Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2012 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin kontra lotnisko Rzeszów

0 78 A A
Infografika (Nowiny, Rzeszów)
Infografika (Nowiny, Rzeszów)

W ciągu roku nowe lotnisko w Lublinie ma obsłużyć 300 tysięcy pasażerów. Czy lotnisko Rzeszów-Jasionka obawia się tej konkurencji?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsze połączenia uruchamiamy w poniedziałek, 17 grudnia. Na razie samoloty z Lublina będą latały do Londynu, Dublina i Oslo, a od marca do Liveropoolu. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi przewoźnikami. Konkurencji ze strony Jasionki się nie boimy, to raczej ona powinna obawiać się utraty pasażerów na naszą rzecz – przekonuje Piotr Jankowski, rzecznik lubelskiego lotniska.

Nowoczesny port w podlubelskim Świdniku powstał za 470 mln zł. Zgodnie z założeniem, ma szybko zyskać miano poważnego gracza na wschodnioeuropejskim rynku. Na pierwszy rok działalności specjaliści zakładają dla niego ruch pasażerski na poziomie ok. 300 tysięcy osób. Zdaniem Piotra Jankowskiego, wynik jest jak najbardziej realny do osiągnięcia.

– Tylko z lotniska im. Fryderyka Szopena w Warszawie rocznie lata ok. 360 tys. mieszkańców Lubelszczyzny. Mnóstwo samochodów na naszych tablicach rejestracyjnych obserwujemy także w Jasionce – mówi Jankowski.

Z lotniskiem w podrzeszowskiej Jasionce Lublin chce konkurować m.in. dogodnym dojazdem. W tym celu uruchomi połączenie kolejowe między głównym dworcem PKP a terminalem. Codziennie na lotnisko i z powrotem pojedzie pięć pociągów (szynobusów). Wjadą bezpośrednio na lotnisko. Port ma także piękny, nowy terminal, który w ogólnopolskim, internetowym głosowaniu na "Ulubieńca Polski” zwyciężył, pokonując 119 innych budowli.

Zdaniem Łukasza Sikory, szefa marketingu portu lotniczego w Jasionce, lubelskiej konkurencji nie wolno lekceważyć.

– Ale nie sądzę, żeby otwarcie portu w Świdniku nam zaszkodziło. Jasionka na renomę pracowała 60 lat, liczba pasażerów stale nam rośnie. W ubiegłym roku mieliśmy ich prawie 500 tysięcy, w tym roku półmilionowego obsłużyliśmy już w listopadzie. To pokazuje nasz potencjał – mówi Sikora.


Zdaniem pracowników rzeszowskiego portu, utrata pasażerów na rzecz Lublina nie będzie duża, bo z Jasionki latają głównie mieszkańcy Podkarpacia.

– Najlepiej widać to na lotach do Londynu, które są obłożone naszymi mieszkańcami w ponad
90-procentach. Trudno znaleźć w nich wolne miejsce. Różnicę między naszym portem a lubelskim pokazuje także liczba lotów. My mamy ich ponad 60 tygodniowo, oni na razie tylko 8 – dodaje Ł. Sikora.

Dojazdem kolejowym do portu Jasionka dorówna Lublinowi nie wcześniej niż w 2016–2017 roku. Na razie radni województwa podkarpackiego zabezpieczyli pieniądze na przygotowanie studium wykonalności, czyli jednego z pierwszych dokumentów inwestycji.

– Koncepcję zlecimy w przyszłym roku. Chcemy wpisać jej budowę jako jedno z kluczowych zadań województwa finansowanych przez Unię Europejską w latach 2014–2020. Co bardzo istotne, dogadaliśmy się z PKP, które przejmie od nas linię po zakończeniu budowy – mówi Teresa Kubas-Hul, szefowa sejmiku województwa podkarpackiego. Koszt budowy nowej linii szacuje się na ok. 100 mln zł.

Źródło: Rzeszów kontra Lublin. Kto wygra wojnę o pasażerów?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 r. o 17:41
Jak najbardziej popieram pomysły przedmówców. Deb0308 - Warto to zaglądać:
Avatar
wiem / 11 października 2016 r. o 15:15
"Jasionka "została zbudowana ,aby tow.Gomułka i tow.Kruczek mogli szybko i częściej odwiedzać swoją Galicję.
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 r. o 14:54
Jak najbardziej popieram pomysły przedmówców. Deb0308 - To jest to:
Avatar
aron / 26 lutego 2013 r. o 06:24
Jak Lublin dopłacał 50 lat do Rzeszowa to było dobrze, a jak Rzeszów dopłaca do Lublina to jest źle.
Avatar
Ula i cała ekipa / 25 lutego 2013 r. o 22:24
[quote name='PRAWDA' timestamp='1361826394' post='738594']
MojRZESZÓW:)LUBLIN NAJWIEKSZE POLSKIE MIASTO PO PORAWEJ STRONIE WISŁY JEST PIĘKNE JEDYNA TAKA STARÓWKA W POLSCE NIC DODAC NIC UJAĆ,POSIADA SWÓJ KLIMAT I NIC TEGO NIE ZMIENI,WIELE INWESTYCJI MIASTO ROŚNIE WIEC NIE NARZEKAJCIE!!!JEDNO Z NAJEKOLOGICZNIESZYCH MIAST W POLSCE(jest czym oddychac w przeciwienstwie do wawy czy innych wiekszych miast)MIASTO INWESTUJE W TROLEJBUSY BUDUJA NOWE TRASY BUDOWA S-17, ZACZYNA TO WSZYSTKO PRZYPOMINAC ŁAD I PORZĄDEK WIDZIAŁEM CO TAM SIE DZIEJE I JEDNO NASUWA MI SIE NA MYŚL PO CO TO WSZYSTKO???DROGA DO RZESZOWA-MASAKRA WĄSKO I BARDZO NIEBEZPIECZNIE DO WAWY TYLE SAMO KM PRZECIEŻ...wiec kto pojedzie na podkarpacie(chyba ze wybudują ekspresówke w co wątpie)mówia ze Rzeszów jest w tyle bo na samym koncu polski to nie prawda!!!MAJĄ AUTOSTRADE NIE JEST TO MOŻE DROGA MIĘDZYNARODOWA...ALE BYLEM TAM I MAJĄFAJNY RYNEK I......NIC PO ZA TYM MNIE NIE POWALIŁO MIASTO JAK MIASTO TEŻ MA KLIMAT ALE TROCHE MU BRAKUJE DO LUBLINA KTÓRY MNIE ZAINTERESOWAŁ(nie ubliżając rzeszowi)ŻYCZE RZE I LUZ:) ABY TO RZE WRZUCIŁO na LUZ a LUZ niech wie RZE JEST PIĘKNYM MIASTEM!!!!!
[/quote]

Masz racje!!!Niech Lublin wie że jest pięknym miastem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='PRAWDA' timestamp='1361826394' post='738594']
MojRZESZÓW:)LUBLIN NAJWIEKSZE POLSKIE MIASTO PO PORAWEJ STRONIE WISŁY JEST PIĘKNE JEDYNA TAKA STARÓWKA W POLSCE NIC DODAC NIC UJAĆ,POSIADA SWÓJ KLIMAT I NIC TEGO NIE ZMIENI,WIELE INWESTYCJI MIASTO ROŚNIE WIEC NIE NARZEKAJCIE!!!JEDNO Z NAJEKOLOGICZNIESZYCH MIAST W POLSCE(jest czym oddychac w przeciwienstwie do wawy czy innych wiekszych miast)MIASTO INWESTUJE W TROLEJBUSY BUDUJA NOWE TRASY BUDOWA S-17, ZACZYNA TO WSZYSTKO PRZYPOMINAC ŁAD I PORZ... rozwiń
Avatar
PRAWDA / 25 lutego 2013 r. o 22:06
MojRZESZÓW:)LUBLIN NAJWIEKSZE POLSKIE MIASTO PO PORAWEJ STRONIE WISŁY JEST PIĘKNE JEDYNA TAKA STARÓWKA W POLSCE NIC DODAC NIC UJAĆ,POSIADA SWÓJ KLIMAT I NIC TEGO NIE ZMIENI,WIELE INWESTYCJI MIASTO ROŚNIE WIEC NIE NARZEKAJCIE!!!JEDNO Z NAJEKOLOGICZNIESZYCH MIAST W POLSCE(jest czym oddychac w przeciwienstwie do wawy czy innych wiekszych miast)MIASTO INWESTUJE W TROLEJBUSY BUDUJA NOWE TRASY BUDOWA S-17, ZACZYNA TO WSZYSTKO PRZYPOMINAC ŁAD I PORZĄDEK WIDZIAŁEM CO TAM SIE DZIEJE I JEDNO NASUWA MI SIE NA MYŚL PO CO TO WSZYSTKO???DROGA DO RZESZOWA-MASAKRA WĄSKO I BARDZO NIEBEZPIECZNIE DO WAWY TYLE SAMO KM PRZECIEŻ...wiec kto pojedzie na podkarpacie(chyba ze wybudują ekspresówke w co wątpie)mówia ze Rzeszów jest w tyle bo na samym koncu polski to nie prawda!!!MAJĄ AUTOSTRADE NIE JEST TO MOŻE DROGA MIĘDZYNARODOWA...ALE BYLEM TAM I MAJĄFAJNY RYNEK I......NIC PO ZA TYM MNIE NIE POWALIŁO MIASTO JAK MIASTO TEŻ MA KLIMAT ALE TROCHE MU BRAKUJE DO LUBLINA KTÓRY MNIE ZAINTERESOWAŁ(nie ubliżając rzeszowi)ŻYCZE RZE I LUZ:) ABY TO RZE WRZUCIŁO na LUZ a LUZ niech wie RZE JEST PIĘKNYM MIASTEM!!!!!
MojRZESZÓW:)LUBLIN NAJWIEKSZE POLSKIE MIASTO PO PORAWEJ STRONIE WISŁY JEST PIĘKNE JEDYNA TAKA STARÓWKA W POLSCE NIC DODAC NIC UJAĆ,POSIADA SWÓJ KLIMAT I NIC TEGO NIE ZMIENI,WIELE INWESTYCJI MIASTO ROŚNIE WIEC NIE NARZEKAJCIE!!!JEDNO Z NAJEKOLOGICZNIESZYCH MIAST W POLSCE(jest czym oddychac w przeciwienstwie do wawy czy innych wiekszych miast)MIASTO INWESTUJE W TROLEJBUSY BUDUJA NOWE TRASY BUDOWA S-17, ZACZYNA TO WSZYSTKO PRZYPOMINAC ŁAD I PORZĄDEK WIDZIAŁEM CO TAM SIE DZIEJE I JEDNO NASUWA MI SIE NA MYŚL PO CO TO WSZYSTKO???DROGA ... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 17 lutego 2013 r. o 20:50
------------------------------------DO INTERNAUTKI "BEATA" ...--------------------------------------------------- Po pierwsze , temat artykułu jest "grubo" przesadzony a tytuł nogi w kolanach ugina , niech mam tę nieprzyjemność zacytować ; "Lotnisko Lublin kontra lotnisko Rzeszów " (sic?). Pewien jestem , że lotnisko Lublin będzie można oceniać po przynajmniej 5 latach funkcjonowania . Po drugie , Pani Beat ko skąd u Pani cyt.; " Nie mam pojęcia skąd u ludzi z Podkarpacia tyle nienawiści do Lublina " . A ja pytam Panią , skąd Pani czerpała takie opinie ? . Jestem rodowitym Lublinianinem i mam bar dzo dużo Przyjaciół na Popdkarpaciu . Nigdy w środowisku Podkarpacia nie spotkałem się z jaką kolwiek nienawiścią do Naszego Lublina . Nawet Kibice Stali Rzeszów z szacunkiem odnoszą się do lubelskich Kibiców a to musi Pani przyznać... temat gorący . Nie ma żadnej nienawiści między Rzesz owem a Lublinem . Teraz mamy lotniska które mogą wprowadzać troche konkurencyjności ale NIG DY nienawiści . Poczekajmy , dajmy troche czasu lotniskowi lubelskiemu, bo przecież jak zawsze musi się wszystko "dotrzeć" i niech Rzeszów życzy Lublinowi aby się upodobnił do lotniska J.F. Kennedy' ego w Nowym Jorku . Dziękujemy !. Tego samego życzymy lotnisku w Rzeszowie. Good luck !.
------------------------------------DO INTERNAUTKI "BEATA" ...--------------------------------------------------- Po pierwsze , temat artykułu jest "grubo" przesadzony a tytuł nogi w kolanach ugina , niech mam tę nieprzyjemność zacytować ; "Lotnisko Lublin kontra lotnisko Rzeszów " (sic?). Pewien jestem , że lotnisko Lublin będzie można oceniać po przynajmniej 5 latach funkcjonowania . Po drugie , Pani Beat ko skąd u Pani cyt.; " Nie mam pojęcia skąd u ludzi z ... rozwiń
Avatar
mateusz / 17 lutego 2013 r. o 18:54
Dla mnie lotnisko to lotnisko . Jest dobre moze jasionka jest troche lepsza , ale to nie zmienia faktu ze airport lublin
jest gorszy . Kazde lotnisko jest dobre i kazde sie liczy. Tak jak muwilem lotnisko to lotnisko

a teraz zaprezentuje piosenke sam wymyslilem

O lotnisko , lotnisko zawsze durzo na nim jest , bo czasem jest antonov no a czasem cessna jest
No i jak ja juz muwilem ze lotnisko kocham tez , teeeeeeeeeeeeeeeeeeeez , tez !!!!!!!!!!!!
Avatar
LublinAirportMusiWalczyć / 29 grudnia 2012 r. o 00:35
[quote name='riri' timestamp='1356734051' post='714274']
jak by byly obligacie spekulujacie, ze Rzeszów bedzie przewozil mniej PAXów w trzecim roku, to bym na nie obstawil kase jako makler na Giełdzie, poniewaz sam fakt muwi za siebie Lublin 370.000 +Swidnik 50.000 + <100.000 studedów w Lubline.
Zycze Lublinowi i Rzeszowi sukcesów, jestem ciekawy co bedzie naprawde pod koniec roku 2013.
[/quote]

[size=4]Twoja ortografia mówi sama za siebie to po pierwsze, a po drugie skąd wytrzasnołeś te liczby? Cyganka ci wywrózyła, czy wyczytałeś z fusów swojej herbaty? haha. Lublin 370 tys. kiedy? jak gdzie?sprowadziłes 20 tys Ukrainców? Świdnik 50tyś? chyba z ze wszytkimi wioskami z promilu 15 km to tak. 100 tys studentów? jakieś zródło?moze było i 100 tysiec ale 7 lat temu, na pewno nie teraz- wez tez pod uwage, ze 1/3 z nich to rodowici Lublinienie. zapoznaj sie z tym najpierw [/size][url="http://www.stat.gov.pl/gus/5840_13211_PLK_HTML.htm"]http://www.stat.gov....11_PLK_HTML.htm[/url] i nie pleć bzdur na temat ludnosci. Poprawiona wersja Lublin 348.6 aa djamy te 350 niech cie bedzie zawyzmyale Lublin nawet tyle nie ma + Świdnik powiedzmy 41 tys + 60 tys studentów z zewnatrz..to bedzie bardziej wiarygodne... wez tez pod uwage ze z roku na rok liczba ta najprawdopodobniej bedzie sie zmiajszac, progozy GUS dla POlski sa bezlitosnie Polska bedzie coraz mniejsza, Lubelszczyzna tez.... no chybaz ze nastpi jaka mega pomoc dla rodzin i supersocjal i ludzie w wieku produkcyjnym nie beda wyjezdaca ci co sotali zaczna sie mocno rozmnazac. Kobity minimum 2 dzieci! ok CO DO RZESZOWA - Lotnisko Rzeszów nie zagraza Lublinowi i vice versa. zakres ich odziaływania na siebie nie zachodzi. sa w bezpiecznej odleglosci i nie beda dla siebie bezposrednią konkurencją. Jedynem zagrozeniem dla Lublina jest [color=#daa520]LOTNISKO RADOMKTÓRE MA BYC OTWARTE W DRUGIEJ POŁOWIE 2013 ROKU [/color]No chyba, ze Radom skonczy jak Modlin... Lublin w tym momencie musi ostro walczyc o nowe połaczenie zeby byc do przodu. Good luck
[quote name='riri' timestamp='1356734051' post='714274']
jak by byly obligacie spekulujacie, ze Rzeszów bedzie przewozil mniej PAXów w trzecim roku, to bym na nie obstawil kase jako makler na Giełdzie, poniewaz sam fakt muwi za siebie Lublin 370.000 +Swidnik 50.000 + <100.000 studedów w Lubline.
Zycze Lublinowi i Rzeszowi sukcesów, jestem ciekawy co bedzie naprawde pod koniec roku 2013.
[/quote]

[size=4]Twoja ortografia mówi sama za siebie to po pierwsze, a po drugie skąd wytr... rozwiń
Avatar
riri / 28 grudnia 2012 r. o 23:34
jak by byly obligacie spekulujacie, ze Rzeszów bedzie przewozil mniej PAXów w trzecim roku, to bym na nie obstawil kase jako makler na Giełdzie, poniewaz sam fakt muwi za siebie Lublin 370.000 +Swidnik 50.000 + <100.000 studedów w Lubline.
Zycze Lublinowi i Rzeszowi sukcesów, jestem ciekawy co bedzie naprawde pod koniec roku 2013.
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 r. o 17:41
Jak najbardziej popieram pomysły przedmówców. Deb0308 - Warto to zaglądać:
Avatar
wiem / 11 października 2016 r. o 15:15
"Jasionka "została zbudowana ,aby tow.Gomułka i tow.Kruczek mogli szybko i częściej odwiedzać swoją Galicję.
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 r. o 14:54
Jak najbardziej popieram pomysły przedmówców. Deb0308 - To jest to:
Avatar
aron / 26 lutego 2013 r. o 06:24
Jak Lublin dopłacał 50 lat do Rzeszowa to było dobrze, a jak Rzeszów dopłaca do Lublina to jest źle.
Avatar
Ula i cała ekipa / 25 lutego 2013 r. o 22:24
[quote name='PRAWDA' timestamp='1361826394' post='738594']
MojRZESZÓW:)LUBLIN NAJWIEKSZE POLSKIE MIASTO PO PORAWEJ STRONIE WISŁY JEST PIĘKNE JEDYNA TAKA STARÓWKA W POLSCE NIC DODAC NIC UJAĆ,POSIADA SWÓJ KLIMAT I NIC TEGO NIE ZMIENI,WIELE INWESTYCJI MIASTO ROŚNIE WIEC NIE NARZEKAJCIE!!!JEDNO Z NAJEKOLOGICZNIESZYCH MIAST W POLSCE(jest czym oddychac w przeciwienstwie do wawy czy innych wiekszych miast)MIASTO INWESTUJE W TROLEJBUSY BUDUJA NOWE TRASY BUDOWA S-17, ZACZYNA TO WSZYSTKO PRZYPOMINAC ŁAD I PORZĄDEK WIDZIAŁEM CO TAM SIE DZIEJE I JEDNO NASUWA MI SIE NA MYŚL PO CO TO WSZYSTKO???DROGA DO RZESZOWA-MASAKRA WĄSKO I BARDZO NIEBEZPIECZNIE DO WAWY TYLE SAMO KM PRZECIEŻ...wiec kto pojedzie na podkarpacie(chyba ze wybudują ekspresówke w co wątpie)mówia ze Rzeszów jest w tyle bo na samym koncu polski to nie prawda!!!MAJĄ AUTOSTRADE NIE JEST TO MOŻE DROGA MIĘDZYNARODOWA...ALE BYLEM TAM I MAJĄFAJNY RYNEK I......NIC PO ZA TYM MNIE NIE POWALIŁO MIASTO JAK MIASTO TEŻ MA KLIMAT ALE TROCHE MU BRAKUJE DO LUBLINA KTÓRY MNIE ZAINTERESOWAŁ(nie ubliżając rzeszowi)ŻYCZE RZE I LUZ:) ABY TO RZE WRZUCIŁO na LUZ a LUZ niech wie RZE JEST PIĘKNYM MIASTEM!!!!!
[/quote]

Masz racje!!!Niech Lublin wie że jest pięknym miastem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='PRAWDA' timestamp='1361826394' post='738594']
MojRZESZÓW:)LUBLIN NAJWIEKSZE POLSKIE MIASTO PO PORAWEJ STRONIE WISŁY JEST PIĘKNE JEDYNA TAKA STARÓWKA W POLSCE NIC DODAC NIC UJAĆ,POSIADA SWÓJ KLIMAT I NIC TEGO NIE ZMIENI,WIELE INWESTYCJI MIASTO ROŚNIE WIEC NIE NARZEKAJCIE!!!JEDNO Z NAJEKOLOGICZNIESZYCH MIAST W POLSCE(jest czym oddychac w przeciwienstwie do wawy czy innych wiekszych miast)MIASTO INWESTUJE W TROLEJBUSY BUDUJA NOWE TRASY BUDOWA S-17, ZACZYNA TO WSZYSTKO PRZYPOMINAC ŁAD I PORZ... rozwiń
Avatar
PRAWDA / 25 lutego 2013 r. o 22:06
MojRZESZÓW:)LUBLIN NAJWIEKSZE POLSKIE MIASTO PO PORAWEJ STRONIE WISŁY JEST PIĘKNE JEDYNA TAKA STARÓWKA W POLSCE NIC DODAC NIC UJAĆ,POSIADA SWÓJ KLIMAT I NIC TEGO NIE ZMIENI,WIELE INWESTYCJI MIASTO ROŚNIE WIEC NIE NARZEKAJCIE!!!JEDNO Z NAJEKOLOGICZNIESZYCH MIAST W POLSCE(jest czym oddychac w przeciwienstwie do wawy czy innych wiekszych miast)MIASTO INWESTUJE W TROLEJBUSY BUDUJA NOWE TRASY BUDOWA S-17, ZACZYNA TO WSZYSTKO PRZYPOMINAC ŁAD I PORZĄDEK WIDZIAŁEM CO TAM SIE DZIEJE I JEDNO NASUWA MI SIE NA MYŚL PO CO TO WSZYSTKO???DROGA DO RZESZOWA-MASAKRA WĄSKO I BARDZO NIEBEZPIECZNIE DO WAWY TYLE SAMO KM PRZECIEŻ...wiec kto pojedzie na podkarpacie(chyba ze wybudują ekspresówke w co wątpie)mówia ze Rzeszów jest w tyle bo na samym koncu polski to nie prawda!!!MAJĄ AUTOSTRADE NIE JEST TO MOŻE DROGA MIĘDZYNARODOWA...ALE BYLEM TAM I MAJĄFAJNY RYNEK I......NIC PO ZA TYM MNIE NIE POWALIŁO MIASTO JAK MIASTO TEŻ MA KLIMAT ALE TROCHE MU BRAKUJE DO LUBLINA KTÓRY MNIE ZAINTERESOWAŁ(nie ubliżając rzeszowi)ŻYCZE RZE I LUZ:) ABY TO RZE WRZUCIŁO na LUZ a LUZ niech wie RZE JEST PIĘKNYM MIASTEM!!!!!
MojRZESZÓW:)LUBLIN NAJWIEKSZE POLSKIE MIASTO PO PORAWEJ STRONIE WISŁY JEST PIĘKNE JEDYNA TAKA STARÓWKA W POLSCE NIC DODAC NIC UJAĆ,POSIADA SWÓJ KLIMAT I NIC TEGO NIE ZMIENI,WIELE INWESTYCJI MIASTO ROŚNIE WIEC NIE NARZEKAJCIE!!!JEDNO Z NAJEKOLOGICZNIESZYCH MIAST W POLSCE(jest czym oddychac w przeciwienstwie do wawy czy innych wiekszych miast)MIASTO INWESTUJE W TROLEJBUSY BUDUJA NOWE TRASY BUDOWA S-17, ZACZYNA TO WSZYSTKO PRZYPOMINAC ŁAD I PORZĄDEK WIDZIAŁEM CO TAM SIE DZIEJE I JEDNO NASUWA MI SIE NA MYŚL PO CO TO WSZYSTKO???DROGA ... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 17 lutego 2013 r. o 20:50
------------------------------------DO INTERNAUTKI "BEATA" ...--------------------------------------------------- Po pierwsze , temat artykułu jest "grubo" przesadzony a tytuł nogi w kolanach ugina , niech mam tę nieprzyjemność zacytować ; "Lotnisko Lublin kontra lotnisko Rzeszów " (sic?). Pewien jestem , że lotnisko Lublin będzie można oceniać po przynajmniej 5 latach funkcjonowania . Po drugie , Pani Beat ko skąd u Pani cyt.; " Nie mam pojęcia skąd u ludzi z Podkarpacia tyle nienawiści do Lublina " . A ja pytam Panią , skąd Pani czerpała takie opinie ? . Jestem rodowitym Lublinianinem i mam bar dzo dużo Przyjaciół na Popdkarpaciu . Nigdy w środowisku Podkarpacia nie spotkałem się z jaką kolwiek nienawiścią do Naszego Lublina . Nawet Kibice Stali Rzeszów z szacunkiem odnoszą się do lubelskich Kibiców a to musi Pani przyznać... temat gorący . Nie ma żadnej nienawiści między Rzesz owem a Lublinem . Teraz mamy lotniska które mogą wprowadzać troche konkurencyjności ale NIG DY nienawiści . Poczekajmy , dajmy troche czasu lotniskowi lubelskiemu, bo przecież jak zawsze musi się wszystko "dotrzeć" i niech Rzeszów życzy Lublinowi aby się upodobnił do lotniska J.F. Kennedy' ego w Nowym Jorku . Dziękujemy !. Tego samego życzymy lotnisku w Rzeszowie. Good luck !.
------------------------------------DO INTERNAUTKI "BEATA" ...--------------------------------------------------- Po pierwsze , temat artykułu jest "grubo" przesadzony a tytuł nogi w kolanach ugina , niech mam tę nieprzyjemność zacytować ; "Lotnisko Lublin kontra lotnisko Rzeszów " (sic?). Pewien jestem , że lotnisko Lublin będzie można oceniać po przynajmniej 5 latach funkcjonowania . Po drugie , Pani Beat ko skąd u Pani cyt.; " Nie mam pojęcia skąd u ludzi z ... rozwiń
Avatar
mateusz / 17 lutego 2013 r. o 18:54
Dla mnie lotnisko to lotnisko . Jest dobre moze jasionka jest troche lepsza , ale to nie zmienia faktu ze airport lublin
jest gorszy . Kazde lotnisko jest dobre i kazde sie liczy. Tak jak muwilem lotnisko to lotnisko

a teraz zaprezentuje piosenke sam wymyslilem

O lotnisko , lotnisko zawsze durzo na nim jest , bo czasem jest antonov no a czasem cessna jest
No i jak ja juz muwilem ze lotnisko kocham tez , teeeeeeeeeeeeeeeeeeeez , tez !!!!!!!!!!!!
Avatar
LublinAirportMusiWalczyć / 29 grudnia 2012 r. o 00:35
[quote name='riri' timestamp='1356734051' post='714274']
jak by byly obligacie spekulujacie, ze Rzeszów bedzie przewozil mniej PAXów w trzecim roku, to bym na nie obstawil kase jako makler na Giełdzie, poniewaz sam fakt muwi za siebie Lublin 370.000 +Swidnik 50.000 + <100.000 studedów w Lubline.
Zycze Lublinowi i Rzeszowi sukcesów, jestem ciekawy co bedzie naprawde pod koniec roku 2013.
[/quote]

[size=4]Twoja ortografia mówi sama za siebie to po pierwsze, a po drugie skąd wytrzasnołeś te liczby? Cyganka ci wywrózyła, czy wyczytałeś z fusów swojej herbaty? haha. Lublin 370 tys. kiedy? jak gdzie?sprowadziłes 20 tys Ukrainców? Świdnik 50tyś? chyba z ze wszytkimi wioskami z promilu 15 km to tak. 100 tys studentów? jakieś zródło?moze było i 100 tysiec ale 7 lat temu, na pewno nie teraz- wez tez pod uwage, ze 1/3 z nich to rodowici Lublinienie. zapoznaj sie z tym najpierw [/size][url="http://www.stat.gov.pl/gus/5840_13211_PLK_HTML.htm"]http://www.stat.gov....11_PLK_HTML.htm[/url] i nie pleć bzdur na temat ludnosci. Poprawiona wersja Lublin 348.6 aa djamy te 350 niech cie bedzie zawyzmyale Lublin nawet tyle nie ma + Świdnik powiedzmy 41 tys + 60 tys studentów z zewnatrz..to bedzie bardziej wiarygodne... wez tez pod uwage ze z roku na rok liczba ta najprawdopodobniej bedzie sie zmiajszac, progozy GUS dla POlski sa bezlitosnie Polska bedzie coraz mniejsza, Lubelszczyzna tez.... no chybaz ze nastpi jaka mega pomoc dla rodzin i supersocjal i ludzie w wieku produkcyjnym nie beda wyjezdaca ci co sotali zaczna sie mocno rozmnazac. Kobity minimum 2 dzieci! ok CO DO RZESZOWA - Lotnisko Rzeszów nie zagraza Lublinowi i vice versa. zakres ich odziaływania na siebie nie zachodzi. sa w bezpiecznej odleglosci i nie beda dla siebie bezposrednią konkurencją. Jedynem zagrozeniem dla Lublina jest [color=#daa520]LOTNISKO RADOMKTÓRE MA BYC OTWARTE W DRUGIEJ POŁOWIE 2013 ROKU [/color]No chyba, ze Radom skonczy jak Modlin... Lublin w tym momencie musi ostro walczyc o nowe połaczenie zeby byc do przodu. Good luck
[quote name='riri' timestamp='1356734051' post='714274']
jak by byly obligacie spekulujacie, ze Rzeszów bedzie przewozil mniej PAXów w trzecim roku, to bym na nie obstawil kase jako makler na Giełdzie, poniewaz sam fakt muwi za siebie Lublin 370.000 +Swidnik 50.000 + <100.000 studedów w Lubline.
Zycze Lublinowi i Rzeszowi sukcesów, jestem ciekawy co bedzie naprawde pod koniec roku 2013.
[/quote]

[size=4]Twoja ortografia mówi sama za siebie to po pierwsze, a po drugie skąd wytr... rozwiń
Avatar
riri / 28 grudnia 2012 r. o 23:34
jak by byly obligacie spekulujacie, ze Rzeszów bedzie przewozil mniej PAXów w trzecim roku, to bym na nie obstawil kase jako makler na Giełdzie, poniewaz sam fakt muwi za siebie Lublin 370.000 +Swidnik 50.000 + <100.000 studedów w Lubline.
Zycze Lublinowi i Rzeszowi sukcesów, jestem ciekawy co bedzie naprawde pod koniec roku 2013.
Zobacz wszystkie komentarze 78

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!