Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2021 r.
12:42

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk z tytułem Samorządowca Roku 2020

Autor: Zdjęcie autora drs
289 118 A A
– To dla mnie zaszczyt oraz kolejny powód do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju naszego miasta – komentuje prezydent Żuk.
– To dla mnie zaszczyt oraz kolejny powód do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju naszego miasta – komentuje prezydent Żuk. (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Tytuł „Samorządowca Roku” jest przyznawany przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W tym roku pismo doceniło w ten sposób prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka. – Należy do ekskluzywnego grona najlepszych włodarzy miast w Polsce – czytamy w uzasadnieniu

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Redakcja „Wspólnoty” chwali prezydenta m.in. za zaangażowanie w walkę o budowę oddanej niedawno do użytku drogi ekspresowej łączącej Lublin z Warszawą, nazywając ją „osobistym sukcesem Krzysztofa Żuka”.

Przypomina, że gdy w 2010 r. rząd umieścił tę inwestycję na liście rezerwowej, prezydent Lublina włączył się w kampanię na rzecz szybszej budowy drogi, a rząd ostatecznie zmienił decyzję.

– Krzysztof Żuk od kilku lat znajdował się w bardzo wąskim gronie kandydatów do tytułu Samorządowca Roku „Wspólnoty”. Bez wątpienia należy on do ekskluzywnego grona zaledwie kilku najlepszych włodarzy miast w Polsce – ocenia pismo. – W trudnym 2020 roku sumę dokonań i zalet Krzysztofa Żuka zwieńczyło oddanie siedemnastki i znaczne zaawansowanie prac na S19, zwanej Via Carpatia, bo o tę drogę też walczył. Od początku rozumiał, że dostępność komunikacyjna jest kluczowym czynnikiem rozwoju jego miasta – pisze „Wspólnota”, podkreślając też zaangażowanie prezydenta Lublina w prace Związku Miast Polskich oraz Unii Metropolii Polskich.

– To dla mnie zaszczyt oraz kolejny powód do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju naszego miasta – komentuje prezydent Żuk. – Przyznane wyróżnienie jest dla mnie potwierdzeniem, że po 10 latach intensywnej pracy na rzecz Lublina i jego mieszkańców, nasze miasto jest dzisiaj rozpoznawalną marką i jednym z najszybciej rozwijających się miejsc w Polsce.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 118

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 18 stycznia 2021 r. o 12:54
+75
No, etatowe pisowskie szczekaczki do dzieła. Hejtować do oporu.
Avatar
Jowita99 / 18 stycznia 2021 r. o 13:03
+67
A pamiętacie, jak zrobiliście ankietę dotyczącą oceny rządów Prezydenta Żuka, z której wyszło że ponad 90% czytelników ocenia go pozytywnie? Na następny dzień wrzuciliście dokładnie taki sam artykuł, tylko bez ankiety :) Tyle o Waszej rzetelności dziennikarskiej i bezstronności. Na tym portalu są w zasadzie dwa tematy: Żuk zły i Górki Czechowskie złe. Napiszcie jakiś generator artykułów o tych tematach, zaoszczędzicie na dziennikarzach!
Avatar
Pablito189 / 18 stycznia 2021 r. o 12:58
+64
Troll alert, chwalą Żuka. Gdzie kronikarzdewelorozwoju Monisia, gdzie reszta pisowskich trolli?
Avatar
1223445 / 18 stycznia 2021 r. o 13:09
+60
Brawo! Od paru lat na podium i wreszcie jest to 1 miejsce. Wydaje się, że w pełni zasłużone. Tak sprawnych samorządowców nie ma zbyt wielu w kraju.
Avatar
Malwina_Sz / 18 stycznia 2021 r. o 13:24
+59
Gratulacje dla pana prezydenta Żuka i oby jak najwięcej takich sukcesów w przyszłości.
Avatar
Daro32 / 18 stycznia 2021 r. o 12:58
+54
Pozytywny artykuł o Prezydencie Żuku na Dzienniku Wschodnim? Dziś jakiś dzień odwrotności? Zaraz może napiszecie artykuł o zaletach budowy parku na Górkach Czechowskich?
Avatar
wielkifanCysiaW / 18 stycznia 2021 r. o 13:19
+53
Czy naczelny Cysio Wiejak ogłosi z tego powodu tygodniową żałobę w redakcji DW? Oto jest pytanie. Powinien to zrobić. I opuścić wszystkie redakcyjne flagi do połowy masztu. To jest czarny dzień dla całego DW - znienawidzony Krzysztof Żuk został laureatem prestiżowego wyróżnienia.
Avatar
Belzebu / 18 stycznia 2021 r. o 13:53
+46
Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak - wymienia Neumann - On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k***a, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k***a atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k***a, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie (...)
 Mam coś znacznie ciekawszego. ***s://***onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowe-tasmy-z-walbrzyskiego-pis-temu-damy-to-nasz-gosciu-jest/2v8k2bx,79cfc278
 Mam coś znacznie ciekawszego. ***s://***onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowe-tasmy-z-walbrzyskiego-pis-temu-damy-to-nasz-gosciu-jest/2v8k2bx,79cfc278 rozwiń
Avatar
Nie_jestem_robotem / 18 stycznia 2021 r. o 14:05
+39
Skoro Lublin tak świetnie się rozwija to dlaczego żaden duży poważny zagraniczny inwestor nie zainwestował ostatnio w  Lublinie? Dlaczego liczba mieszkańców  Lublina stale maleje? Dlaczego studentów jest coraz mniej? Ta żukowa propaganda  sukcesu jest coraz bardziej męcząca.
  Monisia trollu, męczące to są twoje sponsorowane wPISy wrzucane z różnych fejkowych kont. Zmień czasem płytę, bo w kółko wklejasz te same treści niczym jakiś zaprogramowany robot. 
Avatar
Zgredek Edek / 18 stycznia 2021 r. o 13:42
+39
Idzie wręcz dokładnie odwrotnie
I to jest wasz wielki bóldup, szczekaczki. I o to lotto. Ma boleć
Avatar
siwy5u2 / 28 stycznia 2021 r. o 07:39
+3
Referendum ws Górek Czechowskich to też osobisty sukces Prezydenta Żuka :)
 +1
Avatar
siwy5u2 / 28 stycznia 2021 r. o 07:38
+3
Ten cały portal samorządowy jest niewiarygodny. Oto co napisano tam o prezydencie Żuku: "Jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w województwie lubelskim, ale w ostatnich wyborach na urząd prezydenta kandydował z własnego komitetu wyborczego, w którym skupił przedstawicieli partii politycznych, organizacji społecznych i ruchów miejskich." To jest nieprawda. Nikogo Żuk nie skupił (oprócz swoich marionetkowych radnych). Ruch miejski jak i inne partie czy organizacje startowały samodzielnie. To samo dotyczy S-17 i S-19 o które walczyło wielu polityków i nie jest to tylko zasługa Żuka. Droga ekspresowa do Warszawy powstała też dzięki postawie mieszkańców, którzy chętnie podpisywali się pod petycją. Ta propaganda sukcesu wokół Żuka zaczyna być żenująca.
Ten cały portal samorządowy jest niewiarygodny. Oto co napisano tam o prezydencie Żuku: "Jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w województwie lubelskim, ale w ostatnich wyborach na urząd prezydenta kandydował z własnego komitetu wyborczego, w którym skupił przedstawicieli partii politycznych, organizacji społecznych i ruchów miejskich." To jest nieprawda. Nikogo Żuk nie skupił (oprócz swoich marionetkowych radnych). Ruch miejski jak i inne partie czy organizacje startowały samodzielnie. To samo dotyczy S-17 i S-19 o które wa... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 stycznia 2021 r. o 12:25
-4
"CBA po kontroli ustaliło, że ,,,,, był członkiem rady nadzorczej PZU Życie ...... i z tego tytułu otrzymał ponad *** tys. zł. "...."...mam opinie prawne sporządzone przez wybitnych specjalistów w dziedzinie prawa – profesorów X i Y""Jestem pewny argumentów prawnych...."_____ Jest prawomocny wyrok NSA.... samorządowiec złamał przepisy ustawy....
Avatar
Zgredek Edek / 21 stycznia 2021 r. o 11:17
+3
Dziękuję za komplement i całkowite obnażenie tego, skąd przychodzisz. W życiu jest tak, że wcześniej, czy później następuje wyłączenie zdrowego rozsądku i następuje publiczna auto autopsja obywatela o nieposzlakowanej dotychczas opinii. Bądź zdrów, bo może być to bardziej  niezbędne  i potrzebne niż zajmowana aktualnie pozycja społeczna
Bylibyśmy równi, lecz dzieli nas klasa:Ty jesteś ku***sem, a ja mam ku***sa. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Avatar
LAS / 21 stycznia 2021 r. o 09:34
-3
Wiesz, na czym polega różnica między nami?
  Bylibyśmy równi, lecz dzieli nas klasa:Ty jesteś ku....sem, a ja mam ku....sa.     Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Dziękuję za komplement i całkowite obnażenie tego, skąd przychodzisz. W życiu jest tak, że wcześniej, czy później następuje wyłączenie zdrowego rozsądku i następuje publiczna auto autopsja obywatela o nieposzlakowanej dotychczas opinii. Bądź zdrów, bo może być to bardziej  niezbędne  i potrzebne niż zajmowana aktualnie pozycja społeczna.
Dziękuję za komplement i całkowite obnażenie tego, skąd przychodzisz. W życiu jest tak, że wcześniej, czy później następuje wyłączenie zdrowego rozsądku i następuje publiczna auto autopsja obywatela o nieposzlakowanej dotychczas opinii. Bądź zdrów, bo może być to bardziej  niezbędne  i potrzebne niż zajmowana aktualnie pozycja społeczna. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 21 stycznia 2021 r. o 09:21
+3
Wiesz, na czym polega różnica między nami? 
Bylibyśmy równi, lecz dzieli nas klasa:Ty jesteś ku....sem, a ja mam ku....sa. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Avatar
LAS / 21 stycznia 2021 r. o 08:56
-6
komuś puściły zwieracze systemowe
Buahahahahaha. Zmień lekarza. Ten cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Wiesz, na czym polega różnica między nami? Między innymi na tym, że nie wchodzę w sfery prywatne i jak trzeba, potrafię przyznać się do pomyłki, czy błędu, co niniejszym czynię nie w aspekcie reakcji, a nie przedmiotu, czyli przywołania wyników z plebiscytu o tym samym tytule i nazwie, ale prowadzonego przez inny portal samorządowy. Zainteresowanych przepraszam, za ewentualne wprowadzenie w błąd, co jako akt szacunku w  wobec  innych nie ma raczej nic  wspólnego  z medycyną.
Wiesz, na czym polega różnica między nami? Między innymi na tym, że nie wchodzę w sfery prywatne i jak trzeba, potrafię przyznać się do pomyłki, czy błędu, co niniejszym czynię nie w aspekcie reakcji, a nie przedmiotu, czyli przywołania wyników z plebiscytu o tym samym tytule i nazwie, ale prowadzonego przez inny portal samorządowy. Zainteresowanych przepraszam, za ewentualne wprowadzenie w błąd, co jako akt szacunku w  wobec  innych nie ma raczej nic  wspólnego  z medycyną. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 21 stycznia 2021 r. o 08:29
+4
komuś puściły zwieracze systemowe
Buahahahahaha. Zmień lekarza. Ten cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Avatar
LAS / 21 stycznia 2021 r. o 07:58
-8
Monisia trollu, obawiam się, że ten portal samorządowy jest mniej więcej 1000000 bardziej wiarygodny niż twoja nędzna codzienna trollerka i dodawanie komentarzy z setek fejkowych kont.
Z tą wiarygodonością na 1000000 razy większą byłbym ostrożny, bo plebiscyt jeszcze trwa, ale komuś puściły zwieracze systemowe, bo według właśnie tego portalu:  "Samorządowiec Roku 2020. Plebiscyt wszedł w decydującą fazę  Tylko do czwartku (21 stycznia) można oddawać głosy na najlepszych marszałków, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i radnych. Tym samym tegoroczna edycja naszego plebiscytu na  " Samorządowiec Roku 2020 "  wchodzi w ostatnią fazę." Wrzuć na luz, bo przyspieszenie w ogłaszaniu sukcesów nie zawsze wychodzi na zdrowie!
Z tą wiarygodonością na 1000000 razy większą byłbym ostrożny, bo plebiscyt jeszcze trwa, ale komuś puściły zwieracze systemowe, bo według właśnie tego portalu:  "Samorządowiec Roku 2020. Plebiscyt wszedł w decydującą fazę  Tylko do czwartku (21 stycznia) można oddawać głosy na najlepszych marszałków, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i radnych. Tym samym tegoroczna edycja naszego plebiscytu na  " Samorządowiec Roku 2020 "  wchodzi w ostatnią fazę." Wrzuć na luz, bo przysp... rozwiń
Avatar
siwy5u2 / 21 stycznia 2021 r. o 07:30
-10
Referendum ws Górek Czechowskich to też osobisty sukces Prezydenta Żuka :)
 +1