Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2021 r.
7:58

Lublin. Aktywiści piszą do posłów w sprawie górek czechowskich

Autor: Zdjęcie autora drs
0 107 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/Archiwum)

Wystąpienia do rządu o „objęcie natychmiastową ochroną górek czechowskich” oczekują od parlamentarzystów społecznicy przeciwni zabudowie tego terenu, którzy wysłali lubelskim posłom i senatorom list otwarty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Aktywiści apelują do parlamentarzystów o to, by „nie wyrażali poparcia dla planów firmy TBV”.

Wspomniana przez nich firma deweloperska dąży do zabudowania, głównie blokami, 30 ha górek, a w zamian za taką możliwość obiecuje urządzić na swój koszt i oddać miastu park na pozostałych 75 ha dawnego poligonu.

– Ten „park” to zniszczenie ekosystemu. Ten „park” powstaje w pakiecie z blokowiskami – piszą aktywiści do posłów i senatorów. Twierdzą, że nie poprą żadnego kompromisu, który oznaczałby choćby częściową urbanizację górek. – Obecny właściciel terenu, firma TBV powinna zostać lege artis wywłaszczona na rzecz Skarbu Państwa a teren górek czechowskich powinien zostać objęty ochroną.

Aktywiści apelują też do posłów m.in. o to, by spowodowali „sprawdzenie faktycznej długości” ścieżki zbudowanej na górkach. Od tego, czy ma więcej niż kilometr (o czym przekonani są aktywiści), czy też mniej (o czym zapewnia inwestor) zależy to, czy przed wydaniem pozwolenia na budowę powinna być przeprowadzona ocena oddziaływania ścieżki na środowisko.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 107

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Berretto / 17 lipca 2021 r. o 09:14
+69
To raczej interesariusze, a nie aktywiści.
Avatar
Kroll / 17 lipca 2021 r. o 09:24
+64
Hej aktywiści. Mam dla was rozwiązanie. Rodem z państwa PiS. Piszecie do Błaszczyka, on uznaje górki jako teren wyłączony tak jak plac Piłsudskiego w Warszawie i wywala z górek TBV i wprowadza zarząd pisowskich urzędników i ich rodzin. Co prawda postawią wam pewnie na górkach potem ze trzy pomniki smoleńskie i osiedle VIP dla partyjnych kacyków PiS i milicji ale co tam - odtrąbicie sukces w walce z mieszkańcami Lublina. I o to chyba wam chodzi. Alleluja i do lasu.
Avatar
adamk / 17 lipca 2021 r. o 08:33
+61
Czyli Państwo PiS - nie działasz zgodnie z interesem partii będziesz wywłaszczony. A wszystko przeciwko mieszkańcom Lublina.. żenada
Avatar
Sir_Fred / 17 lipca 2021 r. o 09:22
+54
BudŻet vel SmoCzek vel LotNik vel BusinessOwner. Znowu pierwszy przychlaście gminy Lublin nie dajesz nam spokoju. Wypad zdziadziały filozofie! Górki nie będą latami służyć dla menelstwa i miejsce sracza dla okolicznych scierściuchów wyprowadzanych na spacer! Never !
Avatar
Kroll / 17 lipca 2021 r. o 10:06
+53
Już widzę klub poselski PiS i pana Kukisa jak z metrówkami biegają po górkach i mierzą długość ścieżki. Oj drodzy jak to pięknie ktoś nazwał - interesariusze - posłowie maja ważniejsze rzeczy niż bieganie z miarkami. Jak dzieci, jak dzieci.....
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 lipca 2021 r. o 10:14
+47
Problem to mają ci aktywiści ze sobą. Niech piszą i tak każdy ma ich już dość. Co sądzą mieszkańcy, pokazali w referendum je olewając. Zatem - budować.
Avatar
latif / 17 lipca 2021 r. o 10:45
+45
A dlaczego to Skarb Państwa czytaj polski podatnik ma płacić za kaprysy jakiejś grupki lewicowych aktywistów? Może niech się sami zrzucą i odkupią od dewelopera? W czym problem?
Avatar
Memory5 / 17 lipca 2021 r. o 10:57
+40
Brzdęk i kolejnych kilka rubli wpadło do sakiewki Monisi.
Avatar
adamk / 17 lipca 2021 r. o 09:36
+40
Bo górki i ich zagospodarowanie to priorytet dla mieszkańców!
Avatar
zLublina / 17 lipca 2021 r. o 11:21
+37
Monisia od ilu lat pęka ci ta bańka? :) pęka, pęka i pęknąć nie może :) DW cię zatrudnił na etacie forumowego klauna? :) masz za zadanie rozbawiać czytelników? :)
Avatar
LAS / 19 lipca 2021 r. o 15:22
+3
Można sobie gadać co się chce, a w weekend na ścieżce było, jak zawsze sporo ludzi, a to mówi samo za siebie, czego potrzebują mieszkańcy.
  A pod nogami +58 stopni Celsjusza i to bez zaprojektowanych 30 "akademików" i 69 punktowców. Na zdrowie!
Avatar
JarekW / 19 lipca 2021 r. o 09:42
-2
Można sobie gadać co się chce, a w weekend na ścieżce było, jak zawsze sporo ludzi, a to mówi samo za siebie, czego potrzebują mieszkańcy.
Avatar
Ewa_Ewela1 / 18 lipca 2021 r. o 21:49
+4
Ta Pani chyba życia prywatnego nie ma. Zamiast pójść na nową ścieżkę na górkach pospacerować, spotkać ludzi porozmawiać, to nawet w niedzielę ciśnie. Oj będzie premia, już pewnie zaciera ręce.
Avatar
Monisia / 18 lipca 2021 r. o 18:18
-6
srome_K_, cfel_K_u z agencji, nie namawiaj rodziców na eksP0zycję ich dzieci na P0tencjalny udar słoneczny/termiczny na tej anty-naturalistycznej  burackiej patelni P0stawionej na K0ściach.
Avatar
Monisia / 18 lipca 2021 r. o 18:17
-7
Niezadługo, kiedy do łbów pazernego cwaniactwa dotrze, że bania na "apartamentach" właśnie pęka, jeszcze sami będą sobie chcieli załatwić wywłaszczenie, oczywiście takie, na którym zarobią kilka razy tyle, co włozyli w ten szemrany geszeft.
Avatar
Monisia / 18 lipca 2021 r. o 17:14
-11
 Kto mierzył "ścieżkę" i przed jakim otwarciem? Aktywiści używali homologowanego drogomierza. Pewnie, gdyby wiedzieli, że w     "    ratuszu    "     jest     fajtak    , to poprosiliby urzędników i ich zwierzchników o pomiar równoległy:     ***s://youtu.be/tD_7eEpdaZo
 Cfele_K_ z agencji PR K0nfabuluje jak Złotousty z Jakubowic, któremu nawet P0wieka nie drgnęła, kiedy P0wiedział, że "uszanuje głos mieszkańców w referendum". Pewno był przeK0nany, że ciemny lud da się omamić kampanią zmasowanego wprowadzania w błąd, ale dewelo-buraki nieudaczniki i ich prostacka agencja nawet to P0trafili spieprzyć.
 Cfele_K_ z agencji PR K0nfabuluje jak Złotousty z Jakubowic, któremu nawet P0wieka nie drgnęła, kiedy P0wiedział, że "uszanuje głos mieszkańców w referendum". Pewno był przeK0nany, że ciemny lud da się omamić kampanią zmasowanego wprowadzania w błąd, ale dewelo-buraki nieudaczniki i ich prostacka agencja nawet to P0trafili spieprzyć. rozwiń
Avatar
Monisia / 18 lipca 2021 r. o 17:09
-14
srome_K_, twoi Panowie dewelo-buraczki są takimi nieudacznikami, że nie P0trafią nawet przejąć prowincjonalnej gazetki, w której mają >70% udziałów, żeby zrobić z niej Sztandar Ludu z Wypchanymi Portfelami. A chcą się brać za budowę osiedla na 10.000 mieszkańców w momencie, kiedy K0szty budowy rosną, a sprzedaż leci na łeb na szyję. To się nadaje na scenariusz sequela "Głupi i Głupszy. Zresztą, najlepszym dowodem na to jest fakt, że płacą abonament waszej żałosnej agencji, która P0dejrzewam kroi tych buraczKÓw na kilkadziesiąt tys. miesięcznie, z czego może jakieś 3k wpada do twojej kieszeni, dewelo-cieciu.
srome_K_, twoi Panowie dewelo-buraczki są takimi nieudacznikami, że nie P0trafią nawet przejąć prowincjonalnej gazetki, w której mają >70% udziałów, żeby zrobić z niej Sztandar Ludu z Wypchanymi Portfelami. A chcą się brać za budowę osiedla na 10.000 mieszkańców w momencie, kiedy K0szty budowy rosną, a sprzedaż leci na łeb na szyję. To się nadaje na scenariusz sequela "Głupi i Głupszy. Zresztą, najlepszym dowodem na to jest fakt, że płacą abonament waszej żałosnej agencji, która P0dejrzewam kroi tych buraczKÓw na kilkadziesiąt tys. m... rozwiń
Avatar
Monisia / 18 lipca 2021 r. o 16:56
-15
[...] ale sędziowie NSA jednoznacznie i bezwzględu na dobro Lublina i jego mieszkańców staneli po stronie kasy.
  P0djęli decyzję zza biurka na P0dstawie K0nfabulacyjnego materiału spreparowanego przez dewelo-ubogacacza.
Avatar
Monisia / 18 lipca 2021 r. o 16:48
-16
A dlaczego to Skarb Państwa czytaj polski podatnik ma płacić za kaprysy jakiejś grupki lewicowych aktywistów? Może niech się sami zrzucą i odkupią od dewelopera? W czym problem?
 Gdyby nie P0dła P0stawa dr d/s dewelo-ubogacania (kasacja), ten teren już byłby do kupienia za kwotę P0niżej 10 mln (za całe 105 ha). Wystarczyłoby, aby każdy, kto w pseudo-referendum głosował na NIE wyłożył 400 zł i teren przeszedłby w ręce mieszkańców. De facto pozostawiając w mocy zapisy studium z 2000 r. wartość K0mercyjna tego terenu zbliżona jest do 0, a tymczasem jest to zastaw P0d kredyt na kilkadziesiąt mln - działoby się!
 Gdyby nie P0dła P0stawa dr d/s dewelo-ubogacania (kasacja), ten teren już byłby do kupienia za kwotę P0niżej 10 mln (za całe 105 ha). Wystarczyłoby, aby każdy, kto w pseudo-referendum głosował na NIE wyłożył 400 zł i teren przeszedłby w ręce mieszkańców. De facto pozostawiając w mocy zapisy studium z 2000 r. wartość K0mercyjna tego terenu zbliżona jest do 0, a tymczasem jest to zastaw P0d kredyt na kilkadziesiąt mln - działoby się! rozwiń
Avatar
Monisia / 18 lipca 2021 r. o 16:48
-18
1 dewelo-troll = 200+ "zwolenniKÓw" zabetonowania GCz. na forum DW. Chyba już czas P0nownie przyP0mnieć listę loginów, którymi agencja PR P0sługuje się do wazelinowania dewelo-bandy: _K_,   -bez-owijania-,  _lupa_________,  _XD_ ,  1223445,  12geryt,  6yhn,  Aaaartek,  adamk,  Agent_Tomek,  akerski,  Alekshalina,  andrzej05,  aniani,  annamazurek99,  anne,  annonim,  Bakuulaa,  Barcka,  batxman,  Belzebu,  Benny102,  BillyWhite,  Bobas1987,  Brutus,  BVNHD,  cabrio_obatela_Ryska,  carlos,  Chico,  Coffe_Taste,  Cotusie,  Ddreporter,  Dewiz,  Doboszzz,  DP90,  drwstrzas,  Dwkomentator,  dziennikarzsledczy,  dzini,  Efflate,  ege_szege,  ekoreper,  ELUSIA1232,  Endrju_Golara,  Ewa_Ewela1,  ewa_p,  Ferenc,  fordens,  friko,  gargamel2,  Gatusso,  Gelon,  general,  Giuseppe_Italiano,  Gonul,  Gutek,  Hector,  Hubertus,  Irena_i,  Jacenty44,  Jacob_Loui,  janekalek,  janusz sulima,  JarekW,  K.D.,  kichu,  kinka,  Klepacki,  Klu,  Komentator,  Kosmitulo,  Krioo,  kronikiekoszurii,  kronikiniedorozwoju,  Kryska_J,  KusKus,  kwasna,  latif,  Lelek,  lerek,  LoganBig,  Login1,  lube102, lubelski_szaman, -Lublin- lub-lin,  Lublin_, luigi, luthrienne,  majormmm,  Malwina_Sz,  Maly_Glod,  marcelinarogowicz,  Marek84,  Mariolubelski,  Marko19,  mateo,  Max…,  Mcbolo,  mefisto_lubelak,  Melody,  Memory5,  MichalPolak,  miszczu,  mlody123, monika_m73,  mundrolek,  na_haju,  Nadiova,  Natala,  NemezisTeam,  Nie_jestem_robotem,  Niemamloginu,  nigdyniemialemloginu,  Ogr99,  Olllo,  Pan_Pawel,  Patyra,  pepeszownik,  Peruwiana,  petrux,  Pietrychowska,  pigmej,  ping_pong_peng,  PioPio,  piotrekzlublina,  Piter79,  po_co_komu_login,  popoprawiana,  Qba,  qwertyqaz,  Qzaq,  rafko9,  rejestracjaLU,  Robek39,  Robotus_Pisulus,  ron,  Rsokol,  Rukevitsa,  RyanGlo,  Sad_90,  saviano,  sawka_p01,  scooby,  sighter,  Sir_Fred,  siwy,  Smeagol,  smerfik1989,  Speedy,  stop_ekoterrorystom_,  szymon.popec,  Turas,  turkaj,  uwaga_na_trole_z_pis,  Waco,  wielkifanCysiaW,  wncl32nfei66y,  Wojtasss,  Wojtaszko,  WschodPolski,  Zbychu,  zLublina,  zmoranocna,  zorro532 i wiele innych
1 dewelo-troll = 200+ "zwolenniKÓw" zabetonowania GCz. na forum DW. Chyba już czas P0nownie przyP0mnieć listę loginów, którymi agencja PR P0sługuje się do wazelinowania dewelo-bandy: _K_,   -bez-owijania-,  _lupa_________,  _XD_ ,  1223445,  12geryt,  6yhn,  Aaaartek,  adamk,  Agent_Tomek,  akerski,  Alekshalina,  andrzej05,  aniani,  annamazurek99,  anne,  annonim,  Bakuulaa,  Barcka,  batxman,  Belzebu,  Benny102,  BillyWhite,  Bobas1987,  Brutus,  BVNHD,  cabrio_obatela_Ryska,  carlos,  Chico,  Coffe_Taste,  Cotusie,  Ddreporter... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 107

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nielagalna wycinka w Rossoszu. Zajmie się nią kolejna instytucja

Nielagalna wycinka w Rossoszu. Zajmie się nią kolejna instytucja

Lasy Państwowe przekazują sprawę wycinki 16 hektarów lasu w Rossoszu do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego. Z pisma, które dotarło również do protestujących mieszkańców, wynika, że działkę należy ponownie zalesić.

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminy, które przyjęły stanowiska lub uchwały „przeciwko ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" otrzymały list od wiceministra Waldemara Budy. Ten sugeruje ich weryfikację i wyrzucenie kontrowersyjnych zapisów. Puławscy samorządowcy żadnych korekt jednak nie przewidują.

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

35-latek sam zaoferował pomoc przy naprawie dachu. Skończyło się zupełnie inaczej.

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

Kierowca spędził noc w policyjnej celi. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej
galeria

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej

Letnicy i przedsiębiorcy nie byli zachwyceni, ale torfowiska i sosny dobrze wspominają miniony miesiąc. Był najchłodniejszym i najbardziej deszczowym sierpniem od ponad dwudziestu lat.

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Można powiedzieć, że szczoteczka soniczna składa się z dwóch elementów: rękojeści, w której umieszczony jest silniczek elektryczny, a także końcówki czyszczącej. Głowica szczoteczki ma charakter wymienny, co oznacza, że można samodzielnie ściągać ją z trzonu urządzenia i na niego nakładać. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość dopasowywania do rękojeści szczoteczki końcówek o różnym wyprofilowaniu. Wybór głowicy czyszczącej powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami użytkownika. Oto elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas nabywania końcówki do szczoteczki sonicznej.

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Pies to jedno z najczęściej posiadanych zwierząt. Tak naprawdę ciężko spotkać w obecnych czasach ludzi, którzy nie mają takiego towarzysza życiowego. Jednymi z najciekawszych i najinteligentniejszych ras psów są border collie i maltańczyk.

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ministerstwo Zdrowia informuje o bardzo dużej liczbie kolejnych chorych na COVID-19. Wiceminister ostrzega, że lada moment liczby będą jeszcze wyższe.

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Nie od dziś wiadomo, że zakupów dokonuje się również oczami. To powiedzenie musi mieć w sobie wiele prawdy, jeżeli opracowywane zostają specjalne techniki układania towarów na półkach. Merchandising, bo takim terminem określa się ekspozycję sklepową, zdaje się być na tyle istotny w praktyce sprzedażowej, że powstają specjalne kursy, mające na celu edukację pod kątem uatrakcyjnienia asortymentu wystawianego na handel. Ma to wprowadzić porządek, organizację, ułatwić klientom odszukiwanie rzeczy, po które przyszli, a także skłonić do dodatkowych zakupów. Zdaniem ekspertów prawidłowe rozstawienie i przejrzystość mają powodować u kupującego poczucie satysfakcji z dokonywanego wyboru.

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Na co miasto ma przeznaczyć 500 tys. zł? Wszyscy puławianie, którzy ukończyli 16 lat, od wtorku będą mogli oddawać swoje głosy na obywatelskie projekty. Do wyboru 27 propozycji.

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Tragiczny wypadek w miejscowości Polskowola. Kierujący motocyklem 33-latek, potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię.

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin
24 września 2021, 19:00

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin

Formacja Szymona Łukowskiego wystąpi 24 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) w ramach projektu "Nie tylko rock'n'roll".

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Policja zatrzymała trzy osoby. Wszystkie były pijane.

Nie ma co remontować. Pożar samochodu na S17
zdjęcia
galeria

Nie ma co remontować. Pożar samochodu na S17

Auto zapaliło się na drodze ekspresowej w pobliżu węzła Skrudki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Azoty Puławy kontra Fuchse Berlin, czyli czy uda się przechytrzyć Lisy?

Azoty Puławy kontra Fuchse Berlin, czyli czy uda się przechytrzyć Lisy?

W pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy zmierzą się już we wtorek z Fuchse Berlin. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.45.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Budownictwo -> Usługi -> Wykonam

wykończenia budynków

lublin

0,00 zł

Budownictwo -> Inne -> Sprzedam

palnik

Zamość

590,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

Zamość

280,00 zł

Motoryzacja -> Sprzedam -> Części

pasek

Zamość

43,00 zł

Praca -> Zatrudnię

Dam ciekawą pracę

Tarnów

0,00 zł

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.