Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2021 r.
12:42

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk z tytułem Samorządowca Roku 2020

Autor: Zdjęcie autora drs
289 118 A A
– To dla mnie zaszczyt oraz kolejny powód do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju naszego miasta – komentuje prezydent Żuk.
– To dla mnie zaszczyt oraz kolejny powód do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju naszego miasta – komentuje prezydent Żuk. (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Tytuł „Samorządowca Roku” jest przyznawany przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W tym roku pismo doceniło w ten sposób prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka. – Należy do ekskluzywnego grona najlepszych włodarzy miast w Polsce – czytamy w uzasadnieniu

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Redakcja „Wspólnoty” chwali prezydenta m.in. za zaangażowanie w walkę o budowę oddanej niedawno do użytku drogi ekspresowej łączącej Lublin z Warszawą, nazywając ją „osobistym sukcesem Krzysztofa Żuka”.

Przypomina, że gdy w 2010 r. rząd umieścił tę inwestycję na liście rezerwowej, prezydent Lublina włączył się w kampanię na rzecz szybszej budowy drogi, a rząd ostatecznie zmienił decyzję.

– Krzysztof Żuk od kilku lat znajdował się w bardzo wąskim gronie kandydatów do tytułu Samorządowca Roku „Wspólnoty”. Bez wątpienia należy on do ekskluzywnego grona zaledwie kilku najlepszych włodarzy miast w Polsce – ocenia pismo. – W trudnym 2020 roku sumę dokonań i zalet Krzysztofa Żuka zwieńczyło oddanie siedemnastki i znaczne zaawansowanie prac na S19, zwanej Via Carpatia, bo o tę drogę też walczył. Od początku rozumiał, że dostępność komunikacyjna jest kluczowym czynnikiem rozwoju jego miasta – pisze „Wspólnota”, podkreślając też zaangażowanie prezydenta Lublina w prace Związku Miast Polskich oraz Unii Metropolii Polskich.

– To dla mnie zaszczyt oraz kolejny powód do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju naszego miasta – komentuje prezydent Żuk. – Przyznane wyróżnienie jest dla mnie potwierdzeniem, że po 10 latach intensywnej pracy na rzecz Lublina i jego mieszkańców, nasze miasto jest dzisiaj rozpoznawalną marką i jednym z najszybciej rozwijających się miejsc w Polsce.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 118

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 18 stycznia 2021 r. o 12:54
+75
No, etatowe pisowskie szczekaczki do dzieła. Hejtować do oporu.
Avatar
Jowita99 / 18 stycznia 2021 r. o 13:03
+67
A pamiętacie, jak zrobiliście ankietę dotyczącą oceny rządów Prezydenta Żuka, z której wyszło że ponad 90% czytelników ocenia go pozytywnie? Na następny dzień wrzuciliście dokładnie taki sam artykuł, tylko bez ankiety :) Tyle o Waszej rzetelności dziennikarskiej i bezstronności. Na tym portalu są w zasadzie dwa tematy: Żuk zły i Górki Czechowskie złe. Napiszcie jakiś generator artykułów o tych tematach, zaoszczędzicie na dziennikarzach!
Avatar
Pablito189 / 18 stycznia 2021 r. o 12:58
+64
Troll alert, chwalą Żuka. Gdzie kronikarzdewelorozwoju Monisia, gdzie reszta pisowskich trolli?
Avatar
1223445 / 18 stycznia 2021 r. o 13:09
+60
Brawo! Od paru lat na podium i wreszcie jest to 1 miejsce. Wydaje się, że w pełni zasłużone. Tak sprawnych samorządowców nie ma zbyt wielu w kraju.
Avatar
Malwina_Sz / 18 stycznia 2021 r. o 13:24
+59
Gratulacje dla pana prezydenta Żuka i oby jak najwięcej takich sukcesów w przyszłości.
Avatar
Daro32 / 18 stycznia 2021 r. o 12:58
+54
Pozytywny artykuł o Prezydencie Żuku na Dzienniku Wschodnim? Dziś jakiś dzień odwrotności? Zaraz może napiszecie artykuł o zaletach budowy parku na Górkach Czechowskich?
Avatar
wielkifanCysiaW / 18 stycznia 2021 r. o 13:19
+53
Czy naczelny Cysio Wiejak ogłosi z tego powodu tygodniową żałobę w redakcji DW? Oto jest pytanie. Powinien to zrobić. I opuścić wszystkie redakcyjne flagi do połowy masztu. To jest czarny dzień dla całego DW - znienawidzony Krzysztof Żuk został laureatem prestiżowego wyróżnienia.
Avatar
Belzebu / 18 stycznia 2021 r. o 13:53
+46
Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak - wymienia Neumann - On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k***a, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k***a atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k***a, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie (...)
 Mam coś znacznie ciekawszego. ***s://***onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowe-tasmy-z-walbrzyskiego-pis-temu-damy-to-nasz-gosciu-jest/2v8k2bx,79cfc278
 Mam coś znacznie ciekawszego. ***s://***onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowe-tasmy-z-walbrzyskiego-pis-temu-damy-to-nasz-gosciu-jest/2v8k2bx,79cfc278 rozwiń
Avatar
Nie_jestem_robotem / 18 stycznia 2021 r. o 14:05
+39
Skoro Lublin tak świetnie się rozwija to dlaczego żaden duży poważny zagraniczny inwestor nie zainwestował ostatnio w  Lublinie? Dlaczego liczba mieszkańców  Lublina stale maleje? Dlaczego studentów jest coraz mniej? Ta żukowa propaganda  sukcesu jest coraz bardziej męcząca.
  Monisia trollu, męczące to są twoje sponsorowane wPISy wrzucane z różnych fejkowych kont. Zmień czasem płytę, bo w kółko wklejasz te same treści niczym jakiś zaprogramowany robot. 
Avatar
Zgredek Edek / 18 stycznia 2021 r. o 13:42
+39
Idzie wręcz dokładnie odwrotnie
I to jest wasz wielki bóldup, szczekaczki. I o to lotto. Ma boleć
Avatar
siwy5u2 / 28 stycznia 2021 r. o 07:39
+3
Referendum ws Górek Czechowskich to też osobisty sukces Prezydenta Żuka :)
 +1
Avatar
siwy5u2 / 28 stycznia 2021 r. o 07:38
+3
Ten cały portal samorządowy jest niewiarygodny. Oto co napisano tam o prezydencie Żuku: "Jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w województwie lubelskim, ale w ostatnich wyborach na urząd prezydenta kandydował z własnego komitetu wyborczego, w którym skupił przedstawicieli partii politycznych, organizacji społecznych i ruchów miejskich." To jest nieprawda. Nikogo Żuk nie skupił (oprócz swoich marionetkowych radnych). Ruch miejski jak i inne partie czy organizacje startowały samodzielnie. To samo dotyczy S-17 i S-19 o które walczyło wielu polityków i nie jest to tylko zasługa Żuka. Droga ekspresowa do Warszawy powstała też dzięki postawie mieszkańców, którzy chętnie podpisywali się pod petycją. Ta propaganda sukcesu wokół Żuka zaczyna być żenująca.
Ten cały portal samorządowy jest niewiarygodny. Oto co napisano tam o prezydencie Żuku: "Jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w województwie lubelskim, ale w ostatnich wyborach na urząd prezydenta kandydował z własnego komitetu wyborczego, w którym skupił przedstawicieli partii politycznych, organizacji społecznych i ruchów miejskich." To jest nieprawda. Nikogo Żuk nie skupił (oprócz swoich marionetkowych radnych). Ruch miejski jak i inne partie czy organizacje startowały samodzielnie. To samo dotyczy S-17 i S-19 o które wa... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 stycznia 2021 r. o 12:25
-4
"CBA po kontroli ustaliło, że ,,,,, był członkiem rady nadzorczej PZU Życie ...... i z tego tytułu otrzymał ponad *** tys. zł. "...."...mam opinie prawne sporządzone przez wybitnych specjalistów w dziedzinie prawa – profesorów X i Y""Jestem pewny argumentów prawnych...."_____ Jest prawomocny wyrok NSA.... samorządowiec złamał przepisy ustawy....
Avatar
Zgredek Edek / 21 stycznia 2021 r. o 11:17
+3
Dziękuję za komplement i całkowite obnażenie tego, skąd przychodzisz. W życiu jest tak, że wcześniej, czy później następuje wyłączenie zdrowego rozsądku i następuje publiczna auto autopsja obywatela o nieposzlakowanej dotychczas opinii. Bądź zdrów, bo może być to bardziej  niezbędne  i potrzebne niż zajmowana aktualnie pozycja społeczna
Bylibyśmy równi, lecz dzieli nas klasa:Ty jesteś ku***sem, a ja mam ku***sa. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Avatar
LAS / 21 stycznia 2021 r. o 09:34
-3
Wiesz, na czym polega różnica między nami?
  Bylibyśmy równi, lecz dzieli nas klasa:Ty jesteś ku....sem, a ja mam ku....sa.     Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Dziękuję za komplement i całkowite obnażenie tego, skąd przychodzisz. W życiu jest tak, że wcześniej, czy później następuje wyłączenie zdrowego rozsądku i następuje publiczna auto autopsja obywatela o nieposzlakowanej dotychczas opinii. Bądź zdrów, bo może być to bardziej  niezbędne  i potrzebne niż zajmowana aktualnie pozycja społeczna.
Dziękuję za komplement i całkowite obnażenie tego, skąd przychodzisz. W życiu jest tak, że wcześniej, czy później następuje wyłączenie zdrowego rozsądku i następuje publiczna auto autopsja obywatela o nieposzlakowanej dotychczas opinii. Bądź zdrów, bo może być to bardziej  niezbędne  i potrzebne niż zajmowana aktualnie pozycja społeczna. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 21 stycznia 2021 r. o 09:21
+3
Wiesz, na czym polega różnica między nami? 
Bylibyśmy równi, lecz dzieli nas klasa:Ty jesteś ku....sem, a ja mam ku....sa. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Avatar
LAS / 21 stycznia 2021 r. o 08:56
-6
komuś puściły zwieracze systemowe
Buahahahahaha. Zmień lekarza. Ten cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Wiesz, na czym polega różnica między nami? Między innymi na tym, że nie wchodzę w sfery prywatne i jak trzeba, potrafię przyznać się do pomyłki, czy błędu, co niniejszym czynię nie w aspekcie reakcji, a nie przedmiotu, czyli przywołania wyników z plebiscytu o tym samym tytule i nazwie, ale prowadzonego przez inny portal samorządowy. Zainteresowanych przepraszam, za ewentualne wprowadzenie w błąd, co jako akt szacunku w  wobec  innych nie ma raczej nic  wspólnego  z medycyną.
Wiesz, na czym polega różnica między nami? Między innymi na tym, że nie wchodzę w sfery prywatne i jak trzeba, potrafię przyznać się do pomyłki, czy błędu, co niniejszym czynię nie w aspekcie reakcji, a nie przedmiotu, czyli przywołania wyników z plebiscytu o tym samym tytule i nazwie, ale prowadzonego przez inny portal samorządowy. Zainteresowanych przepraszam, za ewentualne wprowadzenie w błąd, co jako akt szacunku w  wobec  innych nie ma raczej nic  wspólnego  z medycyną. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 21 stycznia 2021 r. o 08:29
+4
komuś puściły zwieracze systemowe
Buahahahahaha. Zmień lekarza. Ten cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Avatar
LAS / 21 stycznia 2021 r. o 07:58
-8
Monisia trollu, obawiam się, że ten portal samorządowy jest mniej więcej 1000000 bardziej wiarygodny niż twoja nędzna codzienna trollerka i dodawanie komentarzy z setek fejkowych kont.
Z tą wiarygodonością na 1000000 razy większą byłbym ostrożny, bo plebiscyt jeszcze trwa, ale komuś puściły zwieracze systemowe, bo według właśnie tego portalu:  "Samorządowiec Roku 2020. Plebiscyt wszedł w decydującą fazę  Tylko do czwartku (21 stycznia) można oddawać głosy na najlepszych marszałków, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i radnych. Tym samym tegoroczna edycja naszego plebiscytu na  " Samorządowiec Roku 2020 "  wchodzi w ostatnią fazę." Wrzuć na luz, bo przyspieszenie w ogłaszaniu sukcesów nie zawsze wychodzi na zdrowie!
Z tą wiarygodonością na 1000000 razy większą byłbym ostrożny, bo plebiscyt jeszcze trwa, ale komuś puściły zwieracze systemowe, bo według właśnie tego portalu:  "Samorządowiec Roku 2020. Plebiscyt wszedł w decydującą fazę  Tylko do czwartku (21 stycznia) można oddawać głosy na najlepszych marszałków, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i radnych. Tym samym tegoroczna edycja naszego plebiscytu na  " Samorządowiec Roku 2020 "  wchodzi w ostatnią fazę." Wrzuć na luz, bo przysp... rozwiń
Avatar
siwy5u2 / 21 stycznia 2021 r. o 07:30
-10
Referendum ws Górek Czechowskich to też osobisty sukces Prezydenta Żuka :)
 +1
Zobacz wszystkie komentarze 118

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Będzie więcej punktów z alkoholem. "Przybędzie miejsc pracy, ale w zakładach pogrzebowych"

Biała Podlaska: Będzie więcej punktów z alkoholem. "Przybędzie miejsc pracy, ale w zakładach pogrzebowych"

W mieście przybędzie punktów, w których będzie można kupić alkohol. Ma to być pomoc dla przedsiębiorców w trudnym czasie pandemii. – Do rozwoju gospodarczego niekoniecznie potrzebna jest sprzedaż alkoholu – zauważa z kolei radny prawicy Sławomir Potocki.

Lubelskie: 326 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej zgonów w pow. zamojskim

Lubelskie: 326 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej zgonów w pow. zamojskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w woj. lubelskim odnotowano 326 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 6 chorych, z czego 1 osoba bez chorób współistniejących

10 099 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 114 chorych

10 099 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 114 chorych

10 099 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 114 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Lubelskie: Poziom wód w rzekach podnosi się przez roztopy? Strażacy monitorują sytuację [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Poziom wód w rzekach podnosi się przez roztopy? Strażacy monitorują sytuację [zdjęcia]

Duży wzrost temperatury spowodował gwałtowne roztopy w rejonie rzek w woj. lubelskim. Strażacy cały czas monitorują sytuację, a dzisiaj sprawdzali stan wody na Krznie i Bugu.

Charakterystyczne dekoracje, sklepowe szyldy oraz koziołek. Projekt "Wzory Lublina"
Magazyn
galeria

Charakterystyczne dekoracje, sklepowe szyldy oraz koziołek. Projekt "Wzory Lublina"

Charakterystyczne rozmieszczenie okien, dekoracje fasad, kształty dachów, sklepowe szyldy, wzory posadzek i kostki brukowej, kogucik, toporek i koziołek: powstała niezwykła kolekcja monochromatycznych wzorów inspirowanych Lublinem – Rozmowa z Tomaszem Smutkiem, lubelskim grafikiem, autorem projektu „Wzory Lublina”

Przedwiośnie w pełni. Dużo słońca w najbliższych dniach, także na wschodzie Polski
Prognoza pogody
film

Przedwiośnie w pełni. Dużo słońca w najbliższych dniach, także na wschodzie Polski

Polska. W ciągu pierwszych dni marca temperatura maksymalna miejscami dojdzie do kilkunastu stopni powyżej zera, ale znajdą się i takie regiony, gdzie nie przekroczy 3 stopni Celsjusza. Będzie pogodne, a nawet słoneczne. W drugiej połowie tygodnia pojawią się opady.

Jako pierwsza stanęła do walki z COVID-19. Kim jest „Jadzia z Sanepidu”?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Jako pierwsza stanęła do walki z COVID-19. Kim jest „Jadzia z Sanepidu”?

Jadwiga Caban-Korbas od 30 lat pełniła funkcję dyrektora słubickiego Sanepidu. Zrobiło się o niej głośno, gdy do sieci trafił film z zebrania sztabu zarządzania kryzysowego, gdzie pani Jadwiga mówiła o pierwszym przypadku COVID-19 w Polsce. - Następnego dnia dostałem z samego rana co najmniej kilkanaście telefonów o tym, że mam panią dyrektor natychmiast wyrzucić z pracy – mówi Leszek Bajon, starosta słubicki.

Chełm: Drogowcy łatali, kierowcy przeszkadzali. Interweniowała Straż Miejska

Chełm: Drogowcy łatali, kierowcy przeszkadzali. Interweniowała Straż Miejska

Kilkanaście mandatów nałożonych na najbardziej agresywnych kierowców, jeden zatrzymany pijany kierowca, inny staranował zaporę drogową i uciekł, a kolejny omal nie potrącił lepiącego dziury drogowca. Remont ul. Metalowej w Chełmie zamienił się w koszmar dla pracowników MPRD. Trzeba było wezwać strażników miejskich, żeby poskromili awanturujących się kierowców.

Śmiertelny wypadek w Lublinie. Zginęło dwóch mężczyzn

Śmiertelny wypadek w Lublinie. Zginęło dwóch mężczyzn

Dwóch mężczyzn, obywateli Ukrainy zginęło w wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Lublinie.

Błąd defensywy spowodował, że nie zdobyliśmy punktu. Opinie po meczu Olimpia - Motor

Błąd defensywy spowodował, że nie zdobyliśmy punktu. Opinie po meczu Olimpia - Motor

Nieudany, pierwszy mecz ligowy w 2021 roku w wykonaniu piłkarzy Motoru. Ekipa z Lublina przegrała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 0:1. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu drużyn?

Wirusowe hybrydy i szczepionka mozaikowa. "Na pewno groźny jest wariant brytyjski"
Magazyn

Wirusowe hybrydy i szczepionka mozaikowa. "Na pewno groźny jest wariant brytyjski"

U każdej zakażonej osoby podczas namnażania wirusa w komórkach mogą tworzyć się jego odmienne wersje, a konsekwencje tych zmian mogą być różne – Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

Chełm. Ukradła kilka butelek whisky. Nie było to jedyne przewinienie 27-latki

Chełm. Ukradła kilka butelek whisky. Nie było to jedyne przewinienie 27-latki

Drogi gust miała 27-latka z Chełma przyłapana na kradzieży przez pracowników supermarketu. Chciała wynieść 4 butelki drogiego alkoholu. Policjanci odebrali jej whisky za 600 zł, ale jak się okazało, nie był to pierwszy raz, gdy kobieta kradła w sklepie.

Piotr Żyła ze złotym medalem mistrzostw świata. "Miałem dzisiaj dobry dzień"
film

Piotr Żyła ze złotym medalem mistrzostw świata. "Miałem dzisiaj dobry dzień"

W sobotę Piotr Żyła po skokach na odległość 105 m i 102,5 m został mistrzem świata na normalnej skoczni (HS106) w Oberstdorfie.

Hetman Zamość – KS Wiązownica 0:3. Fatalny początek meczu

Hetman Zamość – KS Wiązownica 0:3. Fatalny początek meczu

Piłkarze z Zamościa nową rundę rozpoczęli z nowymi nadziejami. Na inaugurację wiosny dostali jednak lekcję od KS Wiązownica. Beniaminek już po 20 minutach prowadził 2:0, a ostatecznie wygrał z Hetmanem 3:0.

Uratowali życie niedoszłej samobójczyni. Jej słowa zaskoczyły policjantów

Uratowali życie niedoszłej samobójczyni. Jej słowa zaskoczyły policjantów

– Policjanci każdego dnia w swojej służbie mają do czynienia z różnymi tragediami ludzkimi. Często są to sytuacje, kiedy życie ludzkie jest zagrożone – przyznaje sierż. szt. Elwira Tadyniewicz z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.