Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2021 r.
14:29

Kto był winien ślizgawicy w Lublinie? Ratusz odpowiada

33 33 A A

Jezdnie zamieniły się w lodowiska, ślizgające się pojazdy stawały w poprzek dróg, a autobusy miały duże opóźnienia. – To wynikało z obiektywnych czynników – tak Ratusz tłumaczy wczorajsze problemy kierowców i przekonuje, że nie można za to winić drogowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Problemy z przejazdem występowały nawet na dużych ulicach, po których kursuje komunikacja miejska, np. na ul. Węglarza. Właśnie tu nagraliśmy ślizgające się po drodze auta, które stawały w poprzek jezdni. W innej części miasta autobusy linii 39 nie mogły dojechać do pętli Lipniak z powodu oblodzenia drogi, kursowały trasą skróconą do ul. Bohaterów Monte Cassino. Mimo wieczornej pory, komunikacja miała nawet 30-minutowe opóźnienia.

Czy drogowcy zaspali dopuszczając do takiego stanu jezdni? Ratusz nie ma im nic do zarzucenia.

– Przyczyną oblodzenia niektórych ulic były niekorzystne warunki atmosferyczne – przekonuje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Po godz. 18.00 wystąpiły opady mokrego śniegu oraz deszczu ze śniegiem trwające około 10 minut. W połączeniu ze spadkiem temperatury powietrza i jezdni spowodowały oblodzenie odśnieżonych nawierzchni ulic. Zatem wczorajsza sytuacja wynikała z czynników obiektywnych, niezależnych od zarządcy drogi i firm realizujących zimowe utrzymanie miasta.

Ratusz zapewnia, że drogi były posypywane solą. Dlaczego zatem były śliskie? – Nie zawsze można jednoznacznie określić czas działania soli drogowej – zastrzega Góźdź. – Zależy on od wielu czynników, między innymi występujących w danej chwili opadów ich intensywności, temperatury nawierzchni i otoczenia nawierzchni ulic oraz wahań temperatury.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Qzaq / 28 stycznia 2021 r. o 15:05
+42
Nie do końca rozumiem czemu piszecie akurat o Lublinie skoro to samo działo się praktycznie w całym województwie. Trasa Lublin-Nałęczów była wczoraj praktycznie nieprzejezdna. W radiu mówili, że wszędzie to samo. Takie są uroki zim i dziwne, że niektórzy jeszcze nie zdążyli się przyzwyczaić do sytuacji gdy sypie z nieba i występuje nagły spadek temperatury przez co momentalnie robi się lodowisko.
Avatar
Chico / 28 stycznia 2021 r. o 15:31
+36
Kto był winien ślizgawicy w Lublinie? Pogoda, opady i temperatura zrobiły swoje. Było ślisko nie tylko w Lublinie, a niemożliwym jest również, aby piaskarki pojawiły się na wszystkich ulicach w tym samym momencie. Szukać zawsze na siłę winnych, to tak jakby szukać winnych za wszystkie huragany i inne anomalie pogodowe. Z przyrodą nie wygramy. Jedyna rada na drugi raz - noga z gazu.
Avatar
___K___ / 28 stycznia 2021 r. o 14:59
+35
Pierwsza zasada działania sPÓłdzielni Dewelo-Tęcza - ZAWSZE bronić korporacje, które wykonują kontrakty i NIGDY nie egzekwować solidności ich wykonania. Tymczasem na forum *** pojawiły się relacje o piaskarkach jeżdżących BEZ WŁĄCZONYCH ROZSYPYWACZY. Czyżby cwaniaki nabijali kilometraż, a oszczędzali na soli? (liczę na co najmniej 40 czerwonych łapek od srom_K_a, co potraktuję jako potwierdzenie tej wersji).
Do krytykowania zawsze jesteś pierwszy, pod różnymi nickami, ale pierwszy. Jak myślisz, że to wszystko takie Eldorado, to zgłoś się - jesteś tak wspaniały, że na pewno zawsze będziesz utrzymywał wszystkie drogi, w mieście i na peryferiach, w idealnym stanie. Jesteś zwyczajnym pieniaczem i najwyraźniej wynajętym trollem mającym walić we władze miasta przy każdej okazji, czy to ma sens, czy też nie.
Do krytykowania zawsze jesteś pierwszy, pod różnymi nickami, ale pierwszy. Jak myślisz, że to wszystko takie Eldorado, to zgłoś się - jesteś tak wspaniały, że na pewno zawsze będziesz utrzymywał wszystkie drogi, w mieście i na peryferiach, w idealnym stanie. Jesteś zwyczajnym pieniaczem i najwyraźniej wynajętym trollem mającym walić we władze miasta przy każdej okazji, czy to ma sens, czy też nie. rozwiń
Avatar
Robek39 / 28 stycznia 2021 r. o 15:56
+32
Faktycznie, dość dziwna i wybiórcza narracja Dziennika Wschodniego. Wygląda to tak, jakby tylko w Lublinie były wczoraj kłopoty z oblodzoną nawierzchnią a wszędzie dookoła był czarny asfalt i zero kłopotów z zamarzającym śniegiem. Skoro tak to czemu utknąłem w korku w Konopnicy?
Avatar
___K___ / 28 stycznia 2021 r. o 15:17
+29
Nie do końca rozumiem czemu piszecie akurat o Lublinie skoro to samo działo się praktycznie w całym województwie. Trasa Lublin-Nałęczów była wczoraj praktycznie nieprzejezdna. W radiu mówili, że wszędzie to samo. Takie są uroki zim i dziwne, że niektórzy jeszcze nie zdążyli się przyzwyczaić do sytuacji gdy sypie z nieba i występuje nagły spadek temperatury przez co momentalnie robi się lodowisko.
Piszą, bo z upodobaniem walą we władze Lublina, czy to ma sens, czy też nie. Ale mam dla Redakcji pomysł na artykul. Godny dziennikarstwa śledczego wręcz. Do tej pory ine są posypane Górki Czechowskie! To prawdziwy skandal!
Piszą, bo z upodobaniem walą we władze Lublina, czy to ma sens, czy też nie. Ale mam dla Redakcji pomysł na artykul. Godny dziennikarstwa śledczego wręcz. Do tej pory ine są posypane Górki Czechowskie! To prawdziwy skandal! rozwiń
Avatar
___K___ / 28 stycznia 2021 r. o 15:18
+27
Przecież to są wierutne bzdury!! Nawet o godzinie 19:30 ulice były posypane tylko przed bezpośrednio samymi skrzyżowaniami, cała al. Jana Pawła i ul. Lubelskiego Lipca łącznie z wiaduktem nad Dworcową to było jedno wielkie lodowisko. To cud, że wczoraj nikt się na tych ulicach nie zabił. GDDKiA jakoś potrafi zadbać o to, żeby węzły były posypane, za to zapraszam na odcinek Poligonowa i Bohaterów Września prowadzący do węzła Czechów - to co robi tam (a raczej czego nie robi) miasto, to jest kryminał.
Kolejne fake'owe konto?
Avatar
wielkifanCysiaW / 28 stycznia 2021 r. o 15:48
+26
Nie do końca rozumiem czemu piszecie akurat o Lublinie skoro to samo działo się praktycznie w całym województwie. Trasa Lublin-Nałęczów była wczoraj praktycznie nieprzejezdna. W radiu mówili, że wszędzie to samo. Takie są uroki zim i dziwne, że niektórzy jeszcze nie zdążyli się przyzwyczaić do sytuacji gdy sypie z nieba i występuje nagły spadek temperatury przez co momentalnie robi się lodowisko.
Piszą, bo z upodobaniem walą we władze Lublina, czy to ma sens, czy też nie. Ale mam dla Redakcji pomysł na artykul. Godny dziennikarstwa śledczego wręcz. Do tej pory ine są posypane Górki Czechowskie! To prawdziwy skandal!
 Najbardziej aktywny w krytykowaniu wszystkiego co ma związek z Żukiem jest Dominik Smaga, giermek naczelnego Cysia Wiejaka. Przypuszczam, że te wszystkie nieprzychylne Żukowi artykuły to przygotowanie do miękkiego lądowania w TVP Lublin a może nawet skok na jakąś ciepłą posadkę w Urzędzie Marszałkowskim? Zalewa już pokazał, że "obiektywne" dziennikarstwo się opłaca a wiele wskazuje na to, że Smaga idzie dokładnie tą samą drogą.
 Najbardziej aktywny w krytykowaniu wszystkiego co ma związek z Żukiem jest Dominik Smaga, giermek naczelnego Cysia Wiejaka. Przypuszczam, że te wszystkie nieprzychylne Żukowi artykuły to przygotowanie do miękkiego lądowania w TVP Lublin a może nawet skok na jakąś ciepłą posadkę w Urzędzie Marszałkowskim? Zalewa już pokazał, że "obiektywne" dziennikarstwo się opłaca a wiele wskazuje na to, że Smaga idzie dokładnie tą samą drogą. rozwiń
Avatar
anne / 28 stycznia 2021 r. o 19:12
+21
Nie P0trzeba Einsteina, żeby odkryć, że nieudolność łysogrodzkiego rathausu jest skutkiem zaprzedania się korporacjom. Rathausowcy są skuteczni jedynie, kiedy trzeba P0kazac "plebsowi" jego miejsce, a na co dzień są zajęci lizaniem j@j swoim Panom, którzy zbijają kapuchę kosztem miasta-wydmuszki.
 Wysil się w końcu i napisz coś nowego trollu, bo naprawdę już rzygać się chce od tych twoich codziennych godnych pożałowania wrzutek. To wręcz przerażające, że takich tępaków biorą do pisowskich bojówek internetowych i jeszcze im płacą za robienie z forum szamba.
 Wysil się w końcu i napisz coś nowego trollu, bo naprawdę już rzygać się chce od tych twoich codziennych godnych pożałowania wrzutek. To wręcz przerażające, że takich tępaków biorą do pisowskich bojówek internetowych i jeszcze im płacą za robienie z forum szamba. rozwiń
Avatar
Marek84 / 28 stycznia 2021 r. o 19:32
+18
Nie ma mocnych na pewne zjawiska pogodowe i tyle. Przy tak szybko zamarzającej nawierzchni to i 500 solarek by sobie nie poradziło z ogarnięciem na szybko całego miasta. Ślizgawicom winna jest pogoda a nie człowiek.
Avatar
Zgredek Edek / 28 stycznia 2021 r. o 16:26
+12
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że odpowiedzialność ponoszą... kierowcy, którzy nie powinni byli w ogóle wyjeżdżać swoimi pojazdami
Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota,  pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 29 stycznia 2021 r. o 16:03
-7
"DO WYROKU JESTEM PREZYDENTEM....".... A P0 wyroku? ...będą "CZYNNIKI OBIEKTYWNE" ;) KURTYNA...
 +6
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 29 stycznia 2021 r. o 16:02
-9
Wszędzie, gdzie rządzi PO, jest tragedia. Oszczędzają na wszystkim, a "piniędzy nie ma i nie będzie".  Nie potrafią nic: ani rzadzić, ani podjąć odważną decyzję i wycofać się; oddać władzę tym, którzy potrafią rządzić.
 +5
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 29 stycznia 2021 r. o 16:02
-8
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że odpowiedzialność ponoszą... kierowcy, którzy nie powinni byli w ogóle wyjeżdżać swoimi pojazdami. Taki mamy klimat! W lubelskim magistracie co najmniej od 1989 roku!
srome_K_ pod loginem mgrManipulacji właśnie próbował przepychać wersję o "nieudolności kierowców". Na myśl przychodzi tu dorobek słynnej swego czasu tuby rathausowej w osobie pana "to wina kierowców"-kieliszka.
 +4
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 29 stycznia 2021 r. o 16:01
-7
Przecież to są wierutne bzdury!! Nawet o godzinie 19:30 ulice były posypane tylko przed bezpośrednio samymi skrzyżowaniami, cała al. Jana Pawła i ul. Lubelskiego Lipca łącznie z wiaduktem nad Dworcową to było jedno wielkie lodowisko. To cud, że wczoraj nikt się na tych ulicach nie zabił. GDDKiA jakoś potrafi zadbać o to, żeby węzły były posypane, za to zapraszam na odcinek Poligonowa i Bohaterów Września prowadzący do węzła Czechów - to co robi tam (a raczej czego nie robi) miasto, to jest kryminał.
Może cwaniaki od kontraktów na utrzymanie przejezdności przyoszczędzili na soli, wiedząc, że normą w rathausie jest przyzwolenie na cwaniactwo?
 +3
 +3 rozwiń
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 29 stycznia 2021 r. o 16:01
-7
Pierwsza zasada działania sPÓłdzielni Dewelo-Tęcza - ZAWSZE bronić korporacje, które wykonują kontrakty i NIGDY nie egzekwować solidności ich wykonania. Tymczasem na forum lublin 112 pojawiły się relacje o piaskarkach jeżdżących BEZ WŁĄCZONYCH ROZSYPYWACZY. Czyżby cwaniaki nabijali kilometraż, a oszczędzali na soli? (liczę na co najmniej 40 czerwonych łapek od srom_K_a, co potraktuję jako potwierdzenie tej wersji).
 +2
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 29 stycznia 2021 r. o 16:00
-7
srome_K_ z agencji PR deweloprzydoopASa jest wyjątkowo aktywny w tym temacie, co jest najlepszym dowodem na to, że sztab rathausu najzwyczajniej w świecie olał prognozy meteorologiczne. Pytanie P0 co? Żeby zaoszczędzić kasę na "ważniejsze" potrzeby typu wspieranie podupadającej deweloperki? Żeby chronić finans cwaniaków wykonujących zadania utrzymania ulic? Żeby P0kazać "plebsowi" P0 raz kolejny, że ma do powiedzenia tyle, co drzewo za dewelo-okupacji?
 +1
Avatar
snekker / 29 stycznia 2021 r. o 14:37
+3
ślizgawicy w Lublinie winna jest pogoda, czyli spadek temperatury z ok 0,5 stopnia na plusie do ok -1. I tyle, nie ma co kruszyć kopii i małostkowo pierdzielić, kto winie, kto winien. Takei rzeczy się zdarzają, nie da się na każdej ulicy puści piaskarkę, to normalna rzecz. Ludzie, przecież nie żyjemy w jakimś akwariu, tylko w realnym świecie, i nie kontrolujemy pogody. Nie bądźce tak qrwsko roszczeniowi.
Avatar
ajs66 / 29 stycznia 2021 r. o 08:55
+3
Nihil novi . Zima zaskoczyła lubelskich drogowców.Temperatura nieustannie oscyluje wokół zera. To, co leży na jezdniach nieustannie i na przemian topi się lub zamarza a drogowcom trudno przewidzieć gołoledź. Przypominam zatem, że może ona wystąpić na jezdni nawet gdy termometry umieszczone 2 m nad ziemią pokazują cyfrę z plusem. Co do solarek, piaskarek i pługów. Nie po to firmy wygrywają przetargi oferując cenę poniżej kosztów, żeby solidnie sypać lub skrobać jezdnię. Ale to jest wina ustawodawcy. Żeby daleko nie szukać,dotyczy to również m. in. firm ochroniarskich. Warto też przyjedzie się umowie. Kiedyś pługi miały prawo wyjechać 2 godziny po ustaniu opadów. Jak jest dzisiaj- nie wiem. Ale te kwestie to sprawa jednej wizyty dziennikarza w ratuszu.
Nihil novi . Zima zaskoczyła lubelskich drogowców.Temperatura nieustannie oscyluje wokół zera. To, co leży na jezdniach nieustannie i na przemian topi się lub zamarza a drogowcom trudno przewidzieć gołoledź. Przypominam zatem, że może ona wystąpić na jezdni nawet gdy termometry umieszczone 2 m nad ziemią pokazują cyfrę z plusem. Co do solarek, piaskarek i pługów. Nie po to firmy wygrywają przetargi oferując cenę poniżej kosztów, żeby solidnie sypać lub skrobać jezdnię. Ale to jest wina ustawodawcy. Żeby daleko nie szukać,dotyczy to również ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 29 stycznia 2021 r. o 08:46
+6
  A P0 wyroku? ...będą "CZYNNIKI OBIEKTYWNE" ;) KURTYNA...
Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, marszałkowski ćwoku.  Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego grona NFI - Największych Forumowych Idiotów
Avatar