię Ojca i Syna (Adasia)..." Ino kto to zrobi?

Rewitalizacji należy tez poddać wszelkie POMNIKI JP 2, aby nie stał OSAMOTNIONY.

Jak wyglądało Tajne (niczym Teaczki SB-ckie) Życie Wojtyły?:

Po tajnym spotkaniu odprowadzając Irenkę mówi do Kumpli:

- Zaczekajcie, ja tylko odprowadzę I-ruchnę.

- Na to Kumple ze śmiechem: może ino odprowadź Iruchnę!

Tego nawet SB-cka Teczka Karola nie zawiera, to posiadł tylko

KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW=K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW= i ASC!

I co to za ŚWIĘTY, którego trzeba się WSTYDZIĆ?

Jak pokazuje Historia Kościoła żaden Amnencja, księŻULO czy Zakonnica za żadną

Aferę się nie WSTYDZI!, a Kościół bez afer NIE FUNKCJONUJE!

Pęc można ze śmiechu (z)BAWIENIA:

-Co to jest: Chodzi po LUBLINIE, a wskazówki ma w Watykanie?

- Oczywiście, że największy BUDZIK świata!

Już teraz nie wiadomo czy po szumne

"ŚWIĘTY, ŚWIĘTY, ŚWIĘTY" czyli bezRADNI i paPIESKIE POMYSŁY:

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego G.K. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

W świetke KULejnej ŚW.(irniętej) AFERY z KOCHANKĄ WOJTYŁY (po PEDO) prasa PEDO, a proKUR(rozwiń

Avatar
ha ha ha / 10 marca 2014 o 19:13
0

SZLAK MNIE TRAFIA:

Oceniając ostatnie PO-PiS-y Świętego to należy uzupełnić wszystkie POMNIKI o KONKUBINĘ i synka ADASIA!

To samo z Ul.  - powinna nazywać się ŚWIETEGO JANA PWAŁA II, KONKUBINY i SYNA ADASIA/

Tak wgląda "NIE-boska KOMEDIA" - ha, ha, ha, hja....

Avatar
Antek / 10 marca 2014 o 18:45
0

Jan 2 będzie świętym patronem pedofilów :)

Avatar
o.S.W. / 10 marca 2014 o 17:34
0

kazde dzialanie majace na celu podkreslenie znaczenia osoby swietej (kanonizowanej) bez watpienia jest mile sercu Pana Boga! Jedynie ludzie malej wiary i w ogole niewarte szacunku moga poddawac w watpliwosc inicjatywe naklaniajaca do myslenia w sposob szczegolny. Czas wielkiego powrotu do wiary przodkow naszych wciaz przed nami, ale juz teraz nalezy rozpalic zagiew przywiazania do wartosci ponadczasowej i ojcow naszego milosiernego Kosciola!

Avatar
kobieta / 10 marca 2014 o 15:14
0
Głupota nie zna granic!!!
Avatar
rex / 10 marca 2014 o 15:06
0

Czy radni aby na pewno zostali powołani po to aby zajmować się takimi 'krokami milowymi' dla rozwoju miasta i regionu?

Avatar
rex / 10 marca 2014 o 15:05
0

Czy radni aby na pewno zostali powołani po to aby zajmować się takimi 'krokami milowymi' dla rozwoju miasta i regionu?

Avatar
irena / 10 marca 2014 o 14:33
0

ci nasi durni radni naprawdę nie mają co robić,nudzą się i za dużo mają pieniędzy do zmarnowania,Ciekawe co jeszcze przez ten miesiąc wymyślą.

Avatar
ANTYKLECHA 111 / 10 marca 2014 o 21:14
0

PRPONUJĘ JP II ZAMIAST ORŁA W GODLE, OBOK KRZYŻ (W ŚWIECIE STAROŻYTNYM NARZEDZIE WYKONYWANIA KARY ŚMIERCI JAK PÓŻNIEJ SZUBIENICA, A U NAS GŁUPKI Z PRAWICY MÓWIĄ,ŻE TO NASZ SYMBOL NARODOWY,CHA,CHA???), NO I RYDZYKA!!BĘDZIE PAŃSTWO WYZNANIOWE NA 120%, JEDYNE TAKIE W ŚWIECIE!!PORAŻKA!!

Avatar
ZESPÓŁ DOWNA / 10 marca 2014 o 19:46
0

"ŚWIĘTY, ŚWIĘTY, ŚWIĘTY" czyli bezRADNI i paPIESKIE POMYSŁY:

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego G.K. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

W świetke KULejnej ŚW.(irniętej) AFERY z KOCHANKĄ WOJTYŁY (po PEDO) prasa PEDO, a proKUR(i)Atura zadba żeby SPRAWIE "ŁEB UPIER***LIĆ" i zapanuje ŚWIĘTY SPOKÓJ...

CENZURA Brata Naczelnego D.W. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

7) "Gazeta pomorska" z dn. 6.III.2014 r. w artyKULe: "Ksiądz zatrzymany za atak z siekierą. Parafianie w większości za duchownym [wideo]"oPiS-uje (s)CENĘ (z)BAWIENIA. Już za Niebieskiej Kadencji JP 2 na stołku WICE BOGA księZULE krocząc DROGĄ (z)BAWIENIA odstawiały MORDOBICIE nawet na ULICACH. KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW =K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW= i ASC przeprowadził ANALIZĘ DROGI (z)BAWIENIA od roku 1980-tego (lata SOLIDARNOŚĆI) i co 10 - 20 LAT SOLIDANIE AMINENCJOM i księZULOM ODBIJA SZAJBA! I teraz jest KULejny psuychoPATyczny OKRES (z)BAWIENIAGo Go łym okiem widać, ze to D'E'BILE!

8) "Dziennik Wschodni" z dn. 7.III.2014 r. w artyKULe "Abp. Budzik o antyklerykalnym plakacie: "Powinniśmy się wstydzić" (wideo)"prezentuje KULejnego i psychoPATycznego (z)BAWICIELA NARODU. Po spektaKULarnie psychoPATycznej PEDO AFERZE w Cudowny sposób odświeżono nową - JP 2 z KONKUBINĄ i synkiem ADASIEM! Dla uczczenia tego Świętego wydarzenia Wszelkie Instytucje (Szkoły, Przedszkola, Szpitale...) noszące Imię JANA PAWŁA II - ULICE RÓWNIEŻ powinny zostać uzupełnione o KONKUBINĘ i synka ADASIA!

Na ulicy JANA PAWŁA II, KONKUBINY i Synka ADASIA powinny stać KLĘCZNIKI!Każdy se Klęknmie, zrobi "W mię Ojca i Syna (Adasia)..." Ino kto to zrobi?

Rewitalizacji należy tez poddać wszelkie POMNIKI JP 2, aby nie stał OSAMOTNIONY.

Jak wyglądało Tajne (niczym Teaczki SB-ckie) Życie Wojtyły?:

Po tajnym spotkaniu odprowadzając Irenkę mówi do Kumpli:

- Zaczekajcie, ja tylko odprowadzę I-ruchnę.

- Na to Kumple ze śmiechem: może ino odprowadź Iruchnę!

Tego nawet SB-cka Teczka Karola nie zawiera, to posiadł tylko

KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW=K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW= i ASC!

I co to za ŚWIĘTY, którego trzeba się WSTYDZIĆ?

Jak pokazuje Historia Kościoła żaden Amnencja, księŻULO czy Zakonnica za żadną

Aferę się nie WSTYDZI!, a Kościół bez afer NIE FUNKCJONUJE!

Pęc można ze śmiechu (z)BAWIENIA:

-Co to jest: Chodzi po LUBLINIE, a wskazówki ma w Watykanie?

- Oczywiście, że największy BUDZIK świata!

Już teraz nie wiadomo czy po szumne

"ŚWIĘTY, ŚWIĘTY, ŚWIĘTY" czyli bezRADNI i paPIESKIE POMYSŁY:

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego G.K. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

W świetke KULejnej ŚW.(irniętej) AFERY z KOCHANKĄ WOJTYŁY (po PEDO) prasa PEDO, a proKUR(rozwiń

Avatar
ha ha ha / 10 marca 2014 o 19:13
0

SZLAK MNIE TRAFIA:

Oceniając ostatnie PO-PiS-y Świętego to należy uzupełnić wszystkie POMNIKI o KONKUBINĘ i synka ADASIA!

To samo z Ul.  - powinna nazywać się ŚWIETEGO JANA PWAŁA II, KONKUBINY i SYNA ADASIA/

Tak wgląda "NIE-boska KOMEDIA" - ha, ha, ha, hja....

Avatar
Antek / 10 marca 2014 o 18:45
0

Jan 2 będzie świętym patronem pedofilów :)

Avatar
o.S.W. / 10 marca 2014 o 17:34
0

kazde dzialanie majace na celu podkreslenie znaczenia osoby swietej (kanonizowanej) bez watpienia jest mile sercu Pana Boga! Jedynie ludzie malej wiary i w ogole niewarte szacunku moga poddawac w watpliwosc inicjatywe naklaniajaca do myslenia w sposob szczegolny. Czas wielkiego powrotu do wiary przodkow naszych wciaz przed nami, ale juz teraz nalezy rozpalic zagiew przywiazania do wartosci ponadczasowej i ojcow naszego milosiernego Kosciola!

Avatar
kobieta / 10 marca 2014 o 15:14
0
Głupota nie zna granic!!!
Avatar
rex / 10 marca 2014 o 15:06
0

Czy radni aby na pewno zostali powołani po to aby zajmować się takimi 'krokami milowymi' dla rozwoju miasta i regionu?

Avatar
rex / 10 marca 2014 o 15:05
0

Czy radni aby na pewno zostali powołani po to aby zajmować się takimi 'krokami milowymi' dla rozwoju miasta i regionu?

Avatar
irena / 10 marca 2014 o 14:33
0

ci nasi durni radni naprawdę nie mają co robić,nudzą się i za dużo mają pieniędzy do zmarnowania,Ciekawe co jeszcze przez ten miesiąc wymyślą.

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 3 0

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 1

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 1

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 24 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 7

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 7 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 23 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!