Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 marca 2008 r.
16:47
Edytuj ten wpis

Kolejne bum na fatalnym rondzie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 9 A A

Wczoraj rano znów doszło do kolizji na rondzie im. metropolity Piotra Mohyły
w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeden kierowca zjeżdżał z ronda, drugi uważał, że nie wjeżdża na rondo. To już 23 stłuczka w tym miejscu tego roku.

We wtorek opisywaliśmy komunikacyjny horror na rondzie im. metropolity Piotra Mohyły. Zbiegają się tu bardzo ruchliwe ulice: Ruska, Podzamcze i Lwowska. Kierowcy i policjanci mówią jednogłośnie: oznakowanie musi być bardziej czytelne, tak aby kierowcy nie przegapiali momentu, że zbliżają się do ronda.

- Do stłuczek dochodzi, bo kierowcy nie czytają znaków. Lublinianie znają to miejsce i jeżdżą na pamięć. Ale ludzie z innych miast biorą to rondo za zwykłe skrzyżowanie i wymuszaj pierwszeństwo. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłyby duże czytelne poziome znaki ostrzegawcze - mówi Arkadiusz Kalita z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Pokonanie ronda metropolity Mohyły przypomina balansowanie nad przepaścią.

Chwila nieuwagi i blacharz z lakiernikiem mają zajęcie. - Zawsze, gdy przejeżdżam przez to rondo, zwalniam. I rozglądam się czy jakiś szaleniec nie szarżuje w moją stronę przekonany, że ma pierwszeństwo przejazdu. Zwłaszcza ci jadący z góry ulicy Podzamcze i od strony ronda pod Zamkiem w ulicę Podzamcze. Już nieraz ostrożność uratowała mnie i mój samochód - mówi Tomasz Mazur, kierowca z Lublina.

Kierowcy jasno mówią - potrzebne jest bardziej czytelne oznakowanie. - Jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą, to w pierwszej kolejności odnowimy oznakowanie poziome na rondzie Mohyły i Dmowskiego. Myślę, że zdążymy przed początkiem maja - mówi Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miejskim w Lublinie. Janicki dość sceptycznie odnosi się do zainstalowania np. tarek ostrzegawczych na dolotach do ronda. - Na pewno przeanalizujemy kwestię dodatkowego oznakowania. Nie mogę jednak powiedzieć, kiedy podejmiemy konkretne decyzję. Jak zwykle zależy to od dostępnych środków w budżecie miasta - dodaj‑ dyrektor Janicki.

Tymczasem większość internautów uważa, że sytuacja na rondzie to... wina kierowców. Piszą w komentarzach, że kierowcy muszą po prostu czytać znaki.

Część jednak uważa, że przydałoby się dodatkowe oznakowanie, aby kierowcy spoza Lublina nie tracili głowy.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RaPi / 28 marca 2008 o 19:10
0
Generalną zasadą jest to że trzeba uważać i patrzeć na znaki. Tubylcy znają to rondo więc radę sobie dają. Nie wiem jak wytłumaczyc zachowanie obcych. Wiadomo że znaki drogowe to podstawa zwłaszcza takie jak usta pierszeństwa.

Zachowania typu wymuszenia pierszeństwa to już inny temat dotyczący poziomu kultury polskich kierowców. Jednym się spieszy więc nie bacząc na nic wpychają się gdzie się da, zaś ci drudzy gdy są na pierszeństwie mają wszystko w nosie i do głowy im nie przyjdzie żeby przepuścić jedne czy dwa auta.

Wystarczy torchę wolniej ostrożniej i kulturalniej. Dzieki temu będzie bezpiczeniej i szybciej bez korków. Może kiedyś polscy kierowcy dorosną do tego....
Generalną zasadą jest to że trzeba uważać i patrzeć na znaki. Tubylcy znają to rondo więc radę sobie dają. Nie wiem jak wytłumaczyc zachowanie obcych. Wiadomo że znaki drogowe to podstawa zwłaszcza takie jak usta pierszeństwa.

Zachowania typu wymuszenia pierszeństwa to już inny temat dotyczący poziomu kultury polskich kierowców. Jednym się spieszy więc nie bacząc na nic wpychają się gdzie się da, zaś ci drudzy gdy są na pierszeństwie mają wszystko w nosie i do głowy im nie przyjdzie żeby przepuścić jedne czy dwa auta.

rozwiń
Avatar
lublinianin / 28 marca 2008 o 10:48
0
Na tym rondzie dochodzi do wymuszeń pierwszeństwa bo jest tam spore natęrzenie ruchu i jkaby się nie wymusiło (szczgólnie jadąc od Lwowskiej) to trzeba strasznie długo stać.
Avatar
FIDELUS / 28 marca 2008 o 09:51
0
A MOŻE PATRON NIESZCZEGÓLNY PECHA PRZYNOSI KIEROWCOM.???
Avatar
zapominalski / 28 marca 2008 o 09:07
0
Problemem jest to, że jest to zwykłe rondo z pierwszeństwem dla tego, kto znajduje się na rondzie. Wszystkie ulice dojazdowe do ronda (poza Ruską) są uprzywilejowane i kierowcy jadą "na pamięć". Sam się łapałem na tym, że ostro hamowałem jadąc od Gali pod górę - przejeżdżam rondo pod Zamkiem na światłach i zaraz za nim mam zwykłe rondo. Nie problem się zagapić.

Nie wiem, czy rozwiązanie upłynniające ruch (czyli rondo bez świateł) jest sensowne w sytuacji gdy rondo pod Zamkiem jest sterowane światłami - powstają korki od strony Kalinowszczyzny i ruch się korkuje. Tak więc może światła nie były by tak głupim rozwiązaniem. Lepiej stać w korku niż leżeć na cmentarzu lub stać w kolejce do blacharza
Problemem jest to, że jest to zwykłe rondo z pierwszeństwem dla tego, kto znajduje się na rondzie. Wszystkie ulice dojazdowe do ronda (poza Ruską) są uprzywilejowane i kierowcy jadą "na pamięć". Sam się łapałem na tym, że ostro hamowałem jadąc od Gali pod górę - przejeżdżam rondo pod Zamkiem na światłach i zaraz za nim mam zwykłe rondo. Nie problem się zagapić.

Nie wiem, czy rozwiązanie upłynniające ruch (czyli rondo bez świateł) jest sensowne w sytuacji gdy rondo pod Zamkiem jest sterowane światłami - powstają korki o... rozwiń
Avatar
Fox147 / 28 marca 2008 o 09:00
0
Wystarczą progi zwalniającę. O swoją furkę każdy dba i na pewno zwolni. Jak nie zwolni, połowę niemieckiego złomu zostawi na garbie.
Avatar
P. / 28 marca 2008 o 09:00
0
Przegapić to skrzyżowanie jadąc od strony ul. Lwowskiej? To już trzeba być mocno niedowidzącym albo gapić się nie wiadomo gdzie. Dla mnie jedynym miejscem, z którego można przegapić, to dojazd od ronda pod zamkiem (kierowca się rozluźnia, bo pokonał zatłoczone skrzyżowanie ze światłami i na dodatek sygnalizacją wielofazową, można przyspieszyć, żeby nadrobić stracony czas, a tu "nagle" pojawia się następne rondo).
Oznakowanie jest wystarczająco czytelne (można poprawić, ale wystarcza to, co jest); jeśli ktoś jest zamiejscowy i nie zna tego skrzyżowania, to w szczególny sposób powinien uważać na znaki (na innych skrzyżowaniach też), a nie kierować się zasadą "jadę szeroką ulicą, a więc mam pierwszeństwo".
Przegapić to skrzyżowanie jadąc od strony ul. Lwowskiej? To już trzeba być mocno niedowidzącym albo gapić się nie wiadomo gdzie. Dla mnie jedynym miejscem, z którego można przegapić, to dojazd od ronda pod zamkiem (kierowca się rozluźnia, bo pokonał zatłoczone skrzyżowanie ze światłami i na dodatek sygnalizacją wielofazową, można przyspieszyć, żeby nadrobić stracony czas, a tu "nagle" pojawia się następne rondo).
Oznakowanie jest wystarczająco czytelne (można poprawić, ale wystarcza to, co jest); jeśli ktoś jest zamiejscowy i... rozwiń
Avatar
Marcel / 28 marca 2008 o 07:19
0
"- Do stłuczek dochodzi, bo kierowcy nie czytają znaków." - no i macie odpowiedz dlaczego jest tak "niebezpiecznie". Żadne światła ani dodatkow eoznakowanie tego nie poprawi. Skoro kierowcy nie potrafią zachowac sie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym to o czym mowa. Myslę, że tu jest wielka praca do wykonania dla instruktorów nauki jazdy którzy uczą jak zdać egzamin a nie jak bezpiecznie i kulturalnie jeździc po drogach!!!
To rondo jest takie jak każde inne. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Trzeba tylko wiedzieć jak sie zachowac na rondzie. I na 100% nie ma sensu instalować kolejnej sygnalizacji światlnej bo ten pomysł zupełnie sie nie sprawdza. Jedyny jego efekt to zmiejszenie przepustowości skrzyżowania i zwiększenie korków.
"- Do stłuczek dochodzi, bo kierowcy nie czytają znaków." - no i macie odpowiedz dlaczego jest tak "niebezpiecznie". Żadne światła ani dodatkow eoznakowanie tego nie poprawi. Skoro kierowcy nie potrafią zachowac sie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym to o czym mowa. Myslę, że tu jest wielka praca do wykonania dla instruktorów nauki jazdy którzy uczą jak zdać egzamin a nie jak bezpiecznie i kulturalnie jeździc po drogach!!!
To rondo jest takie jak każde inne. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Trzeba tylko wi... rozwiń
Avatar
ZygZag / 28 marca 2008 o 07:02
0
Ten podpis pod małym, drugim, zdjęciem ktoś na fleku i z ciężką dysleksją pisał.
Avatar
jj / 28 marca 2008 o 01:14
0
LUDZIE PO PROSTU PATRZCIE NA ZNAKI I POMYśLCIE PRZEZ SEKUNDE I PO SPRAWIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
RaPi / 28 marca 2008 o 19:10
0
Generalną zasadą jest to że trzeba uważać i patrzeć na znaki. Tubylcy znają to rondo więc radę sobie dają. Nie wiem jak wytłumaczyc zachowanie obcych. Wiadomo że znaki drogowe to podstawa zwłaszcza takie jak usta pierszeństwa.

Zachowania typu wymuszenia pierszeństwa to już inny temat dotyczący poziomu kultury polskich kierowców. Jednym się spieszy więc nie bacząc na nic wpychają się gdzie się da, zaś ci drudzy gdy są na pierszeństwie mają wszystko w nosie i do głowy im nie przyjdzie żeby przepuścić jedne czy dwa auta.

Wystarczy torchę wolniej ostrożniej i kulturalniej. Dzieki temu będzie bezpiczeniej i szybciej bez korków. Może kiedyś polscy kierowcy dorosną do tego....
Generalną zasadą jest to że trzeba uważać i patrzeć na znaki. Tubylcy znają to rondo więc radę sobie dają. Nie wiem jak wytłumaczyc zachowanie obcych. Wiadomo że znaki drogowe to podstawa zwłaszcza takie jak usta pierszeństwa.

Zachowania typu wymuszenia pierszeństwa to już inny temat dotyczący poziomu kultury polskich kierowców. Jednym się spieszy więc nie bacząc na nic wpychają się gdzie się da, zaś ci drudzy gdy są na pierszeństwie mają wszystko w nosie i do głowy im nie przyjdzie żeby przepuścić jedne czy dwa auta.

rozwiń
Avatar
lublinianin / 28 marca 2008 o 10:48
0
Na tym rondzie dochodzi do wymuszeń pierwszeństwa bo jest tam spore natęrzenie ruchu i jkaby się nie wymusiło (szczgólnie jadąc od Lwowskiej) to trzeba strasznie długo stać.
Avatar
FIDELUS / 28 marca 2008 o 09:51
0
A MOŻE PATRON NIESZCZEGÓLNY PECHA PRZYNOSI KIEROWCOM.???
Avatar
zapominalski / 28 marca 2008 o 09:07
0
Problemem jest to, że jest to zwykłe rondo z pierwszeństwem dla tego, kto znajduje się na rondzie. Wszystkie ulice dojazdowe do ronda (poza Ruską) są uprzywilejowane i kierowcy jadą "na pamięć". Sam się łapałem na tym, że ostro hamowałem jadąc od Gali pod górę - przejeżdżam rondo pod Zamkiem na światłach i zaraz za nim mam zwykłe rondo. Nie problem się zagapić.

Nie wiem, czy rozwiązanie upłynniające ruch (czyli rondo bez świateł) jest sensowne w sytuacji gdy rondo pod Zamkiem jest sterowane światłami - powstają korki od strony Kalinowszczyzny i ruch się korkuje. Tak więc może światła nie były by tak głupim rozwiązaniem. Lepiej stać w korku niż leżeć na cmentarzu lub stać w kolejce do blacharza
Problemem jest to, że jest to zwykłe rondo z pierwszeństwem dla tego, kto znajduje się na rondzie. Wszystkie ulice dojazdowe do ronda (poza Ruską) są uprzywilejowane i kierowcy jadą "na pamięć". Sam się łapałem na tym, że ostro hamowałem jadąc od Gali pod górę - przejeżdżam rondo pod Zamkiem na światłach i zaraz za nim mam zwykłe rondo. Nie problem się zagapić.

Nie wiem, czy rozwiązanie upłynniające ruch (czyli rondo bez świateł) jest sensowne w sytuacji gdy rondo pod Zamkiem jest sterowane światłami - powstają korki o... rozwiń
Avatar
Fox147 / 28 marca 2008 o 09:00
0
Wystarczą progi zwalniającę. O swoją furkę każdy dba i na pewno zwolni. Jak nie zwolni, połowę niemieckiego złomu zostawi na garbie.
Avatar
P. / 28 marca 2008 o 09:00
0
Przegapić to skrzyżowanie jadąc od strony ul. Lwowskiej? To już trzeba być mocno niedowidzącym albo gapić się nie wiadomo gdzie. Dla mnie jedynym miejscem, z którego można przegapić, to dojazd od ronda pod zamkiem (kierowca się rozluźnia, bo pokonał zatłoczone skrzyżowanie ze światłami i na dodatek sygnalizacją wielofazową, można przyspieszyć, żeby nadrobić stracony czas, a tu "nagle" pojawia się następne rondo).
Oznakowanie jest wystarczająco czytelne (można poprawić, ale wystarcza to, co jest); jeśli ktoś jest zamiejscowy i nie zna tego skrzyżowania, to w szczególny sposób powinien uważać na znaki (na innych skrzyżowaniach też), a nie kierować się zasadą "jadę szeroką ulicą, a więc mam pierwszeństwo".
Przegapić to skrzyżowanie jadąc od strony ul. Lwowskiej? To już trzeba być mocno niedowidzącym albo gapić się nie wiadomo gdzie. Dla mnie jedynym miejscem, z którego można przegapić, to dojazd od ronda pod zamkiem (kierowca się rozluźnia, bo pokonał zatłoczone skrzyżowanie ze światłami i na dodatek sygnalizacją wielofazową, można przyspieszyć, żeby nadrobić stracony czas, a tu "nagle" pojawia się następne rondo).
Oznakowanie jest wystarczająco czytelne (można poprawić, ale wystarcza to, co jest); jeśli ktoś jest zamiejscowy i... rozwiń
Avatar
Marcel / 28 marca 2008 o 07:19
0
"- Do stłuczek dochodzi, bo kierowcy nie czytają znaków." - no i macie odpowiedz dlaczego jest tak "niebezpiecznie". Żadne światła ani dodatkow eoznakowanie tego nie poprawi. Skoro kierowcy nie potrafią zachowac sie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym to o czym mowa. Myslę, że tu jest wielka praca do wykonania dla instruktorów nauki jazdy którzy uczą jak zdać egzamin a nie jak bezpiecznie i kulturalnie jeździc po drogach!!!
To rondo jest takie jak każde inne. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Trzeba tylko wiedzieć jak sie zachowac na rondzie. I na 100% nie ma sensu instalować kolejnej sygnalizacji światlnej bo ten pomysł zupełnie sie nie sprawdza. Jedyny jego efekt to zmiejszenie przepustowości skrzyżowania i zwiększenie korków.
"- Do stłuczek dochodzi, bo kierowcy nie czytają znaków." - no i macie odpowiedz dlaczego jest tak "niebezpiecznie". Żadne światła ani dodatkow eoznakowanie tego nie poprawi. Skoro kierowcy nie potrafią zachowac sie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym to o czym mowa. Myslę, że tu jest wielka praca do wykonania dla instruktorów nauki jazdy którzy uczą jak zdać egzamin a nie jak bezpiecznie i kulturalnie jeździc po drogach!!!
To rondo jest takie jak każde inne. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Trzeba tylko wi... rozwiń
Avatar
ZygZag / 28 marca 2008 o 07:02
0
Ten podpis pod małym, drugim, zdjęciem ktoś na fleku i z ciężką dysleksją pisał.
Avatar
jj / 28 marca 2008 o 01:14
0
LUDZIE PO PROSTU PATRZCIE NA ZNAKI I POMYśLCIE PRZEZ SEKUNDE I PO SPRAWIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 0 0

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 12

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 37 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!