Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2021 r.
18:54

Lublin. Prosili od poniedziałku i godzinami wypatrywali pługa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
93 32 A A

Dopiero we wtorek po południu została odśnieżona ulica, której mieszkańcy już w poniedziałek wieczorem prosili o przyjazd pługu. Dziś rano jeden z pojazdów zakopał się tu w śniegu. Ratusz tłumaczy, że firmy odśnieżające miały pilniejsze zadania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Problem dotyczy ul. Mrówczej, peryferyjnej uliczki, równoległej do ul. Krężnickiej. Mieszkańcy poskarżyli się nam dziś rano na pracę miejskich służb.

– Mamy świadomość, że ul. Mrówcza nie jest uwzględniona w stałym odśnieżaniu i trzeba dzwonić, żeby przyjechał pług. Wiemy o tym, dlatego mąż dzwonił już wczoraj do Zarządu Dróg i Mostów, żeby dało się rano wyjechać – relacjonowała nasza Czytelniczka. Tłumaczyła, że prośba o odśnieżenie ulicy nie poskutkowała, więc rano wraz z mężem utknęła samochodem w śniegu.

 – Telefony do Zarządu Dróg i Mostów nic nie dają, bo słyszymy, że pomoc do nas już jedzie, że wysłano pług z bazy na Felinie. Miał być za 40 minut, mijają dwie godziny, a pługu nie ma. Tyle czasu z Felina chyba nie jedzie? – pytała nasza Czytelniczka, z którą rozmawialiśmy około godz. 8.30.

 

Od tamtej rozmowy minęło jeszcze kilka godzin, nim na ul. Mrówczą dotarł wyczekiwany pług. – Około godz. 13.00 odśnieżono użytkowany odcinek ul. Mrówczej, tam gdzie są zamieszkałe posesje, czyli od Nizinnej do Łąkowej oraz fragment od Nizinnej do wysokości pierwszej zamieszkałej posesji. Dojazd do ul. Mrówczej powinien się odbywać przy wykorzystaniu ul. Nizinnej, która wraz z ul. Łąkową również zostały odśnieżone – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza.

Dlaczego mieszkańcy musieli czekać tyle godzin? – Mrówcza jest ulicą bez przypisanej kategorii zimowego utrzymania, tym samym jej odśnieżanie odbywa się w trybie interwencyjnym, czyli na zgłoszenie. Realizacja zgłoszeń jest możliwa po wcześniejszym udrożnieniu ulic i terenów objętych stałym utrzymaniem – tłumaczy Góźdź i dodaje, że nie zawsze można od razu wysłać pług na ulicę, której mieszkańcy wzywają taką pomoc.  – Z uwagi na intensywne i stałe opady śniegu, które miały miejsce wczoraj i dzisiejszej nocy, priorytetem było utrzymanie drożności głównego układu komunikacyjnego miasta. Tym bardziej, że prognozy pogody nie były optymistyczne. Dzisiaj podjęto działania mające na celu odśnieżenie ul. Mrówczej. Były one możliwe w związku ze sfinalizowaniem prac zasadniczych na głównych ciągach jezdnych i pieszych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-bez-owijania- / 26 stycznia 2021 r. o 19:02
+47
Jak widać po powyższym artykule, jak się bardzo chce to można zrobić telenowelę z każdego tematu. Myślę, że jutro należy wypuścić kolejny artykuł dotyczący tej sprawy. Coś w stylu "Czy miasto powinno zamówić psychologa dla mieszkańców ulicy Mrówczej po traumie związanej z opóźnionym przyjazdem pługa?"
Avatar
pigmej / 26 stycznia 2021 r. o 19:16
+42
Zwykłe bicie piany - takich ulic jak ta wyżej wymieniona jest w całym mieście mnóstwo. Zasypało równo calutkie miasto czyli 150 km2 i wiadomo było że nie wszędzie pługi dojadą na czas. Ale pismaki żyją z takich właśnie tematów z których celowo robią afery koperkowe i to jest żałosne.
Avatar
Belzebu / 26 stycznia 2021 r. o 19:28
+34
Ale wszyscy przeżyli czy ktoś umarł? Takie wypatrywanie pługa może człowieka zabić, szczególnie głodnego he he. Panie premierze jak żyć?
Avatar
cabrio_obatela_Ryska / 26 stycznia 2021 r. o 19:42
+27
Jak widać po powyższym artykule, jak się bardzo chce to można zrobić telenowelę z każdego tematu. Myślę, że jutro należy wypuścić kolejny artykuł dotyczący tej sprawy. Coś w stylu "Czy miasto powinno zamówić psychologa dla mieszkańców ulicy Mrówczej po traumie związanej z opóźnionym przyjazdem pługa?"
 Widocznie ktoś ważny mieszka przy tej ulicy. Obstawiam kogoś z redakcji DW albo jednego z zaprzyjaźnionych "aktywistów".
Avatar
Piter79 / 26 stycznia 2021 r. o 23:04
+26
Wszędzie, gdzie rzadzi PO jest tragedia. Jak zwykle...
 Sugerujesz że w Chełmie i Puławach po tak obfitych opadach odśnieżyli wszystko w ciągu 10 minut? Bądź człowieku poważny, bo takimi komentarzami tylko się ośmieszasz.
Avatar
___K___ / 26 stycznia 2021 r. o 21:01
+23
Tak jak przypuszczałam, piese_K_ rauszowo-deweloperski waruje przy temacie, polewając ratuszowców wazeliną i klepiąc w łapki. Nie wstyd ci, dewelo-cieciu?
Nie, matołku, to ty warujesz pilnując, by usunąć wpisy mocni zminusowane przez normalnych użytkowników forum i wkleić je jeszcze raz. A potem kolejny i tak w kółko. Współczuję ci.
Avatar
Harpagan / 27 stycznia 2021 r. o 08:18
+19
Jakby ludzie się osiedlali w zwartych zabudowach tworzących osiedla, to nie byłoby problemu z szybszym odśnieżaniem, budową chodnika, utwardzeniem drogi, budową oświetlenia, budową wodociągu, gazociągu, kanalizacji, szkołą w niedużej odległości, przedszkolem, sklepem, komunikacją publiczną, itp. itd.....
Avatar
Wojtaszko / 26 stycznia 2021 r. o 21:20
+19
Monisia nie wiem o co chodzi ale dziękuję za umieszczenie mnie na liście hihi przecież to oczywiste że gdyby nie agencje PR z całego świata to łapałbyś same plusiki przy swoich fejkowych komentarzach zamieszczanych z fejkowych kont hihi w końcu codziennie piszesz takie mądre rzeczy że tylko pracownicy agencji PR mogliby cię zminusować hihi a teraz idź odpocznij bo jutro od nowa przez kilkanaście godzin będziesz musiał dodawać i usuwać te swoje yntelygentne kocopoły hihi
Avatar
___K___ / 26 stycznia 2021 r. o 20:49
+19
Nie zaminusikujesz prawdy, srome_K_. Będę wklejać te informacje dla mieszkańców Mrówczej od nowa i od nowa, mauP0 klepiąca w czerwone łapki i P0lewająca wazelinę ratuszowcom za dewelosrebrniki.
Ty, Monisia, to masz jednak naprawdę jakieś duże problemy ze sobą.
Avatar
___K___ / 26 stycznia 2021 r. o 20:48
+18
Jak widać po powyższym artykule, jak się bardzo chce to można zrobić telenowelę z każdego tematu. Myślę, że jutro należy wypuścić kolejny artykuł dotyczący tej sprawy. Coś w stylu "Czy miasto powinno zamówić psychologa dla mieszkańców ulicy Mrówczej po traumie związanej z opóźnionym przyjazdem pługa?"
:-) A potem dodadzą jeszcze, że te pługi na pewno jeździły po Górkch Czechowskich :-)
Avatar
___K___ / 27 stycznia 2021 r. o 20:14
+5
Userze Monisia, ty nie jesteś żadnym mieszkańcem tylko najzwyklejszym w świecie opłaconym trollem warującym na forum Dziennika 24 godziny na dobę i piszącym z wielu kont. A teraz łap grzecznie kolejnego minusika.
Co po kolejny raz kłamiesz i manipulujesz? To nie żadni użytkownicy minusują komentarze tylko wynajety troll taki jak ty. Myślisz, że ludzie są debilami i nie widzą co się dzieje na tym forum? Myslisz, że nie widać tego, że troll pozakladał sobie setki lewych kont i próbuje nieudolnie udawać czytelników DW?
Człowieczku stu loginów - nie sądź innych swoją miarą.
Człowieczku stu loginów - nie sądź innych swoją miarą. rozwiń
Avatar
siwy5u2 / 27 stycznia 2021 r. o 10:04
-9
Userze Monisia, ty nie jesteś żadnym mieszkańcem tylko najzwyklejszym w świecie opłaconym trollem warującym na forum Dziennika 24 godziny na dobę i piszącym z wielu kont. A teraz łap grzecznie kolejnego minusika.
  Co po kolejny raz kłamiesz i manipulujesz? To nie żadni użytkownicy minusują komentarze tylko wynajety troll taki jak ty. Myślisz, że ludzie są debilami i nie widzą co się dzieje na tym forum? Myslisz, że nie widać tego, że troll pozakladał sobie setki lewych kont i próbuje nieudolnie udawać czytelników DW?
Avatar
Qzaq / 27 stycznia 2021 r. o 09:07
+10
Userze Monisia, ty nie jesteś żadnym mieszkańcem tylko najzwyklejszym w świecie opłaconym trollem warującym na forum Dziennika 24 godziny na dobę i piszącym z wielu kont. A teraz łap grzecznie kolejnego minusika.
Avatar
Monisia / 27 stycznia 2021 r. o 08:44
-14
Uwaga, mieszkańcy Mrówczej i inni uważani przez ratusz za gorszy sort, jeśli to czytacie: na forum DW działa opłacana przez deweloperów agencja, która wazelinuje swoich "przyjaciół" z ratusza i sypie minusiki na wypowiedzi mieszkańców, i to ta agencja wkroczyła pod ten artykuł z wrzutkami bagatelizującymi czy wręcz próbującymi ośmieszać Wasz problem tak, jak to prawie zawsze ma miejsce w przypadku tekstów n/t nieudolności służb ratuszowych. Ta agencja działa używając ponad 100 fejkowych loginów, wśród których są m. in. : _K_, -bez-owijania-, _lupa_________, 1223445, Agent_Tomek, akerski, Alekshalina, anne, annonim, Barcka, Benny102, BillyWhite, Bobas1987, Brutus, BVNHD, Coffe_Taste, Cotusie, Ddreporter, DP90, drwstrzas, Dwkomentator, dziennikarzsledczy, Efflate, ege_szege, ELUSIA1232, Endrju_Golara, Ferenc, gargamel2, Gatusso, Gelon, general, Gonul, Hector, Hubertus, Jacenty44, Jacob_Loui, janusz sulima, K.D., Klepacki, Klu, Krioo, kronikiekoszurii, kronikiniedorozwoju, Kryska_J, latif, Lelek, LoganBig, Login1, lube102, lubelski_szaman, -Lublin- lub-lin, Lublin_, luigi, luthrienne, majormmm, Malwina_Sz, Mariolubelski, Max…, Mcbolo, mgrM, MichalPolak, miszczu, mlody123, na_haju, Nie_jestem_robotem, Niemamloginu, Olllo, Pan_Pawel, pepeszownik, pigmej, ping_pong_peng, po_co_komu_login, Qba, qwertyqaz, rejestracjaLU, Robek39, Rsokol, Rukevitsa, RyanGlo, saviano, scooby, sighter, Smeagol, smerfik1989, Speedy, stop_ekoterrorystom_, uwaga_na_trole_z_pis, Waco, wncl32nfei66y, Wojtaszko, WschodPolski, Zbychu, zLublina, zmoranocna, zorro532,
Uwaga, mieszkańcy Mrówczej i inni uważani przez ratusz za gorszy sort, jeśli to czytacie: na forum DW działa opłacana przez deweloperów agencja, która wazelinuje swoich "przyjaciół" z ratusza i sypie minusiki na wypowiedzi mieszkańców, i to ta agencja wkroczyła pod ten artykuł z wrzutkami bagatelizującymi czy wręcz próbującymi ośmieszać Wasz problem tak, jak to prawie zawsze ma miejsce w przypadku tekstów n/t nieudolności służb ratuszowych. Ta agencja działa używając ponad 100 fejkowych loginów, wśród których są m. in. : _K_, -bez-... rozwiń
Avatar
Monisia / 27 stycznia 2021 r. o 08:43
-14
srome_K_, pisałam wczoraj, że na nic się zda twoje klepanie w łapki i mącenie wody - ja i tak będę rzetelnie informować mieszkańców o manipulacjach kartelu, który reprezentuje twoja P0dła osoba.
Avatar
siwy5u2 / 27 stycznia 2021 r. o 08:32
-13
Myślę, że wszystko widać. Ludzie już dawno się połapali kim jesteś, czym się zajmujesz i kto ci płaci za całodobowe monitorowanie DW oraz namiętne opluwanie Żuka pod każdym wychodzącym artykułem.
 Nikt mi za nic nie płaci. Po prostu mam dosyć takich debili na forum i bzdur które wypisujesz.
Avatar
Piter79 / 27 stycznia 2021 r. o 08:18
+14
Myślę, że wszystko widać. Ludzie już dawno się połapali kim jesteś, czym się zajmujesz i kto ci płaci za całodobowe monitorowanie DW oraz namiętne opluwanie Żuka pod każdym wychodzącym artykułem.
Avatar
Harpagan / 27 stycznia 2021 r. o 08:18
+19
Jakby ludzie się osiedlali w zwartych zabudowach tworzących osiedla, to nie byłoby problemu z szybszym odśnieżaniem, budową chodnika, utwardzeniem drogi, budową oświetlenia, budową wodociągu, gazociągu, kanalizacji, szkołą w niedużej odległości, przedszkolem, sklepem, komunikacją publiczną, itp. itd.....
Avatar
siwy5u2 / 27 stycznia 2021 r. o 08:16
-16
Tak jak przypuszczałam, piese_K_ rauszowo-deweloperski waruje przy temacie, polewając ratuszowców wazeliną i klepiąc w łapki. Nie wstyd ci, dewelo-cieciu?
Nie, matołku, to ty warujesz pilnując, by usunąć wpisy mocni zminusowane przez normalnych użytkowników forum i wkleić je jeszcze raz. A potem kolejny i tak w kółko. Współczuję ci.
Co po kolejny raz kłamiesz i manipulujesz? To nie żadni użytkownicy minusują komentarze tylko wynajety troll taki jak ty. Myślisz, że ludzie są debilami i nie widzą co się dzieje na tym forum? Myslisz, że nie widać tego, że troll pozakladał sobie setki lewych kont i próbuje nieudolnie udawać czytelników DW?
Oczywiście, że ludzie widzą co się dzieje na forum. I pewnie w głowę zachodzą dlaczego przesiadujesz tu godzinami i jak wytresowany kundelek przybiegasz pod każdy artykuł dotyczący Lublina raz pisząc jako "Monisia", innym razem jako "kronikidewelorozwoju", a jeszcze innym jako "siwy5u2", "deweloper.", "sex_po_dewelopersku" lub "Lesnik", klepiąc z tych wszystkich fałszywych kont te same debilne wpisy o dewelorozwoju, dewelogubernatorze i Detroit Wschodu.
 A może w końcu odpowiesz na pytanie czy dostałeś ekstra hajs za pracę w świeta czy pracowałeś ku chwale dewelopera i prezydenta?
 A może w końcu odpowiesz na pytanie czy dostałeś ekstra hajs za pracę w świeta czy pracowałeś ku chwale dewelopera i prezydenta? rozwiń
Avatar
siwy5u2 / 27 stycznia 2021 r. o 08:03
-17
Tak jak przypuszczałam, piese_K_ rauszowo-deweloperski waruje przy temacie, polewając ratuszowców wazeliną i klepiąc w łapki. Nie wstyd ci, dewelo-cieciu?
Nie, matołku, to ty warujesz pilnując, by usunąć wpisy mocni zminusowane przez normalnych użytkowników forum i wkleić je jeszcze raz. A potem kolejny i tak w kółko. Współczuję ci.
Co po kolejny raz kłamiesz i manipulujesz? To nie żadni użytkownicy minusują komentarze tylko wynajety troll taki jak ty. Myślisz, że ludzie są debilami i nie widzą co się dzieje na tym forum? Myslisz, że nie widać tego, że troll pozakladał sobie setki lewych kont i próbuje nieudolnie udawać czytelników DW?
Oczywiście, że ludzie widzą co się dzieje na forum. I pewnie w głowę zachodzą dlaczego przesiadujesz tu godzinami i jak wytresowany kundelek przybiegasz pod każdy artykuł dotyczący Lublina raz pisząc jako "Monisia", innym razem jako "kronikidewelorozwoju", a jeszcze innym jako "siwy5u2", "deweloper.", "sex_po_dewelopersku" lub "Lesnik", klepiąc z tych wszystkich fałszywych kont te same debilne wpisy o dewelorozwoju, dewelogubernatorze i Detroit Wschodu.
 Co po kolejny raz kłamiesz i manipulujesz? To nie żadni użytkownicy minusują komentarze tylko wynajety troll taki jak ty. Myślisz, że ludzie są debilami i nie widzą co się dzieje na tym forum? Myslisz, że nie widać tego, że troll pozakladał sobie setki lewych kont i próbuje nieudolnie udawać czytelników DW?
 Co po kolejny raz kłamiesz i manipulujesz? To nie żadni użytkownicy minusują komentarze tylko wynajety troll taki jak ty. Myślisz, że ludzie są debilami i nie widzą co się dzieje na tym forum? Myslisz, że nie widać tego, że troll pozakladał sobie setki lewych kont i próbuje nieudolnie udawać czytelników DW? rozwiń