Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 maja 2021 r.
18:06

80 groszy za jeden przystanek. Biletowa rewolucja w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
60 63 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Jeszcze w maju zatwierdzona ma być nowa taryfa biletowa dla lubelskiej komunikacji miejskiej. Opłata za przejazd ma zależeć od dystansu: 80 groszy za pierwszy przystanek, 60 za drugi, 50 za trzeci… Zmienią się też rodzaje biletów czasowych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowa taryfa miałaby wejść w życie z początkiem października. Takie plany ma Zarząd Transportu Miejskiego, który chce wprowadzić kilka zmian. Szczegółowo opisujemy je poniżej.

Prosimy, by pamiętać, że wszystkie podane w tekście ceny dotyczą biletów normalnych. Ulgowe kosztują o połowę mniej.

Nowe bilety czasowe

Dzisiaj w sprzedaży dostępne są bilety 30-minutowe (3,20 zł), 60-minutowe (3,60 zł), 2-godzinne (5 zł), 12-godzinne (9 zł) oraz 120-godzinne (30 zł).

Od października wszystkie te bilety mają zniknąć. W zamian pasażerowie mają dostać do wyboru bilety 15-minutowe (2,80 zł), 40-minutowe (3,60 zł), 90-minutowe (4,40 zł) oraz 24-godzinne (12 zł).

Taryfa przystankowa

To nowość, która ma działać niezależnie od zwykłych biletów. Kto nie zechce z niej skorzystać, nie będzie wcale musiał.

W nowej taryfie opłata za przejazd ma być uzależniona od liczby przejechanych przystanków. Przy wsiadaniu i wysiadaniu trzeba będzie użyć specjalnej aplikacji w swoim telefonie komórkowym, a system naliczy opłatę za przejazd.

Stawki mają być następujące: 80 groszy za pierwszy przystanek, 60 groszy za drugi, 50 gr za trzeci, od czwartego stawka malałaby do 30 groszy, od szóstego do 20 gr, od ósmego do 10 gr, od trzynastego do 8 gr, a od szesnastego do 4 gr za każdy.

Po przejechaniu 29 przystanków licznik opłat ma się zatrzymać. – Opłata za każdy kolejny przystanek nie będzie naliczana – wyjaśnia Monika Białach z Zarządu Transportu Miejskiego.

Jak się w tym połapać

Pogmatwane? Uprośćmy. * Najkrótsza podróż (jeden przystanek) według nowej taryfy kosztowałaby 80 groszy, * za przejechanie dwóch przystanków płacilibyśmy 1,40 zł * za trzy 1,90 zł, * za cztery 2,20 zł, * za pięć 2,50 zł, * za sześć 2,70 zł, * za siedem 2,90 zł, * za osiem 3 zł, * za dziewięć 3,10 zł, * za dziesięć 3,20 zł, * za jedenaście 3,30 zł, * za dwanaście 3,40 zł.

Przejechanie * trzynastu przystanków wiązałoby się z opłatą 3,48 zł, * za czternaście płacilibyśmy 3,56 zł, * za piętnaście 3,64 zł, * za szesnaście 3,68 zł. * Potem za każdy przystanek trzeba doliczyć 4 grosze. Powyżej 29. przystanku opłata nie rośnie.

Bilet jednoprzejazdowy

W cenniku utrzymane mają być bilety jednoprzejazdowe, ważne przy przejeździe bez przesiadek od początku do końca trasy, bez względu na czas i liczbę przystanków. Dzisiaj taki bilet kosztuje 4 zł, od października jego cena miałaby wzrosnąć do 4,20 zł.

Zmieni się jednak nie tylko cena. – Novum będzie całkowite uproszczenie zakupu biletu jednoprzejazdowego za pomocą karty zbliżeniowej. Będzie się to odbywało w bardzo prosty sposób, za pomocą kasownika EMV, który będzie dostępny w każdym pojeździe – zapowiada Białach.

Okresowe po nowemu

ZTM zapewnia, że nie zamierza zmieniać ani rodzajów, ani cen obecnych biletów okresowych. Dołoży za to możliwość wykupienia przejazdówki na dowolnie wybraną liczbę dni z przedziału od 10 do 300. Cena ma być ustalana proporcjonalnie do okresu.

Komu ma to się opłacić

ZTM spodziewa się, że wśród osób niekorzystających z przejazdówek nowa taryfa przystankowa będzie bardziej popularna niż tradycyjne bilety.

Decyzja należy do radnych

Ceny i zasady zaproponowane przez ZTM wejdą w życie pod warunkiem, że zostaną zatwierdzone przez Radę Miasta. Głosowania w tej sprawie można się spodziewać na jej najbliższym posiedzeniu zaplanowanym na 27 maja.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pablito189 / 16 maja 2021 r. o 11:24
+49
Dla odmiany w Chełmie od września nie będzie żdnych biletów - komunikacja miejska będzie darmowa.
 Nie ma czegoś takiego jak darmowa - po prostu wszyscy mieszkańcy zapłacą za przejazdy części mieszkańców. Tak poza tym porównaj wielkość Chełma i Lublina, siatkę połączeń, ilość i częstotliwość kursów. Żeby w Lublinie zrobić bezpłatną komunikację, trzeba by pewnie wyłożyć na stół z kilkaset milionów.
Avatar
mefisto_lubelak / 16 maja 2021 r. o 11:19
+45
W Chełmie rządzi gościo z koalicji, która pomaga mieszkancom, a w Lublinie rządzi koalicja, która okrada mieszkancow.
 Dobrze wiedzieć. To teraz odpowiedz mi na pytanie czemu od kilku lat opłata za wodę i ścieki w Lublinie wynosi 8,91 zł a w Chełmie 10,11 zł.
Avatar
_lupa___________ / 16 maja 2021 r. o 11:34
+35
Przeciez to kompletny bezsens bo co mnie obchodzi ile jest przystanków?! Są autobusy " krążowniki" ktore z tego samego punktu A do punktu B mają duzo wiecej przystankow niz inna linia jadąca prosto. I co wtedy? Czy kazdy ma znac ilosc przystankow na pamiec na kazdej trasie?  Juz teraz malo kto jeździ na biletach a po takich zmianach zostaną nieliczni. A koszt przejazdu na pusto czy z pasażerami jest prawie taki sam.
 Komunikacja miejska to nie taxi. Panie szanowny jak chcesz zawsze prosto z punktu A do B to sobie Bolta zamawiasz albo zwykłą taksówkę i jedziesz bez żadnych przystanków po drodze. Proste? Proste.
 Komunikacja miejska to nie taxi. Panie szanowny jak chcesz zawsze prosto z punktu A do B to sobie Bolta zamawiasz albo zwykłą taksówkę i jedziesz bez żadnych przystanków po drodze. Proste? Proste. rozwiń
Avatar
zLublina / 16 maja 2021 r. o 12:22
+31
Ta "rewolucja taryfowaa" będzie okazją dla taryfiarzy, okazją do zarobku. Zwłaszcza taryfy wybiorą ludzie rzadko poruszający się między miejscami, które łączą linie "objazdowe" / "turystyczne". Jaki sens będzie miało korzystanie z taryfy przystankowej w komunikacji miejskiej w następujących wybranych przypadkach: przejazd linią nr 160 z Wrotkowa w kierunku Centrum (samo "zwiedzanie" Dziesiątej kosztowałoby parę zlotych); podziwianie pętli Widok kosztowałoby znacznie ponad złotówkę (linie: nr 37 oraz nr 160); przejażdżka "na pętęlkę" po Czechowie linią nr 74 to wydatek około dwóch złotych (zależnie od liczby przystanków, a prostej trasy nie ma); przejażdżka obok Felicity będzie bardzo kosztowna (dwa przystanki)? Brak jakichkolwiek danych na temat opłat za przejechanie przystanku "na żądanie" (zwłaszcza wtedy, gdy pojazd na nim nie zatrzyma się). Narzucanie nam takowej taryfy biletowej może mieć faktycznie na celu wywoływanie sporów między lublinianami (np. o sens zajeżdżania "na Widok" lub jeżdżenia "na okrętkę") - by nas dodatkowo podzielić, abyśmy mieli jeszcze mniej szans i ochoty kontrolowania tych, co "robią nas w konia". Typowy dla tyranii proceder - zaprzeczenie samorządności.
 no no :) już widzę ten las chętnych na taksówki jeśli będą mieć alternatywę w postaci przejechania przykładowych czterech przystanków za 2 zł siedmiu za niecałe 3 zł albo dwunastu za 3,5 zł :) śnij dalej :)
chętnych na taksówki jeśli będą mieć alternatywę w postaci przejechania przykładowych czterech przystanków za 2 zł siedmiu za niecałe 3 zł albo dwunastu za 3,5 zł :) śnij dalej :) rozwiń
Avatar
lub-lin / 16 maja 2021 r. o 11:44
+31
Pomysł na miarę Miasta Inspiracji....
 Pomysł jest akurat bardzo dobry. Pozostawienie samochodu pod blokiem i załatwienie sprawy na mieście przy pomocy autobusu dla wielu osób będzie bardzo kuszącą opcją przy tak skonstruowanym cenniku. A chyba właśnie o to chodzi, żeby jak najwięcej osób zachęcić do przesiadania się z aut do komunikacji zbiorowej?
Avatar
zLublina / 16 maja 2021 r. o 12:29
+28
Pomysł na miarę Miasta Inspiracji....
Pomysł jest akurat bardzo dobry. Pozostawienie samochodu pod blokiem i załatwienie sprawy na mieście przy pomocy autobusu dla wielu osób będzie bardzo kuszącą opcją przy tak skonstruowanym cenniku. A chyba właśnie o to chodzi, żeby jak najwięcej osób zachęcić do przesiadania się z aut do komunikacji zbiorowej?
Bardzo dobry pomysł i tylko potwierdza decyzję ludzi którzy przesiedli się z komunikacji do samochdów. To jest inny świat. Zresztą doskonale widać to ilu pracowników ZTM dojeżdża tą wspaniałą komunikacją miejską do pracy, a ilu samochodami. Stawiam litra labo dwa pracownikowi ZTM który mi pokaże bilet miesięczny na wspaniałą komunikację jaką nam fundują za nasze pieniądze z podatków.
 Januszku patrząc na twoje utyskiwania niestety odnoszę wrażenie że ty w ogóle nie rozumiesz na czym polega sama idea komunikacji miejskiej :) ona nigdy nie była i nie będzie bardziej komfortowa od przejazdu prywatnym autem i musisz się z tym pogodzić :)
 Januszku patrząc na twoje utyskiwania niestety odnoszę wrażenie że ty w ogóle nie rozumiesz na czym polega sama idea komunikacji miejskiej :) ona nigdy nie była i nie będzie bardziej komfortowa od przejazdu prywatnym autem i musisz się z tym pogodzić :) rozwiń
Avatar
mlody123 / 16 maja 2021 r. o 13:39
+23
Proponowane zmiany, tj. bilet 15 minutowy( 2,80zł) i bilet 40 minutowy( 3,60zł) to drożyzna nieadekwatna do poziomu świadczonych usług przewozowych. Bilet 40 minutowy jest nieopłacalny, bo jego czas ważności jest zbyt duży a cena tym bardziej( już zdecydowanie lepsze były bilety normalne papierowe kosztujące 3,20zł ważne 30 minut, choć ich cena i tak była duża), Bilet 15 minutowy to z kolei zbyt mało czasu i istnieje ryzyko, że pasażer będzie musiał skasować następny taki bilet a wówczas ile zapłaci? - aż 5,60zł - zdzierstwo. To jest polityka zniechęcania ludzi do tradycyjnych papierowych biletów( zaprowadzając drożyznę) kosztem faworyzowania rozwiązań bezgotówkowych - płacenia za bilety telefonem czy kartą - lansowanie programu Polska Bezgotówkowa, uległość wobec lobbystów. To się nazywa cwaniactwo. Nowa taryfa przystankowa "płacisz tyle ile jedziesz" wbrew pozorom wcale nie będzie taka opłacalna, bo jak ktoś długo jedzie to i tak koniec końców zapłaci cenę zbliżoną do cen tradycyjnych biletów papierowych. Zmiany te, które się szykują to po prostu podwyżki, podwyżki i jeszcze raz podwyżki. A można byłoby przecież zrobić bardziej sprawiedliwie - zostawić te 30 minutowe bilety papierowe normalne i ulgowe w spokoju, z tymże obniżyć ich ceny aż do poziomu 2,40zł normalny i 1,20zł ulgowy ale jednocześnie likwidując dwa socjalistyczne przywileje biletowe - zwolnione od opłat za przejazdy byłyby dzieci do 5 roku życia( a nie jak obecnie aż do 16 roku życia) oraz zwolnione byłyby osoby po 75 roku życia( a nie po 65 roku życia). Lepiej by płaciło więcej ludzi za bilety ale po niższych i racjonalnych stawkach aniżeli płaciło za usługi przewozowe mniej ludzi( bo z uwagi na wiek pewne grupy się od tego wyłącza , faworyzowanie jednych pasażerów kosztem innych) natomiast ci niezwolnieni płacili więcej. Polityka nadawania darmowych przejazdów jest polityką faworyzowania jednych grup społecznych względem innych i nie prowadzi do żadnego rozwoju transportu zbiorowego - ubywa tych pasażerów, którzy muszą płacić więcej za bilety, za to wzrasta liczba tych, którzy zostali zwolnieni od opłat. Im mniejsze wpływy z biletów tym gorsze perspektywy rozwojowe transportu zbiorowego, bo niby jak się ma rozwijać transport zbiorowy jak będą korzystać z niego w przeważającej większości ludzie zwolnieni od opłat? Będzie marazm i stagnacja, a drożyzna skutecznie będzie zniechęcać aniżeli zachęcać do korzystania z transportu zbiorowego. Socjalizm biletowy postępuje jak widać. Jakby chcieć iść bardziej radykalnie - gdyby bilety normalne kosztowały 2,00zł a ulgowe 1,00zł to posiadanie karty biletu elektronicznego byłoby nad wyraz opłacalne, za 5 miesięczny( 150 dniowy) bilet normalny kodowany na karcie przyszłoby zapłacić jedynie 300zł, za ulgowy jedynie 150zł. Niskie ceny biletów zwiększają popyt pasażerski, bo zachęcają ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej, w tym do bycia jej stałymi użytkownikami( wyrabianie karty biletu elektronicznego). To by bardziej postawiło komunikację miejską na nogi, byłoby realne ożywienie po pandemiczne, a ściągalność opłat za bilety szłaby płynnie.
 Bzdury piszesz tylko pytanie z czego to wynika... Problemy z prostą matematyką? Każdy nawet średnio rozgarnięty zauważy, że taryfa polegająca na płaceniu za ilość przejechanych przystanków będzie tańsza od biletów czasowych... Fragmenty o Polsce Bezgotówkowej z litości przemilczę bo gołym okiem widać że mentalnie znajdujesz się w erze kamienia łupanego...
 Bzdury piszesz tylko pytanie z czego to wynika... Problemy z prostą matematyką? Każdy nawet średnio rozgarnięty zauważy, że taryfa polegająca na płaceniu za ilość przejechanych przystanków będzie tańsza od biletów czasowych... Fragmenty o Polsce Bezgotówkowej z litości przemilczę bo gołym okiem widać że mentalnie znajdujesz się w erze kamienia łupanego... rozwiń
Avatar
Rukevitsa / 16 maja 2021 r. o 13:57
+19
[ul] Ta "rewolucja taryfowaa" będzie okazją dla taryfiarzy, okazją do zarobku. Zwłaszcza taryfy wybiorą ludzie rzadko poruszający się między miejscami, które łączą linie "objazdowe" / "turystyczne".[/ul]
Z punktu widzenia P0lityki dewelo-sułtana najkorzystniej byłoby, żeby "plebs" w ogóle przestał korzystać z mpk - wtedy bus-pasy byłyby w całości do dysP0zycji taryfiarzy i Ludzi z Wypchanymi Portfelami w elektrykach za 200+k.
 Ty to musisz mieć niezłe kompleksy na punkcie ludzi zarabiających w tym kraju jakiekolwiek większe pieniądze. Pewnie nieprzypadkiem PIS akurat takiego życiowego frustrata posadził przed komputerem i kazał codziennie obsmarowywać wszystko i wszytkich. Takich nieudaczników życiowych to mi w sumie nawet nie żal.
 Ty to musisz mieć niezłe kompleksy na punkcie ludzi zarabiających w tym kraju jakiekolwiek większe pieniądze. Pewnie nieprzypadkiem PIS akurat takiego życiowego frustrata posadził przed komputerem i kazał codziennie obsmarowywać wszystko i wszytkich. Takich nieudaczników życiowych to mi w sumie nawet nie żal. rozwiń
Avatar
Jasin / 15 maja 2021 r. o 23:05
+18
płacenia za bilety telefonem czy kartą - lansowanie programu Polska Bezgotówkowa, uległość wobec lobbystów. To się nazywa cwaniactwo. Polityka nadawania darmowych przejazdów jest polityką faworyzowania jednych grup społecznych  względem innych i nie prowadzi do żadnego rozwoju transportu zbiorowego .  Socjalizm biletowy postępuje jak widać.    
MPKB - Masowa Produkcja Kosmicznych Bzdur. Majaczenie w gorączce faceta, którego rozwój osobowy zatrzymał się na epoce brązu. Wywalonego na zbity pysk  felipe_96 , który w poprzednich wcieleniach płodził masowo (czytaj: kopiował - wklejał) takie same bzdury.
MPKB - Masowa Produkcja Kosmicznych Bzdur. Majaczenie w gorączce faceta, którego rozwój osobowy zatrzymał się na epoce brązu. Wywalonego na zbity pysk  felipe_96 , który w poprzednich wcieleniach płodził masowo (czytaj: kopiował - wklejał) takie same bzdury. rozwiń
Avatar
Belzebu / 16 maja 2021 r. o 17:20
+14
W Chełmie rządzi gościo z koalicji, która pomaga mieszkancom, a w Lublinie rządzi koalicja, która okrada mieszkancow.
 Przypomnij ile zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych przypadło na statystycznego mieszkańca Lublina a ile na mieszkańca Chełma? Dla ułatwienia podam, że Chełm 62 tyś mieszkańców dostał 51 mln a 330 tyś Lublin dostał niecałe 36 mln. Ten twój gościo z Chełma nic by nie był w stanie zrobić gdyby nie miliony z budżetu centralnego. Tutaj ciekawy artykuł o zjawisku dotowania Chełma milionami z budżetu centralnego ***s://businessinsider.com.pl/finanse/ktore-miasta-w-polsce-dostaja-najwieksze-dotacje-i-centralne-inwestycje/fz6fz0t
 Przypomnij ile zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych przypadło na statystycznego mieszkańca Lublina a ile na mieszkańca Chełma? Dla ułatwienia podam, że Chełm 62 tyś mieszkańców dostał 51 mln a 330 tyś Lublin dostał niecałe 36 mln. Ten twój gościo z Chełma nic by nie był w stanie zrobić gdyby nie miliony z budżetu centralnego. Tutaj ciekawy artykuł o zjawisku dotowania Chełma milionami z budżetu centralnego ***s://businessinsider.com.pl/finanse/ktore-miasta-w-polsce-dostaja-najwieksze-dotacje-i-centralne-inwestycje/fz6fz0t rozwiń
Avatar
_XD_ / 21 maja 2021 r. o 16:01
+2
Panowie ___K___, Jasin i _XD_ znowu coś dla was, może w kabarecie byście byli lepsi :) ***youtube.com/watch?v=Jcyf67Whgs8
 Kolejny wysryw gębosraja.
Avatar
9euro-_-dance6. / 20 maja 2021 r. o 16:00
-5
Panowie ___K___, Jasin i _XD_ znowu coś dla was, może w kabarecie byście byli lepsi :) ***youtube.com/watch?v=Jcyf67Whgs8
Avatar
Jasin / 20 maja 2021 r. o 14:42
+5
Do ___K___, Jasina i _XD_: mam coś dla was moi "sympatyczni" towarzysze ***youtube.com/watch?v=LNBjMRvOB5M , trochę ZSRR, trochę UE(ZSRE), trochę LGBTQ+, tak na poprawę humoru
Jeżeli taki "wyszukany" żart kogoś śmieszy - to tylko takie proste, drewniane narzędzie omłotowe, jak felipe_96 . Ten sam poziom "inteligencji"
Avatar
9euro-_-dance6. / 20 maja 2021 r. o 14:01
-6
Do ___K___, Jasina i _XD_: mam coś dla was moi "sympatyczni" towarzysze ***youtube.com/watch?v=LNBjMRvOB5M , trochę ZSRR, trochę UE(ZSRE), trochę LGBTQ+, tak na poprawę humoru
Avatar
Jasin / 20 maja 2021 r. o 10:35
+5
Przeczytałem setki twoich wpisów i jest właśnie tak, jak napisałem
I po co, i warto? Nakręcać, napędzać samograja? Przecież prymitywny beton i tak nic nie rozumie!!!! Jedynie szybko zaraz sobie ubzdura w łepetynie, że ktoś faktycznie chce z nim rozmawiać i wysmaży 3 kolejne referaty, równie idiotyczne jak poprzednie. Warto podniecać, nakręcać proste, drewniane narzędzie do młócenia?
Avatar
___K___ / 20 maja 2021 r. o 08:45
+3
Do ___K___: "Bo dla Filipka każdy, kto ma w jakiejś kwestii inne zdanie niż on, jest lewicowy" - absolutnie tak nie uważam, nie manipuluj.
Przeczytałem setki twoich wpisów i jest właśnie tak, jak napisałem.
Avatar
___K___ / 20 maja 2021 r. o 08:44
+4
Do ___K___: "To ty tkwisz w jakiś własnym świecie," -Ja tkwię w normalnym świecie, wy lubicie udziwnienia, fanaberie, pogmatwania, ale wasz wybór, jak tam sobie chcecie. "który jest zrozumiały dla ciebie" - nie tylko dla mnie, jest zrozumiały dla większości ludzi, bo cec***e go siła prostoty. "i grupki tetryków szykujących się do drogi w zaświaty." - nie obrażaj osób starszych, nieładnie. "dziś wielu seniorów posługuje się smartfonami," - akurat, bardzo, bardzo niewielu, zdecydowana większość ma zwykłe komórko pogardliwie nazywane "telefonami dla seniora". "którym ty jesteś przeciwny." - jestem przeciwny jak każdy zdroworozsądkowy człowiek, każdy bowiem wie, że telefon komórkowy powinien przede wszystkim służyć rozmowom i sms-om i niczemu innemu, od aplikacji i innych ***reli jest internet, którego miejsce powinno być tam gdzie potrzeba - to jest w komputerze i mamy zdrową harmonię między światem realnym a wirtualnym, jeden drugiego zbytnio nie przeżera. "na rynku są proste telefony komórkowe." - owszem są i zazwyczaj po nie sięgają osoby starsze, inni też powinni, smartfony zbyt bardzo angażują uwagę, a człowiek powinien być trochę uwolniony od tych cyfrowych kajdan. "Seniorzy nadzwyczaj często wybierają właśnie nowoczesne rozwiązania" - ta na pewno, seniorzy to najbardziej oporna na zmiany grupa społeczna, nie czują potrzeby bawienia się w te całe cyfryzacje, fanaberie i udziwnienia, są ludźmi wolnymi. "bo nie chcą się czuć wykluczeni cyfrowo." - są uwolnieni cyfrowo w zdecydowanej większości i szczęśliwi, że te wpychane pseudo-innowacje i rewolucje ich bardzo często omijają, a oni sami nie widzą w nich sensu. "I nie pisz mi o rzekomym braku argumentów z mojej strony, bo mam ich aż nadto," - to widać... "ale wiem, że jesteś tak zabetonowany, że kompletnie je zignorujesz," - niekoniecznie, zależy co masz do powiedzenia. "a jeśli któregoś nawet nie olejesz, to stwierdzisz, że kłamię." - jakoś teraz przez myśl mi to nie przeszło, żebym zakładał/stwierdzał, że kłamiesz, patrzę tylko co ty tu masz do powiedzenia. "tak? A kto płakał, jakoby Panowie Jasin, _XD_ i ja cię prześladowali?" - dajże spokój, było minęło. "Że niby postawiliśmy sobie za cel zniszczenie cię?" - patrząc z perspektywy osób przyglądających się naszym rozmowom można odnieść takie wrażenie. "Kto skasował swoje poprzednie konto i założył nowe?" - no ja, ale to nie ma nic do rzeczy, postanowiłem, to moja sprawa. "Nie, nie jesteśmy mniejszością w kwestii otwarcia na nowe technologie, w tym płatności bezgotówkowe." - ująłbym to inaczej, jesteście mniejszością lobbującą za pseudo-innowacjami, postępem ponad wszystko. "Z takich funkcjonalności korzysta masa ludzi." - w kwestii płacenia kartą? owszem korzysta dużo ludzi, ale to nie powód by utrudniać i uniemożliwiać niekiedy płacenie w formie gotówki. "Coraz częściej wyłacznie gotówką obracają albo osoby, które nie mają konta w banku (niewiele jest takich)," - e tam, nawet ci co mają konta w banku bywa, że nie pogardzają gotóweczką. "albo takie, które osiągają nieopodatkowane dochody." - cóż poradzić, że pomysłowi i sprytniejsi Polacy ratują się jak mogą by nie zostać przytłoczeni nadmiarem podatków. "Bo to tacy ludzie boją się "namierzania", "śledzenia", "inwigilacji", czy jak to sobie tam nazwiesz." - nie tylko tacy, wiele ludzi zwyczajnie obawia się namierzania, śledzenia, inwigilacji, bo zdaje sobie sprawę z potencjału w tym względzie technologii informacyjnych, zwyczajnie rozsądek przemawia. "I ostatnia sprawa - napisałem, że masz między pośladkami, a to nijak się ma do twoich słów, jakobyć rzekomo miał być tyranem itp." - najwidoczniej nie zrozumiałeś ironii z mojego tam przekazu. "Znowu nie rozumiesz tego, co się do ciebie pisze." - nie, ty nie zrozumiałeś po prostu ironii.
Masz swój świat - twoja wola, ale nie urządzaj innym ich życia. 
Masz swój świat - twoja wola, ale nie urządzaj innym ich życia.  rozwiń
Avatar
Jasin / 19 maja 2021 r. o 20:52
+5
Bidnemu filipkowi już chyba konar nie chce zapłonąć, łodyga nie dyga, nie staje na wysokości zadania. Dlatego choć tak chce osiągnąć namiastkę orgazmu (zastępczego), jarając się pisaniem tutaj tych wierutnych bzdur, skończonych bredni. A nie lepiej iść do apteki po jaki Mensil, Braveran, czy inszą viagrę??? Z kasiorką tyż cienko?
Avatar
9euro-_-dance6. / 19 maja 2021 r. o 19:20
-6
Jasinie, ***youtube.com/watch?v=xzAOFvkgeng
Avatar
Jasin / 19 maja 2021 r. o 19:07
+6
felipe_96 - jesteś jeszcze prostszy, niż budowa cepa. Ale poziomem rozwoju umysłowego jesteście sobie równi. Sam, świadomie lub nie (stawiam na to drugie) jesteś niewolnikiem swoich manii prześladowczych, fobii, zahamowań, lęków, koszmarów i uprzedzeń. Swojego prymitywizmu, zacofania, ciemnoty i zabobonu. Paranoi, absurdów i demonów, które nie dają Ci spokoju. Nie "dyskutować", nie komentować, nie dowartościowywać prymitywnego cepa poświęcaniem choć chwili uwagi na te brednie! ! Zaistnieć, zaistnieć za wszelką cenę na forum - to jedyny cel prostaka. Poczuć się ważnym i zaszczyconym przez kogoś "rozmową"!!!! A g.....!
felipe_96 - jesteś jeszcze prostszy, niż budowa cepa. Ale poziomem rozwoju umysłowego jesteście sobie równi. Sam, świadomie lub nie (stawiam na to drugie) jesteś niewolnikiem swoich manii prześladowczych, fobii, zahamowań, lęków, koszmarów i uprzedzeń. Swojego prymitywizmu, zacofania, ciemnoty i zabobonu. Paranoi, absurdów i demonów, które nie dają Ci spokoju. Nie "dyskutować", nie komentować, nie dowartościowywać prymitywnego cepa poświęcaniem choć chwili uwagi na te brednie! ! Zaistnieć, zaistnieć za wszelką cenę... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Drugie podejście [relacja na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Drugie podejście [relacja na żywo]

Za pierwszym razem nie udało się rozegrać tego spotkania, ale teraz pogoda nie spłata już takiego figla. Kibice gromadzą się już na stadionie przy Al. Zygmuntowskich, aby na żywo obserwować dzisiejszą konfrontację Motoru Lublin z Moje Bermudy Stalą Gorzów (godz. 19.15) w PGE Ekstralidze. Transmisję można oglądać na antenie nSport+. Zachęcamy także do śledzenia naszej relacji na żywo

Uchodźcy to nasi sąsiedzi. Tak mieszkańcy Lublina i Wilna wspierają Białorusinów
Wideo
galeria
film

Uchodźcy to nasi sąsiedzi. Tak mieszkańcy Lublina i Wilna wspierają Białorusinów

Żywie Biełaruś! – wykrzykuje kobieta na zakończenie słynnych „Murów”, tym razem śpiewanych po białorusku równocześnie przez mieszkańców Lublina i Wilna. Niedzielną akcję solidarnościowa z walczącymi o niepodległość Białorusinami, zorganizowało lubelskie stowarzyszenie Homo Faber z okazji Światowego Dnia Uchodźcy.

Igros Krasnobród – Błękitni Obsza 5:2. Potrzebują już tylko punktu

Igros Krasnobród – Błękitni Obsza 5:2. Potrzebują już tylko punktu

KEEZA ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Igros Krasnobród pokonał u siebie Błękitnych Obsza i na kolejkę przed końcem sezonu jest liderem tabeli. Tym samym zespół trenera Marcina Nowosada w ostatniej serii gier potrzebuje jednego „oczka” by móc cieszyć się z awansu

"Przesympatyczny człowiek, bardzo zdolny aktor, niesamowita historia". Trwa zbiórka na film „Drgania świetlików”
Magazyn

"Przesympatyczny człowiek, bardzo zdolny aktor, niesamowita historia". Trwa zbiórka na film „Drgania świetlików”

Trwa zbiórka pieniędzy na ukończenie filmu „Drgania świetlików” o wybitnym aktorze Andrzeju Golejewskim. – Jestem szczęśliwa, że mój film uruchomił innych aktorów, którzy mnie wspierają, mówią o projekcie, zrzutce na jego dokończenie. Bardzo ważne jest to, że mówią o aktorstwie Andrzeja Golejewskiego – Rozmowa z Hanką Brulińską, reżyserem dokumentalnego filmu o aktorze Andrzeju Golejewskim.

Lubelskie: Chronione ptaki polubiły cementownię

Lubelskie: Chronione ptaki polubiły cementownię

W chełmskiej cementowni od lat bytują pustułki. Firma wspomaga chronione sokoły, montując budki lęgowe. Szacuje się, że przez 10 lat tego programu budki lęgowe opuściło aż 200 młodych ptaków.

Gdy BMW zderza się z ciągnikiem...

Gdy BMW zderza się z ciągnikiem...

Do groźnej kolizji doszło wczoraj w Siemieniu. BMW zderzyło się z ciągnikiem. Samochód dachował i wylądował w polu.

Wyprzedaż garażowa: Wystawców pełno, gorzej z kupującymi
foto
galeria

Wyprzedaż garażowa: Wystawców pełno, gorzej z kupującymi

Wystawcy dopisali podczas niedzielnej wyprzedaży garażowej na Targu pod Zamkiem.

Hiszpania - Polska. Strefa kibica nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia]
galeria

Hiszpania - Polska. Strefa kibica nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia]

W Lublinie w klubie Playa Marina nad Zalewem Zemborzyckim tłumy kibiców śledziły wczorajszy mecz.

Gmina Puławy wybiera nowego wójta. Kandydatów jest czworo
foto
galeria

Gmina Puławy wybiera nowego wójta. Kandydatów jest czworo

W gminie Puławy trwają przedterminowe wybory wójta. Kandydatów na następcę Krzysztofa Brzezińskiego jest czworo: Marzanna Kamola, Kamil Lewandowski, Renata Molenda i Małgorzata Piwowarek.

Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej: Mamy „stempel” do działania w każdych warunkach
galeria

Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej: Mamy „stempel” do działania w każdych warunkach

Rozmowa z gen. Jarosławem Gromadzińskim, dowódcą 18. Dywizji Zmechanizowanej

Włodawa: Więcej zielonej energii. Miasto zaoszczędziło

Włodawa: Więcej zielonej energii. Miasto zaoszczędziło

Władze miasta zredukowały koszty zakupu energii o ponad 50 proc. Wystarczyło wymienić uliczne oświetlenie i drogą przetargu wyłonić nowego dostawcę.

Zamość: Coraz więcej znaków "Smart Stop". Co oznaczają?

Zamość: Coraz więcej znaków "Smart Stop". Co oznaczają?

W Zamościu specjalne piktogramy przypominają o nowych przepisów. Kilka dni znaki namalowali je uczniowie zamojskiej szkoły.

"Na pracownika banku". Oszuści taką metodą wyczyścili konto mieszkance Lublina

"Na pracownika banku". Oszuści taką metodą wyczyścili konto mieszkance Lublina

Ktoś podał się za pracownicę banku i wyczyścił mieszkance Lublina ponad 20 tys. zł z konta.

Ogromny pożar na Podhalu. Premier obiecuje pomoc pogorzelcom

Ogromny pożar na Podhalu. Premier obiecuje pomoc pogorzelcom

W sobotę we wsi Nowa Biała w Małopolsce wybuchł pożar, który objął 21 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Kilka osób trafiło do szpitala. W niedzielę poszkodowanych odwiedził premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus, 20 czerwca. 133 nowych przypadków

Koronawirus, 20 czerwca. 133 nowych przypadków

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 133 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 11 z nich dotyczy województwa lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.