Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 marca 2008 r.
16:47
Edytuj ten wpis

Kolejne bum na fatalnym rondzie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 9 A A

Wczoraj rano znów doszło do kolizji na rondzie im. metropolity Piotra Mohyły
w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeden kierowca zjeżdżał z ronda, drugi uważał, że nie wjeżdża na rondo. To już 23 stłuczka w tym miejscu tego roku.

We wtorek opisywaliśmy komunikacyjny horror na rondzie im. metropolity Piotra Mohyły. Zbiegają się tu bardzo ruchliwe ulice: Ruska, Podzamcze i Lwowska. Kierowcy i policjanci mówią jednogłośnie: oznakowanie musi być bardziej czytelne, tak aby kierowcy nie przegapiali momentu, że zbliżają się do ronda.

- Do stłuczek dochodzi, bo kierowcy nie czytają znaków. Lublinianie znają to miejsce i jeżdżą na pamięć. Ale ludzie z innych miast biorą to rondo za zwykłe skrzyżowanie i wymuszaj pierwszeństwo. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłyby duże czytelne poziome znaki ostrzegawcze - mówi Arkadiusz Kalita z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Pokonanie ronda metropolity Mohyły przypomina balansowanie nad przepaścią.

Chwila nieuwagi i blacharz z lakiernikiem mają zajęcie. - Zawsze, gdy przejeżdżam przez to rondo, zwalniam. I rozglądam się czy jakiś szaleniec nie szarżuje w moją stronę przekonany, że ma pierwszeństwo przejazdu. Zwłaszcza ci jadący z góry ulicy Podzamcze i od strony ronda pod Zamkiem w ulicę Podzamcze. Już nieraz ostrożność uratowała mnie i mój samochód - mówi Tomasz Mazur, kierowca z Lublina.

Kierowcy jasno mówią - potrzebne jest bardziej czytelne oznakowanie. - Jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą, to w pierwszej kolejności odnowimy oznakowanie poziome na rondzie Mohyły i Dmowskiego. Myślę, że zdążymy przed początkiem maja - mówi Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miejskim w Lublinie. Janicki dość sceptycznie odnosi się do zainstalowania np. tarek ostrzegawczych na dolotach do ronda. - Na pewno przeanalizujemy kwestię dodatkowego oznakowania. Nie mogę jednak powiedzieć, kiedy podejmiemy konkretne decyzję. Jak zwykle zależy to od dostępnych środków w budżecie miasta - dodaj‑ dyrektor Janicki.

Tymczasem większość internautów uważa, że sytuacja na rondzie to... wina kierowców. Piszą w komentarzach, że kierowcy muszą po prostu czytać znaki.

Część jednak uważa, że przydałoby się dodatkowe oznakowanie, aby kierowcy spoza Lublina nie tracili głowy.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RaPi / 28 marca 2008 o 19:10
0
Generalną zasadą jest to że trzeba uważać i patrzeć na znaki. Tubylcy znają to rondo więc radę sobie dają. Nie wiem jak wytłumaczyc zachowanie obcych. Wiadomo że znaki drogowe to podstawa zwłaszcza takie jak usta pierszeństwa.

Zachowania typu wymuszenia pierszeństwa to już inny temat dotyczący poziomu kultury polskich kierowców. Jednym się spieszy więc nie bacząc na nic wpychają się gdzie się da, zaś ci drudzy gdy są na pierszeństwie mają wszystko w nosie i do głowy im nie przyjdzie żeby przepuścić jedne czy dwa auta.

Wystarczy torchę wolniej ostrożniej i kulturalniej. Dzieki temu będzie bezpiczeniej i szybciej bez korków. Może kiedyś polscy kierowcy dorosną do tego....
Generalną zasadą jest to że trzeba uważać i patrzeć na znaki. Tubylcy znają to rondo więc radę sobie dają. Nie wiem jak wytłumaczyc zachowanie obcych. Wiadomo że znaki drogowe to podstawa zwłaszcza takie jak usta pierszeństwa.

Zachowania typu wymuszenia pierszeństwa to już inny temat dotyczący poziomu kultury polskich kierowców. Jednym się spieszy więc nie bacząc na nic wpychają się gdzie się da, zaś ci drudzy gdy są na pierszeństwie mają wszystko w nosie i do głowy im nie przyjdzie żeby przepuścić jedne czy dwa auta.

rozwiń
Avatar
lublinianin / 28 marca 2008 o 10:48
0
Na tym rondzie dochodzi do wymuszeń pierwszeństwa bo jest tam spore natęrzenie ruchu i jkaby się nie wymusiło (szczgólnie jadąc od Lwowskiej) to trzeba strasznie długo stać.
Avatar
FIDELUS / 28 marca 2008 o 09:51
0
A MOŻE PATRON NIESZCZEGÓLNY PECHA PRZYNOSI KIEROWCOM.???
Avatar
zapominalski / 28 marca 2008 o 09:07
0
Problemem jest to, że jest to zwykłe rondo z pierwszeństwem dla tego, kto znajduje się na rondzie. Wszystkie ulice dojazdowe do ronda (poza Ruską) są uprzywilejowane i kierowcy jadą "na pamięć". Sam się łapałem na tym, że ostro hamowałem jadąc od Gali pod górę - przejeżdżam rondo pod Zamkiem na światłach i zaraz za nim mam zwykłe rondo. Nie problem się zagapić.

Nie wiem, czy rozwiązanie upłynniające ruch (czyli rondo bez świateł) jest sensowne w sytuacji gdy rondo pod Zamkiem jest sterowane światłami - powstają korki od strony Kalinowszczyzny i ruch się korkuje. Tak więc może światła nie były by tak głupim rozwiązaniem. Lepiej stać w korku niż leżeć na cmentarzu lub stać w kolejce do blacharza
Problemem jest to, że jest to zwykłe rondo z pierwszeństwem dla tego, kto znajduje się na rondzie. Wszystkie ulice dojazdowe do ronda (poza Ruską) są uprzywilejowane i kierowcy jadą "na pamięć". Sam się łapałem na tym, że ostro hamowałem jadąc od Gali pod górę - przejeżdżam rondo pod Zamkiem na światłach i zaraz za nim mam zwykłe rondo. Nie problem się zagapić.

Nie wiem, czy rozwiązanie upłynniające ruch (czyli rondo bez świateł) jest sensowne w sytuacji gdy rondo pod Zamkiem jest sterowane światłami - powstają korki o... rozwiń
Avatar
Fox147 / 28 marca 2008 o 09:00
0
Wystarczą progi zwalniającę. O swoją furkę każdy dba i na pewno zwolni. Jak nie zwolni, połowę niemieckiego złomu zostawi na garbie.
Avatar
P. / 28 marca 2008 o 09:00
0
Przegapić to skrzyżowanie jadąc od strony ul. Lwowskiej? To już trzeba być mocno niedowidzącym albo gapić się nie wiadomo gdzie. Dla mnie jedynym miejscem, z którego można przegapić, to dojazd od ronda pod zamkiem (kierowca się rozluźnia, bo pokonał zatłoczone skrzyżowanie ze światłami i na dodatek sygnalizacją wielofazową, można przyspieszyć, żeby nadrobić stracony czas, a tu "nagle" pojawia się następne rondo).
Oznakowanie jest wystarczająco czytelne (można poprawić, ale wystarcza to, co jest); jeśli ktoś jest zamiejscowy i nie zna tego skrzyżowania, to w szczególny sposób powinien uważać na znaki (na innych skrzyżowaniach też), a nie kierować się zasadą "jadę szeroką ulicą, a więc mam pierwszeństwo".
Przegapić to skrzyżowanie jadąc od strony ul. Lwowskiej? To już trzeba być mocno niedowidzącym albo gapić się nie wiadomo gdzie. Dla mnie jedynym miejscem, z którego można przegapić, to dojazd od ronda pod zamkiem (kierowca się rozluźnia, bo pokonał zatłoczone skrzyżowanie ze światłami i na dodatek sygnalizacją wielofazową, można przyspieszyć, żeby nadrobić stracony czas, a tu "nagle" pojawia się następne rondo).
Oznakowanie jest wystarczająco czytelne (można poprawić, ale wystarcza to, co jest); jeśli ktoś jest zamiejscowy i... rozwiń
Avatar
Marcel / 28 marca 2008 o 07:19
0
"- Do stłuczek dochodzi, bo kierowcy nie czytają znaków." - no i macie odpowiedz dlaczego jest tak "niebezpiecznie". Żadne światła ani dodatkow eoznakowanie tego nie poprawi. Skoro kierowcy nie potrafią zachowac sie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym to o czym mowa. Myslę, że tu jest wielka praca do wykonania dla instruktorów nauki jazdy którzy uczą jak zdać egzamin a nie jak bezpiecznie i kulturalnie jeździc po drogach!!!
To rondo jest takie jak każde inne. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Trzeba tylko wiedzieć jak sie zachowac na rondzie. I na 100% nie ma sensu instalować kolejnej sygnalizacji światlnej bo ten pomysł zupełnie sie nie sprawdza. Jedyny jego efekt to zmiejszenie przepustowości skrzyżowania i zwiększenie korków.
"- Do stłuczek dochodzi, bo kierowcy nie czytają znaków." - no i macie odpowiedz dlaczego jest tak "niebezpiecznie". Żadne światła ani dodatkow eoznakowanie tego nie poprawi. Skoro kierowcy nie potrafią zachowac sie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym to o czym mowa. Myslę, że tu jest wielka praca do wykonania dla instruktorów nauki jazdy którzy uczą jak zdać egzamin a nie jak bezpiecznie i kulturalnie jeździc po drogach!!!
To rondo jest takie jak każde inne. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Trzeba tylko wi... rozwiń
Avatar
ZygZag / 28 marca 2008 o 07:02
0
Ten podpis pod małym, drugim, zdjęciem ktoś na fleku i z ciężką dysleksją pisał.
Avatar
jj / 28 marca 2008 o 01:14
0
LUDZIE PO PROSTU PATRZCIE NA ZNAKI I POMYśLCIE PRZEZ SEKUNDE I PO SPRAWIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
RaPi / 28 marca 2008 o 19:10
0
Generalną zasadą jest to że trzeba uważać i patrzeć na znaki. Tubylcy znają to rondo więc radę sobie dają. Nie wiem jak wytłumaczyc zachowanie obcych. Wiadomo że znaki drogowe to podstawa zwłaszcza takie jak usta pierszeństwa.

Zachowania typu wymuszenia pierszeństwa to już inny temat dotyczący poziomu kultury polskich kierowców. Jednym się spieszy więc nie bacząc na nic wpychają się gdzie się da, zaś ci drudzy gdy są na pierszeństwie mają wszystko w nosie i do głowy im nie przyjdzie żeby przepuścić jedne czy dwa auta.

Wystarczy torchę wolniej ostrożniej i kulturalniej. Dzieki temu będzie bezpiczeniej i szybciej bez korków. Może kiedyś polscy kierowcy dorosną do tego....
Generalną zasadą jest to że trzeba uważać i patrzeć na znaki. Tubylcy znają to rondo więc radę sobie dają. Nie wiem jak wytłumaczyc zachowanie obcych. Wiadomo że znaki drogowe to podstawa zwłaszcza takie jak usta pierszeństwa.

Zachowania typu wymuszenia pierszeństwa to już inny temat dotyczący poziomu kultury polskich kierowców. Jednym się spieszy więc nie bacząc na nic wpychają się gdzie się da, zaś ci drudzy gdy są na pierszeństwie mają wszystko w nosie i do głowy im nie przyjdzie żeby przepuścić jedne czy dwa auta.

rozwiń
Avatar
lublinianin / 28 marca 2008 o 10:48
0
Na tym rondzie dochodzi do wymuszeń pierwszeństwa bo jest tam spore natęrzenie ruchu i jkaby się nie wymusiło (szczgólnie jadąc od Lwowskiej) to trzeba strasznie długo stać.
Avatar
FIDELUS / 28 marca 2008 o 09:51
0
A MOŻE PATRON NIESZCZEGÓLNY PECHA PRZYNOSI KIEROWCOM.???
Avatar
zapominalski / 28 marca 2008 o 09:07
0
Problemem jest to, że jest to zwykłe rondo z pierwszeństwem dla tego, kto znajduje się na rondzie. Wszystkie ulice dojazdowe do ronda (poza Ruską) są uprzywilejowane i kierowcy jadą "na pamięć". Sam się łapałem na tym, że ostro hamowałem jadąc od Gali pod górę - przejeżdżam rondo pod Zamkiem na światłach i zaraz za nim mam zwykłe rondo. Nie problem się zagapić.

Nie wiem, czy rozwiązanie upłynniające ruch (czyli rondo bez świateł) jest sensowne w sytuacji gdy rondo pod Zamkiem jest sterowane światłami - powstają korki od strony Kalinowszczyzny i ruch się korkuje. Tak więc może światła nie były by tak głupim rozwiązaniem. Lepiej stać w korku niż leżeć na cmentarzu lub stać w kolejce do blacharza
Problemem jest to, że jest to zwykłe rondo z pierwszeństwem dla tego, kto znajduje się na rondzie. Wszystkie ulice dojazdowe do ronda (poza Ruską) są uprzywilejowane i kierowcy jadą "na pamięć". Sam się łapałem na tym, że ostro hamowałem jadąc od Gali pod górę - przejeżdżam rondo pod Zamkiem na światłach i zaraz za nim mam zwykłe rondo. Nie problem się zagapić.

Nie wiem, czy rozwiązanie upłynniające ruch (czyli rondo bez świateł) jest sensowne w sytuacji gdy rondo pod Zamkiem jest sterowane światłami - powstają korki o... rozwiń
Avatar
Fox147 / 28 marca 2008 o 09:00
0
Wystarczą progi zwalniającę. O swoją furkę każdy dba i na pewno zwolni. Jak nie zwolni, połowę niemieckiego złomu zostawi na garbie.
Avatar
P. / 28 marca 2008 o 09:00
0
Przegapić to skrzyżowanie jadąc od strony ul. Lwowskiej? To już trzeba być mocno niedowidzącym albo gapić się nie wiadomo gdzie. Dla mnie jedynym miejscem, z którego można przegapić, to dojazd od ronda pod zamkiem (kierowca się rozluźnia, bo pokonał zatłoczone skrzyżowanie ze światłami i na dodatek sygnalizacją wielofazową, można przyspieszyć, żeby nadrobić stracony czas, a tu "nagle" pojawia się następne rondo).
Oznakowanie jest wystarczająco czytelne (można poprawić, ale wystarcza to, co jest); jeśli ktoś jest zamiejscowy i nie zna tego skrzyżowania, to w szczególny sposób powinien uważać na znaki (na innych skrzyżowaniach też), a nie kierować się zasadą "jadę szeroką ulicą, a więc mam pierwszeństwo".
Przegapić to skrzyżowanie jadąc od strony ul. Lwowskiej? To już trzeba być mocno niedowidzącym albo gapić się nie wiadomo gdzie. Dla mnie jedynym miejscem, z którego można przegapić, to dojazd od ronda pod zamkiem (kierowca się rozluźnia, bo pokonał zatłoczone skrzyżowanie ze światłami i na dodatek sygnalizacją wielofazową, można przyspieszyć, żeby nadrobić stracony czas, a tu "nagle" pojawia się następne rondo).
Oznakowanie jest wystarczająco czytelne (można poprawić, ale wystarcza to, co jest); jeśli ktoś jest zamiejscowy i... rozwiń
Avatar
Marcel / 28 marca 2008 o 07:19
0
"- Do stłuczek dochodzi, bo kierowcy nie czytają znaków." - no i macie odpowiedz dlaczego jest tak "niebezpiecznie". Żadne światła ani dodatkow eoznakowanie tego nie poprawi. Skoro kierowcy nie potrafią zachowac sie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym to o czym mowa. Myslę, że tu jest wielka praca do wykonania dla instruktorów nauki jazdy którzy uczą jak zdać egzamin a nie jak bezpiecznie i kulturalnie jeździc po drogach!!!
To rondo jest takie jak każde inne. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Trzeba tylko wiedzieć jak sie zachowac na rondzie. I na 100% nie ma sensu instalować kolejnej sygnalizacji światlnej bo ten pomysł zupełnie sie nie sprawdza. Jedyny jego efekt to zmiejszenie przepustowości skrzyżowania i zwiększenie korków.
"- Do stłuczek dochodzi, bo kierowcy nie czytają znaków." - no i macie odpowiedz dlaczego jest tak "niebezpiecznie". Żadne światła ani dodatkow eoznakowanie tego nie poprawi. Skoro kierowcy nie potrafią zachowac sie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym to o czym mowa. Myslę, że tu jest wielka praca do wykonania dla instruktorów nauki jazdy którzy uczą jak zdać egzamin a nie jak bezpiecznie i kulturalnie jeździc po drogach!!!
To rondo jest takie jak każde inne. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Trzeba tylko wi... rozwiń
Avatar
ZygZag / 28 marca 2008 o 07:02
0
Ten podpis pod małym, drugim, zdjęciem ktoś na fleku i z ciężką dysleksją pisał.
Avatar
jj / 28 marca 2008 o 01:14
0
LUDZIE PO PROSTU PATRZCIE NA ZNAKI I POMYśLCIE PRZEZ SEKUNDE I PO SPRAWIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 5

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 27 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!