Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2021 r.
8:14

Miejsca parkingowe w Lublinie źle wyznaczone? Chcą wstrzymania pobierania opłat

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
36 10 A A
(fot. Archiwum)

O zaprzestanie pobierania opłat parkingowych apeluje do Ratusza fundacja, której zdaniem miejsca postojowe dla niepełnosprawnych są źle wyznaczone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Miejsca dla niepełnosprawnych powinny mieć odpowiednią długość i szerokość. Mierzyliśmy je, w większości są za wąskie lub za krótkie. Część znajduje się przy krawężnikach, przez co nie ma jak wystawić wózka i wysiada się z samochodu na jezdnię, co jest niebezpieczne – mówi Wiesław Olechowski z zarządu Europejskiej Fundacji Rozwoju Osób Niepełnosprawnych.

Fundacja wystosowała do prezydenta miasta oficjalny list, w którym twierdzi, że w lubelskiej Strefie Płatnego Parkowania za mało jest prawidłowo wyznaczonych niebieskich kopert.

– Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych powinny mieć 6 metrów długości, a wiele z nich ma 5 m – stwierdza Olechowski. Zastrzeżeń nie ma tylko do miejsc wymalowanych w najnowszej podstrefie D. – Zarząd Dróg i Mostów nie reaguje na nasze pisma, ma nas gdzieś, dlatego napisaliśmy od razu do prezydenta i do mediów.

Ratusz tłumaczy, że część niebieskich kopert wyznaczano jeszcze wtedy, gdy przepisy inaczej określały ich rozmiar, mówiąc o długości 5 metrów. Potem przepisy się zmieniły, nakazując wyznaczanie miejsc dla niepełnosprawnych o długości 6 m i szerokości 3,6 m.

– Zmiana przepisów nie powoduje nieważności wdrożonych wcześniej organizacji ruchu, a co za tym idzie nielegalności wyznaczonych miejsc postojowych – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Podstrefa D została wdrożona już w oparciu o znowelizowane przepisy i wyznaczone w jej obszarze miejsca dla osób z niepełnosprawnościami są zgodne z obowiązującymi przepisami.

– Na Świętoduskiej jest kilka niewymiarowych miejsc, na Narutowicza koło Victorii po prostu wysiada się na ulicę, a miejsce jest o wiele za wąskie. Na Skłodowskiej miejsca są częściowo na jezdni, częściowo na chodniku i źle jest wysiadać. Na Żołnierzy Niepodległej są miejsca, które są za wąskie – wylicza Olechowski.

Ratusz tłumaczy, że w pewnych miejscach trudno o wygospodarowanie większych powierzchni dla niepełnosprawnych, zwłaszcza w centralnej części Lublina.

– Ze względu na specyfikę zabudowy, jej bliskość oraz często niewielką dostępność terenu bardzo trudno jest wskazać taką lokalizację, która z jednej strony zapewni łatwość korzystania z tych miejsc, z drugiej będzie usytuowana blisko docelowych punktów podróży – stwierdza Góźdź. – W niektórych lokalizacjach, np. przy ul. Żołnierzy Niepodległej, dostosowanie istniejących miejsc parkingowych do obowiązujących przepisów z uwagi na szerokość chodników jest niemożliwe i w praktyce musiałoby się wiązać z ich likwidacją.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pepeszownik / 21 września 2021 r. o 08:49
+31
Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
 Czytasz w ogóle artykuły czy rzucasz się na każdy, jak pies ze wscieklizną? Wymóg był 5m szerokości to robili 5, zmieniły się przepisy na 6m to robią 6. I gdzie tu widzisz dziadostwo?
Avatar
Brutus / 21 września 2021 r. o 09:00
+24
Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
Czytasz w ogóle artykuły czy rzucasz się na każdy, jak pies ze wscieklizną? Wymóg był 5m szerokości to robili 5, zmieniły się przepisy na 6m to robią 6. I gdzie tu widzisz dziadostwo?
 Oczywiście, że nie czyta.  Nie widzisz, że w kółko wkleja te same komentarze-gotowce? To opłacony hejterek, którego zadaniem jest pluć. Pluć jadem i hejtować Żuka oraz wszystko co się dzieje w Lublinie.
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 09:16
+10
Napisano    50 minut temu Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 10:28
+7
Napisano     24   minuty temu Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 13:44
+3
Napisano     21   minut temu A P0 co w ogóle miasto ma zapewniać miejsca dla niepełnosprawnych? Nie wystarczą te, które zapewniają deweloperzy, np. na K0mP0zytorów dziennikwschodni.pl/lublin/parking-przed-blokiem-tylko-z-miejscami-dla-niepelnosprawnych-wiadomo-dlaczego-powstal,n,1000247614.html
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 22 września 2021 r. o 08:32
+2
Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 18:30
+1
Napisano  dzisiaj o 14:53     Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 września 2021 r. o 18:10
0
Owszem miejsca są nieprawidłowo wyznaczone, ale aby na nich zaparkować potrzeba mieć specjalną kartę, a to upoważnia do bezpłatnego parkowania tylko i wyłącznie na tych miejscach. Więc nie bardzo rozumiem czemu miasto miało by zaprzestać pobierania opłat jakie są wyznaczone dla innych miejsc ? Zaraz je wam zlikwidują i drs będzie płakał że osoby niepełnosprawne muszą do przychodni jechać 1,5km wózkiem, bo zlikwidowali miejsca dla niepełnosprawnych pod przychodnią... ale o tym że się nie da już nie wspomni.
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 18:28
0
 
Napisano   47 minut temu A P0 co w ogóle miasto ma zapewniać miejsca dla niepełnosprawnych? Nie wystarczą te, które zapewniają deweloperzy, np. na K0mP0zytorów dziennikwschodni.pl/lublin/parking-przed-blokiem-tylko-z-miejscami-dla-niepelnosprawnych-wiadomo-dlaczego-powstal,n,1000247614.html
 Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
 Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 21 września 2021 r. o 17:39
-4
A P0 co w ogóle miasto ma zapewniać miejsca dla niepełnosprawnych? Nie wystarczą te, które zapewniają deweloperzy, np. na K0mP0zytorów dziennikwschodni.pl/lublin/parking-przed-blokiem-tylko-z-miejscami-dla-niepelnosprawnych-wiadomo-dlaczego-powstal,n,1000247614.html
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 września 2021 r. o 18:10
0
Owszem miejsca są nieprawidłowo wyznaczone, ale aby na nich zaparkować potrzeba mieć specjalną kartę, a to upoważnia do bezpłatnego parkowania tylko i wyłącznie na tych miejscach. Więc nie bardzo rozumiem czemu miasto miało by zaprzestać pobierania opłat jakie są wyznaczone dla innych miejsc ? Zaraz je wam zlikwidują i drs będzie płakał że osoby niepełnosprawne muszą do przychodni jechać 1,5km wózkiem, bo zlikwidowali miejsca dla niepełnosprawnych pod przychodnią... ale o tym że się nie da już nie wspomni.
Avatar
stop_propagandzie / 22 września 2021 r. o 08:32
+2
Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 18:30
+1
Napisano  dzisiaj o 14:53     Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 18:28
0
 
Napisano   47 minut temu A P0 co w ogóle miasto ma zapewniać miejsca dla niepełnosprawnych? Nie wystarczą te, które zapewniają deweloperzy, np. na K0mP0zytorów dziennikwschodni.pl/lublin/parking-przed-blokiem-tylko-z-miejscami-dla-niepelnosprawnych-wiadomo-dlaczego-powstal,n,1000247614.html
 Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
 Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 21 września 2021 r. o 17:39
-4
A P0 co w ogóle miasto ma zapewniać miejsca dla niepełnosprawnych? Nie wystarczą te, które zapewniają deweloperzy, np. na K0mP0zytorów dziennikwschodni.pl/lublin/parking-przed-blokiem-tylko-z-miejscami-dla-niepelnosprawnych-wiadomo-dlaczego-powstal,n,1000247614.html
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 13:44
+3
Napisano     21   minut temu A P0 co w ogóle miasto ma zapewniać miejsca dla niepełnosprawnych? Nie wystarczą te, które zapewniają deweloperzy, np. na K0mP0zytorów dziennikwschodni.pl/lublin/parking-przed-blokiem-tylko-z-miejscami-dla-niepelnosprawnych-wiadomo-dlaczego-powstal,n,1000247614.html
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 10:28
+7
Napisano     24   minuty temu Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 09:16
+10
Napisano    50 minut temu Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
Brutus / 21 września 2021 r. o 09:00
+24
Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
Czytasz w ogóle artykuły czy rzucasz się na każdy, jak pies ze wscieklizną? Wymóg był 5m szerokości to robili 5, zmieniły się przepisy na 6m to robią 6. I gdzie tu widzisz dziadostwo?
 Oczywiście, że nie czyta.  Nie widzisz, że w kółko wkleja te same komentarze-gotowce? To opłacony hejterek, którego zadaniem jest pluć. Pluć jadem i hejtować Żuka oraz wszystko co się dzieje w Lublinie.
Avatar
pepeszownik / 21 września 2021 r. o 08:49
+31
Typowe lubelskie dziadostwo. Czy w tym mieście cokolwiek da się zrobić dobrze?
 Czytasz w ogóle artykuły czy rzucasz się na każdy, jak pies ze wscieklizną? Wymóg był 5m szerokości to robili 5, zmieniły się przepisy na 6m to robią 6. I gdzie tu widzisz dziadostwo?