Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2021 r.
17:30

Lublin: Miasto funduje wyprawki dla zwierząt. To pomysł mieszkańców

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 6 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Smycze, miski czy kuwety znalazły się w wyprawkach, które będą rozdawane w Lublinie osobom adoptującym zwierzaka z miejskiego schroniska. Akcję wymyślili sami mieszkańcy, którzy z powodzeniem zgłosili ten pomysł do budżetu obywatelskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za miesiąc Ramzesowi stuknie pięć lat w schronisku przy Metalurgicznej. Trafił tu skrajnie wychudzony, odebrany poprzedniemu właścicielowi, który nie wypuszczał go z boksu. Niemłody już Labramek (wkrótce trzy lata w schronisku) to urodzony kanapowiec i pieszczoch, tyle że jeszcze czeka na swoją kanapę. Korniszon ma przerost niezależności nad posturą, więc na smyczy czuje się kiepsko, choć od pieszczot nie stroni.

Takich psich historii jest przy Metalurgicznej dokładnie 186. Na nowy dom czeka tu też okrągła setka kocich życiorysów. – Osoby zainteresowane adopcją mogą odwiedzić każde z przebywających w schronisku zwierząt i porozmawiać z ich opiekunami, aby podjąć odpowiedzialną decyzję – zachęca Blanka Rdest-Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, który nadzoruje miejski przytułek dla zwierząt.

Przyjaciele schroniska wpadli na pomysł, by osobom adoptującym zwierzęta zapewnić wyprawki. Zgłosili to do budżetu obywatelskiego, a propozycję poparło w głosowaniu prawie 1200 osób. Dzięki temu w miejskiej kasie znalazły się pieniądze na „zestawy startowe” dodawane do czworonoga.

Na dużego psa przysługują dwie miski (jedna na pokarm, druga na wodę), kaganiec, smycz i obroża. Dla psów średnich i małych przygotowano nieco mniejsze miski, obroże i smycze a do tego legowiska. W zestawie dla kotów są dwie miski, żwirek, kuweta i drapak.

Wyprawek jest więcej niż zwierząt w schronisku, więc zapasy powinny wystarczyć na dłuższy czas. Miasto kupiło 100 wyprawek dla psów dużych, 100 dla średnich, 100 dla małych oraz 300 wyprawek dla kotów. Ponadto na ulicach Lublina już w przyszłym miesiącu pojawią się billboardy, a na radiowych antenach reklamy zachęcające mieszkańców do adopcji zwierząt.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anka-anka / 14 września 2021 r. o 18:31
Każda forma zachęty do wzięcia zwierzaczka ze schroniska jest mile widziana :).
Avatar
Palec_jenej_posel / 14 września 2021 r. o 23:27
Wcześniej "becikowe", a teraz "Żukowe". Czemu na psy - a nie na dzieci? Gdy braliśmy psa i go mieliśmy, to wydawaliśmy na to własne pieniądze - bez żerowania na innych ludziach (w tym na podatnikach).
'Czemu na psy - a nie na dzieci? " bo dzieci jeszcze nie podrzucają ale jak "pincet"będzie warte 50 zł to kto wie. Mi jakieś bydle co dumnie zwie się człowiekiem i pewnie patriotą przerzuciło przez ogrodzenie kociak a  i co mam zrobić? podrzucic dalej ? , Nie , pierwsza wizyta u wetrynarza  'stówka" dalej  sterylizacja , i mam czwartego w domu  podrzutka ale trzeba być człowiekiem nie bydłęciem
'Czemu na psy - a nie na dzieci? " bo dzieci jeszcze nie podrzucają ale jak "pincet"będzie warte 50 zł to kto wie. Mi jakieś bydle co dumnie zwie się człowiekiem i pewnie patriotą przerzuciło przez ogrodzenie kociak a  i co mam zrobić? podrzucic dalej ? , Nie , pierwsza wizyta u wetrynarza  'stówka" dalej  sterylizacja , i mam czwartego w domu  podrzutka ale trzeba być człowiekiem nie bydłęciem rozwiń
Avatar
Jasin / 14 września 2021 r. o 19:11
Wcześniej "becikowe", a teraz "Żukowe". Czemu na psy - a nie na dzieci? Gdy braliśmy psa i go mieliśmy, to wydawaliśmy na to własne pieniądze - bez żerowania na innych ludziach (w tym na podatnikach).
   Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. No i coś na alergię. Bo inaczej jak reakcja alergiczna na najdrobniejszą wzmiankę o działaniu Ratusza nazwać tego nie można.  Na koniec. Nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady, czciniegodni...I, cytując złote usteczka samego mistrza Japo: proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego podejścia do innych ludzi
   Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. No i coś na alergię. Bo inaczej jak reakcja alergiczna na najdrobniejszą wzmiankę o działaniu Ratusza nazwać tego nie można.  Na koniec. Nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady, czciniegodni...I, cytując złote usteczka samego mistrza Japo: proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego podejścia do innych ludzi rozwiń
Avatar
olol / 14 września 2021 r. o 23:03
najważniejszej informacji nie ma: od kiedy będą dawać te wyprawki? już? za tydzień? za miesiąc, jak ruszą reklamy?
Avatar
lublinsylwia / 16 września 2021 r. o 07:26
Ale ludzie jesteście śmieszni! Nie zauważyliście,że te miseczki ze smyczą mają zastąpić darmowe sterylizacje psów właścicielskich! Reklama i ukrycie ,,dziaderstwa" wobec zwierząt Urzędu Miasta!
Avatar
Japolan / 14 września 2021 r. o 18:40
Wcześniej "becikowe", a teraz "Żukowe". Czemu na psy - a nie na dzieci? Gdy braliśmy psa i go mieliśmy, to wydawaliśmy na to własne pieniądze - bez żerowania na innych ludziach (w tym na podatnikach).
Avatar
lublinsylwia / 16 września 2021 r. o 07:26
Ale ludzie jesteście śmieszni! Nie zauważyliście,że te miseczki ze smyczą mają zastąpić darmowe sterylizacje psów właścicielskich! Reklama i ukrycie ,,dziaderstwa" wobec zwierząt Urzędu Miasta!
Avatar
Palec_jenej_posel / 14 września 2021 r. o 23:27
Wcześniej "becikowe", a teraz "Żukowe". Czemu na psy - a nie na dzieci? Gdy braliśmy psa i go mieliśmy, to wydawaliśmy na to własne pieniądze - bez żerowania na innych ludziach (w tym na podatnikach).
'Czemu na psy - a nie na dzieci? " bo dzieci jeszcze nie podrzucają ale jak "pincet"będzie warte 50 zł to kto wie. Mi jakieś bydle co dumnie zwie się człowiekiem i pewnie patriotą przerzuciło przez ogrodzenie kociak a  i co mam zrobić? podrzucic dalej ? , Nie , pierwsza wizyta u wetrynarza  'stówka" dalej  sterylizacja , i mam czwartego w domu  podrzutka ale trzeba być człowiekiem nie bydłęciem
'Czemu na psy - a nie na dzieci? " bo dzieci jeszcze nie podrzucają ale jak "pincet"będzie warte 50 zł to kto wie. Mi jakieś bydle co dumnie zwie się człowiekiem i pewnie patriotą przerzuciło przez ogrodzenie kociak a  i co mam zrobić? podrzucic dalej ? , Nie , pierwsza wizyta u wetrynarza  'stówka" dalej  sterylizacja , i mam czwartego w domu  podrzutka ale trzeba być człowiekiem nie bydłęciem rozwiń
Avatar
olol / 14 września 2021 r. o 23:03
najważniejszej informacji nie ma: od kiedy będą dawać te wyprawki? już? za tydzień? za miesiąc, jak ruszą reklamy?
Avatar
Jasin / 14 września 2021 r. o 19:11
Wcześniej "becikowe", a teraz "Żukowe". Czemu na psy - a nie na dzieci? Gdy braliśmy psa i go mieliśmy, to wydawaliśmy na to własne pieniądze - bez żerowania na innych ludziach (w tym na podatnikach).
   Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. No i coś na alergię. Bo inaczej jak reakcja alergiczna na najdrobniejszą wzmiankę o działaniu Ratusza nazwać tego nie można.  Na koniec. Nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady, czciniegodni...I, cytując złote usteczka samego mistrza Japo: proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego podejścia do innych ludzi
   Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. No i coś na alergię. Bo inaczej jak reakcja alergiczna na najdrobniejszą wzmiankę o działaniu Ratusza nazwać tego nie można.  Na koniec. Nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady, czciniegodni...I, cytując złote usteczka samego mistrza Japo: proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego podejścia do innych ludzi rozwiń
Avatar
Japolan / 14 września 2021 r. o 18:40
Wcześniej "becikowe", a teraz "Żukowe". Czemu na psy - a nie na dzieci? Gdy braliśmy psa i go mieliśmy, to wydawaliśmy na to własne pieniądze - bez żerowania na innych ludziach (w tym na podatnikach).
Avatar
anka-anka / 14 września 2021 r. o 18:31
Każda forma zachęty do wzięcia zwierzaczka ze schroniska jest mile widziana :).